Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , dec-e είπε:

      Συγχαρητήρια! Στην προηγούμενη σου εγκυμοσύνη πόση χοριακή είχες.?

      Ευχαριστώ πολύ!Είχα υψηλή,γιατί ήταν διδυμα,νομίζω 300+. Και δεν θυμάμαι αν την έκανα εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά όπως τώρα η λίγο πιο μετά..

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν, το μωρό είναι μια χαρά υγιέστατο. Εγώ είμαι σε φάση απελπισίας!!!!!!! 

Πάω και τού λέω ότι πονάω πολύ, κάθε φορά που σηκώνομαι θέλω να βάλω τα κλάματα από τον πόνο (πονάω χαμηλά, μέσα στον κόλπο). Μού πιάνει την κοιλιά και μού λέει "βλέπω πετρωνει πολύ". Κάνουμε υπέρηχο, έχει πάρει θέση όλα κομπλέ. Πάμε μού λέει να σε δω από κάτω. Εεε κι εκεί που λέω από μέσα μου "ωραία, με αυτά που άκουσα λογικά θα μού πει σε καμία εβδομάδα δύο το πολύ γεννάνε επιτέλους", τον ακούω να λέει "ααα είναι πολύ ψηλά ακόμα, έχουμε πολύ μέλλον. Τουλάχιστον ένα δεκαπενθήμερο μέσα στο νερό. Έλα αρχές Δεκεμβρίου στο νοσοκομείο για nst(πώς σκατα το είπε δε θυμάμαι) και βλέπουμε". 

Εντάξει κορίτσια ειλικρινά δεν αντέχω, προχθές είχα βάλει τα κλάματα γιατί η κοιλιά μου με εμπόδιζε να αλλάξω τον γιο μου κι έλεγα αντε να τελειώσω. Έτσι ακριβώς ήμουν στην πρώτη εγκυμοσύνη και έκανα 10 ώρες να γεννήσω, δεν αντέχω να σκέφτομαι ότι θα περάσω πάλι τα ίδια, καλά στη σκέψη της καισαρικής απλά κλαίω δεν υπάρχει...... 

Με βάση την πητ, είμαι 36+5, αλλά βάσει μετρήσεων είμαι 37+5. Το μωρό είναι 3 κιλά. Εντάξει τουλάχιστον δεν είναι υπερβολικά μεγάλο,είναι καλό. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Λοιπόν, το μωρό είναι μια χαρά υγιέστατο. Εγώ είμαι σε φάση απελπισίας!!!!!!! 

Πάω και τού λέω ότι πονάω πολύ, κάθε φορά που σηκώνομαι θέλω να βάλω τα κλάματα από τον πόνο (πονάω χαμηλά, μέσα στον κόλπο). Μού πιάνει την κοιλιά και μού λέει "βλέπω πετρωνει πολύ". Κάνουμε υπέρηχο, έχει πάρει θέση όλα κομπλέ. Πάμε μού λέει να σε δω από κάτω. Εεε κι εκεί που λέω από μέσα μου "ωραία, με αυτά που άκουσα λογικά θα μού πει σε καμία εβδομάδα δύο το πολύ γεννάνε επιτέλους", τον ακούω να λέει "ααα είναι πολύ ψηλά ακόμα, έχουμε πολύ μέλλον. Τουλάχιστον ένα δεκαπενθήμερο μέσα στο νερό. Έλα αρχές Δεκεμβρίου στο νοσοκομείο για nst(πώς σκατα το είπε δε θυμάμαι) και βλέπουμε". 

Εντάξει κορίτσια ειλικρινά δεν αντέχω, προχθές είχα βάλει τα κλάματα γιατί η κοιλιά μου με εμπόδιζε να αλλάξω τον γιο μου κι έλεγα αντε να τελειώσω. Έτσι ακριβώς ήμουν στην πρώτη εγκυμοσύνη και έκανα 10 ώρες να γεννήσω, δεν αντέχω να σκέφτομαι ότι θα περάσω πάλι τα ίδια, καλά στη σκέψη της καισαρικής απλά κλαίω δεν υπάρχει...... 

Με βάση την πητ, είμαι 36+5, αλλά βάσει μετρήσεων είμαι 37+5. Το μωρό είναι 3 κιλά. Εντάξει τουλάχιστον δεν είναι υπερβολικά μεγάλο,είναι καλό. 

Μην απελπιζεσαι βρε κορίτσι! Δεν σου είπε να αρχίσεις να περπατάς για να κατεβεί το μωρό.. αφού κανείς συσπάσεις μπορεί σε κάποια απότομη σύσπαση να κατεβεί. Εμένα ο γιατρός μου είχε πει ότι στα δεύτερα παιδιά τη μία μέρα μπορεί να είναι ψηλά και την άλλη να κατεβεί χαμηλά ξαφνικά! 

Όσες φίλες, γνωστές, συγγενείς κλπ έχουν ήδη δεύτερο παιδάκι, όλες λένε ότι γέννησαν πιο γρήγορα τη δεύτερη φορά. Να δεις που έτσι θα γίνει. 

Την καισαρική ούτε κι εγώ θέλω να τη σκεφτώ ως πιθανότητα... ειδικά τώρα που έχουμε ήδη ένα ζουζούνι με απαιτήσεις. 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΧρυσαΜ said:

Λοιπόν, το μωρό είναι μια χαρά υγιέστατο. Εγώ είμαι σε φάση απελπισίας!!!!!!! 

Πάω και τού λέω ότι πονάω πολύ, κάθε φορά που σηκώνομαι θέλω να βάλω τα κλάματα από τον πόνο (πονάω χαμηλά, μέσα στον κόλπο). Μού πιάνει την κοιλιά και μού λέει "βλέπω πετρωνει πολύ". Κάνουμε υπέρηχο, έχει πάρει θέση όλα κομπλέ. Πάμε μού λέει να σε δω από κάτω. Εεε κι εκεί που λέω από μέσα μου "ωραία, με αυτά που άκουσα λογικά θα μού πει σε καμία εβδομάδα δύο το πολύ γεννάνε επιτέλους", τον ακούω να λέει "ααα είναι πολύ ψηλά ακόμα, έχουμε πολύ μέλλον. Τουλάχιστον ένα δεκαπενθήμερο μέσα στο νερό. Έλα αρχές Δεκεμβρίου στο νοσοκομείο για nst(πώς σκατα το είπε δε θυμάμαι) και βλέπουμε". 

Εντάξει κορίτσια ειλικρινά δεν αντέχω, προχθές είχα βάλει τα κλάματα γιατί η κοιλιά μου με εμπόδιζε να αλλάξω τον γιο μου κι έλεγα αντε να τελειώσω. Έτσι ακριβώς ήμουν στην πρώτη εγκυμοσύνη και έκανα 10 ώρες να γεννήσω, δεν αντέχω να σκέφτομαι ότι θα περάσω πάλι τα ίδια, καλά στη σκέψη της καισαρικής απλά κλαίω δεν υπάρχει...... 

Με βάση την πητ, είμαι 36+5, αλλά βάσει μετρήσεων είμαι 37+5. Το μωρό είναι 3 κιλά. Εντάξει τουλάχιστον δεν είναι υπερβολικά μεγάλο,είναι καλό. 

Βρε κοριτσάκι μου γιατι να σκεφτεσαι την καισαρική? Το nst ειναι η λεγόμενη πρόκληση?

Σε καταλαβαίνουμε ολες με το βαρος και την κοιλια ακόμα και εγώ που δεν έχω μεγάλη κοιλίτσα...δεν μπορώ να ντυθώ, να σηκωθώ απο το κρεβατι, να βάλω τα παπουτσια μου...ποναω μόνιμα και πιέζομαι. Μην σκέφτεσαι τις μετρήσεις του μωρού γιατι απο οτι καταλαβα οι γιατροι πανε συμφωνα με την περίοδο και το ποσο μενει το μωρακι μεσα. Αν σου βγαίνει μεγάλο το μωράκι δεν σημαίνει οτι θα είναι ετοιμο να βγει και πιο νωρίς...στην τελική σου ειπε σε 2 εβδομάδες να σε δει...σε 2 εβδομάδες με περπάτημα μπορεί να να έχεις ήδη γεννήσει :)

Ok το goooglaρισα...nst..καρδιοτοκογράφημα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Λοιπόν, το μωρό είναι μια χαρά υγιέστατο. Εγώ είμαι σε φάση απελπισίας!!!!!!! 

Πάω και τού λέω ότι πονάω πολύ, κάθε φορά που σηκώνομαι θέλω να βάλω τα κλάματα από τον πόνο (πονάω χαμηλά, μέσα στον κόλπο). Μού πιάνει την κοιλιά και μού λέει "βλέπω πετρωνει πολύ". Κάνουμε υπέρηχο, έχει πάρει θέση όλα κομπλέ. Πάμε μού λέει να σε δω από κάτω. Εεε κι εκεί που λέω από μέσα μου "ωραία, με αυτά που άκουσα λογικά θα μού πει σε καμία εβδομάδα δύο το πολύ γεννάνε επιτέλους", τον ακούω να λέει "ααα είναι πολύ ψηλά ακόμα, έχουμε πολύ μέλλον. Τουλάχιστον ένα δεκαπενθήμερο μέσα στο νερό. Έλα αρχές Δεκεμβρίου στο νοσοκομείο για nst(πώς σκατα το είπε δε θυμάμαι) και βλέπουμε". 

Εντάξει κορίτσια ειλικρινά δεν αντέχω, προχθές είχα βάλει τα κλάματα γιατί η κοιλιά μου με εμπόδιζε να αλλάξω τον γιο μου κι έλεγα αντε να τελειώσω. Έτσι ακριβώς ήμουν στην πρώτη εγκυμοσύνη και έκανα 10 ώρες να γεννήσω, δεν αντέχω να σκέφτομαι ότι θα περάσω πάλι τα ίδια, καλά στη σκέψη της καισαρικής απλά κλαίω δεν υπάρχει...... 

Με βάση την πητ, είμαι 36+5, αλλά βάσει μετρήσεων είμαι 37+5. Το μωρό είναι 3 κιλά. Εντάξει τουλάχιστον δεν είναι υπερβολικά μεγάλο,είναι καλό. 

Ποσο ψηλά είναι που πονάς τόσο πολύ ρε γμτ;; Περπατά όσο μπορείς .. Τον γιο σου σε ποια βδομάδα τον έκανες;

Αν του πεις να πας με πρόκληση; 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Λοιπόν, το μωρό είναι μια χαρά υγιέστατο. Εγώ είμαι σε φάση απελπισίας!!!!!!! 

Πάω και τού λέω ότι πονάω πολύ, κάθε φορά που σηκώνομαι θέλω να βάλω τα κλάματα από τον πόνο (πονάω χαμηλά, μέσα στον κόλπο). Μού πιάνει την κοιλιά και μού λέει "βλέπω πετρωνει πολύ". Κάνουμε υπέρηχο, έχει πάρει θέση όλα κομπλέ. Πάμε μού λέει να σε δω από κάτω. Εεε κι εκεί που λέω από μέσα μου "ωραία, με αυτά που άκουσα λογικά θα μού πει σε καμία εβδομάδα δύο το πολύ γεννάνε επιτέλους", τον ακούω να λέει "ααα είναι πολύ ψηλά ακόμα, έχουμε πολύ μέλλον. Τουλάχιστον ένα δεκαπενθήμερο μέσα στο νερό. Έλα αρχές Δεκεμβρίου στο νοσοκομείο για nst(πώς σκατα το είπε δε θυμάμαι) και βλέπουμε". 

Εντάξει κορίτσια ειλικρινά δεν αντέχω, προχθές είχα βάλει τα κλάματα γιατί η κοιλιά μου με εμπόδιζε να αλλάξω τον γιο μου κι έλεγα αντε να τελειώσω. Έτσι ακριβώς ήμουν στην πρώτη εγκυμοσύνη και έκανα 10 ώρες να γεννήσω, δεν αντέχω να σκέφτομαι ότι θα περάσω πάλι τα ίδια, καλά στη σκέψη της καισαρικής απλά κλαίω δεν υπάρχει...... 

Με βάση την πητ, είμαι 36+5, αλλά βάσει μετρήσεων είμαι 37+5. Το μωρό είναι 3 κιλά. Εντάξει τουλάχιστον δεν είναι υπερβολικά μεγάλο,είναι καλό. 

Κοριτσάρα μου σε καταλαβαινω...Μόνο που εγώ δεν εχω άλλο παιδάκι...Εγώ είμαι σήμερα βάση περιόδου με παει 37+5 ...καρδιοτοκογραφημα  πάω κ κάνω κάθε Δευτέρα... περπατάω αρκετά κ τίποτα...το μωρό έχει φτάσει σχεδόν τα 4 κιλά...Πάμε με φυσιολογικό τοκετό  κ εχω κ στενή λεκάνη... Δεν ξερω απογοητεύτηκα...Πώς θα βγει...σκέφτομαι μήπως στο τέλος του πω με καισαρική... Εγώ πιστεύω ότι θα έχεις εύκολη γε ννα... σκέψου ότι είναι 1 κιλό πιο κάτω από εμένα...Είναι κ το δεύτερο παιδάκι σου... Όλα καλά θα πάνε...Μην στεναχωριέσαι...Κ εγώ έχει τύχη να βάλω τα κλάματα...υπομονή όπου να ναι θα τα κρατάμε στα χεράκια μας...Κ θα τα ξεχάσουμε όλα...

  • Μου αρέσει 3

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, An.thi είπε:

 

Την καισαρική ούτε κι εγώ θέλω να τη σκεφτώ ως πιθανότητα... ειδικά τώρα που έχουμε ήδη ένα ζουζούνι με απαιτήσεις. 

Μα εννοείται ότι γι αυτό το λόγο το λέω κι εγώ... Τι να πω μακάρι να είναι όπως τα λες 

8 ώρες πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Βρε κοριτσάκι μου γιατι να σκεφτεσαι την καισαρική? Το nst ειναι η λεγόμενη πρόκληση?

Σε καταλαβαίνουμε ολες με το βαρος και την κοιλια ακόμα και εγώ που δεν έχω μεγάλη κοιλίτσα...δεν μπορώ να ντυθώ, να σηκωθώ απο το κρεβατι, να βάλω τα παπουτσια μου...ποναω μόνιμα και πιέζομαι. Μην σκέφτεσαι τις μετρήσεις του μωρού γιατι απο οτι καταλαβα οι γιατροι πανε συμφωνα με την περίοδο και το ποσο μενει το μωρακι μεσα. Αν σου βγαίνει μεγάλο το μωράκι δεν σημαίνει οτι θα είναι ετοιμο να βγει και πιο νωρίς...στην τελική σου ειπε σε 2 εβδομάδες να σε δει...σε 2 εβδομάδες με περπάτημα μπορεί να να έχεις ήδη γεννήσει :)

Ok το goooglaρισα...nst..καρδιοτοκογράφημα..

Ναι λογικά αυτό θα είναι.. Μωρε καλά να είναι και να κάτσει μέσα όσο θέλει· απλά έχω φτάσει στο μέγιστο βαθμό δυσφορίας και δεν έχει κατέβει καν, δηλαδή πώς θα είμαι μετά; πφφφ

8 ώρες πρίν, moustokoulouro είπε:

Ποσο ψηλά είναι που πονάς τόσο πολύ ρε γμτ;; Περπατά όσο μπορείς .. Τον γιο σου σε ποια βδομάδα τον έκανες;

Αν του πεις να πας με πρόκληση; 

Το γιο μου τον έκανα στις 40 εβδομάδες με πρόκληση, δεν είχε κατέβει καθόλου. Ήταν πολύ δύσκολη γέννα... 

Just now, Αννούλαααα είπε:

Κοριτσάρα μου σε καταλαβαινω...Μόνο που εγώ δεν εχω άλλο παιδάκι...Εγώ είμαι σήμερα βάση περιόδου με παει 37+5 ...καρδιοτοκογραφημα  πάω κ κάνω κάθε Δευτέρα... περπατάω αρκετά κ τίποτα...το μωρό έχει φτάσει σχεδόν τα 4 κιλά...Πάμε με φυσιολογικό τοκετό  κ εχω κ στενή λεκάνη... Δεν ξερω απογοητεύτηκα...Πώς θα βγει...σκέφτομαι μήπως στο τέλος του πω με καισαρική... Εγώ πιστεύω ότι θα έχεις εύκολη γε ννα... σκέψου ότι είναι 1 κιλό πιο κάτω από εμένα...Είναι κ το δεύτερο παιδάκι σου... Όλα καλά θα πάνε...Μην στεναχωριέσαι...Κ εγώ έχει τύχη να βάλω τα κλάματα...υπομονή όπου να ναι θα τα κρατάμε στα χεράκια μας...Κ θα τα ξεχάσουμε όλα...

Κι εμένα η λεκάνη μου είναι στενή και ζορίστηκα πάρα πολύ για να τον βγάλω φυσιολογικά το γιο μου. Τόσο πολύ που δεν ξέρω αν αντέχω να το ξαναπεράσω. Απλά δε χωρούσε να βγει και παιδευτηκα κι ήταν πιο μεγάλο από το δικό σου... Πωπω ζωή να χουν... 

Υπομονή να σού ευχηθώ, τίποτα άλλο... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια θα αρχισω περπάτημα από αύριο που κλείνω τις 36

δε τη παλεύω να τραβήξει πολύ ακόμα 

πρίν από 15 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Μα εννοείται ότι γι αυτό το λόγο το λέω κι εγώ... Τι να πω μακάρι να είναι όπως τα λες 

Ναι λογικά αυτό θα είναι.. Μωρε καλά να είναι και να κάτσει μέσα όσο θέλει· απλά έχω φτάσει στο μέγιστο βαθμό δυσφορίας και δεν έχει κατέβει καν, δηλαδή πώς θα είμαι μετά; πφφφ

Το γιο μου τον έκανα στις 40 εβδομάδες με πρόκληση, δεν είχε κατέβει καθόλου. Ήταν πολύ δύσκολη γέννα... 

Κι εμένα η λεκάνη μου είναι στενή και ζορίστηκα πάρα πολύ για να τον βγάλω φυσιολογικά το γιο μου. Τόσο πολύ που δεν ξέρω αν αντέχω να το ξαναπεράσω. Απλά δε χωρούσε να βγει και παιδευτηκα κι ήταν πιο μεγάλο από το δικό σου... Πωπω ζωή να χουν... 

Υπομονή να σού ευχηθώ, τίποτα άλλο... 

Κοριτσάρα θα είναι σίγουρα πιο εύκολη γεννα! Μην απελπίζεσαι

και κάνω και προβλεψη ότι είναι κορίτσι λόγω διαφοράς μεγέθους! Λένε ότι τα αγόρια είναι πιο μεγαλόσωμα συνήθως 

 

2 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Κοριτσάρα μου σε καταλαβαινω...Μόνο που εγώ δεν εχω άλλο παιδάκι...Εγώ είμαι σήμερα βάση περιόδου με παει 37+5 ...καρδιοτοκογραφημα  πάω κ κάνω κάθε Δευτέρα... περπατάω αρκετά κ τίποτα...το μωρό έχει φτάσει σχεδόν τα 4 κιλά...Πάμε με φυσιολογικό τοκετό  κ εχω κ στενή λεκάνη... Δεν ξερω απογοητεύτηκα...Πώς θα βγει...σκέφτομαι μήπως στο τέλος του πω με καισαρική... Εγώ πιστεύω ότι θα έχεις εύκολη γε ννα... σκέψου ότι είναι 1 κιλό πιο κάτω από εμένα...Είναι κ το δεύτερο παιδάκι σου... Όλα καλά θα πάνε...Μην στεναχωριέσαι...Κ εγώ έχει τύχη να βάλω τα κλάματα...υπομονή όπου να ναι θα τα κρατάμε στα χεράκια μας...Κ θα τα ξεχάσουμε όλα...

Πωπω Άννα... καλό κουράγιο 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, moustokoulouro είπε:

Εγώ κορίτσια θα αρχισω περπάτημα από αύριο που κλείνω τις 36

δε τη παλεύω να τραβήξει πολύ ακόμα 

Κοριτσάρα θα είναι σίγουρα πιο εύκολη γεννα! Μην απελπίζεσαι

και κάνω και προβλεψη ότι είναι κορίτσι λόγω διαφοράς μεγέθους! Λένε ότι τα αγόρια είναι πιο μεγαλόσωμα συνήθως 

 

Πωπω Άννα... καλό κουράγιο 

Το δικό μου που είναι κορίτσι πάντως τον τελευταίο μήνα βγαίνει πιο μεγάλο από το πρώτο που ήταν αγόρι στις αντίστοιχες εβδομάδες. 

Αύριο θα είσαι 37;

Ωχ κι εγώ θέλω να γεννήσω. Προς το παρόν κάθομαι σπίτι, όχι ξάπλα απλά ξεκουράζομαι όσο πιο πολύ μπορώ και συνεχίζω τα φάρμακα ως την άλλη Παρασκευή, που θα είμαι 37+2. Απ' τη μια έλεγα και 36 να γεννήσω τι πειράζει; Τώρα που μου είπε ο γιατρός να καθήσω μέχρι τότε λέω κάτι θα ξέρει..ας τον ακούσω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

Το δικό μου που είναι κορίτσι πάντως τον τελευταίο μήνα βγαίνει πιο μεγάλο από το πρώτο που ήταν αγόρι στις αντίστοιχες εβδομάδες. 

Αύριο θα είσαι 37;

Ωχ κι εγώ θέλω να γεννήσω. Προς το παρόν κάθομαι σπίτι, όχι ξάπλα απλά ξεκουράζομαι όσο πιο πολύ μπορώ και συνεχίζω τα φάρμακα ως την άλλη Παρασκευή, που θα είμαι 37+2. Απ' τη μια έλεγα και 36 να γεννήσω τι πειράζει; Τώρα που μου είπε ο γιατρός να καθήσω μέχρι τότε λέω κάτι θα ξέρει..ας τον ακούσω!

Τις 36 κλείνω αυριο

μ αυτά που ακούω δε βλέπω να γεννάω αμέσως και μετά τη διακοπή των χαπιών και με περπάτημα 

εσυ λες έχει γίνει εξάλειψη τραχήλου έχεις διαστολή και δε γεννάς .. εγώ είχα 2 εκατοστά περίπου πριν λίγες μέρες και κλειστο τράχηλο 

Δε θέλω να τραβήξει πολύ 

Δε μπορώ να ασχοληθώ με το παιδί και το σπίτι μου

εχουν αρχίσει και με νευριάζουν όλοι και όλα

Την άλλη Παρασκευή θέλω να γεννήσω κι εγώ 37 εβδ παρα μια μερα άντε Δευτέρα Τρίτη 3/12 το αργότερο ... 37μιση εβδ αν σκεφτείς ότι είχα ωορηξια 11η μερα θα είμαι 38 εβδ ουσιαστικά 

μια χαρά τεράστιο μωρό 


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Εγώ κορίτσια θα αρχισω περπάτημα από αύριο που κλείνω τις 36

δε τη παλεύω να τραβήξει πολύ ακόμα 

Κοριτσάρα θα είναι σίγουρα πιο εύκολη γεννα! Μην απελπίζεσαι

και κάνω και προβλεψη ότι είναι κορίτσι λόγω διαφοράς μεγέθους! Λένε ότι τα αγόρια είναι πιο μεγαλόσωμα συνήθως 

 

Πωπω Άννα... καλό κουράγιο 

Αχχχ κοριτσάρα μου ευχαριστώ... σε όλες μας να πάνε καλά τα πράγματα κ να έχουμε καλή κ εύκολη γεννα.... Δεν λέει να βγει ο μπέμπης...Έχω ελπίδα μηπως κάνει την εμφάνισή  του νωρίτερα γιατί βάση αυχενικής ειμαι 38+3 ... Αλλά ο γιατρός όπως είπα με παει βάση περιόδου... άντε να δούμε τι θα δούμε... !!! Εσύ πως είσαι κοριτσι μου...;;; 

  • Μου αρέσει 2

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Τις 36 κλείνω αυριο

μ αυτά που ακούω δε βλέπω να γεννάω αμέσως και μετά τη διακοπή των χαπιών και με περπάτημα 

εσυ λες έχει γίνει εξάλειψη τραχήλου έχεις διαστολή και δε γεννάς .. εγώ είχα 2 εκατοστά περίπου πριν λίγες μέρες και κλειστο τράχηλο 

Δε θέλω να τραβήξει πολύ 

Δε μπορώ να ασχοληθώ με το παιδί και το σπίτι μου

εχουν αρχίσει και με νευριάζουν όλοι και όλα

Την άλλη Παρασκευή θέλω να γεννήσω κι εγώ 37 εβδ παρα μια μερα άντε Δευτέρα Τρίτη 3/12 το αργότερο ... 37μιση εβδ αν σκεφτείς ότι είχα ωορηξια 11η μερα θα είμαι 38 εβδ ουσιαστικά 

μια χαρά τεράστιο μωρό 

Και στο πρώτο μου παιδί είχα διαστολή 3 κιόλας 2 βδομάδες. Κ τράχηλο σχεδόν 1. Έπαιρνα φάρμακα για να μην βγει προωρο βέβαια. Προφανώς κάθε σώμα αντιδρά διαφορετικά..τι να πω δεν ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή @ΧρυσαΜ υπομονή και κουράγιο. Σκέψου μόνο ότι στο τέλος όλης αυτής της πορείας όσο δύσκολη και αν είναι η τελευταία φάση, σε περιμένει η ευτυχία. Μην προδικάζεις ότι θα είναι όπως την άλλη φορά. Σου εύχομαι να είναι όλα εύκολα, χωρίς ταλαιπωρία και πόνο. Ήλπιζα ότι θα είμαστε ίδια μέρα αλλά σου εύχομαι πραγματικά να γεννήσεις νωρίς και κυρίως με ασφάλεια για το μωρό σου και εσένα. Όταν αγχώνεσαι να σκέφτεσαι το μετά.

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...