Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

23 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; τι μέγεθος ρουχα φοράτε στα μικρά σας; Εμείς φοράμε 12-18 μηνών της ηλικίας μας δε μας κάνουν

Εμείς που είμαστε 8 μηνών είναι 74 εκ κ 9400 κ μας κάνουν τα 9-12! Φυσικά είναι κ στη φόρμα του ρούχου κάποια είναι πιο στενή γραμμή κ κάποια κανονικά! Ας πουμε έτυχε μου έφεραν ένα 12ρι νούμερο κ το παντελόνι δεν της έκανε τόσο στο ύψος όσο και στα μπουτακια της! Εγώ πλέον κοιτάω τα εκατοστά στα ρούχα! 

Παντως γνώμη μου, επειδή μεγαλώνουν πολύ γρήγορα καλύτερα να τα παίρνουμε λίγο μεγαλύτερα ώστε να τα φορέσουν γιατί είναι κρίμα να μένουν αφόρετα ! Για τον χειμώνα ακόμα δεν ψωνίσαμε αλλά κάναμε βάφτιση και μας έφεραν αρκετά ρουχαλάκια! Τα νούμερα είναι οκ ( βλέποντας τα εκατοστά ) .. στη συνέχεια θα δω τι θα χρειαστούμε κ θα πάρω σταδιακά .. πάντως για τα πρώτα κρύα έχουμε κάποια να φορέσουμε !

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Giota1983 είπε:

Κορίτσια ψάχνω κάτι χερούλια που βάζουν στο πάρκο για να μπορέσει το μωρό να σηκώνεται και να μάθει να στέκεται. Που μπορώ να βρω. Πήγα τζαμπο και δε βρήκα ή τουλάχιστον δεν τα είδα

Έχει στο λητώ. Εναλλακτικά ψάξε στο google διαδικτυακά γιατί προφανώς στα λητώ θα είναι πιο ακριβά. 

Καλησπέρα κόρες. Μπαίνω να δω γρήγορα τα νέα σας και τρέχω να κοιμηθώ. 

@Marthakat, σε αυτή την ηλικία τα πιάνει το άγχος του αποχωρισμού. Όντως αρκεί να πηγαίνεις να την παρηγορείς και να την ξαναβάζεις για ύπνο. Έμεις έχουμε άλλο θέμα...στο καινούργιο σπίτι, στον κάτω όροφο μένει μία οικογένεια με έναν έφηβο πιθανότατα με αυτισμό (δεν τον έχω δει αλλά τον ακούω). Είναι ήσυχος όλη την ημέρα. Μόλις πάει 11.30 το βράδυ ξεκινάει φωνές μέχρι τις 7 το πρωί. Το κακό είναι ότι ο μπέμπης όταν ξεξυπνάει τον ακούει και μετά δεν τον παίρνει ο ύπνος και μιλάμε για τις 4.00, τις 4.30, τις 6.00 το πρωί ή ό,τι ώρα τον ακούσει να φωνάζει. Οπότε μαζί με το πρωινό γάλα τον παίρνω και στο κρεββάτι μας για να κοιμηθεί και αυτός αλλά και εμείς. Και ενώ ο καημένος αμέσως συνήθισε την κούνια του και το νέο δωμάτιο και κοιμόταν μόνος του, νομίζω ότι θα μας πάει πίσω η όλη ιστορία. 

Φαγητά είμαστε ακόμα με αλεσμένα εμείς. Δοντάκι γιοκ ακόμα. Όσες φορές ξέφυγε κομματάκι μεγαλύτερο ή με ψωμάκι που δεν ξέρει τι να το κάνει αηδιάζει σαν να θέλει να κάνει εμετό. Του δίνω μπισκοτάκια παιδικά και γίνεται μαντάρα. Την επόμενη φορά θα δοκιμάσω κι εγώ τα μιράντα. Μου αρέσουν κι εμένα. 

Ρούχα έχουμε πολλή πλάκα. Ένα σταθερό νούμερο δεν έχει. Είναι 72 εκ και 9000 κιλά και 7 1/2 μηνών. Μπλουζάκια, σορτσάκια τα είχα πάρει 9 μηνών για να τα φοράμε μέχρι τέλος καλοκαιριού. Ανάλογα την εταιρεία ή είναι οκ ή λίγο στενά. Αλλά είναι εντάξει. Φανελάκια δεν του πήρα καινούργια και φοράει να 3-6 αλλά χωρίς να τα κουμπώνω από κάτω γιατί εννοείται δεν του κάνουν. Το καλοκαίρι εννοείται δεν τα φορούσε. Του βάζω τώρα το βράδυ με ένα κολάν από κάτω σαν μπλούζα. Κολάν φοράει 9-12, στο μάκρος είναι οκ, στη μέση μας πέφτουν λίγο φαρδουλά. Τώρα θα παραγγείλω τα μεγαλύτερα για μέσα στο σπίτι τον χειμώνα και η αλήθεια είναι ότι με προβληματίσατε όταν διάβασα ότι φοράτε το 12 και σας είναι στενό. Σκεφτόμουν για 12-18, αλλά μήπως είναι και αυτό οριακό;

 

 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Εμείς που είμαστε 8 μηνών είναι 74 εκ κ 9400 κ μας κάνουν τα 9-12! Φυσικά είναι κ στη φόρμα του ρούχου κάποια είναι πιο στενή γραμμή κ κάποια κανονικά! Ας πουμε έτυχε μου έφεραν ένα 12ρι νούμερο κ το παντελόνι δεν της έκανε τόσο στο ύψος όσο και στα μπουτακια της! Εγώ πλέον κοιτάω τα εκατοστά στα ρούχα! 

Παντως γνώμη μου, επειδή μεγαλώνουν πολύ γρήγορα καλύτερα να τα παίρνουμε λίγο μεγαλύτερα ώστε να τα φορέσουν γιατί είναι κρίμα να μένουν αφόρετα ! Για τον χειμώνα ακόμα δεν ψωνίσαμε αλλά κάναμε βάφτιση και μας έφεραν αρκετά ρουχαλάκια! Τα νούμερα είναι οκ ( βλέποντας τα εκατοστά ) .. στη συνέχεια θα δω τι θα χρειαστούμε κ θα πάρω σταδιακά .. πάντως για τα πρώτα κρύα έχουμε κάποια να φορέσουμε !

Κι εγώ με τα εκατοστά ψωνίζω αλλιώς δε γίνεται...μεγαλώνουν γρήγορα:x

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Έχει στο λητώ. Εναλλακτικά ψάξε στο google διαδικτυακά γιατί προφανώς στα λητώ θα είναι πιο ακριβά. 

Καλησπέρα κόρες. Μπαίνω να δω γρήγορα τα νέα σας και τρέχω να κοιμηθώ. 

@Marthakat, σε αυτή την ηλικία τα πιάνει το άγχος του αποχωρισμού. Όντως αρκεί να πηγαίνεις να την παρηγορείς και να την ξαναβάζεις για ύπνο. Έμεις έχουμε άλλο θέμα...στο καινούργιο σπίτι, στον κάτω όροφο μένει μία οικογένεια με έναν έφηβο πιθανότατα με αυτισμό (δεν τον έχω δει αλλά τον ακούω). Είναι ήσυχος όλη την ημέρα. Μόλις πάει 11.30 το βράδυ ξεκινάει φωνές μέχρι τις 7 το πρωί. Το κακό είναι ότι ο μπέμπης όταν ξεξυπνάει τον ακούει και μετά δεν τον παίρνει ο ύπνος και μιλάμε για τις 4.00, τις 4.30, τις 6.00 το πρωί ή ό,τι ώρα τον ακούσει να φωνάζει. Οπότε μαζί με το πρωινό γάλα τον παίρνω και στο κρεββάτι μας για να κοιμηθεί και αυτός αλλά και εμείς. Και ενώ ο καημένος αμέσως συνήθισε την κούνια του και το νέο δωμάτιο και κοιμόταν μόνος του, νομίζω ότι θα μας πάει πίσω η όλη ιστορία. 

Φαγητά είμαστε ακόμα με αλεσμένα εμείς. Δοντάκι γιοκ ακόμα. Όσες φορές ξέφυγε κομματάκι μεγαλύτερο ή με ψωμάκι που δεν ξέρει τι να το κάνει αηδιάζει σαν να θέλει να κάνει εμετό. Του δίνω μπισκοτάκια παιδικά και γίνεται μαντάρα. Την επόμενη φορά θα δοκιμάσω κι εγώ τα μιράντα. Μου αρέσουν κι εμένα. 

Ρούχα έχουμε πολλή πλάκα. Ένα σταθερό νούμερο δεν έχει. Είναι 72 εκ και 9000 κιλά και 7 1/2 μηνών. Μπλουζάκια, σορτσάκια τα είχα πάρει 9 μηνών για να τα φοράμε μέχρι τέλος καλοκαιριού. Ανάλογα την εταιρεία ή είναι οκ ή λίγο στενά. Αλλά είναι εντάξει. Φανελάκια δεν του πήρα καινούργια και φοράει να 3-6 αλλά χωρίς να τα κουμπώνω από κάτω γιατί εννοείται δεν του κάνουν. Το καλοκαίρι εννοείται δεν τα φορούσε. Του βάζω τώρα το βράδυ με ένα κολάν από κάτω σαν μπλούζα. Κολάν φοράει 9-12, στο μάκρος είναι οκ, στη μέση μας πέφτουν λίγο φαρδουλά. Τώρα θα παραγγείλω τα μεγαλύτερα για μέσα στο σπίτι τον χειμώνα και η αλήθεια είναι ότι με προβληματίσατε όταν διάβασα ότι φοράτε το 12 και σας είναι στενό. Σκεφτόμουν για 12-18, αλλά μήπως είναι και αυτό οριακό;

 

 

Αγχος αποχωρισμού δεν ξέρω αν είναι γιατι εμένα απο 2 μηνων κοιμάται στο δωμάτιο της και τα μεσημέρια πάλι εκεί την βάζω..και παντα το έπαιρνε σερί και να ξυπνουσε λίγο επαιζε με τα χεράκια της ή με ένα κουκλάκι που της έχω κ ξανακοιμόταν μόνη της..  Σκεφτομαι τώρα το ενδεχόμενο ότι επειδή οταν την αφήνω κάποιες φορές τα πρωινά στην πεθερά μου την βάζει στο κρεβάτι της να κοιμηθεί κ ξαπλώνει μαζί της και διαβάζει βιβλίο μήπως το παιδί συνήθισε να βλέπει κάποιον δίπλα της κ τώρα όταν ξυπνάει κλαίει για να με δεί.. Τί να πώ... φάση ειναι να στρώσει :-D

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Κι εγώ με τα εκατοστά ψωνίζω αλλιώς δε γίνεται...μεγαλώνουν γρήγορα:x

Πόσα εκ περίπου θα υπολογίσεις για τα χειμωνιάτικα;

1 hour ago, Marthakat είπε:

Αγχος αποχωρισμού δεν ξέρω αν είναι γιατι εμένα απο 2 μηνων κοιμάται στο δωμάτιο της και τα μεσημέρια πάλι εκεί την βάζω..και παντα το έπαιρνε σερί και να ξυπνουσε λίγο επαιζε με τα χεράκια της ή με ένα κουκλάκι που της έχω κ ξανακοιμόταν μόνη της..  Σκεφτομαι τώρα το ενδεχόμενο ότι επειδή οταν την αφήνω κάποιες φορές τα πρωινά στην πεθερά μου την βάζει στο κρεβάτι της να κοιμηθεί κ ξαπλώνει μαζί της και διαβάζει βιβλίο μήπως το παιδί συνήθισε να βλέπει κάποιον δίπλα της κ τώρα όταν ξυπνάει κλαίει για να με δεί.. Τί να πώ... φάση ειναι να στρώσει :-D

Αν έχω καταλάβει καλά από τα λεγόμενα της παιδιάτρου, είναι μια φάση που περνάνε τα μωρά την περίοδο από 8 μηνών. Αντιλαμβάνονται τον εαυτό τους ως οντότητες και κάποιες φορές τους προκαλεί ανασφάλεια. Εξ ου και τα νυχτερινά ξυπνήματα που γίνονται πιο συχνά. Θέλουν όντως επιβεβαίωση της μητρικής παρουσίας ότι και καλά είμαι εδώ αν με χρειαστείς και για αυτό ξανακοιμουνται γρήγορα. Κάπως έτσι μου το εξηγήσε. Όπως και να έχει φάση είναι θα περάσει.:grin:

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Agapakiii Καλοφώτιστη η κορούλα σας. Τι όνομα της διαλέξατε; 

@Ele@n  τσέκαρα marks&spencer έχει ωραία πράγματα αλλά δεν τρελάθηκα με την μπεμπέ σειρά δεν ξέρω. Στα μεγάλα μου όμως πέτυχα καλά ρουχάκια κυρίως της κόρης μου του γιου μου τα βρήκα κάπως συνηθισμένα να το πω. Πάντως σπουδαία ανακάλυψη δεν το ήξερα το μαγαζί να σαι καλά. :) 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Πόσα εκ περίπου θα υπολογίσεις για τα χειμωνιάτικα;

Αν έχω καταλάβει καλά από τα λεγόμενα της παιδιάτρου, είναι μια φάση που περνάνε τα μωρά την περίοδο από 8 μηνών. Αντιλαμβάνονται τον εαυτό τους ως οντότητες και κάποιες φορές τους προκαλεί ανασφάλεια. Εξ ου και τα νυχτερινά ξυπνήματα που γίνονται πιο συχνά. Θέλουν όντως επιβεβαίωση της μητρικής παρουσίας ότι και καλά είμαι εδώ αν με χρειαστείς και για αυτό ξανακοιμουνται γρήγορα. Κάπως έτσι μου το εξηγήσε. Όπως και να έχει φάση είναι θα περάσει.:grin:

Σίγουρα καποια θα τα πάρω 80 εκατοστά και καποια (πιο χοντρά για Δεκέμβρη κλπ ) 86 τα 74 δε του κάνουν πια περιμένω να πάω την Τρίτη να δω πόσο ύψος έχει βάλει παλι και ανάλογα θα κινηθώ. Τα παντελόνια πάντως θα του  πάρω αυτά που μαζεύουν στον αστράγαλο ωστε και να του είναι λίγο πιο μακρια να μη τον εμποδίζουν και με το περπάτημα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

@Agapakiii Καλοφώτιστη η κορούλα σας. Τι όνομα της διαλέξατε; 

@Ele@n  τσέκαρα marks&spencer έχει ωραία πράγματα αλλά δεν τρελάθηκα με την μπεμπέ σειρά δεν ξέρω. Στα μεγάλα μου όμως πέτυχα καλά ρουχάκια κυρίως της κόρης μου του γιου μου τα βρήκα κάπως συνηθισμένα να το πω. Πάντως σπουδαία ανακάλυψη δεν το ήξερα το μαγαζί να σαι καλά. :) 

Από τα μαρκς παίρνω φανελάκια. Πολύ καλή σύνθεση. Τα 0-3 μας έβγαλαν μέχρι τον Ιούνιο. Μην ρωτάς πώς...δεν ξέρω..πάλι από εκεί πήρα τώρα. Ρούχα δεν μου άρεσαν πέρυσι.

Just now, Stelloudia είπε:

Σίγουρα καποια θα τα πάρω 80 εκατοστά και καποια (πιο χοντρά για Δεκέμβρη κλπ ) 86 τα 74 δε του κάνουν πια περιμένω να πάω την Τρίτη να δω πόσο ύψος έχει βάλει παλι και ανάλογα θα κινηθώ. Τα παντελόνια πάντως θα του  πάρω αυτά που μαζεύουν στον αστράγαλο ωστε και να του είναι λίγο πιο μακρια να μη τον εμποδίζουν και με το περπάτημα.

Λες δηλαδή από Γενάρη να χρειαστεί άλλο νούμερο; Για 24 μήνες;

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα ορισμένα ρουχαλακια για να κάνουμε την δουλειά μας μέχρι τον Δεκέμβριο και μετά βλέπουμε. Αγόρασα βάση ύψους πιο πολύ γιατί βάση μηνών δεν βγάζουμε άκρη. Ορισμένα ρουχαλακια τα πήραμε λίγο πιο άνετα όπως για παράδειγμα φουτερακια ώστε να του είναι τώρα χουχουλιαρικα αλλά να μπορεί να τα φοράει μέχρι Φλεβάρη τουλάχιστον. Στο h&m βρήκα πολύ ωραία ρουχαλακια και σχετικά καλές τιμές. Οποία ενδιαφέρεται για υπνοσακο κορίτσια νομίζω έκανα σούπερ αγορά. Online από το νεονατο 27 ευρώ χοντρό σαν παπλωματακι. Δεν θα κρυώνει σίγουρα τα βράδια. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blue-entry είπε:

Εγώ αγόρασα ορισμένα ρουχαλακια για να κάνουμε την δουλειά μας μέχρι τον Δεκέμβριο και μετά βλέπουμε. Αγόρασα βάση ύψους πιο πολύ γιατί βάση μηνών δεν βγάζουμε άκρη. Ορισμένα ρουχαλακια τα πήραμε λίγο πιο άνετα όπως για παράδειγμα φουτερακια ώστε να του είναι τώρα χουχουλιαρικα αλλά να μπορεί να τα φοράει μέχρι Φλεβάρη τουλάχιστον. Στο h&m βρήκα πολύ ωραία ρουχαλακια και σχετικά καλές τιμές. Οποία ενδιαφέρεται για υπνοσακο κορίτσια νομίζω έκανα σούπερ αγορά. Online από το νεονατο 27 ευρώ χοντρό σαν παπλωματακι. Δεν θα κρυώνει σίγουρα τα βράδια. 

Α τέλεια. Μεγειά του. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Ele@n είπε:

Από τα μαρκς παίρνω φανελάκια. Πολύ καλή σύνθεση. Τα 0-3 μας έβγαλαν μέχρι τον Ιούνιο. Μην ρωτάς πώς...δεν ξέρω..πάλι από εκεί πήρα τώρα. Ρούχα δεν μου άρεσαν πέρυσι.

Λες δηλαδή από Γενάρη να χρειαστεί άλλο νούμερο; Για 24 μήνες;

Στα φανελάκια τα ολόσωμα σίγουρα διότι ήδη  φοράει για 18μηνων και εχουν ελάχιστο αέρα. Πχ ζακετες που του χω το 12αρι του είναι κοντα στα μανίκια οπότε είμαστε ηδη στο 18αρι. Εμείς καλοκαιρινά φορουσαμε ολο το καλοκαίρι 12αρι. Γενικά έχει πολυ μακριά άκρα και με τον μεγάλο το ίδιο θέμα είχα ποτέ δεν έχει βάλει ρούχα της ηλικιας του αφού είναι 13 και ήδη μου ρίχνει ένα κεφάλι (164cm ύψος έχω). Το 80εκατοστά αντιστοιχούν σε 18μηνών και τα 86 σε 24μηνών και καλά όποτε νομίζω σίγουρα υπάρχει περιπτωση να χρειαστούμε για αυτό και α ψωνίσω πολύ συντηρητικά διότι είχα ψωνίσει πάρα πολλά για ο καλοκαιρι και δεν έβαλε σχεδόν τίποτα διότι τα πήρα νωρίτερα και δεν υπολόγισα σωστά.Μάλλον μεγαλώνουμε γίγαντες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια υπνόσακο παίρνουμε με άνοιγμα από κάτω ή κλειστό; Και με χωρίς μανίκια φαντάζομαι ε; Είναι καλύτερος από την κουβέρτα ή το πάπλωμα; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Blue-entry είπε:

Εγώ αγόρασα ορισμένα ρουχαλακια για να κάνουμε την δουλειά μας μέχρι τον Δεκέμβριο και μετά βλέπουμε. Αγόρασα βάση ύψους πιο πολύ γιατί βάση μηνών δεν βγάζουμε άκρη. Ορισμένα ρουχαλακια τα πήραμε λίγο πιο άνετα όπως για παράδειγμα φουτερακια ώστε να του είναι τώρα χουχουλιαρικα αλλά να μπορεί να τα φοράει μέχρι Φλεβάρη τουλάχιστον. Στο h&m βρήκα πολύ ωραία ρουχαλακια και σχετικά καλές τιμές. Οποία ενδιαφέρεται για υπνοσακο κορίτσια νομίζω έκανα σούπερ αγορά. Online από το νεονατο 27 ευρώ χοντρό σαν παπλωματακι. Δεν θα κρυώνει σίγουρα τα βράδια. 

Πήρες με πόδια ή αυτό που είναι σαν σακουλάκι; είχα πάρει πέρυσι νούμερο μεγάλο για να του κάνει και φέτος, αλλά έχω την απορία, τώρα που γυρίζουν γύρω γύρω θα τον βολεύει ή θα του σπάει τα νεύρα και θα ξυπνάει; 

Κι εγώ κοιτάζω βάσει ύψους, αλλά δεν μπορώ να μαντέψω πόσο θα φτάσει μέχρι την Άνοιξη. Είμαστε τώρα στα 72, κοιτάζω στα 86. Πάντα για το σπίτι μιλάω...κολανάκια, μακουδάκια διπλώνουν οπότε πιστεύω ότι κατά τον Δεκέμβρη θα είναι οκ... το ίδιο ήταν και τα καλοκαιρινά. Όταν τα πήρα ήταν αρκετά άνετα πάνω του, αλλά μέχρι να βγει το καλοκαίρι μας είναι οκ εδώ και καιρό. Ελπίζω να μην κάνω λάθος τώρα.

Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια υπνόσακο παίρνουμε με άνοιγμα από κάτω ή κλειστό; Και με χωρίς μανίκια φαντάζομαι ε; Είναι καλύτερος από την κουβέρτα ή το πάπλωμα; 

Είχα πάρει από τα hm πέρυσι σακουλάκι χωρίς μανίκια. Το χωρίς μανίκια το λένε για να μην ζεσταίνονται. Αν βρεις με αφαιρούμενα μανίκια είναι το ιδανικό ώστε να τα βάζεις όταν κάνει πολύ κρύο.  Το μόνο σίγουρο είναι ότι με υπνόσακο θα είναι ζεστό το σώμα τους αν με κουβέρτα ξεσκεπάζονται. Βέβαια, εγώ του έβαζα και τον υπνόσακο και κουβέρτα και μια χαρά τα δεχόταν. Για να πεις ότι ο υπνόσακος είναι καλύτερος από κουβέρτα πρέπει να πάρεις ακριβή μάρκα που φροντίζουν και την επένδυση. Τώρα για το αν έχει πόδια ή όχι εκεί έχω μια αμφιβολία...

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ο υπνοσακος ( που πήρα ) δεν θέλει σίγουρα έξτρα σκέπασμα. Είναι πολύ χοντρός. Η επένδυση του μοιάζει με παπλωματακι. Έχει μανίκια και δυστυχώς δεν είναι αφαιρούμενα. Τον πήρα με ποδαράκια ανοιχτά - όχι σαν φορμακι γιατί σκέφτηκα ότι αν ξεκινήσει να σηκώνεται η όταν θα ξεκινήσει να περπαταει δεν θα τον βολεύει ο άλλος. Υπνοσακο σαν σάκο ( για αγοράκι - γιατί για κορίτσια είχε πάρα πολλές επιλογές) με αφαιρούμενα μανίκια είδα στο orchestra μου φάνηκε πολύ ζεστός. Έκανε γύρω στα 40 ευρώ και κατέβαινε 30 με την κάρτα μέλους. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 26/9/2020 at 10:32 ΜΜ, Giota1983 είπε:

Κορίτσια ψάχνω κάτι χερούλια που βάζουν στο πάρκο για να μπορέσει το μωρό να σηκώνεται και να μάθει να στέκεται. Που μπορώ να βρω. Πήγα τζαμπο και δε βρήκα ή τουλάχιστον δεν τα είδα

Aγορασα απ το Λητω  η τετράδα 6ε σε ασπρο χρώμα!!ειναι βολικά πιάνετε κ σηκώνεται άνετα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...