Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

Καλημέραααα! Έλα να μειώνεται η κάτω ομάδα και να πηγάινει στο ρετιρέ!!!

Έλλυ από βδομάδα που θα πάω γιατρό θα ξέρω αν θα φτάσουμε μέχρι 26 ή όχι.

Καλημέρα Νάντι!

Γιώτα που είσαι που είχες γράψει τη λίστα; :D Την ανανεώνω εγώ ως αναπληρώτρια! χεχε...

Ρε κορίτσια αναρωτιέμαι... Πολύ νωρίς πήραμε μπρος... Θα μείνει τελικά καμιά για Οκτώβριο στο καφέ Οκτωβρίου ή όλες θα γεννήσουμε Σεπτέμβριο;;; χαχαχα

εδω ειμαι και εγω! αξια αξια με την λιστα!!!

πωπω το σεβακι εγινε μανουλα! αντε με εχει πιασει η ανυπομονισια μου!

σημερα μπαινω στον μηνα μου! παντως εγω αργω ακομα, θα παω την παρασκευη να με ξαναδει!

nadine! τι κοριτσαρος ειναι αυτος και ελεγα το δικο μου μεγαλο! φτου φτου σκορδα!!!

τα αλλα κοριτσακια τι κανετε?:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλημέρα κορίτσαι!

Σέβη, να σας ζήσουν τα αγοράκια σας, να είναι πάντα γερά, να τα χαίρεστε και να τα καμαρώνετε!!!

Άντε, polixenia, είσαι η επόμενη!! Το έχεις συνειδητοποιήσει;;; Εγώ πάντως ελπίζω να μη βιαστεί η μπέμπα μου και να παραμείνω μανούλα Οκτωβρίου... Είναι που είναι μινιόν, να πάρει λίγο τα πάνω της! :tongue::tongue:

Elly, καλώς μας ξανάρθες στο καφέ! Όσο για την κούραση, κι εγώ τις τελευταίες μέρες δεν την παλεύω... Νιώθω τις δυνάμεις μου να με εγκαταλείπουν... Έχει ζωηρέψει και ο μικρός μου και τον κυνηγάω συνεχώς... Αφήστε που ξυπνάει χαράματα -στις 6 σήμερα- και δεν ξέρω πώς να τον απασχολήσω μέσα στο σπίτι... Για βόλτα ούτε λόγος με τέτοια ζέστη, μόνο το βραδάκι τον βγάζουμε στην παιδική χαρά...

Σήμερα έχουμε ραντεβού στη γυναικολόγο, να δει τις τελευταίες εξετάσεις μου και φυσικά να δούμε την μπουμπού!

Nadimor, όλα καλά; Πότε θα πάτε στο γιατρό να δείτε τα ζουζουνάκια;

Νατάσσα, καλώς ήρθες στην Αθήνα. Για τις απεργίες το άκουσα κι εγώ, αλίμονό μας... Σήμερα έχει στάση το μετρό, να δω πόση ώρα θα κάνω για Αμπελοκήπους... Όλοι θα έχουν πάρει τα αυτοκίνητά τους...


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

εδω ειμαι και εγω! αξια αξια με την λιστα!!!

πωπω το σεβακι εγινε μανουλα! αντε με εχει πιασει η ανυπομονισια μου!

σημερα μπαινω στον μηνα μου! παντως εγω αργω ακομα, θα παω την παρασκευη να με ξαναδει!

nadine! τι κοριτσαρος ειναι αυτος και ελεγα το δικο μου μεγαλο! φτου φτου σκορδα!!!

τα αλλα κοριτσακια τι κανετε?:-P

Μαζί γράφαμε, yotou! Πωπω, μπήκες κι εσύ στο μήνα σου! Σιγά σιγά θα φτιάξεις βαλιτσούλα, ε; Εμένα με βλέπω να γεννάω τελευταία απ' όλες... Δε βιάζομαι καθόλου πάντως!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαζί γράφαμε, yotou! Πωπω, μπήκες κι εσύ στο μήνα σου! Σιγά σιγά θα φτιάξεις βαλιτσούλα, ε; Εμένα με βλέπω να γεννάω τελευταία απ' όλες... Δε βιάζομαι καθόλου πάντως!

ναι μαζι! το σκ θα την φτιαξω, μαζι θα μεινουμε στο τελος μου φαινεται! και εμενα προς το τελος με βλεπει! και εγω δεν βιαζομαι, αλλα μερικες φορες ανυπομονω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι μαζι! το σκ θα την φτιαξω, μαζι θα μεινουμε στο τελος μου φαινεται! και εμενα προς το τελος με βλεπει! και εγω δεν βιαζομαι, αλλα μερικες φορες ανυπομονω!!!

Κι εγώ τα ίδια, από τη μία ανυπομονώ να τη δω και να την κρατήσω στην αγκαλιά μου, από την άλλη λέω καλύτερα να πάρει όλο το μήνα για να αυξηθεί και το βάρος της...

Άσε που σκέφτομαι και τα ξενύχτια που θα επακολουθήσουν και λέω να ευχαριστηθώ τους τελευταίους μου ύπνους! :tongue::tongue::tongue:


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια πώς γίνεται να πάρετε όλο το μήνα όταν τα μωρά είναι μεγάλα; (για μερικές τουλαχιστον) .. Όταν το μωρό είναι θρεφτάρι δεν υπάρχει περίπτωση να σπάσουν και τα νερά σου πιο εύκολα;;

Άλεξ, όχι δεν το εχω συνειδητοποιησει....! Μου φαίνεται ακόμα μεγάλο διάστημα το 2 εβδομάδες, παρόλο που ξέρω ότι θα περάσει γρήγορα!! Τώρα όμως έτσι το ζω, ο χρόνος κυλάει αργά... Άσε που μέσα σε 2 εβδομάδες μπορεί να έχει γεννήσει και καμιά άλλη πρώτη!!

Επιτέλους από χτες εχουμε φθινοπωρο εδω..


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα ίδια, από τη μία ανυπομονώ να τη δω και να την κρατήσω στην αγκαλιά μου, από την άλλη λέω καλύτερα να πάρει όλο το μήνα για να αυξηθεί και το βάρος της...

Άσε που σκέφτομαι και τα ξενύχτια που θα επακολουθήσουν και λέω να ευχαριστηθώ τους τελευταίους μου ύπνους! :tongue::tongue::tongue:

εγω παλι τις τελευταιες μερες δεν κοιμαμαι καλα, ξυπναω κατα τις 5 και αν ειμαι τυχερη κοιμαμαι κανα 2ωρο ακομα!!!

πατε γιατρο σημερα ε? τωρα το ειδα! αντε με το καλο να δειτε το κοριτσακι σας! το ζουζουνι το αλλο ζωηρεψε ε???

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια πώς γίνεται να πάρετε όλο το μήνα όταν τα μωρά είναι μεγάλα; (για μερικές τουλαχιστον) .. Όταν το μωρό είναι θρεφτάρι δεν υπάρχει περίπτωση να σπάσουν και τα νερά σου πιο εύκολα;;

Άλεξ, όχι δεν το εχω συνειδητοποιησει....! Μου φαίνεται ακόμα μεγάλο διάστημα το 2 εβδομάδες, παρόλο που ξέρω ότι θα περάσει γρήγορα!! Τώρα όμως έτσι το ζω, ο χρόνος κυλάει αργά... Άσε που μέσα σε 2 εβδομάδες μπορεί να έχει γεννήσει και καμιά άλλη πρώτη!!

δεν εχω ιδεα! μου ειπε οτι ειναι ψηλα ακομα, θα το ξαναδουμε την παρασκευη. μηπως εχει να κανει με τραχηλο και μητρα η αμνιακο υγρο, ποιος ξερει...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!! σεβακι συγχαρητηρια να τα δεις οπως επιθυμεις!! εγω ηρθα αθηνα κ αυριο θα παω στο γαια για ντοπλερ.. να δω κ τον γιατρο.. λετε τωρα που ηρθα να πιασουν οι απεργειες κ οι βροχες??? ετσι ακουω!!!

φιλια πολλα!!

νατασακι καλως ηρθες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!

Γεννησε η Σεβη ... αντε να περνουμε σειρα τωρα εμεις

Πολυξένια μου....ενα παιδακι περιμενω και αυτο ειναι κοριτσακι!!!!

Επισης η καταληκτικη ημερομηνα τοκετου ειναι 14/10. Οι πιθανοτητες ομως να γεννησω ειναι μεταξυ 26Σεπτεμβριου εως 3 Οκτωβριου, καθοσον θα παμε μαλλον με καισαρικη. Εσυ γραψε 14/10 και βλεπουμε.

Πως τα πατε βρε κοριτσια;

Εμενα αυτες τις 2 μερες εχουν πρηστει οι αστραγαλοι μου. Νομιζω εχω αρχισει να κουραζομαι και αρχιζω να γκρινιαζω. Απο την αλλη σκεφτομαι και εσας που περιμενετε διδυμακια, που σιγουρα οι ενοχλησεις της εγκυμοσυνης θα ειναι εις διπλουν, και λεω να μη παραπονιεμαι

Τουλαχιστον φιλεναδες μετραμε αντιστροφα.

elly γεια! μαλλον δεν εχουμε ξαναμιλησει! με το καλο το κοριτσακι σου! εχω μια φιλη που γεννησε πριν ενα μηνα και εχει αλλα δυο παιδια στην ηλικια των δικων σου! τι συμπτωση!!! το πρηξιμο ειναι και εμενα προβλημα και η κουραση καλα κρατει! μιση δουλεια κανω και τα παιζω!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι τις τελευταιες μερες δεν κοιμαμαι καλα, ξυπναω κατα τις 5 και αν ειμαι τυχερη κοιμαμαι κανα 2ωρο ακομα!!!

πατε γιατρο σημερα ε? τωρα το ειδα! αντε με το καλο να δειτε το κοριτσακι σας! το ζουζουνι το αλλο ζωηρεψε ε???

Καλημέρα κοριτσάκια!

Εγώ το ανοίγω το καφέ σήμερα;

Yotou, το ίδιο έπαθα κι εγώ σήμερα, ξύπνησα κατά τις 4.30 και να μη με παίρνει ο ύπνος με τίποτα... Τελικά κατάφερα να ξανακοιμηθώ μια ωρίτσα...

Τα νέα μας από τη γιατρό: Η μικρή είναι 1900 γραμμ. και ο πλακούντας λίγο πιο "γερασμένος" από το κανονικό. Μου έδωσε σαλοσπίρ για 15 μέρες, για καλύτερη αιμάτωση του πλακούντα, και ως τότε ξεκούραση, ξεκούραση και πάλι ξεκούραση... Από προχθές νιώθω και κάτι τσιμπηματάκια χαμηλά στον τράχηλο, συσπάσεις δηλ., που αν συνεχιστούν θα μου γράψει φάρμακα γιατί δε θέλουμε πρόωρο τοκετό...

Τον γιο μου τον αναλαμβάνει πλέον η μαμά μου τα πρωινά και τα απογεύματα ο άντρας μου, αλλιώς ξεκούραση γιοκ...

Η marigia δεν μας έχει γράψει νέα της, ελπίζω να είναι όλα καλά...

Polixenia, δεν ξέρω αν είναι θέμα βάρους το αν θα πάρεις όλο το μήνα. Για παράδειγμα ο γιος μου, που ήταν 3600, εξάντλησε σχεδόν και τις 40 εβδ. και τελικά μπήκα για πρόκληση.

Και πάλι καλημέρα!!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικη-Ιωαννα.....ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ!!!!......24/08/2011: αγορακι-αγορακι :rolleyes: :rolleyes:

Σέβη.......................ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ!!!!......06/09/2011: αγορακι-αγορακι :rolleyes: :rolleyes:

-----------------------------------------------------------------------

polixenia.........................26/09/2011 αγορακι-αγορακι :rolleyes: :rolleyes:

Yotou.............................07/10/2011 κοριτσακι :tongue:

fatsaki............................08/10/2011 κοριτσακι:tongue:

natasa............................08/10/2011 κοριτσακι:tongue:

lianaki............................09/10/2011 κοριτσακι :tongue:

Elly................................14/10/2011 κοριτσακι :tongue:

adraki............................20/10/2011 kinder εκπληξη! :-P

alex...............................21/10/2011 κοριτσακι :tongue:

Marigia ..........................30/10/2011 κοριτσακι :tongue:

Nadimor.........................31/10/2011 αγορακι-κοριτσακι :rolleyes::tongue:

Μπράβο Polixenia.....καλά έκανες κι ανανέωσες τη λίστα...:D
Καλημέραααα! Έλα να μειώνεται η κάτω ομάδα και να πηγάινει στο ρετιρέ!!!

Έλλυ από βδομάδα που θα πάω γιατρό θα ξέρω αν θα φτάσουμε μέχρι 26 ή όχι.

Καλημέρα Νάντι!

Γιώτα που είσαι που είχες γράψει τη λίστα; :D Την ανανεώνω εγώ ως αναπληρώτρια! χεχε...

Ρε κορίτσια αναρωτιέμαι... Πολύ νωρίς πήραμε μπρος... Θα μείνει τελικά καμιά για Οκτώβριο στο καφέ Οκτωβρίου ή όλες θα γεννήσουμε Σεπτέμβριο;;; χαχαχα

Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ πριν λίγες μέρες....Θα μείνει άραγε καμιά για Οκτώβριο???

 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Γεννησε η Σεβη ... αντε να περνουμε σειρα τωρα εμεις

Πολυξένια μου....ενα παιδακι περιμενω και αυτο ειναι κοριτσακι!!!!

Επισης η καταληκτικη ημερομηνα τοκετου ειναι 14/10. Οι πιθανοτητες ομως να γεννησω ειναι μεταξυ 26Σεπτεμβριου εως 3 Οκτωβριου, καθοσον θα παμε μαλλον με καισαρικη. Εσυ γραψε 14/10 και βλεπουμε.

Πως τα πατε βρε κοριτσια;

Εμενα αυτες τις 2 μερες εχουν πρηστει οι αστραγαλοι μου. Νομιζω εχω αρχισει να κουραζομαι και αρχιζω να γκρινιαζω. Απο την αλλη σκεφτομαι και εσας που περιμενετε διδυμακια, που σιγουρα οι ενοχλησεις της εγκυμοσυνης θα ειναι εις διπλουν, και λεω να μη παραπονιεμαι

Τουλαχιστον φιλεναδες μετραμε αντιστροφα.

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκιαααααα...!!!!

Elly μη μιλάς για πρησμένους αστραγάλους. Οι δικοί μου άρχισαν να πρήζονται στον 5ο μήνα. Τώρα πια δεν ξεπρήζονται ποτέ. Είναι το μόνο πράγμα που με ενοχλεί επάνω μου αυτή την περίοδο. Υπομονή και θα επανέλθουν σύντομα στα φυσιολογικά τους...:D

Kαλημέρα κορίτσαι!

Σέβη, να σας ζήσουν τα αγοράκια σας, να είναι πάντα γερά, να τα χαίρεστε και να τα καμαρώνετε!!!

Άντε, polixenia, είσαι η επόμενη!! Το έχεις συνειδητοποιήσει;;; Εγώ πάντως ελπίζω να μη βιαστεί η μπέμπα μου και να παραμείνω μανούλα Οκτωβρίου... Είναι που είναι μινιόν, να πάρει λίγο τα πάνω της! :tongue::tongue:

Elly, καλώς μας ξανάρθες στο καφέ! Όσο για την κούραση, κι εγώ τις τελευταίες μέρες δεν την παλεύω... Νιώθω τις δυνάμεις μου να με εγκαταλείπουν... Έχει ζωηρέψει και ο μικρός μου και τον κυνηγάω συνεχώς... Αφήστε που ξυπνάει χαράματα -στις 6 σήμερα- και δεν ξέρω πώς να τον απασχολήσω μέσα στο σπίτι... Για βόλτα ούτε λόγος με τέτοια ζέστη, μόνο το βραδάκι τον βγάζουμε στην παιδική χαρά...

Σήμερα έχουμε ραντεβού στη γυναικολόγο, να δει τις τελευταίες εξετάσεις μου και φυσικά να δούμε την μπουμπού!

Nadimor, όλα καλά; Πότε θα πάτε στο γιατρό να δείτε τα ζουζουνάκια;

Νατάσσα, καλώς ήρθες στην Αθήνα. Για τις απεργίες το άκουσα κι εγώ, αλίμονό μας... Σήμερα έχει στάση το μετρό, να δω πόση ώρα θα κάνω για Αμπελοκήπους... Όλοι θα έχουν πάρει τα αυτοκίνητά τους...

Καλημέρα Alexaki!!!...Τι κάνεις?Πήγατε στον γιατρό?...τι σας είπε?...Εμείς έχουμε σήμερα ραντεβούστις 12μιση κι ανυπομονώωωωωω.....

 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Εγώ το ανοίγω το καφέ σήμερα;

Yotou, το ίδιο έπαθα κι εγώ σήμερα, ξύπνησα κατά τις 4.30 και να μη με παίρνει ο ύπνος με τίποτα... Τελικά κατάφερα να ξανακοιμηθώ μια ωρίτσα...

Τα νέα μας από τη γιατρό: Η μικρή είναι 1900 γραμμ. και ο πλακούντας λίγο πιο "γερασμένος" από το κανονικό. Μου έδωσε σαλοσπίρ για 15 μέρες, για καλύτερη αιμάτωση του πλακούντα, και ως τότε ξεκούραση, ξεκούραση και πάλι ξεκούραση... Από προχθές νιώθω και κάτι τσιμπηματάκια χαμηλά στον τράχηλο, συσπάσεις δηλ., που αν συνεχιστούν θα μου γράψει φάρμακα γιατί δε θέλουμε πρόωρο τοκετό...

Τον γιο μου τον αναλαμβάνει πλέον η μαμά μου τα πρωινά και τα απογεύματα ο άντρας μου, αλλιώς ξεκούραση γιοκ...

Η marigia δεν μας έχει γράψει νέα της, ελπίζω να είναι όλα καλά...

Polixenia, δεν ξέρω αν είναι θέμα βάρους το αν θα πάρεις όλο το μήνα. Για παράδειγμα ο γιος μου, που ήταν 3600, εξάντλησε σχεδόν και τις 40 εβδ. και τελικά μπήκα για πρόκληση.

Και πάλι καλημέρα!!

Να κάνεις αυτό που λέει ο γιατρός σου....ξεκούραση, ξεκούραση ξεκούραση....:D:D

Όντως με τη marigia τι να έγινε?

Νατασάκι καλώς ήρθες!!

Γιώτα τι κάνεις εσύ?


 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...