Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

1 hour ago, Κουδουνίστρα είπε:

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια!

Ο μπεμπάκος στο τελευταίο υπέρηχο έβγαινε 2270γρ εβδομάδα 37 και γεννήθηκε 2400γρ στην 38+1 

Σας εύχομαι να γεννήσετε σύντομα όλες και να πάρετε στα χεεια σας τα νινακια σας! :wub:

να σ ζησει κοριτσι μ γερο και δυνατο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 30/11/2019 at 7:53 ΠΜ, ΧρυσαΜ είπε:

Nektarinaki 3/12 κορίτσι  (21 /11/19)

 @Dimutrul 4/12 κορίτσι 

 

@Rita❤️❤️❤️4/12 κορίτσι

@gallikou6/12 κορίτσι 

@Αννούλαααα 8/12 αγόρι (Μητέρα) 

@Κουδουνίστρα 13/12 αγόρι (30/11) (Ιασώ) 

@fionita 10/12 αγόρι (3/12/19)

@angel23 11/12 κορίτσια δίδυμα 

@ΧρυσαΜ 11/12 άγνωστο (Μητέρα

@An.thi 18/12 κορίτσι 

@moustokoulouro 18/12 κορίτσι (Ιασώ) 

@Rodon 27/12

@Myrtoulita 27/12 κορίτσι

@martjem 27/12 αγόρι και κορίτσι (Ιασώ) 

@Blue-entry 28/12 αγόρι

Κορίτσια μου, διαβάζω κι εγώ τις ανησυχίες σας....

@moustokoulouroμιλάς στην καρδιά μου κάθε φορά χαχχαχ κι εγώ λέω αντε να γεννήσω κι άντε να γεννήσω και φαντάζεσαι να μείνουμε τελευταίες ;;;

Κορίτσια, όσες έχετε παιδάκι, να με βοηθήσετε. Είχαμε πάει σε τραπεζι στη μαμά μου σήμερα. Ο γιος μου έφαγε λίγο το μεσημέρι κατα τις 2μιση. Δεν κοιμήθηκε μεσημέρι κι όλη μέρα έπαιζε. Στο σπίτι μας κατά τις 9μιση που τον είχα κάνει μπάνιο και ήπιε το γάλα του, έκανε έναν εμετό κατοστάρι κορίτσι, έβγαλε την ψυχή του το παιδί. Το θέμα είναι ότι μετά κοιμήθηκε και κατά τη διάρκεια της νύχτας ανέβαζε πυρετό (37,5-37,8 max) κι έπεφτε μόνος του. Όλη νύχτα αυτό είχαμε, μια ανέβαινε, μια έπεφτε. Λέτε να ήταν αντίδραση από τον εμετό και την κούραση; δεν τού έδινα αντιπυρετικο γιατί από 38 και πάνω τού δίνω,εκτός αυτού, δεν τον είδα να δυσανασχετεί ή να ζορίζεται 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Κορίτσια μου, διαβάζω κι εγώ τις ανησυχίες σας....

@moustokoulouroμιλάς στην καρδιά μου κάθε φορά χαχχαχ κι εγώ λέω αντε να γεννήσω κι άντε να γεννήσω και φαντάζεσαι να μείνουμε τελευταίες ;;;

Κορίτσια, όσες έχετε παιδάκι, να με βοηθήσετε. Είχαμε πάει σε τραπεζι στη μαμά μου σήμερα. Ο γιος μου έφαγε λίγο το μεσημέρι κατα τις 2μιση. Δεν κοιμήθηκε μεσημέρι κι όλη μέρα έπαιζε. Στο σπίτι μας κατά τις 9μιση που τον είχα κάνει μπάνιο και ήπιε το γάλα του, έκανε έναν εμετό κατοστάρι κορίτσι, έβγαλε την ψυχή του το παιδί. Το θέμα είναι ότι μετά κοιμήθηκε και κατά τη διάρκεια της νύχτας ανέβαζε πυρετό (37,5-37,8 max) κι έπεφτε μόνος του. Όλη νύχτα αυτό είχαμε, μια ανέβαινε, μια έπεφτε. Λέτε να ήταν αντίδραση από τον εμετό και την κούραση; δεν τού έδινα αντιπυρετικο γιατί από 38 και πάνω τού δίνω,εκτός αυτού, δεν τον είδα να δυσανασχετεί ή να ζορίζεται 

Καλημέρα κορίτσι! Για τους παιδιάτρους το 37.8 θεωρείται δέκατα. Ίσως ζεσταίνονταν κ στον ύπνο του..είχε ζοριστεί κι από τον εμετό. Θα τον δεις και σήμερα. Απ' το μεσημέρι ως το βράδυ δεν έφαγε κάτι άλλο; Μήπως έφαγε και κάτι που του πείραξε λίγο το στομάχι του; Πιο βαρύ; Τηγανητό; 

Περαστικά ελπίζω να είναι! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Κορίτσια μου, διαβάζω κι εγώ τις ανησυχίες σας....

@moustokoulouroμιλάς στην καρδιά μου κάθε φορά χαχχαχ κι εγώ λέω αντε να γεννήσω κι άντε να γεννήσω και φαντάζεσαι να μείνουμε τελευταίες ;;;

Κορίτσια, όσες έχετε παιδάκι, να με βοηθήσετε. Είχαμε πάει σε τραπεζι στη μαμά μου σήμερα. Ο γιος μου έφαγε λίγο το μεσημέρι κατα τις 2μιση. Δεν κοιμήθηκε μεσημέρι κι όλη μέρα έπαιζε. Στο σπίτι μας κατά τις 9μιση που τον είχα κάνει μπάνιο και ήπιε το γάλα του, έκανε έναν εμετό κατοστάρι κορίτσι, έβγαλε την ψυχή του το παιδί. Το θέμα είναι ότι μετά κοιμήθηκε και κατά τη διάρκεια της νύχτας ανέβαζε πυρετό (37,5-37,8 max) κι έπεφτε μόνος του. Όλη νύχτα αυτό είχαμε, μια ανέβαινε, μια έπεφτε. Λέτε να ήταν αντίδραση από τον εμετό και την κούραση; δεν τού έδινα αντιπυρετικο γιατί από 38 και πάνω τού δίνω,εκτός αυτού, δεν τον είδα να δυσανασχετεί ή να ζορίζεται 

Καλημέρα!

κι εμάς ο παιδιατρος από 38 λέει να δίνουμε 

Πως είναι;

 


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια!

Ο μπεμπάκος στο τελευταίο υπέρηχο έβγαινε 2270γρ εβδομάδα 37 και γεννήθηκε 2400γρ στην 38+1 

Σας εύχομαι να γεννήσετε σύντομα όλες και να πάρετε στα χεεια σας τα νινακια σας! :wub:

να σας ζησει κουδουνιστρα μου!!  γερος και ευλογημενος να ειναι παντα στη ζωη του !!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ γεννάω μεθαύριο! Εχθές είχα 37 πυρετό και το δεξί μου μάτι έβγαζε τζιμπλες.το βράδυ άρχισε να πονάει το δεξί αυτί μου..πήρα ένα ντεπον κ κοιμήθηκα από τις εννιά! Άλλαξα τουλάχιστον δέκα φορές..γινομουνα μούσκεμα! Τώρα δεν έχω πυρετό το μάτι είναι σχετικά καλύτερα αλλά το αυτί μου βούλωσε κ δεν ακούω καλά...εχθές πήρα το γιατρό τηλ κ μου είπε αν έχω πυρετό θα την αναβάλλουμε τη καισαρική κ αποφάσισα να γίνω καλά...δεύτερο κρύωμα σε δύο βδομάδες κ όλα αυτά γίνονται στη κρεβατοκάμαρα..μόνο για γιατρό βγαίνω έξω...άντε αυτή την εβδομάδα θα έχουμε πολλά γεννητουρια από ότι φαίνεται.....

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

@An.thi @moustokoulouroπρος το παρόν καλά δείχνει.. Ηθελα να τον πάω για εξετάσεις ούρων αλλά δε μπορώ να τού συλλέξω ουρα...

@Dimutrulαχ βρε κορίτσι μου... Περαστικά σου και με το καλό 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimutrul είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ γεννάω μεθαύριο! Εχθές είχα 37 πυρετό και το δεξί μου μάτι έβγαζε τζιμπλες.το βράδυ άρχισε να πονάει το δεξί αυτί μου..πήρα ένα ντεπον κ κοιμήθηκα από τις εννιά! Άλλαξα τουλάχιστον δέκα φορές..γινομουνα μούσκεμα! Τώρα δεν έχω πυρετό το μάτι είναι σχετικά καλύτερα αλλά το αυτί μου βούλωσε κ δεν ακούω καλά...εχθές πήρα το γιατρό τηλ κ μου είπε αν έχω πυρετό θα την αναβάλλουμε τη καισαρική κ αποφάσισα να γίνω καλά...δεύτερο κρύωμα σε δύο βδομάδες κ όλα αυτά γίνονται στη κρεβατοκάμαρα..μόνο για γιατρό βγαίνω έξω...άντε αυτή την εβδομάδα θα έχουμε πολλά γεννητουρια από ότι φαίνεται.....

Περαστικά βρε κορίτσι! Δεν χρειάζεται να πας κάπου για να κολλήσεις..με αυτό τον ζεστό καιρό τόσο καιρό τα μικρόβια κάνουν πάρτυ! Κι εγώ πέρασα, ευτυχώς ήπια.. μόνο μπούκωμα, αλλά δεν είμαι και τελείως καλά.

Εσείς που έχετε προγραμματίσει, ξέρετε τουλάχιστον τι σας γίνεται..εμείς κάθε μέρα ξυπνάμε και λέμε..τι θα γίνει τώρα;;; Με το καλό κορίτσι! Όλα καλά να πάνε! ❤

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

Περαστικά βρε κορίτσι! Δεν χρειάζεται να πας κάπου για να κολλήσεις..με αυτό τον ζεστό καιρό τόσο καιρό τα μικρόβια κάνουν πάρτυ! Κι εγώ πέρασα, ευτυχώς ήπια.. μόνο μπούκωμα, αλλά δεν είμαι και τελείως καλά.

Εσείς που έχετε προγραμματίσει, ξέρετε τουλάχιστον τι σας γίνεται..εμείς κάθε μέρα ξυπνάμε και λέμε..τι θα γίνει τώρα;;; Με το καλό κορίτσι! Όλα καλά να πάνε! ❤

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!! ελπίζω μέχρι την Τετάρτη να γίνω καλά να έχω λιγο κουράγιο κ για την μπουμπουκα μου ...σας ακούω πάντως που τρέχετε από δω,κάνετε δουλειές κ σας θαυμάζω...εγώ είμαι από τον Ιούλιο ξάπλα ..νομίζω πέρασαν δέκα χρόνια από πάνω μου ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dimutrul είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!! ελπίζω μέχρι την Τετάρτη να γίνω καλά να έχω λιγο κουράγιο κ για την μπουμπουκα μου ...σας ακούω πάντως που τρέχετε από δω,κάνετε δουλειές κ σας θαυμάζω...εγώ είμαι από τον Ιούλιο ξάπλα ..νομίζω πέρασαν δέκα χρόνια από πάνω μου ...

Τα πέρασα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη! Περίπου 2 μήνες ήμουν ξάπλα.. είναι ψυχοφθόρο. Και νοσηλευτηκα κιόλας. Καλύτερα να μπορείς να τρέχεις από εδώ κι από εκεί. Αλλά μετά θα τα ξεχάσεις όλα!! Στην αρχή έλεγα δεν ξεχνιούνται.. αλλά για να πάρω απόφαση για δεύτερο μάλλον τα ξέχασα κι εγώ :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Τι θα γίνει; Τίποτα σήμερα; :(

Τίποτα.. τώρα που τελείωσα δουλειές και έκανα και μπάνιο μια πίεση την νιώθω.. αλλά μόλις καθήσω θα φύγει..

Εσύ; Νιώθεις τίποτα; Στο γιατρό πότε είναι να πας;

Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Τι θα γίνει; Τίποτα σήμερα; :(

Εγω σημερα κοριτσια πηγα για περπατημα τωρα το απογευμα κ ενιωθα πολλη πιεση χαμηλα αλλα οχι πονο και με πονουσε υπερβολικα η μεση. Αφου νομιζα οτι δεν θα μπορεσω να φτασω μεχρι το σπιτι.  Μετα ηρθα σπιτι εκανα ενα μπανακι κ ξαπλωσα στον καναπε κ μου περασε. Λετε να ειναι καποια ενδειξη ολο αυτο ή απλα η κουραση και το βαρος τα προκαλεσε;;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πήγα κουνιες και μαγείρεψα είχα πόνους περιόδου που έφυγαν δυστυχώς 

κσνω βαθιά καθίσματα και φλερτάρω με την ιδεα ακόμα και σεξ να κάνω κι ας είμαι σαν χοντρό ζώο ... σαν National Geographic θα είναι... 

Γιατρο έχω τη Πέμπτη 

Εσεις;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...