Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 12 minutes ago, Blue Velvet said:

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

      Και ευω ήθελα δυο για μεγαλύτερες πιθανότητες αλλά μ είπαν όχι … δεν πειραζει !!!! Δ ξέρω είμαι ένα βήμα να πάω φαρμακειο ένα περναω απέξω κ δ κοιτάω καν μέσα …. Μόνο μην βγει αρνητικό κ μ Παει όλη η εβδομάδα χάλια τίποτα άλλο δ με κρατάει …

      15 minutes ago, Blue Velvet said:

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

      Η χοριακη μ είναι την Παρασκευή της εβδομάδας που μας έρχεται ….

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

Just now, moustokoulouro είπε:

65 κιλά 1,66

Κι εγώ στη πρώτη που είχα Αιμα από 5+ το είχα πει 

Τώρα όσο γίνεται θα το κρύψω 

Αυτό είναι ζουμερουλα;;;;; εγώ τότε άμα βγω σε παραλία θα φωνάξουν την Green peace! 

  • Χαχα 2

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kellitsa είπε:

Είχα φοβερές ζαλάδες αλλά από προχθές τα βάζω κολπικά και τελείωσε η ιστορία. Όχι δεν είμαι ξάπλα, γιατί δεν έχω ούτε αίμα, ούτε καφέ ως τώρα. Τώρα είμαι 6η εβδομάδα. 

Ναι στη δουλειά το είπα κυρίως λόγω αποκόλλησης αν χρειαζοταν να μείνω σπίτι μην το πω από το τηλ. Δε θα ήταν ωραίο. Εντάξει είμαι 4 χρόνια εκεί, έχω αντικαταστήσει ήδη δύο έγκυες. οικογενειακή επιχείρηση είναι. Οπότε είχα πολύ καλές αντιδράσεις. 

Κατάλαβα.....Εγώ έκατσα λίγο ξάπλα παρόλο που ούτε εγώ είχα ούτε αινα ούτε καφε απλά στον υπερηχο φάνηκε....οπότε μια χαρά αφού τα βάζεις κολπικα όλα οκ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! 

Μάλλον μόνο εγώ δε μπορώ να ευχαριστηθώ ύπνο; Έχω φοβερή υπνηλία από τις 8-9 το βράδυ, όχι ότι κοιμάμαι τέτοια ώρα, αλλά 7 το πρωί τέλος ο ύπνος. 

Για τα κιλά μη σκατε. Εγώ επίτηδες δε βάζω μπαταρία στη ζυγαριά. Ε δε θα μαι κάπου στα 63_64_65; 

Χθες κοιτούσα τις εξετάσεις από την πρώτη μου εγκυμοσύνη και ήμουν 58 κιλα... Κοριτσάκι χάχα 

  • Μου αρέσει 1

WWM7p2.pngqDKSp2.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kellitsa είπε:

Καλημέρα! 

Μάλλον μόνο εγώ δε μπορώ να ευχαριστηθώ ύπνο; Έχω φοβερή υπνηλία από τις 8-9 το βράδυ, όχι ότι κοιμάμαι τέτοια ώρα, αλλά 7 το πρωί τέλος ο ύπνος. 

Για τα κιλά μη σκατε. Εγώ επίτηδες δε βάζω μπαταρία στη ζυγαριά. Ε δε θα μαι κάπου στα 63_64_65; 

Χθες κοιτούσα τις εξετάσεις από την πρώτη μου εγκυμοσύνη και ήμουν 58 κιλα... Κοριτσάκι χάχα 

Και εγώ έχω υπνηλία πάρα πολύ αλλά με 2 παιδιά και δουλειά δεν υπάρχει χρόνος για ύπνο! Μια χαρά ρε κορίτσια! Εγώ ξεκινάω με 77! Τόσο ξεκίνησα και στον 2ο και πήρα 6 αλλά επειδή θήλαζα μέχρι πριν 20 μέρες δεν μπορούσα να κανω δίαιτα οπότε εχσα μόνο οσα είχα πάρει στην 2η εγκυμοσύνη. 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια την παρασκευη βγηκα σε ταμειο για 8 μηνες αλλα οι 8 μηνες υπολογιζοντε αππ τν Νοεμβριο τπυ 2018 ...Λοιπον εχω 150 ενσημα απο περσυ ..και ηθελα να ρωτησω για το επιδομα κυοφοριας μετρανε τα ενσημα του ταμειο μου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες και χρόνια πολλά!

Προσπάθησα να ξαναγράψω πριν μια εβδομάδα αλλά κάτι πάτησα και εξαφανίστηκε το κατεβατό που είχα γράψε.:)

Είμαι και γώ στην 10η εβδομάδα! Το συναίσθημα όταν ακούς την καρδούλα είναι ανεπανάληπτο:wub:

Απο την 6η εβδομάδα είχα λίγο αίμα το οποιό κατέληξε σε αιμορραγία την 9η. Κλασσικά ο προσωπικος μου γιατρός έδωσε utrogestan και ξεκούραση για 2 εβδομάδες. Δύσκολα τα πράγματα με τη δουλειά μιας και θα τους το ανακοινώσω αύριο. Και λέω προσωπικός μου γιατρός γιατί ζώ και εργάζομαι στην Αγγλία....η δικιά τους εξήγηση? "Συνεχίζεις κανονικα ότι έκανες και αν είναι να έχεις αποβολή θα έχεις αποβολή"... τα περεταίρω σχόλια τα αφήνω σε σας.

Εύχομαι να πάνε καλά όλα σε ολες μας και να φέρουμε στον κόσμο τα υγειή μωράκια μας:wub:

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες και χρόνια πολλά!

Προσπάθησα να ξαναγράψω πριν μια εβδομάδα αλλά κάτι πάτησα και εξαφανίστηκε το κατεβατό που είχα γράψε.:)

Είμαι και γώ στην 10η εβδομάδα! Το συναίσθημα όταν ακούς την καρδούλα είναι ανεπανάληπτο:wub:

Απο την 6η εβδομάδα είχα λίγο αίμα το οποιό κατέληξε σε αιμορραγία την 9η. Κλασσικά ο προσωπικος μου γιατρός έδωσε utrogestan και ξεκούραση για 2 εβδομάδες. Δύσκολα τα πράγματα με τη δουλειά μιας και θα τους το ανακοινώσω αύριο. Και λέω προσωπικός μου γιατρός γιατί ζώ και εργάζομαι στην Αγγλία....η δικιά τους εξήγηση? "Συνεχίζεις κανονικα ότι έκανες και αν είναι να έχεις αποβολή θα έχεις αποβολή"... τα περεταίρω σχόλια τα αφήνω σε σας.

Εύχομαι να πάνε καλά όλα σε ολες μας και να φέρουμε στον κόσμο τα υγειή μωράκια μας:wub:

Με το καλο κοριτσι μου το μωρακι σου!! Το πρωτο σου ειναι; ειχες καποια αποκολληση;; και τωρα τι κανεις;; δουλευεις κανονικα;; 

Just now, fionita είπε:

κοριτσια την παρασκευη βγηκα σε ταμειο για 8 μηνες αλλα οι 8 μηνες υπολογιζοντε αππ τν Νοεμβριο τπυ 2018 ...Λοιπον εχω 150 ενσημα απο περσυ ..και ηθελα να ρωτησω για το επιδομα κυοφοριας μετρανε τα ενσημα του ταμειο μου?

κοριτσι μου καλυτερα παρε ενα τηλ στον Οαεδ η στο Ικα να σε κατατοπησουν εκεινοι καλυτερα...


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtoulita said:

Με το καλο κοριτσι μου το μωρακι σου!! Το πρωτο σου ειναι; ειχες καποια αποκολληση;; και τωρα τι κανεις;; δουλευεις κανονικα;; 

κοριτσι μου καλυτερα παρε ενα τηλ στον Οαεδ η στο Ικα να σε κατατοπησουν εκεινοι καλυτερα...

Το πρώτο μου είναι και είμαι και 37. Το άγχος μου έχει πιάσει τα οριά του για το αν θα πάνε όλα καλά. Τα υπέρηχα δείξανε πως είχα μια μικρή αποκόλληση εκτός σάκου. Είχα κάνει ενα υπέρηχο ακόμα πρίν την αιμορραγια σαν συμβουλή απο τον γιατρό μου για να δουμε απο που βγαίνει το λίγο αίμα. Τελικα υπήρχε μια μικρή συσσώρευση απο αίμα εκτός του σάκου και το οποίο βγήκε ολο μαζί την επόμενη μέρα.

Περιμένω αύριο το γιατρό να μου στείλει την άδεια για 2 εβδομάδες και να υην πάω στη δουλειά μου. Θα προτείνω την εργασία απο το σπίτι μιας και είναι εφικτό. Αν δεν το δεχτούν δεν το ρισκάρω...σπιτάκι και ξεκούραση.

Στις 23 κατεβαίνω Αθήνα και πάω στο γιατρό μου για αυχενική διαφάνεια. Μακάρι να πάνε ολα καλά και να μην χερειαστεί αμνιοπαρακέντηση.

Ας είναι καλά ο άνθρωπος που δέχεται και με παρακολουθεί απο απόσταση μιας και είναι ο γιατρός μου εδω και 15 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Το πρώτο μου είναι και είμαι και 37. Το άγχος μου έχει πιάσει τα οριά του για το αν θα πάνε όλα καλά. Τα υπέρηχα δείξανε πως είχα μια μικρή αποκόλληση εκτός σάκου. Είχα κάνει ενα υπέρηχο ακόμα πρίν την αιμορραγια σαν συμβουλή απο τον γιατρό μου για να δουμε απο που βγαίνει το λίγο αίμα. Τελικα υπήρχε μια μικρή συσσώρευση απο αίμα εκτός του σάκου και το οποίο βγήκε ολο μαζί την επόμενη μέρα.

Περιμένω αύριο το γιατρό να μου στείλει την άδεια για 2 εβδομάδες και να υην πάω στη δουλειά μου. Θα προτείνω την εργασία απο το σπίτι μιας και είναι εφικτό. Αν δεν το δεχτούν δεν το ρισκάρω...σπιτάκι και ξεκούραση.

Στις 23 κατεβαίνω Αθήνα και πάω στο γιατρό μου για αυχενική διαφάνεια. Μακάρι να πάνε ολα καλά και να μην χερειαστεί αμνιοπαρακέντηση.

Ας είναι καλά ο άνθρωπος που δέχεται και με παρακολουθεί απο απόσταση μιας και είναι ο γιατρός μου εδω και 15 χρόνια.

Μπραβο κοριτσι μου! Καλα θα κανεις να ξεκουραστεις! Με το καλο η αυχενικη σου! Ευχομαι ολα να σου πανε τελεια!!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtoulita said:

Μπραβο κοριτσι μου! Καλα θα κανεις να ξεκουραστεις! Με το καλο η αυχενικη σου! Ευχομαι ολα να σου πανε τελεια!!!

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτισ μου επίσησ εύχομαι και σε εσένα. Σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι?

Απο στομαχάκι πως πάς? Εχει γίνει πέτρα και έχω πολλές αναγούλες και παλινδρομίσεις. Τρωω μια μπουκίτσα και το φαγητο στέκεται στο λαιμό, εχω παραδώσει δεν μπορώ να φάω τίποτα πια...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτισ μου επίσησ εύχομαι και σε εσένα. Σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι?

Απο στομαχάκι πως πάς? Εχει γίνει πέτρα και έχω πολλές αναγούλες και παλινδρομίσεις. Τρωω μια μπουκίτσα και το φαγητο στέκεται στο λαιμό, εχω παραδώσει δεν μπορώ να φάω τίποτα πια...

Εγω ειμαι στην 6η τωρα! Απο συμπτωματα τιποτα προς το παρον αλλα κ στην πρωτη μου εγκυμοσυνη εκει κοντα 7η 8η εβδομαδα ειχαν ξεκινησει...


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtoulita said:

Εγω ειμαι στην 6η τωρα! Απο συμπτωματα τιποτα προς το παρον αλλα κ στην πρωτη μου εγκυμοσυνη εκει κοντα 7η 8η εβδομαδα ειχαν ξεκινησει...

Τέλεια αμα είσαι και στο δεύτερο τότε τα έχεις περάσει. Και γω απο την 7η ξεκίνησαν ασε που έλεγα "α! Τέλεια δεν έχω ούτε αναγούλες ούτε εμμετούς τι τυχερή που είμαι!" Άργησα να μιλήσω αχαχαχ...

Νομίζω όμως οτι χειροτερεύει την κατάσταση και το utrogestan.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια και στις 2 προηγούμενες εκτός από υπνηλία δεν είχα συμπτώματα εκτός από πολύ λίγες αναγούλες στη 2η... Τώρα δεν έχει ξεκινήσει ακόμη τίποτα. Είναι και νωρίς βέβαια. Το μόνο κουλό που με πιάνει στις εγκυμοσύνες είναι ότι θέλω να τρώω μπανάνες που γενικά δεν τις τρώω... 

Παράθεση

 

 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...