Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

Just now, gallikou είπε:

Γεια σας κοριτσια!

Πηγαμε σημερα στον γιατρο. Καμια εξελιξη τα ιδια. Δεν εχει κατεβει καθολου κ καθολου διαστολη. Τωρα θα ξαναπαμε Παρασκευη οπου ειναι κ η τελικη ημερομηνια να συζητησουμε τι θα κανουμε. Δεν ξερω ειμαι πολυ μπερδεμενη. Απο τη μια λεω να παμε με προκληση απο την αλλη υπαρχει κ το ενδεχομενο να μην πετυχει κ εν τελει να κανουμε καισαρικη. Δεν ξερω καθολου κ εχω αγχωθει παρα πολυ..

 

@ΧρυσαΜ μηπως ο μικρουλης εχει κατι σαν ιγμοριτιδα; 

@Αννούλαααα στην ιδια φαση βρισκομαστε!! Αντε να δουμε τι θα γινει.. 

Δε νομίζω γιατί τον έχει δει η παιδίατρος. Αν ήταν κάτι πιστεύω θα μού το είχε πει.

Κορίτσια κάντε υπομονή λίγο έμεινε!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια αύριο τέτοια ώρα εγώ θα έχω γεννήσει!!! Το κρύωμα μου δεν έφυγε ...το μάτι μου είναι κόκκινο με τσιμπλες κ εχθές δεν κοιμήθηκα από πόνο στο αυτί! Έπαθα μάλλον οτιτηδα ... πυρετό δεν έχω...θα πάω αύριο να με ξενεννησουν και να μου κάνουν γενικό ρεκτιφιε ...επική εγκυμοσύνη δεν μπορώ να πω ...

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimutrul είπε:

Κορίτσια αύριο τέτοια ώρα εγώ θα έχω γεννήσει!!! Το κρύωμα μου δεν έφυγε ...το μάτι μου είναι κόκκινο με τσιμπλες κ εχθές δεν κοιμήθηκα από πόνο στο αυτί! Έπαθα μάλλον οτιτηδα ... πυρετό δεν έχω...θα πάω αύριο να με ξενεννησουν και να μου κάνουν γενικό ρεκτιφιε ...επική εγκυμοσύνη δεν μπορώ να πω ...

Πεφυκιτιδα θα επαθες στο ματι ετσι οπως το περιγραφεις. Κολλυριο δεν κανει να βαλεις;; τον ρωτησες; αυριο ειναι της αγιας βαρβαρας!! Μεγαλη η χαρη της, με το καλο να υποδεχτεις το μπεμπακι σου!!!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Επιπεφυκίτιδα στο μάτι , ωτίτιδα στο αυτί και επειδή βγάζει υγρό το αυτι μου ένας ορυλας είπε ότι είναι ρυξη τυμπάνου κ θα φύγει με την αυριανή αντιβίωση.το έπαθα από το κρύωμα ..τι να πω ..αύριο λίγο η χαρά μου λίγο η αντιβίωση κ τα παυσίπονα θα γίνω καλά πιστεύω.....θα σας πω τα νέα μου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Dimutrul είπε:

Κορίτσια αύριο τέτοια ώρα εγώ θα έχω γεννήσει!!! Το κρύωμα μου δεν έφυγε ...το μάτι μου είναι κόκκινο με τσιμπλες κ εχθές δεν κοιμήθηκα από πόνο στο αυτί! Έπαθα μάλλον οτιτηδα ... πυρετό δεν έχω...θα πάω αύριο να με ξενεννησουν και να μου κάνουν γενικό ρεκτιφιε ...επική εγκυμοσύνη δεν μπορώ να πω ...

Mε το καλο κοριτσι μου! ❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dimutrul είπε:

Επιπεφυκίτιδα στο μάτι , ωτίτιδα στο αυτί και επειδή βγάζει υγρό το αυτι μου ένας ορυλας είπε ότι είναι ρυξη τυμπάνου κ θα φύγει με την αυριανή αντιβίωση.το έπαθα από το κρύωμα ..τι να πω ..αύριο λίγο η χαρά μου λίγο η αντιβίωση κ τα παυσίπονα θα γίνω καλά πιστεύω.....θα σας πω τα νέα μου..

Εισαι σε καλυτερη κατασταση,:) εγω ειχα γεννησει  με την γριππη Ι1Ν1 , να σκεφτεσαι παντα υπαρχουν χειροτερα !:wink:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimutrul είπε:

Κορίτσια αύριο τέτοια ώρα εγώ θα έχω γεννήσει!!! Το κρύωμα μου δεν έφυγε ...το μάτι μου είναι κόκκινο με τσιμπλες κ εχθές δεν κοιμήθηκα από πόνο στο αυτί! Έπαθα μάλλον οτιτηδα ... πυρετό δεν έχω...θα πάω αύριο να με ξενεννησουν και να μου κάνουν γενικό ρεκτιφιε ...επική εγκυμοσύνη δεν μπορώ να πω ...

Ρε συ σε έχουν μουντζωσει, δεν εξηγείται αλλιώς.... Ειλικρινά περαστικά σου... 

Και με το καλό να έρθει το μωρό σας!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Dimutrul είπε:

Επιπεφυκίτιδα στο μάτι , ωτίτιδα στο αυτί και επειδή βγάζει υγρό το αυτι μου ένας ορυλας είπε ότι είναι ρυξη τυμπάνου κ θα φύγει με την αυριανή αντιβίωση.το έπαθα από το κρύωμα ..τι να πω ..αύριο λίγο η χαρά μου λίγο η αντιβίωση κ τα παυσίπονα θα γίνω καλά πιστεύω.....θα σας πω τα νέα μου..

Με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου και μετά θα τα ξεχάσεις όλα! Περαστικά! Εδώ στη Θράκη που μένω εγώ η αυριανή μέρα είναι μεγάλη γιορτή, έχουμε κ συγκεκριμένο γλυκό με το όνομα Βαρβάρα. Ωραία μέρα θα γεννήσεις! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gmnth03 είπε:

Πεφυκιτιδα θα επαθες στο ματι ετσι οπως το περιγραφεις. Κολλυριο δεν κανει να βαλεις;; τον ρωτησες; αυριο ειναι της αγιας βαρβαρας!! Μεγαλη η χαρη της, με το καλο να υποδεχτεις το μπεμπακι σου!!!! 

Γενικά να ξέρετε ότι επιτρέπεται το ντομπραντεξ κι ένα άλλο τζελ για τα μάτια όταν έχουμε πεφυκιτιδα. Είχα πάθει κι εγώ ιογενές και μού επέτρεψε να τα χρησιμοποιήσω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

Με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου και μετά θα τα ξεχάσεις όλα! Περαστικά! Εδώ στη Θράκη που μένω εγώ η αυριανή μέρα είναι μεγάλη γιορτή, έχουμε κ συγκεκριμένο γλυκό με το όνομα Βαρβάρα. Ωραία μέρα θα γεννήσεις! 

 

Το ξερω!την Βαρβάρα!!!μιαμ μιαν!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τελικά κορίτσια κι εγώ γέννησα της Αγίας Βαρβάρας!! Στις 38 εβδομάδες ακριβώς! Μου σπασανε τα νερά το μεσημέρι στη μια και μισή που καθόμουν αμέριμνη στον καναπέ. Γέννησα στις 5.30, γρήγορα και εύκολα πάλι, χωρίς να χρειαστεί επισκληριδιος μια μπουμπού 3100. Καλή συνέχεια σε όσες έχουν μέρες ακόμα και θα τα λέμε μετά για το πώς μεγαλώνουν τα μωράκια μας! Θα περιμένω νέα σας!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

Τελικά κορίτσια κι εγώ γέννησα της Αγίας Βαρβάρας!! Στις 38 εβδομάδες ακριβώς! Μου σπασανε τα νερά το μεσημέρι στη μια και μισή που καθόμουν αμέριμνη στον καναπέ. Γέννησα στις 5.30, γρήγορα και εύκολα πάλι, χωρίς να χρειαστεί επισκληριδιος μια μπουμπού 3100. Καλή συνέχεια σε όσες έχουν μέρες ακόμα και θα τα λέμε μετά για το πώς μεγαλώνουν τα μωράκια μας! Θα περιμένω νέα σας!

Κοριτσι μου να σας ζήσει να είναι γερή κ ευτυχισμένη στην ζωουλα της κ να την δείτε όπως επιθυμεί η ίδια....

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , An.thi είπε:

Τελικά κορίτσια κι εγώ γέννησα της Αγίας Βαρβάρας!! Στις 38 εβδομάδες ακριβώς! Μου σπασανε τα νερά το μεσημέρι στη μια και μισή που καθόμουν αμέριμνη στον καναπέ. Γέννησα στις 5.30, γρήγορα και εύκολα πάλι, χωρίς να χρειαστεί επισκληριδιος μια μπουμπού 3100. Καλή συνέχεια σε όσες έχουν μέρες ακόμα και θα τα λέμε μετά για το πώς μεγαλώνουν τα μωράκια μας! Θα περιμένω νέα σας!

Να σάς ζήσει, πολύ ευχάριστα νέα!!!! 

@moustokoulouroσε έφαγε στη στροφη χαχαχα σειρά σου τώρα!!! 

On 2/12/2019 at 9:35 ΠΜ, ΧρυσαΜ είπε:

Nektarinaki 3/12 κορίτσι  (21 /11/19)

 @Dimutrul 4/12 κορίτσι 

 

@Rita❤️❤️❤️4/12 κορίτσι

@gallikou6/12 κορίτσι 

@Αννούλαααα 8/12 αγόρι (Μητέρα) 

@Κουδουνίστρα 13/12 αγόρι (30/11) (Ιασώ) 

@fionita 10/12 αγόρι (3/12/19)

@angel23 11/12 κορίτσια δίδυμα 

@ΧρυσαΜ 11/12 άγνωστο (Μητέρα

@An.thi 18/12 κορίτσι (4/12/2019) 

@moustokoulouro 18/12 κορίτσι (Ιασώ) 

@Rodon 27/12

@Myrtoulita 27/12 κορίτσι

@martjem 27/12 αγόρι και κορίτσι (Ιασώ

@Blue-entry 28/12 αγόρι

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, An.thi είπε:

Τελικά κορίτσια κι εγώ γέννησα της Αγίας Βαρβάρας!! Στις 38 εβδομάδες ακριβώς! Μου σπασανε τα νερά το μεσημέρι στη μια και μισή που καθόμουν αμέριμνη στον καναπέ. Γέννησα στις 5.30, γρήγορα και εύκολα πάλι, χωρίς να χρειαστεί επισκληριδιος μια μπουμπού 3100. Καλή συνέχεια σε όσες έχουν μέρες ακόμα και θα τα λέμε μετά για το πώς μεγαλώνουν τα μωράκια μας! Θα περιμένω νέα σας!

Να σου ζησει η μπουμπουκα καλα αναθρεμματα!!!!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...