Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Καλημέρα κορίτσια !!! Έχω θετικο τεστ !!! Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξοι γιατί ίσως κάποιες να έχετε διαβάσει και παλαιότερα ότι δεν θπηρξε  εύκολος για μένα π δρόμος της μητρότητας … μου είπαν και εδώ θα το προσπαθήσουμε να τα καταφέρουμε και εύχομαι να φτάσουμε έως το τέλος γιατί είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα και μιλάμε δ ξέρω πως θα αντέξω να μην πάθει ψυχολογικά χαχαχα ειλικρινά … σας ευχαριστω όλες που πριν ακόμα ξεκινησω διέγερση ήσασταν παρά πολύ αισιόδοξες και μου γράφατε ελπισοφορα μηνύματα και γενικά που προσπαθούμε να ηρεμουμε η μια την άλλη . Εύχομαι μεγάλη βδομάδα που είναι να καταφέρουμε όλες να κάνουμε την προσωπική μας ανασταση !!! 
       

      θα πάρω στο κέντρο να τους ενημερώσω να δούμε πως θα προσχωρήσουμε τι θα γίνει με τα καφέ εάν συνεχιστούν κλπ κλπ 

      Απαράδεκτος … θα έπρεπε να σε είχε πάρει τηλέφωνο να σε καλέσει στο γραφείο … ντροπή του που ξεστόμισε να ψαχτείς έξω είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη … εγώ δεν θα απαντούσα καν και θα πήγαινα άλλου … δηλαδή η μαια τι έπαθε ;;;; Την πρόσβαλες της φώναξες της μίλησες  άσχημα ; Δεν ξέρουν ότι είναι η φύση της δουλειάς τέτοια που έχουν να φροντίσουν καθημερινά έγκυες μα κυρίως την ψυχολογία κάθε έγκυας που μέσα στο άγχος στην παράνοια κλπ είναι λογικό να κάνει ερωτήσεις ακόμα κ ανούσιες είναι ο ρόλος τους να απαντούν με ευγένεια … για μένα ήταν απαράδεκτος .. ποιος ήταν ; 

      Μπράβο!!!! Συγχαρητήρια!!! 🥰 Είδες που στο είχα πει? Αχνη γραμμη + καφέ = θετικη χοριακη.  Τώρα το πάμε βήμα βήμα....εγώ έχω επαναληπτική την Τετάρτη...το ίδιο άγχος θα έχω πάλι...

      9 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Απαράδεκτη συμπεριφορά και γιατρού και μαιας. Οφείλουν να έχουν παραπάνω ενσυναισθηση και αν κάτι τους ενοχλεί να παίρνουν τηλ σαν άνθρωποι και να μιλάνε με ευγένεια και ενδιαφέρον. Θα βρεις σίγουρα γιατρό!!!! Σκέψου αν θέλεις σίγουρα να αλλάξεις. Σκέψου τι θα σε στρεσάρει λιγότερο...να είσαι με αυτόν και να φοβασαι να ρωτήσεις κάτι ξανά ή να αλλάζεις γιατρό? Εσύ ξέρεις το καλύτερο για σένα! Αν αποφασίσεις να αλλάξεις σε οποια πόλη μένεις ρώτησε φίλες και γνωστές και θα δεις ποιον προτείνουν οι περισσότερες. 

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Καλημέρα κορίτσια !!! Έχω θετικο τεστ !!! Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξοι γιατί ίσως κάποιες να έχετε διαβάσει και παλαιότερα ότι δεν θπηρξε  εύκολος για μένα π δρόμος της μητρότητας … μου είπαν και εδώ θα το προσπαθήσουμε να τα καταφέρουμε και εύχομαι να φτάσουμε έως το τέλος γιατί είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα και μιλάμε δ ξέρω πως θα αντέξω να μην πάθει ψυχολογικά χαχαχα ειλικρινά … σας ευχαριστω όλες που πριν ακόμα ξεκινησω διέγερση ήσασταν παρά πολύ αισιόδοξες και μου γράφατε ελπισοφορα μηνύματα και γενικά που προσπαθούμε να ηρεμουμε η μια την άλλη . Εύχομαι μεγάλη βδομάδα που είναι να καταφέρουμε όλες να κάνουμε την προσωπική μας ανασταση !!! 
       

      θα πάρω στο κέντρο να τους ενημερώσω να δούμε πως θα προσχωρήσουμε τι θα γίνει με τα καφέ εάν συνεχιστούν κλπ κλπ 

      Απαράδεκτος … θα έπρεπε να σε είχε πάρει τηλέφωνο να σε καλέσει στο γραφείο … ντροπή του που ξεστόμισε να ψαχτείς έξω είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη … εγώ δεν θα απαντούσα καν και θα πήγαινα άλλου … δηλαδή η μαια τι έπαθε ;;;; Την πρόσβαλες της φώναξες της μίλησες  άσχημα ; Δεν ξέρουν ότι είναι η φύση της δουλειάς τέτοια που έχουν να φροντίσουν καθημερινά έγκυες μα κυρίως την ψυχολογία κάθε έγκυας που μέσα στο άγχος στην παράνοια κλπ είναι λογικό να κάνει ερωτήσεις ακόμα κ ανούσιες είναι ο ρόλος τους να απαντούν με ευγένεια … για μένα ήταν απαράδεκτος .. ποιος ήταν ; 

      Και να ξέρεις σε καταλαβαίνω...και γω συγκρατημένα αισιόδοξη ήμουν στην πρώτη χοριακη...στη δεύτερη το χάρηκα πιο πολυ. Όλα θα μας πανε μια χαρά!! ❤️

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Polly1 είπε:

Μπεμπακι είναι φυσικό να κάνει αυτήν την κίνηση!! Οπότε τον βλέπεις να του δίνεις στήθος και αν δε θέλει να φάει να τον αφήνεις να πιπίλαει το δάχτυλο του!! Πιπίλα καλυτερα μην ξαναδώσεις αν και σου έχει εδραιωθεί πλέον ο θηλασμός. Μπορεί να πάθει σύγχυση θηλων και να χάνει γεύματα ή να μην θέλει πια στήθος. 

αν τον αφήνω το δάχτυλο μου είπαν ότι μπορεί να παραμόρφωθει το δάχτυλο να "μπουν τα δόντια μεσα" κάπως έτσι μου το είπαν.  

Πάνω που μου έφυγε το άγχος με τα τσισα έχω αυτό τώρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mpempaki1 είπε:

αν τον αφήνω το δάχτυλο μου είπαν ότι μπορεί να παραμόρφωθει το δάχτυλο να "μπουν τα δόντια μεσα" κάπως έτσι μου το είπαν.  

Πάνω που μου έφυγε το άγχος με τα τσισα έχω αυτό τώρα

Να μπουν τα δόντια μεσα στο δαχτυλο; Δεν έχει δόντια! Λιγο Αργοτερα θα τους δίνουμε και μασητικά!! Εχω ρωτησει σύμβουλο γιατι και η δικιά μου το κάνει συνέχεια και έχει πολλά σαλια! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Να μπουν τα δόντια μεσα στο δαχτυλο; Δεν έχει δόντια! Λιγο Αργοτερα θα τους δίνουμε και μασητικά!! Εχω ρωτησει σύμβουλο γιατι και η δικιά μου το κάνει συνέχεια και έχει πολλά σαλια! 

μου είπαν ότι σπρώξει τα δόντια και δεν θα κατέβουν ολόκληρα.  κάτι τέτοιο.  τα δόντια ποτε ξεκινάνε; συμβουλο από τηλ βρηκες;

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

μου είπαν ότι σπρώξει τα δόντια και δεν θα κατέβουν ολόκληρα.  κάτι τέτοιο.  τα δόντια ποτε ξεκινάνε; συμβουλο από τηλ βρηκες;

Τα δοντια ξεκινανε κατα μεσο ορο απο τον 6ο ! Ομως απο τωρα τα ούλα προετοιμάζονται! Από τοτε που μπηκε στον 3ο εμένα έχει πολλά σαλια και βάζει όλο το χέρι στο στόμα. Η παιδίατρος μου είπε ότι τα κάτω ούλα ειδικά είναι έτοιμα για δοντάκια και μου γράψε και τζελ για τη φαγούρα! Γράψε στο Γκουγκλ "πιστοποιημένοι σύμβουλοι θηλασμου " και θα σου βγάλει ονοματα και τηλέφωνα και μέιλ. Οι κοπέλες απαντούν και είναι πολύ ευγενικές. Μπορείς να βρεις και από Χαλκίδα όπου μένεις αν θυμάμαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Τα δοντια ξεκινανε κατα μεσο ορο απο τον 6ο ! Ομως απο τωρα τα ούλα προετοιμάζονται! Από τοτε που μπηκε στον 3ο εμένα έχει πολλά σαλια και βάζει όλο το χέρι στο στόμα. Η παιδίατρος μου είπε ότι τα κάτω ούλα ειδικά είναι έτοιμα για δοντάκια και μου γράψε και τζελ για τη φαγούρα! Γράψε στο Γκουγκλ "πιστοποιημένοι σύμβουλοι θηλασμου " και θα σου βγάλει ονοματα και τηλέφωνα και μέιλ. Οι κοπέλες απαντούν και είναι πολύ ευγενικές. Μπορείς να βρεις και από Χαλκίδα όπου μένεις αν θυμάμαι καλα

αχ τέλεια θα μπω τώρα κιόλας να δω. από Βόλο είμαι.  ελπίζω να βρω.. αν και πολύ το φοβάμαι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mpempaki1 είπε:

αχ τέλεια θα μπω τώρα κιόλας να δω. από Βόλο είμαι.  ελπίζω να βρω.. αν και πολύ το φοβάμαι...

Τώρα κοιτουσα τη Λίστα παλι. Έχει στον Βόλο!! Καλυτερα που δεν είσαι από Χαλκίδα γιατι εκει δε βλέπω να Έχει!! Χαχα!!

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mpempaki1 said:

κορίτσια μου SOS.  Ο μπέμπης έχει εδώ και μια εβδομάδα  για να κοιμηθεί πιπιλαει  το δάχτυλο τουυ.  τι να κάνω; πιπιλα δεν θέλει με τίποτα. επιμένω και αναγουλιαζει και βγάζει γαλα η απλά την πετάει και γελάει

 τι να κάνω 

Καλημερα κοπελα μου! Μην φοβασαι καθολου για τα δοντακια, ακόμα είναι πολυ μικρο κ ως περιπου ενος ετους δεν επηρεάζει το πιπιλισμα τα δοντακια, ασε που κ η πιπιλα μετα τα δύο ετη εχει επιπτωσεις στα δοντακια. Για τωρα το μωρό το κάνει σαν ανακαλυψη του σωματος του, σαν παιχνιδι κ βοηθα στην αναπτυξη του οποτε ασε το να το κάνει προς το παρόν κ σιγά σιγα θ δεις θα βαζει ολο κ πιο πολλα πραγματα στ στομα για να μάθει πως λειτουργεί το καθε τι χεχε! Αυτό που σ ειπαν ειναι επικίνδυνο να συμβεί μετα τα 2 ετη, ουσιαστικά τα δόντια σπρώχνονται μεσα με το δακτυλο κ το δακτυλο αν συνεχιστει κ μετα τα 2 ετη το πιπιλισμα μπορει να παραμορφωθει.. μην φοβασαι πως θ τ μαθει τωρα κ δν θ κοπει γτ ειναι πολυ νωρίς κ δν του κανει κανενα κακο! Κ γω παλευα με πιπιλες στο γιο μου κ μετα αντε να κοψεις την πιπιλα π κανει κακο στα δοντια. Η μικρη ολη μερα τρώει τα χερακια αλλα βλεπω πως προσπαθει να πιάσει άλλα πράγματα δειλά δειλά να τα φάει..ειναι κ μικροτερο το δικό σου εχει μπροστα του!

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Καλημερα κοπελα μου! Μην φοβασαι καθολου για τα δοντακια, ακόμα είναι πολυ μικρο κ ως περιπου ενος ετους δεν επηρεάζει το πιπιλισμα τα δοντακια, ασε που κ η πιπιλα μετα τα δύο ετη εχει επιπτωσεις στα δοντακια. Για τωρα το μωρό το κάνει σαν ανακαλυψη του σωματος του, σαν παιχνιδι κ βοηθα στην αναπτυξη του οποτε ασε το να το κάνει προς το παρόν κ σιγά σιγα θ δεις θα βαζει ολο κ πιο πολλα πραγματα στ στομα για να μάθει πως λειτουργεί το καθε τι χεχε! Αυτό που σ ειπαν ειναι επικίνδυνο να συμβεί μετα τα 2 ετη, ουσιαστικά τα δόντια σπρώχνονται μεσα με το δακτυλο κ το δακτυλο αν συνεχιστει κ μετα τα 2 ετη το πιπιλισμα μπορει να παραμορφωθει.. μην φοβασαι πως θ τ μαθει τωρα κ δν θ κοπει γτ ειναι πολυ νωρίς κ δν του κανει κανενα κακο! Κ γω παλευα με πιπιλες στο γιο μου κ μετα αντε να κοψεις την πιπιλα π κανει κακο στα δοντια. Η μικρη ολη μερα τρώει τα χερακια αλλα βλεπω πως προσπαθει να πιάσει άλλα πράγματα δειλά δειλά να τα φάει..ειναι κ μικροτερο το δικό σου εχει μπροστα του!

κορίτσι μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ. να σας κάνω και κάποιες άλλες ερωτήσεις; 

1) το πρωί ενώ τον είχα στον ώμο του έπεσε το κεφαλακι στο στόμα μου με δύναμη. εγώ πονεσα εκείνος γελούσε.. λέτε να πάθει τίποτα;

2) μήπως έχει αργήσει στο θέμα στήριξης κεφαλιου;

3; Όλη  μέρα χθες ΦΟΥΛ τσισαμ το βράδυ 12 με 6 λίγο και 6 μέχρι τώρασχεδόν τιποτα....

4) το  βάζω στο γυμναστήριο και μόνο τα κοιτάει τα παιχνίδια.  δεν σηκώνει τα χεράκια να φα πιασει.. βιάζομαι;

Just now, KNecky είπε:

Καλημερα κοπελα μου! Μην φοβασαι καθολου για τα δοντακια, ακόμα είναι πολυ μικρο κ ως περιπου ενος ετους δεν επηρεάζει το πιπιλισμα τα δοντακια, ασε που κ η πιπιλα μετα τα δύο ετη εχει επιπτωσεις στα δοντακια. Για τωρα το μωρό το κάνει σαν ανακαλυψη του σωματος του, σαν παιχνιδι κ βοηθα στην αναπτυξη του οποτε ασε το να το κάνει προς το παρόν κ σιγά σιγα θ δεις θα βαζει ολο κ πιο πολλα πραγματα στ στομα για να μάθει πως λειτουργεί το καθε τι χεχε! Αυτό που σ ειπαν ειναι επικίνδυνο να συμβεί μετα τα 2 ετη, ουσιαστικά τα δόντια σπρώχνονται μεσα με το δακτυλο κ το δακτυλο αν συνεχιστει κ μετα τα 2 ετη το πιπιλισμα μπορει να παραμορφωθει.. μην φοβασαι πως θ τ μαθει τωρα κ δν θ κοπει γτ ειναι πολυ νωρίς κ δν του κανει κανενα κακο! Κ γω παλευα με πιπιλες στο γιο μου κ μετα αντε να κοψεις την πιπιλα π κανει κακο στα δοντια. Η μικρη ολη μερα τρώει τα χερακια αλλα βλεπω πως προσπαθει να πιάσει άλλα πράγματα δειλά δειλά να τα φάει..ειναι κ μικροτερο το δικό σου εχει μπροστα του!

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Τώρα κοιτουσα τη Λίστα παλι. Έχει στον Βόλο!! Καλυτερα που δεν είσαι από Χαλκίδα γιατι εκει δε βλέπω να Έχει!! Χαχα!!

Εγώ είμαι απο Χαλκίδα άρα ειμαι τυχερή που δεν χρειάστηκα Χαχαχαχ 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mpempaki1 said:

κορίτσι μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ. να σας κάνω και κάποιες άλλες ερωτήσεις; 

1) το πρωί ενώ τον είχα στον ώμο του έπεσε το κεφαλακι στο στόμα μου με δύναμη. εγώ πονεσα εκείνος γελούσε.. λέτε να πάθει τίποτα;

2) μήπως έχει αργήσει στο θέμα στήριξης κεφαλιου;

3; Όλη  μέρα χθες ΦΟΥΛ τσισαμ το βράδυ 12 με 6 λίγο και 6 μέχρι τώρασχεδόν τιποτα....

4) το  βάζω στο γυμναστήριο και μόνο τα κοιτάει τα παιχνίδια.  δεν σηκώνει τα χεράκια να φα πιασει.. βιάζομαι;

 

Τιποτα καλη μου! Καταλαβαινω το αγχος σου ειναι σαν να ακουω τον εαυτο μου στο πρωτο μωρακι! ;)

1) αφού γελάει μην σκας καθολου δεν πόνεσε.

2) να πέφτει ειναι οκ αρκει νομιζω να το κρατά καποια ωρα μόνος του, κουραζονται σε αυτη την ηλικια..2,5 ειναι ε?

3)αφου ειναι σχεδον τπτ κ οχι τιποτα νομιζω ειναι καλα..εχει πανες εστω κ λίγο βρεγμενες? Απο ζεστη πως πάτε?

4) το πρώτο βημα συνηθως ειναι να τρωει τ χερια του κ να χαζεύει τα παιχνιδακια.. σιγά σιγά θα αρχισει να κανει χερακια ποδαρακια πανω κατω χαρουμενο κ δειλα δειλα θ αρχισει να προσπαθεί..εχει πολυ καιρο μπροστα του..τα δικα μου μωρα γυρω στν 4ο μηνα αρχιζουν να απλωνουν συνειδητά τα χερακια εστω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Τιποτα καλη μου! Καταλαβαινω το αγχος σου ειναι σαν να ακουω τον εαυτο μου στο πρωτο μωρακι! ;)

1) αφού γελάει μην σκας καθολου δεν πόνεσε.

2) να πέφτει ειναι οκ αρκει νομιζω να το κρατά καποια ωρα μόνος του, κουραζονται σε αυτη την ηλικια..2,5 ειναι ε?

3)αφου ειναι σχεδον τπτ κ οχι τιποτα νομιζω ειναι καλα..εχει πανες εστω κ λίγο βρεγμενες? Απο ζεστη πως πάτε?

4) το πρώτο βημα συνηθως ειναι να τρωει τ χερια του κ να χαζεύει τα παιχνιδακια.. σιγά σιγά θα αρχισει να κανει χερακια ποδαρακια πανω κατω χαρουμενο κ δειλα δειλα θ αρχισει να προσπαθεί..εχει πολυ καιρο μπροστα του..τα δικα μου μωρα γυρω στν 4ο μηνα αρχιζουν να απλωνουν συνειδητά τα χερακια εστω!

ναι βρεγμένες .  όλη την μέρα είναι και κάπως βαριές. το πρωί είναι όλη σχεδόν η μπλε γραμμή αλλά όχι βαριά. Εκτός από 2 βράδια που ήταν εντελώς κίτρινη. ζεστη φουλ.. του βάζω στο δωμάτιο ανεμιστήρα αλλά η πλατουλα είναι συχνά μούσκεμα 

το κρατάει αλλά για λίγο..  ναι 2μηνων και 21 ημερων

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

ναι βρεγμένες .  όλη την μέρα είναι και κάπως βαριές. το πρωί είναι όλη σχεδόν η μπλε γραμμή αλλά όχι βαριά. Εκτός από 2 βράδια που ήταν εντελώς κίτρινη. ζεστη φουλ.. του βάζω στο δωμάτιο ανεμιστήρα αλλά η πλατουλα είναι συχνά μούσκεμα 

το κρατάει αλλά για λίγο..  ναι 2μηνων και 21 ημερων

Καλημέρα!!! Είναι μικρούλι ακομη για να τα κάνει όλα αυτά συνειδητά!!! Εμένα το Σάββατο κλείνει τους 4 μήνες και τα κάνει Τώρα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Καλημέρα!!! Είναι μικρούλι ακομη για να τα κάνει όλα αυτά συνειδητά!!! Εμένα το Σάββατο κλείνει τους 4 μήνες και τα κάνει Τώρα!!!

Εγώ τόσο άγχος που θέλω να τα  κάνει όλα από τώρα

π.χ βλέπω μωράκια που στηρίζουν  το κεφάλι ααα λέω και εμένα θέλω

 

 Όπως και όλα τα υπόλοιπα  που ανέφερα.. δεν ξερω.. για λίγο καιρό είχα ηρεμήσει τώρα πάλι αγχώνομαι για όλα

Πώς λένε.. δεν έκανε αλλη παιδί μόνο η Μαριω του Γιάννη :-P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 said:

ναι βρεγμένες .  όλη την μέρα είναι και κάπως βαριές. το πρωί είναι όλη σχεδόν η μπλε γραμμή αλλά όχι βαριά. Εκτός από 2 βράδια που ήταν εντελώς κίτρινη. ζεστη φουλ.. του βάζω στο δωμάτιο ανεμιστήρα αλλά η πλατουλα είναι συχνά μούσκεμα 

το κρατάει αλλά για λίγο..  ναι 2μηνων και 21 ημερων

Εχω αρχισει να πιστεύω ότι θελουν να κοιμούνται αγκαλια επειδη ιδρώνουν ξαπλωμενα κιολας εκτός του οτι θελουν αγκαλίτσες. Παίζει μεγαλο ρολο π ιδρωνει το καημενο κ δεν κανει συνεχεια τσισακια.. κ μένα έτσι η μικρη..

Just now, mpempaki1 said:

Εγώ τόσο άγχος που θέλω να τα  κάνει όλα από τώρα

π.χ βλέπω μωράκια που στηρίζουν  το κεφάλι ααα λέω και εμένα θέλω

 

 Όπως και όλα τα υπόλοιπα  που ανέφερα.. δεν ξερω.. για λίγο καιρό είχα ηρεμήσει τώρα πάλι αγχώνομαι για όλα

Πώς λένε.. δεν έκανε αλλη παιδί μόνο η Μαριω του Γιάννη :-P

Χαχα σωστο! Ετσι ειμαστε ολες κατα βαθος νομιζω! ;) Κ γω περιμενω ν τα κανει οπως ο γιος μου αμ δε.. είναι καθε παιδάκι μοναδικο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...