Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

Καλησπέρα, κορίτσια..!!! :D

Μόλις επιστρέψαμε από τη γιατρό, η μικρή είναι μεγαλούτσικη, 2900γρμ, καλά πάμε..!! :shock::cool:

Η μαμά, αντιθέτως, δεν την παλεύει με τον χαμηλό αιματοκρίτη και τον πονο σε μέση-πλάτη, μαζί με τον ταλιμπάν να τρέχει ολημερίς...!! :rolleyes:

Η ζέστη είναι αφόρητη εδώ κι ένα μήνα, με αποτέλεσμα να γκρινιάζω ολημερίς...!! Όλα μου φταίνε..!!

Καλέ τι θρεφτάρι είναι η μπέμπα σου;;;!! Αυτή θα φτασει τα 4 κιλά!! Θα μας φάει κι εμάς!!

Υπομονη για τη ζεστη. Σε εμάς ευτυχως τελειώνουν τα βασανα σε δυο βδομάδες. (Για τη ζεστη εννοω!)


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γιούπιιιιι!!! Άντε με το καλό!!!!!!!!!!!!!!! Τέλεια!!!

Πότε θα μας γράψεις τώρα; Σε καμιά βδομάδα;;; Θα σκάσουμε!!

Θα σας ενημερωσει μια κοπελα απο αλλο τοπικ που γραφουμε!!!:P:p:p

Δεν θα σας αφηνα ετσι....;):P

Link to comment
Share on other sites

Θα σας ενημερωσει μια κοπελα απο αλλο τοπικ που γραφουμε!!!:P:p:p

Δεν θα σας αφηνα ετσι....;):P

:D:D:D:D Ευχαριστούμε!! Σε αφήνω κούκλα! Φιλάκια! Η σκέψη μου μαζί σου άυριο. Όλα καλά να πάνε!


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Σέβη, όλα να πάνε τέλεια αύριο!!!!! Ετοιμάσου να ζήσεις στιγμές μοναδικές και συναισθήματα που δεν έχεις ξανανιώσει!!!

Θα περιμένουμε νέα!

Η σκέψη όλων των κοριτσιών μαζί σου!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερουδια!!!!!! sevi τις καλυτερες ευχες μου σου στελνω!!! μεγαλη μερα!! το μεσημερι θα τους εχεις αγκαλια..... τι τελεια!!

Καλημερα!!! να σαι καλα Νατασακι μου!!!

Σας ευχαριστω ολες σας......:P

Link to comment
Share on other sites

Σεβούλα, με το καλό να κρατήσεις τα μωράκια σου. Τα συναισθήματα που θα νιωσεις τη στιγμη που θα σου τα δίνουν επισκιάζουν καθε σωματικό πόνο και λογική σκέψη. Ειίναι νομιζω στιγμές υπέτρατης ευτυχίας. Με το καλό κοριτσάκι μου και γρήγορη ανάρρωση εύχομαι. Περιμένουμε νέα σου.

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για το καλωσόρισμα!!

Πολυξένια μου, ποτε θα ξερεις για ημερομηνια τοκετου;

Βρε κοριτσια εγω δε ξερω τι να κανω: πριν 10 χρονια που ειχα γεννησει το δευτερο παιδι μου με καισαρική, ο γιατρος μου μου ειχε πει οτι αν αποφασισω για τριτο παιδι οι πιθανοτητες να παει φυσιολογικα ηταν μεγαλες. Υπηρχαν λεει 10 ενδειξεις στην ιατρικη για να πας ξανα με φυσιολογικο, τις οποιες τις πληρουσα όλες. Τωρα 10 χρονια μετα, δεν τον βλεπω και τοσο υποστηρικτη να με παει φυσιολογικα. Η αληθεια ειναι οτι και εγω δεν ειμαι αποφασισμενη, ωστε να επιμεινω σε κατι. Δυστυχως απο το δευτερο παιδι μου μεχρι το τριτο, εχουν περασει 10 χρονια, εχω πατησει τα 40, υπαρχει μια κωνοειδης εκτομη τραχηλου (πραγμα που σημαινει ουλωδη ιστο στον τραχηλο) και γενικα ενω θελω να γεννησω παλι φυσιολογικα (οπως το πρωτο μου παιδι) ειμαι επιφυλακτικη.

Σκεφτομαι να παω στο επομενο ραντεβου, να μετρησουμε το παχος της προηγουμενης καισαρικης και αν ειναι ικανοποιητικο και μεσα στα κανονικα ορια να επιμεινω να κοψουμε την περιδεση στην 37 εβδομαδα και να παμε για φυσιολογικο. Διαφορετικα, αν το παχος της τομης ειναι οριακο, να προγραμματιστω για καισαρικη να τελειωνουμε.Ουφ !!

Αντε βρε κοριτσια να τελειωσουμε ολες με το καλο, να ηρεμησουμε. Φιλιά σ'ολες


XEMUp2.png

xIp9p2.png

Ih5yp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με την μαια του γιατρου κ αυριο στις 11.30 θα ειμαι εκει,να με παρουν να με ετοιμασουν(κλυσμα:oops:) κ κατι εργαστηριακες εξετασεις!!!

Οποτε κατα τις 2 υπολογιζουμε τον τοκετο....

Ουφ επιτελους μαθαμε....κ απο τις 08.30 το πρωι κ μετα οχι νερο κ φαγητο!!!

Καλημέρα Σεβάκι!!!...Τι κάνεις?...Πως νοιώθεις??...

Αχ, έχω συγκινηθεί.....λίγες ώρες έμειναν καλή μου και μετά....:D:D:D:D:D:D

Το έχεις συνειδητοποιήσει??


 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αγγελικη-Ιωαννα.....ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ!!!!......24/08/2011: αγορακι-αγορακι :rolleyes: :rolleyes:

Σέβη.......................ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ!!!!......06/09/2011: αγορακι-αγορακι :rolleyes: :rolleyes:

-----------------------------------------------------------------------

polixenia.........................26/09/2011 αγορακι-αγορακι :rolleyes: :rolleyes:

Yotou.............................07/10/2011 κοριτσακι :tongue:

fatsaki............................08/10/2011 κοριτσακι:tongue:

natasa............................08/10/2011 κοριτσακι:tongue:

lianaki............................09/10/2011 κοριτσακι :tongue:

Elly................................14/10/2011 κοριτσακι :tongue:

adraki............................20/10/2011 kinder εκπληξη! :-P

alex...............................21/10/2011 κοριτσακι :tongue:

Marigia ..........................30/10/2011 κοριτσακι :tongue:

Nadimor.........................31/10/2011 αγορακι-κοριτσακι :rolleyes::tongue:


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα! Έλα να μειώνεται η κάτω ομάδα και να πηγάινει στο ρετιρέ!!!

Έλλυ από βδομάδα που θα πάω γιατρό θα ξέρω αν θα φτάσουμε μέχρι 26 ή όχι.

Καλημέρα Νάντι!

Γιώτα που είσαι που είχες γράψει τη λίστα; :D Την ανανεώνω εγώ ως αναπληρώτρια! χεχε...

Ρε κορίτσια αναρωτιέμαι... Πολύ νωρίς πήραμε μπρος... Θα μείνει τελικά καμιά για Οκτώβριο στο καφέ Οκτωβρίου ή όλες θα γεννήσουμε Σεπτέμβριο;;; χαχαχα


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Γεννησε η Σεβη ... αντε να περνουμε σειρα τωρα εμεις

Πολυξένια μου....ενα παιδακι περιμενω και αυτο ειναι κοριτσακι!!!!

Επισης η καταληκτικη ημερομηνα τοκετου ειναι 14/10. Οι πιθανοτητες ομως να γεννησω ειναι μεταξυ 26Σεπτεμβριου εως 3 Οκτωβριου, καθοσον θα παμε μαλλον με καισαρικη. Εσυ γραψε 14/10 και βλεπουμε.

Πως τα πατε βρε κοριτσια;

Εμενα αυτες τις 2 μερες εχουν πρηστει οι αστραγαλοι μου. Νομιζω εχω αρχισει να κουραζομαι και αρχιζω να γκρινιαζω. Απο την αλλη σκεφτομαι και εσας που περιμενετε διδυμακια, που σιγουρα οι ενοχλησεις της εγκυμοσυνης θα ειναι εις διπλουν, και λεω να μη παραπονιεμαι

Τουλαχιστον φιλεναδες μετραμε αντιστροφα.


XEMUp2.png

xIp9p2.png

Ih5yp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!! σεβακι συγχαρητηρια να τα δεις οπως επιθυμεις!! εγω ηρθα αθηνα κ αυριο θα παω στο γαια για ντοπλερ.. να δω κ τον γιατρο.. λετε τωρα που ηρθα να πιασουν οι απεργειες κ οι βροχες??? ετσι ακουω!!!

φιλια πολλα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...