Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Φεβρουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Ιιιιιι κοπέλα μου, καλά να είσαι να τα καταφερνεις όλα, μπράβο σου! Ο μπέμπης μας είναι 320 γραμ (είμαι στην 21η βδομ).

@Marthakat εμένα οι γυρω μου έχουν αρχίσει  να με τρομοκρατούν μην κολλήσω τίποτα στην πισίνα.

Αν εκεί που επιλέξεις να πας γνωρίζεις το περιβάλλον δεν εχεις να φοβάσαι κάτι..Πριν γραφτείς να μιλήσεις με κάποιον υπεύθυνο σχετικά με την καθαριότητα της πισίνας.. Επίσης να ενημερωθείς για την θερμοκρασία της γιατί δεν θα πρεπει να είναι κάτω απο 27 βαθμούς ειδικά τωρα το χειμώνα.. όχι τίποτα άλλο απλά θα κρυώνεις λιγο στην αρχή μέχρι να συνηθίσεις.. Επίσης σημαντική η καθαριότητα στα αποδυτήρια αλλά όλα έχουν να κάνουν κ με την δική σου προσοχή...

Αν θα πας σε προγράμματα για εγγύους που υπάρχουν πολλά τότε να ξέρεις οτι οι πισίνες καθαρίζονται με πολύ προσοχή κ οι θερμοκρασίες της πισίνας είναι συνήθως τέλειες.. Επίσης θα υπάρχουν κ αλλες μελουσες μανούλες που θα κανεις καλή παρέα κ προπονητής που θα σας προσέχει κ θα σας καθοδηγει..

Εγώ στο ξενοδοχείο που πηγαίνω είναι πεντακάθαρα και η πισίνα αλλά και τα αποδυτήρια.. Στη πισίνα συνήθως είμαι μόνη μου αλλά δεν είναι βαθιά πατάω κ νοιώθω πιο ασφαλής..

Για μένα στο μόνο που θα ήθελα να δώσεις προσοχή είναι στο πώς θα περπατάς γύρω από την πισίνα αλλά κ στα αποδυτήρια.. Μόνο αυτό.. 

Εγώ κορίτσια απο διατροφή να σας πώ την αλήθεια δεν έχω αλλάξει κάτι σημαντίκο..Όπως ήμουν είμαι απλά έχω προσθέσει λίγα φρούτα..

Θα φαω το πρωί ένα τοστ, ή δημητριακά ή αυγό. Το μεσημερί ότι έχω μαγειρέψει την προηγούμενη κ το βράδυ που έρχετε κ ο άντρας μου ανάλογα ή θα φάω μαζί του ότι έχω μαγειρέψει ή απλα μια σαλάτα ή γιαύρτι ανάλογα την όρεξη..

Απο junk food θα φαω αν χρειαστεί δεν εχω θέμα, οπως κ τα τηγανιτά μου να σας πώ την αλήθεια.. Επίσης τις Κυριακές συνήθως τρώμε έξω οπότε τις κάνω τις ατασταλείες μου :) Αλλά τα φέρνω σε ισοροπία μέσα στην εβδομάδα..

Απο την αρχή πάντως έκοψα τον καφέ τελειώς χωρίς να μου λείπει... Κ επίσης σχεδον απο τον 2ο μήνα έκοψα ότι χυμό έπινα γιατί έβγαλα αλλεργία.. Με οτιδήποτε χυμό κ να πιω γεμίζω για κάποιον λόγο σπιθουράκια σε στήθος, χερια κ κοιλια.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 400
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Marthakat, καλημέρα !
Απίστευτο αυτό με το χυμό..Δεν το είχα ξανακούσει.
Εγώ προσπαθώ να τρώω όσο καλύτερα γίνεται στο γραφείο που έχω πιο πολύ έλεγχο.Έτσι τρώω 2-3 φρούτα, φαγητό μαγειρεμένο, στύβω και 2 πορτοκάλια πριν το μεσημέρι για να πάρω το σίδηρο..Άρα καλά είναι. Το Σαβ/κο τρώω πάντα ψάρι φρέσκο, γιατί καθημερινές με τη δουλειά δε γίνεται, απλά κάποιες φορές με τόση κούραση χρειάζομαι μια σοκοφρέτα, μια λιχουδιά για να πάρω λίγο ενέργεια...Έχω κ ξηρούς καρπούς στο γραφείο εννοείται..Αυτά !

  • Μου αρέσει 1

fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, SNE80 είπε:

Γειά σας κορίτσια! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας! Εγώ έχω ΠΗΤ 2/5.

Γειά σου κορίτσι μου. 2 Μαίου δηλαδη; Ή 5 Φεβρουαρίου;

11 ώρες πρίν, Marthakat είπε:

Αν εκεί που επιλέξεις να πας γνωρίζεις το περιβάλλον δεν εχεις να φοβάσαι κάτι..Πριν γραφτείς να μιλήσεις με κάποιον υπεύθυνο σχετικά με την καθαριότητα της πισίνας.. Επίσης να ενημερωθείς για την θερμοκρασία της γιατί δεν θα πρεπει να είναι κάτω απο 27 βαθμούς ειδικά τωρα το χειμώνα.. όχι τίποτα άλλο απλά θα κρυώνεις λιγο στην αρχή μέχρι να συνηθίσεις.. Επίσης σημαντική η καθαριότητα στα αποδυτήρια αλλά όλα έχουν να κάνουν κ με την δική σου προσοχή...

Αν θα πας σε προγράμματα για εγγύους που υπάρχουν πολλά τότε να ξέρεις οτι οι πισίνες καθαρίζονται με πολύ προσοχή κ οι θερμοκρασίες της πισίνας είναι συνήθως τέλειες.. Επίσης θα υπάρχουν κ αλλες μελουσες μανούλες που θα κανεις καλή παρέα κ προπονητής που θα σας προσέχει κ θα σας καθοδηγει..

Εγώ στο ξενοδοχείο που πηγαίνω είναι πεντακάθαρα και η πισίνα αλλά και τα αποδυτήρια.. Στη πισίνα συνήθως είμαι μόνη μου αλλά δεν είναι βαθιά πατάω κ νοιώθω πιο ασφαλής..

Για μένα στο μόνο που θα ήθελα να δώσεις προσοχή είναι στο πώς θα περπατάς γύρω από την πισίνα αλλά κ στα αποδυτήρια.. Μόνο αυτό.. 

Εγώ κορίτσια απο διατροφή να σας πώ την αλήθεια δεν έχω αλλάξει κάτι σημαντίκο..Όπως ήμουν είμαι απλά έχω προσθέσει λίγα φρούτα..

Θα φαω το πρωί ένα τοστ, ή δημητριακά ή αυγό. Το μεσημερί ότι έχω μαγειρέψει την προηγούμενη κ το βράδυ που έρχετε κ ο άντρας μου ανάλογα ή θα φάω μαζί του ότι έχω μαγειρέψει ή απλα μια σαλάτα ή γιαύρτι ανάλογα την όρεξη..

Απο junk food θα φαω αν χρειαστεί δεν εχω θέμα, οπως κ τα τηγανιτά μου να σας πώ την αλήθεια.. Επίσης τις Κυριακές συνήθως τρώμε έξω οπότε τις κάνω τις ατασταλείες μου :) Αλλά τα φέρνω σε ισοροπία μέσα στην εβδομάδα..

Απο την αρχή πάντως έκοψα τον καφέ τελειώς χωρίς να μου λείπει... Κ επίσης σχεδον απο τον 2ο μήνα έκοψα ότι χυμό έπινα γιατί έβγαλα αλλεργία.. Με οτιδήποτε χυμό κ να πιω γεμίζω για κάποιον λόγο σπιθουράκια σε στήθος, χερια κ κοιλια.. 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για τις συμβουλές! Δυστυχώς νομίζω πως δεν εχει προγράμματα για εγκύους αλλά θα το ρωτήσω :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Τι ωραια τα νεα σας! Εγω εχω μεγαλο υπερηχο 22/10 κ ανυπομονω να σιγουρευτω για το φυλο, φυσικα πρωτα να ειναι ολα καλα! Marthakat και Annie τι ωραια που απολαμβανετε την γυμναστικη  στο νερο, εγω ειμαι απο την Βεροια και τετοιες παροχες δεν υπαρχουν. Βεβαια, γραφτηκα σε ενα γυμναστηριο να κανω personal 2 φορες την εβδομαδα με μια γυμναστρια. Ξεκιναω αυριο, ελπιζω να μου αρεσει.

Pennymom πολυ βαρυ το προγραμμα σου, λογικο να θελεις και μια λιχουδια! Μην εχεις τυψεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από εμένα!!! Περιμένω τον μπέμπη μου αρχές Φλεβάρη, αλλά κάτι μου λέει ότι θα σκάσει μύτη τέλη Γενάρη!!!! Είμαι 19+6 βάσει υπερήχου χθεσινού. Άντε και φτάσαμε στη μέση!!! Μια ήρεμη και απολαυστική συνέχεια να έχουμε χωρίς αναταράξεις!!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια Καλώς ορίσατε !

Ζωηρεύει επιτέλους το group..
Από εδώ και πέρα θα έχουμε όλο και πιο συχνά νέα πιστεύω να μοιραζόμαστε ! Κι εγώ είχα σκεφτεί κάτι να κάνω από γυμναστική ρε κορίτσια, αλλά όπως και στην 1η εγκυμοσύνη δεν προλάβαινα..Με έχει πιάσει κι ένας πόνος στο αριστερό πόδι, κάποιο νεύρο είναι από το άνοιγμα της λεκάνης..το είχα κ στην 1η εγκυμοσύνη και μέχρι να ξεκινήσω να περπατάω πονάει..Ειδικά το βράδυ με πιάνει πολύ..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Helen2 είπε:

Γεια σας κοριτσια! Τι ωραια τα νεα σας! Εγω εχω μεγαλο υπερηχο 22/10 κ ανυπομονω να σιγουρευτω για το φυλο, φυσικα πρωτα να ειναι ολα καλα! Marthakat και Annie τι ωραια που απολαμβανετε την γυμναστικη  στο νερο, εγω ειμαι απο την Βεροια και τετοιες παροχες δεν υπαρχουν. Βεβαια, γραφτηκα σε ενα γυμναστηριο να κανω personal 2 φορες την εβδομαδα με μια γυμναστρια. Ξεκιναω αυριο, ελπιζω να μου αρεσει.

Pennymom πολυ βαρυ το προγραμμα σου, λογικο να θελεις και μια λιχουδια! Μην εχεις τυψεις

Γειά σου κοριτσάρα μου! Πολύ καλή επιλογή το personal, σημαντικό να εχεις κάποιον να προσέχει τις κινήσεις σου ειδικά σ αυτή την φάση. Καλή αρχή σου εύχομαι. Τί φυλο εχετε δει;

Just now, pennymom είπε:

Κορίτσια Καλώς ορίσατε !

Ζωηρεύει επιτέλους το group..
Από εδώ και πέρα θα έχουμε όλο και πιο συχνά νέα πιστεύω να μοιραζόμαστε ! Κι εγώ είχα σκεφτεί κάτι να κάνω από γυμναστική ρε κορίτσια, αλλά όπως και στην 1η εγκυμοσύνη δεν προλάβαινα..Με έχει πιάσει κι ένας πόνος στο αριστερό πόδι, κάποιο νεύρο είναι από το άνοιγμα της λεκάνης..το είχα κ στην 1η εγκυμοσύνη και μέχρι να ξεκινήσω να περπατάω πονάει..Ειδικά το βράδυ με πιάνει πολύ..

Πού να βρεις χρόνο εσύ καλέ;;; Ούτε τουαλέτα δεν προλαβαίνεις να πας εσυ!

Κι εμένα με ενοχλέί το ποδι καπου καπου. Εσενα σε ποναει πολυ;

Link to comment
Share on other sites

On 20/9/2019 at 6:34 ΜΜ, Annie4 είπε:

Πού να βρεις χρόνο εσύ καλέ;;; Ούτε τουαλέτα δεν προλαβαίνεις να πας εσυ!

Κι εμένα με ενοχλέί το ποδι καπου καπου. Εσενα σε ποναει πολυ;

Καλημέρα !!!
Καλή εβδομάδα !!! Εμένα με πονάει το αριστερό πόδι, ψηλά σαν να με τραβάει νεύρο στο ύψος της λεκάνης, αριστερά στον ποπό..Με πιάνει κυρίως βράδυ που έχω πλέον κουραστεί πολύ και μέχρι να περπατήσω 10-15 βήματα είναι αβασταχτο..μετά στρώνει..χαχα..Με πιάνει καμιά φορά και μες στη μέρα, αλλά σε μικρότερο βαθμό..Το κολύμπι θα σε βοηθήσει πάρα πολύ..
Την άλλη εβδομάδα φεύγει και ο άντρας μου μια βδομάδα ταξίδι για δουλειά..και όλες οι δραστηριότητες της μικρής, πέρα- δοθε σχολείο κτλ θα είναι δικά μου..Επομένως καταλαβαίνετε..χαχα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

On 20/9/2019 at 6:34 ΜΜ, Annie4 είπε:

Γειά σου κοριτσάρα μου! Πολύ καλή επιλογή το personal, σημαντικό να εχεις κάποιον να προσέχει τις κινήσεις σου ειδικά σ αυτή την φάση. Καλή αρχή σου εύχομαι. Τί φυλο εχετε δει;

Πού να βρεις χρόνο εσύ καλέ;;; Ούτε τουαλέτα δεν προλαβαίνεις να πας εσυ!

Κι εμένα με ενοχλέί το ποδι καπου καπου. Εσενα σε ποναει πολυ;

Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολες!! Εχουμε δει αγορι και θα ειναι το δευτερο!! Εσυ εχεις αλλα παιδακια; τι φυλο ειδατε; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Helen2 είπε:

Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολες!! Εχουμε δει αγορι και θα ειναι το δευτερο!! Εσυ εχεις αλλα παιδακια; τι φυλο ειδατε; 

H Annie έχει αγόρι κι εκείνη..το πρώτο της.
Εμείς κοριτσάκι είδαμε..το 2ο και για εμάς..Να κάνουμε μια γνωριμία βρε Helen, χαχα.. Πόσο είναι ο μεγάλος σου αλήθεια; Με το καλό το μωράκι σας !!!


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Helen2 είπε:

Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολες!! Εχουμε δει αγορι και θα ειναι το δευτερο!! Εσυ εχεις αλλα παιδακια; τι φυλο ειδατε; 

Ααα...δυο αγορακια;;; Πως σου φαινεται που θα περιτριγυριζεσαι απο αντρες;

Εμας ειναι το πρωτο μας και ειναι εξακριβωμενα αγορακι.

Just now, pennymom είπε:

H Annie έχει αγόρι κι εκείνη..το πρώτο της.
Εμείς κοριτσάκι είδαμε..το 2ο και για εμάς..Να κάνουμε μια γνωριμία βρε Helen, χαχα.. Πόσο είναι ο μεγάλος σου αλήθεια; Με το καλό το μωράκι σας !!!

Ωπα ωπα...παιζει προξενιο;;; χα α αχαχα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, pennymom είπε:

H Annie έχει αγόρι κι εκείνη..το πρώτο της.
Εμείς κοριτσάκι είδαμε..το 2ο και για εμάς..Να κάνουμε μια γνωριμία βρε Helen, χαχα.. Πόσο είναι ο μεγάλος σου αλήθεια; Με το καλό το μωράκι σας !!!

Αχ τι ωραια. Γερα να ειναι τα παιδακια μας. Εγω να ειμαι ειλικρινης ηθελα πολυ ενα κοριτσακι αλλα ποιος ξερει; μπορει το τριτο χαχαχα. Εκλεισε τα δυο ο γιος μου πριν λιγο καιρο!. Το προγραμμα μου νομιζω μοιαζει με το δικο σου, δουλεια πρωι, σπιτι , δουλειες κ τρεξιμο ολη μερα!.Εσενα ποσο ειναι η μεγαλη σου; 

1 ώρα πρίν, Annie4 είπε:

Ααα...δυο αγορακια;;; Πως σου φαινεται που θα περιτριγυριζεσαι απο αντρες;

Εμας ειναι το πρωτο μας και ειναι εξακριβωμενα αγορακι.

Ωπα ωπα...παιζει προξενιο;;; χα α αχαχα

Ειμαι πολυ ερωτευμενη με τον γιο μου Annie θα το νοιωσεις σε λιγο καιρο, πρωτογνωρο συναισθημα! Να πω την αληθεια, ηθελα και ενα κοριτσακι, οπως εγραψα και στην Pennymom μπορει στο τριτο ανννν ...χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Helen2 είπε:

Αχ τι ωραια. Γερα να ειναι τα παιδακια μας. Εγω να ειμαι ειλικρινης ηθελα πολυ ενα κοριτσακι αλλα ποιος ξερει; μπορει το τριτο χαχαχα. Εκλεισε τα δυο ο γιος μου πριν λιγο καιρο!. Το προγραμμα μου νομιζω μοιαζει με το δικο σου, δουλεια πρωι, σπιτι , δουλειες κ τρεξιμο ολη μερα!.Εσενα ποσο ειναι η μεγαλη σου; 

Ειμαι πολυ ερωτευμενη με τον γιο μου Annie θα το νοιωσεις σε λιγο καιρο, πρωτογνωρο συναισθημα! Να πω την αληθεια, ηθελα και ενα κοριτσακι, οπως εγραψα και στην Pennymom μπορει στο τριτο ανννν ...χαχαχα

Αυτό τον έρωτα φοβάμαι! Μη γίνω η κλασσική Ελληνίδα αγορομάνα, το στρατό από τωρα τον σκέφτομαι! Χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Helen2 είπε:

Αχ τι ωραια. Γερα να ειναι τα παιδακια μας. Εγω να ειμαι ειλικρινης ηθελα πολυ ενα κοριτσακι αλλα ποιος ξερει; μπορει το τριτο χαχαχα. Εκλεισε τα δυο ο γιος μου πριν λιγο καιρο!. Το προγραμμα μου νομιζω μοιαζει με το δικο σου, δουλεια πρωι, σπιτι , δουλειες κ τρεξιμο ολη μερα!.Εσενα ποσο ειναι η μεγαλη σου;

Εμένα η μεγάλη μου είναι 4,5 και είναι μια απίστευτη κούκλα, χαριτωμένη, ναζιάρα, ξανθιά με μπλε μάτια που μας έχει ξετρελάνει..Για αυτό έλεγα κι εγώ πως ήθελα ένα αγοράκι..Να δω πως είναι και τα αγοράκια και γιατί μετά από τέτοια κόρη..τι να περιμένω;; χαχα
Αλλά αυτά τα λέμε για πλάκα εννοείται..Μόνο να είναι γερά θέλουμε..
Το πρόγραμμα μας όντως μοιάζει πολύ έχοντας και τα μεγάλα μας παιδάκια..Κουράγιο και δύναμη..Με την αγάπη μας όλα τα προλαβαίνουμε προς το παρόν..Ευτυχώς εμένα έχει μεγαλώσει η Αλεξία και δε χρειάζεται να τη σηκώνω τουλάχιστον..Εσυ να προσέχεις με τον μεγάλο τώρα..

Annie, νομίζω δύσκολα θα το γλιτώσεις το πρόβλημα αυτό..Όλες οι μαμάδες αγοριών αυτό λένε..Έρωτας!!!

  • Μου αρέσει 1

fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...