Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό; 

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts

Καλο μήνα κορίτσια!! Έχω καιρό να γράψω αλλά σας παρακολουθω καθημερινά!τρίτη κ εγώ αυχενική!!! Να σας ρωτήσω την άποψη σας για αμνιοπαρακέντηση.. σκέφτομαι να τη κάνω να είμαι 200% σίγουρη ότι το παιδί θα είναι καλα

  • Μου αρέσει 1

LMb5p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Κατερίνα Α said:

Καλο μήνα κορίτσια!! Έχω καιρό να γράψω αλλά σας παρακολουθω καθημερινά!τρίτη κ εγώ αυχενική!!! Να σας ρωτήσω την άποψη σας για αμνιοπαρακέντηση.. σκέφτομαι να τη κάνω να είμαι 200% σίγουρη ότι το παιδί θα είναι καλα

Εγώ θα έλεγα να περιμένεις τα αποτελέσματα της αυχενικής και να πράξεις αναλόγως. Έχεις παράγοντες που αυξάνουν τις πιθανότητες? 

Προσωπικά τη φοβάμαι. Αλλά αν κρινόταν απαραίτητο θα την έκανα.

200% ότι όλα θα πάνε καλά δε θα είμαστε ποτέ.Σίγουρα τα περισσότερα φαίνονται με την αμνιοπαρακέντηση αλλά δεν μπορούν να φανούν τα πάντα.

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μηνα. Αυριο εχω γιατρο στο νοσοκομειο & απο Δευτεραθα ανεβω αθηνα για να κανονισω την αυχενικη.Εγω θα κανω την εξεταση αιματος που στελνετε στην Αμερικη.Την ειχα κανει κ στην μεγαλη προληπτικα.Χωρις να υπαρχει καποια ενδειξη. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Κατερίνα Α είπε:

Καλο μήνα κορίτσια!! Έχω καιρό να γράψω αλλά σας παρακολουθω καθημερινά!τρίτη κ εγώ αυχενική!!! Να σας ρωτήσω την άποψη σας για αμνιοπαρακέντηση.. σκέφτομαι να τη κάνω να είμαι 200% σίγουρη ότι το παιδί θα είναι καλα

Καλό μήνα και σε σένα! Με το καλό το μωράκι σου!! Εγώ θα σου πρότεινα να κανείς πρώτα την αυχενική. Εγώ την φοβάμαι σαν εξέταση.   Η Αμνιο άλλωστε δεν συγκαταλέγεται στο προγεννητικό έλεγχο. Παλιότερα την πρότειναν πάνω από τα 35 έτη, επειδή ομως Τα στατιστικά έχουν ανεβάσει τον μέσο όρο.... πλεον την συνιστούν πάνω τα 40 και μάλιστα (ακόμα και αυξημένος Κίνδυνος να υπάρχει) πρώτα κάνουν κάποιες άλλες εξετάσεις και μετά προβαίνουν στην αμνιοπαρακέντηση. 

Ο γιατρος σου όμως είναι αυτός που έχει τον τελευταίο λόγο, αυτος θα σου πει τι να κανείς!

Καλη επιτυχία!!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mlpoumlpou είπε:

Ποσα πληρωσατε για την αυχενικη; Εχει κανει καποια στο Μητερα;

Τηλεφώνησα κ μου είπαν 140 αλλά αν βγάλεις την κάρτα τους 30%εκπτωση

Just now, Kallioph__ είπε:

Καλό μήνα και σε σένα! Με το καλό το μωράκι σου!! Εγώ θα σου πρότεινα να κανείς πρώτα την αυχενική. Εγώ την φοβάμαι σαν εξέταση.   Η Αμνιο άλλωστε δεν συγκαταλέγεται στο προγεννητικό έλεγχο. Παλιότερα την πρότειναν πάνω από τα 35 έτη, επειδή ομως Τα στατιστικά έχουν ανεβάσει τον μέσο όρο.... πλεον την συνιστούν πάνω τα 40 και μάλιστα (ακόμα και αυξημένος Κίνδυνος να υπάρχει) πρώτα κάνουν κάποιες άλλες εξετάσεις και μετά προβαίνουν στην αμνιοπαρακέντηση. 

Ο γιατρος σου όμως είναι αυτός που έχει τον τελευταίο λόγο, αυτος θα σου πει τι να κανείς!

Καλη επιτυχία!!!!!

Η αυχενική είναι πιθανότητές ενώ η αμνιοπαρακέντηση διάγνωση.δινει 100%αποτεκεσνα για 400ασθενειες..δεν έχω ιστορικό καθόλου αλλά είναι 38στα 39κ το σκέφτομαι.η αυχενική δίνει 70%


LMb5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κατερίνα Α είπε:

Τηλεφώνησα κ μου είπαν 140 αλλά αν βγάλεις την κάρτα τους 30%εκπτωση

Η αυχενική είναι πιθανότητές ενώ η αμνιοπαρακέντηση διάγνωση.δινει 100%αποτεκεσνα για 400ασθενειες..δεν έχω ιστορικό καθόλου αλλά είναι 38στα 39κ το σκέφτομαι.η αυχενική δίνει 70%

Και τι χρειαζεται για να βγαλεις την καρτα τους; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κατερίνα Α είπε:

Τηλεφώνησα κ μου είπαν 140 αλλά αν βγάλεις την κάρτα τους 30%εκπτωση

Η αυχενική είναι πιθανότητές ενώ η αμνιοπαρακέντηση διάγνωση.δινει 100%αποτεκεσνα για 400ασθενειες..δεν έχω ιστορικό καθόλου αλλά είναι 38στα 39κ το σκέφτομαι.η αυχενική δίνει 70%

@Κατερίνα Ασυγνωμη που θα πεταχτω ειμαι μανουλα Οκτωβρίου συμφωνω οτι η άμνιο εχει ποσοστο 99.9 και οχι 100℅ ενα σύνδρομο δεν το βρίσκει επίσης αν κανεις αυχενική και εχεις καλα ποσοστά για τα σύνδρομα γιατι να κάνεις αμνιοπαρακέντηση; γιατί να βαλεις σε κίνδυνο το μωρό δεν μπορεις να ξερεις πως θα ανταπεξέλθει η μητρα σου εχω χασει μωρο ετσι για αυτο λοιπον ξανά Σκέψου το πολυ σοβαρα 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Εγώ είμαι στο μητερα...στην βγάζουν κάτω ....απ ότι ξέρω η Αυχενική κάνει 80 

Στο ταμείο την ώρα που πληρώνεις στη βγάζουν.80εχει μόνο η αυχενική μαζί με την αίματος 140

Just now, Giotitsa είπε:

@Κατερίνα Ασυγνωμη που θα πεταχτω ειμαι μανουλα Οκτωβρίου συμφωνω οτι η άμνιο εχει ποσοστο 99.9 και οχι 100℅ ενα σύνδρομο δεν το βρίσκει επίσης αν κανεις αυχενική και εχεις καλα ποσοστά για τα σύνδρομα γιατι να κάνεις αμνιοπαρακέντηση; γιατί να βαλεις σε κίνδυνο το μωρό δεν μπορεις να ξερεις πως θα ανταπεξέλθει η μητρα σου εχω χασει μωρο ετσι για αυτο λοιπον ξανά Σκέψου το πολυ σοβαρα 

Σε ευχαριστώ πολύ..φοβάμαι αλλά το σκέφτομαι σοβαρά..έχω ένα υγιέστατο αγοράκι κ το ίδιο επιθυμώ κ αυτή τη φορά..θα κάνω αυχενική κ θα το συζητήσω με τους γιατρούς!!!


LMb5p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Κατερίνα Α είπε:

Στο ταμείο την ώρα που πληρώνεις στη βγάζουν.80εχει μόνο η αυχενική μαζί με την αίματος 140

μαζί με αίματος δεν ξερω .....γαιυτο είπα 80 μόνο η Αυχενική....εγω απ οτι θυμάμαι την έβγαλα κάτω στα αίματα....Δεν είναι κ σίγουρη όμως ξεχναω...χι χι...πάντως νομίζω ότι γενικά κ σε άλλα ιδιωτικά πάνω κάτω το ίδιο θα είναι οι τιμές....

Link to comment
Share on other sites

εγώ κορίτσια έδωσα 130€ Για αυχενική διαφάνεια, αιματολογικές και κυστικη ίνωση (δεν είχα κάνει στο πρώτο μου παιδάκι) !!!είχα αυτή την τιμή γιατί με έστειλε ο γιατρος μου! Έμεινα κ πολύ ικανοποιημένη !!

Συγγνώμη που θα σας το πω χωρίς να με παρεξηγήσετε, αλλά δεν περνάω ούτε από εξω από το μητέρα !! Πέρασα πολύ δύσκολο με ψεύτικες-λαθος διαγνώσεις το 2012 στην πρώτη μου κόρη! Ούτε να ακούω για αυτούς δεν θέλω. 

  • Ευχαριστώ 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Kallioph__ είπε:

εγώ κορίτσια έδωσα 130€ Για αυχενική διαφάνεια, αιματολογικές και κυστικη ίνωση (δεν είχα κάνει στο πρώτο μου παιδάκι) !!!είχα αυτή την τιμή γιατί με έστειλε ο γιατρος μου! Έμεινα κ πολύ ικανοποιημένη !!

Συγγνώμη που θα σας το πω χωρίς να με παρεξηγήσετε, αλλά δεν περνάω ούτε από εξω από το μητέρα !! Πέρασα πολύ δύσκολο με ψεύτικες-λαθος διαγνώσεις το 2012 στην πρώτη μου κόρη! Ούτε να ακούω για αυτούς δεν θέλω. 

Συμφωνώ μαζί σου.στο πρώτο μου παιδάκι είχα κ εγώ επεισόδιο..έμεινε 11 μέρες εντατική μόλις γεννήθηκε κόλλησε λοίμωξη μέσα στη ΜΕΘ.κ η απάντηση τους..δεν ξέρουμε τη κατάληξη του...τα λες αυτά σε μια μάνα που μόλις γέννησε?? Απαράδεκτοι..δεν μου έδειξαν καν πως να βγάζω το γάλα να στέλνω στο παιδί κ το στήθος πέτρωσε . Χαλια

  • Λυπημένη/-ος 2

LMb5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Χρόνια πολλά σε όλες με υγεία και όλα τα καλά!!! Τέλος οι γιορτές και τα γλέντια, μέσα τα κεφάλια και πίσω στην καθημερινότητα! Δύσκολη η πρώτη μέρα στην δουλειά.

Εγω δεν ανήκω σε αυτές που έφαγαν κ το απόλαυσαν στις γιορτές. Δυστυχώς μετά το φαγητό είχαμε εξαγωγή και κάποιες μέρες ήταν τα πράγματα σκούρα αλλά δεν το έβαλα κάτω γιατί δεν μου αρέσει να δείχνω στους άλλους οτι δεν είμαι καλά. Να φανταστείτε εχθές εκανα κάθε 1 ώρα εμετό και κόντεψα να αφήσω τα κομμάτια μου. Περιμένω πως κ πως να περάσει ο καιρός να νιώσω καλύτερα. 

Εμεις έχουμε αυχενική την άλλη εβδομάδα. Πως και πως περιμένω να πάμε!!! Προς το παρόν οι περισσότερες έχετε κορίτσια? Έχουμε καμιά με αγόρι?? 

Να σας ρωτήσω και κάτι που με απασχολεί, όσες πάτε σε δημόσιο νοσοκομείο τον ιδιωτικό γιατρό σας τον κόψατε αμέσως? Εγώ σκέφτομαι να τους έχω κ τους 2 παράλληλα για λίγο καιρό ακόμα. Μου φαίνεται μεγάλο το χρονικό διάστημα της μιας επίσκεψης από της άλλης στο νοσοκομείο και θα ήθελα ενδιάμεσα να βλέπω το φασολάκι μας.   

Εχω κ 2η ερώτηση να σας κάνω, σας πονάει ο αφαλός σας? Τώρα 2 με 3 μέρες με πονάει γύρω γύρω κ νιώθω ενα τράβηγμα. 

 


4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...