Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

Κοριτσάκια μου τι κανετέ?

Σεβούλα μου δεν πειραζει που γύρισες μόνη σπίτι,σημασία έχει οτι όλα πήγαν καλά!

Polixenia ξεκουράσου και μην φοβάσαι τίποτα!

Όλα θα περάσουν αρκεί τα μωράκια μας να είναι καλά!Πέντε μέρες τώρα έχω περάσει πολύ άσχημα.Τελικά έπαθα αλλεργικό σοκ.Ο γυναικολόγος μου και ο δερματολόγος που με εξέτασαν δεν ξέρουν σίγουρα απο τι προέρχεται.Ίσως απο την εγκυμοσύνη,συμβαίνει πολλές φορές στο τρίτο τρίμηνο.Δεν εχω κοιμηθεί κανένα βράδυ,ελάχιστα την ημέρα.Δυο φορές ορό με κορτιζόνη μου έβαλαν.Μια φτιαχτή κρέμα και χάπια τρεις φορές την ημέρα δεν έχουν φέρει αποτέλεσμα.Η φαγούρα και οι κοκκινίλες στο σώμα μου δεν έχουν τελειωμό.Ευτιχώς το αστεράκι μου είναι καλά!Κάνω υπομονή και ελπίζω να τελειώσει γρήγορα αυτή η ταλαιπωρία.Κορίτσια προσέξτε πολυ τι τρώτε,μην ανακατεύετε φαγητά.Μεγάλη προσοχή σε χοιρινό,αυγό,ψάρι,σοκολάτα.Αυτό που ζω δεν θέλω να το ζήσει άλλος άνθρωπος,πόσο μάλλον μια μέλλουσα μανούλα!Θα προσπαθήσω να σας διαβάσω σύντομα.Πολλά φιλιά σε όλες!!!


Ac6Fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειπα να κοιμηθω καμια ωρα για να σηκωθω να τραβηξω γαλα με το θηλαστρο αλλα απο την φαγουρα πεταχτηκα επανω!!!

JO μαλλον το ιδιο προβλημα εχουμε!!! εμενα με επιασε 5 μερες πριν την γεννα,απο αγχος μου ελεγαν ολοι τοτε αλλα μετα την γεννα χειροτερεψα παρα πολυ!!!! εχουν γινει εκζεματα τεραστια σχεδον σε ολο το σωμα!!!!

Αυριο θα παω σε δερματολογο!!!

Στο νοσοκομειο κ εγω πηρα κορτιζονη,fenistil σε ορο,ζιρτεκ χαπια αλλα τπτ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!!:D:D:D

Να σαι καλα!!!

Ξερω ολες ανυπομονειτε να γεννησετε με το καλο!!! κ φυσικα να δειτε τα μικρα σας.....αλλα απο την δικη μου εμπειρια εχω να πω οτι νιωθετε τωρα δεν ειναι τπτ,μπροστα στο θαυμα αυτο....την μητροτητα!!! θα αλλαξει ολη η ζωη σας,θα εχει αλλο νοημα!!! ανεπαναληπτες στιγμες!!!

Αχ, αυτή την αλλαγή στη ζωή μας, πως την περιμένουμε....Να'σαι καλά βρε Σέβη...σε διαβάζω και χαίρομαι πολύ!...Και ανυπομονώ ταυτόχρονα!Τι κάνουν τα αντράκια σου?
Κοριτσάκια μου τι κανετέ?

Σεβούλα μου δεν πειραζει που γύρισες μόνη σπίτι,σημασία έχει οτι όλα πήγαν καλά!

Polixenia ξεκουράσου και μην φοβάσαι τίποτα!

Όλα θα περάσουν αρκεί τα μωράκια μας να είναι καλά!Πέντε μέρες τώρα έχω περάσει πολύ άσχημα.Τελικά έπαθα αλλεργικό σοκ.Ο γυναικολόγος μου και ο δερματολόγος που με εξέτασαν δεν ξέρουν σίγουρα απο τι προέρχεται.Ίσως απο την εγκυμοσύνη,συμβαίνει πολλές φορές στο τρίτο τρίμηνο.Δεν εχω κοιμηθεί κανένα βράδυ,ελάχιστα την ημέρα.Δυο φορές ορό με κορτιζόνη μου έβαλαν.Μια φτιαχτή κρέμα και χάπια τρεις φορές την ημέρα δεν έχουν φέρει αποτέλεσμα.Η φαγούρα και οι κοκκινίλες στο σώμα μου δεν έχουν τελειωμό.Ευτιχώς το αστεράκι μου είναι καλά!Κάνω υπομονή και ελπίζω να τελειώσει γρήγορα αυτή η ταλαιπωρία.Κορίτσια προσέξτε πολυ τι τρώτε,μην ανακατεύετε φαγητά.Μεγάλη προσοχή σε χοιρινό,αυγό,ψάρι,σοκολάτα.Αυτό που ζω δεν θέλω να το ζήσει άλλος άνθρωπος,πόσο μάλλον μια μέλλουσα μανούλα!Θα προσπαθήσω να σας διαβάσω σύντομα.Πολλά φιλιά σε όλες!!!

Εύχομαι σύντομα να τελειώσει η ταλαιπωρία σου Jo και όλα να πάνε καλά με το αστεράκι σου!!!Σημασία έχει πως είναι καλά. Καταλαβαίνω βέβαια και πως νιώθεις, περνάς μια ταλαιπωρία, αλλά σκέψου....πόσο έμεινε???:D

Alex, δεν έχουμε ορίσει ημερομηνία αλλά ο γιατρός είπε την τελυταία φορά πως δεν θα με αφήσει πάνω από τις 36 εβδομάδες. Τώρα δεν ξέρω αν αλλάξει γνώμη στην πορεία...Σήμερα έχουμε γιατρό κι εμείς πάλι. Άντε να δούμε πόσο βάρος έχουν πάρει τα μικρά μας.

Εν τω μεταξύ, έκανα 2 φορές γεν. αίματος αυτή την εβδομάδα και μου βγήκαν χαμηλά τα αιμοπετάλια. Την πρώτη φορά 103.000 και τη δεύτερη 97.000. Η μαία μού είπε πως αν αρχίσουν και πέφτουν και φτάσουν τις 80.000 θα πάμε για τοκετό. Αλλά θα το παρακολουθούμε μέχρι τότε για να είμαστε προετοιμασμένοι για όλα.

Σας φιλώ όλες...πάω να μαγειρέψω...!!!


 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Jo τι είναι αυτό που πέρασες βρε κορίτσι;; Το αλλεργικό σοκ είναι πολύ σοβαρό και επικίνδυνο... Περαστικά σύντομα σου εύχομαι... Είναι δύσκολο και θέλει παρακολούθηση...

Σέβη, κι εσύ τα ίδια;;; Μπας και σε πείραξε κάτι τελικά και δεν είναι από άγχος βρε συ;;;

Νάντι, με το καλό σήμερα στο γιατρό...! Περιμένουμε νέα!!

Κορίτσια τα δικά μυο νέα είναι ευχαριστα. Τελικά ο γιατρός βρήκε φυσιολογικό και όχι ανησυχητικό το καρδιοτοκογραφημα. Ειπε οτι είνα φυσιολογική η δραστηριοτητα της μητρας και μεσα στα όρια. Τα μωρά πάνε σούπερ! 2405 και 2440 γρ.!

Αρχικά σκεφτόταν να με βάλει το Σάββατο για καισαρική (!!!), αλλά όταν είδε όλες τις μετρήσεις αποφάσισε να με αφήσει άλλες 10 μέρες και έτσι πάμε για 26!!! Αν φυσικά δεν έχουμε κάποιο "ατύχημα" πιο πριν....!

Σας φιλώ!!


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσια !!!!

Σημερα ειμαι πολυ συγκινημενη!!!!!!

f.gifi.gifr.gifs.gift.gifempty.gifd.gifa.gify.gifempty.gift.gifo.gifempty.gifs.gifc.gifh.gifo.gifo.gifl.gif

Το αντρακι μου πηγε παιδικο σταθμο!!!!!

Αχ πως παιρναει ο καιρος!!!!!!

Μπραβο polixenia μια χαρα τα μικρα σου!!!!

Φιλια σε ολες κοριτσια!!!!!


VxBdp3.png1W51p2.pngEr8Hp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσάκια!

Polixenia μου, πολύ καλά τα νέα σου!!! Μπράβο! Τα μπεμπάκια έχουν πάρει τα πάνω τους! Δηλ. σε 12 μέρες το αργότερο θα τα κρατάς στη αγκαλιά σου! Τι καλά!!!

Jo, τι ήταν αυτό που πέρασες κορίτσι μου; Περαστικά και γρήγορα εύχομαι! Ευτυχώς που το μικρό σου δεν επηρεάστηκε!

Sevi, κι εσύ τα ίδια; Ελπίζω να βρεις άκρη στο δερματολόγο, γιατί δεν μπορεί να είναι ψυχολογικό όλο αυτό.

Νadimor, περιμένουμε νέα σου από το γιατρό! Οι τιμές στα αιμοπετάλια είναι κάτω του φυσιολογικού; Τι τραβάει πάντως ο οργανισμός μας βρε κορίτσια... Χαλάλι όμως, δεν το συζητάμε!!

Αντράκι, καλή αρχή με τον παιδικό!! Ελπίζω να προσαρμοστεί εύκολα ο μικρός! Θα έχεις κι εσύ περισσότερο χρόνο για το μωρό, για τις δουλειές, κλπ. Εγώ σκέφτομαι του χρόνου πρώτα ο Θεός να τον στείλω, ακόμα είναι μικρούλης!

Γιώτα, όλα καλά; Αντέχεις ακόμα να πηγαίνεις στη δουλειά βρε θηρίο; Μπράβο σου! Και οδηγείς και τόσο δρόμο... Εγώ πλέον έκοψα την οδήγηση, ζορίζομαι πάρα πολύ. Άντε να πάω μέχρι τη μαμά μου που είναι 2 λεπτά δρόμος...

Ελπίζω να μην ξέχασα κάτι! Καλό μεσημέρι σε όλες!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!

Σημερα θα παω στην δερματολογο,πριν παμε στα παιδια!!!

Τα καλα μας νεα ειναι οτι ο μεγαλος μας εφυγε πια απο την εντατικη κ ειναι στο κουνακι(πυρεξακι)....μαλλον Παρασκευη θα τον παρουμε στο σπιτι μας!!!

Αφηστε που τον ταισα κ τον πηρα αγκαλια για 1η φορα σημερα....αλλα μου εσπασε τα νευρα μια πιτσιρικα μαια,εκανε 2 φορες εμετο,μαλλον δεν πειναγε πολυ κ να μου εχει 5 φορες η μαια "σε μενα δεν τα κανει αυτα"!!!

Εεεεεε δεν αντεξα κ της ειπα "τι να κανουμε;;; σε μενα τα κανει"!!!

Αφου δεν την σιχτιρισα.....

Ο μικρος μας θα χρειαστει λιγες μερες παραπανω μεχρι να ξεπερασει τα 2 κιλα,τωρα ειναι 1900!!!

Κ επομενα καλα νεα!!! Συναντηθηκαμε με την Marigia στην εντατικη,γεννησε εχθες την κορουλα της στις 32w+5d κ ειναι 2280γρ!!!

Να σου ζησει κοπελα μου κ απο εδω!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!Είμαι καλύτερα στο θέμα της φαγούρας και περιμένω να φύγουν οι κοκκινίλες.Ελπίζω πως σε λίγες μέρες θα πάψει αυτό το μαρτύριο!!!

Σεβούλα μου τι κρίμα να περνάς οτι και εγώ.Στο νοσοκομείο τα ίδια μου δώσανε και εμένα.Πάνε να δούμε τι θα σου πει ο δερματολόγος.Ανυπομονώ!!!

Marigia να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!!!!

Polixenia δυο εβδομάδες έμειναν.Με το καλό!!!

Nadimor περιμένω νέα!!!

Αdraki τι συγκινητικό να πηγαίνει το παιδάκι σου σχολείο.Χαίρομαι με τα ανήψια μου,φαντάσου στο δικό μου τι θα κάνω,!!!

Σας φιλώ!!!


Ac6Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!

Σημερα θα παω στην δερματολογο,πριν παμε στα παιδια!!!

Τα καλα μας νεα ειναι οτι ο μεγαλος μας εφυγε πια απο την εντατικη κ ειναι στο κουνακι(πυρεξακι)....μαλλον Παρασκευη θα τον παρουμε στο σπιτι μας!!!

Αφηστε που τον ταισα κ τον πηρα αγκαλια για 1η φορα σημερα....αλλα μου εσπασε τα νευρα μια πιτσιρικα μαια,εκανε 2 φορες εμετο,μαλλον δεν πειναγε πολυ κ να μου εχει 5 φορες η μαια "σε μενα δεν τα κανει αυτα"!!!

Εεεεεε δεν αντεξα κ της ειπα "τι να κανουμε;;; σε μενα τα κανει"!!!

Αφου δεν την σιχτιρισα.....

Ο μικρος μας θα χρειαστει λιγες μερες παραπανω μεχρι να ξεπερασει τα 2 κιλα,τωρα ειναι 1900!!!

Κ επομενα καλα νεα!!! Συναντηθηκαμε με την Marigia στην εντατικη,γεννησε εχθες την κορουλα της στις 32w+5d κ ειναι 2280γρ!!!

Να σου ζησει κοπελα μου κ απο εδω!!!

Μπήκα να σας πω τα νέα μου και διαβάζω τα χαρμόσυνα νέα της Marigia!!!!!....

Να σου ζήσει η κούκλα σου κοριτσάκι μου!!!!Όλα τα καλά του κόσμου να έχει στα πόδια της!!!

Θέλετε να σας φρικάρω λίγο??

Την Παρασκευή γεννάω κι εγώωωωω!!!

Τα ντόπλερ του μικρού μου έχουν αρχίσει και παίρνουν την κάτω βόλτα κι ο γιατρός που μου το έκανε ενημέρωσε και τον δικό μου και συμφώνησαν να μου τα παρει την Παρασκευή. Τον μικρό τον έβγαλε 1500 και τη μικρή μου 2 κιλά. Αύριο θα με δει κι ο γιατρός μου για να συζητήσουμε τις λεπτομέρειες.Να μας βοηθήσει η Παναγία να πάνε όλα καλά...!!


 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Nadimor, με το καλό!!!! Όλα καλά θα πάνε, μην ανησυχείς! Η Παναγία προσέχει όλα τα μωράκια μας! Θα τα αποχωριστείς για λίγες μέρες, όπως και η Σέβη μας, αλλά μετά θα είστε και οι τέσσερις στο σπιτάκι σας και θα χορτάσετε αγκαλίτσες! Σε ποιο μαιευτήριο γεννάς;

Γέννησε και η marigia, να σου ζήσει κοπέλα μου!!!! Να είναι γερό και καλότυχο!!!! Και σύντομα στο σπιτάκι σας!

Σέβη, δεν ήταν τέλεια η αίσθηση να κρατάς το μωράκι σου, να το ταίζεις, να νιώθεις τη μυρωδιά του, αυτη την υπέροχη "μωρουδίλα"; Την Παρασκευή θα τον έχετε σπίτι, τι καλά!! Με το καλό να έρθει και ο μικρός!! Για τη μαία τι να πω, πραγματικά απαράδεκτη συμπεριφορά... Ο δερματολόγος τι είπε; Ελπίζω να είσαι καλύτερα!

Εμείς είμαστε καλά, χτες πήγαμε οικογενειακώς μια βολτίτσα στο mall να ξεσκάσω κι εγώ λιγάκι. Όλη μέρα στο σπίτι δεν παλεύεται... Ο γιος μου έκλεψε καρδιές πάλι! Αυτή τη φορά ανακάλυψε τις κυλιόμενες σκάλες και όλο πάνω κάτω τον είχε τον πατέρα του! :tongue: Πολύ γέλιο! Σας αφήνω, πάω να σιδερώσω κανένα ρουχαλάκι πριν δυναμώσει η ζέστη...

Φιλιά!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!!!

Nadimor καλη λευτερια να εχεις την Παρασκευη κ καλο κουραγιο!!! το λεω γιατι θελει δυναμη να δεις τις ψυχουλες σου μετα στην εντατικη!!!Θα περασουν γρηγορα οι μερες ομως!!! οτι θες εδω ειμαι,εαν θες σου στελνω κ το τηλ να τα λεμε!!!

Αlex η δερματολογος μου ειπε οτι ειναι καθαρα θεμα ορμονων...μου εδωσε ελαφρια θεραπεια,επειδη βγαζω το γαλα για τα μικρα....κρεμες κ κατι χαπακια!!

Το αλλο νεο ειναι οτι στις 10.30 θα μαθω εαν παρω τον μεγαλο σημερα...μωρουδιλα δεν μυριζει ο μεγαλος,αμφιβαλλω εαν τον εχουν κανει μπανακι,αφου ειχε ορους!!! οταν τον παρουμε εμεις σιγουρα θα μοσχοβολησει ο καημενος!!!

Το κακο νεο ειναι οτι βγαζω αιμα απο την τομη,πολυ ομως!!!η γαζα κ το μισο βρακι ειναι λερωμενο....πηρα τον γιατρο κ θελει να κανω αλλαγη πριν φυγω κ να με δουν στο νοσοκομειο το μεσημερι!!! δεν ειναι λεει κατι ανησυχητικο,καποια αποτομη κινηση εκανα λεει κ εγινε αυτο!!!

Τι να πω βρε κοριτσια,η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ξεκουραστει καθολου,πηγαινε ελα στο νοσοκομειο,δουλειες εξω,οδηγω....εεεεε τι αλλο θελω;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικη-Ιωαννα.....ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ!!!!......24/08/2011: αγορακι-αγορακι rolleyes.gifrolleyes.gif

Σέβη.......................ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ!!!!......06/09/2011: αγορακι-αγορακι rolleyes.gifrolleyes.gif

Marigia ..................ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!!...........13/09/2011:κοριτσακι tongue.gif

-----------------------------------------------------------------------

polixenia.........................26/09/2011 αγορακι-αγορακι rolleyes.gifrolleyes.gif

Nadine............................03/10/2011 κοριτσάκι tongue.gif

Yotou.............................07/10/2011 κοριτσακι tongue.gif

fatsaki............................08/10/2011 κοριτσακιtongue.gif

natasa............................08/10/2011 κοριτσακιtongue.gif

lianaki............................09/10/2011 κοριτσακι tongue.gif

Elly................................14/10/2011 κοριτσακι tongue.gif

adraki............................20/10/2011 kinder εκπληξη! icon_razz.gif

alex...............................21/10/2011 κοριτσακι tongue.gif

Jo.K...............................25/10/2011 αγορακιrolleyes.gif

Nadimor.........................31/10/2011 αγορακι-κοριτσακι rolleyes.giftongue.gif


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε κορίτσια;; Πήρε φωτιά η λίστα πάλι!!!

Marigia να σου ζήσει η κούκλα σου!! Σε περιμένουμε με το καλό να μας τα πεις!!

Νάντι η επόμενη είσαι!! Με το καλό!!!!!!!!!!

Ανδράκι καλή αρχή για τον παιδικό!!!

Σέβη με το καλό κι εσείς να τον πάρετε σπίτι τον μεγάλο. Είσαι πλέον έμπειρη μαμά και θα μας βοηθάς!!! Προσοχή και με την τομή! Ε όταν τρέχεις όλη μέρα φυσικό είναι να συμβούν και τέτοια.

Jo και Άλεξ καλημέρα! Τα υπόλοιπα κορίτσια πού είναι;; Τις είδα στη λίστα και συνειδητοποίησα ότι έχουν χαθεί... Φατσάκι, Λιανάκι;;


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε κορίτσια;; Πήρε φωτιά η λίστα πάλι!!!

Marigia να σου ζήσει η κούκλα σου!! Σε περιμένουμε με το καλό να μας τα πεις!!

Νάντι η επόμενη είσαι!! Με το καλό!!!!!!!!!!

Ανδράκι καλή αρχή για τον παιδικό!!!

Σέβη με το καλό κι εσείς να τον πάρετε σπίτι τον μεγάλο. Είσαι πλέον έμπειρη μαμά και θα μας βοηθάς!!! Προσοχή και με την τομή! Ε όταν τρέχεις όλη μέρα φυσικό είναι να συμβούν και τέτοια.

Jo και Άλεξ καλημέρα! Τα υπόλοιπα κορίτσια πού είναι;; Τις είδα στη λίστα και συνειδητοποίησα ότι έχουν χαθεί... Φατσάκι, Λιανάκι;;

καλημερα κοριτσακια! σας γραφω απο το ιασω! γεννησα εχτες το ξημερωμα, σπασαν τα νερα και γεννησα σε 2 ωρες, η μπεμπα μια χαρα 2750, φυσιολογικα και χωρις επισκληριδιο!

μαριτζια να σου ζησει και εσενα η μπεμπα!

με το καλο και οι υπολοιπες!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια! σας γραφω απο το ιασω! γεννησα εχτες το ξημερωμα, σπασαν τα νερα και γεννησα σε 2 ωρες, η μπεμπα μια χαρα 2750, φυσιολογικα και χωρις επισκληριδιο!

μαριτζια να σου ζησει και εσενα η μπεμπα!

με το καλο και οι υπολοιπες!

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!! ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!

Γιώτα κορίτσι μου τι βόμβα ήταν αυτή;;;;; Ο Σεπτέμβριος τα κάνει όψιμα τα μωρά και βγαίνουν γρήγορα!!! χαχαχαχα!! Και το βάρος όσο σου είπαν!! Σούπερ!!!!!!


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...