Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Κοριτσάκια άσχετο τελείως... έχετε μήπως αγοράσει χαλάκι για το δωματιάκι του μωρου? Αν ναι έχετε ρωτήσει καποιον παιδίατρο τι σύνθεση πρέπει να έχει το χαλί για ενα βρέφος?

Θα ήθελα να αγοράσω ενα χαλάκι και σκέφτομαι την βιοκαρπετ που εχει καποιες προσφορες αλλα εχω πλήρη άγνοια στη σύνθεση...το googlarw αλλα δεν υπαρχει καποια συγκεκριμενη πληροφορια...

Συγνωμη που επεμβαινω στη συζητηση σας. Θα ηθελες να σου απαντησω σ αυτο που ρωτησες;; 

Με το καλο τα μωρακια σας 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Καλησπέρα 

πως πάει η ομάδα; 
Γεννησε καμία;;;

Αναμονή! Εγώ ξεκουράζομαι ως την Τετάρτη να γίνω 37 να περάσουν και τα γενέθλια του γιού μου και μετά θα κόψω όλα τα φάρμακα και θ αρχίσω και περπάτημα και από όλα.. Ελπίζω να φτάσω. 3 μερουλες έμειναν!

Εσύ τι κάνεις; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

Αναμονή! Εγώ ξεκουράζομαι ως την Τετάρτη να γίνω 37 να περάσουν και τα γενέθλια του γιού μου και μετά θα κόψω όλα τα φάρμακα και θ αρχίσω και περπάτημα και από όλα.. Ελπίζω να φτάσω. 3 μερουλες έμειναν!

Εσύ τι κάνεις; 

Εγώ βγαίνω κάνω δουλειές έχω κόψει τα μισά φαρμακα και σε λίγες μέρες όλα 

Εχω φοβερό πρήξιμο δε με αναγνωρίζω 

Φοβάμαι να ζυγιστω 

Κάποια κοπέλα ρωτάει για χαλια 

εγώ έχω πάρει για τη μεγάλη ένα Lorena canals 100% βαμβάκι που μπαίνει και συο πλυντηριο 

Είναι μικρό σε μέγεθος αλλά μας έχει βολεψει γιατί α) το μαλλί της βγάζει αλλεργία και β)γιατί έχει χρειαστεί να  πλύνουμε  100 φορές στο πλυντηριο . Επίσης είναι όμορφα :)

  • Μου αρέσει 2

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Κοριτσάκια άσχετο τελείως... έχετε μήπως αγοράσει χαλάκι για το δωματιάκι του μωρου? Αν ναι έχετε ρωτήσει καποιον παιδίατρο τι σύνθεση πρέπει να έχει το χαλί για ενα βρέφος?

Θα ήθελα να αγοράσω ενα χαλάκι και σκέφτομαι την βιοκαρπετ που εχει καποιες προσφορες αλλα εχω πλήρη άγνοια στη σύνθεση...το googlarw αλλα δεν υπαρχει καποια συγκεκριμενη πληροφορια...

Εμεις πηραμε ενα χαλι απο την εταιρεια colore colori το  οποιο το φτιαχνεις εσυ σε ο,τι διαστασεις θελεις. Γραφει οτι τα χαλια τους ειναι αντιαλλεργικα αντιβακτηριδιακα και γενικα φιλικα για τα παιδια. 

Δεν ξερω αν πρεπει να εχουν καποια συγκεκριμενη συνθεση να σου πω την αληθεια.

 

3 ώρες πρίν, moustokoulouro είπε:

Καλησπέρα 

πως πάει η ομάδα; 
Γεννησε καμία;;;

Στην αναμονη ακομη!! Εχει πιασει κ κακοκαιρια κ δεν μπορω να βγω για περπατημα να κατεβει το μωρο. Ατελειωτες μου φαινονται οι μερες. Ανυπομονω!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ έχω κανονικά μοκέτα στο παιδικό δωμάτιο. Δε μού είχε πει τίποτα η παιδίατρος ή ο οποιοσδήποτε για τα χαλιά. Απλά δεν αφήνω κανένα να κυκλοφορεί με παπούτσια στο σπίτι. Τώρα από εκεί και πέρα @Κουδουνίστρακοίτα να πάρεις ένα που να καθαρίζεται εύκολα κια να μη σού βγαίνει η ψυχή.

Σήμερα περπατησα κάμποσο και μετά ένιωθα κάψιμο στην κοιλιά. Μέχρι την άλλη εβδομάδα πρέπει να κατέβει το μωρό γιατί δε με βλέπω καθόλου καλά. 

Κορίτσια, η μόνη στάση που με βολεύει για ύπνο είναι ανάσκελα, αλλά μού είπε ο γιατρός ότι δεν κάνει. Έχετε να προτείνετε κάτι; όταν κοιμάμαι πλάγια πονάω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Κορίτσια, η μόνη στάση που με βολεύει για ύπνο είναι ανάσκελα, αλλά μού είπε ο γιατρός ότι δεν κάνει. Έχετε να προτείνετε κάτι; όταν κοιμάμαι πλάγια πονάω 

Ο γιατρος μου εχει πει να κοιμαμαι στο πλαι γιατι κυκλοφορει καλυτερα το αιμα στη μητρα. Μου προτεινε να εχω ενα μαξιλαρι το οποιο να "σφηνωνω" κατω απο την κοιλια ωστε να ειναι σχετικα σηκωμενη και να μην την παταω.

Εγω εχω παρει ενα μαξιλαρι εγκυμοσυνης εδω και καιρο και ετσι βολευομαι με αυτο. Αλλα κ ενα απλο μαξιλαρι σχετικα μαλακο να βαλεις κατω απο την κοιλια σου πιστευω το ιδιο ειναι. Επισης εμενα με βολευει πολυ οταν ειμαι στο πλαι να βαζω μαξιλαρι αναμεσα στα ποδια μου. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.... τίποτα ακόμα....πφφφφφ 38+1 σημερα τι θα κάνουμε... Αυτή την εβδομάδα θα του πω για καισαρική δεν εχω άλλη υπομονή....


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.... τίποτα ακόμα....πφφφφφ 38+1 σημερα τι θα κάνουμε... Αυτή την εβδομάδα θα του πω για καισαρική δεν εχω άλλη υπομονή....

Καλημέρα κορίτσι! Μπορεί να είναι δύσκολα αλλά κάνε λιγάκι υπομονή! Γιατί να κάνεις καισαρική χωρίς λόγο; Έχει κατέβει  καθόλου το μωράκι; 

Νομίζω η ουρά είναι πιο δυσκολη τελικά! Στο πρώτο παιδί μου δεν πρόλαβα να τη ζήσω. Τώρα μετράω ώρες..Αχ!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Τι θα γίνει; Στο γκρουπ του Αυγούστου οι μισές είχαν γεννήσει Ιούλιο 

Εδώ μόνο το νεκταρινι;;

πιστευω μέχρι 30/11 θα έχουμε κι αλλα γεννητούρια 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, gallikou είπε:

Ο γιατρος μου εχει πει να κοιμαμαι στο πλαι γιατι κυκλοφορει καλυτερα το αιμα στη μητρα. Μου προτεινε να εχω ενα μαξιλαρι το οποιο να "σφηνωνω" κατω απο την κοιλια ωστε να ειναι σχετικα σηκωμενη και να μην την παταω.

Εγω εχω παρει ενα μαξιλαρι εγκυμοσυνης εδω και καιρο και ετσι βολευομαι με αυτο. Αλλα κ ενα απλο μαξιλαρι σχετικα μαλακο να βαλεις κατω απο την κοιλια σου πιστευω το ιδιο ειναι. Επισης εμενα με βολευει πολυ οταν ειμαι στο πλαι να βαζω μαξιλαρι αναμεσα στα ποδια μου. 

Ευχαριστώ πολύ! Το κανω κι εγώ αυτό, αλλά κυρίως πονάει το ισχίο μου όταν είμαι στο πλάι. Ασυναίσθητα στον ύπνο μου γυρνάω ανάσκελα, αλλά προσπαθώ να το αντιλαμβάνομαι νωρίς και να γυρίζω πλάι. 

@Αννούλααααπερίμενε βρε, τι καισαρική χαχαχαχαχαχα θέλει το χρόνο του απόλαυσε τις τελευταίες στιγμές που ξυπνάς ο τι ώρα θες και έχεις λίγη ώρα για τον εαυτό σου χαχαχα

@moustokoulouroη επόμενη πιστεύω ότι είναι η @An.thiή εσύ. Για να δούμε χαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Τι θα γίνει; Στο γκρουπ του Αυγούστου οι μισές είχαν γεννήσει Ιούλιο 

Εδώ μόνο το νεκταρινι;;

πιστευω μέχρι 30/11 θα έχουμε κι αλλα γεννητούρια 

αααααααα μη λες τετοια και εγω φοβαμαι λιγακι...εχω κανονισει καισαρικη 4 δεκεμβρη και εχω και περιδεση και θα ηθελα να παω με ραντεβουδακι ομορφα και ωραια γιατι φοβαμαι να μην κανω καμοια διαστολη πιο πριν και παθει τιποτα ο τραχηλος...η κοιλια μου βεβαια εχει καταιβει αρκετα απο οτι βλεπομαι στον καθρεπτη και εχω τρελη συχνοουρια...επλιζω να αντεξω 9 μερες ακομη...ο καθενας με τον πονο του εδω!!χαχαχαχ

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, gmnth03 said:

Συγνωμη που επεμβαινω στη συζητηση σας. Θα ηθελες να σου απαντησω σ αυτο που ρωτησες;; 

Με το καλο τα μωρακια σας 

Ναι κορίτσι μου πες μου! Σ'ευχαριστούμε πολυ :wub:

Just now, ΧρυσαΜ said:

Ευχαριστώ πολύ! Το κανω κι εγώ αυτό, αλλά κυρίως πονάει το ισχίο μου όταν είμαι στο πλάι. Ασυναίσθητα στον ύπνο μου γυρνάω ανάσκελα, αλλά προσπαθώ να το αντιλαμβάνομαι νωρίς και να γυρίζω πλάι. 

@Αννούλααααπερίμενε βρε, τι καισαρική χαχαχαχαχαχα θέλει το χρόνο του απόλαυσε τις τελευταίες στιγμές που ξυπνάς ο τι ώρα θες και έχεις λίγη ώρα για τον εαυτό σου χαχαχα

@moustokoulouroη επόμενη πιστεύω ότι είναι η @An.thiή εσύ. Για να δούμε χαχα

Μην κάνετε προβλέψεις κορίτσια και τελικά θα είστε οι τελευταίες :lol: το φαντάζεσαι?

Αστο μωρε να παει και να τσουλίσει μην το σκεφτεστε :lol:

Just now, moustokoulouro said:

Καλημέρα κορίτσια!

Τι θα γίνει; Στο γκρουπ του Αυγούστου οι μισές είχαν γεννήσει Ιούλιο 

Εδώ μόνο το νεκταρινι;;

πιστευω μέχρι 30/11 θα έχουμε κι αλλα γεννητούρια 

Και στις μανούλες Οκτωβρίου είχαν γεννήσει πολλές Σεπτέμβρη. Κάποιες κοπέλες που δεν ξαναέργαψαν στο γκρουπ μπορεί να γεννήσανε ήδη...ποιος ξέρει..

Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Μπορεί να είναι δύσκολα αλλά κάνε λιγάκι υπομονή! Γιατί να κάνεις καισαρική χωρίς λόγο; Έχει κατέβει  καθόλου το μωράκι; 

Νομίζω η ουρά είναι πιο δυσκολη τελικά! Στο πρώτο παιδί μου δεν πρόλαβα να τη ζήσω. Τώρα μετράω ώρες..Αχ!!!!

Ναι έχει πάρει θέση κ έχει κατέβει από ότι μου έχει πει...Τώρα τι να πω... φοβάμαι για τα κιλά κ πως θα βγει αφού εχω στενή λεκάνη...Δεν ξέρω...Για αυτό εχω αρχίσει κ το σκέφτομαι για καισαρική...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα said:

Καλημέρα κορίτσια μου.... τίποτα ακόμα....πφφφφφ 38+1 σημερα τι θα κάνουμε... Αυτή την εβδομάδα θα του πω για καισαρική δεν εχω άλλη υπομονή....

Καλέ Αννούλα...μιλανε οι άλλες που είναι το δευτερό τους μιλάς και συ? :lol: ακους εκεί καισαρική....καλε κατσε να αποφασισει ο μπεμπάκος σου να βγεί μόνος του μην τον ζορίζεις. Καλοπερνάει εκει μέσα! 

Μην ανησυχείς θα τον φάς τον λουκουμά με μερέντα θα στον φέρει ο άντρας σου στο μαιευτήριο!! :lol::lol:

12 hours ago, moustokoulouro said:

Εγώ βγαίνω κάνω δουλειές έχω κόψει τα μισά φαρμακα και σε λίγες μέρες όλα 

Εχω φοβερό πρήξιμο δε με αναγνωρίζω 

Φοβάμαι να ζυγιστω 

Κάποια κοπέλα ρωτάει για χαλια 

εγώ έχω πάρει για τη μεγάλη ένα Lorena canals 100% βαμβάκι που μπαίνει και συο πλυντηριο 

Είναι μικρό σε μέγεθος αλλά μας έχει βολεψει γιατί α) το μαλλί της βγάζει αλλεργία και β)γιατί έχει χρειαστεί να  πλύνουμε  100 φορές στο πλυντηριο . Επίσης είναι όμορφα :)

Μου αρέσει ομολογώ η ιδές του βαμβακίου γιατι ολα οσα βρίσκω είναι πολυπροπιλαίνιο αν θυμάμαι καλά και δεν ξερω αν κανει για βρεφακι. Επίσης ναι τα μαλλιά δεν επιτρέπονται για βρεφακια. Θα το κοιτάξω σ'ευχαριστώ!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...