Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

Καλημερα μανουλες κ μελλουσες!!!

Καλα ειστε;;; εμεις μπηκαμε στον 8ο σημερα!!! Ενας μηνας τουλαχιστον ακομα!!!

Καλα να περασετε οσες φυγατε διακοπουλες...!!!:P

Nadimor δεν νομιζω να εχεις προβλημα με τα διδυμακια σου...

Ποσο χρονων εισαι κ σου ειπαν για αμνιο;;; αλλα κα να χρειαστει επειδη ξερω κοπελες που κανανε κατω απο τα 35,το μονο που θελει ειναι λιγη προσοχη μετα για 3-4 μερες κ ολα μια χαρα πανε.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ζέστηηηη....!!! :cool:

Καλησπέρα, κοριτσάκια...!! :D

Χθες είχαμε υπέρηχο, όλα καλά με τη μπουμπού, 1700γρμ θηριάκι, τράχηλος καλός, δόξα τω θεώ. Με τις συσπάσεις και τις κράμπες έχουμε ένα θέμα, αλλά μέσα στο πρόγραμμα είναι..!! Στις 3 Οκτώβρη θα δούμε τη μπεμπούλα, εκτός απροόπτου...!! ;):D

Ο αιματοκρίτης είναι πονεμένη ιστορία, 29,4 πριν 2 εβδομάδες, στο πρώτο μπήκα να γεννήσω με 30. Να δω πού θα φτάσει...!! :shock::rolleyes::confused:

Φιλιά σε όλες και καλές βουτιές..!!:cool::cool::cool:


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb3f.lilypie.com/tgfQp3.png[/IMG][/URL]

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/Cnblp3.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Nadine ακριβως τα ίδια κι εγω , συσπάσεις , κράμπες και αιματοκριτης , αιμοσφαιρινη στον πάτο. Με το καλό η μπεμπουλα !!!

Nadimor κοπελα μου να κανεις θετικες σκέψεις κι ολα καλά θα πάνε . Αν δε μεγαλωνει το αγορακι οσο θα θελε ο ντοκτορ θα πρεπει προφανως να κάνει εξετασεις να δει τον λόγο κι υστερα να κάνει τοσο βαρυγδουπες δηλώσεις και να κατατρομάξεις και με το δικιο σου κιολας. Αυτο που εχω καταλαβει για τους γιατρούς είναι πως σου αναφερουν κάθε ακραια περιπτωση απλά για να είναι καλυμενοι εκεινοι.

Οσο για την άμνιο παρε και μια 2η γνωμη και υστερα αποφασιζεις. Σε 2 βδομαδες θα είσαι 30βδομάδων και σίγουρα τα μωρακια θα χουν μεγαλώσει κι άλλο οποτε οποια αποφαση κι αν παρεις θα χεις λιγοτερο άγχος.

Ευχομαι ολοψυχα όλα να πανε καλά , που θα πάνε θα δεις !!!


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ζέστηηηη....!!! :cool:

Καλησπέρα, κοριτσάκια...!! :D

Χθες είχαμε υπέρηχο, όλα καλά με τη μπουμπού, 1700γρμ θηριάκι, τράχηλος καλός, δόξα τω θεώ. Με τις συσπάσεις και τις κράμπες έχουμε ένα θέμα, αλλά μέσα στο πρόγραμμα είναι..!! Στις 3 Οκτώβρη θα δούμε τη μπεμπούλα, εκτός απροόπτου...!! ;):D

Ο αιματοκρίτης είναι πονεμένη ιστορία, 29,4 πριν 2 εβδομάδες, στο πρώτο μπήκα να γεννήσω με 30. Να δω πού θα φτάσει...!! :shock::rolleyes::confused:

Φιλιά σε όλες και καλές βουτιές..!!:cool::cool::cool:

Μπράβο Nadine! Τέλεια τα νεάκια σας από την μπουμπού σας! 3 Οκτώβρη θα έχεις προγραμματισμένη δηλαδή? Κι εμένα ο αιματοκρίτης στα 33... Είναι φυσιολογικό να πέφτει, αλλά τι γίνεται αν πέφτει και πέφτει..απλά οι κομάρες είναι ή έχει και κάπου αλλού επίπτωση? Εγώ έχω και χαμηλή πιεσούλα 8,5-8,8 η μεγάλη και η μικρή κοντά στα 5,5..πάντα έτσι μου ήτανε βέβαια, αλλά θέλω να το πω τώρα στο γιατρό που θα πάω την άλλη Τετάρτη! Περιμένουμε πώς και πώς να τη δούμε!

Α! ήδη τα επιπλάκια μας ήρθαν και έχουμε αρχίσει τις εξορμήσεις για όλα αυτά τα μωρουδιακά ψιλοπραγματάκια που είναι μια γλύκα!:P:p:p


bg1136850.jpg
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσάκια!!!!

Είστε καλά; Τι κάνουν οι κοιλίτσες; ;)

Γυρίσαμε από τις διακοπές μας και προσπαθούμε να προσαρμοστούμε στην Αθήνα... Περάσαμε πολύ καλά, ο μικρός ξετρελάθηκε με τη θάλασσα κι εμείς απολαύσαμε τα μπάνια μας μαζί του!!!! Του χρόνου και με τα δυο ζουζούνια μας στη θάλασσα, το σκέφτομαι και τρελαίνομαι από τη χαρά μου!!! :-):smile::-)

Δεν πράλαβα να σας διαβάσω, έριξα μόνο μια ματιά στις τελευταίες σελίδες και θέλω να πω στη nadimor ότι όλα θα πάνε καλά με τον μπεμπάκο της! Καταλαβαίνω το άγχος σου, προσπάθησε όμως να σκέφτεσαι θετικά... Απαράδεκτος ο γιατρός που μίλησε έτσι, δε σκέφτηκε λίγο την ψυχολογία σου; Σίγουρα κι εγώ θα ζητούσα μια δεύτερη γνώμη... Στο γιο μου η αυχενική ήταν 1,9 και η γιατρός μου είχε πει πως μέχρι 2,5 θεωρείται φυσιολογική. Υπομονή μέχρι τον επόμενο έλεγχο κορίτσι μου...

Εμείς κάναμε χτες υπέρηχο, η μπεμπούλα μας έφτασε τα 1.200 γραμμάρια! Το κακό είναι πως ο πλακούντας φαίνεται ταλαιπωρημένος και πρέπει να κόψω τις πολλές δουλειές και να μη σηκώνω τον μικρό... Πώς θα γίνει αυτό στην πράξη δεν ξέρω, καλά που έρχεται και η μαμά μου και βοηθάει την κατάσταση...

Εύχομαι να περνάτε όλες τέλεια, όπου και αν είστε, και να ξεκουράζεστε, γιατί μας περιμένει ένας χειμώνας απαιτητικός!

Σας φιλώ!!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τα ομορφοκόριτσα με τις στρουμπουλές κοιλίτσες τους!!!::D:D:D

τι κάνετε???

Απαντώ σε όλα τα κοριτσάκια που μου είπαν να πάρω μια δεύτερη γνώμη σχετικά με τον μπεμπάκο μου. Δεν θέλω να πάρω μια δεύτερη γνώμη, καθώς εμπιστεύομαι απόλυτα τον δικό μου γιατρό, ο οποίος είναι κατά της αμνιοπαρακέντησης απ'την αρχή. Αυτός που θέλει να κάνω άμνιο, δεν είναι ο γιατρός μου, είναι αυτός που έκανε την αυχενική και τη Β-επιπέδου. Οπότε δεν του δίνω και πολλή σημασία. Δεν λέω, στην δουλειά του είναι καλός, αλλά απ'τη στιγμή που τελειώσαμε με αυτές τις εξετάσεις δεν μπορώ να καταλαβω γιατί εξακολουθεί και θέλει να με παρακολουθεί. Αφού έχω δικό μου γιατρό, τον οποίο δεν αλλάζω με τίποτα. Απλά πιστεύω πως θέλει να εφευρίσκει κάθε φορά λόγους για να με αγχώνει και να παίρνει και τα λεφτά της επίσκεψης. Ο δε άντρας μου θέλει να με παρακολουθούν κι οι δύο.

Alex, αυτό ακριβώς λέω κι εγώ...δεν σκέφτηκε λίγο την ψυχολογία μου?...Αφού μόλις μου είπε έτσι, ένιωσα να λυγίζουν τα πόδια μου. Τι στο καλό?...εγώ διάβασα στο ίντερνετ που έριξα μια ματιά πως έχουν γεννηθεί και δίδυμα με διαφορά σχεδόν ενός κιλού. Τα 200 γρ. τον πείραξαν?....Τέλος πάντων, θέλω να πιστεύω πως ήταν υπερβολικός κι εύχομαι ο μπεμπούλης μου την επόμενη φορά να έχει καλύψει τη διαφορά.

Σόρυ αν σας ζαλίζω μωρέ....

Νατασάκι, μεγιά το καροτσάκι σας!!

Nadinaki, μια χαρά είναι η μπουμπούκα. 3 Οκτώβρη θα την πάρεις αγκαλίτσα?...δεν ήξερα ότι έχεις θέμα κι εσύ με αιματοκρίτη. Την προηγούμενη εβδομάδα που έκανα εξετάσεις ο αιματοκρίτης μου ήταν στο 32 και μου είπαν πως είναι καλός.

Lianaki, καλώς τα δεχτήκατε τα επιπλάκια σας!!!

Σεβάκι, μπήκες στην τελική ευθεία!!!...Τα αγοράκια σου τι κάνουν?

Marigia, φιλιά και σε σένα...

Ελπίζω όλες να περνάτε καλά, θα τα ξαναπούμε σύντομα...:D:D:D


 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια κ απο μενα!!!

Προχθες ειχαμε υπερηχο κ ο ενας ειναι 1620γρ κ ο αλλος 1670 γρ!!!

Με αγχωσε λιγο ο γιατρος γιατι μου ειπε οτι στα διδυμα ο μεσος ορος γεννησης τους ειναι οι 34 εβδ....οποτε καλου κακου θα παμε απο εβδ να κανουμε τα τελευταια ψωνια κ να ετοιμασω την βαλιτσα!!! εαν κ δεν νιωθω οτι θα γεννησω τοσο νωρις,πιστευω να μπω κ στον 9ο τουλαχιστον!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια alex 1979 καλωσηρθες παλι στην παρεα μας.. οπως βλεπεις μειναμε λιγες για αυγουστο αλλα ειμαστε εδω!!

την τριτη εχω παλι εξετασεις αιματος θελει να δει παλι τον αιματοκριτη για να δουμε αν κ ποτε θα παρω χαπι..

την ιδια μερα βεβαια εχω κ υπερηχο.. ανυπομονω.. την προηγουμενη φορα μου φανηκε οτι ηταν πολυ μικρη σε σχεση με αλλα μπεμπακια που διαβασα αλλα φυσιολογικη λεει ο γιατρος.. θα δουμε..

καλη σας μερα κ παλι

Link to comment
Share on other sites

αχ κορίτσια κι εγώ περιμένω τον υπέρηχο την άλλη εβδομάδα πώς και πώς! Να τη δούμε, να μας πει ο γιατρός πόσα κιλάκια είναι! Έχω μήνα και κάτι να τη δωωω!

sevi-gio ετοίμασε εσύ τη βαλιτσούλα σου και άστην να περιμένει! Όλα καλά θα πάνε!!


bg1136850.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κούκλες!!!:D

Από το πρωί είμαι πολύ αναστατωμένη....Αυτός ο μικρός μου, δεν είχε κλωτσήσει καθόλου και καθώς είμαι ήδη αγχωμένη για το αν είναι καλά είχε πάει η ψυχή μου στην κούλουρη. Ευτυχώς πριν από λίγο, έδωσε 3-4 κλωτσίτσες και μου έδωσε το παρών. Κι αυτό έγινε αφού τον τσίγκλησα με το χέρι μου αρκετές φορές. Ααααααχ, δεν θα βγει με το καλό?...Θα του τα φάω τα πατουσάκια!!...Η δε μικρή, απτόητη βαράει συνέχεια. Άραγε να φταίει το ότι η μικρή είναι πολύ ψηλά, κοντά στο στήθος μου και την νιώθω περισσότερο ενώ ο μικρός χαμηλά κοντά στον τράχηλο?...

Σέβη, αλήθεια ο μέσος όρος γέννησης για τα δίδυμα είναι οι 34 εβδομάδες?...Τόσο σύντομα?...Πρέπει να είμαστε προετοιμασμένες δηλαδή για παν ενδεχόμενο...


 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια κ απο μενα!!! Σημερα παραλαβαμε τις κουνιες μας,την συρταριερα κ το καροτσι!!! περιττο να σας πω τι χαρα εχω!!!:P:p:p:p:p:p:p

Nadimor με τα διδυμα ναι πρεπει να ειμαστε σε επιφυλακη μετα τις 32 εβδ....

ασχετο που πηγα για μπανακι σημερα αλλα με επιασε ενας πονος στις θηλες λες κ μου τις ξεριζωναν.....τι πραγμα κ αυτο;;;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια alex 1979 καλωσηρθες παλι στην παρεα μας.. οπως βλεπεις μειναμε λιγες για αυγουστο αλλα ειμαστε εδω!!

την τριτη εχω παλι εξετασεις αιματος θελει να δει παλι τον αιματοκριτη για να δουμε αν κ ποτε θα παρω χαπι..

την ιδια μερα βεβαια εχω κ υπερηχο.. ανυπομονω.. την προηγουμενη φορα μου φανηκε οτι ηταν πολυ μικρη σε σχεση με αλλα μπεμπακια που διαβασα αλλα φυσιολογικη λεει ο γιατρος.. θα δουμε..

καλη σας μερα κ παλι

Να 'σαι καλά, Νατάσσα μου! Καλώς σας ξαναβρήκα! Ναι, βλέπω πολλές απουσίες, λογικό όμως Αύγουστο μήνα! Εύχομαι όλα τα κορίτσια μας να περνάνε πολύ όμορφα!

Όλα να πάνε καλά με τις εξετάσεις σου και με τον υπέρηχο! Μην πολυαγχώνεσαι με το βάρος της, ο υπέρηχος πάντα έχει μια απόκλιση. Εξάλλου, αν ο γιατρός λέει πως είναι οκ, κάτι ξέρει παραπάνω!

Nadimor, μάλλον η μικρή σου θα βγει πιο ζωηρή από τον αδερφό της! Πλάκα κάνω, μπορεί να φταίει η θέση τους όπως είπες. Κι εμένα πάντως ο γιος μου υπήρχαν μέρες που δεν κλωτσούσε μέχρι να τον τσιγκλήσω εγώ, οπότε σε καταλαβαίνω... Αφού ο άντρας μου μου έλεγε: άστο καλέ το παιδί, τι σ' έπιασε και το ενοχλείς; :tongue::tongue:

Sevi, με 'γεια τα πραγματάκια σας και με το καλό να τα χαρούν τα μωράκια σου! Άρχισε η αντίστροφη μέτρηση, ε; Η ψυχολογία πώς είναι; Εγώ αισθάνομαι πως έχω πολύ δρόμο ακόμα... Αν πάρω όλο τον ένατο, όπως και στο πρώτο, έχουμε μέλλον...

Καλό απόγευμα σε όλες!!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...