Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

Just now, An.thi είπε:

Έχουμε τρελαθεί όλες πότε θα γεννήσουμε! Σήμερα που πήγα για περπάτημα μετά πονούσα πολύ..όσο περνάει η ώρα, βέβαια, ηρεμώ. Πονάω λίγο τώρα. 

Τελικά θα είμαστε όντως Μανουλες Δεκεμβρίου, από ότι φαίνεται! 

Μάλλον .. έχω μια μικρή ελπίδα ακόμα 

Καλα εσυ πιστεύω θα γεννήσεις πανεύκολα με δυο διαστολή τόσες μέρες.
 πρέπει να πάω κι εγώ για περπάτημα 

Σήμερα δε τα κατάφερα γιατί είχα δουλειές σπιτι

και σκαλιά διάβασα ότι βοηθάει αν ανεβαίνουμε 

 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, moustokoulouro είπε:

Μάλλον .. έχω μια μικρή ελπίδα ακόμα 

Καλα εσυ πιστεύω θα γεννήσεις πανεύκολα με δυο διαστολή τόσες μέρες.
 πρέπει να πάω κι εγώ για περπάτημα 

Σήμερα δε τα κατάφερα γιατί είχα δουλειές σπιτι

και σκαλιά διάβασα ότι βοηθάει αν ανεβαίνουμε 

 

Ελπίζω..Ναι και μια φίλη μου είπε σκάλες και περπάτημα.. Πότε θα γίνει το δύο, τέσσερα ε; 

Εδώ στα βόρεια χαλάει και ο καιρός από αύριο. Σήμερα καλοκαίρι που βγήκαμε βόλτα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Κορίτσια έχω ενα θέμα...

Σηκώθηκα το πρωι μούσκεμα και ευτυχώς που φοραγα σερβιετακι και το διαπίστωσα αμέσως....πήρα το γιατρό μετά απο μια ώρα και μου είπε να κανω ενα μπανιο και να το παρακολουθήσω με μια καινούρια σερβιετα αν γίνει μουσκεμα...

Έχω αγωθεί λίγο μιας και με την αρρώστια μου και το βήχα κάθε φορά αισθάνομαι απο την πίεση να τρέχω υγρά απο κάτω...είμαι λίγο μπερδεμένη...:roll:

Έχει ζήσει καμια κάτι παρόμοιο?

Δεν έχω ουτε πόνους ούτε συσπάσεις ούτε τίποτα...μόνο αισθάνομαι το μωρό να έχει κατέβει αρκετά χαμηλά γιατι πονάω λίγο σαν βάρος.

και γω νομιζω πως πλησιαζεις...αντε να μας πεις νεα....με το καλο!

 

3 ώρες πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Κορίτσια έχω ενα θέμα...

Σηκώθηκα το πρωι μούσκεμα και ευτυχώς που φοραγα σερβιετακι και το διαπίστωσα αμέσως....πήρα το γιατρό μετά απο μια ώρα και μου είπε να κανω ενα μπανιο και να το παρακολουθήσω με μια καινούρια σερβιετα αν γίνει μουσκεμα...

Έχω αγωθεί λίγο μιας και με την αρρώστια μου και το βήχα κάθε φορά αισθάνομαι απο την πίεση να τρέχω υγρά απο κάτω...είμαι λίγο μπερδεμένη...:roll:

Έχει ζήσει καμια κάτι παρόμοιο?

Δεν έχω ουτε πόνους ούτε συσπάσεις ούτε τίποτα...μόνο αισθάνομαι το μωρό να έχει κατέβει αρκετά χαμηλά γιατι πονάω λίγο σαν βάρος.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, gallikou είπε:

Αααα μη μου λες τετοια και δεν εχω ξυλακια κανελας σπιτι! Λες να μας πιασει καμια καουρα;

Ηπια

Δε με έπιασε ακόμα ούτε καούρα ούτε κι οι πόνοι :D :D 

  • Χαχα 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Διάβασα ότι βοηθάει το ρόφημα κανελλας 

Το χαβά μου εγώ 

Τον χάσαμε τον Νοέμβρη βρε κορίτσι...χαχα! Το χαμομήλι κάνει συσπάσεις! 

Νομίζω οι σκάλες και το περπάτημα είναι πιο αποτελεσματικά! Μια φίλη έκανε ασκήσεις σε μπάλα.. αλλά δεν ξέρω λεπτομέρειες. Να κάθεσαι οκλαδόν για να κατεβεί το παιδί και βαθύ κάθισμα που είπε κάποια πιο πριν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

Τον χάσαμε τον Νοέμβρη βρε κορίτσι...χαχα! Το χαμομήλι κάνει συσπάσεις! 

Νομίζω οι σκάλες και το περπάτημα είναι πιο αποτελεσματικά! Μια φίλη έκανε ασκήσεις σε μπάλα.. αλλά δεν ξέρω λεπτομέρειες. Να κάθεσαι οκλαδόν για να κατεβεί το παιδί και βαθύ κάθισμα που είπε κάποια πιο πριν. 

Ποσο περπατημα πια;; εχω ξεποδαριαστει 1 ωρα καθε μερα! Ο γιατρος μου ειπε για καθισματα. Θα κανω αυριο κ θα σας πω!

Αυτο με τη μπαλα καπου το ειχα ακουσει κ εγω αλλα δεν ξερω τι και πως.

Να σας ρωτησω. Εσεις εχετε θηλαστρο; και αν ναι ποιο;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου η χαρά μου δεν περιγράφεται...τελικά ήταν όντως τα νερά μου...το μωρό πολύ ψηλά και πόνοι μηδέν...προσπαθήσαμε με προκληση αλλά δεν ποναγα ούτε με τον ορό ούτε είχα συσπάσεις.

Μετα απο 3 ωρες προβληματισμου απο τον γιατρό καταλήξαμε σε καισαρική. Ήταν πιασμένος ψηλά ο λώρος απο τον πλακούντα και δεν έφτανε κάτω το μωρο.

2400γρ ο πριγκιπάκος μας :wub:

Τον εχω αγκαλίτσα μου τώρα που σας γράφω και λιώνω :wub::wub:

Με το καλό εύχομαι να υποδεχτείτε τα μπεμπάκια σας!!!

  • Μου αρέσει 14
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Κοριτσάκια μου η χαρά μου δεν περιγράφεται...τελικά ήταν όντως τα νερά μου...το μωρό πολύ ψηλά και πόνοι μηδέν...προσπαθήσαμε με προκληση αλλά δεν ποναγα ούτε με τον ορό ούτε είχα συσπάσεις.

Μετα απο 3 ωρες προβληματισμου απο τον γιατρό καταλήξαμε σε καισαρική. Ήταν πιασμένος ψηλά ο λώρος απο τον πλακούντα και δεν έφτανε κάτω το μωρο.

2400γρ ο πριγκιπάκος μας :wub:

Τον εχω αγκαλίτσα μου τώρα που σας γράφω και λιώνω :wub::wub:

Με το καλό εύχομαι να υποδεχτείτε τα μπεμπάκια σας!!!

Να σου ζήσει κοριτσάρα!!!!

Να είναι πάντα γερος και τυχερός!!!!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...