Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, moustokoulouro είπε:

Άντε!!!!!!!

Μπορεις να γεννήσεις πλέον!

Πως είσαι; Αισθάνεσαι έτοιμη;

Ποτε ξανα πας γιατρό;;

Ούτε εμενα μου έχει κάνει ακόμα. 
Ισως σήμερα 

 

καλημέρα καλημέρα! Έχω ντοκ σήμερα κι ελπίζω να μου πει ότι είμαστε κοντά! 

Δευτέρα ή Τρίτη... Ανυπομονώ να δω τι θα μου πει κ πόσα κιλά θα είναι... άντε τελευταία εβδομάδα...!!!Κ τελευταία  επίσκεψη θα είναι λογικά...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, moustokoulouro είπε:

Ο γιατρός λέει περιμενουμε

2700-2900 περίπου τη βγάζει 

Πόσο περιμένουμε; Δεν είπε τπτ για τράχηλο ή διαστολή; Εκεί που φοβομασταν τα πρόωρα τώρα περιμένουμε..να δω εμένα τι θα μου πει αύριο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Κουδουνίστρα είπε:

Κορίτσια άσχετο πάλι...με τα βαστοκύτταρα τι κάνετε? Τα κρατάτε ή οχι? Είμαστε λίγο προβληματισμενοι...

Εμείς δεν θα τα κρατήσουμε μαλλον. Περιμενουμε και δυο μωρα. Είναι πάρα πολύ ακριβά και τα πληρώνεις ανα χρόνο και για δεκαετίες. Ενημερώσου για τα πρώτα δόντια. Κι αυτά έχουν. Απλά θα πρέπει να μπουν σε κατάψυξη. Το κακο σε αυτό είναι όμως ότι τα πρώτα δόντια πέφτουν μετά από χρόνια οπότε δεν ξέρω....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

Πόσο περιμένουμε; Δεν είπε τπτ για τράχηλο ή διαστολή; Εκεί που φοβομασταν τα πρόωρα τώρα περιμένουμε..να δω εμένα τι θα μου πει αύριο..

Όχι δε με είδε κολπικά 

Λέει δεν υπάρχει λογος 

Just now, martjem είπε:

Εμείς δεν θα τα κρατήσουμε μαλλον. Περιμενουμε και δυο μωρα. Είναι πάρα πολύ ακριβά και τα πληρώνεις ανα χρόνο και για δεκαετίες. Ενημερώσου για τα πρώτα δόντια. Κι αυτά έχουν. Απλά θα πρέπει να μπουν σε κατάψυξη. Το κακο σε αυτό είναι όμως ότι τα πρώτα δόντια πέφτουν μετά από χρόνια οπότε δεν ξέρω....

Ούτε εμείς θα κρατήσουμε 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, martjem said:

Εμείς δεν θα τα κρατήσουμε μαλλον. Περιμενουμε και δυο μωρα. Είναι πάρα πολύ ακριβά και τα πληρώνεις ανα χρόνο και για δεκαετίες. Ενημερώσου για τα πρώτα δόντια. Κι αυτά έχουν. Απλά θα πρέπει να μπουν σε κατάψυξη. Το κακο σε αυτό είναι όμως ότι τα πρώτα δόντια πέφτουν μετά από χρόνια οπότε δεν ξέρω....

Νομίζω είναι 800ευρώ για 20 χρόνια...τουλάχιστον έτσι μου είπαν για το ιασώ. Τι να πω...

Διάβασα οτι κάποια απο εμάς κοίταγε τα προνόμοια στο μητέρα. Γνωρίζει κανείς αν υπάρχουν αντίστοιχα στο ιασώ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα απ τα άγρια χαράματα! 

7 ώρες πρίν, An.thi είπε:

Πόσο περιμένουμε; Δεν είπε τπτ για τράχηλο ή διαστολή; Εκεί που φοβομασταν τα πρόωρα τώρα περιμένουμε..να δω εμένα τι θα μου πει αύριο..

Τι ώρα έχεις ραντεβού;;;

37+2 είσαι;;; Πάμε από κοντά εμείς οι δυο!

  • Μου αρέσει 2

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Μετά τη γεννα που ξανα πάμε στο ΙΚΑ τι χαρτιά θελουμε;

Καλημέρα! Το απόγευμα έχω ραντεβού..

Σίγουρα θέλει Ληξιαρχική Πράξη Γέννησης. Αν έχεις εσύ ασφαλισμένο το πρώτο παιδί, θέλει και το βιβλιάριο υγείας σου γιατί παίρνεις μια προσαύξηση στο επίδομα λοχείας. Πάρε ξανά και ταυτότητα, βιβλιάριο τράπεζας. Δεν ξέρω αν θέλει καμία εξουσιοδότηση, αν δεν πας η ίδια.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, An.thi είπε:

Καλημέρα! Το απόγευμα έχω ραντεβού..

Σίγουρα θέλει Ληξιαρχική Πράξη Γέννησης. Αν έχεις εσύ ασφαλισμένο το πρώτο παιδί, θέλει και το βιβλιάριο υγείας σου γιατί παίρνεις μια προσαύξηση στο επίδομα λοχείας. Πάρε ξανά και ταυτότητα, βιβλιάριο τράπεζας. Δεν ξέρω αν θέλει καμία εξουσιοδότηση, αν δεν πας η ίδια.

Σε ευχαριστώ !

Με έχει φάει το άγχος μήπως με την απόκλιση των υπερήχων βγει κανα μωρό 2400 και χάσει κιόλας μέχρι να βγούμε και δε μπορώ να το μεγαλώσω 

Εσάς τα μεγάλα σας τι απόκλιση είχαν;


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Σε ευχαριστώ !

Με έχει φάει το άγχος μήπως με την απόκλιση των υπερήχων βγει κανα μωρό 2400 και χάσει κιόλας μέχρι να βγούμε και δε μπορώ να το μεγαλώσω 

Εσάς τα μεγάλα σας τι απόκλιση είχαν;

Το δικό μου 60 γραμμάρια. Το είχε βγάλει το πρωί 2750 κ το μεσημέρι που γεννήθηκε 2690. Το δικό σου είχε μεγάλη απόκλιση;

Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

Το δικό μου 60 γραμμάρια. Το είχε βγάλει το πρωί 2750 κ το μεσημέρι που γεννήθηκε 2690. Το δικό σου είχε μεγάλη απόκλιση;

140 γρ στη πρώτη 

Γυρω στα 3 μου είχε πει 2860 βγηκε

Διαβαζω όμως ότι η απόκλιση +_ 15% είναι νορμαλ... καήκαμε αν βγει 15% προς τα κάτω 

 

 


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

140 γρ στη πρώτη 

Γυρω στα 3 μου είχε πει 2860 βγηκε

Διαβαζω όμως ότι η απόκλιση +_ 15% είναι νορμαλ... καήκαμε αν βγει 15% προς τα κάτω 

 

 

Μπορεί να είναι 2900 ήδη. Μην αγχώνεσαι! Δεν σου είπε ότι γέννας σήμερα.. μπορεί να κρατηθεί κι άλλο!

Εγώ πάλι φοβάμαι μην μου βγεί μεγάλη και παιδευτώ στη γέννα, γιατί ο μικρός βγήκε πολύ εύκολα που ήταν μικρούλης.

Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

140 γρ στη πρώτη 

Γυρω στα 3 μου είχε πει 2860 βγηκε

Διαβαζω όμως ότι η απόκλιση +_ 15% είναι νορμαλ... καήκαμε αν βγει 15% προς τα κάτω 

 

 

εμενα στο δικο μου, μου ειχε πει 2500 με 2700 , και βγηκε 3270 . τι στο καλο μετρουσε? νομιζω μεγαλη αποκλιση

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...