Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

      Εγώ έχω απόκλιση μισή με μια ώρα. Πως πηγε η επαναληπτική σας?

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

Καλημέρα κι από μένα!!!

Σεβάκι μου γλυκό, καλώς ήρθες και πάλι!...Σου εύχομαι σύντομα να έρθουν και τα αγοράκια σου σπίτι και να τελειώσει αυτή τη (μικρή) ταλαιπωρία...Όσο αφορά την θερμοκοιτίδα, απ'ότι έχω διαβάσει εδώ μέσα δεν είναι απαραίτητο να μπουν λόγω βάρους. Το σημαντικό είναι πως τα μωράκια σου είναι υγιέστατα, δόξα τω Θεό. Θα κάνετε λίγη υπομονή και σύντομα θα γίνετε πάλι τετράδα!...Με προβληματίζει κι εμένα αυτό γιατί μέχρι τις 36 εβδομάδες που μου είπε ο γιατρός πως θα με αφήσει, αμφιβάλλω αν ο μικρός μου θα έχει φτάσει τα 2 κιλά. Κάπου στα 1800 τον κοβω κι εγώ να είναι, έχουμε κάνει βέβαια τις ενέσεις για τα πνευμονάκια τους, αλλά το πιθανότερο είναι να τον κρατήσουν, ελπίζω για λίγες μέρες...

Τι να άλλο να κάνουμε εκτός από υπομονή?...Σέ λίγο καιρό που θα τα έχουμε σπιτάκι μας και αγκαλίτσα μας, θα τα σκεφτόμαστε αυτά και θα γελάμε....

Εύχομαι τα καλύτερα και για τη Marigia....:D


 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσακια!!!

Δυστυχως χωρις λογο πια,εστω κ για 1 ημερα τα βαζουν θερμοκοιτιδα.....πολλα τα λεφτα!!!;)

Polixenia βγαζω γαλα με το θηλαστρο.....τους το παω στο μαιευτηριο κ τα ταιζουν αυτες...σημερα θα μαθουμε πως πηγαν με το δικο μου,αφου εχθες τους εδωσαν για 1η φορα!!!

Σεβάκι, τι ταμείο έχεις?....Αν έχεις ΙΚΑ ξέρεις ότι καλύπτει όλο το ποσό για τις θερμοκοιτίδες?

 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σεβάκι, τι ταμείο έχεις?....Αν έχεις ΙΚΑ ξέρεις ότι καλύπτει όλο το ποσό για τις θερμοκοιτίδες?

Το τέβε τις καλύπτει;

Αν όχι, ο άντρας μου που είναι στο ΙΚΑ, μπορούμε να τα καλύψουμε από εκεί;


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια το Ικα καλυπτει 100% την θερμοκοιτιδα,οποτε να μην ανυσηχειτε!!!

Φανταστειτε οτι εαν διναμε τα χρηματα εμεις θα θελαμε 600 ευρω την ημερα κ για τους 2!!! 300 ευρω ειναι η θερμοκοιτιδα την ημερα κ 150 ευρω στο τελος οταν μπουνε στα κουνακια(πυρεξακια).....

Καλως σας βρηκα Nadimor...ημασταν στα μικρα μας!!! αρχισαν να πινουν 5ml γαλα χωρις να τα πειραζει στο στομαχι τους κ πηραν βαρος κιολας!!!

Ολα καλα.......:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Αχου, τα ζουζουνάκια μας μωρέεεε.....άρχισαν και πίνουν γαλατάκι απ'τη μανούλα :D:D:D:D

Φυσικά και θα πάνε όλα καλά!...Λίγη υπομονή ακόμα χρειάζεται.

Ναι, έτσι ξέρω κι εγώ για τη θερμοκοιτίδα. Τόσο τη χρεώνουν. Ευτυχώς που τα καλύπτει το ΙΚΑ κι ευτυχώς που δεν χρειάζεται να την προπληρώσεις. Μου είπαν πως όταν με το καλό βγαίνουν τα μωρά απ'το μαιευτήριο σου δίνουν κάτι σαν συναλλαγματική να το πω?....Το πας στο ΙΚΑ, σου δίνουν τα χρήματα και τα δίνεις στο μαιευτήριο. Κάπως έτσι τέλος πάντων. Πάλι καλά.

Polixenia, φαντάζομαι πως αφού είναι ο άντρας σου στο ΙΚΑ θα ισχύει αυτό με τις θερμοκοιτίδες. Να το ρωτήσεις όμως γιατί δεν είμαι σίγουρη...


 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό έλειπε να μην ισχύει! Τα παιδιά είναι και των δύο. Και μπορεί να τα ασφαλήσω εγώ στο βιβλιάριο μου ή ο άντρας μου. Στο ΤΕΒΕ θα τα εβαζα αλλα αν ειναι να μας αναγκασουν θα τα παμε στο ΙΚΑ στου άντρα μου για αρχη.

Πάντως αύριο που θα πάμε στην κλινικη θα ρωτησουμε.

Σεβη 5 ml πίνουν μόνο;; Δεν το ήξερα... Σαν πουλάκια!


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Σεβούλα, με το καλό να πάρετε τα μωράκια σας στο σπίτι!!! Θα περάσουν οι μέρες, μετά θα τα κρατάτε αγκαλίτσα και θα έχετε ξεχάσει την ταλαιπωρία! Μπράβο που τους πηγαίνεις το γαλατάκι σου, θα δεις πόσο γρήγορα θα δυναμώσουν! Έχεις νοικιάσει νοσοκομειακό θήλαστρο;

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και για τη marigia! Μπήκε κι εκείνη τελική ευθεία...

Πάντως η δική μου γιατρός μου είπε αυτό που λέει και η Σέβη: ένα μωρό θεωρείται πρόωρο πριν κλείσει τις 37 εβδ. και όταν είναι κάτω από 2,5 κιλά. Άρα ελπίζω να αντέξουμε όλες όσο γίνεται περισσότερο...


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ καλη εβδομαδα σε ολες σας!!!

Δυστυχως δεν μας λενε ποσο θα κατσουν θερμοκοιτιδα!!! μπηκανε γιατι τις πρωτες ωρες ο μεγαλος χρειαστηκε οξυγονο κ ειχε ταχυπνοιες μεχρι την Κυριακη,ο μικρος μπηκε λογω χαμηλου βαρους!!!

Polixenia ετσι ξεκιναει η συτιση τους με 5 ml για να δουνε πως θα το δεχτει το στομαχακι τους!!!πιστευω να το εχουν ανεβασει σημερα!!!

Alex οχι δεν νοικιασα,μου ειχε δωσει η ξαδερφη μου της medela,ενταξει δεν ειναι τοσο γρηγορο οσο του νοσοκομειου αλλα την δουλεια του την κανει!!!

Τωρα το πρωι εβγαλα 90ml....

Στην μενν μαθαμε πως θεωρειται προωρο ενα μωρο κ μαλιστα το λενε ενδομητρια υπολειπομενη αναπτυξη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα να έχουμε!

Σέβη, κι εγώ της medela έχω το mini electric, μου το έχει δανείσει η κουμπάρα μου. Μια χαρά την κάνει τη δουλειά του, το είχα χρησιμοποιήσει πολύ τις πρώτες μέρες όταν γέννησα το γιο μου, για να ανακουφίζεται το στήθος από το πολύ γάλα.

Αλήθεια, πώς το μεταφέρεις το γάλα στο μαιευτήριο; Με παγοκύστες;

Σύντομα θα βγουν τα ζουζουνάκια σου και θα πίνουν κατευθείαν από τη μανούλα!! :-)


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κούκλες και καλή εβδομάδα!!!

Τι κάνετε?

Σεβάκι, καλά κάνεις και βγάζεις γαλατάκι, έτσι θα δυναμώσουν πιο γρήγορα τα ζουζούνια σου...άντε να περάσουν γρήγορα οι μέρες...

Αλήθεια πως μεταφέρεις το γάλα?...το έχω κι εγώ απορία και θέλω να ξέρω γιατί και τα δικά μου μικρά θα βγουν και δεν νομίζω να τη γλιτώσουμε τη θερμοκοιτίδα...

Alex, τι κάνεις εσύ?...τα νέα σου?:D


 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη μας βδομαδα... (πως περνανε η ατιμες!!)

sevaki κ παλι τα καλυτερα σου ευχομαι για τα μωρακια σου αλλα πες μας κ για την διαδικασια.. πως ηταν? επισκληριδιο ή ολικη? σε ποια πτερυγα του γαια ησουν??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, Άλεξ, ανδράκι, Σέβη, Νάντι...!

Σήμερα έκανα τις τελευταίες εξετάσεις μου (ελπίζω) και περιμένω αποτελέσματα το μεσημέρι. Απόγευμα πάμε στην κλινική για ερωτήσεις και για καρδιοτοκογράφημα.

Σέβη καλά πας. Με τα 90 ml νομίζω είσαι μια χαρά για αρχή!! Πρέπει να κοιμάσαι όσο το δυνατόν περισσότερο, να ξεκουράζεσαι και να τρως.

Στο βιβλίο που έχω πάντως γράφουν ότι το μητρικό γάλα διατηρείται 6 ώρες σε θερμοκρασία δωματίου και 24 σε ψυγείο. Οπότε σε ένα αποστειρωμένο μπιμπερό αν το πας λογικά είσαι οκ. Αν και υπάρχουν και κάτι σακούλες για γάλα που μπαίνουν στην κατάψυξη, αλλά δεν τις έχω δει.


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...