Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Kathrin17 είπε:

Αααα όχι... Εμείς είμαστε οι μικρότερες.. Χαχα.. 2ο εμβόλιο 6/7..το 1ο μας πηγε καλά, κανένα "κουσουρι" Που λέει η φίλη μου η @Rafaelatarzan! !! Το 2ο πουναι πνευμονιοκκοκου τι γίνεται άραγε?? 

Εγώ κορίτσια θυμάστε που η μπεμπουλα ήταν βολική? Υπνο σερί το βράδυ κ ως το μεσημέρι μετά από κάθε γευμα υπνο παλι κ τα απογευματα πιο απαιτητική αλλά κοιμόταν έστω κ λιγο που κ που.. Πάει το καλό προγραμματακι.. Ηρθα στο χωριό των γονιών μου κ μας χαλασαν όλα.. Νόμιζα ότι θα επανέρχονταν σε 2-3 μέρες αλλά τπτ, κλείνουμε βδομάδα εδώ..Μόνο ο βραδινός υπνος δε χάλασε, κοιμάται 8+ωρο  φουλ σλλα μες την ημέρα τπτ ρε γμτ.. Αντε να κοιμηθεί 10-15' αντε στην καλύτερη 40'..ξυπναει αυτές τις φορές με γκρίνια κ κλάμα κ ή θα ρευτει ή θα σφιχτει για κακά.. Κ λεω αυτό το παιδι όταν κοιμάται του ρχονται κ ξυπνάει?? Σπίτι μας δν ήταν έτσι.. Λογικά φταει η αλλαγή περιβαλλοντος  κ δν την βλέπω να μπορεί να ξανά βρει τη σειρά που είχε πριν.. Στην αρχή απελπθστηκα γτ με κουρασε αλλά απ'την άλλη σκέφτομαι ότι δε γίνεται να μείνουμε κλεισμένοι σπίτι Η να μην έρχομαι καθόλου στους δικους μου.. Μπορώ να κάνω κάτι? Είχα τυψεις ότι εγώ της το χάλασα το προγραμμα κ ότι δεν κοιμάται πολλες ώρες πια.. Όταν παμε σπίτι μας λέτε να ξανά φτιάξει ή θα αρχίσει άλλα παλι.. 

@Rafaelatarzan τελειο το μπουμπουκακι σου!! Μπράβο το κορίτσι, ηρεμησε αυτό ηρεμησε κ η μαμά του.. Κ μένα έχει αρχίσει τις στριγλιες.. Δοκιμάζει τη φωνή της πολλες φορες.. Τέτοια μου κάνει κ ξεχνάω οτι δε με κρατάνε τα ποδια μου.. Χαχα

 

Αυτό που περιγράφεις είναι η καθημερινότητα μας!!!καθολου υπνο τη μέρα το πολυ κανα μισαωρο!! Πιστεύω θα στρώσει όταν επιστρεψετε...όσον αφορά στο εμβόλιο είναι αναλογα το παιδί.Εμεβα στο πρώτο εμβολιο δεν ειδα καμία αλλαγή, στο 2ο γκρίνια χειρότερη και αφαγια! Συνέπεσε βεβαια και με ζέστη και αλμα αναπτυξης

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kathrin17 said:

Νσι κλείνει ματάκια κ κοιμάται αλλά μόλις μπει στο πορτ μπεμπε ( το ίδιο που κοιμόταν σπίτι, αν είχα αλλάξει κ αυτό, τι θα γινόταν) ξυπνάει σε 10'..ισως νιώθει ότι δν είμαι εκεί.. Ευχαριστώ κορίτσι μου για τις απαντήσεις.. Πάντα βοηθητική είσαι.. Σαν ηρεμιστικό.. Χάχα

Τίποτα Κατερινα μου!! :) Αμα δεν τα μοιραστώ θα σκασω γτ εγω δν ειχα καποιον συμπασχον στον γιο μου κ ημουν σαν την τρελη απτο αγχος συνεχεια! :P

Παρατηρησα πως η μικρη εχει μια αγαπη προς τι φουξια χρώμα. Οπου το δει σκαλωνει το βλεμμα για ωρα... κοριτσάκια μωρε μωρε!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Καλημέρα!!! Τέλεια με τη μικρούλα σου!!! Περαστικά και αγυριστα να είναι τα παλια!!! Έχετε κι εσείς κουκουβάγια για το καρότσι;; Εμείς έχουμε γεμίσει κουκουβάγιες σε όλες τις βερσιόν !!Από κουδουνιστρα ως κουκλάκι λευκών ήχων!! Της αρέσουν πολύ!!

Χρόνια σας πολλα!!! Εμείς 4 γινόμαστε σε 1 βδομαδα!! 2300 είχαμε βγει κι εμεις!! Πώς πήγε το 3ο εμβόλιο;; κάποια παρενεργεια;; Εμείς θα το κάνουμε την Τετάρτη!!

Οχι κορίτσι μου .τουλαχιστον χτες καμια παρενέργεια 

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Καλημέρα, πόσο διάστημα μεσολάβησε από το προηγούμενο εμβόλιο;

Κι εμείς κάναμε χτες το 3ο εμβόλιο.

1 μήνας πέρασε .καθε φορά π κλείνει μήνα η μικρή μας τα βάζει !!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κάνει  5 πλεον ...μπραβο κ στο δικο σ κορίτσι....να σ ζησεισαν τα ψιλα βουνα κ να την χαιρεσαι....

γεματη ειναι η πανα της βαρια κιολας αγαπη...ΓΑΙΤΙ ομως ετσι εσεις??? το πες στον παιδίατρο???

ναι κ μεις πολλες κουκουβαγιες παντου ομως ...αχχαχαχαχαχ 

Δεν ξέρω  :( μου είπε δεν πειράζει αν παίρνει κιλά και αν τρώει  ίσως φταιει το ότι δεν τρώει το βράδυ γι αυτο και δεν βγάζει ουρα.  τον ζυγισα στην δικιά μου ζυγαριά και τον έβγαλε 5900. 1 του μηνα ήταν 5510

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

Δεν ξέρω  :( μου είπε δεν πειράζει αν παίρνει κιλά και αν τρώει  ίσως φταιει το ότι δεν τρώει το βράδυ γι αυτο και δεν βγάζει ουρα.  τον ζυγισα στην δικιά μου ζυγαριά και τον έβγαλε 5900. 1 του μηνα ήταν 5510

μις χαρά  τοτε αγαπη μ...αφου όντως παίρνει  κιλα δεν χρειάζεται να σε ανχωνει καθόλου....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

μις χαρά  τοτε αγαπη μ...αφου όντως παίρνει  κιλα δεν χρειάζεται να σε ανχωνει καθόλου....

αγχώνομαι... παρά πολύ. έτυχε μια φορά..  και τώρα μου έχει κολλήσει..  Στις πόσες ώρες πρέπει να είναι β πάνα βαριά

Εγώ κάθε 2 ωρες αλλάζω πάνα. πρπει στο 2ωρο να είναι βαριά; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

αγχώνομαι... παρά πολύ. έτυχε μια φορά..  και τώρα μου έχει κολλήσει..  Στις πόσες ώρες πρέπει να είναι β πάνα βαριά

Εγώ κάθε 2 ωρες αλλάζω πάνα. πρπει στο 2ωρο να είναι βαριά; 

Πόσες πάνες εστω Όχι τόσο βαριές αλλάζεις την ημερα;; Επειδή αυτο που περιγράφεις είναι πολύ συχνό ειδικά το καλοκαίρι εγώ αν δεν έχει γεμίσει Καλά η γραμμή μετράω ανα 2 πάνες για 1.5 καλά βρεγμένη!! Μετά το 2μηνο η Πατσουρου (διακεκριμένη παιδίατρος είναι ευχαριστημένη και με 4 πάνες ανεξαρτήτως καιρού. Ο Παπαβεντσης θέλει 5. Έχει λοιπόν 4-5 πάνες ημερησίως; Έτσι να το μετράς!! Όχι αν γεμίζει την πάνα στο 2ωρο ακομη και αν ως τωρα το έκανε!!! Αφού βάζει κιλά και ο παιδίατρος που του το πες δεν ανησυχεί, τότε είσαι μια χαρα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Πόσες πάνες εστω Όχι τόσο βαριές αλλάζεις την ημερα;; Επειδή αυτο που περιγράφεις είναι πολύ συχνό ειδικά το καλοκαίρι εγώ αν δεν έχει γεμίσει Καλά η γραμμή μετράω ανα 2 πάνες για 1.5 καλά βρεγμένη!! Μετά το 2μηνο η Πατσουρου (διακεκριμένη παιδίατρος είναι ευχαριστημένη και με 4 πάνες ανεξαρτήτως καιρού. Ο Παπαβεντσης θέλει 5. Έχει λοιπόν 4-5 πάνες ημερησίως; Έτσι να το μετράς!! Όχι αν γεμίζει την πάνα στο 2ωρο ακομη και αν ως τωρα το έκανε!!! Αφού βάζει κιλά και ο παιδίατρος που του το πες δεν ανησυχεί, τότε είσαι μια χαρα

συνήθως κάθε 2ωρο που του αλλάζω πάνα θα έχει τσισα (λιγα)αλλά θα έχει.  Στις πόσες ώρες πρέπει η πανα να είναι ΒΑΡΙΆ;  εννοω  ότι αν αφήσω την πάνα (που λέει ο λόγος) 5 ώρες ε ναι θα βαρύνει ..  κάθε πόσες ώρες αλλάζετε πάνα εσείς; τώρα π.χ του άλλαξα πάνα 4 η ώρα και είχε γεμίσει η μισή γραμμή. χωρίς ιδιαίτερο  βάρος. τώρα στο μισαωρο έχει γεμίσει πάλι η μισή μοβο γραμμή 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

συνήθως κάθε 2ωρο που του αλλάζω πάνα θα έχει τσισα (λιγα)αλλά θα έχει.  Στις πόσες ώρες πρέπει η πανα να είναι ΒΑΡΙΆ;  εννοω  ότι αν αφήσω την πάνα (που λέει ο λόγος) 5 ώρες ε ναι θα βαρύνει ..  κάθε πόσες ώρες αλλάζετε πάνα εσείς; τώρα π.χ του άλλαξα πάνα 4 η ώρα και είχε γεμίσει η μισή γραμμή. χωρίς ιδιαίτερο  βάρος. τώρα στο μισαωρο έχει γεμίσει πάλι η μισή μοβο γραμμή 

Την αλλάζω στο 2ωρο τωρα το καλοκαίρι ή οποτε αντιληφθώ ότι κάνει κακα ακομη και αν την έχω αλλάξει πριν 5 λεπτά. Δεν είναι πάντα βρεγμενη ολη η γραμμη γι αυτο και τις μετραω ως μισες και ας ειναι γεμάτη στα 3/4! Πάντως δεν υπάρχει στις πόσες ώρες "πρεπει" να γεμίσει η πάνα! Είναι πολυ σχετικο αυτο!! Μπορεί πχ να άλλαξες νούμερο στην πάνα και να του ειναι λιγο μεγάλη κι έτσι να μη γεμίζει  συγκεκριμένο σημείο της πάνας!! Το έπαθα εγώ όταν από το 1 νούμερο πηγα στο 2. Κομμάτι της γραμμής ήταν πάνω στην κοιλιά της!! Ε αυτό φυσικά και δε γέμιζε ποτέ!! Το μωρό σου εφόσον τρώει και είναι ευδιάθετο και παίρνει βάρος είναι μια χαρα!! Να ετοιμαζομαστε και για αλλες αλλαγες!!!

Just now, mpempaki1 είπε:

συνήθως κάθε 2ωρο που του αλλάζω πάνα θα έχει τσισα (λιγα)αλλά θα έχει.  Στις πόσες ώρες πρέπει η πανα να είναι ΒΑΡΙΆ;  εννοω  ότι αν αφήσω την πάνα (που λέει ο λόγος) 5 ώρες ε ναι θα βαρύνει ..  κάθε πόσες ώρες αλλάζετε πάνα εσείς; τώρα π.χ του άλλαξα πάνα 4 η ώρα και είχε γεμίσει η μισή γραμμή. χωρίς ιδιαίτερο  βάρος. τώρα στο μισαωρο έχει γεμίσει πάλι η μισή μοβο γραμμή 

Πριν 45 λεπτά τον άλλαξες και γέμισε κιολας Η μισή γραμμη;; Δε βλέπω λογο ανησυχίας!! Μια χαρα ειναι ο παιδαρος σου!! Απλά ζεσταίνεται λίγο και έχει μειώσει την ποσότητα σε σχέση με πριν!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Την αλλάζω στο 2ωρο τωρα το καλοκαίρι ή οποτε αντιληφθώ ότι κάνει κακα ακομη και αν την έχω αλλάξει πριν 5 λεπτά. Δεν είναι πάντα βρεγμενη ολη η γραμμη γι αυτο και τις μετραω ως μισες και ας ειναι γεμάτη στα 3/4! Πάντως δεν υπάρχει στις πόσες ώρες "πρεπει" να γεμίσει η πάνα! Είναι πολυ σχετικο αυτο!! Μπορεί πχ να άλλαξες νούμερο στην πάνα και να του ειναι λιγο μεγάλη κι έτσι να μη γεμίζει  συγκεκριμένο σημείο της πάνας!! Το έπαθα εγώ όταν από το 1 νούμερο πηγα στο 2. Κομμάτι της γραμμής ήταν πάνω στην κοιλιά της!! Ε αυτό φυσικά και δε γέμιζε ποτέ!! Το μωρό σου εφόσον τρώει και είναι ευδιάθετο και παίρνει βάρος είναι μια χαρα!! Να ετοιμαζομαστε και για αλλες αλλαγες!!!

να σε ρωτήσω κάτι ακομα; τώρα που τον είδα η γραμμή είναι μπλε..  έχει ένα κενό και μετά πάλι μπλε οοολη μέχρι πίσω. πως γίνεται αυτό. κακα δεν έχει.  έχεις καμία αλλαγή να μου πεις να είμαι ετοιμη;

Just now, Polly1 είπε:

Την αλλάζω στο 2ωρο τωρα το καλοκαίρι ή οποτε αντιληφθώ ότι κάνει κακα ακομη και αν την έχω αλλάξει πριν 5 λεπτά. Δεν είναι πάντα βρεγμενη ολη η γραμμη γι αυτο και τις μετραω ως μισες και ας ειναι γεμάτη στα 3/4! Πάντως δεν υπάρχει στις πόσες ώρες "πρεπει" να γεμίσει η πάνα! Είναι πολυ σχετικο αυτο!! Μπορεί πχ να άλλαξες νούμερο στην πάνα και να του ειναι λιγο μεγάλη κι έτσι να μη γεμίζει  συγκεκριμένο σημείο της πάνας!! Το έπαθα εγώ όταν από το 1 νούμερο πηγα στο 2. Κομμάτι της γραμμής ήταν πάνω στην κοιλιά της!! Ε αυτό φυσικά και δε γέμιζε ποτέ!! Το μωρό σου εφόσον τρώει και είναι ευδιάθετο και παίρνει βάρος είναι μια χαρα!! Να ετοιμαζομαστε και για αλλες αλλαγες!!!

Πριν 45 λεπτά τον άλλαξες και γέμισε κιολας Η μισή γραμμη;; Δε βλέπω λογο ανησυχίας!! Μια χαρα ειναι ο παιδαρος σου!! Απλά ζεσταίνεται λίγο και έχει μειώσει την ποσότητα σε σχέση με πριν!!!

ναι ναι.. ισως να ετυχε τωρα τοδο γρήγορο.. το βράδυ όμως χωρίς ουρα 5 6 ώρες.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mpempaki1 είπε:

να σε ρωτήσω κάτι ακομα; τώρα που τον είδα η γραμμή είναι μπλε..  έχει ένα κενό και μετά πάλι μπλε οοολη μέχρι πίσω. πως γίνεται αυτό. κακα δεν έχει.  έχεις καμία αλλαγή να μου πεις να είμαι ετοιμη;

ναι ναι.. ισως να ετυχε τωρα τοδο γρήγορο.. το βράδυ όμως χωρίς ουρα 5 6 ώρες.. 

Ίσως ήταν διπλωμενη σε αυτό το σημείο και δε βραχηκε.Τα γραμμαρια που παιρνει Επίσης απ τον τρίτο μήνα μειώνονται και είναι φυσιολογικό!!!Και οι ώρες ύπνου μπορεί να μειωθούν ήδη από τον τριτο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Ίσως ήταν διπλωμενη σε αυτό το σημείο και δε βραχηκε.Τα γραμμαρια που παιρνει Επίσης απ τον τρίτο μήνα μειώνονται και είναι φυσιολογικό!!!Και οι ώρες ύπνου μπορεί να μειωθούν ήδη από τον τριτο

εσένα το μωράκι σου το βράδυ τρωει; αν όχι γεμίζει η πανα; πιο πολύ το βράδυ στεναχωριέμαι.  Η γιατρός μου είπε να μην εμπιστεύομαι την δική μου μέτρηση και να πάω από εκεί να τον ζυγισα αν θέλω αλλά τις είπα λόγω οικονομικού  θα περιμένω μέχρι 2/7.  εμενα αν τον αφήσω μόνο του κοιμάται.. μόνο αν του μιλάω κλπ. δεν θέλει ύπνο. του πήρα γυμναστήριο  να παίζει σιγα σιγα.  δεν εχω άλλο τρόπο να τον κρατάω απασχολημένο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

εσένα το μωράκι σου το βράδυ τρωει; αν όχι γεμίζει η πανα; πιο πολύ το βράδυ στεναχωριέμαι.  Η γιατρός μου είπε να μην εμπιστεύομαι την δική μου μέτρηση και να πάω από εκεί να τον ζυγισα αν θέλω αλλά τις είπα λόγω οικονομικού  θα περιμένω μέχρι 2/7.  εμενα αν τον αφήσω μόνο του κοιμάται.. μόνο αν του μιλάω κλπ. δεν θέλει ύπνο. του πήρα γυμναστήριο  να παίζει σιγα σιγα.  δεν εχω άλλο τρόπο να τον κρατάω απασχολημένο 

Κοιμάται 6ωρο και η πάνα είναι άδεια! Όταν φάει στις 6 και ξυπνήσει στις 9 τοτε θα είναι βαριά! Δηλαδή 12 το βραδυ με 9 το πρωί 0 πάνες!!Εμένα δυστυχώς δεν κοιμάται μονη της τη μέρα ακομη και να νυστάζει!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Κοιμάται 6ωρο και η πάνα είναι άδεια! Όταν φάει στις 6 και ξυπνήσει στις 9 τοτε θα είναι βαριά! Δηλαδή 12 το βραδυ με 9 το πρωί 0 πάνες!!Εμένα δυστυχώς δεν κοιμάται μονη της τη μέρα ακομη και να νυστάζει!! 

Έτσι και εμένα το βράδυ γι αυτο ανησύχησα.  τωτα του άλλαξα πάνα 6παρα20 και αμέσως έγινε μπλε γραμμή παραπάνω από το μισό. θα με τρελάνει.  θέλει αγκαλίτσα ή  απλά να είναι δίπλα σου;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mpempaki1 said:

να σε ρωτήσω κάτι ακομα; τώρα που τον είδα η γραμμή είναι μπλε..  έχει ένα κενό και μετά πάλι μπλε οοολη μέχρι πίσω. πως γίνεται αυτό. κακα δεν έχει.  έχεις καμία αλλαγή να μου πεις να είμαι ετοιμη;

ναι ναι.. ισως να ετυχε τωρα τοδο γρήγορο.. το βράδυ όμως χωρίς ουρα 5 6 ώρες.. 

Αν σε παρηγορει η δικη μου εδω κ ενα μηνα ειτε ξυπνησει 3 ειτε 7 φορες μετα τις 12 κ ως τις 8-9 το πρωι δεν γεμιζει πάνα καθολου! Βαρος κ ανάπτυξη ολα κομπλε! Αα κ κακακια κανει ανα 2 μερες πλεον...

Οι γραμμη στην πανα ειναι καπως ενδεικτική παντως γτ ουρα πέφτουν κ γυρω απο εκει π δεν εχει γραμμη κ δν μπορεις να ξέρεις πόσο γεμισε ακριβως. Προσπαθισε να ηρεμησεις κ μονο αν δεις πως εχει κάποιο αλλο σύμπτωμα παρε παλι παιδίατρο. Ακομα κ γκρινια δικαιολογειται λογω ζεστης..

Κ μενα ολη μερα υπνος μόνο πανω μου κ μολις την βαλω κατω ξυπναει κ κλαιει κ νομιζω με ψαχνει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...