Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

Just now, Ντινα78 said:

Καλημερα 

 

Καλημερα Κοριτσια με το καλο να ερθουν τα μορακια   και εγω   στησ 36 εβδομαδεσ ειμαι μου εχουν πει για  τοκετο 25 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ  ο γιατροσ μου εχει  τελευτεια φορα μου λει αν    βλεπεισ νερα η οτι αλλο  να ερθεισ  αμεσοσ στο νοσοκομειο στ ΕΛΕΝΑ! Δεν μου εδοσε το τλφ του ..και με εχει πιασει ανχοσ  δεν ξερω  ποσο  παει το τοκετο τημη .τα δοματια   μονο αμκα εχω !!!

Κορίτσι μου το Έλενα είναι δημόσιο νοσοκομείο και εφόσον έχεις ΑΜΚΑ δεν πληρώνεις κάτι. Θα πληρώσεις παραπάνω μόνο αν θελήσεις να έχεις μονόκλινο δωμάτιο και αυτο είναι ενα ποσό πολύ μικρό... Αν δεν έχεις μιλήσει με κάποιον γιατρό συγκεκριμένα θα κάνεις τον τοκετό σου με τον εφημερεύοντα ιατρό. Μήν ανησυχείς και με το καλό το μωράκι σου :wub:

Δυστυχώς τα δημόσια νοσοκομεία δεν παρέχουν τίποτα οπότε να φροντίσεις να έχεις τα απαραίτητα για εσένα και το μικρό σου...ρουχα, καλλυντικά, σερβιέτες και οτι άλλο μπορει να χρειαστείς.

2 hours ago, Αννούλαααα said:

Καλημέρα κορίτσια μου... Ήταν προγραμματισμένο  να πάω.   Ρι να πω δεν ξερω... Δεν μου είπε κάτι άλλο ρε γαμωτο... του λέω τι είναι αυτό κοντεύουμε δηλαδη;;; κ μου λέει θα δούμε αυριο... αν ήταν κάτι δεν θα μου ελεγε;;; δεν εχω μάθει κάτι... μπήκα στο ίντερνετ  κ λέει κάτι για καρδιά.. Έχω φοβηθεί  πολύ...

Θα συμφωνήσω με την @An.thi σε αυτό...να προσέχεις τις κινήσεις του μωρού συνεχώς και είμαι σίγουρη και γω πως ο γιατρός δεν θα σε άφηνε να πάς σπίτι. Μάλλον ο τζουτζούκος δυσανασχετει και θέλει να βγεί να σε γνωρίσει και να χτυπήσετε μαζί τον λουκουμά!! :lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Καλέ τι κουραστική...καμια σχέση απλά σε σκεφτόμουν για την ταλαιπωρία που τραβάς. Σε καταλαβαίνω με τη μαμα και την πεθερά. Δυστυχώς εγώ με το πρώτο μωράκι μου φαίνονται ολα τόσο δύσκολα...είχα και δύσκολη εγκυμοσύνη εξ αρχής οπότε με το που ήρθα Ελλάδα χαλάρωσα.

Σίγουρα οτι πουν οι γιατροι τότε. Με το καλο να περάσουν οι μέρες και να κρατήσεις το μωράκι σου :wub:

Δεν τον ρώτησες επιτόπου τον γιατρο? 

Αισθάνθηκες κατι και πήγες για καρδιοτοκογράφο ή ήταν προγραμματισμενο?

Αν βρείτε την πατέντα για τις καούρες ενημερώστε με σας παρακαλώ... γενικά έχω κόψει το βραδινό τελείως και πρίν την εβγαζα με ενα μήλο και υγρό malox με μηδαμινα αποτελέσματα...απο χτες δοκίμαρα να τρωω λωτούς που μου αρέσουν πολύ και επειδή είναι γλυκό με γεμίζει αλλα δεν μου ανεβαίνει επάνω. Φυσικά πριν κοιμηθώ πάλι maloxaki υγρό απλα αντί να σηκωθώ στις 3.00 για δευτερο malox σηκώνομαι στις 5.00.

Σε γενικές γραμμές τα μεσημέρια με βοηθάει πολύ ο καφές με το γάλα μιας και σιχαινομαι το σκετο γαλα.

Αθεράπευτη η κατάσταση...ή που θα βγάλω κανενα αρκουδάκι ή δεν ξερω και γω...νομιζα πάντως πως βασανιζόμουν μόνο εγώ μέχρι τελικής...

Καλημερα

Δοκιμασα παγωμένο γιαούρτι και κάπως ηρεμησα 

@Αννούλαααα διάβασα ότι απλά πέφτουν λίγο οι παλμοί κάποιες στιγμές.. αλλά νομίζω είναι φυσιολογικό 

Ετσι κι αλλιώς αν φοβόταν πολύ ο γιατρός δε θα σε άφηνε να φύγεις .. Έχει ευθύνη. Δε θα ανησυχούσα στη θέση σου! 

Πως εισαστε; Εγώ πρήζομαι κάθε μερα και περισσότερο κάνοντας την ίδια διατροφη. Μάλλον πρέπει να κόψω το αλάτι .. Νομίζω την άλλη βδομάδα θα γεννήσω αν όχι στο τέλος αυτής 

 

 

  • Μου αρέσει 3

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Κορίτσι μου το Έλενα είναι δημόσιο νοσοκομείο και εφόσον έχεις ΑΜΚΑ δεν πληρώνεις κάτι. Θα πληρώσεις παραπάνω μόνο αν θελήσεις να έχεις μονόκλινο δωμάτιο και αυτο είναι ενα ποσό πολύ μικρό... Αν δεν έχεις μιλήσει με κάποιον γιατρό συγκεκριμένα θα κάνεις τον τοκετό σου με τον εφημερεύοντα ιατρό. Μήν ανησυχείς και με το καλό το μωράκι σου :wub:

Δυστυχώς τα δημόσια νοσοκομεία δεν παρέχουν τίποτα οπότε να φροντίσεις να έχεις τα απαραίτητα για εσένα και το μικρό σου...ρουχα, καλλυντικά, σερβιέτες και οτι άλλο μπορει να χρειαστείς.

Θα συμφωνήσω με την @An.thi σε αυτό...να προσέχεις τις κινήσεις του μωρού συνεχώς και είμαι σίγουρη και γω πως ο γιατρός δεν θα σε άφηνε να πάς σπίτι. Μάλλον ο τζουτζούκος δυσανασχετει και θέλει να βγεί να σε γνωρίσει και να χτυπήσετε μαζί τον λουκουμά!! :lol:

 @Κουδουνίστρα σασ ευχαριστω πσρα ολεσ εσασ  να ειστασε καλα εσεισ και μωρακια  σασ⚘⚘❤❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Καλημερα

Δοκιμασα παγωμένο γιαούρτι και κάπως ηρεμησα 

@Αννούλαααα διάβασα ότι απλά πέφτουν λίγο οι παλμοί κάποιες στιγμές.. αλλά νομίζω είναι φυσιολογικό 

Ετσι κι αλλιώς αν φοβόταν πολύ ο γιατρός δε θα σε άφηνε να φύγεις .. Έχει ευθύνη. Δε θα ανησυχούσα στη θέση σου! 

Πως εισαστε; Εγώ πρήζομαι κάθε μερα και περισσότερο κάνοντας την ίδια διατροφη. Μάλλον πρέπει να κόψω το αλάτι .. Νομίζω την άλλη βδομάδα θα γεννήσω αν όχι στο τέλος αυτής 

 

 

Έχω μπερδευτεί..χθες το βράδυ που είχα πολλές ώρες να πάρω φάρμακα ένιωθα πίεση, την κοιλιά μου πέτρα συνέχεια. Με το που πήρα μαγνήσιο μετά από λίγο ήμουν μια χαρά. Έτσι κι αλλιώς αύριο θα το πάρω τελευταία μέρα. Μετά θα δούμε..Θα κάνω και μια γενική καθαριότητα. Καμία μακρινή βόλτα..και ελπίζω η μπεμπουλα μου να θελήσει να γνωριστούμε από κοντά!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Καλημερα

Δοκιμασα παγωμένο γιαούρτι και κάπως ηρεμησα 

@Αννούλαααα διάβασα ότι απλά πέφτουν λίγο οι παλμοί κάποιες στιγμές.. αλλά νομίζω είναι φυσιολογικό 

Ετσι κι αλλιώς αν φοβόταν πολύ ο γιατρός δε θα σε άφηνε να φύγεις .. Έχει ευθύνη. Δε θα ανησυχούσα στη θέση σου! 

Πως εισαστε; Εγώ πρήζομαι κάθε μερα και περισσότερο κάνοντας την ίδια διατροφη. Μάλλον πρέπει να κόψω το αλάτι .. Νομίζω την άλλη βδομάδα θα γεννήσω αν όχι στο τέλος αυτής 

 

 

Μακάρι να μην είναι κάτι ...λέτε να με πάρει πιο συντομα;;;


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Αννούλαααα είπε:

Μακάρι να μην είναι κάτι ...λέτε να με πάρει πιο συντομα;;;

Μπορεί αλλά δε σε νοιάζει σωστά; 
Δεν είσαι ήδη 38+;

Just now, An.thi είπε:

Έχω μπερδευτεί..χθες το βράδυ που είχα πολλές ώρες να πάρω φάρμακα ένιωθα πίεση, την κοιλιά μου πέτρα συνέχεια. Με το που πήρα μαγνήσιο μετά από λίγο ήμουν μια χαρά. Έτσι κι αλλιώς αύριο θα το πάρω τελευταία μέρα. Μετά θα δούμε..Θα κάνω και μια γενική καθαριότητα. Καμία μακρινή βόλτα..και ελπίζω η μπεμπουλα μου να θελήσει να γνωριστούμε από κοντά!

Εγώ παίρνω μόνο ένα μαγνήσιο κι ένα τοκολυτικο το βράδυ τις τελευταίες μέρες και θα τα κόψω μεθαύριο ή Σαββατο

ομως είμαι συνέχεια όρθια και αισθάνομαι το μωρό χαμηλά 

Έχω συχνοουρία πίεση χαμηλά τσιμπήματα στο κολπο και πόνους στους προσαγωγούς 

Γι αυτό λέω αν όχι αυτή την επόμενη βδομάδα σίγουρα 


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Εγώ έχω κατι πετρωματάκια χωρίς πόνους, πρέπει να ανησυχώ? 

Ούτε εγώ νομίζω ότι είναι ανησυχητικά.. φυσιολογικό είναι στην εβδομάδα που είσαι. Ετοιμάζεται το σώμα σιγά σιγά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Μπορεί αλλά δε σε νοιάζει σωστά; 
Δεν είσαι ήδη 38+;

Εγώ παίρνω μόνο ένα μαγνήσιο κι ένα τοκολυτικο το βράδυ τις τελευταίες μέρες και θα τα κόψω μεθαύριο ή Σαββατο

ομως είμαι συνέχεια όρθια και αισθάνομαι το μωρό χαμηλά 

Έχω συχνοουρία πίεση χαμηλά τσιμπήματα στο κολπο και πόνους στους προσαγωγούς 

Γι αυτό λέω αν όχι αυτή την επόμενη βδομάδα σίγουρα 

Ναι ναι...Είμαι 38+2 βάση περιόδου κ βάση αυχενικής 39...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα σε όλες!! Εύχομαι σε όλες με το καλό & με έναν πόνο!!!

ανηκω στις μανούλες του Ιανουαρίου καθώς έχω πητ 17-1 αλλά υπάρχει περίπτωση πρόωρου τοκετού λόγω θέσης του μωρου οποτε είναι πολύ πιθανό να γεννήσω μέσα στον δεκεμβριο !! 

Ηθελα να σας ρωτήσω κορίτσια πως θα καταλάβω άμα κάνω συσπάσεις; Μου είπαν για πετρώματα κοιλιάς αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι έχω καταλάβει.. εμένα η κοιλιά μου σκληραίνει μόνο όταν κουνιέται το μωρό κ τυχαίνει να πάει στη μια μεριά οποτε καταλαβαίνω ότι είναι το μωράκι.. λέτε να είναι πετρώματα και εγώ να νομίζω ότι να ναι;;; Προβληματίζομαι..

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες!! Εύχομαι σε όλες με το καλό & με έναν πόνο!!!

ανηκω στις μανούλες του Ιανουαρίου καθώς έχω πητ 17-1 αλλά υπάρχει περίπτωση πρόωρου τοκετού λόγω θέσης του μωρου οποτε είναι πολύ πιθανό να γεννήσω μέσα στον δεκεμβριο !! 

Ηθελα να σας ρωτήσω κορίτσια πως θα καταλάβω άμα κάνω συσπάσεις; Μου είπαν για πετρώματα κοιλιάς αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι έχω καταλάβει.. εμένα η κοιλιά μου σκληραίνει μόνο όταν κουνιέται το μωρό κ τυχαίνει να πάει στη μια μεριά οποτε καταλαβαίνω ότι είναι το μωράκι.. λέτε να είναι πετρώματα και εγώ να νομίζω ότι να ναι;;; Προβληματίζομαι..

Μπορεί και να είναι συσπάσεις. Όταν κάνεις σύσπαση και το μωρό είναι σε ένα μέρος της κοιλιάς εκεί σκληραίνει πιο πολύ. Η κοιλιά σου πως είναι στη διάρκεια της μέρας όταν δεν κινείται το μωρό; Είναι σκληρή; Ο γιατρός μπορεί να δει τις συσπάσεις και στον υπέρηχο και με το χέρι του να πιάσει την κοιλιά σου και να τη δει και με τον καρδιοτοκογράφο. Έχει δει καθόλου; Παίρνεις μαγνήσιο, προγεστερόνη; Ή απλά το μωρό είναι πολύ χαμηλά; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

Μπορεί και να είναι συσπάσεις. Όταν κάνεις σύσπαση και το μωρό είναι σε ένα μέρος της κοιλιάς εκεί σκληραίνει πιο πολύ. Η κοιλιά σου πως είναι στη διάρκεια της μέρας όταν δεν κινείται το μωρό; Είναι σκληρή; Ο γιατρός μπορεί να δει τις συσπάσεις και στον υπέρηχο και με το χέρι του να πιάσει την κοιλιά σου και να τη δει και με τον καρδιοτοκογράφο. Έχει δει καθόλου; Παίρνεις μαγνήσιο, προγεστερόνη; Ή απλά το μωρό είναι πολύ χαμηλά; 

Την υπόλοιπη μέρα η κοιλιά είναι μαλακή μόνο όταν νιώθω κίνηση του μωρου κ μαζεύεται σε ένα μέρος σκληραίνει αλλά μετά άμα πιάσω εκεί που νιώθω το μωρό και το χαϊδέψω φεύγει από το σημείο κ μαλακώνει ξανά..

παίρνω μόνο μαγνήσιο μια φορά την ημέρα κ έκανα καρδιοτοκογραφο πριν 3 εβδομάδες σχεδόν που έδειχνε ότι δεν κάνω συσπάσεις.. τώρα θα ξανά κάνω το Σάββατο πάλι για να δούμε..


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Την υπόλοιπη μέρα η κοιλιά είναι μαλακή μόνο όταν νιώθω κίνηση του μωρου κ μαζεύεται σε ένα μέρος σκληραίνει αλλά μετά άμα πιάσω εκεί που νιώθω το μωρό και το χαϊδέψω φεύγει από το σημείο κ μαλακώνει ξανά..

παίρνω μόνο μαγνήσιο μια φορά την ημέρα κ έκανα καρδιοτοκογραφο πριν 3 εβδομάδες σχεδόν που έδειχνε ότι δεν κάνω συσπάσεις.. τώρα θα ξανά κάνω το Σάββατο πάλι για να δούμε..

Απ' την εμπειρία μου, όπως το περιγράφεις μάλλον δεν είναι συσπάσεις. Το Σάββατο θα ξέρεις σίγουρα!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...