Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

Γειά σας!!!Αχ κορίτσια δεν κοιμήθηκα καθόλου το βράδυ.Γέμισε το σώμα μου σπυράκια,ειδικά στα σημεία που ιδρώνω.Κoντεύω να τρελαθώ απο την φαγούρα.Κάνω συχνά ντους αλλα δεν βοηθάνε και πολύ.Ο γιατρός μου είπε να σταματήσω όλα τα συμπληρώματα που μου δίνει και να μιλήσω μαζί του την δευτέρα.Προσπαθώ να μην ξύνω το σώμα μου αλλα κάποιες φορές χάνω την υπομονή μου.Πίκρα!!!Μακάρι να μην το βιώσει καμιά σας!

Νατάσα και εγώ αστραγάλους δεν βλέπω!

Αdraki να περάσεις όμορφα!

Yotou περιμένουμε νέα απο την κοριτσάρα σου!

Nadimor όσο και να παρακαλάς να μην κλωτσάνε,δεν γίνετε τίποτα.Ξέρω απο τον δικό μου,είναι ζωηρούλης!

Polixenia σε ευχαριστώ που με έβαλες στην λίστα.Όσο για το ξεροστάλιασμα και λίγα λες αλλα χαλάλι θα αποζημιωθούμε απο τα μικρά αστεράκια μας!

Αύτα απο μένα,να έχετε να υπέροχο σαββατοκύριακο!!Φιλάκιαααα


Ac6Fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!! Κοριτσάκια εγώ μπορώ να έχω δροσιά και εσείς κάτω να έχετε ζέστη και να κάνετε όσα μπανάκια θέλετε;;; Ουφ .. Εδώ και 2-3 μέρες κοιμόμαστε με ανάκλιση λόγω δροσιάς και πολύ το χαίρομαι!!

Καλώς το Ανδράκι!! Όλα καλά με το kinderaki σου! Ελπίζω να μας γράφεις πιο συχνά τώρα!

Jo.K γεια σου και σένα μετά από καιρό!! Σε βάλαμε και σένα στη λίστα!! Θα μείνουν για Οκτώβρη μια δυο καλέ! Απλά σας βλεπω να ξεροσταλιάζετε μεχρι να περασει ο καιρός! Όλες οι άλλες με τα μωράκια κι εσείς άλλον ένα μήνα! Άλλα δεν πειραζει. Το καλύτερο για τα μωράκια θέλουμε!!!

Νατάσα, καλημέρα! Μια χαρά η μπεμπα κι εσένα!! nts είναι ο καρδιοτοκογράφος;; Θα κάνω κι εγώ μάλλον την Δευτέρα στην κλινική που θα γεννήσω...! Αχχχ μπρρρρ....

Γιώτα καλημέρα!! Εσύ παιδί μου duracel είσαι δεν είσαι απλή έγκυος!!!!!! Και μπάνια και δουλειά και μπέμπα θρεφτάρι και και... !! :D

Συμφωνώ απολύτως....Μπράβο βρε Γιώτα αφού αντέχεις!!...Εγώ κουράζομαι για να πάω απ'την κουζίνα στο σαλόνι...:confused:


 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!!Αχ κορίτσια δεν κοιμήθηκα καθόλου το βράδυ.Γέμισε το σώμα μου σπυράκια,ειδικά στα σημεία που ιδρώνω.Κoντεύω να τρελαθώ απο την φαγούρα.Κάνω συχνά ντους αλλα δεν βοηθάνε και πολύ.Ο γιατρός μου είπε να σταματήσω όλα τα συμπληρώματα που μου δίνει και να μιλήσω μαζί του την δευτέρα.Προσπαθώ να μην ξύνω το σώμα μου αλλα κάποιες φορές χάνω την υπομονή μου.Πίκρα!!!Μακάρι να μην το βιώσει καμιά σας!

Νατάσα και εγώ αστραγάλους δεν βλέπω!

Αdraki να περάσεις όμορφα!

Yotou περιμένουμε νέα απο την κοριτσάρα σου!

Nadimor όσο και να παρακαλάς να μην κλωτσάνε,δεν γίνετε τίποτα.Ξέρω απο τον δικό μου,είναι ζωηρούλης!

Polixenia σε ευχαριστώ που με έβαλες στην λίστα.Όσο για το ξεροστάλιασμα και λίγα λες αλλα χαλάλι θα αποζημιωθούμε απο τα μικρά αστεράκια μας!

Αύτα απο μένα,να έχετε να υπέροχο σαββατοκύριακο!!Φιλάκιαααα

Φαγούρα,ε?....Εγώ το έπαθα πριν 1-2 εβδομάδες αλλά μόνο στην περιοχή της κοιλιάς και προφανώς ήταν επειδή τσίτωσε κι άλλο!!!...Προσπαθούσα να μην ξύνομαι, και μόνο που τη χάιδευα αυτή σε κάποια σημεία μάτωνε (φαντάσου πόσο τεντωμένη είναι)...τελικά με λίγο baby oil πέρασε. Υπομονή βρε κορίτσι. Θα δεις τι θα σου πει κι ο γιατρός...

Καλό Σαββατοκύριακο να έχεις κι εσύ...


 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικη-Ιωαννα.....ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ!!!!......24/08/2011: αγορακι-αγορακι :rolleyes: :rolleyes:

Σέβη.......................ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ!!!!......06/09/2011: αγορακι-αγορακι :rolleyes: :rolleyes:

-----------------------------------------------------------------------

polixenia.........................26/09/2011 αγορακι-αγορακι :rolleyes: :rolleyes:

Nadine............................03/10/2011 κοριτσάκι :tongue:

Yotou.............................07/10/2011 κοριτσακι :tongue:

fatsaki............................08/10/2011 κοριτσακι:tongue:

natasa............................08/10/2011 κοριτσακι:tongue:

lianaki............................09/10/2011 κοριτσακι :tongue:

Elly................................14/10/2011 κοριτσακι :tongue:

adraki............................20/10/2011 kinder εκπληξη! :-P

alex...............................21/10/2011 κοριτσακι :tongue:

Jo.K...............................25/10/2011 αγορακι:rolleyes:

Marigia ..........................30/10/2011 κοριτσακι :tongue:

Nadimor.........................31/10/2011 αγορακι-κοριτσακι :rolleyes::tongue:

Αυτοπροστέθηκα κι εγώ...!!! :P:lol::lol::lol:


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb3f.lilypie.com/tgfQp3.png[/IMG][/URL]

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/Cnblp3.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσακια μου!!!

Γυρισαμε στο σπιτακι μας χωρις τα αντρακια μας φυσικα.....ειναι στην ΜΕΝΝ μοναχουλια για λιγες μερες ακομα(ελπιζω δλδ)!!!

Να στε καλα ολες για τις ευχες σας.....

Δυσκολη εμπειρια η γεννα(καποια στιγμη θα σας πω) αλλα μπροστα στα μαναρακια μου τπτ!!!

Γεννηθηκαν 2290 ο μεγαλος κ 1830 ο μικρος!!!προωρα θεωρουνται....

Κοριτσια αντεξτε οσο πιο πολυ μπορειτε......να παρουν τουλαχιστον τις 37 εβδ η να ειναι 2500 κιλακια.......

Θα τα λεμε πιο συχνα τωρα που ακομα δεν εχω τα μωρα!!!

Oσο για την Μarigia που ρωταγατε ειναι κ αυτη στο Γαια....εναν οροφο κατω απο μενα ηταν το κοριτσακι μας το γλυκο!!!!

Γνωριστηκαμε κιολας,μιας κ σουλατσαριζα στο νοσοκομειο!!!

Ειναι μια κουκλα κ κανει υπομονη να περασουν κανα 2 εβδ μεχρι την γεννα.....ελπιζει να βγει την Δευτερα παλι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες Σεβη στο σπιτάκι!!! Με το καλό να έρθουν και τα μωράκια. Σου ευχομαι να έχεις γρήγορη ανάρρωση και υπομονη τις πρωτες δύσκολες ημερες.

Πόσο εβδομάδων είναι η Μarigia; Μακάρι να καθυστερησει και να φτασει να εχει ενα τελειομηνο μωρο!

Κορίτσια, πολύ ζέστη τις τελευταίες δυο ημέρες. Εχω απιστευτες εφιδρώσεις στα καλα καθούμενα. Υπομονη, κοριτσακια, λιγο μας έμεινε!!!

Εύχομαι να εχετε ενα ήρεμο και δροσερο Σαβ/κυριακο. Φιλάκια


XEMUp2.png

xIp9p2.png

Ih5yp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σεβάκι καλώς σε βρήκαμε!!!

Να σου ζησούν τα αντράκια σου και από κοντά!! Χαίρομαι πάρα πολύ που είναι υγιέστατα και αυτό έχει σημασία!!

Δεν σου κρύβω όμως ρε καρδιά μου ότι στεναχωρηθηκα κιολας... Είναι κρυο πραγμα να γυρνας στο σπιτι χωρις αυτά... Και γιατί ρε στο καλό;; Είχες μια εγκυμοσύνη που πήγαινε μια χαρά, ούτε νερά σου έσπασαν, ούτε συσπάσεις είχες. Έτσι δεν είναι; Θα μπορούσαν να σε αφήσουν άλλη μια βδομάδα ή 10 μέρες... Μήπως και οι γιατροί μας είναι λίγο υπερβολικοί;;;

Προβληματίστηκα κι εγώ με αυτά που μας είπες και θα επιμείνω από βδομάδα να με αφήσει ως τις 26 που είχαμε πει αρχικά...

Τέλος πάντων. Όπως είπα και πριν σημασία έχει ότι είναι υγιέστατα. Σε λίγες μερούλες θα τα έχετε μαζί σας και θα τα χαίρεστε! Ελπίζουμε να μας γράφεις! Καλή ξεκούραση και καλή ανάρρωση!!


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια!!!

Οντως ειναι πολλυ δυσκολο αυτο που ζω τωρα αλλα χαλαλι τους!!!

Αρχισανε να τρωνε σιγα σιγα......

Polixenia εμενα εφταιξε ο γιατρος που μου εκανε το ντοπλερ οτι δηθεν ειχε κανει κακα το μωρο.....μια χαρα θα αντεχα 2 εβδ ακομα!!!

Κ να ξερεις οτι κατω απο 2,5 κιλα η πριν τις 37 εβδ ειναι προωρα τα μωρα κ τα βαζουν οπωσδηποτε θερμοκοιτιδα.....δεν στο λεω για να σε αγχωσω αλλα το τι συμβαινει πραγματικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια!!!

Οντως ειναι πολλυ δυσκολο αυτο που ζω τωρα αλλα χαλαλι τους!!!

Αρχισανε να τρωνε σιγα σιγα......

Polixenia εμενα εφταιξε ο γιατρος που μου εκανε το ντοπλερ οτι δηθεν ειχε κανει κακα το μωρο.....μια χαρα θα αντεχα 2 εβδ ακομα!!!

Κ να ξερεις οτι κατω απο 2,5 κιλα η πριν τις 37 εβδ ειναι προωρα τα μωρα κ τα βαζουν οπωσδηποτε θερμοκοιτιδα.....δεν στο λεω για να σε αγχωσω αλλα το τι συμβαινει πραγματικα!!!

Δεν ξέρω ρε συ. Ακριβώς αυτό τον ρώτησα την προηγούμενη φορά που είμασταν εκεί. Αν γεννηθούν κάτω από 2500 μπαίνουν θερμοκοιτίδα; Και μου είπε όχι!! Εξαρτάται λέει από το αν λειτουργούν καλά οι πνεύμονές τους και όχι από το βάρος τους! Τι να πω... Τη Δευτέρα που θα επισκεφτούμε την κλινική θα ρωτήσω και εκεί να δω τι θα μας πούνε...

Εσύ συνήλθες καθόλου; Πονάς πολύ; Γάλα ξεκίνησε;


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!!

Να σου ζησουν τα αντρακια σου Σεβη μου και συντομα τα παρεις στο σπιτακι σου!!!!

Υπομονη συγουρα δεν ειναι το πιο ευκολο πραγμα να γυρνας χωρις τα μωρακια ειναι ομως για καλο θα περασουν οι μερουλες και θα το ξεχασετε!!!!!!

Περαστικα και στη marigia μας !!!!!

Παντως κοριτσια εμενα μου ειπε ο γιατρος μου οτι κατω απο δυο μιση κιλα τα βαζουν θερμοκητιδα .......

Εχουμε 12:00 βαφτηση και θα μου φερει η μαμα μου τον μικρο να πεταχτουμε ευτυχως ειναι εδω διπλα γιατι δεν εχω καθολου ορεξη!!!!!!

Πολλα φιλια σε ολες!!!!!!


VxBdp3.png1W51p2.pngEr8Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!!!

Δυστυχως χωρις λογο πια,εστω κ για 1 ημερα τα βαζουν θερμοκοιτιδα.....πολλα τα λεφτα!!!;)

Polixenia βγαζω γαλα με το θηλαστρο.....τους το παω στο μαιευτηριο κ τα ταιζουν αυτες...σημερα θα μαθουμε πως πηγαν με το δικο μου,αφου εχθες τους εδωσαν για 1η φορα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...