Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Elle12 είπε:

      Τα ουλτροτζεσταν δεν εχουν καμια σχεση. Δεν εχουν καμια αποδεδειγμενη δραση, τα δινουν εντελως προληπτικα και επειδη εχει παρατηρηθει μια καποια ελαχιστη δραση στις συσπασεις, στο εξωτερικο δε το δινουν καν (ουτε ο γιατρος μου). Οποτε δεν εκανες κατι λαθος μη το σκεφτεσαι αυτο. Δεν ειναι αποβολη ειναι βιοχημικη. Συναντηθηκαν ωαριο με σπερματοζωαριο αρχισαν να διχοτομουνται αλλα δεν εγιναν εμβρυο. Οποτε δεν ειναι παλλινδρομη ειναι βιοχημικη.. 

      Δεν δίνουν τα ουτροτζεσταν για τις συσπάσεις κυρίως τα δίνουν σαν υποστήριξη προγεστερόνης για να βοηθήσει την μήτρα να υποστηρίξει το αρχομενο έμβρυο . επίσης και η βιοχημική αποβολή λέγεται .

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts

Καλημέρα! Πως είστε σήμερα?

Δεν το πιστεύω ότι μπήκα στο 2ο τρίμηνο... Νόμιζα πως δε θα φτάσει ποτέ αυτή η στιγμή... Ακόμα βέβαια είμαι αγχωμένη. Είχα και τα καφέ, αλλά νομίζω πως τη Δευτέρα που θα δω το μωρό θα ηρεμήσω λιγάκι...

Ακόμα κρυωμένη είμαι. Βήχα, πονόλαιμο και μπούκωμα. Δε με έχει ρίξει ευτυχώς, ούτε μου έχει κάνει πυρετό. Λέτε να είναι από την άνοιξη ή τη σκόνη και μα είναι αλλεργικό? Απλά δεν είχα ποτέ αλλεργία και τα κρυώματα συνήθως με ρίχνουν περισσότερο...Οπότε δεν ξέρω αλλά χαίρομαι που δεν έχω κάνει πυρετό. Θα είχα κι αυτό να αγχώνομαι.

Τη Δευτέρα ξεκινάω δουλειά και... δε θέλω να πάω σχολείο...! Χαχα


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα! Πως είστε σήμερα?

Δεν το πιστεύω ότι μπήκα στο 2ο τρίμηνο... Νόμιζα πως δε θα φτάσει ποτέ αυτή η στιγμή... Ακόμα βέβαια είμαι αγχωμένη. Είχα και τα καφέ, αλλά νομίζω πως τη Δευτέρα που θα δω το μωρό θα ηρεμήσω λιγάκι...

Ακόμα κρυωμένη είμαι. Βήχα, πονόλαιμο και μπούκωμα. Δε με έχει ρίξει ευτυχώς, ούτε μου έχει κάνει πυρετό. Λέτε να είναι από την άνοιξη ή τη σκόνη και μα είναι αλλεργικό? Απλά δεν είχα ποτέ αλλεργία και τα κρυώματα συνήθως με ρίχνουν περισσότερο...Οπότε δεν ξέρω αλλά χαίρομαι που δεν έχω κάνει πυρετό. Θα είχα κι αυτό να αγχώνομαι.

Τη Δευτέρα ξεκινάω δουλειά και... δε θέλω να πάω σχολείο...! Χαχα

Καλημέρα!!! Κι εγω μια απο τα ίδια με το κρύωμα!!! Δεν λέει να φύγει να πάει και σε κανέναν άλλον χιχι Σκέφτομαι σήμερα να τριφτώ με βιξ μπας κ νιώσω καλύτερα, θα ρωτήσω και την γυναικολόγο μου σήμερα κι αναλόγως θα πράξω. Χρησιμοποιείς τίποτα για το μπούκωμα? Κανένα σπρέι για την μύτη? 

  • Ευχαριστώ 1

4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα! Πως είστε σήμερα?

Δεν το πιστεύω ότι μπήκα στο 2ο τρίμηνο... Νόμιζα πως δε θα φτάσει ποτέ αυτή η στιγμή... Ακόμα βέβαια είμαι αγχωμένη. Είχα και τα καφέ, αλλά νομίζω πως τη Δευτέρα που θα δω το μωρό θα ηρεμήσω λιγάκι...

Ακόμα κρυωμένη είμαι. Βήχα, πονόλαιμο και μπούκωμα. Δε με έχει ρίξει ευτυχώς, ούτε μου έχει κάνει πυρετό. Λέτε να είναι από την άνοιξη ή τη σκόνη και μα είναι αλλεργικό? Απλά δεν είχα ποτέ αλλεργία και τα κρυώματα συνήθως με ρίχνουν περισσότερο...Οπότε δεν ξέρω αλλά χαίρομαι που δεν έχω κάνει πυρετό. Θα είχα κι αυτό να αγχώνομαι.

Τη Δευτέρα ξεκινάω δουλειά και... δε θέλω να πάω σχολείο...! Χαχα

 

Καλημέρα!!!!

Θα έρθει κ τρίτο τρίμηνο κι δεν θα το καταλάβουμε και ολα θα πάνε τέλεια ..!!  νομίζω ότι πέρναει πολύ γρήγορα ο καιρός. 

πάλι καλά θα το δεις το μωράκι σου την Δευτέρα εγώ θα το δω τέλος του μήνα :( 

πόσες μέρες εισαι έτσι με μπούκωμα;; Πάντως γενικά δεν έχει Σημασία που δεν ήσουν μέχρι τώρα αλλεργική, η Μαμα μου της ενφανιστηκε αλλεργία τώρα, σε αυτή την ηλικία! 

 

  • Μου αρέσει 1

3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Prosexws_Mama said:

Καλημέρα!!! Κι εγω μια απο τα ίδια με το κρύωμα!!! Δεν λέει να φύγει να πάει και σε κανέναν άλλον χιχι Σκέφτομαι σήμερα να τριφτώ με βιξ μπας κ νιώσω καλύτερα, θα ρωτήσω και την γυναικολόγο μου σήμερα κι αναλόγως θα πράξω. Χρησιμοποιείς τίποτα για το μπούκωμα? Κανένα σπρέι για την μύτη? 

Δεν παίρνω τίποτα. Έχω απλά ένα χαρτί υγείας δίπλα μου για να φυσάω τη μύτη και κάνω κανένα χαμομήλι για το λαιμό. Το vicks δεν έίμαι σίγουρη ότι κάνει. Ρώτα σίγουρα το γιατρό πριν το βάλεις. Έχω σκεφτει αν μπουκώσει πολύ να βάλω φυσιολογικό ορό.

Just now, Kallioph__ said:

 

Καλημέρα!!!!

Θα έρθει κ τρίτο τρίμηνο κι δεν θα το καταλάβουμε και ολα θα πάνε τέλεια ..!!  νομίζω ότι πέρναει πολύ γρήγορα ο καιρός. 

πάλι καλά θα το δεις το μωράκι σου την Δευτέρα εγώ θα το δω τέλος του μήνα :( 

πόσες μέρες εισαι έτσι με μπούκωμα;; Πάντως γενικά δεν έχει Σημασία που δεν ήσουν μέχρι τώρα αλλεργική, η Μαμα μου της ενφανιστηκε αλλεργία τώρα, σε αυτή την ηλικία! 

 

Είμαι 2 εβδομάδες. Κάποιες μέρες ξυπνάω καλύτερα και κάποιες χειρότερα. Ο λαιμός νομίζω ερεθίζεται από το μπούκωμα επειδή αναπνέω το βράδυ από το στόμα. Σήμερα είμαι αρκετά βραχνιασμένη.

Μου ξεκίνησε και πονοκέφαλος... κι έχω πολλές δουλειές σήμερα αλλά ακόμα δεν έχω σηκωθεί από τι κρεβάτι!


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια. Πηγα νοσοκομειο σημερα. Ολα καλα με το μωρο. Ο γιατρος μου λεει απο που ψωνιζεις παιδια; Μου κοπηκε το αιμα. Εμφανιστηκε κ αλλο του λεω; Οχι μου λεει. Δεν καθεται σε μια μερια να το μετρησω. 

Αν η μεγαλη ειναι μια φορα ταραξιας τουτο θα ειναι δεκα. 

Εγω ειμαι χαλια. Ποναει το στομαχι μου παρα πολυ. Θα παω για γαστροσκοπηση. 

Επισης με πονανε κ τα δοντια. 

(Ολα εμενα θα βρουν πια)

20/5 αυχενικη. Δεν εχω αποφασισει αν θα την κανω επαρχια ή Αθηνα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, mlpoumlpou είπε:

Καλησπερα κοριτσια. Πηγα νοσοκομειο σημερα. Ολα καλα με το μωρο. Ο γιατρος μου λεει απο που ψωνιζεις παιδια; Μου κοπηκε το αιμα. Εμφανιστηκε κ αλλο του λεω; Οχι μου λεει. Δεν καθεται σε μια μερια να το μετρησω. 

Αν η μεγαλη ειναι μια φορα ταραξιας τουτο θα ειναι δεκα. 

Εγω ειμαι χαλια. Ποναει το στομαχι μου παρα πολυ. Θα παω για γαστροσκοπηση. 

Επισης με πονανε κ τα δοντια. 

(Ολα εμενα θα βρουν πια)

20/5 αυχενικη. Δεν εχω αποφασισει αν θα την κανω επαρχια ή Αθηνα. 

Έλα Αθήνα να την κάνεις να βρεθούμε και για καφέ!!!!

14 ώρες πρίν, Prosexws_Mama είπε:

Καλημέρα!!! Κι εγω μια απο τα ίδια με το κρύωμα!!! Δεν λέει να φύγει να πάει και σε κανέναν άλλον χιχι Σκέφτομαι σήμερα να τριφτώ με βιξ μπας κ νιώσω καλύτερα, θα ρωτήσω και την γυναικολόγο μου σήμερα κι αναλόγως θα πράξω. Χρησιμοποιείς τίποτα για το μπούκωμα? Κανένα σπρέι για την μύτη? 

Εγώ έχω μεγάλο πρόβλημα με αλλεργίες! Η μύτη μόνιμα μπουκωμενη λόγω ότι οδηγάω μηχανάκι πολλά χρόνια και χωρίς κράνος πολλές φορές! Χρησιμοποιώ otrivin παιδικό! Ο γιατρός μου μου είπε άφοβα! 


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Vassia13 είπε:

Εγώ έχω μεγάλο πρόβλημα με αλλεργίες! Η μύτη μόνιμα μπουκωμενη λόγω ότι οδηγάω μηχανάκι πολλά χρόνια και χωρίς κράνος πολλές φορές! Χρησιμοποιώ otrivin παιδικό! Ο γιατρός μου μου είπε άφοβα! 

Πήγα Εχθές στη γυναικολόγο κ μου είπε να βάζω Ροναλ αλλά όχι συνέχεια και όταν είναι μεγάλη ανάγκη να τριφτω με βικς και μόνο εάν δεν με ενοχλεί στην μυρωδιά, μου είπε επίσης να ψάχτω κ για αλλεργιες που καμια φορα εμφανίζονται στην εγκυμοσύνη. Κι εγώ οδηγαω μηχανάκι αλλά ευτυχώς βάζω κασκόλ κ κράνος για να μην ειμαι μπουκωμενη κάθε τρεις κ λίγο. 

 

Κι εμείς πήγαμε στον γιατρο εχθες κ έκανε πάνω κάτω το μπεμπε μας κ η καρδιά του χτυπούσε σαν τρελή. Γελούσε η γιατρός που ήταν τόσο δραστήριο κ χωρίς σοκολάτα. Παραλίγο να δούμε και το φύλο αλλά δεν μας έκανε την χάρη να κάτσει ήσυχο, θα το μάθουμε από βδομάδα στην Αυχενική!!! Ανακουφιστικα αρκετά που είναι όλα καλά γιατί με το κρύωμα έλεγα ότι μπορεί κάτι να ειχε πάει στραβά. 

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες!!

 

  • Μου αρέσει 3

4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 ώρες πρίν, Clue είπε:

Καλημέρα! Σήμερα ξύπνησα το βράδυ από τον πόνο στο λαιμό και θα περάσω όλη μέρα σαν νταλικέρης!!! Κατά τα άλλα μια χαρά!!!

Καλημέρα!! Πείτε μου λίγο ρε κορίτσια!! Όλα σε εμάς θα τύχουν πια???? Χαχαχαχχχαχα!!! Κρυώματα , Εμετοι, αλλεργίες, σκόνη στην ατμόσφαιρα που τέτοια είχε να ρθει πάνω από 50 χρόνια... Όλα????

  • Χαχα 2

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Clue είπε:

Σε ευχαριστώ! Εσυ πότε θα πας για γαστοσκόπηση? Τόσο πολύ σε πονάει? Επιτρέπεται να κάνεις μέθη ή θα την κάνεις χωρίς?

Χωρις θα την κανω. Αυριο θα μιλησω για το πότε. Εχω κανει αλλες δυο φορες χωρις μεθη. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

@Vassia13 ας μας τύχει ό,τι θέλει αρκεί να μην επηρεάσει το μωρό και να πάνε όλα καλά στο τέλος. Αν ήξερα σαν δεδομένο ότι όλα πάνε καλά θα άντεχα πιο εύκολα και με λιγότερο άγχος. Απλά η αβεβαιότητα είναι αυτή που δυσκολεύει τα πράγματα

@mlpoumlpou και δε σε ενοχλεί? Εγώ μόνο με μέθη έχω κάνει. Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

Σήμερα είμαι λίγο χειρότερα από πονόλαιμο και πονάει αρκετά και η μέση. Έπλυνα 5 πιάτα και έπρεπε να ξαπλώσω. Αύριο πάω στη δουλειά πάλι και δε θέλω καθόλου... Φοβάμαι μην έχω πάλι αίμα...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Clue είπε:

Καλημέρα!

@Vassia13 ας μας τύχει ό,τι θέλει αρκεί να μην επηρεάσει το μωρό και να πάνε όλα καλά στο τέλος. Αν ήξερα σαν δεδομένο ότι όλα πάνε καλά θα άντεχα πιο εύκολα και με λιγότερο άγχος. Απλά η αβεβαιότητα είναι αυτή που δυσκολεύει τα πράγματα

@mlpoumlpou και δε σε ενοχλεί? Εγώ μόνο με μέθη έχω κάνει. Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

Σήμερα είμαι λίγο χειρότερα από πονόλαιμο και πονάει αρκετά και η μέση. Έπλυνα 5 πιάτα και έπρεπε να ξαπλώσω. Αύριο πάω στη δουλειά πάλι και δε θέλω καθόλου... Φοβάμαι μην έχω πάλι αίμα...

Καλημέρα κορίτσια!! Φρόντισε μην κουραστεις πολύ σήμερα!! Έχει καμία κανένα κοντινό ρεντεβου?? Άντε να ακούσουμε και τίποτα από τα έσω μας!!!


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...