Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

Με το καλό sevi-gio. Mια χαρά είναι και τα αγοράκια! :D.

Τράβηξες κι εσύ για το επιθυμητο εποτέλεσμα ε? Κι εγώ στο πρώτο τα ίδια, αλλά το 2ο ήρθε μόνο του!:D

Εχθές έβαψα μαλλί κορίτσια δεν άντεχα άλλο. Πήρα το οκ από το γιατρό και βουρ!


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Με το καλό sevi-gio. Mια χαρά είναι και τα αγοράκια! :D.

Τράβηξες κι εσύ για το επιθυμητο εποτέλεσμα ε? Κι εγώ στο πρώτο τα ίδια, αλλά το 2ο ήρθε μόνο του!:D

Εχθές έβαψα μαλλί κορίτσια δεν άντεχα άλλο. Πήρα το οκ από το γιατρό και βουρ!

Καλημερα.....παρα πολλα μεχρι να το καταφερουμε!!!!

Το καλο ειναι οτι δεν παραξενευει κανεναν που εχουμε διδυμα,γιατι τα αδερφια της πεθερας μου ειναι διδυμα κ ο αντρας μου φυσικα!!!:P:p:p

Εγω για το μαλλι ουτε που τον ρωταω γιατι εδω κ 2 χρονια τα αφηνω να βγει ολο το φυσικο κ μετα την γεννα να κανω ανταυγειες μπας κ κρυψουμε καμια ασπρη τριχα!!!:rolleyes::shock:

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ στην 1η εγκυμοσύνη δεν τα είχα πειράξει καθόλου, αλλά δεν είχα τόσα λευκά, τώρα έχω αρκετα μπροστά! Με αντάυγειες δεν γινόταν, τα είχα αφήσει πολύ καιρό άβαφτα :rolleyes:

Όσο για τα διδυμάκια, όταν με το καλό γεννηθούν, να μην κρύβεσαι για το πως τα απέκτησες. Καμάρι πρέπει να έχουμε που κάναμε τόσα για να τα αποκτήσουμε τα μωρά μας. Εγω αφού γέννησα και όλα πήγαν καλά, δόξα το Θεό, το είπα σε όλους και καμαρώνω γι αυτό!


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ στην 1η εγκυμοσύνη δεν τα είχα πειράξει καθόλου, αλλά δεν είχα τόσα λευκά, τώρα έχω αρκετα μπροστά! Με αντάυγειες δεν γινόταν, τα είχα αφήσει πολύ καιρό άβαφτα :rolleyes:

Όσο για τα διδυμάκια, όταν με το καλό γεννηθούν, να μην κρύβεσαι για το πως τα απέκτησες. Καμάρι πρέπει να έχουμε που κάναμε τόσα για να τα αποκτήσουμε τα μωρά μας. Εγω αφού γέννησα και όλα πήγαν καλά, δόξα το Θεό, το είπα σε όλους και καμαρώνω γι αυτό!

Δεν το κρυβω απο ολους!!!Οι συγγενεις μου το ξερουν ολοι....

Αλλα στην γειτονια δεν θα πουμε ποτε πως κ τι......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!

Sevi, με το καλό τα αγοράκια σου! Κι εγώ πάντα κορίτσια ήθελα, αλλά ο γιος μου είναι μεγάλος έρωτας! Έχω πάθει την πλάκα μου! Τώρα μας είπαν στην αυχενική μάλλον κοριτσάκι! Γερά να 'ναι τα παιδάκια μας, αυτό μόνο μετράει!

Εμείς λέμε συνέχεια στον Γιάννη ότι θα αποκτήσει αδερφάκι και έχει μάθει να δίνει φιλάκια στην κοιλιά μου! Φυσικά δεν έχει καταλάβει τίποτα, αφού είναι μόλις 1 έτους... Η πλάκα είναι ότι καμιά φορά φιλάει την κοιλιά της γιαγιάς του, της θείας του και πέφτει πολύ γέλιο!

Για τα μαλλιά που λέτε δεν τα έχω βάψει ακόμα και δυστυχώς έχω πολλά λευκά... Στην πρώτη εγκυμοσύνη κρατήθηκα, τώρα μάλλον θα τα βάψω... Η γιατρός μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα μετά το πρώτο τρίμηνο, αρκεί να είναι φυτική βαφή ή ανταύγειες.


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλήμερα!!

natasa δεν ξέρω πόυ τις βλέπεις τις έγκυες σε αυτόν τον μήνα που είμαστε!! Εγώ δεν έχω δει καμία σαν κι εμένα, αλλά ούτε και οι άλλες θα έχουν δει εμένα σίγουρα!

fatsaki κι εγώ έβαψα τα μαλλιά μου χτες!!! Με φυτική βαφή. Ο γιατρός δεν με άφηνε ούτε έτσι, αλλά δεν γινόταν...

Sevi κι εγώ αυτό "φοβάμαι". Μήπως είναι δύο αγοράκια, αλλά έχω έναν μήνα που προετοιμάζομαι ψυχολογικά για το ενδεχόμενο αυτό. Ο άντρας μου έχει ένα αγοράκι ακόμα από πρώτο γάμο και δυσκολευτήκαμε πολύ μαζί του. Νομίζαμε ότι είναι θέμα φύλου και ότι ήρθε η ώρα να δούμε πώς είναι και τα κορίτσια... Αλλά ό,τι πει ο Θεός, τι να κάνουμε...

Κι εμείς δυσκολευτήκαμε πολύ... 3 χρόνια και 2 αποβολές (5ης εβδομάδας)... Ξέρεις τι είναι να περιμένεις 1,5 χρόνο να μείνεις έγκυος και όταν τελικά το καταφέρεις να καταλήγει σε αποβολή;; Άστα...


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια στη δουλειά παίρνετε φαγητο μαζί σας? Εγώ το ξεκίνησα από προχθές και μπορώ να πω ότι είναι ότι καλύτερο για την περίπτωσή μας. Μέχρι πρότεινως έπαιρνα βλακείες απ΄έξω ενώ τώρα τρώω σπιτικό φαγητό.Σήμερα κοτόπουλο με πατατούλες, μόλις έφαγα γιατί δεν άντεχα άλλο την πείνα...όλο πεινάω:oops: Εσείς πως πάτε με το φαγητό?


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συν εγκυούλες !!!

Δυστυχως εγω δεν προλαβαινω κάθε μέρα να παιρνω φαγητο μαζί μου κ καταφευγω κ σε κανα ετοιματζιδικο δηλ καμιά μπαγκετουλα κανα στημενο χυμό η καμια μακαρονάδα. Χθες εκανα παστιτσιο κ θα φαω κ σήμερα μμμμ ανυπομονω να πάω σπίτι ...

Το εχουμε πει κι εμεις στη μικρή για το αδερφακι ΄κ δήλωσε πως θέλει κοριτσακι Η πλακα είναι πως απο τοτε που της το ειπαμε ρωταει για τους πάντες αν εχουν μωράκι στη κοιλίτσα .. Ο μπαμπας εχει μωράκι στη κοιλιτσα ? Εγω έχω μωράκι στη κοιλίτσα ?? χι χι

polixenia πως πας με τα πονάκια ? Καλε τωρα το είδα περιμενεις δίδυμα !!! Τι καλά !!! Παντως πραγματικά μεγαλωνει η μήτρα κ όντως εχουμε πονάκια . Mποσκοπαν ρωτησες τον γιατρό σου αν μπορεις να πίνεις ?? Εγω στην 1η εγκυμοσύνη μου που έιχα κ συσπάσεις επαιρνα δυστυχως συνέχεια .....

fatsaki μια απ τα ίδια ,.. κι εμεις όλοι μαζί καταλήγουμε να κοιμόμαστε . Antraki mas ! Ετσι ήταν κ η δικιά μου οσων αφορά τον ύπνο εως 18 μηνων μετά μεταλλάχτηκε το χρυσό μου ....


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια με πήρε εχθές ο γιατρός και μου είπε ότι τα αποτελέσματα του Α TEST για την αμνιοπαρακέντηση, βγήκαν καλά δηλ. 1 πιθανότητα στις 4.600 περίπου. Μου είπε ότι ο ίδιος δεν κρίνει απαραίτητο να κάνω την αμνιο, αφού δεν είδε κάποια ανησυχητική ένδειξη, αλλά αν εγώ για δικούς μου λόγους θέλω, για να είμαι πιο ήσυχη, μπορώ να την κάνω ως την 19η εβδομάδα.

Μήπως κάποιο κοριτσάκι έκανε το test να μου πει την δική της μέτρηση? Ηλικιακά είμαι στο όριο, 34,5, αυτός είναι και ο μοναδικός λόγος που το έκανα. Ειλικρινά είμαι σε δίλημμα! Δεν ξέρω τι να κάνω! Βέβαια τα λόγια του με καθησύχασαν αρκετά, αλλά πάντα υπάρχει και το ''μήπως πρέπει να την κάνω?''


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα!

Marigia, είχα γράψει και λίγο πιο πάνω, ότι τελικά υποψιάζομαι ότι οι πόνοι αυτοί ήταν τουαλέτας και όχι περιόδου όπως νόμιζα. Μάλλον τους δημιουργεί ο σίδηρος. Πονάκι είχα και θα έχω συνέχεια αφού η μήτρα μεγαλώνει. Αυτά όμως είναι διαφορετικά. Τα αισθάνομαι πάντα δεξιά ή αριστερά και μοιάζουν σε μένα με πόνους ωορρηξίας. Είχα ρωτήσει από την 8η εβδομάδα το γιατρό και μου είχε πει ότι χαιρόμαστε γι'αυτά γιατί δείχνουν ότι όλα πάνε καλά. Αφού αν σταματάνε 2-3 μέρες τότε με ζώνουν τα μαύρα φίδια! χαχα

fatsaki Δεν ξέρω αν θα σε καθυσηχάσει ή το αντίθετο αυτό που θα σου πω, αλλά νομίζω ότι από τη στιγμή που μιλάμε για μια εξέταση με ποσοστά, πάντα θα αναρωτιέσαι και θα προσεύχεσαι να είναι όλα καλά. Και εγώ πού εμφανίστηκα με λιγότερες πιθανότητες από τις δικές σου, σε πληροφορώ καθόλου ευχαριστημένη δεν ήμουν πάλι.... Φοβάμαι και περιμένω την β' επιπέδου. Πάντως νομίζω (διορθώστε με αν κάνω λάθος) ότι πολλές κοπέλες με το δικό σου ποσοστό δεν κάνουν αμνιο, γιατί θεωρείται καλό.


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Είμαι 32.5. Βλέπεις ότι δεν έχουμε και τρελή διαφορά ηλικίας. Όχι κανένας δεν μου την πρότεινε, απλώς μου είπαν ότι ακόμα και τότε (όταν δεν υπάρχουν σαφείς ενδείξεις) υπάρχουν κάποιες γυναίκες που προτιμούν να την κάνουν. Δεν μπορώ βρε fatsaki να θέσω 2 μωρά σε κίνδυνο με το τρύπημα. Φοβάμαι...

Φοβάμαι την άμνιο, φοβάμαι και τα ποσοστά... Γι'αυτό ελπίζουμε και προσευχόμαστε.


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο κι εγώ στην ηλικία σου γέννησα τη μικρή μου και δεν τέθηκε καν θέμα αμνιο! Μια χαρά θα πάνε όλα μην ανησυχείς. Εγώ απλά ρωτάω μπας και πάρω καμιά απόφαση, αλλά μου είναι δύσκολο! Κι εγώ για το μωρό φοβάμαι! Για εμένα δεν με νοιάζει είμαι πολύ ψυχραιμη σε αυτά! Το κακό είναι ότι πρέπει να αποφασίσω μέσα σε μια εβδομάδα, καθώς είμαι ήδη στην 17η εβδομάδα...


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...