Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts

Κορίτσια εγώ αυχενική έκανα την Μ. Βδομάδα στον υπέρηχο ο αυχένας ήταν 1.8 και το pap_A για τρισωμια 21 δηλαδή σύνδρομο down 1 προς 2.730 και για να πω την αλήθεια αγχώνομαι λίγο ο γιατρός μου είπε ότι δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας αλλά όσο να ναι εγώ το σκέφτομαι.... Ψάχνω να βρω σε εσάς τις τιμές σας αλλά δεν γράφεται οποία θέλει και μπορεί ας μου πει για τις τιμές της!!!! Ευχαριστώ! Εν τω μεταξύ και εγώ είμαι χάλια ακόμα 14 βδομαδων και ανακατοσουρες δεν λένε να σταματήσουν!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Clue είπε:

Καλησπέρα!!! Καλώς μας ήρθατε κορίτσια!

Εχθές πήγα στο γιατρό. Το μωρό μας έκοβε βόλτες μέσα στην κοιλιά. Μας γύρισε την πλάτη, μας χαιρέτισε και γενικά κουνιόταν πάρα πολύ! Σκεφτείτε ότι δεν τρώω και ζάχαρη. Άμα φάω δλδ θα γίνει τούρμπο?χεχε Είναι 7 εκατοστά χωρίς τα πόδια και ολόκληρα 83 γραμμάρια!!!

@Prosexws_Mama εξαρτάται από το άτομο υποθέτω για να δούμε τι μας περιμένει. Άλλες συνεχίζουν σε όλη την εγκυμοσύνη με εμετούς. Εγώ άρχισα να νιώθω καλύτερα από την 10η με 11η εβδομάδα από ναυτίες και είχα να κάνω εμετό 12 μέρες. Κάνω πάλι αυτές τις μέρες αλλά νομίζω ότι με πιάνει ναυτία λόγω βήχα.

 

@Joann Με υπέρηχο κοιλίας γίνεται η αυχενική. Εμένα χθες ο γιατρός μου έκανε από κάτω για να μετρήσει και τράχηλο. Ανυπομονώ κι εγώ να τελειώσω τη δουλειά και να ασχοληθώ με το μωράκι που έρχεται!!! Δυστυχώς δεν έχω άδεια να πάρω... Με τα δύο μωράκια πάει πιο πάνω η τιμή της αυχενικής?

Σήμερα πρώτη φορά με ρωτήσανε αν είναι έγκυος! Χάρηκα πάρα πολύ!!!

Λογικά είναι παραπάνω η τιμή από ότι άκουσα είναι γύρω στα 200 ευρώ. Μακάρι να πάνε όλα καλά και σε μένα και να είναι δυο γλυκά και γερά μωράκια ! 

Συγχαρητήρια για το μωράκι σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofia_xx είπε:

Κορίτσια εγώ αυχενική έκανα την Μ. Βδομάδα στον υπέρηχο ο αυχένας ήταν 1.8 και το pap_A για τρισωμια 21 δηλαδή σύνδρομο down 1 προς 2.730 και για να πω την αλήθεια αγχώνομαι λίγο ο γιατρός μου είπε ότι δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας αλλά όσο να ναι εγώ το σκέφτομαι.... Ψάχνω να βρω σε εσάς τις τιμές σας αλλά δεν γράφεται οποία θέλει και μπορεί ας μου πει για τις τιμές της!!!! Ευχαριστώ! Εν τω μεταξύ και εγώ είμαι χάλια ακόμα 14 βδομαδων και ανακατοσουρες δεν λένε να σταματήσουν!!!! 

Μια χαρά είναι η τιμη σου!! Όλα καλά!! Οι τιμές είναι ανάλογα την ηλικία! Εγώ έκανα σήμερα όλα καλά!!!αλλά περιμένω τις αιματολογικές.ποσο χρόνων είσαι??

  • Μου αρέσει 1

LMb5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κατερίνα Α είπε:

Μια χαρά είναι η τιμη σου!! Όλα καλά!! Οι τιμές είναι ανάλογα την ηλικία! Εγώ έκανα σήμερα όλα καλά!!!αλλά περιμένω τις αιματολογικές.ποσο χρόνων είσαι??

30 είμαι η τιμή που έγραψα είναι κατά τον τοκετό σύμφωνα με την ηλικία είναι γύρω στα 590 αν θυμάμαι καλά! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofia_xx said:

Κορίτσια εγώ αυχενική έκανα την Μ. Βδομάδα στον υπέρηχο ο αυχένας ήταν 1.8 και το pap_A για τρισωμια 21 δηλαδή σύνδρομο down 1 προς 2.730 και για να πω την αλήθεια αγχώνομαι λίγο ο γιατρός μου είπε ότι δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας αλλά όσο να ναι εγώ το σκέφτομαι.... Ψάχνω να βρω σε εσάς τις τιμές σας αλλά δεν γράφεται οποία θέλει και μπορεί ας μου πει για τις τιμές της!!!! Ευχαριστώ! Εν τω μεταξύ και εγώ είμαι χάλια ακόμα 14 βδομαδων και ανακατοσουρες δεν λένε να σταματήσουν!!!! 

Μια χαρά είναι οι τιμές σου! Εμένα ήταν 1.29 η αυχενική. Όμως δεν μετράω εγώ γιατί είμαι με 18αρα δότρια...

@Κατερίνα Α Εύχομαι να πάνε τέλεια και τα αιματολογικά!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 5/7/2019 at 9:46 PM, Κατερίνα Α said:

Μια χαρά είναι η τιμη σου!! Όλα καλά!! Οι τιμές είναι ανάλογα την ηλικία! Εγώ έκανα σήμερα όλα καλά!!!αλλά περιμένω τις αιματολογικές.ποσο χρόνων είσαι??

Πως πήγε? Όλα καλά και με το αίμα?


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@mlpoumlpouΚαλημέρα από τα ξημερώματα? Ελπίζω να έχεις πάει στο γιατρό και να είσαι καλύτερα!

Κι εγώ ξύπνησα με πονοκέφαλο. Εχθές πήγα σε ωρλ και μου βρήκε ιγμορίτιδα. Ξεκίνησα αντιβίωση. Πήρα και 2 μέρες άδεια. Άλλο που δεν ήθελα...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, mlpoumlpou είπε:

Καλημερα κοριτσια. Εχω φρικτο πονοδοντο. Πως θα περασουν οι ωρες να ξημερωσει να παω στον οδοντιατρο... Υποφερωωωω:confused:

Ρε αγάπη όλα θα σου τύχουν?? Περαστικά! Μακάρι να βρήκες λύση!!!

On 7/5/2019 at 8:44 ΜΜ, Sofia_xx είπε:

Κορίτσια εγώ αυχενική έκανα την Μ. Βδομάδα στον υπέρηχο ο αυχένας ήταν 1.8 και το pap_A για τρισωμια 21 δηλαδή σύνδρομο down 1 προς 2.730 και για να πω την αλήθεια αγχώνομαι λίγο ο γιατρός μου είπε ότι δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας αλλά όσο να ναι εγώ το σκέφτομαι.... Ψάχνω να βρω σε εσάς τις τιμές σας αλλά δεν γράφεται οποία θέλει και μπορεί ας μου πει για τις τιμές της!!!! Ευχαριστώ! Εν τω μεταξύ και εγώ είμαι χάλια ακόμα 14 βδομαδων και ανακατοσουρες δεν λένε να σταματήσουν!!!! 

Μια χαρά είναι οι μετρήσεις σου! Εμένα αυχενική διαφάνεια 1,78mm και τρισωμια 21 1:10026 (τροποποιημένη πιθανότητα) 14 εβδομάδων με εμετούς έως 3 την ημέρα σταθερά! 


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Κατερίνα Α said:

Καλημέρα!! Όλα καλά με αυχενική και με αίματος!!! Συνεχίζουμε δυναμικά!!! Από κιλά είμαι 1 συν!!! Καλά πάω αυτή τη φορά!! Ζαχαρο δεν έχω...εσείς κορίτσια μου??

Τέλεια τα νέα σου! 

Εγώ καλά είμαι!!! Ευδιάθετη και πέρασε και ο πονόλαιμος κι ο πονοκέφαλος με την αντιβίωση. Έρχεται και Σαββατοκύριακό... Μια χαρά! 

Εχθές έφαγα σπιτική πίτσα με αλεύρι ολικής και τυρί χαμηλών λιπαρών και σήμερα το ζάχαρο 100. Οπότε ούτε έτσι...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Τέλεια τα νέα σου! 

Εγώ καλά είμαι!!! Ευδιάθετη και πέρασε και ο πονόλαιμος κι ο πονοκέφαλος με την αντιβίωση. Έρχεται και Σαββατοκύριακό... Μια χαρά! 

Εχθές έφαγα σπιτική πίτσα με αλεύρι ολικής και τυρί χαμηλών λιπαρών και σήμερα το ζάχαρο 100. Οπότε ούτε έτσι...

Δεν είναι άσχημο το 100.μεσα στο όριο είσαι..γιατί ανησυχείς??


LMb5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κατερίνα Α said:

Δεν είναι άσχημο το 100.μεσα στο όριο είσαι..γιατί ανησυχείς??

Το όριο σε ζάχαρο νηστείας στην εγκυμοσύνη είναι το 92 και όχι το 100-110 που είναι εκτός εγκυμοσύνης. Έχω θέμα με το ζάχαρο και κάνω διατροφή από την 6η περίπου εβδομάδα που το ανακαλύψαμε.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Clue είπε:

Το όριο σε ζάχαρο νηστείας στην εγκυμοσύνη είναι το 92 και όχι το 100-110 που είναι εκτός εγκυμοσύνης. Έχω θέμα με το ζάχαρο και κάνω διατροφή από την 6η περίπου εβδομάδα που το ανακαλύψαμε.

Α κατάλαβα ότι μετά τη πιτσα ήταν 100...καλά θα ήταν αλλά...σόρρυ κορίτσι μου .κ εγώ με διατροφή κάργα μη την ξαναπατήσω κ σε αυτή την εγκυμοσύνη....αν κ πριν έφαγα σουβλάκι κ πήγε 120


LMb5p2.png
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Κατερίνα Α said:

Α κατάλαβα ότι μετά τη πιτσα ήταν 100...καλά θα ήταν αλλά...σόρρυ κορίτσι μου .κ εγώ με διατροφή κάργα μη την ξαναπατήσω κ σε αυτή την εγκυμοσύνη....αν κ πριν έφαγα σουβλάκι κ πήγε 120

Είχες σε προηγούμενη εγκυμοσύνη διαβήτη? 120 είναι εντάξει μέχρι και 2 ώρες μετά από ότι μου έχει πει η ενδοκρινολόγος. Απλά έχω προσέξει ότι αν είναι 120 στο δίωρο, στο 3ωρο δεν έχει πέσει κάτω από 92 που θέλουμε. Σήμερα είχα 97.

Κορίτσια εσάς σας πονάει η μέση? Πρώτη φορά σήμερα το βράδυ δεν μπορούσα να βολευτώ με τίποτα και ξύπνησα 3 φορές. Με ενοχλούσε πολύ η μέση. Επίσης, μάλλον πρέπει να αρχίσω να φοράω σουτιέν αθλητικό και το βράδυ. Από την αρχή δεν έχει σταματήσει να πονάει το στήθος μου, αλλά είναι δυο μέρες που πονάει πολύ όταν σηκώνομαι από το κρεβάτι. Ναυτίες έχω 1 με 2 την εβδομάδα αλλά χωρίς εμετούς πια!! Εσείς πως τα πάτε?

Καλημέρα!


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...