Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Μωρακια στην ΜΕΝΝ!!


Recommended Posts

Καλημέρα σ όλες τους γονείς και καλή συνέχεια και γρήγορα με τα μωράκια καλά στην αγκαλιά !

Πρώιμη πρόωρη ρήξη υμένων με το που μπήκε ο Νοέμβρης, νοσηλείες 5-13 του μήνα, καισαρική μετά που ρίξαμε τη crp και κατέβασε η μπέμπα το ποδαράκι της στον κόλπο 

Η μπέμπα έχει γίνει 740 γραμμάρια, παλεύει να βγάλει τον τραχειοσωλήνα στα πνευμόνια που έχει τις περισσότερες μέρες (τον αντικαθιστούν για λίγο με αναπνευστήρα κ τον ξαναβάζουν) και τρώει τώρα 11 ml x 12 = 132 ml το 24ωρο, καλούτσικα, δηλαδή, είμαστε για τα δεδομένα μας και κάθε τόσο τρώει παραπάνω κ λίγο λίγο μεγαλώνει. 

Η τελευταία μας στενοχώρια έχει να κάνει μ την ανοργανωσιά του νοσοκομείου: τρίτη φορά χτες που άφησαν στην άκρη το δικό μου γάλα για να δώσουν μόνο της τράπεζας (μητρικό πάλι αλλά από δότριες και παστεριωμένο κ εμπλουτισμένο με σκόνη), ενώ ήδη είχαμε διαμαρτυρηθεί στη διεύθυνση της κλινικής κ μας υποσχέθηκαν ότι δεν θα συνέβαινε ξανά κ να συνεχίζουμε να τους φέρνουμε δικό μας γάλα. Έχουμε υπογράψει να της δίνουν γάλα από την τράπεζα μητρικού γάλατος για να συμπληρώνουν το δικό μου που δεν φτάνει.

Προχτές η γαλακτοκόμος έκανε άλλο λάθος -πιο επικίνδυνο- πήρε από το ψυγείο στην αίθουσα θηλασμού της μαιευτικής το γάλα μου χωρίς να της το παραδώσω εγώ με κίνδυνο να το δώσει στο πρόωρο κ να αρρωστήσει σοβαρά το μωρό (λόγω προωρότητας κ δικών μου αντισωμάτων ο μόνος ασφαλής τρόπος προς το παρόν για να το πίνει η μπέμπα είναι να περνά από 3μερη κατάψυξη, ώστε να σκοτώνονται τα αντισώματα κ να μην αρρωστήσει απ αυτά). Όλο το βράδυ έμεινα ξύπνια για να τους πάρω τηλέφωνο το πρωί να ειδοποιήσω ξανά να μην της δώσουν το γάλα, αφού έφαγα 4 ώρες στο νοσοκομείο μέχρι να μου πει κάποιος ότι έχουν σχολάσει κ τους περιμένω άδικα και αφού κάποιος πέταξε ! το σχετικό σημείωμα που τους έβαλα κάτω από την πόρτα το οποίο μου είπαν ότι δε διάβασαν ποτέ.

Τι να κάνουμε, δεν τους έχουμε εμπιστοσύνη πια, κάναμε υπομονή, τους πιστέψαμε πριν λίγες μέρες, τώρα βλέπω ότι απλώς κανείς δεν ελέγχει τις νοσηλεύτριες όσο αφορά το τι γάλα δίνουν στα νεογνά... όποια γουστάρει δίνει μητρικό γάλα, όποια δε γουστάρει δίνει ξένο...αποφασίσαμε μ τον άντρα μου να κρατήσουμε το γάλα μου στην κατάψυξη μέχρι να είμαστε σίγουροι ότι δεν θα το πετάνε, δηλαδή, μέχρι να μπορούμε να την ταΐζουμε εμείς. Τι άλλο μπορούμε να κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 150
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, solena73 είπε:

Καλημέρα σ όλες τους γονείς και καλή συνέχεια και γρήγορα με τα μωράκια καλά στην αγκαλιά !

Πρώιμη πρόωρη ρήξη υμένων με το που μπήκε ο Νοέμβρης, νοσηλείες 5-13 του μήνα, καισαρική μετά που ρίξαμε τη crp και κατέβασε η μπέμπα το ποδαράκι της στον κόλπο 

Η μπέμπα έχει γίνει 740 γραμμάρια, παλεύει να βγάλει τον τραχειοσωλήνα στα πνευμόνια που έχει τις περισσότερες μέρες (τον αντικαθιστούν για λίγο με αναπνευστήρα κ τον ξαναβάζουν) και τρώει τώρα 11 ml x 12 = 132 ml το 24ωρο, καλούτσικα, δηλαδή, είμαστε για τα δεδομένα μας και κάθε τόσο τρώει παραπάνω κ λίγο λίγο μεγαλώνει. 

Η τελευταία μας στενοχώρια έχει να κάνει μ την ανοργανωσιά του νοσοκομείου: τρίτη φορά χτες που άφησαν στην άκρη το δικό μου γάλα για να δώσουν μόνο της τράπεζας (μητρικό πάλι αλλά από δότριες και παστεριωμένο κ εμπλουτισμένο με σκόνη), ενώ ήδη είχαμε διαμαρτυρηθεί στη διεύθυνση της κλινικής κ μας υποσχέθηκαν ότι δεν θα συνέβαινε ξανά κ να συνεχίζουμε να τους φέρνουμε δικό μας γάλα. Έχουμε υπογράψει να της δίνουν γάλα από την τράπεζα μητρικού γάλατος για να συμπληρώνουν το δικό μου που δεν φτάνει.

Προχτές η γαλακτοκόμος έκανε άλλο λάθος -πιο επικίνδυνο- πήρε από το ψυγείο στην αίθουσα θηλασμού της μαιευτικής το γάλα μου χωρίς να της το παραδώσω εγώ με κίνδυνο να το δώσει στο πρόωρο κ να αρρωστήσει σοβαρά το μωρό (λόγω προωρότητας κ δικών μου αντισωμάτων ο μόνος ασφαλής τρόπος προς το παρόν για να το πίνει η μπέμπα είναι να περνά από 3μερη κατάψυξη, ώστε να σκοτώνονται τα αντισώματα κ να μην αρρωστήσει απ αυτά). Όλο το βράδυ έμεινα ξύπνια για να τους πάρω τηλέφωνο το πρωί να ειδοποιήσω ξανά να μην της δώσουν το γάλα, αφού έφαγα 4 ώρες στο νοσοκομείο μέχρι να μου πει κάποιος ότι έχουν σχολάσει κ τους περιμένω άδικα και αφού κάποιος πέταξε ! το σχετικό σημείωμα που τους έβαλα κάτω από την πόρτα το οποίο μου είπαν ότι δε διάβασαν ποτέ.

Τι να κάνουμε, δεν τους έχουμε εμπιστοσύνη πια, κάναμε υπομονή, τους πιστέψαμε πριν λίγες μέρες, τώρα βλέπω ότι απλώς κανείς δεν ελέγχει τις νοσηλεύτριες όσο αφορά το τι γάλα δίνουν στα νεογνά... όποια γουστάρει δίνει μητρικό γάλα, όποια δε γουστάρει δίνει ξένο...αποφασίσαμε μ τον άντρα μου να κρατήσουμε το γάλα μου στην κατάψυξη μέχρι να είμαστε σίγουροι ότι δεν θα το πετάνε, δηλαδή, μέχρι να μπορούμε να την ταΐζουμε εμείς. Τι άλλο μπορούμε να κάνουμε;

Καταρχήν χαίρομαι πάρα πολύ που πάνε καλά τα πράγματα κ μεγαλωνετε.τρωτε πολυ καλα θα ελεγα.Αυτό με το γάλα είναι απαράδεκτο τόση ανευθυνότητα πια?Εμείς εδώ δεν είχαμε τράπεζα όποτε πήγαινα το δικό μου καθημερινά χωρισμένο σε μερίδες των 12 όποτε ήταν πιο σίγουρα τα πράγματα.αν το βάζεις Εσύ κατάψυξη κ τους το πηγαίνεις κάθε μέρα?η πάλι δεν έχεις εμπιστοσύνη αν θα το δίνουν?στο λέω επειδή λογικά θα αργήσετε να την ταισετε  εσείς κ είναι κρίμα να πίνει φόρμουλα. Κ να σου πω στην δική μου την περίπτωση επειδή είχα πολύ γάλα στην αρχη κ έβαζα κατάψυξη είχα κάνει μια τράπεζα αλλά όταν ήρθε ο καιρός δε το έπινε από κατάψυξη.

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Καταρχήν χαίρομαι πάρα πολύ που πάνε καλά τα πράγματα κ μεγαλωνετε.τρωτε πολυ καλα θα ελεγα.Αυτό με το γάλα είναι απαράδεκτο τόση ανευθυνότητα πια?Εμείς εδώ δεν είχαμε τράπεζα όποτε πήγαινα το δικό μου καθημερινά χωρισμένο σε μερίδες των 12 όποτε ήταν πιο σίγουρα τα πράγματα.αν το βάζεις Εσύ κατάψυξη κ τους το πηγαίνεις κάθε μέρα?η πάλι δεν έχεις εμπιστοσύνη αν θα το δίνουν?στο λέω επειδή λογικά θα αργήσετε να την ταισετε  εσείς κ είναι κρίμα να πίνει φόρμουλα. Κ να σου πω στην δική μου την περίπτωση επειδή είχα πολύ γάλα στην αρχη κ έβαζα κατάψυξη είχα κάνει μια τράπεζα αλλά όταν ήρθε ο καιρός δε το έπινε από κατάψυξη.

ένα μήνα τώρα τους πάμε μπουκαλάκια με ό,τι γάλα έβγαζα, από 2-3 έως 12 ml, αφού πρώτα το άφηνα τρία 24 ωρα στην κατάψυξη για ιατρικούς λόγους και παλεύαμε να φτιάχνουμε μερίδες, να μετράμε να γράφουμε πάνω τα ml, να κρατάμε ημερομηνίες κ ώρες άντλησης πάνω, να το κάνουμε απόψυξη σιγά σιγά στο ψυγείο κ μετά να το πάμε. Δυστυχώς, δεν έχω τρόπο να ξέρω αν και πόσο από το γάλα που τους πήγαινα δόθηκε στο μωρό κ πόσο χύθηκε στο νεροχύτη

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, solena73 είπε:

Καλημέρα σ όλες τους γονείς και καλή συνέχεια και γρήγορα με τα μωράκια καλά στην αγκαλιά !

Πρώιμη πρόωρη ρήξη υμένων με το που μπήκε ο Νοέμβρης, νοσηλείες 5-13 του μήνα, καισαρική μετά που ρίξαμε τη crp και κατέβασε η μπέμπα το ποδαράκι της στον κόλπο 

Η μπέμπα έχει γίνει 740 γραμμάρια, παλεύει να βγάλει τον τραχειοσωλήνα στα πνευμόνια που έχει τις περισσότερες μέρες (τον αντικαθιστούν για λίγο με αναπνευστήρα κ τον ξαναβάζουν) και τρώει τώρα 11 ml x 12 = 132 ml το 24ωρο, καλούτσικα, δηλαδή, είμαστε για τα δεδομένα μας και κάθε τόσο τρώει παραπάνω κ λίγο λίγο μεγαλώνει. 

Η τελευταία μας στενοχώρια έχει να κάνει μ την ανοργανωσιά του νοσοκομείου: τρίτη φορά χτες που άφησαν στην άκρη το δικό μου γάλα για να δώσουν μόνο της τράπεζας (μητρικό πάλι αλλά από δότριες και παστεριωμένο κ εμπλουτισμένο με σκόνη), ενώ ήδη είχαμε διαμαρτυρηθεί στη διεύθυνση της κλινικής κ μας υποσχέθηκαν ότι δεν θα συνέβαινε ξανά κ να συνεχίζουμε να τους φέρνουμε δικό μας γάλα. Έχουμε υπογράψει να της δίνουν γάλα από την τράπεζα μητρικού γάλατος για να συμπληρώνουν το δικό μου που δεν φτάνει.

Προχτές η γαλακτοκόμος έκανε άλλο λάθος -πιο επικίνδυνο- πήρε από το ψυγείο στην αίθουσα θηλασμού της μαιευτικής το γάλα μου χωρίς να της το παραδώσω εγώ με κίνδυνο να το δώσει στο πρόωρο κ να αρρωστήσει σοβαρά το μωρό (λόγω προωρότητας κ δικών μου αντισωμάτων ο μόνος ασφαλής τρόπος προς το παρόν για να το πίνει η μπέμπα είναι να περνά από 3μερη κατάψυξη, ώστε να σκοτώνονται τα αντισώματα κ να μην αρρωστήσει απ αυτά). Όλο το βράδυ έμεινα ξύπνια για να τους πάρω τηλέφωνο το πρωί να ειδοποιήσω ξανά να μην της δώσουν το γάλα, αφού έφαγα 4 ώρες στο νοσοκομείο μέχρι να μου πει κάποιος ότι έχουν σχολάσει κ τους περιμένω άδικα και αφού κάποιος πέταξε ! το σχετικό σημείωμα που τους έβαλα κάτω από την πόρτα το οποίο μου είπαν ότι δε διάβασαν ποτέ.

Τι να κάνουμε, δεν τους έχουμε εμπιστοσύνη πια, κάναμε υπομονή, τους πιστέψαμε πριν λίγες μέρες, τώρα βλέπω ότι απλώς κανείς δεν ελέγχει τις νοσηλεύτριες όσο αφορά το τι γάλα δίνουν στα νεογνά... όποια γουστάρει δίνει μητρικό γάλα, όποια δε γουστάρει δίνει ξένο...αποφασίσαμε μ τον άντρα μου να κρατήσουμε το γάλα μου στην κατάψυξη μέχρι να είμαστε σίγουροι ότι δεν θα το πετάνε, δηλαδή, μέχρι να μπορούμε να την ταΐζουμε εμείς. Τι άλλο μπορούμε να κάνουμε;

Επισης αυτο με την 3ημερη καταψυξη ισχύει σίγουρα? κ εμεις ήμασταν πολύ προωροι αλλά πάντα ηθελαν το φρέσκο παρόλο που επαιρνα κ αντιβίωση τις πρώτες μέρες.


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Επισης αυτο με την 3ημερη καταψυξη ισχύει σίγουρα? κ εμεις ήμασταν πολύ προωροι αλλά πάντα ηθελαν το φρέσκο παρόλο που επαιρνα κ αντιβίωση τις πρώτες μέρες.

ισχύει σίγουρα κ μην με βάζετε να λέω τα ίδια κ να λέω τι αντισώματα έχω κ τι δεν έχω. Η αντιβίωση άσχετη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, solena73 είπε:

ισχύει σίγουρα κ μην με βάζετε να λέω τα ίδια κ να λέω τι αντισώματα έχω κ τι δεν έχω

Συγνωμη μη το πέρνεις στραβα ουτε σε βάζω να λες τα ίδια απλά σου λέω τη δική μας περίπτωση κ γενικά πρώτη φορά ακούω να προτιμούν της καταψυξης από το φρέσκο γι αυτό. εμας εδώ απλά το εμπλούτιζαν με ενισχυτικά μεσα.Να βοηθήσουμε προσπαθούμε.

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, solena73 είπε:

ισχύει σίγουρα κ μην με βάζετε να λέω τα ίδια κ να λέω τι αντισώματα έχω κ τι δεν έχω. Η αντιβίωση άσχετη

Συγνώμη ετσι σε σέβομαι διότι λογικά εχεις νεύρα απο την Μενν σου βγαίνει θυμός πρώτον δεν είναι σωστο ενω θες γνωμες να κάθεσαι να επιτίθεσαι και σου ξαναλεω σε σέβομαι επειδή Εχω περάσει απο το μονοπάτι της Μενν αυτό που μπορείτε να κάνετε είναι να μιλήσετε στον διευθυντή της Μενν και αν δεν καταλάβουν υπάρχουν και οι καταγγελίες  σε χειρότερη κατάσταση μπρορεις να αλλαξεις και Μενν αυτά @Vasoth.κοριτσι μου προσπαθείς να βοηθησεις μην κάθεσαι και απολογεισαι δεν ειπες κάτι κακό έτσι αν είναι δυνατόν 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Penny... είπε:

Συγνώμη ετσι σε σέβομαι διότι λογικά εχεις νεύρα απο την Μενν σου βγαίνει θυμός πρώτον δεν είναι σωστο ενω θες γνωμες να κάθεσαι να επιτίθεσαι και σου ξαναλεω σε σέβομαι επειδή Εχω περάσει απο το μονοπάτι της Μενν αυτό που μπορείτε να κάνετε είναι να μιλήσετε στον διευθυντή της Μενν και αν δεν καταλάβουν υπάρχουν και οι καταγγελίες  σε χειρότερη κατάσταση μπρορεις να αλλαξεις και Μενν αυτά @Vasoth.κοριτσι μου προσπαθείς να βοηθησεις μην κάθεσαι και απολογεισαι δεν ειπες κάτι κακό έτσι αν είναι δυνατόν 

να συμπληρώσω λοιπόν ότι από κανέναν που δεν έχει κάτι να πει να βοηθήσει δεν περιμένω να γράψει, μην απαντάτε για να σας λύσω ιατρικές απορίες - δεν είμαι ειδική κ δεν δύναμαι. Δεν έχω καμιά διάθεση να επιτίθεμαι σε κανέναν. Καταλαβαίνω τις καλές προθέσεις σου βάσω και πέννυ. Αν το αίτημα μου να μην εξηγώ όλο μου το ιατρικό ιστορικό είναι για σένα επίθεση, λυπάμαι, δεν έχω να προσθέσω κάτι. Επίσης, όσο αφορά το να μιλήσουμε στο διευθυντή πως το εννοείς;;; επειδή αναφέρω σ αυτό που γράφω  [ενώ ήδη είχαμε διαμαρτυρηθεί στη διεύθυνση της κλινικής κ μας υποσχέθηκαν ότι δεν θα συνέβαινε ξανά κ να συνεχίζουμε να τους φέρνουμε δικό μας γάλα.]

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, solena73 είπε:

να συμπληρώσω λοιπόν ότι από κανέναν που δεν έχει κάτι να πει να βοηθήσει δεν περιμένω να γράψει, μην απαντάτε για να σας λύσω ιατρικές απορίες - δεν είμαι ειδική κ δεν δύναμαι. Δεν έχω καμιά διάθεση να επιτίθεμαι σε κανέναν. Καταλαβαίνω τις καλές προθέσεις σου βάσω και πέννυ. Αν το αίτημα μου να μην εξηγώ όλο μου το ιατρικό ιστορικό είναι για σένα επίθεση, λυπάμαι, δεν έχω να προσθέσω κάτι

Ας χαλαρωσουμε λίγο θα έλεγα εγω. Κάνεις δε σου ζήτησε να εξηγήσεις το ιστορικό σου νομίζω απλά από τη στιγμή που γράφεις το προβληματισμό σου εγώ Προσωπικά θεωρώ αγενεια να μη σου απαντήσει κανείς εδώ ο καθενας λέει τις εμπειρίες του κ τις αποψεις του γι αυτό έχω ανοίξει αυτό το θέμα. Καταλαβαίνω την ένταση σου κ Τ νευρα σου λόγω της κατάστασης που περνάς 10 μήνες την έφαγα την μενν στη μάπα αλλά αν κάτι δε σου αρέσει εδω υπαρχει κ πιο ευγενικος τροπος να το πεις  κ ναι κ εγω σαν επιθεση το ειδα γιατι ειπα απλα τη γνωμη μου κ μου απαντησες πολυ αποτομα σαν να μας τα έχεις πει πάλι κ να σε ρωτάμε τα ίδια κάτι τέτοιο δεν υφίσταται από τη στιγμή που γράφεις πρώτη φορά εδώ. Εύχομαι λοιπόν να πάνε όλα καλά με το μωράκι σου να το παρεις οσο πιο γρηγορα γινεται στην αγκαλια σου κ ότι χρειαστείς είμαστε εδώ.

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Ας χαλαρωσουμε λίγο θα έλεγα εγω. Κάνεις δε σου ζήτησε να εξηγήσεις το ιστορικό σου νομίζω απλά από τη στιγμή που γράφεις το προβληματισμό σου εγώ Προσωπικά θεωρώ αγενεια να μη σου απαντήσει κανείς εδώ ο καθενας λέει τις εμπειρίες του κ τις αποψεις του γι αυτό έχω ανοίξει αυτό το θέμα. Καταλαβαίνω την ένταση σου κ Τ νευρα σου λόγω της κατάστασης που περνάς 10 μήνες την έφαγα την μενν στη μάπα αλλά αν κάτι δε σου αρέσει εδω υπαρχει κ πιο ευγενικος τροπος να το πεις  κ ναι κ εγω σαν επιθεση το ειδα γιατι ειπα απλα τη γνωμη μου κ μου απαντησες πολυ αποτομα σαν να μας τα έχεις πει πάλι κ να σε ρωτάμε τα ίδια κάτι τέτοιο δεν υφίσταται από τη στιγμή που γράφεις πρώτη φορά εδώ. Εύχομαι λοιπόν να πάνε όλα καλά με το μωράκι σου να το παρεις οσο πιο γρηγορα γινεται στην αγκαλια σου κ ότι χρειαστείς είμαστε εδώ.

γράφω αναλυτικά: (λόγω προωρότητας κ δικών μου αντισωμάτων ο μόνος ασφαλής τρόπος προς το παρόν για να το πίνει η μπέμπα είναι να περνά από 3μερη κατάψυξη, ώστε να σκοτώνονται τα αντισώματα κ να μην αρρωστήσει απ αυτά). και με ρωτάτε αν ισχύει σίγουρα αυτό για την κατάψυξη. Αυτή η ερώτηση για να απαντηθεί καλή μου προφανώς και πρέπει να αναλύσω τι αντισώματα έχω. Αλλά κατάλαβα κ με συγχωρείς που έγραψα στο θέμα σου, δεν θα επαναληφθεί. Αν τυχόν έχει κανείς ανάλογη εμπειρία κ θέλει ας μου στείλει μήνυμα, μην το σχολιάζετε άλλο εδώ, όχι για μένα τουλάχιστον, κατά τα άλλα ότι θέτε γράφτε φυσικά. Ευχαριστώ κ για τις ιδέες της καταγγελίας κ της αλλαγής νοσοκομείου, που όλοι τις ξέρουμε κ δεν είναι λύσεις. Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, solena73 είπε:

γράφω αναλυτικά: (λόγω προωρότητας κ δικών μου αντισωμάτων ο μόνος ασφαλής τρόπος προς το παρόν για να το πίνει η μπέμπα είναι να περνά από 3μερη κατάψυξη, ώστε να σκοτώνονται τα αντισώματα κ να μην αρρωστήσει απ αυτά). και με ρωτάτε αν ισχύει σίγουρα αυτό για την κατάψυξη. Αυτή η ερώτηση για να απαντηθεί καλή μου προφανώς και πρέπει να αναλύσω τι αντισώματα έχω. Αλλά κατάλαβα κ με συγχωρείς που έγραψα στο θέμα σου, δεν θα επαναληφθεί

Ποπο κανένας δεν σου είπε να μην γράψεις χαλάρωσε λίγο αν μιλήσες στην διεύθυνση και δεν σε άκουσαν όπως σου είπα κάνε καταγγελία η ακόμη κάνε αίτημα να αλλαξεις Μενν 

Just now, solena73 είπε:

γράφω αναλυτικά: (λόγω προωρότητας κ δικών μου αντισωμάτων ο μόνος ασφαλής τρόπος προς το παρόν για να το πίνει η μπέμπα είναι να περνά από 3μερη κατάψυξη, ώστε να σκοτώνονται τα αντισώματα κ να μην αρρωστήσει απ αυτά). και με ρωτάτε αν ισχύει σίγουρα αυτό για την κατάψυξη. Αυτή η ερώτηση για να απαντηθεί καλή μου προφανώς και πρέπει να αναλύσω τι αντισώματα έχω. Αλλά κατάλαβα κ με συγχωρείς που έγραψα στο θέμα σου, δεν θα επαναληφθεί. Αν τυχόν έχει κανείς ανάλογη εμπειρία κ θέλει ας μου στείλει μήνυμα, μην το σχολιάζετε άλλο εδώ. Ευχαριστώ κ για τις ιδέες της καταγγελίας κ της αλλαγής νοσοκομείου, που φυσικά όλοι τις ξέρουμε κ δεν είναι λύσεις. Καλή συνέχεια.

Ετσι όπως απαντας Οχι κανενας δεν θα σου απαντήσει και εμπειρία να έχει μόνο ξύλο που δεν μας έδωσες Αντε έλεος ποια και σου Εχω ξαναμπεί Εχω περασει απο αυτό το μονοπάτι εγώ διαλεξα να μην γράφω τι και πως αλλά δεν έμπαιναν εδώ μεσα και αρχιζα λέω οτι μου κατέβει Αντε γιατί το παράκανες σεβόμαστε τον πόνο αλλά μέχρι ενος ορίου και αν θες να μην ξαναγράψεις μην ξαναγραφεις δεν θα σε παρακαλεσουμε το μόνο που θα ευχηθω είναι η Παναγια μέρες χριστουγενιατικες να σου φέρει το μωρό κοντά σου κανένα μωρό δεν αξίζει να περνά αυτό που περνά η εμπειρίες μας αυτές είναι και οι λύσεις που εσύ δεν θεωρεις λύσεις λυπάμαι αλλά αυτές έχουμε 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονή ενός πρόωρου τοκετού, ελπίζουμε να μην συμβεί τελικά , ποοοοσο πολύ δύναμη μου έδωσες!! Και ποσό πολύ έκλαψα επίσης! Να χαίρεσαι και να καμαρώνεις το μικρό σου διαμάντι!!! Μου έδωσες πραγματικά πολύ δύναμη σε μια στιγμή που παρέδωσα δυνάμεις! Ελπίζω κάποια στιγμή να προχωρήσει τόσο πολύ η ιατρική που δεν θα υπάρχει κανένα πρόωρο μωράκι! Ο θεός να δίνει δύναμη σε όλες τις μανούλες που έχουν έναν γοργοθά να ανέβουν και στα μικρά που δίνουν τις δικές τους μάχες! Μπράβο στο κοριτσάκι σου Βάσω και μπράβο και σε σένα!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 είπε:

Εν αναμονή ενός πρόωρου τοκετού, ελπίζουμε να μην συμβεί τελικά , ποοοοσο πολύ δύναμη μου έδωσες!! Και ποσό πολύ έκλαψα επίσης! Να χαίρεσαι και να καμαρώνεις το μικρό σου διαμάντι!!! Μου έδωσες πραγματικά πολύ δύναμη σε μια στιγμή που παρέδωσα δυνάμεις! Ελπίζω κάποια στιγμή να προχωρήσει τόσο πολύ η ιατρική που δεν θα υπάρχει κανένα πρόωρο μωράκι! Ο θεός να δίνει δύναμη σε όλες τις μανούλες που έχουν έναν γοργοθά να ανέβουν και στα μικρά που δίνουν τις δικές τους μάχες! Μπράβο στο κοριτσάκι σου Βάσω και μπράβο και σε σένα!!

Να είσαι καλά ευχαριστώ πολύ χαίρομαι που πήρες δυναμη κ εύχομαι να μη περάσεις αυτή την πόρτα να φτάσεις μέχρι το τέλος κ όλα να πάνε καλά!η ευχή μου κάθε μέρα αυτή είναι να μην υπάρχει κανένα πρόωρο μωρό κ κανένας γονιός να μη το περναει όλο αυτό ούτε για μια μέρα!με το καλό σου εύχομαι το μωράκι σου

Το θέμα είναι ανοικτό σε όλους δεν έχω απαγορεύσει σε κανεναν να γράφει εδω μέχρι τώρα ούτε πρόκειται στο μέλλον να το κάνω! Διαπληκτισμούς κ αγενει σχόλια όμως δε τα επιτρέπω κ αν γινοταν Θ τα διέγραφα κ ολας!η ευγενεια κ ο σεβασμος ειναι μεγάλο προσόν κ εγώ τα εκτιμώ πολύ όπως κ τους ωραίους τρόπους! Σας παρακαλώ να το σεβαστείτε όλοι αυτό!Ευχαριστώ πολύ!

  • Μου αρέσει 3

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Να είσαι καλά ευχαριστώ πολύ χαίρομαι που πήρες δυναμη κ εύχομαι να μη περάσεις αυτή την πόρτα να φτάσεις μέχρι το τέλος κ όλα να πάνε καλά!η ευχή μου κάθε μέρα αυτή είναι να μην υπάρχει κανένα πρόωρο μωρό κ κανένας γονιός να μη το περναει όλο αυτό ούτε για μια μέρα!με το καλό σου εύχομαι το μωράκι σου

Το θέμα είναι ανοικτό σε όλους δεν έχω απαγορεύσει σε κανεναν να γράφει εδω μέχρι τώρα ούτε πρόκειται στο μέλλον να το κάνω! Διαπληκτισμούς κ αγενει σχόλια όμως δε τα επιτρέπω κ αν γινοταν Θ τα διέγραφα κ ολας!η ευγενεια κ ο σεβασμος ειναι μεγάλο προσόν κ εγώ τα εκτιμώ πολύ όπως κ τους ωραίους τρόπους! Σας παρακαλώ να το σεβαστείτε όλοι αυτό!Ευχαριστώ πολύ!

Συμφωνώ αγάπη με όλα όσα λες ετσι είναι @Vasoth.δωσε φιλια μωρέ στη μπουμπου σου

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...