Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Επειδή το εχεις αναφέρει πολλές φορές ύπάρχει συγκεκριμένος λόγος που οι μαμάδες δεν είναι παρούσες? Σε έχω σκεφτει πολλές φορές που λες οτι τα κάνεις ολα μόνη σου με τον άντρα σου βρε κορίτσι μου...Καλά για την πεθερά φαντάζομαι μακρυα και αγαπημένοι ενα πράγμα ή ειναι μακρυα γενικότερα ολοι? :lol:

Πεθαίνω χαχαχχαχαα:lol:

Αχ βρε κορίτσια συγγνώμη αν καταντω κουραστική. Η πεθερά μου μένει μία απόσταση περίπου 20'-30' με το αμάξι μέσω εθνικής από εμένα. Αν της πω να έρθει θα το κάνει αλλά δεν το κάνω γιατί δουλεύει τις πρωινές ώρες που τη χρειάζομαι. Η μαμά μου μένει παρα πολύ κοντά μου, αλλά δεν υπάρχει συνεννόηση, δηλαδή καλύτερα συνεννοουμαι με τον γιο μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, moustokoulouro είπε:

Έχετε βρει κανα κολπο για τις καουρες;;;;

Δυστυχώς όχι... Για το γάλα είχα ακούσει αλλά δε με βοηθάει.... Η κοκακολα και η σόδα με ηρεμούν κάπως 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου.

Να σου ζήσει το μπουμπουκακι σου και εσένα. Πόσο είναι τώρα?

Βρε fionita για εξηγησέ το μου λίγο αυτο...για ποσο μυωπια μιλάμε? Εγώ φοβάμαι τις αποκολλήσεις και σκεφτομαι να παω να κανω ενα τσεκ απ σε οφθαλμιατρο.

 εγω εχω κανει ηδη ενα χειρουργιο στο ενα ματι μου λογο ατυχηματος και βλεπω μονο απο τν αριστερο πηγα σε οφθαλμιατρο και μου ειπε οτι δεν υπαρχει καποιο θεμα και μπορω να συνεχεισω φυσιολογικα αλλα οι γιατροι στο νοσοκ δεν το εγκρινουν αυτο και ειπαν για καισαρικη..

3 ώρες πρίν, An.thi είπε:

Νομίζω καλό θα ήταν να πας, αν έχεις κάποιο θέμα στα μάτια.  Εγώ έχω μυωπία 8 και 10 βαθμούς σε αριστερό και δεξί μάτι αντίστοιχα. Αλλά και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και τώρα αυτό που κοιτάει η δική μου οφθαλμίατρος είναι ο βυθός. Αν ο βυθός σου δεν έχει αλλοιωθεί δεν υπάρχει κίνδυνος για αποκόλληση. Εμένα μου είχε πει, αν ο τοκετός είναι πολυωρος να κάνω επισκληριδιο. 

Καλό είναι να πας σε γιατρό που κάνει βυθοσκοπηση με μηχάνημα και όχι με σταγόνες. Ο δικός μου γυναικολόγος δεν μου επέτρεψε να βάλω σταγόνες. Εξαρτάται από το γιατρό. Εμένα ο γυναικολόγος μου ζήτησε τη γνωμάτευση του οφθαλμίατρου και έκρινε ότι μπορώ να γεννήσω και τις δύο φορές φυσιολογικά.

Έχεις πολύ μυωπία; Ο οφθαλμίατρος σου τι είπε;

εγω εχω κανει ηδη ενα χειρουργιο στο ενα ματι μου λογο ατυχηματος και βλεπω μονο απο τν αριστερο πηγα σε οφθαλμιατρο και μου ειπε οτι δεν υπαρχει καποιο θεμα και μπορω να συνεχεισω φυσιολογικα αλλα οι γιατροι στο νοσοκ δεν το εγκρινουν αυτο και ειπαν για καισαρικη..

Link to comment
Share on other sites

Just now, fionita είπε:

 εγω εχω κανει ηδη ενα χειρουργιο στο ενα ματι μου λογο ατυχηματος και βλεπω μονο απο τν αριστερο πηγα σε οφθαλμιατρο και μου ειπε οτι δεν υπαρχει καποιο θεμα και μπορω να συνεχεισω φυσιολογικα αλλα οι γιατροι στο νοσοκ δεν το εγκρινουν αυτο και ειπαν για καισαρικη..

εγω εχω κανει ηδη ενα χειρουργιο στο ενα ματι μου λογο ατυχηματος και βλεπω μονο απο τν αριστερο πηγα σε οφθαλμιατρο και μου ειπε οτι δεν υπαρχει καποιο θεμα και μπορω να συνεχεισω φυσιολογικα αλλα οι γιατροι στο νοσοκ δεν το εγκρινουν αυτο και ειπαν για καισαρικη..

Ότι πουν οι γιατροί..Δεν είναι να ρισκάρεις με τέτοια θέματα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου sos ξέρει καμμια τι είναι η επιβράδυνση;;;;;; πήγα κ έκανα καρδιοτοκογραφημα  κ μου ειπε οτι είδε αυτό... κ αύριο να πάω να το ξανά κάνω κ εχω αγχωθεί  πολυ....


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

Ότι πουν οι γιατροί..Δεν είναι να ρισκάρεις με τέτοια θέματα! 

φυσικα ουτε εγω θελω να ρισκαρω θελω να ημαστε καλα κσι τα δυο μας ..τωρα ανυπομωνω ποτε θα περασει  αυτη η εβδομαδα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Κορίτσια μου sos ξέρει καμμια τι είναι η επιβράδυνση;;;;;; πήγα κ έκανα καρδιοτοκογραφημα  κ μου ειπε οτι είδε αυτό... κ αύριο να πάω να το ξανά κάνω κ εχω αγχωθεί  πολυ....

Εγώ δε ξέρω 

Εμαθες;


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Κορίτσια μου sos ξέρει καμμια τι είναι η επιβράδυνση;;;;;; πήγα κ έκανα καρδιοτοκογραφημα  κ μου ειπε οτι είδε αυτό... κ αύριο να πάω να το ξανά κάνω κ εχω αγχωθεί  πολυ....

Εύχομαι να μην είναι κάτι κακό... Ενημέρωσέ μας παρακαλώ. 

@fionita εύχομαι με το καλό κι όσο το δυνατόν ταχύτερη ανάρρωση για το μετά 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ΧρυσαΜ said:

Αχ βρε κορίτσια συγγνώμη αν καταντω κουραστική. Η πεθερά μου μένει μία απόσταση περίπου 20'-30' με το αμάξι μέσω εθνικής από εμένα. Αν της πω να έρθει θα το κάνει αλλά δεν το κάνω γιατί δουλεύει τις πρωινές ώρες που τη χρειάζομαι. Η μαμά μου μένει παρα πολύ κοντά μου, αλλά δεν υπάρχει συνεννόηση, δηλαδή καλύτερα συνεννοουμαι με τον γιο μου

Καλέ τι κουραστική...καμια σχέση απλά σε σκεφτόμουν για την ταλαιπωρία που τραβάς. Σε καταλαβαίνω με τη μαμα και την πεθερά. Δυστυχώς εγώ με το πρώτο μωράκι μου φαίνονται ολα τόσο δύσκολα...είχα και δύσκολη εγκυμοσύνη εξ αρχής οπότε με το που ήρθα Ελλάδα χαλάρωσα.

4 hours ago, fionita said:

 εγω εχω κανει ηδη ενα χειρουργιο στο ενα ματι μου λογο ατυχηματος και βλεπω μονο απο τν αριστερο πηγα σε οφθαλμιατρο και μου ειπε οτι δεν υπαρχει καποιο θεμα και μπορω να συνεχεισω φυσιολογικα αλλα οι γιατροι στο νοσοκ δεν το εγκρινουν αυτο και ειπαν για καισαρικη..



Σίγουρα οτι πουν οι γιατροι τότε. Με το καλο να περάσουν οι μέρες και να κρατήσεις το μωράκι σου :wub:

4 hours ago, Αννούλαααα said:

Κορίτσια μου sos ξέρει καμμια τι είναι η επιβράδυνση;;;;;; πήγα κ έκανα καρδιοτοκογραφημα  κ μου ειπε οτι είδε αυτό... κ αύριο να πάω να το ξανά κάνω κ εχω αγχωθεί  πολυ....

Δεν τον ρώτησες επιτόπου τον γιατρο? 

Αισθάνθηκες κατι και πήγες για καρδιοτοκογράφο ή ήταν προγραμματισμενο?

5 hours ago, moustokoulouro said:

Έχετε βρει κανα κολπο για τις καουρες;;;;

Αν βρείτε την πατέντα για τις καούρες ενημερώστε με σας παρακαλώ... γενικά έχω κόψει το βραδινό τελείως και πρίν την εβγαζα με ενα μήλο και υγρό malox με μηδαμινα αποτελέσματα...απο χτες δοκίμαρα να τρωω λωτούς που μου αρέσουν πολύ και επειδή είναι γλυκό με γεμίζει αλλα δεν μου ανεβαίνει επάνω. Φυσικά πριν κοιμηθώ πάλι maloxaki υγρό απλα αντί να σηκωθώ στις 3.00 για δευτερο malox σηκώνομαι στις 5.00.

Σε γενικές γραμμές τα μεσημέρια με βοηθάει πολύ ο καφές με το γάλα μιας και σιχαινομαι το σκετο γαλα.

Αθεράπευτη η κατάσταση...ή που θα βγάλω κανενα αρκουδάκι ή δεν ξερω και γω...νομιζα πάντως πως βασανιζόμουν μόνο εγώ μέχρι τελικής...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου... Ήταν προγραμματισμένο  να πάω.   Ρι να πω δεν ξερω... Δεν μου είπε κάτι άλλο ρε γαμωτο... του λέω τι είναι αυτό κοντεύουμε δηλαδη;;; κ μου λέει θα δούμε αυριο... αν ήταν κάτι δεν θα μου ελεγε;;; δεν εχω μάθει κάτι... μπήκα στο ίντερνετ  κ λέει κάτι για καρδιά.. Έχω φοβηθεί  πολύ...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Ήταν προγραμματισμένο  να πάω.   Ρι να πω δεν ξερω... Δεν μου είπε κάτι άλλο ρε γαμωτο... του λέω τι είναι αυτό κοντεύουμε δηλαδη;;; κ μου λέει θα δούμε αυριο... αν ήταν κάτι δεν θα μου ελεγε;;; δεν εχω μάθει κάτι... μπήκα στο ίντερνετ  κ λέει κάτι για καρδιά.. Έχω φοβηθεί  πολύ...

Καλημέρα κορίτσι! Αν ήταν κάτι ανησυχητικό δεν θα σε άφηνε να πας στο σπίτι σου. Να παρακολουθείς ότι το μωρό κινείται κάπου κάπου και όλα θα είναι μια χαρά. Στο γιο μου που ήμουν στο νοσοκομείο 10 μέρες πριν γεννήσω έκανα καρδιοτοκογράφο δύο φορές τη μέρα. Πολλές φορές έτυχε να βλέπουν ότι το μωρό πιέζεται λίγο γιατί δεν χωράει καλά πλέον και αυτό φαίνεται στους χτύπους της καρδιάς του. Δεν σημαίνει ότι έχει κάτι η καρδούλα του. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/5/2019 at 1:17 ΠΜ, Kellitsa είπε:

Εγώ έκανα το τεστ Κυριακή του Πάσχα. Και είμαστε ακόμη διακοπές. Δεν έχω κάνει καν χοριακη. Θα πάω αύριο σ ένα διαγνωστικό εδώ που είμαστε. Και από Δευτέρα στο γιατρό. Υπολογίζω τέλος Δεκεμβρίου πητ. 

Ναι έχω άλλο ένα αγοράκι τεσσάρων ετών. Εσένα το πρώτο ε; 

Εδώ θα τα περάσουμε μαζί... 

Καλημερα 

 

On 2/5/2019 at 5:27 ΜΜ, Kellitsa είπε:

Σε όλες μας καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες. 

@Nektarinaki οπότε μια ευχή και μια αγκαλίτσα παραπάνω για σένα. Αυτή η σελίδα βγάζει πολύ γερά μωρά. Στο λεω κι από την πρώτη μου εγκυμοσύνη. Έκανα πολύ όμορφες παρέες που κρατάω μερικές έως σήμερα. 

Τα νέα μου θα σας τα πω το απόγευμα γιατί σιγά μην περίμενα για χοριακη ως την άλλη εβδομάδα. Βρήκα ένα διαγνωστικό εδώ που είμαι και θα έχω τα αποτελέσματα το απόγευμα. Εύχομαι να ειναι καλά... 

Καλημερα Κοριτσια με το καλο να ερθουν τα μορακια   και εγω   στησ 36 εβδομαδεσ ειμαι μου εχουν πει για  τοκετο 25 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ  ο γιατροσ μου εχει  τελευτεια φορα μου λει αν    βλεπεισ νερα η οτι αλλο  να ερθεισ  αμεσοσ στο νοσοκομειο στ ΕΛΕΝΑ! Δεν μου εδοσε το τλφ του ..και με εχει πιασει ανχοσ  δεν ξερω  ποσο  παει το τοκετο τημη .τα δοματια   μονο αμκα εχω !!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Αν ήταν κάτι ανησυχητικό δεν θα σε άφηνε να πας στο σπίτι σου. Να παρακολουθείς ότι το μωρό κινείται κάπου κάπου και όλα θα είναι μια χαρά. Στο γιο μου που ήμουν στο νοσοκομείο 10 μέρες πριν γεννήσω έκανα καρδιοτοκογράφο δύο φορές τη μέρα. Πολλές φορές έτυχε να βλέπουν ότι το μωρό πιέζεται λίγο γιατί δεν χωράει καλά πλέον και αυτό φαίνεται στους χτύπους της καρδιάς του. Δεν σημαίνει ότι έχει κάτι η καρδούλα του. 

Αχχχχχχ λεςςςς;;;; ...Μπορεί να είναι αυτό τότε  που είναι μεγάλος... αχχχ λίγο με ηρέμησες  με αυτο που μου είπες... μακάρι θα σας στείλω σήμερα να σας πω...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Αχχχχχχ λεςςςς;;;; ...Μπορεί να είναι αυτό τότε  που είναι μεγάλος... αχχχ λίγο με ηρέμησες  με αυτο που μου είπες... μακάρι θα σας στείλω σήμερα να σας πω...

Θα περιμένουμε τα νέα σου! Αποκλείεται ο γιατρός να σε άφηνε να φύγεις, αν έβλεπε κάτι κακό! (◍•ᴗ•◍)❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...