Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts

Καλημέρα!!!

Είχα δύο οργασμούς στον ύπνο μου!! Το έχετε πάθει εσείς? Ξεκίνησε καλά η μέρα! Ελπίζω να είναι καλά και τα αποτελέσματα του αίματος. Μου είπαν ως το βράδυ ότι μπορεί να έρθουν...

  • Χαχα 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Joann είπε:

Οκ ευχαριστώ πολύ!Ρωτάω γιατί διαβάζω ότι λένε από 10 λεπτά έως και 45 και μου κάνει εντύπωση η τόσο μεγάλη απόκλιση ...

ε ειναι αναλογα κ την θεση του μωρου κ το γιατρο καποιοι γιατροι ειναι πιο πολυλογαδες αλλοι ειναι πιο γρηγοροι. μην ανχωνεσε για την.ωρα αυτο που μετρανε ειναι κατι το πολυ μικρο δεν χρειαζετε πολυ ωρα για να το δεις . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 minutes ago, Joann said:

Κορίτσια γεια σας! Να ρωτήσω τις κοπέλες που έκαναν αυχενική πόση ώρα διαρκεί η εξέταση;

Καλημέρα! Εμένα αν γινόταν κανονικά θα κράταγε ένα 20λεπτο νομίζω. Απλά μέτρησε τα πρώτα 5 λεπτά, έφυγα για να φάω γλυκό μπας και γυρίσει το μωρό, και μετά μέτραγε άλλο ένα τεταρτάκι. Θα μπορούσε να κρατήσει και λιγότερο αλλά ήταν αρκετά αναλυτικός και επεξηγηματικός ο γιατρός και πήρε πολλή ώρα.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Βγήκανε και οι αίματος! Το μωρό μια χαρά! Πιθανότητες μικρότερες από 1 στις 20000. Έχω όμως αυξημένες πιθανότητες για προεκλαμψία. Ξεκίνησα σαλοσπιρ. Είχα και λίγο αίμα σήμερα και ξεκίνησα και ουτροτζεσταν. Για να μάθω να σηκώνομαι αισιόδοξα! Χαχα

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Βγήκανε και οι αίματος! Το μωρό μια χαρά! Πιθανότητες μικρότερες από 1 στις 20000. Έχω όμως αυξημένες πιθανότητες για προεκλαμψία. Ξεκίνησα σαλοσπιρ. Είχα και λίγο αίμα σήμερα και ξεκίνησα και ουτροτζεσταν. Για να μάθω να σηκώνομαι αισιόδοξα! Χαχα

Όλα καλά! Οργασμός?? Αχχχχχχχ!! Πονεμένη ιστορία!! Κορίτσια θέλω σεξ.... Απλά δεν αντέχω άλλο!!!!!

  • Χαχα 2

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα σε ολες σας !!! πρωτη χοριακη 5 απριλιου 438 ...δευτερη χοριακη  22 απριλιου 40 χιλιαδες και κατι ..τριτη χοριακη 24 απριλιου 51 χιλαδες....πηγα στον γυναικολογο μου ειπε θα ακουσουμε καρδια ..δεν ακουσαμε και δεν ειδε αυτο που ηθελε ειδε κατι πολυ μικρο ..με εκανε να ανυσηχησω και μου ειπε οτι η χοριακη μου δεν ειναι καλη ..και εχω στεναχωρεθη αρκετα

Link to comment
Share on other sites

Just now, fionita είπε:

κοριτσια καλημερα σε ολες σας !!! πρωτη χοριακη 5 απριλιου 438 ...δευτερη χοριακη  22 απριλιου 40 χιλιαδες και κατι ..τριτη χοριακη 24 απριλιου 51 χιλαδες....πηγα στον γυναικολογο μου ειπε θα ακουσουμε καρδια ..δεν ακουσαμε και δεν ειδε αυτο που ηθελε ειδε κατι πολυ μικρο ..με εκανε να ανυσηχησω και μου ειπε οτι η χοριακη μου δεν ειναι καλη ..και εχω στεναχωρεθη αρκετα

Κάτσε μισό λεπτό... Σε ποια μέρα του κύκλου την έκανες?? Και τι εννοείς είδε κάτι μικρό?? Δεν σου εξήγησε?


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, fionita είπε:

κοριτσια καλημερα σε ολες σας !!! πρωτη χοριακη 5 απριλιου 438 ...δευτερη χοριακη  22 απριλιου 40 χιλιαδες και κατι ..τριτη χοριακη 24 απριλιου 51 χιλαδες....πηγα στον γυναικολογο μου ειπε θα ακουσουμε καρδια ..δεν ακουσαμε και δεν ειδε αυτο που ηθελε ειδε κατι πολυ μικρο ..με εκανε να ανυσηχησω και μου ειπε οτι η χοριακη μου δεν ειναι καλη ..και εχω στεναχωρεθη αρκετα

Κορίτσι μου συνήθως ακούμε καρδιά μετά την 6η εβδομάδα κύησης. Επίσης, χωρίς πάντα να είμαι ειδικός η χοριακη σου μου φαίνεται καλή. Έχω την αίσθηση πως από κάποια νούμερα και πάνω δε διπλασιαζεται ακριβώς. Μην αγχώνεσαι και μην στενοχωριέσαι. Στη θέση σου θα πήγαινα οπωσδήποτε για δεύτερη γνώμη! Τι ακριβώς σου είπε ότι του φάνηκε μικρό; Ο σάκος; Πάνω από όλα ψυχραιμία!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Clue είπε:

Βγήκανε και οι αίματος! Το μωρό μια χαρά! Πιθανότητες μικρότερες από 1 στις 20000. Έχω όμως αυξημένες πιθανότητες για προεκλαμψία. Ξεκίνησα σαλοσπιρ. Είχα και λίγο αίμα σήμερα και ξεκίνησα και ουτροτζεσταν. Για να μάθω να σηκώνομαι αισιόδοξα! Χαχα

Καλημέρα!! Όλα τέλεια θα πάνε... να μην κουράζεσαι πολύ κ όλα θα πάνε υπέροχα !! 

2 ώρες πρίν, fionita είπε:

κοριτσια καλημερα σε ολες σας !!! πρωτη χοριακη 5 απριλιου 438 ...δευτερη χοριακη  22 απριλιου 40 χιλιαδες και κατι ..τριτη χοριακη 24 απριλιου 51 χιλαδες....πηγα στον γυναικολογο μου ειπε θα ακουσουμε καρδια ..δεν ακουσαμε και δεν ειδε αυτο που ηθελε ειδε κατι πολυ μικρο ..με εκανε να ανυσηχησω και μου ειπε οτι η χοριακη μου δεν ειναι καλη ..και εχω στεναχωρεθη αρκετα

Εμείς καρδούλα ακούσαμε την έβδομη βδομάδα που ήταν ξ η πρώτη επίσκεψη στον γιατρό.... έκανα μόνο μια χοριακη, δεν καταλαβαίνω γιατί σε έβαλε στην διαδικασία να κανείς τόσες χοριακες! 

Σε ποια ημέρα του κύκλου εισαι; Ο γιατρος θα έπρεπε να σου εξηγήσει τι εννοεί ότι δεν πάει καλά. 

Θα σου πρότεινα να μην αγχώνεσαι κ να μην στεναχωριέσαι, πήγαινε πάρε και μια άλλη γνώμη. Οι μονάδες της χοροακησ σου είναι κάλες Παρε κ μια δεύτερη γνώμη και μην αγχώνεσαι. Εύχομαι όλα να πάνε καλά !!!!


3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Vassia13 είπε:

Κάτσε μισό λεπτό... Σε ποια μέρα του κύκλου την έκανες?? Και τι εννοείς είδε κάτι μικρό?? Δεν σου εξήγησε?

τελευταια περιοδος 5/3 τωρα ειναι στην 7 εβδομαδα ...οχι δεν μου εξηγησε τιποτα με ειπε οτι θα κανεις και αλλες χοριακες για να δουμε πως θα παει αν αναπτυσετε δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσι μου συνήθως ακούμε καρδιά μετά την 6η εβδομάδα κύησης. Επίσης, χωρίς πάντα να είμαι ειδικός η χοριακη σου μου φαίνεται καλή. Έχω την αίσθηση πως από κάποια νούμερα και πάνω δε διπλασιαζεται ακριβώς. Μην αγχώνεσαι και μην στενοχωριέσαι. Στη θέση σου θα πήγαινα οπωσδήποτε για δεύτερη γνώμη! Τι ακριβώς σου είπε ότι του φάνηκε μικρό; Ο σάκος; Πάνω από όλα ψυχραιμία!

με ειπε βλεπω κατι πολυ μικρο δεν ν εξηγησε τιποτα αλλο και τιην λεω τι πρεπει να κανουμε και μου ειπε να κανουμε συνεχεια χοριακες για να δουμε πως παει 

Just now, Kallioph__ είπε:

Καλημέρα!! Όλα τέλεια θα πάνε... να μην κουράζεσαι πολύ κ όλα θα πάνε υπέροχα !! 

Εμείς καρδούλα ακούσαμε την έβδομη βδομάδα που ήταν ξ η πρώτη επίσκεψη στον γιατρό.... έκανα μόνο μια χοριακη, δεν καταλαβαίνω γιατί σε έβαλε στην διαδικασία να κανείς τόσες χοριακες! 

Σε ποια ημέρα του κύκλου εισαι; Ο γιατρος θα έπρεπε να σου εξηγήσει τι εννοεί ότι δεν πάει καλά. 

Θα σου πρότεινα να μην αγχώνεσαι κ να μην στεναχωριέσαι, πήγαινε πάρε και μια άλλη γνώμη. Οι μονάδες της χοροακησ σου είναι κάλες Παρε κ μια δεύτερη γνώμη και μην αγχώνεσαι. Εύχομαι όλα να πάνε καλά !!!!

τελευταια περιοδος 5/3 τωρα ειναι στην 7 εβδομαδα ...οχι δεν μου εξηγησε τιποτα με ειπε οτι θα κανεις και αλλες χοριακες για να δουμε πως θα παει αν αναπτυσετε δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites

Just now, fionita είπε:

τελευταια περιοδος 5/3 τωρα ειναι στην 7 εβδομαδα ...οχι δεν μου εξηγησε τιποτα με ειπε οτι θα κανεις και αλλες χοριακες για να δουμε πως θα παει αν αναπτυσετε δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο

με ειπε βλεπω κατι πολυ μικρο δεν ν εξηγησε τιποτα αλλο και τιην λεω τι πρεπει να κανουμε και μου ειπε να κανουμε συνεχεια χοριακες για να δουμε πως παει 

τελευταια περιοδος 5/3 τωρα ειναι στην 7 εβδομαδα ...οχι δεν μου εξηγησε τιποτα με ειπε οτι θα κανεις και αλλες χοριακες για να δουμε πως θα παει αν αναπτυσετε δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο

Για να καταλάβεις εγώ πρώτο ραντεβού στον γιατρό έκανα την έβδομη εβδομάδα κι τότε μάλιστα  μου είχε φανεί πολύυυυ αργά και μου είχε πει ότι δεν υπάρχει λόγος να έρθεις νωρίτερα δεν μπορώ να δούμε κάτι έτσι κ αλλιώς. Έκανα μόνο μια χοριακη που είχε δείξει 6.100 μονάδες την 4η ημέρα καθυστερήσης με κύκλο 28 ημερών. Ποτέ δεν μου είπε να επαναλάβω χοριακη κι ποτέ δεν ζητησε να με δει πριν την 7η εβδομάδα. 

Παίζει ρόλο τι κύκλο εχεις, ποτέ ήταν οι γόνιμες μέρες σου... ενδεχομένως να έγινε αργά η σύλληψη..! Εύχομαι ειλικρινά μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα τέλεια !!!! 


3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kallioph__ είπε:

Για να καταλάβεις εγώ πρώτο ραντεβού στον γιατρό έκανα την έβδομη εβδομάδα κι τότε μάλιστα  μου είχε φανεί πολύυυυ αργά και μου είχε πει ότι δεν υπάρχει λόγος να έρθεις νωρίτερα δεν μπορώ να δούμε κάτι έτσι κ αλλιώς. Έκανα μόνο μια χοριακη που είχε δείξει 6.100 μονάδες την 4η ημέρα καθυστερήσης με κύκλο 28 ημερών. Ποτέ δεν μου είπε να επαναλάβω χοριακη κι ποτέ δεν ζητησε να με δει πριν την 7η εβδομάδα. 

Παίζει ρόλο τι κύκλο εχεις, ποτέ ήταν οι γόνιμες μέρες σου... ενδεχομένως να έγινε αργά η σύλληψη..! Εύχομαι ειλικρινά μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα τέλεια !!!! 

se euxaristw para polu ..17 martiou kapou ekei ..kai egw auto pisteuw oti tha egine arga h sulipsi ..se euxaristw para polu s euxome ta kalutera!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...