Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 46 λεπτά , Nima21 είπε:

      Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

      Εγώ μόνο κολπικά τα έπαιρνα,αλλά καλό θα ήταν να ρωτήσεις το γιατρό σου.Καλη επιτυχία ❤️

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

αχ τι ωραία που όλες πάτε διακοπούλες!! Να ξεκουραστείτε όσο δεν πάει!! Εμένα έχει φύγει και ο αντρούλης μου, επέστρεψε Αθήνα και είμαι με τους δικούς μου, αλλά δυστυχώς ο θείος μου, ο αδερφός της μαμάς μου, δεν είναι καλά στην υγεία του και ίσως φύγω πολύ νωρίτερα από 15Αυγουστο που έλεγα! Αλλά δεν πειράζει και σε μας οι μπαταρίες είναι στο φουλ! Φιλάκια πολλά πολλά!!!


bg1136850.jpg
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερες στις μανουλες κ στις κοιλιτσες τους!!!

οι εξετασεις αιματος ηταν πολυ καλες 33,2 αιματοκριτης 82 σακχαρο 68 σιδηρο. η αληθεια δεν το περιμενα χωρις χαπι.. θα δουμε βεβαια τι θα πει κ ο γιατρουλης.. τωρα θα του τις στειλω!!

σημερα η μερα εδω ειναι μονο για θαλασσα δεν κουνιεται φυλλο!!

καλη σας μερα!

Link to comment
Share on other sites

καλημερες στις μανουλες κ στις κοιλιτσες τους!!!

οι εξετασεις αιματος ηταν πολυ καλες 33,2 αιματοκριτης 82 σακχαρο 68 σιδηρο. η αληθεια δεν το περιμενα χωρις χαπι.. θα δουμε βεβαια τι θα πει κ ο γιατρουλης.. τωρα θα του τις στειλω!!

σημερα η μερα εδω ειναι μονο για θαλασσα δεν κουνιεται φυλλο!!

καλη σας μερα!

Μια χαρούλα Νατάσσα! Εγώ να φανταστείς που έχω 33,3 αιματοκρίτη παίρνω 2 χαπάκια! Ποιος ξέρει που θα έφτανε διαφορετικά! Εμείς πάλι εδώ είχαμε βροχούλα χθες και τώρα είναι δροσερά δροσερά!! Φιλάκια


bg1136850.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρούλα Νατάσσα! Εγώ να φανταστείς που έχω 33,3 αιματοκρίτη παίρνω 2 χαπάκια! Ποιος ξέρει που θα έφτανε διαφορετικά! Εμείς πάλι εδώ είχαμε βροχούλα χθες και τώρα είναι δροσερά δροσερά!! Φιλάκια

γεια σας κοριτσακια!

νατασουλα μια χαρα οι εξετασεις! κανε κανα μπανακι, ωραια θα ειναι!

λιανακι περαστικα στον θειο σου, ευχομαι να πανε ολα καλα! τα περναμε και εμεις με την γιαγια μου (δεν ειναι καλα) αλλα ευχομαι το δικο σας να ειναι περαστικο!

marigia καλα να περασεις! και να ξεκουραστεις!!! σου λειπει τη μικρουλα σου ε? 1 ολοκληρο κιλο το μπεμπεκι?????? τελεια!

εγω εχτες αγορασα 2 πιτζαμουλες για το μαιευτηριο και μετα πηγα και εφτιαξα νυχακια για τις διακοπες! φουξια γαλλικο! τελειο και πολυ καλοκαιρινο! αυριο μας φερνουν το κρεβατι της μπεμπας! γιουπι!!!

εχτες η μικρουλα μου ειχε πεταξει το κεφαλακι της στα δεξια και το πιαναμε!

φιλακια σε ολες!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια!

νατασουλα μια χαρα οι εξετασεις! κανε κανα μπανακι, ωραια θα ειναι!

λιανακι περαστικα στον θειο σου, ευχομαι να πανε ολα καλα! τα περναμε και εμεις με την γιαγια μου (δεν ειναι καλα) αλλα ευχομαι το δικο σας να ειναι περαστικο!

marigia καλα να περασεις! και να ξεκουραστεις!!! σου λειπει τη μικρουλα σου ε? 1 ολοκληρο κιλο το μπεμπεκι?????? τελεια!

εγω εχτες αγορασα 2 πιτζαμουλες για το μαιευτηριο και μετα πηγα και εφτιαξα νυχακια για τις διακοπες! φουξια γαλλικο! τελειο και πολυ καλοκαιρινο! αυριο μας φερνουν το κρεβατι της μπεμπας! γιουπι!!!

εχτες η μικρουλα μου ειχε πεταξει το κεφαλακι της στα δεξια και το πιαναμε!

φιλακια σε ολες!!!:-P

YOTOU ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Είναι άσχημα τα πράγματα με τον θειούλη μου! Μα κάρι να πάνε όλα καλά και σε σας με τη γιαγιά σας!

Με γεια και οι πυζταμούλες! Μία συμβουλή από την αδερφή μου και φίλες που έχουν γεννήσει είναι ότι ακόμη κι αν μας είναι άβολα και δεν τα φοραμε κανονικά τα νυχτικάκια, στο μαιευτήριο να έχουμε οπωσδήποτε ένα, γιατί βολεύει! Για παράδειγμα όταν θα έρχονται να σε εξετασουν πρέπει να βγάλεις το εσώρουχο και με την πυτζάμα ήταν κάπως άβολο, ενώ με το νυχτικάκι όλα καλά..και στην τουαλέτα βοηθάει για τοπικό πλύσιμο! Οπότε πάρε καλού κακού! Έχουν τα premaman κάτι τέλεια, πολύ νεανικά με τρύπες στο στήθος πλάγια για θηλασμό και από πάνω ενσωματωμένο μπολεράκι για να το δένεις μπροστά την υπόλοιπη ώρα!!;)


bg1136850.jpg
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου καλημέρα!! Για μένα οι διακοπούλες τελείωσαν κατά δεκα μέρες νωρίτερα! Ο θείος μου δεν είναι καλά, οπότε πρέπει να φύγω για να είναι οι δικοί μου στο νοσοκομείο συνέχεια! Σήμερα το απόγευμα επιστρέφω Αθήνα! Αλλά να μην είμαι αχάριστη! 3 βδομαδούλες μια χαρά ξεκουράστηκα! Άντε με το καλό κι εσείς!!! Τις βαλίτσες σας ανά χείρας με την πιο καλή και ανέμελη διάθεση, γιατί μας περιμένει αν όχι δύσκολος (δεν μ'αρέσει όταν μου το λένε αυτό) τουλάχιστον διαφορετικός χειμώνας!! Φιλάκια πολλά!!!


bg1136850.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρούλα Νατάσσα! Εγώ να φανταστείς που έχω 33,3 αιματοκρίτη παίρνω 2 χαπάκια! Ποιος ξέρει που θα έφτανε διαφορετικά! Εμείς πάλι εδώ είχαμε βροχούλα χθες και τώρα είναι δροσερά δροσερά!! Φιλάκια

καλημερα σε ολες μας! λιανακι ο γιατρος ειπε να το αφησουμε το χαπι κ να ξανακανω τις εξετασεις σε 15 μερες. αν κατεβει το 32 τοτε θα παρω ενα. το καλο ειναι οτι αυτον τον μηνα αντι να πεσει ανεβηκε. οποτε διατροφη μου ειπε! ο αντρουλης μου μου λεει οτι τοσο μοσχαρι που εχει φαει στην εγκυμοσυνη δεν εχει φαει ολη του τη ζωη αλλα για την κορη του δεν τον πειραζει!

yotou εγω οταν ειχα ανεβει αθηνα τουν ιουνιο πηρα ενα νυχτικακι κ ενα σουτιεν θηλασμου τωρα πρεπει να παρω αλλο ενα απο οτι μου ειπαν κ 2 τουλαχιστον σουτιεν ακομα.

εχτες πηρα το συνολακι εξοδου απο το νοσοκομειο της μπεμπουλας μου απο το premaman.. σκουφακι γαντακια εσωρουχακι εξωρουχακι κ κατι σαν κουβερτακι για την αγκαλια!! ειναι το πρωτο ρουχαλακι που πηρα για το ΠΑΙΔΙ μου.... τα αλλα λεω να τα παρω απο αθηνα τον αλλο μηνα που θα ανεβω

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα!! Για μένα οι διακοπούλες τελείωσαν κατά δεκα μέρες νωρίτερα! Ο θείος μου δεν είναι καλά, οπότε πρέπει να φύγω για να είναι οι δικοί μου στο νοσοκομείο συνέχεια! !

κουραγιο σου ευχομαι.. εμεις τον μαιο που παντρευτηκαμε ειχαμε τον παππου... δεν ξεραμε τι να κανουμε μια ηταν καλα κ την αλλη χαλια.. τα χαρτια ειχαν γινει(πολιτικο καναμε) οποτε παντρευτηκαμε 20/05 χωρις τραπεζια κ χαρες. την αλλη μερα στην γιορτη του εφυγε ο παππους...

ειναι δυσκολες καταστασεις εμας ταλαιποριοταν πολυ οποτε (ολοι λενε) οτι μας περιμενε για να φυγει να ξεκουραστει..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσάκια μου !

Λιανακι περαστικα εύχομαι στον θειο και καλή δυναμη στην οικογενεια του . Ολα ευχομαι να πάνε καλά Το ίδιο και για την γιαγιά της Γιωτας .

Εγω σημερα απογευμα και τέλος !! Αδειουλα εως τις 22 Αυγουστου ύστερα αλλες 2 βδομαδουλες δουλεια και τελος !

Σας αφηνω προς το παρον και τα ξαναλεμε


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσάκια μου !

Λιανακι περαστικα εύχομαι στον θειο και καλή δυναμη στην οικογενεια του . Ολα ευχομαι να πάνε καλά Το ίδιο και για την γιαγιά της Γιωτας .

Εγω σημερα απογευμα και τέλος !! Αδειουλα εως τις 22 Αυγουστου ύστερα αλλες 2 βδομαδουλες δουλεια και τελος !

Σας αφηνω προς το παρον και τα ξαναλεμε

καλημερα κοριτσακια! τι καλημερα δηλ που μεσημεριασε! προσπαθω να μαζευτω στην δουλεια! μεινανε 2 μερες! ευχαριστω για τις ευχες σας για την γιαγια!

θα ξαναμπω φανταζομαι για να σας χαιρετησω, αλλα αν τυχει και δεν προλαβω ευχομαι να περασουμε τελειες διακοπες ολες μας, να ξεκουραστουμε και οταν γυρισουμε με το καλο να ετοιμασουμε τα τελευταια πραγματακια για τα μπιζουδακια μας!

φιλακια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


YOTOU ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Είναι άσχημα τα πράγματα με τον θειούλη μου! Μα κάρι να πάνε όλα καλά και σε σας με τη γιαγιά σας!

Με γεια και οι πυζταμούλες! Μία συμβουλή από την αδερφή μου και φίλες που έχουν γεννήσει είναι ότι ακόμη κι αν μας είναι άβολα και δεν τα φοραμε κανονικά τα νυχτικάκια, στο μαιευτήριο να έχουμε οπωσδήποτε ένα, γιατί βολεύει! Για παράδειγμα όταν θα έρχονται να σε εξετασουν πρέπει να βγάλεις το εσώρουχο και με την πυτζάμα ήταν κάπως άβολο, ενώ με το νυχτικάκι όλα καλά..και στην τουαλέτα βοηθάει για τοπικό πλύσιμο! Οπότε πάρε καλού κακού! Έχουν τα premaman κάτι τέλεια, πολύ νεανικά με τρύπες στο στήθος πλάγια για θηλασμό και από πάνω ενσωματωμένο μπολεράκι για να το δένεις μπροστά την υπόλοιπη ώρα!!;)

thank you!!! ναι, το σκεφτηκα και αυτο και εχω παρει 2 νυχτικακια εφεδρικα. μου ειπε και η πωλητρια οτι αν τυχει και κανω καισαρικη δεν θα μπορω να φορεσω πιτζαμα γιατι θα ενοχλουν τα ραματα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες μας! λιανακι ο γιατρος ειπε να το αφησουμε το χαπι κ να ξανακανω τις εξετασεις σε 15 μερες. αν κατεβει το 32 τοτε θα παρω ενα. το καλο ειναι οτι αυτον τον μηνα αντι να πεσει ανεβηκε. οποτε διατροφη μου ειπε! ο αντρουλης μου μου λεει οτι τοσο μοσχαρι που εχει φαει στην εγκυμοσυνη δεν εχει φαει ολη του τη ζωη αλλα για την κορη του δεν τον πειραζει!

yotou εγω οταν ειχα ανεβει αθηνα τουν ιουνιο πηρα ενα νυχτικακι κ ενα σουτιεν θηλασμου τωρα πρεπει να παρω αλλο ενα απο οτι μου ειπαν κ 2 τουλαχιστον σουτιεν ακομα.

εχτες πηρα το συνολακι εξοδου απο το νοσοκομειο της μπεμπουλας μου απο το premaman.. σκουφακι γαντακια εσωρουχακι εξωρουχακι κ κατι σαν κουβερτακι για την αγκαλια!! ειναι το πρωτο ρουχαλακι που πηρα για το ΠΑΙΔΙ μου.... τα αλλα λεω να τα παρω απο αθηνα τον αλλο μηνα που θα ανεβω

ναι θελει 2 σουτιεν και 2 πιτζαμες και διαφορα αλλα, εχω ενα χαρτι στο σπιτι τι θα χρειαστουμε για το μαιευτηριο μαμα+ μωρο, και οταν γυρισω απο τις διακοπες θα σας το γραψω.

Link to comment
Share on other sites

Koπελες μου σχολάω σε 40 λεπτουδακια κι ανυπομονω γιατι πιάστηκα στην παλιοκαρέκλα ...

Λοιπον καλά να περασουμε και να περνάμε και προσοχή στα νινάκια μεσα κι εξω απ τη κοιλίτσα.

yotou σου στελνω το κινητό μου σε πμ αν μπορεσεις τη δευτερα παρε να πουμε ενα γεια απο κοντά Αλλιως άλλη φορά

Φιλια πολλα σε όλες και θα διαβαζω τα νεάκια σας απ τον φορητο του συζύγου .


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια και μπεμπάκια...!

Τι κάνετε?

Lianaki εύχομαι να πάνε όλα καλά με τον θείο σου, το ίδιο και για τη γιαγιά της Γιώτας...

Τα νέα μας έχουν ως εξής...πήγαμε στον γιατρό σήμερα. Όχι, τον δικό μου, αυτόν που μου έκανε την αυχενική και την Β-επιπέδου. Συνεχιζει και μας παρακολουθεί καθώς η αυχενική στο αγοράκι μου ήταν λίγο ανεβασμένη (2,5). Σήμερα μας είπε πως όλα τα βλέπει καλά, μόνο που ο μικρός έχει πάρει 200 γρ. λιγότερα απ'την μικρή. Συγκεκριμένα από 730 γρ. περίπου που ήταν και τα δύο πριν 15 μέρες, τώρα ο μικρός είναι 870 ενώ η μικρή 1070 γρ. Αυτό τον ανησύχησε και μας είπε να μας ξαναδεί τέλος Αυγούστου να δούμε αν θα έχει μικρύνει η ψαλίδα ή όχι. Ομολογώ πως με άγχωσε...Ο γιατρός λέει πως ανησυχεί επειδή η αυχενική του ήταν μεγάλη και γιατί δεν πήρε πολύ βάρος κι ότι μπορεί να χρειαστεί να τα γεννήσω πολύ νωρίς και αν συνεχιστεί αυτό (και δεν παίρνει τόσο βάρος όσο η μικρη) θα πρέπει να αποφασίσω αν θα διακόψω την εγκυμοσύνη και άλλα τέτοια χαριτωμένα. Έχω στεναχωρηθεί κι αγχωθεί και πρέπει να κάνω και τον καραγκιόζη για να μην αγχώνεται κι ο άντρας μου. Θα πάρω και τον γιατρό μου σήμερα να δω τι θα μου πει κι αυτός.

Εν τω μεταξύ, ο γιατρός που με είδε σήμερα, προσπαθεί να μου βάλει στο μυαλό της ιδέα της αμνιοπαρακέντησης εδώ και καιρό κι εγώ κάθε φορά το αρνούμαι. Μου περνά η σκέψη απ'το μυαλό, μήπως μου τα είπε λίγο υπερβολικά σήμερα για να αποφασίσω να την κάνω.

Σόρρυ αν σας ζάλισα, ήθελα να ακούσω και τη δική σας γνώμη...

Φιλιά σε όλες...:D


 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια και μπεμπάκια...!

Τι κάνετε?

Lianaki εύχομαι να πάνε όλα καλά με τον θείο σου, το ίδιο και για τη γιαγιά της Γιώτας...

Τα νέα μας έχουν ως εξής...πήγαμε στον γιατρό σήμερα. Όχι, τον δικό μου, αυτόν που μου έκανε την αυχενική και την Β-επιπέδου. Συνεχιζει και μας παρακολουθεί καθώς η αυχενική στο αγοράκι μου ήταν λίγο ανεβασμένη (2,5). Σήμερα μας είπε πως όλα τα βλέπει καλά, μόνο που ο μικρός έχει πάρει 200 γρ. λιγότερα απ'την μικρή. Συγκεκριμένα από 730 γρ. περίπου που ήταν και τα δύο πριν 15 μέρες, τώρα ο μικρός είναι 870 ενώ η μικρή 1070 γρ. Αυτό τον ανησύχησε και μας είπε να μας ξαναδεί τέλος Αυγούστου να δούμε αν θα έχει μικρύνει η ψαλίδα ή όχι. Ομολογώ πως με άγχωσε...Ο γιατρός λέει πως ανησυχεί επειδή η αυχενική του ήταν μεγάλη και γιατί δεν πήρε πολύ βάρος κι ότι μπορεί να χρειαστεί να τα γεννήσω πολύ νωρίς και αν συνεχιστεί αυτό (και δεν παίρνει τόσο βάρος όσο η μικρη) θα πρέπει να αποφασίσω αν θα διακόψω την εγκυμοσύνη και άλλα τέτοια χαριτωμένα. Έχω στεναχωρηθεί κι αγχωθεί και πρέπει να κάνω και τον καραγκιόζη για να μην αγχώνεται κι ο άντρας μου. Θα πάρω και τον γιατρό μου σήμερα να δω τι θα μου πει κι αυτός.

Εν τω μεταξύ, ο γιατρός που με είδε σήμερα, προσπαθεί να μου βάλει στο μυαλό της ιδέα της αμνιοπαρακέντησης εδώ και καιρό κι εγώ κάθε φορά το αρνούμαι. Μου περνά η σκέψη απ'το μυαλό, μήπως μου τα είπε λίγο υπερβολικά σήμερα για να αποφασίσω να την κάνω.

Σόρρυ αν σας ζάλισα, ήθελα να ακούσω και τη δική σας γνώμη...

Φιλιά σε όλες...:D

Πώπω βρε Nadimor! Είναι όντως μεγάλη απόφαση η αμνιοπαρακέντηση! Εγώ δεν είμαι καμιά ειδική, αλλά αν ήμουν στη θέση σου σίγουρα θα έπαιρνα και μια δεύτερη γνώμη!! Πάντως προσπάθησε να έχεις το κεφαλάκι σου ήρεμο και να δεις και σε 15 μέρες πάλι! Όλα καλά θα είναι! Οι γιατροί είναι κάπως υπεβολικοί τις περισσότερες φορές για να είναι καλυμμένοι! Πάντα στα διδυμάκια υπάρχουν παρεκλίσεις στα κιλά! Μην αγώνεσαι!!!


bg1136850.jpg
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...