Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μωρακια στην ΜΕΝΝ!!


Recommended Posts

Just now, Vasoth. είπε:

Καλημερα κοριτσακια τι κανετε? Εμεις παμε πολυ καλα δωξα το θεο αν συνεχισει ετσι ισως σε δυο εβδομάδες βγουμε η αναπτυξη της συμφωνα με τη διορθωμενη ηλικια ειναι λιγο πισω οχι σε αντιδρασεις σε αυτο ειμαστε καλα σχετικα απλα σε βαρος κ υψος ειμαστε σαν νεογεννητο ειναι λογικο μας ειπαν βεβαια επειδη εχει μεινει τοσο καιρο στη θερμοκοιτιδα κ επειδη γεννηθικε τοσο μικρη στα δυο χρονια θα συμβαδισει με τα τελειομηνα παιδια της κανουν φυσιοθεραπεια για το αναπνευστικο κ μου εδειξε κ μενα ασκησουλες να της κανω κ οντως τη βοηθανε αναπνεει πολυ καλυτερα κ θα κανουμε κ λιγες σε χερακια ποδαρακια να ξεπιαστει με τα γευματα της το εχουμε χασει λιγο αλλα θα το βρουμε πιστευω 

Καλημερα!!! Αχ Βασω μ μπραβο σας αντε ολα να πανε ετσι καλα κ να πατε επιτελους σπιτακι σας,να περασετε το καλοκαιρακι στην θαλπωρη του σπιτικου σας! Να γνωρισει το Διαμαντακι σας το σπιτακι του την μαμα κ τον μπαμπα της απο την αρχη! Καλη συνεχεια να σας βοηθαει ο Θεουλης....

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 150
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vasoth. είπε:

Καλημερα κοριτσακια τι κανετε? Εμεις παμε πολυ καλα δωξα το θεο αν συνεχισει ετσι ισως σε δυο εβδομάδες βγουμε η αναπτυξη της συμφωνα με τη διορθωμενη ηλικια ειναι λιγο πισω οχι σε αντιδρασεις σε αυτο ειμαστε καλα σχετικα απλα σε βαρος κ υψος ειμαστε σαν νεογεννητο ειναι λογικο μας ειπαν βεβαια επειδη εχει μεινει τοσο καιρο στη θερμοκοιτιδα κ επειδη γεννηθικε τοσο μικρη στα δυο χρονια θα συμβαδισει με τα τελειομηνα παιδια της κανουν φυσιοθεραπεια για το αναπνευστικο κ μου εδειξε κ μενα ασκησουλες να της κανω κ οντως τη βοηθανε αναπνεει πολυ καλυτερα κ θα κανουμε κ λιγες σε χερακια ποδαρακια να ξεπιαστει με τα γευματα της το εχουμε χασει λιγο αλλα θα το βρουμε πιστευω 

@Vasoth. αν σου πω οτι πριν λιγο σε ειχα στο μυαλο μου εεε ποπο καθε φορα περιμενω να δω μυνημα σου η μικρη ειναι γιγαντας και πταν βγει με το καλο και θα ψιλωσει και θα παρει βαρος και ξερεις γιατι;;; γιατι Βασω μου εχει τους καλυτερους γονεις του κοσμου θα παρει τοση αγαπη που οσα εμποδια υπαρχουν θα φυγουν ολα αυτο στο λεω σιγουρα η Παναγια να ειναι μαζι σας κοριτσι μου 

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τα νεα μας δεν ειναι καλα ξαναμπηκαμε στη μονάδα αυξηθηκαν οι αναγκες της παλι για οξυγονο κ την ανεβασαν για πιο στενη παρακολουθηση σε κουνια τωρα αλλα οπως κ να το κανεις δεν την εχω μαζι μου. Ωραια ηταν 15 μερες αλλα κρατησε λιγο μου εδωσαν τον κοσμο ολο κ μου τον ξαναπηραν πισω ειναι πολυ δυσκολο αυτο ποναει πολυ!!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βάσω μου δεν έχουμε ξαναμιλήσει αλλά έχω διαβάσει περιστασιακά τα νέα σας. Στεναχωριέμαι ειλικρινά για σας. Τόσους μήνες ταλαιπωρία, τόσους μήνες μέσα το κοριτσάκι σου..τι να πω..εύχομαι μέσα απ την ψυχή μου να είναι το τελευταίο και να βγείτε επιτέλους. Να την πάρεις αγκαλιά και να μείνετε έτσι για πάντα και τίποτα να μη θυμίζει τους μήνες αυτούς.. 

  • Ευχαριστώ 1

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Τα νεα μας δεν ειναι καλα ξαναμπηκαμε στη μονάδα αυξηθηκαν οι αναγκες της παλι για οξυγονο κ την ανεβασαν για πιο στενη παρακολουθηση σε κουνια τωρα αλλα οπως κ να το κανεις δεν την εχω μαζι μου. Ωραια ηταν 15 μερες αλλα κρατησε λιγο μου εδωσαν τον κοσμο ολο κ μου τον ξαναπηραν πισω ειναι πολυ δυσκολο αυτο ποναει πολυ!!

Ο κόσμος σ όλος ειναι το διαμάντι σ....το κορίτσι σ που είναι ένας μικρός θεος. ένα μωρό που θα γίνει η πιο υπέροχη γυναίκα...εισαι μια μάνα ΑΞΙΑ ΘΑΥΜΑΣΜΟΥ. 

πονάς κ ειναι λογικό...είναι μέσα στο πρόγραμμα...μην λυγίσει τωρα ...εισαι στην ουρά κ μπορείς να κάνεις ακόμα πιο πολλά...

δεν είμαι μανα δεν μπορώ να σε νιώσω 100 τις 100 αλλά ειλικρινά ξερω κ το πιστεύω πολυ ότι θα βγείτε ΝΙΚΉΤΡΙΕΣ. 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vasoth. είπε:

Τα νεα μας δεν ειναι καλα ξαναμπηκαμε στη μονάδα αυξηθηκαν οι αναγκες της παλι για οξυγονο κ την ανεβασαν για πιο στενη παρακολουθηση σε κουνια τωρα αλλα οπως κ να το κανεις δεν την εχω μαζι μου. Ωραια ηταν 15 μερες αλλα κρατησε λιγο μου εδωσαν τον κοσμο ολο κ μου τον ξαναπηραν πισω ειναι πολυ δυσκολο αυτο ποναει πολυ!!

αγαπη ειναι αυτα τα πισωγυρισματα μεχρι να σταθεροποιηθει και αυτο θα βγειτε συντομα η Παναγια μαζι σας 

  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Just now, island1 είπε:

Βάσω μου τι κάνετε πως είστε τώρα; Τι κάνει η μπουκιτσα μας;

Μεγαλωνει η μπουμπου. Τωρα ξεκινησαμε ενα καινουργιο σχημα θεραπείας με κορτιζονη κ στεροειδη κ μολις τελειωσει θα παμε παλι παιδιατρικη για οσο παει εχουμε μηνες ακομα μπροστα μας κ δε γίνεται να μεγαλωσει μεσα στη μοναδα εχει ηδη αρκετο καιρο κ αποφασισαμε με τους γιατρους οτι το καλυτερο θα ειναι να ειμαστε μαζι της εστω κ στη παιδιατρικη για να μη μείνει πισω σε θεματα αντίληψης κ αναπτυξης να αρχισει να εχει πιο πολλα ερεθίσματα γιατι στη μονάδα η αλήθεια ειναι οτι δεν τα εχει.θα ειναι δυσκολα μεσα σε ενα δωματιο συνεχεια αλλα θα το περασουμε κ αυτο τουλαχιστον θα ειμαστε μαζι της.

  • Μου αρέσει 5

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Μεγαλωνει η μπουμπου. Τωρα ξεκινησαμε ενα καινουργιο σχημα θεραπείας με κορτιζονη κ στεροειδη κ μολις τελειωσει θα παμε παλι παιδιατρικη για οσο παει εχουμε μηνες ακομα μπροστα μας κ δε γίνεται να μεγαλωσει μεσα στη μοναδα εχει ηδη αρκετο καιρο κ αποφασισαμε με τους γιατρους οτι το καλυτερο θα ειναι να ειμαστε μαζι της εστω κ στη παιδιατρικη για να μη μείνει πισω σε θεματα αντίληψης κ αναπτυξης να αρχισει να εχει πιο πολλα ερεθίσματα γιατι στη μονάδα η αλήθεια ειναι οτι δεν τα εχει.θα ειναι δυσκολα μεσα σε ενα δωματιο συνεχεια αλλα θα το περασουμε κ αυτο τουλαχιστον θα ειμαστε μαζι της.

Νομίζω είναι η πιο σωστή αντιμετώπιση.Ναι είναι δύσκολο σε ένα δωμάτιο αλλά σκέψου το αλλιώς.εαν γεννούσε χειμώνα στη βόρεια Ελλάδα τον περισσότερο καιρό θα ήσουν μέσα.Θα δίνεις εκεί εσύ ερεθίσματα.Θα σου στείλω το βράδυ σειρές βιβλίων που είχα εγώ ως νεογέννητο στο παιδί μου με μουσικουλα ήχους κτλ,παιχνίδια δράσεις κτλ ..όλα καλά πηγαίνουν! Δε στο λέω για παρηγοριά ..κάνετε μικρά βήματα αλλά σταθερά!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, island1 είπε:

Νομίζω είναι η πιο σωστή αντιμετώπιση.Ναι είναι δύσκολο σε ένα δωμάτιο αλλά σκέψου το αλλιώς.εαν γεννούσε χειμώνα στη βόρεια Ελλάδα τον περισσότερο καιρό θα ήσουν μέσα.Θα δίνεις εκεί εσύ ερεθίσματα.Θα σου στείλω το βράδυ σειρές βιβλίων που είχα εγώ ως νεογέννητο στο παιδί μου με μουσικουλα ήχους κτλ,παιχνίδια δράσεις κτλ ..όλα καλά πηγαίνουν! Δε στο λέω για παρηγοριά ..κάνετε μικρά βήματα αλλά σταθερά!!!!

Ναι στειλε μου σευχαριστω πολυ! Δε γίνεται αλλιως προτεραιότητα αυτη τη στιγμη εχει το παιδι ολα τα αλλα θα τα ξεπερασουμε κ αν κουραστω καποια στιγμη ξερω οτι θα εισαστε εδω να μου δωσετε δυναμη παλι!!

  • Μου αρέσει 5

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...

Εχω καιρο να γραψω γιατι τρεχω λιγο να κλεισω εκρεμοτητες  με τη δουλεια κτλ που εχουν μεινει ωστε οταν παμε παιδιατρικη να ειμαι ετοιμη απο αυτα. Τα νεα μας ειναι ετσι κ έτσι η κορτιζονη δεν της εκανε τπτ αυτη τη φορα κ μεσα σε όλα επαθε κ μια μολυνση στο χερακι απο τη φλεβα που της ειχαν  κ ξεκινησαμε αντιβιωση τωρα περασε αλλα ολο αυτο της ανεβασε τις αναγκες για οξυγονο κ πηγαμε πολυ πισω παλι οποτε περιμενουμε να επανελθει για να παμε στη παιδιατρικη απο φαγητο τωρα τελευταια δε τρωμε καλα ισως κ απο την ταλαιπωρια που περασε το ψαχνουν κ αυτο ευτυχως δεν εχει χασει βαρος αλλα ουτε ειναι κ εκει που θα επρεπε.


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Εχω καιρο να γραψω γιατι τρεχω λιγο να κλεισω εκρεμοτητες  με τη δουλεια κτλ που εχουν μεινει ωστε οταν παμε παιδιατρικη να ειμαι ετοιμη απο αυτα. Τα νεα μας ειναι ετσι κ έτσι η κορτιζονη δεν της εκανε τπτ αυτη τη φορα κ μεσα σε όλα επαθε κ μια μολυνση στο χερακι απο τη φλεβα που της ειχαν  κ ξεκινησαμε αντιβιωση τωρα περασε αλλα ολο αυτο της ανεβασε τις αναγκες για οξυγονο κ πηγαμε πολυ πισω παλι οποτε περιμενουμε να επανελθει για να παμε στη παιδιατρικη απο φαγητο τωρα τελευταια δε τρωμε καλα ισως κ απο την ταλαιπωρια που περασε το ψαχνουν κ αυτο ευτυχως δεν εχει χασει βαρος αλλα ουτε ειναι κ εκει που θα επρεπε.

Βρε Βάσω μου τι αγώνα έχετε δώσει όλοι σας....Ειλικρινα δεν έχω λόγια για την υπομονή και τις αντοχές που έχετε δείξει και εσείς αλλά και η μικρή. Να πάνε όλα καλά εύχομαι 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Εχω καιρο να γραψω γιατι τρεχω λιγο να κλεισω εκρεμοτητες  με τη δουλεια κτλ που εχουν μεινει ωστε οταν παμε παιδιατρικη να ειμαι ετοιμη απο αυτα. Τα νεα μας ειναι ετσι κ έτσι η κορτιζονη δεν της εκανε τπτ αυτη τη φορα κ μεσα σε όλα επαθε κ μια μολυνση στο χερακι απο τη φλεβα που της ειχαν  κ ξεκινησαμε αντιβιωση τωρα περασε αλλα ολο αυτο της ανεβασε τις αναγκες για οξυγονο κ πηγαμε πολυ πισω παλι οποτε περιμενουμε να επανελθει για να παμε στη παιδιατρικη απο φαγητο τωρα τελευταια δε τρωμε καλα ισως κ απο την ταλαιπωρια που περασε το ψαχνουν κ αυτο ευτυχως δεν εχει χασει βαρος αλλα ουτε ειναι κ εκει που θα επρεπε.

Δεν ξέρω τι να σου πω βασικά σκέφτομαι τι να σου πω μια μην σε αγχωσω μια μην πεις δεν μπορω μην με ρωτάτε δεν ξερω δεν ξέρω και εγώ είναι τόσος καιρός ρε κορίτσι μου παλι πίσω είναι πολύ μεγάλη ταλαιπωρία ολο αυτό να μην εχεις το μωρακι σου μαζί τι γίνεται γιατί τόσο μεγαλο θέμα με τα πνευμονία


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Giotitsa είπε:

Δεν ξέρω τι να σου πω βασικά σκέφτομαι τι να σου πω μια μην σε αγχωσω μια μην πεις δεν μπορω μην με ρωτάτε δεν ξερω δεν ξέρω και εγώ είναι τόσος καιρός ρε κορίτσι μου παλι πίσω είναι πολύ μεγάλη ταλαιπωρία ολο αυτό να μην εχεις το μωρακι σου μαζί τι γίνεται γιατί τόσο μεγαλο θέμα με τα πνευμονία

Γιατι αναπτυχθηκαν εκτός μητρας σε αλλο περιβάλλον κ ειναι κακοσχηματισμενα αυτο δε θα φτιαξει ποτε αλλα τουλαχιστον ελπιζουμε να φτασει σε επιπεδο που να μη της δημιουργεί προβλημα μεγαλωνοντας δε μπορουν να κανουν κατι αλλο οι γιατροί πανω σε αυτο πλεον μονο δοκιμασμενα πραγματα που σε αλλα παιδια λειτουργησαν κ σε αλλα οχι οσο μεγαλωνει θα μειώνεται το προβλημα υπήρχαν παιδια που εφτιαξε στο χρονο υπηρχαν ομως κ αλλα που εφτιαξε στα δυο χρονια κανεις δε ξερει.εχουμε βαρια βροχοπνευμονικη δισπλασια τωρα ακριβως δε ξερω να στο εξηγησω ψαξτο στο google. 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Γιατι αναπτυχθηκαν εκτός μητρας σε αλλο περιβάλλον κ ειναι κακοσχηματισμενα αυτο δε θα φτιαξει ποτε αλλα τουλαχιστον ελπιζουμε να φτασει σε επιπεδο που να μη της δημιουργεί προβλημα μεγαλωνοντας δε μπορουν να κανουν κατι αλλο οι γιατροί πανω σε αυτο πλεον μονο δοκιμασμενα πραγματα που σε αλλα παιδια λειτουργησαν κ σε αλλα οχι οσο μεγαλωνει θα μειώνεται το προβλημα υπήρχαν παιδια που εφτιαξε στο χρονο υπηρχαν ομως κ αλλα που εφτιαξε στα δυο χρονια κανεις δε ξερει.εχουμε βαρια βροχοπνευμονικη δισπλασια τωρα ακριβως δε ξερω να στο εξηγησω ψαξτο στο google. 

Καταλαβα αγάπη κάνε κουράγιο ξέρω εχεις βαρεθεί να το ακούς αλλά πρεπει τι άλλο να κανεις να είναι υγιή το παιδάκι σου ελπίζω ολο αυτό να το ξεπεράσει

  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...