Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Καλέ Αννούλα...μιλανε οι άλλες που είναι το δευτερό τους μιλάς και συ? :lol: ακους εκεί καισαρική....καλε κατσε να αποφασισει ο μπεμπάκος σου να βγεί μόνος του μην τον ζορίζεις. Καλοπερνάει εκει μέσα! 

Μην ανησυχείς θα τον φάς τον λουκουμά με μερέντα θα στον φέρει ο άντρας σου στο μαιευτήριο!! :lol::lol:

Χαχαχα με εκανες κ γέλασα...άμα σου.πω ότι περιμένω πως κ πως να φάω γλυκά...λες κ με βλέπεις ένα πράμα... θα τα καταφέρω ρε γαμωτο... αν φτάσει 4500 κοντά λίγο πάνω λίγο κάτω... Πώς θα βγει...Η αλήθεια είναι ότι ήμουν έτοιμη για φυσιολογικα κ έλεγα αν την παλέψω δεν θα κάνω ούτε επισκληριδιο...Αλλά με τα κιλά κολλωσα...

  • Χαχα 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΧρυσαΜ said:

Ευχαριστώ πολύ! Το κανω κι εγώ αυτό, αλλά κυρίως πονάει το ισχίο μου όταν είμαι στο πλάι. Ασυναίσθητα στον ύπνο μου γυρνάω ανάσκελα, αλλά προσπαθώ να το αντιλαμβάνομαι νωρίς και να γυρίζω πλάι. 

@Αννούλααααπερίμενε βρε, τι καισαρική χαχαχαχαχαχα θέλει το χρόνο του απόλαυσε τις τελευταίες στιγμές που ξυπνάς ο τι ώρα θες και έχεις λίγη ώρα για τον εαυτό σου χαχαχα

@moustokoulouroη επόμενη πιστεύω ότι είναι η @An.thiή εσύ. Για να δούμε χαχα

Κκρίτσι μου αν δεν εχεια μαξιλάρι εγκυμοσύνης προν κοιμηθείς βάλε ενα μαξιλάρι στην πλάτη σου ετσι ωστε οταν γυρίσεις θα ακουμπήσεις στο μαξιλάρι και θα σε ανακουφήσει γιατι δεν θα πας τελειως ανασκελα και ξεκουράζει και τη μεσούλα :)

Just now, Αννούλαααα said:

Χαχαχα με εκανες κ γέλασα...άμα σου.πω ότι περιμένω πως κ πως να φάω γλυκά...λες κ με βλέπεις ένα πράμα... θα τα καταφέρω ρε γαμωτο... αν φτάσει 4500 κοντά λίγο πάνω λίγο κάτω... Πώς θα βγει...Η αλήθεια είναι ότι ήμουν έτοιμη για φυσιολογικα κ έλεγα αν την παλέψω δεν θα κάνω ούτε επισκληριδιο...Αλλά με τα κιλά κολλωσα...

Αχχαχα σε φαντάζομαι!! Κοίταξε να δείς...γενικά θα σε συμβούλευα να σταματήσεις να διαβάσεις την εμπειρία κάθε κοπέλας...το μεγάλο μωράκι δεν σημαίνει πάντα δύσκολος ΦΤ. Έπειτα είμαι σίγουρη πως αν ο γιατρός σου είναι του φτ και δει πως το μωράκι δυσκολεύεται να περάσει θα σε παει εκείνος για καισαρική. Είναι το πρώτο σου μωράκι και θα θες να το ευχαριστηθεις και να το πάρεις αγκαλίτσα...αν πας με καισαρική θα δυσκολευτεις για οσο καιρο σε παρει η ανάρρωση. Μην το ζορίζεις. Όταν έρεθι μόνο του και σπάσουν και τα νερακια σου θα μετράς λίγες ωρίτσες μετά μιας και θα εχεις μπει στην τελική ευθεία :wub:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις μίλησα με το γιατρό μου γιατί είχε στείλει το ράμμα για καλλιέργεια. Έχω ένα ήπιο μικρόβιο κ θα πάρω αντιβίωση για 3 μέρες.. μετά θα ξεσηκωθώ να γεννήσω! Σήμερα έβγαζα πολλές βλεννες από κάτω, που όπως θυμάμαι απ' το πρώτο παιδί είναι επειδή πατάει τον τράχηλο! Ελπίζω να είμαι σε καλό δρόμο! :D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

Κορίτσια μόλις μίλησα με το γιατρό μου γιατί είχε στείλει το ράμμα για καλλιέργεια. Έχω ένα ήπιο μικρόβιο κ θα πάρω αντιβίωση για 3 μέρες.. μετά θα ξεσηκωθώ να γεννήσω! Σήμερα έβγαζα πολλές βλεννες από κάτω, που όπως θυμάμαι απ' το πρώτο παιδί είναι επειδή πατάει τον τράχηλο! Ελπίζω να είμαι σε καλό δρόμο! :D

Πωωωω έτοιμη είσαι!!!!!!! Γιουπιιιι

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Καλέ Αννούλα...μιλανε οι άλλες που είναι το δευτερό τους μιλάς και συ? :lol: ακους εκεί καισαρική....καλε κατσε να αποφασισει ο μπεμπάκος σου να βγεί μόνος του μην τον ζορίζεις. Καλοπερνάει εκει μέσα! 

Μην ανησυχείς θα τον φάς τον λουκουμά με μερέντα θα στον φέρει ο άντρας σου στο μαιευτήριο!! :lol::lol:

Μου αρέσει ομολογώ η ιδές του βαμβακίου γιατι ολα οσα βρίσκω είναι πολυπροπιλαίνιο αν θυμάμαι καλά και δεν ξερω αν κανει για βρεφακι. Επίσης ναι τα μαλλιά δεν επιτρέπονται για βρεφακια. Θα το κοιτάξω σ'ευχαριστώ!

προσοχη στις προσφορες  στα μαγαζια, γιατι καταλαβαινετε οτι βαζουν οτι θελουν να διωξουν τις περισσοτερες φορες. , σιγουρα να κοιταξεις να πλενονται ,

μακρια απο ινδικα χαλια, τα εχουν ολοι, ικεα , λερου, βιοκαρπετ , σκλαβενιτης.  εχουν φοδρα  απο πισω , στο πλυσιμο μαζευει η φοδρα, πρεπει να γινεται επιφανειακος καθαρισμος, και καλα τωρα που ειναι μωρο, οταν μεγαλωσει και θα τα λερωνει ολα, δεν θα καθαριζει.

αλλος λογος ειναι πως  αυτα εχουν κολλα εσωτερικα, (μαρμαροσκονη)και με το καιρο ληγει η κολλα, και γεμιζει στο πατωμα σκονη , οπως καταλαβαινετε  ειναι χαλια για δυο τρια χρονια.  τα συνθετικα (= ναυλον)χαλια που εχει η βιοκαρπετ παλι δεν καθαριζουν ευκολα , γεμιζουν χνουδια, ουτε η ηλεκτρικη τα τραβαει , και φυσικα μεσα στο δωματιο μυριζουν .  

αυτο που ειπες για το πολυπροπυλενειο ειναι μια νεα κατηγορια , μετα τα συνθετικα . ειναι λιγο καλυτερα.

αν δε θελεις να πας στη κατηγορια που σου προτεινε μια κοπελα για το βαμβακερο που μπαινει στο πλυντηριο , και θελεις κανονικο χαλι , θα πας σε ολομαλλο.  ειναι αθανατα , πλενονται ,καθαριζουν , δεν μυριζουν !

τωρα για το αν κανει για μωρο ή οχι , δεν μπορω να σου απαντησω 100%   , ειναι σχετικο δηλ πως το βλεπει ο καθενας . εγω αυτα προτιμω επειδη ξερω τις ποιοτητες , κ με αυτα μεγαλωνω τα παιδια μου. ουτε αλλεργιες βγαλανε ποτε , ουτε καποιο θεμα ειχαν  .

τονισα τα ινδικα γιατι εχουν γινει μοδα τα τελευταια χρονια , ινδικα , δερματινα, χειροποιητα σαγκι , ειναι χαλια ωραια για τον πρωτο χρονο. δυστυχως ο πελατης δεν το γνωριζει , γιατι ουτε οι πωλητες ενημερωνουν και ο πελατης  , μενει στο σχεδιο, και γενικα στο αισθητικο κομματι, και τι ταιριαζει στο σπιτι του . ομως μετα δυστυχως  δεν μπορει να τα καθαρισει και πανε πεταμενα τα χρηματα

στο χαλι που θα επιλεξεις να κοιταξεις , να  φαινεται το στιμόνι. δηλ το πισω μερος του χαλιου. ετσι θα καταλαβεις αν υπαρχει η φοδρα ή η φασα που σου ειπα.

καλη λευθερια σε ολες σας !! ( και εγω μανουλα δεκεμβρη ειμαι λιγα χρονια πιο πισω :rolleyes:)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, gmnth03 said:

προσοχη στις προσφορες  στα μαγαζια, γιατι καταλαβαινετε οτι βαζουν οτι θελουν να διωξουν τις περισσοτερες φορες. , σιγουρα να κοιταξεις να πλενονται ,

μακρια απο ινδικα χαλια, τα εχουν ολοι, ικεα , λερου, βιοκαρπετ , σκλαβενιτης.  εχουν φοδρα  απο πισω , στο πλυσιμο μαζευει η φοδρα, πρεπει να γινεται επιφανειακος καθαρισμος, και καλα τωρα που ειναι μωρο, οταν μεγαλωσει και θα τα λερωνει ολα, δεν θα καθαριζει.

αλλος λογος ειναι πως  αυτα εχουν κολλα εσωτερικα, (μαρμαροσκονη)και με το καιρο ληγει η κολλα, και γεμιζει στο πατωμα σκονη , οπως καταλαβαινετε  ειναι χαλια για δυο τρια χρονια.  τα συνθετικα (= ναυλον)χαλια που εχει η βιοκαρπετ παλι δεν καθαριζουν ευκολα , γεμιζουν χνουδια, ουτε η ηλεκτρικη τα τραβαει , και φυσικα μεσα στο δωματιο μυριζουν .  

αυτο που ειπες για το πολυπροπυλενειο ειναι μια νεα κατηγορια , μετα τα συνθετικα . ειναι λιγο καλυτερα.

αν δε θελεις να πας στη κατηγορια που σου προτεινε μια κοπελα για το βαμβακερο που μπαινει στο πλυντηριο , και θελεις κανονικο χαλι , θα πας σε ολομαλλο.  ειναι αθανατα , πλενονται ,καθαριζουν , δεν μυριζουν !

τωρα για το αν κανει για μωρο ή οχι , δεν μπορω να σου απαντησω 100%   , ειναι σχετικο δηλ πως το βλεπει ο καθενας . εγω αυτα προτιμω επειδη ξερω τις ποιοτητες , κ με αυτα μεγαλωνω τα παιδια μου. ουτε αλλεργιες βγαλανε ποτε , ουτε καποιο θεμα ειχαν  .

τονισα τα ινδικα γιατι εχουν γινει μοδα τα τελευταια χρονια , ινδικα , δερματινα, χειροποιητα σαγκι , ειναι χαλια ωραια για τον πρωτο χρονο. δυστυχως ο πελατης δεν το γνωριζει , γιατι ουτε οι πωλητες ενημερωνουν και ο πελατης  , μενει στο σχεδιο, και γενικα στο αισθητικο κομματι, και τι ταιριαζει στο σπιτι του . ομως μετα δυστυχως  δεν μπορει να τα καθαρισει και πανε πεταμενα τα χρηματα

στο χαλι που θα επιλεξεις να κοιταξεις , να  φαινεται το στιμόνι. δηλ το πισω μερος του χαλιου. ετσι θα καταλαβεις αν υπαρχει η φοδρα ή η φασα που σου ειπα.

καλη λευθερια σε ολες σας !! ( και εγω μανουλα δεκεμβρη ειμαι λιγα χρονια πιο πισω :rolleyes:)

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου.

Να σου ζήσει το μπουμπουκακι σου και εσένα. Πόσο είναι τώρα?

Just now, fionita said:

γεια σας κοριτσιααα εγω γεναω την αλλη εβδομαδα με καισαρικη τελικα θεμα μυωπιας !!!

Βρε fionita για εξηγησέ το μου λίγο αυτο...για ποσο μυωπια μιλάμε? Εγώ φοβάμαι τις αποκολλήσεις και σκεφτομαι να παω να κανω ενα τσεκ απ σε οφθαλμιατρο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου.

Να σου ζήσει το μπουμπουκακι σου και εσένα. Πόσο είναι τώρα?

Βρε fionita για εξηγησέ το μου λίγο αυτο...για ποσο μυωπια μιλάμε? Εγώ φοβάμαι τις αποκολλήσεις και σκεφτομαι να παω να κανω ενα τσεκ απ σε οφθαλμιατρο.

Νομίζω καλό θα ήταν να πας, αν έχεις κάποιο θέμα στα μάτια.  Εγώ έχω μυωπία 8 και 10 βαθμούς σε αριστερό και δεξί μάτι αντίστοιχα. Αλλά και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και τώρα αυτό που κοιτάει η δική μου οφθαλμίατρος είναι ο βυθός. Αν ο βυθός σου δεν έχει αλλοιωθεί δεν υπάρχει κίνδυνος για αποκόλληση. Εμένα μου είχε πει, αν ο τοκετός είναι πολυωρος να κάνω επισκληριδιο. 

Καλό είναι να πας σε γιατρό που κάνει βυθοσκοπηση με μηχάνημα και όχι με σταγόνες. Ο δικός μου γυναικολόγος δεν μου επέτρεψε να βάλω σταγόνες. Εξαρτάται από το γιατρό. Εμένα ο γυναικολόγος μου ζήτησε τη γνωμάτευση του οφθαλμίατρου και έκρινε ότι μπορώ να γεννήσω και τις δύο φορές φυσιολογικά.

Just now, fionita είπε:

γεια σας κοριτσιααα εγω γεναω την αλλη εβδομαδα με καισαρικη τελικα θεμα μυωπιας !!!

Έχεις πολύ μυωπία; Ο οφθαλμίατρος σου τι είπε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου.

Να σου ζήσει το μπουμπουκακι σου και εσένα. Πόσο είναι τώρα?

Βρε fionita για εξηγησέ το μου λίγο αυτο...για ποσο μυωπια μιλάμε? Εγώ φοβάμαι τις αποκολλήσεις και σκεφτομαι να παω να κανω ενα τσεκ απ σε οφθαλμιατρο.

το παιδακι που εκανα δεκεμβριο ειναι 16 ετων, ( 18 δεκεμβριο ) θα ειμαι συντονισμενη , να δω ποια θα γεννησει εκεινη την ημερα !!:-)

το αλλο θα γινει 14 τον ιανουαριο, και το μικρο 4 παλι ιανουαριο

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Dimutrul είπε:

αααααααα μη λες τετοια και εγω φοβαμαι λιγακι...εχω κανονισει καισαρικη 4 δεκεμβρη και εχω και περιδεση και θα ηθελα να παω με ραντεβουδακι ομορφα και ωραια γιατι φοβαμαι να μην κανω καμοια διαστολη πιο πριν και παθει τιποτα ο τραχηλος...η κοιλια μου βεβαια εχει καταιβει αρκετα απο οτι βλεπομαι στον καθρεπτη και εχω τρελη συχνοουρια...επλιζω να αντεξω 9 μερες ακομη...ο καθενας με τον πονο του εδω!!χαχαχαχ

Αχχχ σε ζηλευώ, θέλω κι εγώ να κατέβει.... 

Έλα μωρέ, θα περάσουν γρήγορα οι μέρες, μπαμ μπαμ 

@Κουδουνίστρα εεε τα συγκεκριμένα κορίτσια μετράνε μέρες όπως και η @Dimutrul. Προσωπικά πάντως δε νομίζω να γεννήσω πριν από αυτές :lol:

@Αννούλαααα βρε συ μην ανησυχείς, άλλες έχουν γεννήσει κοντά 5 κιλά παιδί φυσιολογικά!! Θα βγει μία χαρά και μετά κάνε μπράτσα να τον σηκώνεις χαχαχαχαχαχα 

 

 

πρίν από 17 λεπτά , An.thi είπε:

Κορίτσια μόλις μίλησα με το γιατρό μου γιατί είχε στείλει το ράμμα για καλλιέργεια. Έχω ένα ήπιο μικρόβιο κ θα πάρω αντιβίωση για 3 μέρες.. μετά θα ξεσηκωθώ να γεννήσω! Σήμερα έβγαζα πολλές βλεννες από κάτω, που όπως θυμάμαι απ' το πρώτο παιδί είναι επειδή πατάει τον τράχηλο! Ελπίζω να είμαι σε καλό δρόμο! :D

Σε πολύ καλό!!!!!!! 

Just now, gmnth03 είπε:

προσοχη στις προσφορες  στα μαγαζια, γιατι καταλαβαινετε οτι βαζουν οτι θελουν να διωξουν τις περισσοτερες φορες. , σιγουρα να κοιταξεις να πλενονται ,

μακρια απο ινδικα χαλια, τα εχουν ολοι, ικεα , λερου, βιοκαρπετ , σκλαβενιτης.  εχουν φοδρα  απο πισω , στο πλυσιμο μαζευει η φοδρα, πρεπει να γινεται επιφανειακος καθαρισμος, και καλα τωρα που ειναι μωρο, οταν μεγαλωσει και θα τα λερωνει ολα, δεν θα καθαριζει.

αλλος λογος ειναι πως  αυτα εχουν κολλα εσωτερικα, (μαρμαροσκονη)και με το καιρο ληγει η κολλα, και γεμιζει στο πατωμα σκονη , οπως καταλαβαινετε  ειναι χαλια για δυο τρια χρονια.  τα συνθετικα (= ναυλον)χαλια που εχει η βιοκαρπετ παλι δεν καθαριζουν ευκολα , γεμιζουν χνουδια, ουτε η ηλεκτρικη τα τραβαει , και φυσικα μεσα στο δωματιο μυριζουν .  

αυτο που ειπες για το πολυπροπυλενειο ειναι μια νεα κατηγορια , μετα τα συνθετικα . ειναι λιγο καλυτερα.

αν δε θελεις να πας στη κατηγορια που σου προτεινε μια κοπελα για το βαμβακερο που μπαινει στο πλυντηριο , και θελεις κανονικο χαλι , θα πας σε ολομαλλο.  ειναι αθανατα , πλενονται ,καθαριζουν , δεν μυριζουν !

τωρα για το αν κανει για μωρο ή οχι , δεν μπορω να σου απαντησω 100%   , ειναι σχετικο δηλ πως το βλεπει ο καθενας . εγω αυτα προτιμω επειδη ξερω τις ποιοτητες , κ με αυτα μεγαλωνω τα παιδια μου. ουτε αλλεργιες βγαλανε ποτε , ουτε καποιο θεμα ειχαν  .

τονισα τα ινδικα γιατι εχουν γινει μοδα τα τελευταια χρονια , ινδικα , δερματινα, χειροποιητα σαγκι , ειναι χαλια ωραια για τον πρωτο χρονο. δυστυχως ο πελατης δεν το γνωριζει , γιατι ουτε οι πωλητες ενημερωνουν και ο πελατης  , μενει στο σχεδιο, και γενικα στο αισθητικο κομματι, και τι ταιριαζει στο σπιτι του . ομως μετα δυστυχως  δεν μπορει να τα καθαρισει και πανε πεταμενα τα χρηματα

στο χαλι που θα επιλεξεις να κοιταξεις , να  φαινεται το στιμόνι. δηλ το πισω μερος του χαλιου. ετσι θα καταλαβεις αν υπαρχει η φοδρα ή η φασα που σου ειπα.

καλη λευθερια σε ολες σας !! ( και εγω μανουλα δεκεμβρη ειμαι λιγα χρονια πιο πισω :rolleyes:)

Αχ επειδή ενδιαφέρομαι πολύ για χαλιά, μπορείς να μού στείλεις πμ να μού εξηγήσεις τι εννοείς; δεν ξέρω ούτε το στιμονι, ούτε τη φάσα ούτε τίποτα απ αυτά. Θα ήθελα να δω χαλιά μεγάλα που να καθαρίζονται εύκολα με την σκούπα, αλλά να μην είναι πολύ ακριβά. Έχεις κάποια σελίδα να μού προτείνεις να κοιτάξω; 

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου.

Να σου ζήσει το μπουμπουκακι σου και εσένα. Πόσο είναι τώρα?

Βρε fionita για εξηγησέ το μου λίγο αυτο...για ποσο μυωπια μιλάμε? Εγώ φοβάμαι τις αποκολλήσεις και σκεφτομαι να παω να κανω ενα τσεκ απ σε οφθαλμιατρο.

Πρέπει να έχεις πολλούς βαθμούς για να υπάρξει κίνδυνος. Προσωπικά έχω 2,5 και στα 2 μάτια και δεν υπάρχει θέμα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Αχχχ σε ζηλευώ, θέλω κι εγώ να κατέβει.... 

Έλα μωρέ, θα περάσουν γρήγορα οι μέρες, μπαμ μπαμ 

@Κουδουνίστρα εεε τα συγκεκριμένα κορίτσια μετράνε μέρες όπως και η @Dimutrul. Προσωπικά πάντως δε νομίζω να γεννήσω πριν από αυτές :lol:

@Αννούλαααα βρε συ μην ανησυχείς, άλλες έχουν γεννήσει κοντά 5 κιλά παιδί φυσιολογικά!! Θα βγει μία χαρά και μετά κάνε μπράτσα να τον σηκώνεις χαχαχαχαχαχα 

 

 

Σε πολύ καλό!!!!!!! 

Αχ επειδή ενδιαφέρομαι πολύ για χαλιά, μπορείς να μού στείλεις πμ να μού εξηγήσεις τι εννοείς; δεν ξέρω ούτε το στιμονι, ούτε τη φάσα ούτε τίποτα απ αυτά. Θα ήθελα να δω χαλιά μεγάλα που να καθαρίζονται εύκολα με την σκούπα, αλλά να μην είναι πολύ ακριβά. Έχεις κάποια σελίδα να μού προτείνεις να κοιτάξω; 

Πρέπει να έχεις πολλούς βαθμούς για να υπάρξει κίνδυνος. Προσωπικά έχω 2,5 και στα 2 μάτια και δεν υπάρχει θέμα 

παω να παρω τη μικρη απο το σχολειο, και οταν γυρισω θα σου γραψω . αθηνα εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Just now, gmnth03 είπε:

το παιδακι που εκανα δεκεμβριο ειναι 16 ετων, ( 18 δεκεμβριο ) θα ειμαι συντονισμενη , να δω ποια θα γεννησει εκεινη την ημερα !!:-)

το αλλο θα γινει 14 τον ιανουαριο, και το μικρο 4 παλι ιανουαριο

2 χρόνια διαφορά ε; για πες πώς ήταν;; κι εμένα 2 χρόνια θα έχουν διαφορά, το πρώτο μου είναι αγορακι. Για δώσε tips χαχαχαχαχαχα. Υπολόγιζε χωρίς ιδιαίτερη βοήθεια από μαμάδες, το πιθανότερο είναι να βρω κάποια κοπέλα να βοηθήσει αλλά δεν είναι σίγουρο ακόμα 

Just now, gmnth03 είπε:

παω να παρω τη μικρη απο το σχολειο, και οταν γυρισω θα σου γραψω . αθηνα εισαι?

Ναι

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ said:

2 χρόνια διαφορά ε; για πες πώς ήταν;; κι εμένα 2 χρόνια θα έχουν διαφορά, το πρώτο μου είναι αγορακι. Για δώσε tips χαχαχαχαχαχα. Υπολόγιζε χωρίς ιδιαίτερη βοήθεια από μαμάδες, το πιθανότερο είναι να βρω κάποια κοπέλα να βοηθήσει αλλά δεν είναι σίγουρο ακόμα 

Ναι

Επειδή το εχεις αναφέρει πολλές φορές ύπάρχει συγκεκριμένος λόγος που οι μαμάδες δεν είναι παρούσες? Σε έχω σκεφτει πολλές φορές που λες οτι τα κάνεις ολα μόνη σου με τον άντρα σου βρε κορίτσι μου...Καλά για την πεθερά φαντάζομαι μακρυα και αγαπημένοι ενα πράγμα ή ειναι μακρυα γενικότερα ολοι? :lol:

Just now, ΧρυσαΜ said:

 :lol:

@Αννούλαααα βρε συ μην ανησυχείς, άλλες έχουν γεννήσει κοντά 5 κιλά παιδί φυσιολογικά!! Θα βγει μία χαρά και μετά κάνε μπράτσα να τον σηκώνεις χαχαχαχαχαχα 

 

Πεθαίνω χαχαχχαχαα:lol:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Επειδή το εχεις αναφέρει πολλές φορές ύπάρχει συγκεκριμένος λόγος που οι μαμάδες δεν είναι παρούσες? Σε έχω σκεφτει πολλές φορές που λες οτι τα κάνεις ολα μόνη σου με τον άντρα σου βρε κορίτσι μου...Καλά για την πεθερά φαντάζομαι μακρυα και αγαπημένοι ενα πράγμα ή ειναι μακρυα γενικότερα ολοι? :lol:

Πεθαίνω χαχαχχαχαα:lol:

 

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

2 χρόνια διαφορά ε; για πες πώς ήταν;; κι εμένα 2 χρόνια θα έχουν διαφορά, το πρώτο μου είναι αγορακι. Για δώσε tips χαχαχαχαχαχα. Υπολόγιζε χωρίς ιδιαίτερη βοήθεια από μαμάδες, το πιθανότερο είναι να βρω κάποια κοπέλα να βοηθήσει αλλά δεν είναι σίγουρο ακόμα 

Ναι

καταρχην δεν υπαρχει καλυτερο πραγμα απο το να ΜΗΝ εχεις βοηθεια  !!! βεβαια εχει να κανει κ με τον ανθρωπο. εγω για παραδειγμα δεν θα μπορουσα με τιποτα,

  με την πεθερα ειμαστε πανω κατω, ( σκοτωνομαστε αρα εχουμε τα τυπικα, δεν κρατησε παιδια , δεν βοηθησε στις δουλειες , απο δικη μου επιλογη , εκεινη εννοειται πως ηθελε, μη σου πω να κοιμαται και διπλα μου αν γινοταν)

και η μαμα ειναι μακρια  , ( αλλα και κοντα να ηταν παλι δεν θα δεχομουνα βοηθεια, γιατι οταν ερχεται μου λεει να σου σιδερωσω ή κατι να κανω , και της λεω οχι .   

νομιζω οτι τα παντα εξαρτωνται απο το προγραμμα , ποτε θα κανεις τις δουλειες, ποτε θα μαγειρεψεις , ποτε θα κοιμησεις τα παιδια. η πρωτη δουλεια που εκανα και το εχω και ακομα σαν κανονα , ειναι να βαλω να μαγειρεψω , τα παντα μπορουν να περιμενουν, το φαγητο ποτε !!  αρα σκεφτεσαι και μεσα στη βδομαδα τι θα φτιαξεις ωστε να μη τρεχεις το πρωι αν κλαινε τα παιδια ή αν βρεχει  κτλ.  

στην αρχη θα ειναι λιγο σα διδυμακια αλλα θα προσαρμοστεις γρηγορα , θα σου φαινεται πιο ευκολο, και θα εχεις αλλο αερα , μολις το παρεις αγκαλια , θα συγκρινεις εκεινη τη στιγμη τον εαυτο σου και θα πεις , ωχ καμια σχεση με το πρωτο . το αλλο που θα πεις ειναι, με το ενα δεν προλαβαινα τιποτα, τωρα με τα δυο πως τα προλαβαινω ?!!  γιατι πολυ απλα ερχεται η εμπειρια η γρηγοραδα στις δουλειες .  εε και αν εχουν και τα επιπλα λιγο σκονη δεν πειραζει !!!!

ζηλιτσες θα εχεις εννοειται , αλλα συνηθως ξεκινανε αφου χρονισει το δευτερο παιδι. εκει κανεις υπομονη και προσευχη ! :wink:

 κατι που δεν εκανα εγω  ηταν να  αφιερωσω λιγο περισσοτερο χρονο με τον μεγαλο . τα παντα τα καναμε οι τρεις μας . ισως τελικα με ειχε περισσοτερο αναγκη απ οσο μπορουσα να καταλαβω .  

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...