Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Polixenia, καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου!!! Σήμερα θα κανονίσετε και την ημερομηνία της γέννας με τον γιατρό σου; Περιμένουμε νέα!

Nadimor, καλά είμαι, ξεκουράζομαι και περιμένω πώς και πώς την επόμενη Τετάρτη που θα πάμε στη γιατρό μας... Ευτυχώς δεν κάνω πολλές συσπάσεις, 2-3 την ημέρα. Εσύ πώς πας; Έχετε κανονίσει ημερομηνία;


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!! πηγα στο Ικα σημερα κ στα μικρα μου μετα!!!

Ειναι μια χαρα κ οι 2...ο μεγαλος τρωει 10ml με μπιμπερο κ πηρε 70γρ απο εχθες,τωρα ειναι 2250γρ....ο μικρος τρωει 7ml κ πηρε 60γρ κ τωρα ειναι 1840γρ!!!

Κοριτσια η στο μπιμπερο το μεταφερω η σε ειδικα σακουλακια μεταφορα γαλακτος!!! σημερα θα τους παω κατεψυγμενο αλλα κ το σημερινο που το εχω στο ψυγειο!!!

Nadimor σου ευχομαι να μην χρειαστειτε θερμοκοιτιδα,αλλα εαν γινει στα εξηγουν οι μαιες τι πρεπει να κανεις!!!

Natassa επισκληριδιο εκανα κ ημουνα στον 7ο στην πτερυγα Φοιβη!!!

Τωρα οσο για την γεννα αστο καλυτερα,γεννηστε ολες πρωτα κ μετα!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!

σεβακι καλως ηρθες και παλι και καλως να δεχτεις τα μωρακια σου στο σπιτι! απιστευτο συναισθημα να εχεις μωρα ε?

εμεις πηγαμε την παρασκευη, ηταν πολυ ζωηρη, δεν καθοταν να κανουμε καρδιοτοκογραφο! 2800γρ και αργουμε! ολα καλα δηλαδη!

τα αλλα κοριτσακια τι κανετε? δεν πολυ προλαβα να σας διαβασω! το σαββατο πηγαμε για μπανιο και εχτες σε βαπτηση και μετα εφτιαξα την βαλιτσα (οχι ολη, αλλα τα βασικα ειναι μεσα!)

φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!

σεβακι καλως ηρθες και παλι και καλως να δεχτεις τα μωρακια σου στο σπιτι! απιστευτο συναισθημα να εχεις μωρα ε?

εμεις πηγαμε την παρασκευη, ηταν πολυ ζωηρη, δεν καθοταν να κανουμε καρδιοτοκογραφο! 2800γρ και αργουμε! ολα καλα δηλαδη!

τα αλλα κοριτσακια τι κανετε? δεν πολυ προλαβα να σας διαβασω! το σαββατο πηγαμε για μπανιο και εχτες σε βαπτηση και μετα εφτιαξα την βαλιτσα (οχι ολη, αλλα τα βασικα ειναι μεσα!)

φιλακια!

Γιωτακι μου καλυτερα να αργησετε οσο μπορειτε!!!:P:p:p

Μια χαρα κοπελαρα ειναι η μπουμπου σας!!!

Απιστευτο δεν λες τπτ,τα κοιταω κ λιωνω....ζω μονο γι"αυτα κ τον αντρα μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιωτακι μου καλυτερα να αργησετε οσο μπορειτε!!!:P:p:p

Μια χαρα κοπελαρα ειναι η μπουμπου σας!!!

Απιστευτο δεν λες τπτ,τα κοιταω κ λιωνω....ζω μονο γι"αυτα κ τον αντρα μου!!!!

τι καλα! συγκινηθηκα με αυτο που ειπες! ειδες μωρε αν ειναι αγαπημενο το ζευγαρι, ολα καλα πανε! μπραβο ρε σεβακι! ειχες κανα νεο, ποτε θα τα παρετε?:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

τι καλα! συγκινηθηκα με αυτο που ειπες! ειδες μωρε αν ειναι αγαπημενο το ζευγαρι, ολα καλα πανε! μπραβο ρε σεβακι! ειχες κανα νεο, ποτε θα τα παρετε?:rolleyes::rolleyes:

Απλα λεω οτι νιωθω,χωρις αυτον δεν θα ειχα τα μικρα μου!!!

Οχι μονο μου ειπαν οτι εαν φανε 30-40ml σε καθε γευμα θα πανε στα κουνακια,που αυτο μπορει να γινει σε 2-3 μερες!!! κ μετα 2-3 μερες στα κουνακι κ σπιτι μας!!!!:P:p:p

Ανυπομονω κ μονο στην ιδεα οτι μπορει στο σαβ/κο να παρουμε εστω τον μεγαλο αλλα θα στεναχωρηθω εαν μεινει το μικρο μονο του...τωρα τουλαχιστον ειναι διπλα διπλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Απλα λεω οτι νιωθω,χωρις αυτον δεν θα ειχα τα μικρα μου!!!

Οχι μονο μου ειπαν οτι εαν φανε 30-40ml σε καθε γευμα θα πανε στα κουνακια,που αυτο μπορει να γινει σε 2-3 μερες!!! κ μετα 2-3 μερες στα κουνακι κ σπιτι μας!!!!:P:p:p

Ανυπομονω κ μονο στην ιδεα οτι μπορει στο σαβ/κο να παρουμε εστω τον μεγαλο αλλα θα στεναχωρηθω εαν μεινει το μικρο μονο του...τωρα τουλαχιστον ειναι διπλα διπλα!!!

ναι μωρε, τωρα εχουν παρεα ο ενας τον αλλον! ετσι να ειναι σε ολη τους την ζωη!

με το καλο! ευχομαι το σκ να τα εχετε και τα δυο σπιτι!

Link to comment
Share on other sites

ναι μωρε, τωρα εχουν παρεα ο ενας τον αλλον! ετσι να ειναι σε ολη τους την ζωη!

με το καλο! ευχομαι το σκ να τα εχετε και τα δυο σπιτι!

Να σαι καλα!!!

Ξερω ολες ανυπομονειτε να γεννησετε με το καλο!!! κ φυσικα να δειτε τα μικρα σας.....αλλα απο την δικη μου εμπειρια εχω να πω οτι νιωθετε τωρα δεν ειναι τπτ,μπροστα στο θαυμα αυτο....την μητροτητα!!! θα αλλαξει ολη η ζωη σας,θα εχει αλλο νοημα!!! ανεπαναληπτες στιγμες!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα!!!

Ξερω ολες ανυπομονειτε να γεννησετε με το καλο!!! κ φυσικα να δειτε τα μικρα σας.....αλλα απο την δικη μου εμπειρια εχω να πω οτι νιωθετε τωρα δεν ειναι τπτ,μπροστα στο θαυμα αυτο....την μητροτητα!!! θα αλλαξει ολη η ζωη σας,θα εχει αλλο νοημα!!! ανεπαναληπτες στιγμες!!!

αχ με επιασε η ανυπομονισια τωρα!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχ με επιασε η ανυπομονισια τωρα!!!!!

Κ εγω ετσι ενιωθα!!! αλλα θα μας τα πεις κ εσυ με το καλο!!!

Ασε που θα σας λειψει η κοιλιτσα σας!!! ποσες φορες βαζω το χερι ασυναισθητα κ περιμενω κλωτσια!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!

Και μένα με έπιασα η ανυπομονησία με την περιγραφή της Σέβης!!

Άλεξ, σήμερα θα πάω στο γιατρό.

Χτες κάναμε καρδιοτοκογράφημα. Μου βρήκαν ευερέθιστη μητρα. Εκανα συσπάσεις αρκετες 1 ωρα που με είχαν εκεί. Ενημερωσαν και το γιατρο μου. Κια σημερα περιμενω να μου πει ποσο επικινδυνα ειναι τα πραγματα. Ενας γιατρος της κλινικης χτες ειπε χαπια και ξαπλα...

Αυτα... Νεότερα το βραδάκι...


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!

Polixenia, όλα καλά να πάνε στο σημερινό ραντεβού με το γιατρό! Τις συσπάσεις πώς τις αισθάνεσαι; Εμένα είτε πετρωνει όλη η κοιλιά, είτε νιώθω σουβλιές χαμηλά στον τράχηλο. Πάντως η ξεκούραση έχει βοηθήσει την κατάσταση. Μακάρι να σε αφήσει όσο γίνεται περισσότερο, για να πάρουν κι άλλο βάρος τα μωρουλίνια.


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!

Polixenia, όλα καλά να πάνε στο σημερινό ραντεβού με το γιατρό! Τις συσπάσεις πώς τις αισθάνεσαι; Εμένα είτε πετρωνει όλη η κοιλιά, είτε νιώθω σουβλιές χαμηλά στον τράχηλο. Πάντως η ξεκούραση έχει βοηθήσει την κατάσταση. Μακάρι να σε αφήσει όσο γίνεται περισσότερο, για να πάρουν κι άλλο βάρος τα μωρουλίνια.

Να με αφήσει. Γιατι όχι. Εκτός αν οι συσπάσεις πάνε μόνες τους σε τοκετό.

Επιτέλους βεβαιώθηκα μετά από τόσο καιρό ότι αυτό που ένιωθα είναι συσπάσεις. Σφίγγει η κοιλιά και ειτε νιώθω σουβλιές χαμηλά, είτε απλώς σφίγγει και νιώθω να χτυπάνε οι φλέβες στο λαιμό μου και κοκκινίζω μέχρι να χαλαρώσει η κοιλιά. Ευτυχώς γίνεται πιο πολύ τα βραδιά και όχι όλη μέρα.

Yutopar μέχρι τώρα έπερνα 3/4 του χαπιου ανα μερα. Να δουμε τωρα τι θα πει.

Ευχαριστώ πολύ!:D

Γιώτα μια χαρά πας κι εσύ. Κορυφή είσαι μπράβο! 2800!!!! :D


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να με αφήσει. Γιατι όχι. Εκτός αν οι συσπάσεις πάνε μόνες τους σε τοκετό.

Επιτέλους βεβαιώθηκα μετά από τόσο καιρό ότι αυτό που ένιωθα είναι συσπάσεις. Σφίγγει η κοιλιά και ειτε νιώθω σουβλιές χαμηλά, είτε απλώς σφίγγει και νιώθω να χτυπάνε οι φλέβες στο λαιμό μου και κοκκινίζω μέχρι να χαλαρώσει η κοιλιά. Ευτυχώς γίνεται πιο πολύ τα βραδιά και όχι όλη μέρα.

Yutopar μέχρι τώρα έπερνα 3/4 του χαπιου ανα μερα. Να δουμε τωρα τι θα πει.

Ευχαριστώ πολύ!:D

Γιώτα μια χαρά πας κι εσύ. Κορυφή είσαι μπράβο! 2800!!!! :D

γεια σας κοριτσια!

polixenia να πανε ολα καλα με το σημερινο ραντεβου!

axel τι κανεις?

εγω σημερα ειμαι σπιτι, εκανα τις δουλιτσες μου και τωρα δουλευω απο το σπιτι περναω τιμολογια. δεν εχω μετακινησεις σημερα, παλι καλα!

την δευτερα παμε παλι γιατρο, για να δουμε τι θα μας πει παλι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...