Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, η ζωή είναι όμορφη said:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, boukitsa123 είπε:

Ψυχούλι μπουσούλησε και του λόγου της άντε και στα περπατήματα τους πια καλά εγώ περιμένω να δω ποια θα ανακοινώσει θετικό τεστάκι όποια το θέλει δηλαδή το εύχομαι από καρδιάς. 

 

Just now, boukitsa123 είπε:

Ψυχούλι μπουσούλησε και του λόγου της άντε και στα περπατήματα τους πια καλά εγώ περιμένω να δω ποια θα ανακοινώσει θετικό τεστάκι όποια το θέλει δηλαδή το εύχομαι από καρδιάς. 

Εγώ θέλω πολύ αλλά πρέπει να περιμένω οι επιπλοκές που είχα στην εγκυμοσύνη και το πρόβλημα με το θυρεοειδή μου (μου προκαλεί  ταχυπαλμιες και αρρυθμιες και γενικά προβληματακια με την καρδια)έχουν εξαντλήσει τον οργανισμό μου και η ενδικρινολογος και ο.γυναικολόγος  μου θεωρουν ότι δεν είναι καλή στιγμή.να ξαναβάλω μπροστά. Λογω αυτου του προβλήματος αργησαμε να κάνουμε και παιδί με τον άντρα μου και γενικά δυστυχώς όλες μου  οι εγκυμοσύνες θεωρούνται υψηλού κινδύνου και ξεκινάω με την παραδοχή οτι εχω πιθανότητες 50-50 οτι θα προχωρήσει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Μπράβο πάει κι αυτό τέλεια. 

Όπως τα λες. Τι γίνεται ρε παιδιά όλες εκπαιδευτικίνες είμαστε οι μαμάδες Ιανουαρίου του 2020 :mrgreen:

Και εγώ του επαγγέλματος είμαι απλά είμαι βοηθός βρεφονηπιοκόμος. Δεν εργάζομαι όμως μόνο κάτι 8μηνα που έχω κάνει

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stelloudia είπε:

 

Εγώ θέλω πολύ αλλά πρέπει να περιμένω οι επιπλοκές που είχα στην εγκυμοσύνη και το πρόβλημα με το θυρεοειδή μου (μου προκαλεί  ταχυπαλμιες και αρρυθμιες και γενικά προβληματακια με την καρδια)έχουν εξαντλήσει τον οργανισμό μου και η ενδικρινολογος και ο.γυναικολόγος  μου θεωρουν ότι δεν είναι καλή στιγμή.να ξαναβάλω μπροστά. Λογω αυτου του προβλήματος αργησαμε να κάνουμε και παιδί με τον άντρα μου και γενικά δυστυχώς όλες μου  οι εγκυμοσύνες θεωρούνται υψηλού κινδύνου και ξεκινάω με την παραδοχή οτι εχω πολλες πιθανότητες να μην προχωρήσει

Κορίτσια τι κάνετε; τι μέγεθος ρουχα φοράτε στα μικρά σας; Εμείς φοράμε 12-18 μηνών της ηλικίας μας δε μας κάνουν

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; τι μέγεθος ρουχα φοράτε στα μικρά σας; Εμείς φοράμε 12-18 μηνών της ηλικίας μας δε μας κάνουν

Νομίζω ότι θα μου πάρει καιρό να συνηθίσω τους κανονικούς ρυθμούς τρεξίματος...καλέ πώς την πάλευα τόσα χρόνια;;; Ίσα που προλαβαίνω να κάνω λίγες δουλειές το πρωί που κοιμάται λίγο και μετά στο τρέξιμο μέχρι το βράδυ...απίστευτο...:confused: 

αυτές τις μέρες, τα βράδια πάντα, κοιτάζω και για τα χειμωνιάτικα γιατί θα πιάσει κανένα κρύο και εμείς θα είμαστε με τα μακουδάκια ακόμα...στα νούμερα βάζουμε 9 μηνών τώρα... μου έδωσαν μερικά 12 μηνών... προς το παρόν είναι λίγο φαρδουλά, αλλά μια χαρά φοριούνται...θα πάρω μερικά 18 μηνών γιατί από όσο βλέπω δεν έχουν μεγάλη διαφορά... τι ύψος έχει;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; τι μέγεθος ρουχα φοράτε στα μικρά σας; Εμείς φοράμε 12-18 μηνών της ηλικίας μας δε μας κάνουν

Η μπεμπουλα μας φοράει 9-12 και είναι 8 μηνών. Τώρα είναι 72 ίσως και παραπάνω εκατοστά . Τη Τρίτη έχουμε ραντεβού για έλεγχο. Πολλοι μου έχουν πει πως είναι ψηλή . Ενα μωράκι 1 χρονών προχτές που ειδα στην παρέα μας είναι λιγότερα. Μοντέλακι θα την κάνω

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια, εμένα η μικρή είναι 7,5 μηνών κ φοράει 9-12.. Πηρα κάποια σετ απο hm για το σπιτι.. Έχει κολανάκια 3τμχ και μπλουζάκια μακρυμάνικα 3τμχ πολύ οικονομικά για πλυνε-βάλε τέλεια..

Εμάς ξεχνιέται κ αφήνει χερια κ κανει κανά δυο βήματα μόνη της, μόλις το καταλαβαίνει κάθεται κάτω.. πολύ πλακα έχει :)

Ποτηράκι της έχω το 360ο της munchin (πως λεγεται) και το καταευχαριστιέται.. Βέβαια όταν θέλει να παίξει με τα νερά έχει καταλάβει πώς βγαίνει το νερό κ το πατάει με το χέρι:-D Ετσι έκανε κ με το μπιμπερο το γυρνούσε αναποδα κ ζουλουσε τη ρόγα για να πέφτει νερό:-D

Θελω παπουτσάκια να πάρω σχετικά οικονομικά  να συνηθίζει κ μέτα μολις περπατήσει καλά καλά ίσως κάποιο καλύτερο αλλα δέν εχω ιδέα απο πσπουτσάκια. Εσείς τί έχετε κατα νού?

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Η μπεμπουλα μας φοράει 9-12 και είναι 8 μηνών. Τώρα είναι 72 ίσως και παραπάνω εκατοστά . Τη Τρίτη έχουμε ραντεβού για έλεγχο. Πολλοι μου έχουν πει πως είναι ψηλή . Ενα μωράκι 1 χρονών προχτές που ειδα στην παρέα μας είναι λιγότερα. Μοντέλακι θα την κάνω

Εμάς τα δώδεκα μηνων τσιτα μας είναι τα 18 λιγο πιο άνετα βέβαια τον προηγούμενο μήνα που πήγαμε παιδίατρο οχτώ μηνών ήταν 74 ύψος είναι ψηλός για τους μήνες του, τώρα την Τρίτη έχουμε πάλι ραντεβού.να δούμε πόσο εχει πάρει

18/8 που είχαμε παει παιδίατρο ήταν οχτώ μηνών 74 εκατοστά υψος και 8800 βάρος τώρα την Τρίτη έχουμε ραντεβού στη παιδίατρο. Εμείς έχουμε και το εξης θεμα τα μεγαλυτερα μας είναι οκ σε ύψος αλλά πολύ φαρδιά γιατί το βάρος του είναι σχετικά χαμηλό για το υψος του. Ψηλωνει 3 εκατοστά τουλάχιστον το μηνα

Just now, Marthakat είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, εμένα η μικρή είναι 7,5 μηνών κ φοράει 9-12.. Πηρα κάποια σετ απο hm για το σπιτι.. Έχει κολανάκια 3τμχ και μπλουζάκια μακρυμάνικα 3τμχ πολύ οικονομικά για πλυνε-βάλε τέλεια..

Εμάς ξεχνιέται κ αφήνει χερια κ κανει κανά δυο βήματα μόνη της, μόλις το καταλαβαίνει κάθεται κάτω.. πολύ πλακα έχει :)

Ποτηράκι της έχω το 360ο της munchin (πως λεγεται) και το καταευχαριστιέται.. Βέβαια όταν θέλει να παίξει με τα νερά έχει καταλάβει πώς βγαίνει το νερό κ το πατάει με το χέρι:-D Ετσι έκανε κ με το μπιμπερο το γυρνούσε αναποδα κ ζουλουσε τη ρόγα για να πέφτει νερό:-D

Θελω παπουτσάκια να πάρω σχετικά οικονομικά  να συνηθίζει κ μέτα μολις περπατήσει καλά καλά ίσως κάποιο καλύτερο αλλα δέν εχω ιδέα απο πσπουτσάκια. Εσείς τί έχετε κατα νού?

Επειδή κι εμένα έχει αρχίσει και περπατάει ο μπεμπακος στηριζόμενος στα έπιπλα ρώτησα τη παιδίατρο και μου είπε να μη παρω ακόμα παπούτσια και να περπατάει ξυπόλυτος ή αν έχει ψυχρα με καλτσες διότι τα πατουσακια τους είναι πολύ μαλακά και πρέπει να σκληρυνουν λιγακι για να έχει σωστό περπάτημα το μωρό. Επισης μου είπε ότι τα πρώτα παπούτσια πρέπει να είναι μεν μαλακα εσωτερικά αλλά οπωσδηποτε ανατομικά και γενικά καλή ποιότητα διότι τώρα παίρνει σχήμα το ποδαράκι. Βέβαια ρώτα και τη δικη σου παιδίατρο. Κι εμένα το πατάει το ποτηράκι και γίνεται μούσκεμα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! Έχω καιρό να γράψω,αλλά παρακολουθώ τα νέα σας! Έχω μια ερώτηση, πότε θα ξανακοιμηθω κάποιες ώρες σερί η δόλια μάνα;;;;;;; Ο μικρός 8,5 μηνών και έχει χαλάσει πλήρως τον ύπνο του!! Ξυπνάει ανά 1-2 ώρες!! Ποιες συμπάσχουν; Επίσης,πότε και πώς ξεκινήσατε τη μετάβαση σε κομμάτια;έχω την εντύπωση πως βαρέθηκε τα φαγητά και κάνει πως μασάει ακόμη και το γιαούρτι, οπότε μάλλον μου δείχνει πως είναι έτοιμος..αλλά φοβάμαι μην του σταθεί κάποια τροφή στο λαιμό..

  • Μου αρέσει 1

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Καλημέρα στην παρέα! Έχω καιρό να γράψω,αλλά παρακολουθώ τα νέα σας! Έχω μια ερώτηση, πότε θα ξανακοιμηθω κάποιες ώρες σερί η δόλια μάνα;;;;;;; Ο μικρός 8,5 μηνών και έχει χαλάσει πλήρως τον ύπνο του!! Ξυπνάει ανά 1-2 ώρες!! Ποιες συμπάσχουν; Επίσης,πότε και πώς ξεκινήσατε τη μετάβαση σε κομμάτια;έχω την εντύπωση πως βαρέθηκε τα φαγητά και κάνει πως μασάει ακόμη και το γιαούρτι, οπότε μάλλον μου δείχνει πως είναι έτοιμος..αλλά φοβάμαι μην του σταθεί κάποια τροφή στο λαιμό..

Καλημέρα . Μήπως το μωράκι σου βγάζει δόντια? Αν δεν έχει βγάλει ήδη ίσως είναι αυτό. Μετάβαση έννοεις από γάλα σε φρουτοκρέμα σε φαριν λακτε και κρέατα? Γιατί συνήθως αυτά ξεκινάνε 7 μηνών. Η μπέμπα μας τρώει απ όλα εκτός από αυγό που δεν μας αφήνει ακόμα και γιαουρτακι δεν της δώσαμε ακόμα. Μήπως να της άλλαζες τα υλικά που βάζεις στο φαγακι του? Εγώ στο κρέας  μια μέρα έβαλα πιπεριά Φλωρίνης και ξετρελαθηκε. 

Τώρα κατάλαβα τι εννοούσες μετάβαση σε κομμάτια :lol: . Μόλος ξύπνησα και δεν έχω πιεί ακόμα καφέ και υπολειτουργω. Πόσο μηνών είναι το μωράκι σου? Τα κομμάτια είναι πολύ επικίνδυνο για το μωρό. Καμία φορά της δίνω σε ειδικό δοχείο φρούτα για να μασάει και τα ειδικά μπισκότα . Αυτό ο παιδιατρος σας θα σας το πει. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Καλημέρα στην παρέα! Έχω καιρό να γράψω,αλλά παρακολουθώ τα νέα σας! Έχω μια ερώτηση, πότε θα ξανακοιμηθω κάποιες ώρες σερί η δόλια μάνα;;;;;;; Ο μικρός 8,5 μηνών και έχει χαλάσει πλήρως τον ύπνο του!! Ξυπνάει ανά 1-2 ώρες!! Ποιες συμπάσχουν; Επίσης,πότε και πώς ξεκινήσατε τη μετάβαση σε κομμάτια;έχω την εντύπωση πως βαρέθηκε τα φαγητά και κάνει πως μασάει ακόμη και το γιαούρτι, οπότε μάλλον μου δείχνει πως είναι έτοιμος..αλλά φοβάμαι μην του σταθεί κάποια τροφή στο λαιμό..

Καλημέρα κορίτσι....εγώ συμπάσχω μαζί σου... Βασικά δεν συμπάσχω ακριβώς. Ξεκινήσαμε συγκοιμηση για να κοιμηθώ λιγάκι και την νύχτα τα πάει σούπερ. Κάνει όμως ανήσυχο ύπνο. Δηλαδή τον βρήκα πανω στην πλάτη του άντρα μου να κοιμάται. Τον ένιωσα κάποια στιγμή να απομακρύνεται από εμένα και από ξαπλωτη θέση κάθισε και κοιμόταν καθιστός. Μας κλωτσαει.. Ναι μεν κοιμόμαστε σερί αλλά με όλα αυτά δεν ξεκουραζόμαστε και πρέπει να κάνω την μετάβαση. Τρέμω στην ιδέα κ μόνο. έχει χαλάσει όμως τελείως το πρόγραμμα του. Εκεί που κοιμόταν μισή ώρα το πρωί και 1,5 το μεσημέρι πλέον δεν μου κοιμάται καθόλου μέσα στην μέρα. Μόνο κάτι σκόρπια δεκάλεπτα. Το πρωί 6:00 έχει ξυπνήσει...ενώ ξυπνούσαμε 7:30. Εσείς κοιμάστε μέσα στην μέρα? Ρουτίνα ύπνου ακολουθείτε το βράδυ? 

Όσον αφορά το φαγητό... Εγώ έχω σταματήσει από εφτά μηνών το αλεσμένο μεσημεριανό. Τα φρούτα τα δίνω ακόμη αλεσμένα. Το μεσημεριανό το κόβω πολύ μικρά κομμάτια η το πατάω με το πιρούνι και του τα δίνω. Και εγώ φοβάμαι πολύ αλλά έχω δει ότι γενικά κ κάποιο κομμάτι να μου έχει ξεφύγει κ να είναι μεγαλύτερο το διαχειρίζεται πολύ καλά και πιστεύω όλα τα μωράκια το διαχειρίζονται. Άλλωστε τις αλεσμένες τροφές πρέπει να τις δίνουμε μέχρι δέκα μηνών το αργότερο. Οπότε είστε σε καλό στάδιο ( ηλικιακά ) να ξεκινήσετε κομματάκια. 

Εμάς τώρα γενικά, δείχνει μια άρνηση στο φαγητό. Ίσως να φταίνε τα δοντακια του και τρώει δύο τρεις κουταλιτσες κ κλειδώνει. Ευτυχώς όμως στα κιλά του τα πάει πολύ καλά οπότε δεν αγχώνομαι για την ώρα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Καλημέρα στην παρέα! Έχω καιρό να γράψω,αλλά παρακολουθώ τα νέα σας! Έχω μια ερώτηση, πότε θα ξανακοιμηθω κάποιες ώρες σερί η δόλια μάνα;;;;;;; Ο μικρός 8,5 μηνών και έχει χαλάσει πλήρως τον ύπνο του!! Ξυπνάει ανά 1-2 ώρες!! Ποιες συμπάσχουν; Επίσης,πότε και πώς ξεκινήσατε τη μετάβαση σε κομμάτια;έχω την εντύπωση πως βαρέθηκε τα φαγητά και κάνει πως μασάει ακόμη και το γιαούρτι, οπότε μάλλον μου δείχνει πως είναι έτοιμος..αλλά φοβάμαι μην του σταθεί κάποια τροφή στο λαιμό..

Καλημέρα κορίτσι!Εμείς ξεκινήσαμε τα κομματάκια εφτάμιση μηνών περίπου και τώρα στο φαγητό τα λαχανικά τα πατάω με το πιρούνι και το κρεας το μαδαω κομματάκια. Εγώ ξεκίνησα με τη φρουτοκρρεμα ελιωνα τα σκληρά φρούτα και μετά παταγα τη μπανάνα με το πιρούνι και την εβαζα μέσα στα λιωμένα. Κι εγώ φοβόμουν η αλήθεια είναι αλλά το μωρό αν είναι έτοιμο σου το δείχνει εμένα έκανε ότι μασάγε τα λιωμένα επίσης όταν τρωγαμε εμεις έκανε την κινηση του μασηματος κι αυτος. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Καλημέρα στην παρέα! Έχω καιρό να γράψω,αλλά παρακολουθώ τα νέα σας! Έχω μια ερώτηση, πότε θα ξανακοιμηθω κάποιες ώρες σερί η δόλια μάνα;;;;;;; Ο μικρός 8,5 μηνών και έχει χαλάσει πλήρως τον ύπνο του!! Ξυπνάει ανά 1-2 ώρες!! Ποιες συμπάσχουν; Επίσης,πότε και πώς ξεκινήσατε τη μετάβαση σε κομμάτια;έχω την εντύπωση πως βαρέθηκε τα φαγητά και κάνει πως μασάει ακόμη και το γιαούρτι, οπότε μάλλον μου δείχνει πως είναι έτοιμος..αλλά φοβάμαι μην του σταθεί κάποια τροφή στο λαιμό..

Καλημέρα, εμείς ακολουθουμε μεσα στην ημερα ρουτινα υπνου.. Κοιμαται το πρωι 1 ωρα μετα το φρουτο κ το μεσημερι κανα 2 ωρο μετα το φαγητο.. απογευμα πλεον σπανια κοιμαται κ ενω απο λιχουδάκι κοιμόταν σερι τη νύχτα εδω κ 10μερες ξυπναει ανα 2 ωρες μονο κ μονο για να με βλέπει με το που παω στο δωματιο της κ την παιρνω αγκαλια ξανακοιμαται :-D πιστευω ειναι μια φάση..

Εμενα κανει συνέχεια την κινηση ότι μασάει, κομματια βέβαια στο φαγητό δεν της δίνω ακόμη ειναι 7,5 αλλα της δίνω για να εξασκείτε Μιράντα Παπαδοπούλου τα στενόμακρα (εχει ολικής, χωρίς ζάχαρη, με περισσότερο ασβέστιο κ τα κλασσικά) είναι μαλακά τα κραταει μονη της, τα παπαριάζει κ τα τρώει.. Τα baby Μιράντα δεν τα θελει καθόλου οπότε της δίνω τα κανονικά.. Της δίνω 1 μετά το μεσημεριανό σαν γλυκάκι :grin:Επίσης της δίνω κόρα από ψωμί όταν τρώμε εμείς το απόγευμα για να έχει να ασχολείτε κ να μας κάνει παρέα κ να μή ζητάει το δικό μας :-D και μπανάνα την ανοίγω την κρατάω εγώ κ της την δίνω να την γλείφει, να τη μασουλάει οσο μπορεί κτλ. πάντα παρόν κ με βοήθεια όπου ζορίζεται..:-D 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!!!! Στη δικιά μου βάζω το 12 μηνών δεν ξέρω πόσο ύψος έχει αλλά της κάνουν με λίγο απόκλιση. Και έχει και τις διπλίτσες της. 

@Marthakat κι εγώ της δίνω στο χεράκι αλλά όχι μπισκότα τέτοια γιατί με το σάλιο κάνει τα πάντα μαντάρα εναλλακτικά της δίνω ρυζογκοφρέτα αν δεν με πιέζει ο χρόνος όμως και έχω θυμηθεί την σαλιάρα της δίνω και κανένα τέτοιο γλύκισμα. 

Σε περίπτωση lockdown πρέπει να καβατζάρω και γάλατα...

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Marthakat είπε:

Καλημέρα, εμείς ακολουθουμε μεσα στην ημερα ρουτινα υπνου.. Κοιμαται το πρωι 1 ωρα μετα το φρουτο κ το μεσημερι κανα 2 ωρο μετα το φαγητο.. απογευμα πλεον σπανια κοιμαται κ ενω απο λιχουδάκι κοιμόταν σερι τη νύχτα εδω κ 10μερες ξυπναει ανα 2 ωρες μονο κ μονο για να με βλέπει με το που παω στο δωματιο της κ την παιρνω αγκαλια ξανακοιμαται :-D πιστευω ειναι μια φάση..

Εμενα κανει συνέχεια την κινηση ότι μασάει, κομματια βέβαια στο φαγητό δεν της δίνω ακόμη ειναι 7,5 αλλα της δίνω για να εξασκείτε Μιράντα Παπαδοπούλου τα στενόμακρα (εχει ολικής, χωρίς ζάχαρη, με περισσότερο ασβέστιο κ τα κλασσικά) είναι μαλακά τα κραταει μονη της, τα παπαριάζει κ τα τρώει.. Τα baby Μιράντα δεν τα θελει καθόλου οπότε της δίνω τα κανονικά.. Της δίνω 1 μετά το μεσημεριανό σαν γλυκάκι :grin:Επίσης της δίνω κόρα από ψωμί όταν τρώμε εμείς το απόγευμα για να έχει να ασχολείτε κ να μας κάνει παρέα κ να μή ζητάει το δικό μας :-D και μπανάνα την ανοίγω την κρατάω εγώ κ της την δίνω να την γλείφει, να τη μασουλάει οσο μπορεί κτλ. πάντα παρόν κ με βοήθεια όπου ζορίζεται..:-D 

Καλησπέρα. Και τη μπέμπα μας προσπαθώ να τη κρατάω σε ρουτίνα ύπνου αλλά.δε μπορείς και με το ζόρι να το κοιμησεις. Το πρωί κοιμαται συνήθως μετά το πρωινό γάλα  καμία ώρα και ξυπνάει . Κατά τις 10- 11 της δίνω τη φρουτοκρέμα και κοιμάται μετά από 1 ωρίτσα ή αμέσως καμία φορά αν είναι κουρασμένη και ξυπνά για το μεσημέρι . Απόγευμα δεν κοιμάται πολύ τελευταία , καμία ωρίτσα και ξυπνάει για παιχνίδια . Το βράδυ κατά τις 9 τρώει και περίπου κατά τις 10 το αργότερο 11 έχει κοιμηθεί και ξανά στις 7 το πρωί. Ευτυχώς τώρα είναι ήσυχη και κοιμόμαστε . Ακόμα δε ξεκίνησε τα δοντακια ελπίζω να μην παιδεύει πολύ όταν τα βγάλει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ψάχνω κάτι χερούλια που βάζουν στο πάρκο για να μπορέσει το μωρό να σηκώνεται και να μάθει να στέκεται. Που μπορώ να βρω. Πήγα τζαμπο και δε βρήκα ή τουλάχιστον δεν τα είδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...