Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

Τι θα πει τα μωρά είναι χαμηλά; Δηλαδή τι παθαίνεις όταν είναι χαμηλά;

Εμένα ο ένας κάθεται οκλαδόν πάνω στον τράχηλό μου. Δεν έχω καλή επικοινωνία μαζί του και τον καταλαβαίνω όταν κλωτσάει επειδή πονάω στο έντερο και στον τράχηλο από τα ρυθμικά χτυηπήματα. Ο γιατρός όμως είπε ότι δεν πειράζει. Ε πόσο πιο χαμηλά να είναι ένα μωρό;

Επίσης, επειδή αύριο έχω το μηνιαίο ραντεβού με το γιατρό, ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε, καρδιοτοκογράφο έχουν όλοι οι γιατροί στα ιατρεία τους για να μετράνε τις συσπάσεις ή σε στέλνουν αλλού;; Θα ήθελα να με μετρήσει πριν φύγω διακοπές για να είμαι ήσυχη. Πρώτη φορά δεν ξέρω τι γίνεται στο σώμα μου. Βλέπω την κοιλιά μου να παραμορφώνεται εντελώς και να γίνεται σαν ροδάκινο, μόνο από την μια μεριά φουσκωμένη και αισθάνομαι ταυτόχρονα και ένα "σφίξιμο". Και δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι φυσιολογικό ή ανησυχητικό!! Γι'αυτό θέλω να με μετρήσει.

Ανδράκι ωραία πρέπει να ήταν, αλλά πολύ κουράστηκες βρε κορίτσι μου!Χαρά στο κουράγιο σου, μόνο που το σκέφτομαι πονάω! Ούτε για επισκέπτης δεν θα άντεχα!! Όχι για οικοδέσποινα. Για την κοιλίτσα θα φανεί βρε, έχεις 2,5 μήνες ακόμα. Το θέμα είναι αν θα σε δουν όμως σε αυτούς τους 2,5 μήνες όλοι!

Εγώ άυριο έχω ραντεβού με φίλη που δεν προβλεπόταν να με δει πριν γεννήσω και η καυμένη δεν θα μάθαινε καν ότι είμαι εγκυος. Περίμενα, περιμενα να συναντηθούμε να της το πω από κοντα και τίποτα. Οπότε της είπα αύριο με το ζόρι θα έρθεις, υπάρχει λόγος!!!


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ελόου γκέρλζ....!!! :cool:

Ελπίζω να είστε όλες καλά, ούτε να σας διαβασω δεν προλαβαίνω, με τον ταλιμπάν να αλωνίζει και εγώ με την κοιλιά να σέρνεται, από πίσω..!!:rolleyes:

Τα νέα μου είναι ο απάλευτος με τη ζέστη, ανακατωσούρες, ζαλάδες, συσπάσεις και κράμπες... Κατα τ' άλλα, μιαααααα χαρά...!!!! :lol::lol::lol:

Τον Αύγουστο θα κάνω και την ενεσούλα για το ρέζους, μαζί με τη μηνιαία εξέταση..!! Η μπουμπού εξελίσσεται σε θρεφταράκι, ήταν 1 κιλό αρχές του μήνα, υγιέστατη, όλα καλά...!! Καμπύλη ζαχάρου καλή, εξετάσεις καλές, μόνο ο αιματοκρίτης ξεχνά να σταθεροποιηθεί, 29,4... :shock::shock::shock:

Τα κιλά δε θέλω να τα σκέφτομαι, είμαι 85 κι έχω αλλους 2 μήνες φουλ, τέλειααααααα....!!!! :P:D:p:D:cool::cool:

Καλώς το Ναντινάκι! Αρχές του μήνα 1 κιλό;;; Μπράβο τη μπέμπα!! μια χαρά σας βρίσκω και μάνα και κόρη!!!


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελόου γκέρλζ....!!! :cool:

Ελπίζω να είστε όλες καλά, ούτε να σας διαβασω δεν προλαβαίνω, με τον ταλιμπάν να αλωνίζει και εγώ με την κοιλιά να σέρνεται, από πίσω..!!:rolleyes:

Τα νέα μου είναι ο απάλευτος με τη ζέστη, ανακατωσούρες, ζαλάδες, συσπάσεις και κράμπες... Κατα τ' άλλα, μιαααααα χαρά...!!!! :lol::lol::lol:

Τον Αύγουστο θα κάνω και την ενεσούλα για το ρέζους, μαζί με τη μηνιαία εξέταση..!! Η μπουμπού εξελίσσεται σε θρεφταράκι, ήταν 1 κιλό αρχές του μήνα, υγιέστατη, όλα καλά...!! Καμπύλη ζαχάρου καλή, εξετάσεις καλές, μόνο ο αιματοκρίτης ξεχνά να σταθεροποιηθεί, 29,4... :shock::shock::shock:

Τα κιλά δε θέλω να τα σκέφτομαι, είμαι 85 κι έχω αλλους 2 μήνες φουλ, τέλειααααααα....!!!! :P:D:p:D:cool::cool:

Φιλεναδίτσα μου, αφού οι εξετάσεις είναι μια χαρά, δεν μας νοιάζουν τα κιλά. Έτσι δεν μου λέτε κι εμένα όταν γκρινιάζω???:tongue::tongue::tongue::tongue:...Έχεις ρε θηρίο ακόμα ανακατωσούρες?
καλημερα κοριτσακια!!!

nadi παλατιανη μενω!!! κοντα στην εκκλησια!

αχ ευχαριστω!!! και να πεις οτι δεν εχει αλλα εγγονια! αλλα 2 εχει αλλα κανει σαν τρελλη με τα μωρα! μαγαζι με ειδη υγιεινης- υδραυλικα- θερμανση (ενα πραγμα σαν τον λακιωτη)

Καλέ λες να βγούμε γνωστές?....Σε ποια εκκλησία κοντά?...Στην Παναγίτσα ή την Αγ. Παρασκευή?...Εγώ μένω απέναντι από την Αγ. Παρασκευή...
Καλημερα κοριτσια!!! Καλα ειστε;;;

Jo καλως ηρθες στην παρεα μας!!!

Γιωτα να σας ζησει το αγορακι!!! ομορφο εεεεε;;;;

Andraki δεν μας ειπες πως περασατε.....

Τα δικα μας νεα....ολο κατι βαρβατες κλωτσιες τρωω απο τον μεγαλο σε σημειο που με ποναει!! Στον υπνο χαλια,μολις γυρισω πλευρο θελω πιπι γιατι με πιεζουν πολυ κ οι 2!!! Κ απο τωρα δυσκολευομαι να σηκωθω...πως θα περασουν 6 εβδ τουλαχιστον;;;;;:rolleyes::shock::rolleyes:

Σεβάκι, τι κάνεις?...Υποφέρεις στον ύπνο,ε? Όντως είναι χάλια....πλέον ούτε στο πλάι μπορώ να κοιμηθώ....πιάνομαι και μετά δεν μπορώ να σηκωθώ :tongue::tongue::tongue:....Ανάσκελα και πάλι με το ζόρι...
παμε 8-20 αυγουστου στο τολο, και μας ειπε ο γιατρος να παμε οπου θελουμε γιατι δεν βλεπει να γενναω νωριτερα, μαλλον παμε για τελευταιες μερες κοντα στην πητ. αλλα επιλεξαμε καπου κοντα για σιγουραντζα! θα με ξαναδει 30 αυγουστου. εσενα λογικο ειναι να μην σε αφηνει με τα διδυμα, 6 εβδομαδες, δηλ μολις μπεις στο μηνα σου θα κανεις την καισαρικη η θα το αφησει και οσο πιο πολυ παει?
Γιώτα μου, πότε είπαμε έχεις ΠΗΤ??.....Γιατί φοβάσαι πως θα γεννήσεις τόσο νωρίς?....Εμένα με αφήνει να πάω όπου θέλω. Απλά θα αναγκαστώ να διακόψω τις διακοπές μου για να με δει στις 19 Αυγούστου...

 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα... Τελικά μάλλον πρέπει να αγχώθηκα για την προίκα γιατί χτες είδα στον ύπνο μου ότι είχα αιματάκι σταγόνες και κατάλαβα ότι θα γεννούσα και έκλαιγα σε όλο το όνειρο, ότι γεννάω και δεν έχουμε πάρει τίποτα!!
Είδες πόσο εύκολα μπορούν να σε επηρεάσουν τα όνειρα?..Το ίδιο παθαίνω κι εγώ...Απ'το άγχος μας είναι.
Λοιπον γραφω γρηορα γρηγορα γιατι τρεχω!!!!!

Περασαμε παρα πολυ ωραια δεν ηρθαν 10 παιδακια λογο αρρωστιας αλλα ηταν τελεια!!!!

Ο μικρος ξετελαθηκε μολις φυγαν ολοι μου λεει μαμα θελω να κανω παρτυ χαχαχα

Μολις εβγαλε ο αντρας μου την τουρτα γιατι ηταν τεραστια και δεν μπορουσα να την σηκωσω τρελαθηκε εσκασε ενα τεραστιο χαμογελο που βουρκωσα με το παιδακι μου .....

Επεξε με τα παιδακια μια χαρα!!!!!

Εγω οχι απλος κουραστικα ξεπατωθηκα απο τις 3:30 που γυρισα απο την δουλεια καθισα σε καρεκλα στις 11:30.....το παρτυ το καναμε στην αυλη μας και πρεπει να ανβοκατεβηκα τις σκαλες περιπου 100 φορες μπορει να λεω και λιγες!!!!!

Αυτα τα του παρτυ και του χρονου να ειμαστε καλα!!!!!!

Κοριτσια χθες πηγα στο ιατριο και ειχε πολυ κοσμο χτυπαω την πορτα και ρωταω τον γιατρο εαν μπορω να δωσω το βιβλιαριο μου να μου γραψει μια θεια μου που περιμενε ηδη στη σειρα γιατι ειμαι εγκυος και πηγαινω καθε μερα και γινετε χαμος και μου λεει ειστε εκγυος?

Σχεδον κανενας δεν με καταλαβαινει λεω στο αντρα μου θα γεννησω και θα νομιζουν οτι το ιοθετησαμε χαχαχαχα

Καλέεεεεεε, εσύ πρέπει να κουράστηκες πολύ!!!...Και μόνο που τα διάβασα κουράστηκα!.....Αφού περάσατε καλά, χαλάλι!!Να προσέχεις όμως!!....
Polixenia τα λεω οπως ειναι!!! τον ρωτησα τον γιατρο για το ποτε με βλεπει κ μου λεει οσο πας!!!! Δυστυχως ειναι χαμηλα τα μωρα,οποτε εαν φτασουμε στις 36 εβδ,δλδ να μπω στον 9ο θα ειμαστε τελεια!!!!!!!

Andraki τι κουραση θα τραβηξες αλλα τουλαχιστον περασατε καλα!!!

Καλε κοιλιτσα δεν εχεις κανει καθολου;;;; εγω δεν χωραω πουθενα,ολο βρισκω...:tongue:

Πόσο χαμηλά είναι τα μωρά?....Κι εμένα ο μικρός είναι εκεί που ξεκινάει ο τράχηλος....Αυτό είναι δείγμα προωρότητας?....Πωπωωωω, αγχώθηκα τώρα...!!!Και δεν έχω ετοιμάσει τίποτα...!!

 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δεν ξερω ακριβως ποσο χαμηλα ειναι τα μωρα!!! Αυτο μου ειπε,αυτο σας λεω.....δεν ηθελα να σας τρομαξω.....

Εγω εχω κανει εξωσωματικη κ οι γιατροι φοβουνται λιγο παραπανω.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πώπω κοριτσάκια μου πόσα είχατε γράψει! 2 σελίδες διάβαζα για να μάθω νέα σας!!:D:D:D:D Μου κάνατε παρεούλα γιατί οι άλλοι πήγαν για μπάνιο, αλλά βαριόμουν! Θα πήγαιναν σε θάλασσα που είχε πορεία στο δάσος και το έκανα κανα δυο φορές και μου βγήκε η γλώσσα τις προάλλες! Αρχίζουν να μαζεύουν οι δυνάμεις! Εδώ οι μέρες περνάνε νεράκι...

Βέβαια πάγωσε ο χρόνος για διάφορες δουλίτσες και θα τις έχω όλες μαζεμένες τέλη Αυγούστου και Σεπτέμβρη, αλλά δεν πειράζει!

Φιλάκια πολλά πολλά σε όλες σας!!!


bg1136850.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλέ λες να βγούμε γνωστές?....Σε ποια εκκλησία κοντά?...Στην Παναγίτσα ή την Αγ. Παρασκευή?...Εγώ μένω απέναντι από την Αγ. Παρασκευή...

Γιώτα μου, πότε είπαμε έχεις ΠΗΤ??.....Γιατί φοβάσαι πως θα γεννήσεις τόσο νωρίς?....Εμένα με αφήνει να πάω όπου θέλω. Απλά θα αναγκαστώ να διακόψω τις διακοπές μου για να με δει στις 19 Αυγούστου...

κοντα στην Παναγιτσα! αλλα και η Αγ.Παρασκευη πολυ κοντα ειναι! και η alex μενει πετρουπολη και εχει μεγαλωσει στην παλατιανη! μας βλεπω την ανοιξη να περνουμε αμπαριζα τις παιδικες χαρες!!!

ΠΗΤ εχω 07/10, δεν εχω κανενα δειγμα οτι θα γεννησω νωριτερα απλα μια ανησυχια επειδη θα φυγω γιαυτο τον ρωταγα και μου ειπε οτι δεν υπαρχει περιπτωση για νωριτερα. και εμενα μου ειπε να παω οπου θελω, αλλα προτιμω να ειμαι καπου κοντα. θα με δει 30 αυγουστου. εμενα εχει καρδιοτοκογραφο στο ιατρειο και με εβαλε.

Link to comment
Share on other sites

Πώπω κοριτσάκια μου πόσα είχατε γράψει! 2 σελίδες διάβαζα για να μάθω νέα σας!!:D:D:D:D Μου κάνατε παρεούλα γιατί οι άλλοι πήγαν για μπάνιο, αλλά βαριόμουν! Θα πήγαιναν σε θάλασσα που είχε πορεία στο δάσος και το έκανα κανα δυο φορές και μου βγήκε η γλώσσα τις προάλλες! Αρχίζουν να μαζεύουν οι δυνάμεις! Εδώ οι μέρες περνάνε νεράκι...

Βέβαια πάγωσε ο χρόνος για διάφορες δουλίτσες και θα τις έχω όλες μαζεμένες τέλη Αυγούστου και Σεπτέμβρη, αλλά δεν πειράζει!

Φιλάκια πολλά πολλά σε όλες σας!!!

καλημερα κοριτσια! τι κανετε?

ασε τις πορειες λιανακι, κανει και ζεστη! και εγω εχω δει αλλαγη, κανω μιση δουλεια και κουραζομαι! εχτες δεν κοιμηθηκα και καλα, ολη νυχτα η μπεμπα εκοβε βολτες!:shock:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα.. ειχα καιρο να μπω κ χαιρομαι που ειστε ολες ευδιαθετες... οσο κοντευουμε και καλυτερα ειναι..

εμενα ο χτεσινο βραδινος υπνος ηταν τελειος!! βολευτικα μια χαρα, δεν εκανε ζεστη και σηκωθηκα μονο μια φορα για τσισακια!!!!! 1-2 φορες πηγε να με πιασει κραμπα αλλα το εσωσα! εσεις κραμπες στα ποδια εχετε?

διακοπες εμεις δεν θα παμε.. συνηθως παμε τον χειμωνα! ειμαστε κ σε νησι να παμε σε αλλο? μπορει κανενα διημερο καπου κοντα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα.. ειχα καιρο να μπω κ χαιρομαι που ειστε ολες ευδιαθετες... οσο κοντευουμε και καλυτερα ειναι..

εμενα ο χτεσινο βραδινος υπνος ηταν τελειος!! βολευτικα μια χαρα, δεν εκανε ζεστη και σηκωθηκα μονο μια φορα για τσισακια!!!!! 1-2 φορες πηγε να με πιασει κραμπα αλλα το εσωσα! εσεις κραμπες στα ποδια εχετε?

διακοπες εμεις δεν θα παμε.. συνηθως παμε τον χειμωνα! ειμαστε κ σε νησι να παμε σε αλλο? μπορει κανενα διημερο καπου κοντα

γεια σου νατασακι! και εγω εχω κραμπες! μου εχει πει πολλα νερα και μου εχει αυξησει το μαγνησιο. λογικο να πηγαινεται χειμερινες διακοπες! και εγω το ιδιο θα εκανα!!!:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μαγνησιο περνω απο την αρχη και νερο στα 28 χρονια που ζω τοσο νερο δεν ειχα πιει!! δεν μ'αρεσε. ενταξει δεν εχω πολλες..

την δευτερα θα παω για εξετασεις αιματος.. πολυ φοβαμαι το σιδηρο μου.. τρωω αρκετο μοσχαρι κ συκωτι αλλα φτανει? ηταν 32 αλλα λογικα θα εχει κατεβει!! δεν εχω παρει χαπι ακομα αλλα παλι καλα στον 7ο ειμαι!! θα παω κ στον γαστρεντερολογο βεβαια να μου πει τι να κανω.. μακαρι να την γλυτωσω κ αυτον τον μηνα.

Link to comment
Share on other sites

μαγνησιο περνω απο την αρχη και νερο στα 28 χρονια που ζω τοσο νερο δεν ειχα πιει!! δεν μ'αρεσε. ενταξει δεν εχω πολλες..

την δευτερα θα παω για εξετασεις αιματος.. πολυ φοβαμαι το σιδηρο μου.. τρωω αρκετο μοσχαρι κ συκωτι αλλα φτανει? ηταν 32 αλλα λογικα θα εχει κατεβει!! δεν εχω παρει χαπι ακομα αλλα παλι καλα στον 7ο ειμαι!! θα παω κ στον γαστρεντερολογο βεβαια να μου πει τι να κανω.. μακαρι να την γλυτωσω κ αυτον τον μηνα.

γιατι δεν παιρνεις χαπι σιδηρο? εγω περνω απο τον 4ο μηνα, κατι εχασα? ο γαστρεντερολογος γιατι? και εγω δεν εχω πολλες κραμπες μονο οταν τεντωνομαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Κι εγώ έχω κραμπούλες όταν τεντώνομαι στις γάμπες!

natasa83 πώς και δεν παίρνεις σίδηρο? Δεν είναι τίποτα πάντως! Αλλά να μου πεις κι εγώ που παίρνω από τον 4ο κάθε μήνα κατεβαίνει και μια μοναδούλα!

Πριν από λίγο ένιωσα τη γροθίτσα της να χτυπά τηνν παλάμη μου! Πώπω τι υπέροχο που είναι ρε κορίτσια! Μεγάλη ευλογία η εγκυμοσύνη!


bg1136850.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Γεια σου Λιανάκι! Καλά έκανες και έκατσες σπίτι εμείς μόνο για κανένα beach bar το πολύ είμαστε!

Νατάσα κι εγώ έχω κράμπες, αλλά αποφεύγω να τεντώνομαι όσο μπορώ στον ύπνο μου και έχω καιρό να τις πάθω. Καταλαβαίνω δηλαδή ότι πάει να ξεκινήσει και την προλαβαινω.

Σίδηρο και μαγνήσιο παίρνω κι εγώ αλλά την ελάχιστη ποσότητα. Για κάποιο λογο ο δικός μου δεν θέλει να μου αυξήσει το μαγνήσιο.

Γιώτα καλημέρα!

Σήμερα έχουμε γιατρό! Για να δούμε...


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Γεια σου Λιανάκι! Καλά έκανες και έκατσες σπίτι εμείς μόνο για κανένα beach bar το πολύ είμαστε!

Νατάσα κι εγώ έχω κράμπες, αλλά αποφεύγω να τεντώνομαι όσο μπορώ στον ύπνο μου και έχω καιρό να τις πάθω. Καταλαβαίνω δηλαδή ότι πάει να ξεκινήσει και την προλαβαινω.

Σίδηρο και μαγνήσιο παίρνω κι εγώ αλλά την ελάχιστη ποσότητα. Για κάποιο λογο ο δικός μου δεν θέλει να μου αυξήσει το μαγνήσιο.

Γιώτα καλημέρα!

Σήμερα έχουμε γιατρό! Για να δούμε...

Καλημερα κοριτσακι! θα δεις τα μπεμπακια σημερα! τι καλα! να μας πεις νεα!:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...