Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts

Just now, Amelie.l είπε:

Να κρατήσει την γνώμη της για τον εαυτό της ! Δεν της την ζήτησε κάνεις ..και στο κάτω κάτω δεν μιλαω σε ξένους ...αλλά στην οικογένεια μου ...αν δεν μπορώ δηλαδή να μοιραστώ τις Σκέψεις  μου με τους δικούς μας ανθρώπους με ποιον θα τις μοιραστώ ? 

ε μιλα οταν δεν ειναι μπροστα. αφου φοβαται μην την ανχωνεις μωρε κ εσυ ειναι κ αυτο ενα ανχος οσοι τα πιστευουν φοβουνται πραγματικα. 

μιλα κ εσυ στις φιλες σου στον αντρα σου ασε την πεθερα με τα ανχη της.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, linaa είπε:

ε μιλα οταν δεν ειναι μπροστα. αφου φοβαται μην την ανχωνεις μωρε κ εσυ ειναι κ αυτο ενα ανχος οσοι τα πιστευουν φοβουνται πραγματικα. 

μιλα κ εσυ στις φιλες σου στον αντρα σου ασε την πεθερα με τα ανχη της.

Ναι ότι η πεθερά δηλαδή εχει μεγαλύτερο ανχος από μένα ξέρω γω .... Απλά είναι κακια ...και δείχνει αυτό που είναι ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Amelie.l είπε:

Ναι ότι η πεθερά δηλαδή εχει μεγαλύτερο ανχος από μένα ξέρω γω .... Απλά είναι κακια ...και δείχνει αυτό που είναι ....

χα μακαρι την κακια της να την δειχνει μονο ετσι. ελπιζω να μην σου κανει αλλα χειροτερα. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το ξενυχτατε βλέπω!

Τελικά με την καινούργια γιατρό δε πήγαν τα πράγματα όπως περίμενα. Η γιατρός μια χαρά βέβαια, το έμβρυο δυστυχώς όχι. Ήμουν προετοιμασμένη για κάτι τέτοιο γιατί μου το έλεγαν σαν ενδεχόμενο όπου έλεγα ότι είμαι έγκυος, και επειδή ξέρω και από φίλες μου. Ο άντρας μου είναι αυτός που σκέφτεται ότι καποιος μπορεί να μας γκαντεμιασε από όσοι το έμαθαν, ή μήπως έχουμε κάποιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

4 hours ago, NitsaElenitsa84 said:

Κορίτσια το ξενυχτατε βλέπω!

Τελικά με την καινούργια γιατρό δε πήγαν τα πράγματα όπως περίμενα. Η γιατρός μια χαρά βέβαια, το έμβρυο δυστυχώς όχι. Ήμουν προετοιμασμένη για κάτι τέτοιο γιατί μου το έλεγαν σαν ενδεχόμενο όπου έλεγα ότι είμαι έγκυος, και επειδή ξέρω και από φίλες μου. Ο άντρας μου είναι αυτός που σκέφτεται ότι καποιος μπορεί να μας γκαντεμιασε από όσοι το έμαθαν, ή μήπως έχουμε κάποιο πρόβλημα

Λυπάμαι πολύ @NitsaElenitsa84. Τι έγινε?

9 hours ago, Amelie.l said:

Κορίτσια καλησπέρα ! Θέλω να σας πω ένα θέμα που με απασχολεί ! Βασικά με γεμίζει αρνητική ενέργεια κυρίως ! Αυτή την εβδομάδα θα μπω στον 4ο μήνα της εγκυμοσύνης μου ! Γενικά δεν έχω ανακοίνωση την εγκυμοσύνη μου παρά μόνο σε πολύ κοντινούς συγγενείς και λόγους φίλους ....το πρόβλημα μου λοιπόν είναι πως κάθε φορά που πάω στην πεθερά μου μπορεί να πω ....τι να είναι άραγε το μωρό αγόρι ? Κορίτσι ? Η να πω ότι είδα ένα ωραίο καρότσι η μία κούνια ....η οτιδήποτε σχετικά με το μωρό ....κάθε φορά λοιπόν μου κόβει τα φτερά και Μ αλλάζει θέμα και Μ λέει να μην συζητάω για το μωρό και να γεννηθεί πρώτα και πως είναι κακό να μιλάω για το παιδί .... Πράγμα που με ενοχλεί πολύ και την τελευταία φορά της την είπα κιόλας ! Της είπα θα μου απαγορεύεται εσείς να μιλήσω για το παιδί Μ? Έλα Παναγία μου ...ότι θέλω θα λέω και όσο θέλω εγώ .... Οι ορμόνες Μ γενικά δεν είναι καλά και έχω πολλά νεύρα ...αλλά ρε κορίτσια δεν δέχομαι από δικά μου άτομα να μου λένε ότι είναι κακό να μιλάω για τ μωρό Μ ...δηλαδή έλεος .... 

@Amelie.l σε καταλαβαίνω. Και οι ορμόνες και το να θες να μιλήσεις ελεύθερα και να υπάρχει αρνητισμός. Νομίζω όμως ότι το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να αποδεχτείς ότι έτσι είναι τα πράγματα και να πράξεις αναλόγως. Το πιο πιθανό είναι ότι όσο και να της την πεις ή ακόμα κι αν μπείτε στη διαδικασία του τσακωμού, δεν θα αλλάξουν πολλά πράγματα και μπορεί ενδεχομένως να χειροτερέψει το κλίμα. Οπότε, κατά τη γνώμη μου, πρέπει να βρεις εσύ τι μπορείς να κάνεις για να μην επηρεάζεσαι από αυτήν την κατάσταση. Είτε θα συνεχίσεις να λες αυτό που θέλεις για το μωρό και θα την αγνοείς, είτε θα μαζεύεσαι λίγο για να μην ακούς τις αντιδράσεις της. Μπορείς επίσης να την αποφεύγεις γενικά αυτό το διάστημα και καλό θα είναι να το συζητήσεις και με τον σύντροφό σου. Ποια είναι η δική του θέση?


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Clue είπε:

Καλησπέρα!!!

Λυπάμαι πολύ @NitsaElenitsa84. Τι έγινε?

@Amelie.l σε καταλαβαίνω. Και οι ορμόνες και το να θες να μιλήσεις ελεύθερα και να υπάρχει αρνητισμός. Νομίζω όμως ότι το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να αποδεχτείς ότι έτσι είναι τα πράγματα και να πράξεις αναλόγως. Το πιο πιθανό είναι ότι όσο και να της την πεις ή ακόμα κι αν μπείτε στη διαδικασία του τσακωμού, δεν θα αλλάξουν πολλά πράγματα και μπορεί ενδεχομένως να χειροτερέψει το κλίμα. Οπότε, κατά τη γνώμη μου, πρέπει να βρεις εσύ τι μπορείς να κάνεις για να μην επηρεάζεσαι από αυτήν την κατάσταση. Είτε θα συνεχίσεις να λες αυτό που θέλεις για το μωρό και θα την αγνοείς, είτε θα μαζεύεσαι λίγο για να μην ακούς τις αντιδράσεις της. Μπορείς επίσης να την αποφεύγεις γενικά αυτό το διάστημα και καλό θα είναι να το συζητήσεις και με τον σύντροφό σου. Ποια είναι η δική του θέση?

Ιδέα δεν έχω, απλά σταμάτησε

Παλινδρομη όπως γίνεται συχνά

Μου είπε ότι λογικά θα είχε κάποια ανωμαλία γι'αυτό

Εγώ ένιωσα άσχημα γιατί μου είπε ότι είναι μέρες, και αύριο θα πάω νοσοκομείο για την διαδικασία.. Πφφφφ...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, NitsaElenitsa84 said:

Ιδέα δεν έχω, απλά σταμάτησε

Παλινδρομη όπως γίνεται συχνά

Μου είπε ότι λογικά θα είχε κάποια ανωμαλία γι'αυτό

Εγώ ένιωσα άσχημα γιατί μου είπε ότι είναι μέρες, και αύριο θα πάω νοσοκομείο για την διαδικασία.. Πφφφφ...

Κουράγιο σου εύχομαι... Δεν είναι εύκολο αλλά ελπίζω σύντομα να είσαι πάλι έγκυος και αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια!!!

  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Κουράγιο σου εύχομαι... Δεν είναι εύκολο αλλά ελπίζω σύντομα να είσαι πάλι έγκυος και αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!

Η αλήθεια είναι ότι εγιναν όλα πολύ γρήγορα. Μέχρι να το συνειδητοποιήσουμε...

 

Κι εγώ εύχομαι σε όλα τα κορίτσια, πανέμορφα και γερά μωράκια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!

Η αλήθεια είναι ότι εγιναν όλα πολύ γρήγορα. Μέχρι να το συνειδητοποιήσουμε...

 

Κι εγώ εύχομαι σε όλα τα κορίτσια, πανέμορφα και γερά μωράκια!

Λυπάμαι πολύ! Έτυχε και σε μένα την πρώτη φορά. Δεν προλάβαμε να ακούσουμε καρδούλα και όταν πήγα στο γιατρό μου είπε ότι δεν πήγε καλά. Είναι πολύ συνηθισμένο πάρε το χρόνο σου και όταν είσαι έτοιμη ξαναπροσπαθεις με επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, NitsaElenitsa84 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!

Η αλήθεια είναι ότι εγιναν όλα πολύ γρήγορα. Μέχρι να το συνειδητοποιήσουμε...

 

Κι εγώ εύχομαι σε όλα τα κορίτσια, πανέμορφα και γερά μωράκια!

Κορίτσι μου κουράγιο! Και εννοείται μην το βάλεις κάτω και ούτε να σε παίρνει από κάτω!! Σε ποια εβδομάδα ήσουν? Δεν ένιωσες τίποτα???

  • Μου αρέσει 1

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vassia13 είπε:

Κορίτσι μου κουράγιο! Και εννοείται μην το βάλεις κάτω και ούτε να σε παίρνει από κάτω!! Σε ποια εβδομάδα ήσουν? Δεν ένιωσες τίποτα???

Μάλλον 6-7

Εμείς όταν πήγαμε δεν την ακούσαμε, δεν ξέρω αν ήταν αδύναμη ή ήταν μάπα τα μηχανήματα του γιατρού Μόνο είδαμε που χτυπούσε

Μου είπε η γιατρός χθες διάφορα αλλά δεν θέλω να τα γράψω δημοσίως γιατί μπορεί να ταραχτουν μερικά κορίτσια

Link to comment
Share on other sites

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Μάλλον 6-7

Εμείς όταν πήγαμε δεν την ακούσαμε, δεν ξέρω αν ήταν αδύναμη ή ήταν μάπα τα μηχανήματα του γιατρού Μόνο είδαμε που χτυπούσε

Μου είπε η γιατρός χθες διάφορα αλλά δεν θέλω να τα γράψω δημοσίως γιατί μπορεί να ταραχτουν μερικά κορίτσια

Λυπαμαι πολυ κοριτσι μου... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Μάλλον 6-7

Εμείς όταν πήγαμε δεν την ακούσαμε, δεν ξέρω αν ήταν αδύναμη ή ήταν μάπα τα μηχανήματα του γιατρού Μόνο είδαμε που χτυπούσε

Μου είπε η γιατρός χθες διάφορα αλλά δεν θέλω να τα γράψω δημοσίως γιατί μπορεί να ταραχτουν μερικά κορίτσια

Λυπάμαι πολύ! Κοίτα να ξεκουραστείτε το Πάσχα και να μην σε παίρνει από κάτω! Και όλα θα έρθουν με το καλό! 

  • Μου αρέσει 1

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...