Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Polly1 είπε:

Ναι είναι πανινος!!Κι εγώ που τον έχω,  μέσα στο σπιτι δεν κάθεται για Πολύ!! Θελει συνέχεια να κουνιέται!! Το πώς τα απασχολούμε, άσε!! Δράμα η κατάσταση!! Βόλτα με το καρότσι στο σαλόνι, κουκλακια με μουσική! Αυτα!! Καθολου δεν το κακομαθαινεις με την αγκαλιά!! Και όποιος σου πει το αντίθετο, πες του ότι σύμφωνα με τα νέα ερευνητικά δεδομένα το να αφήνουμε το μωρό να κλαίει και να μην το παίρνουμε αγκαλιά θεωρείται κακοποιητικη πρακτική με πολυ αρνητικές συνέπειες στην ψυχοσυναισθηματική ανάπτυξη του παιδιού, στην ανάπτυξη του εγκεφάλου και στη σχέση μητερας-παιδιου!! 

Ποσο δικιο εχεις!! Στην αρχη μου το ελεγαν και με στενοχωρουσε, σαν πρωταρα ελεγα οτι κανω λαθος και ενιωθα τυψεις, αλλα τελικα τους εγραψα ολους(μην πω που και με διαγράψουν απο το φορουμ) και τους ειπα να μην τους ενδιαφέρει τι κανω εγω με το παιδι μου.  Αλλωστε τα δικα μου χερια πονανε οχι τα δικα τους! Στο κατω κατω μονη μου ειμαι χωρις βοηθεια δεν νομιζω να τους πεφτει λογος πως θα μαθω το παιδι μου!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mpoukitsa είπε:

Ποσο δικιο εχεις!! Στην αρχη μου το ελεγαν και με στενοχωρουσε, σαν πρωταρα ελεγα οτι κανω λαθος και ενιωθα τυψεις, αλλα τελικα τους εγραψα ολους(μην πω που και με διαγράψουν απο το φορουμ) και τους ειπα να μην τους ενδιαφέρει τι κανω εγω με το παιδι μου.  Αλλωστε τα δικα μου χερια πονανε οχι τα δικα τους! Στο κατω κατω μονη μου ειμαι χωρις βοηθεια δεν νομιζω να τους πεφτει λογος πως θα μαθω το παιδι μου!! 

Ετσι ακριβως!! Σ αυτες τις ηλικίες δεν είναι χειριστικα!! Δε σκέφτονται:"ας κλάψω  να τους έχω στο πόδι όλη την ωρα "!!! Ένα μωρακι είναι που κλαίει για να επικοινωνησει μια ανάγκη του:πεινα, πάνα, πόνος (τα 3Π) ή απλά ανάγκη για συντροφιά!Κι εμείς να του τη στερησουμε;; Γιατι;; Επειδή έχουμε "κι άλλες δουλειές "; Τι είναι αυτο που προέχει του να ασχοληθούμε με τα μωρά μας;; Μωρά που κάθονται σαν μπιμπελο χαμογελαστά και παίζουν μόνα τους όλη την ωρα υπάρχουν νομίζω μόνο στις διαφημίσεις ως επί το πλείστον!  

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Ετσι ακριβως!! Σ αυτες τις ηλικίες δεν είναι χειριστικα!! Δε σκέφτονται:"ας κλάψω  να τους έχω στο πόδι όλη την ωρα "!!! Ένα μωρακι είναι που κλαίει για να επικοινωνησει μια ανάγκη του:πεινα, πάνα, πόνος (τα 3Π) ή απλά ανάγκη για συντροφιά!Κι εμείς να του τη στερησουμε;; Γιατι;; Επειδή έχουμε "κι άλλες δουλειές "; Τι είναι αυτο που προέχει του να ασχοληθούμε με τα μωρά μας;; Μωρά που κάθονται σαν μπιμπελο χαμογελαστά και παίζουν μόνα τους όλη την ωρα υπάρχουν νομίζω μόνο στις διαφημίσεις ως επί το πλείστον!  

Έτσι είναι... Μόνο στην τηλεόραση είναι έτσι και κάποιες εξαιρέσεις βέβαια αλλά δεν είναι ο κανόνας!! Δεν υπάρχει περίπτωση να με έχει ανάγκη το παιδί μου και να μην πάω να το πάρω αγκαλιά!! Και όποιος θίγεται ξυδακι... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσοπουλα!! Τι κανετε; @Polly1 μόνο στις διαφημίσεις και η δικιά μου!! Μεσα στη μερα πλέον δεν χρειάζεται καν να την βάζω στο μάρσιπο για να ηρεμήσει. Είναι ήρεμη συνεχώς! Μόνο όταν ζεσταινεται έχει πολλή γκρίνια. Επίσης τρελαίνεται με την μεγάλη της αδερφή. Βάζω τη μεγάλη και της "διαβάζει" παραμύθια μπορεί να περάσει έτσι και μια ώρα. Και η μικρή την χαζεύει και γελάει. Το ίδιο και με τα τραγούδια. 

Ρε κορίτσια τα βράδια μετα το μπανάκι της έχει γίνει συνήθεια της μικρής πλέον να θηλάζει επί τουλάχιστον 2 ωρες. Είναι στο στήθος μου την παίρνει ο ύπνος αλλά δεν το αφήνει από μόνη της. Την παίρνει ο ύπνος αλλά με το που πάω να την βάλω στο λίκνο ξυπνάει. Φως δεν υπάρχει στο δωμάτιο αλλά το μάτι γαρίδα και θέλει αγκαλιά και πιπίλισμα. Πιπίλα εξακολουθεί να μην παίρνει. Συμβαίνει σε καμία αλλη; Πρπει Δηλαδή για 2-3 ώρες να είμαι ακινητοποιημένη και να θηλάζω. Και το θέμα είναι ότι είναι ώρα της μεγάλης για δόντια μπάνιο κλπ και Πρπει να τα κάνει ο άντρας μου ο οποίος δεν έχει θέμα φυσικά αλλά αυτή τη βδομάδα θα σχολάει στις 10 το βράδυ και δεν γίνεται. Επίσης το βράδυ δεν θέλει να θηλάζει στο μάρσιπο ενώ μέσα στη μερα δεν έχει θέμα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, asda είπε:

Καλημέρα κοριτσοπουλα!! Τι κανετε; @Polly1 μόνο στις διαφημίσεις και η δικιά μου!! Μεσα στη μερα πλέον δεν χρειάζεται καν να την βάζω στο μάρσιπο για να ηρεμήσει. Είναι ήρεμη συνεχώς! Μόνο όταν ζεσταινεται έχει πολλή γκρίνια. Επίσης τρελαίνεται με την μεγάλη της αδερφή. Βάζω τη μεγάλη και της "διαβάζει" παραμύθια μπορεί να περάσει έτσι και μια ώρα. Και η μικρή την χαζεύει και γελάει. Το ίδιο και με τα τραγούδια. 

Ρε κορίτσια τα βράδια μετα το μπανάκι της έχει γίνει συνήθεια της μικρής πλέον να θηλάζει επί τουλάχιστον 2 ωρες. Είναι στο στήθος μου την παίρνει ο ύπνος αλλά δεν το αφήνει από μόνη της. Την παίρνει ο ύπνος αλλά με το που πάω να την βάλω στο λίκνο ξυπνάει. Φως δεν υπάρχει στο δωμάτιο αλλά το μάτι γαρίδα και θέλει αγκαλιά και πιπίλισμα. Πιπίλα εξακολουθεί να μην παίρνει. Συμβαίνει σε καμία αλλη; Πρπει Δηλαδή για 2-3 ώρες να είμαι ακινητοποιημένη και να θηλάζω. Και το θέμα είναι ότι είναι ώρα της μεγάλης για δόντια μπάνιο κλπ και Πρπει να τα κάνει ο άντρας μου ο οποίος δεν έχει θέμα φυσικά αλλά αυτή τη βδομάδα θα σχολάει στις 10 το βράδυ και δεν γίνεται. Επίσης το βράδυ δεν θέλει να θηλάζει στο μάρσιπο ενώ μέσα στη μερα δεν έχει θέμα.. 

Πες μας τη σύνταγη για το διαφημιστικό μωρο σου Γιατί εμείς είμαστε αυτοκόλλητα όλη τη μερα!!! Θα μου κουβαληθουν και τα πεθερικά όπου να ναι και βαριέμαι τρελά, κορίτσια!! Μάλλον νανουριζεται στο στήθος και αναπληρώνει την επαφή που δεν αποζητά τη μερα!! Για παίρνε την αγκαλιά τη μέρα με δική σου πρωτοβουλία να δούμε αν θα μειώσει το βραδινό!!Μια ιδέα είπα, μπορει να λέω και βλακειες!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, mpempaki1 είπε:

με παρηγορεί!!!! έχεις ρωτήσει  παιδίατρο,

5 γεύματα; κάθε πόσες ώρες την ταΐζεις; δε το  λέω ειρωνικά. απλά εμένα μου έχει πει να τρώει κάθε 2 ωρες και το βράδυ μόνο να τον αφήνω 8 ώρες. μηπβς μου τα λέει η δικιά μου λάθος. σκέφτομαι  να αλλάξω παιδίατρο.  μάλλον θα κάνω εκεί το εμβόλιο και θα φύγω μετά 

την ταιζω 6.30 το πρωι...10.30 μετα ...μετα παει 2 μεσημέρι....μετα 5.30 κ μετα 9 για βραδυ κ πεφτει ξέρει εως το επομενο πρωι...κ μια χαρα βαρος βαζει κιολας....ο ντοκ μ ειπε 5 γευματα να τις κανω οτι ειναι πολυ καλα...ασε που πλεον δεν τρώει πιο πολλα ..ειναι χορτατη κ χαρούμενη κ με αυτα ...εχουμε απο σχεδον 1.5 μηνων που το κανω ετσι...σπανια να μ φαει 6 η 7 γευματα ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες!! κι εμενα κοριτσια μες στη μερα κοιμαται μονο αγκαλια..μπορει να κοιμηθει και μιαμιση ωρα..κ βεβαια μονο με πιπιλισμα βυζιου....απορω εσας που εχετε κι αλλο παιδακι πως την παλευετε..μπραβο κ παλι μπραβο..κατα τα αλλα στο μαρσιπο μπορει να καθεται με τις ωρες ευτυχως..να κανω δουλειες..και περιπατο εχουμε κανει απο 1 εως και 2 ωρες..ειναι κι εκπληκτικη γυμναστικη..κουραστικη βεβαιως βεβαιως..αα!!σε ριλαξ κ καροτσι καθεται μεχρι κ 20λεπτο αν εχω πολλα παιχνιδια ειδικα με θορυβο.. καλα να ναι κι ας με τρεχει οσο θελει!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Πες μας τη σύνταγη για το διαφημιστικό μωρο σου Γιατί εμείς είμαστε αυτοκόλλητα όλη τη μερα!!! Θα μου κουβαληθουν και τα πεθερικά όπου να ναι και βαριέμαι τρελά, κορίτσια!! Μάλλον νανουριζεται στο στήθος και αναπληρώνει την επαφή που δεν αποζητά τη μερα!! Για παίρνε την αγκαλιά τη μέρα με δική σου πρωτοβουλία να δούμε αν θα μειώσει το βραδινό!!Μια ιδέα είπα, μπορει να λέω και βλακειες!!! 

Ναι κι εγώ κάτι τετοιο σκέφτομαι. Αν και δεν είναι μόνο ότι πιπιλαει καθώς τις 3 τελευταίες μέρες πχ έβαλε 230γρ!! Μου κάνει εντύπωση πάντως γιατί δεν είναι περίοδος άλματος.. Και από την άλλη με έχει βολέψει απίστευτα το ότι κάθεται μόνη της γιατί πλέον με το που ξυπνήσω και την ταΐσω έχω το χρόνο να σκουπισω να σφουγγαρισω (πλέον χωρίς χαλια το σπίτι θέλει κάθε μερα) να παιξω με τη μεγαλη, μετά την ξαναταιζω και κοιμάται οπότε μαγειρεύω. Γενικα δηλαδη τα πρωινά είμαστε άνετες. Από το απόγευμα ζορίζουν.. το μυστικο ειναι ενα. Εμοιασε σε μένα το παιδί. Κι εγώ έτσι ήμουν μωρό. Ζεν. Παρότι ήμουν η πρώτη. Εσύ με το θηλασμό πως πάει ; ακόμα ο.τι να ναι;

Just now, Rafaelatarzan είπε:

την ταιζω 6.30 το πρωι...10.30 μετα ...μετα παει 2 μεσημέρι....μετα 5.30 κ μετα 9 για βραδυ κ πεφτει ξέρει εως το επομενο πρωι...κ μια χαρα βαρος βαζει κιολας....ο ντοκ μ ειπε 5 γευματα να τις κανω οτι ειναι πολυ καλα...ασε που πλεον δεν τρώει πιο πολλα ..ειναι χορτατη κ χαρούμενη κ με αυτα ...εχουμε απο σχεδον 1.5 μηνων που το κανω ετσι...σπανια να μ φαει 6 η 7 γευματα ...

Μπράβο το κορίτσι! Το σημαντικό είναι ότι δεν ταλαιπωρείται πια!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, asda είπε:

Ναι κι εγώ κάτι τετοιο σκέφτομαι. Αν και δεν είναι μόνο ότι πιπιλαει καθώς τις 3 τελευταίες μέρες πχ έβαλε 230γρ!! Μου κάνει εντύπωση πάντως γιατί δεν είναι περίοδος άλματος.. Και από την άλλη με έχει βολέψει απίστευτα το ότι κάθεται μόνη της γιατί πλέον με το που ξυπνήσω και την ταΐσω έχω το χρόνο να σκουπισω να σφουγγαρισω (πλέον χωρίς χαλια το σπίτι θέλει κάθε μερα) να παιξω με τη μεγαλη, μετά την ξαναταιζω και κοιμάται οπότε μαγειρεύω. Γενικα δηλαδη τα πρωινά είμαστε άνετες. Από το απόγευμα ζορίζουν.. το μυστικο ειναι ενα. Εμοιασε σε μένα το παιδί. Κι εγώ έτσι ήμουν μωρό. Ζεν. Παρότι ήμουν η πρώτη. Εσύ με το θηλασμό πως πάει ; ακόμα ο.τι να ναι;

230γρ σε 3 μερες;;; Φτου φτου!! ποσο εχει φτασει;; φτου φτου κ που ειναι τοσο ηρεμη!! τι τελειο!! μπραβο η κουκλιτσα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, asda είπε:

Ναι κι εγώ κάτι τετοιο σκέφτομαι. Αν και δεν είναι μόνο ότι πιπιλαει καθώς τις 3 τελευταίες μέρες πχ έβαλε 230γρ!! Μου κάνει εντύπωση πάντως γιατί δεν είναι περίοδος άλματος.. Και από την άλλη με έχει βολέψει απίστευτα το ότι κάθεται μόνη της γιατί πλέον με το που ξυπνήσω και την ταΐσω έχω το χρόνο να σκουπισω να σφουγγαρισω (πλέον χωρίς χαλια το σπίτι θέλει κάθε μερα) να παιξω με τη μεγαλη, μετά την ξαναταιζω και κοιμάται οπότε μαγειρεύω. Γενικα δηλαδη τα πρωινά είμαστε άνετες. Από το απόγευμα ζορίζουν.. το μυστικο ειναι ενα. Εμοιασε σε μένα το παιδί. Κι εγώ έτσι ήμουν μωρό. Ζεν. Παρότι ήμουν η πρώτη. Εσύ με το θηλασμό πως πάει ; ακόμα ο.τι να ναι;

Μπράβο το κορίτσι! Το σημαντικό είναι ότι δεν ταλαιπωρείται πια!!! 

Μια χαρα κορίτσια!!! Εύχομαι να συνεχίσετε Έτσι!!! Εμείς συνεχίζουμε να μην έχουμε συγκεκριμένα γεύματα αυτόν τον μήνα!! Αλλά το συνήθισα πλέον και αφού πήρε βαρος ακομη και αυτή τη βδομαδα που μας πέρασε, έχω ηρεμησει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pagotoula είπε:

230γρ σε 3 μερες;;; Φτου φτου!! ποσο εχει φτασει;; φτου φτου κ που ειναι τοσο ηρεμη!! τι τελειο!! μπραβο η κουκλιτσα!

6680 και είμαι 3 μηνών και 2 ημερών. Ευχαριστούμε!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, mpempaki1 είπε:

με παρηγορεί!!!! έχεις ρωτήσει  παιδίατρο,

5 γεύματα; κάθε πόσες ώρες την ταΐζεις; δε το  λέω ειρωνικά. απλά εμένα μου έχει πει να τρώει κάθε 2 ωρες και το βράδυ μόνο να τον αφήνω 8 ώρες. μηπβς μου τα λέει η δικιά μου λάθος. σκέφτομαι  να αλλάξω παιδίατρο.  μάλλον θα κάνω εκεί το εμβόλιο και θα φύγω μετά 

Κ εγω 5 γεύματα της κανω .αλλα εμάς πινουν ξένο κ πινουν μεγάλες ποσότητες .κ τα βρεφικά γάλατα για τους μήνες αυτούς ενδεικτικά τοσα γεύματα προτείνουν αλλα με τ αντίστοιχα ml .στον θηλασμό λογικα επειδή δεν τρώνε τόσο πολυ σε γεύμα γι αυτο το λόγο κάνουν κ περισσότερο .

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, mpempaki1 said:

με παρηγορεί!!!! έχεις ρωτήσει  παιδίατρο,

5 γεύματα; κάθε πόσες ώρες την ταΐζεις; δε το  λέω ειρωνικά. απλά εμένα μου έχει πει να τρώει κάθε 2 ωρες και το βράδυ μόνο να τον αφήνω 8 ώρες. μηπβς μου τα λέει η δικιά μου λάθος. σκέφτομαι  να αλλάξω παιδίατρο.  μάλλον θα κάνω εκεί το εμβόλιο και θα φύγω μετά 

Ναι κ η παιδίατρος δεν ανησυχεί καθόλου για τις πάνες! Επισης επειδη θηλαζεις δινεις οποτε εχεις ενδείξεις πεινας στο μωρο κ γενικα προσπαθεις να εχει ενα ικανοποιητικο αριθμο θηλασμων ωστε να νιωθει χορτασμένος κ ηρεμος. Μην βαζεις στο μυαλο σου πλεον ωρες κ γευματα, αστο ελευθερο να ζηταει-μην φτασει να κλαιει, δωσε του νωριτερα- κ οσο είναι χαρουμενος ηρεμος κ γεμίζει πανες τα κάνεις ολα σωστα ως προς το θηλασμο! ;) Γενικα σκέψου με διαφορα κριτήρια για γιατρό..αν θες συστασεις επισης ισως μπορεις να βρεις καποια αλλη κοπελα στο φόρουμ..

19 hours ago, Polly1 said:

Αγκαλίτσα θέλει!! Απλά να είναι δίπλα μου είναι μεγάλη υποχώρηση από κείνη!!! Συνολο σημερα πόσες πάνες εκανε;;

Αχ, Νecky και μένα τα ίδια!! Μονο πανω μου κοιμάται!! Δε γίνεται όμως αυτό!!! Την έχω πάνω μου και είναι σίγουρη ότι κοιμάται βαθιά και πάω να την ακουμπήσω κατω και ξυπνάει. Τι κανεις εσυ;; Έχεις και ακομη 1 παιδί! Πώς τα καταφερνεις;; Με μάρσιπο; 

Εγω παιδια μου εχω ενα τρελαδικο σπιτι! :P Εναλλαγές αναμεσα σε μάρσιπο, κουνια, καρότσι..παιχνιδακια..αφηνω κ γω λίγο τον μικρο να της λεει ιστοριουλες αλλα θελει συνεχως εναλλαγες αλλιως δεν βγαίνει η μερα. Ευτυχώς ο μάρσιπος ειναι αρκετα λεπτος ωστε να φοριεται καλοκαιρι. Απο την αλλη ο μικρος θελει να τρεξουμε, να πάμε παιδική, να τον ταισω τα υλικα του φαγητού χαχαχα περνα την εποχη του θελω!

11 hours ago, souzanna7 said:

Ακριβως κ μενα, συνηθως δεν κοιμαται παρα μονο πανω μου! Η καποιες φορες στο θηλασμο κοιμαται κ πιπιλαει κκ τον λυπαμαι κ τον αφηνω γιατι δεν κοιμαται μες στη μερα αλλιως...Να τ δημιουργω ετσι κακη συνηθεια; Δεν ξερω κοριτσια, εσεις τι λετε; Κ μαρσιππο μπαινει μονο αν ηδη κοιμαται (κ να μην ξυπνησει παρακαλω οταν τον βαζω αλλιως δε θελει παλι) αλλιως με τπτ!!! Οντως πως τα καταφερνεις Necky με αλλο ενα παιδακι;;; Τα εχουμε δει ολα εμεις με ενα :-) 

Αφου δεν αγχωνεται η παιδιατρος mpempaki μου π ξερει το μωρο σου, ησυχασε κοριτσι μου. Εγω τη μετραω την πανα οταν ειναι μεχρι πισω μπλε η γραμμη, ακομα κ αν δεν ειναι βαρια. Τι να πω, να κανω λαθος  τοσο καιρο; Θα ρωτησω τον παιδιατρο. Αλλα αφου βαζουν βαρος τα μωρακια πιστευω καλα τα μετραμε οπως κ αν τα μετραει η καθεμια.

Εγω καθε 3-4 ωρες μεχρι τωρα τον αλλαζε. Τωρα καλοκαιρι θα αρχισω πιο συχνα.

Οσο δεν υπαρχει αναγκη για κατι αλλο πχ φαγητο, αγκαλια μου την εχω κ γω κ δουλειές κανω οποτε κοιμουνται σπανίως κ τα δυο..καποτε θα μου λειψει κ εμένα κ εκεινη γτ να μην καλυφθεί τωρα π τ εχει αναγκη?! Αστους να λενε..αγαπη δινουμε στην πιο ομορφη μορφη της, δεν κάνουμε τιποτα κακο!

7 hours ago, asda said:

Καλημέρα κοριτσοπουλα!! Τι κανετε; @Polly1 μόνο στις διαφημίσεις και η δικιά μου!! Μεσα στη μερα πλέον δεν χρειάζεται καν να την βάζω στο μάρσιπο για να ηρεμήσει. Είναι ήρεμη συνεχώς! Μόνο όταν ζεσταινεται έχει πολλή γκρίνια. Επίσης τρελαίνεται με την μεγάλη της αδερφή. Βάζω τη μεγάλη και της "διαβάζει" παραμύθια μπορεί να περάσει έτσι και μια ώρα. Και η μικρή την χαζεύει και γελάει. Το ίδιο και με τα τραγούδια. 

Ρε κορίτσια τα βράδια μετα το μπανάκι της έχει γίνει συνήθεια της μικρής πλέον να θηλάζει επί τουλάχιστον 2 ωρες. Είναι στο στήθος μου την παίρνει ο ύπνος αλλά δεν το αφήνει από μόνη της. Την παίρνει ο ύπνος αλλά με το που πάω να την βάλω στο λίκνο ξυπνάει. Φως δεν υπάρχει στο δωμάτιο αλλά το μάτι γαρίδα και θέλει αγκαλιά και πιπίλισμα. Πιπίλα εξακολουθεί να μην παίρνει. Συμβαίνει σε καμία αλλη; Πρπει Δηλαδή για 2-3 ώρες να είμαι ακινητοποιημένη και να θηλάζω. Και το θέμα είναι ότι είναι ώρα της μεγάλης για δόντια μπάνιο κλπ και Πρπει να τα κάνει ο άντρας μου ο οποίος δεν έχει θέμα φυσικά αλλά αυτή τη βδομάδα θα σχολάει στις 10 το βράδυ και δεν γίνεται. Επίσης το βράδυ δεν θέλει να θηλάζει στο μάρσιπο ενώ μέσα στη μερα δεν έχει θέμα.. 

Μα τι ομορφααα!!! Μπραβο σας χαιρομαι πολυ!!! :)

Το βραδινο θεματακι το έχουμε κ εμείς..θελει πολυ στηθος, πολλη ωρα κ επισης ειναι η χειρότερη στιγμη για τον μικρο γτ θέλει να τα κανουμε ολα μαζι κ τον πιάνουν οι ζηλιες..πολλη υπομονη κ βοηθεια οι μπαμπάδες οπου γινεται αλλιως δν βγαινει..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου SOS.  Ο μπέμπης έχει εδώ και μια εβδομάδα  για να κοιμηθεί πιπιλαει  το δάχτυλο τουυ.  τι να κάνω; πιπιλα δεν θέλει με τίποτα. επιμένω και αναγουλιαζει και βγάζει γαλα η απλά την πετάει και γελάει

 τι να κάνω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

κορίτσια μου SOS.  Ο μπέμπης έχει εδώ και μια εβδομάδα  για να κοιμηθεί πιπιλαει  το δάχτυλο τουυ.  τι να κάνω; πιπιλα δεν θέλει με τίποτα. επιμένω και αναγουλιαζει και βγάζει γαλα η απλά την πετάει και γελάει

 τι να κάνω 

Μπεμπακι είναι φυσικό να κάνει αυτήν την κίνηση!! Οπότε τον βλέπεις να του δίνεις στήθος και αν δε θέλει να φάει να τον αφήνεις να πιπίλαει το δάχτυλο του!! Πιπίλα καλυτερα μην ξαναδώσεις αν και σου έχει εδραιωθεί πλέον ο θηλασμός. Μπορεί να πάθει σύγχυση θηλων και να χάνει γεύματα ή να μην θέλει πια στήθος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...