Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

καλημερα μανουλες μ...πως εισται??? τι κανουν τα μωρακια σας τα ομορφα??? εμεις ολα καλα δοξα το θεο λες κ μ δωσαν αλλο παιδι ...αχχαχαχα πλεον ανεβασε κ τις ωρες τ βραδινου υπνου....τρωει τελευταίο  γευμα 8.με 8.30 κ πεφτει φουσκα εως 7 πρωι ....μιλαμε λιώνει....τετάρτη εχουκε το εμβολιο μας γινομαστε 3ον μηνων παναγια μ....

ηρθε κ ο ντοκ μας μας κοίταξε προχτες ολα καλα κ απο βαρος σκίζει....πηρε μεσα σε 15 μερες 550 γρ...να ζησει το γαλα κ ας εχει οσο εχει...( ετυχως ομως θα πάρουμε λεφτα ποσω απο ικα καναμε τα χαρτια με την έγκριση  αλλεργιολογου κ παίρνουμε  σημαντικο ποσο ) κολοικοι  γιόκ κακα τέλεια πλεον ρεψινο επισης γαλα πανω  κατω οχι ( αντε γεια κουφαλα παλλινδρομηση) χαχαχαχαχα γουλιες ουτε δειγμα μιλαμε...μμμμμμμ τι αλλο .....αν ναι μας εμεινε μονο το φαρμακο για την οισοφαγιτιδα η οποια εφυγε κ κανουμε συντήρηση για λιγο ακόμα γιατι δεν κοβεται αποτομα....απο γκρινια εχει πεσει πολυ παρα πολυ ( μερικες φορες λεω το γινεται???) 

φαι τρωει απο 150 εως 200 μλ μονοκοπανιας κιολας αχαχχαχαχαχ....

εχει αρχισει βγαζει κραυγες κ γελαει με ηχο κάποιες φορές ( μιλαμε κατουριεμαι εκεινη την ωρα θελω παμπερς εγω) 

πιπιλα τα πάει τέλεια  της αρεσει πολύ. εμαθε να την βγάζει με το χερι κ τωρα την πιανει μπας κ την βαλει αλλα δε ακομα ( βεβαια το κανει μια στο τοσο γις να την βαλει) πιανει την κουκουβαγια της στο καροτσι κ την τραβάει κιολας....κ επισης τρωει οτι βρει...χερια μπλούζες μ τα σεντονια της τον ωμο μ αχχαχαχα τα παντα ολα....

Αυτα τα νεα μας ...καλε ποσα εγραψα???? χαχαχχαχαχαχα μιλαω πολύ τλεικα...

 

  • Μου αρέσει 6
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

καλημερα μανουλες μ...πως εισται??? τι κανουν τα μωρακια σας τα ομορφα??? εμεις ολα καλα δοξα το θεο λες κ μ δωσαν αλλο παιδι ...αχχαχαχα πλεον ανεβασε κ τις ωρες τ βραδινου υπνου....τρωει τελευταίο  γευμα 8.με 8.30 κ πεφτει φουσκα εως 7 πρωι ....μιλαμε λιώνει....τετάρτη εχουκε το εμβολιο μας γινομαστε 3ον μηνων παναγια μ....

ηρθε κ ο ντοκ μας μας κοίταξε προχτες ολα καλα κ απο βαρος σκίζει....πηρε μεσα σε 15 μερες 550 γρ...να ζησει το γαλα κ ας εχει οσο εχει...( ετυχως ομως θα πάρουμε λεφτα ποσω απο ικα καναμε τα χαρτια με την έγκριση  αλλεργιολογου κ παίρνουμε  σημαντικο ποσο ) κολοικοι  γιόκ κακα τέλεια πλεον ρεψινο επισης γαλα πανω  κατω οχι ( αντε γεια κουφαλα παλλινδρομηση) χαχαχαχαχα γουλιες ουτε δειγμα μιλαμε...μμμμμμμ τι αλλο .....αν ναι μας εμεινε μονο το φαρμακο για την οισοφαγιτιδα η οποια εφυγε κ κανουμε συντήρηση για λιγο ακόμα γιατι δεν κοβεται αποτομα....απο γκρινια εχει πεσει πολυ παρα πολυ ( μερικες φορες λεω το γινεται???) 

φαι τρωει απο 150 εως 200 μλ μονοκοπανιας κιολας αχαχχαχαχαχ....

εχει αρχισει βγαζει κραυγες κ γελαει με ηχο κάποιες φορές ( μιλαμε κατουριεμαι εκεινη την ωρα θελω παμπερς εγω) 

πιπιλα τα πάει τέλεια  της αρεσει πολύ. εμαθε να την βγάζει με το χερι κ τωρα την πιανει μπας κ την βαλει αλλα δε ακομα ( βεβαια το κανει μια στο τοσο γις να την βαλει) πιανει την κουκουβαγια της στο καροτσι κ την τραβάει κιολας....κ επισης τρωει οτι βρει...χερια μπλούζες μ τα σεντονια της τον ωμο μ αχχαχαχα τα παντα ολα....

Αυτα τα νεα μας ...καλε ποσα εγραψα???? χαχαχχαχαχαχα μιλαω πολύ τλεικα...

 

Μπραβο κορίτσι μου .τελεια τα πάτε .μεσα στη μερα ποσα γεύματα κανει ;εμεις καναμε χτες το 3 εμβόλιο .σημερα γινόμαστε 4 μηνών .εχει παει 6200 κ απ τ μαιευτήριο είχαμε βγει 2300.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Καλημερα, ειναι καλα τωρα ομως ε?? Κατι θα την τσιμπησε για να έκλαψε στα ξαφνικα..εχει ευαισθητο δερματακι λογικα, κατι τετοια κανει στο δερμα ο γιος μου με την παραμικρη τριβή κ ειναι μετα ολο φουσκιτσες ένα σημειο κ λες τι στο καλο?! Ειναι αρκετα creepy...

Καλημερα! Ναι είναι μια χαρα Τώρα!!Για τα κουνούπια εκτός από κουνουπιέρα βάζετε κάτι αλλο;; Βλέπω στη διαφήμιση αυτα τα αυτοκόλλητα που κολλάνε σε κούνια, καρότσι και ρουχα! Καμια εμπειρία από αυτα;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

καλημερα μανουλες μ...πως εισται??? τι κανουν τα μωρακια σας τα ομορφα??? εμεις ολα καλα δοξα το θεο λες κ μ δωσαν αλλο παιδι ...αχχαχαχα πλεον ανεβασε κ τις ωρες τ βραδινου υπνου....τρωει τελευταίο  γευμα 8.με 8.30 κ πεφτει φουσκα εως 7 πρωι ....μιλαμε λιώνει....τετάρτη εχουκε το εμβολιο μας γινομαστε 3ον μηνων παναγια μ....

ηρθε κ ο ντοκ μας μας κοίταξε προχτες ολα καλα κ απο βαρος σκίζει....πηρε μεσα σε 15 μερες 550 γρ...να ζησει το γαλα κ ας εχει οσο εχει...( ετυχως ομως θα πάρουμε λεφτα ποσω απο ικα καναμε τα χαρτια με την έγκριση  αλλεργιολογου κ παίρνουμε  σημαντικο ποσο ) κολοικοι  γιόκ κακα τέλεια πλεον ρεψινο επισης γαλα πανω  κατω οχι ( αντε γεια κουφαλα παλλινδρομηση) χαχαχαχαχα γουλιες ουτε δειγμα μιλαμε...μμμμμμμ τι αλλο .....αν ναι μας εμεινε μονο το φαρμακο για την οισοφαγιτιδα η οποια εφυγε κ κανουμε συντήρηση για λιγο ακόμα γιατι δεν κοβεται αποτομα....απο γκρινια εχει πεσει πολυ παρα πολυ ( μερικες φορες λεω το γινεται???) 

φαι τρωει απο 150 εως 200 μλ μονοκοπανιας κιολας αχαχχαχαχαχ....

εχει αρχισει βγαζει κραυγες κ γελαει με ηχο κάποιες φορές ( μιλαμε κατουριεμαι εκεινη την ωρα θελω παμπερς εγω) 

πιπιλα τα πάει τέλεια  της αρεσει πολύ. εμαθε να την βγάζει με το χερι κ τωρα την πιανει μπας κ την βαλει αλλα δε ακομα ( βεβαια το κανει μια στο τοσο γις να την βαλει) πιανει την κουκουβαγια της στο καροτσι κ την τραβάει κιολας....κ επισης τρωει οτι βρει...χερια μπλούζες μ τα σεντονια της τον ωμο μ αχχαχαχα τα παντα ολα....

Αυτα τα νεα μας ...καλε ποσα εγραψα???? χαχαχχαχαχαχα μιλαω πολύ τλεικα...

 

Καλημέρα αγάπη. μπράβο στο κοριτσάκι σου

 να είναι τα τελευταία αυτά. από εδώ και πέρα να είναι ήρεμη γερή και ευτυχισμένη η ψυχούλα.  να ηρεμήσει. να σε ρωτήσω  τώρα που κοιμάται τόσες ώρες πόσα τσισα έχει το πρωί; εννοω λιγα η φουλ βαριά πανα; εμένα πάλι σήμερα από τις 12 μέχρι τις 4 άδεια η πανα..  μετά έκανε και τσισα και κακα.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

καλημερα μανουλες μ...πως εισται??? τι κανουν τα μωρακια σας τα ομορφα??? εμεις ολα καλα δοξα το θεο λες κ μ δωσαν αλλο παιδι ...αχχαχαχα πλεον ανεβασε κ τις ωρες τ βραδινου υπνου....τρωει τελευταίο  γευμα 8.με 8.30 κ πεφτει φουσκα εως 7 πρωι ....μιλαμε λιώνει....τετάρτη εχουκε το εμβολιο μας γινομαστε 3ον μηνων παναγια μ....

ηρθε κ ο ντοκ μας μας κοίταξε προχτες ολα καλα κ απο βαρος σκίζει....πηρε μεσα σε 15 μερες 550 γρ...να ζησει το γαλα κ ας εχει οσο εχει...( ετυχως ομως θα πάρουμε λεφτα ποσω απο ικα καναμε τα χαρτια με την έγκριση  αλλεργιολογου κ παίρνουμε  σημαντικο ποσο ) κολοικοι  γιόκ κακα τέλεια πλεον ρεψινο επισης γαλα πανω  κατω οχι ( αντε γεια κουφαλα παλλινδρομηση) χαχαχαχαχα γουλιες ουτε δειγμα μιλαμε...μμμμμμμ τι αλλο .....αν ναι μας εμεινε μονο το φαρμακο για την οισοφαγιτιδα η οποια εφυγε κ κανουμε συντήρηση για λιγο ακόμα γιατι δεν κοβεται αποτομα....απο γκρινια εχει πεσει πολυ παρα πολυ ( μερικες φορες λεω το γινεται???) 

φαι τρωει απο 150 εως 200 μλ μονοκοπανιας κιολας αχαχχαχαχαχ....

εχει αρχισει βγαζει κραυγες κ γελαει με ηχο κάποιες φορές ( μιλαμε κατουριεμαι εκεινη την ωρα θελω παμπερς εγω) 

πιπιλα τα πάει τέλεια  της αρεσει πολύ. εμαθε να την βγάζει με το χερι κ τωρα την πιανει μπας κ την βαλει αλλα δε ακομα ( βεβαια το κανει μια στο τοσο γις να την βαλει) πιανει την κουκουβαγια της στο καροτσι κ την τραβάει κιολας....κ επισης τρωει οτι βρει...χερια μπλούζες μ τα σεντονια της τον ωμο μ αχχαχαχα τα παντα ολα....

Αυτα τα νεα μας ...καλε ποσα εγραψα???? χαχαχχαχαχαχα μιλαω πολύ τλεικα...

 

Καλημέρα!!! Τέλεια με τη μικρούλα σου!!! Περαστικά και αγυριστα να είναι τα παλια!!! Έχετε κι εσείς κουκουβάγια για το καρότσι;; Εμείς έχουμε γεμίσει κουκουβάγιες σε όλες τις βερσιόν !!Από κουδουνιστρα ως κουκλάκι λευκών ήχων!! Της αρέσουν πολύ!!

Just now, Pennymav είπε:

Μπραβο κορίτσι μου .τελεια τα πάτε .μεσα στη μερα ποσα γεύματα κανει ;εμεις καναμε χτες το 3 εμβόλιο .σημερα γινόμαστε 4 μηνών .εχει παει 6200 κ απ τ μαιευτήριο είχαμε βγει 2300.

Χρόνια σας πολλα!!! Εμείς 4 γινόμαστε σε 1 βδομαδα!! 2300 είχαμε βγει κι εμεις!! Πώς πήγε το 3ο εμβόλιο;; κάποια παρενεργεια;; Εμείς θα το κάνουμε την Τετάρτη!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pennymav said:

Μπραβο κορίτσι μου .τελεια τα πάτε .μεσα στη μερα ποσα γεύματα κανει ;εμεις καναμε χτες το 3 εμβόλιο .σημερα γινόμαστε 4 μηνών .εχει παει 6200 κ απ τ μαιευτήριο είχαμε βγει 2300.

Καλημέρα, πόσο διάστημα μεσολάβησε από το προηγούμενο εμβόλιο;

Κι εμείς κάναμε χτες το 3ο εμβόλιο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan said:

καλημερα μανουλες μ...πως εισται??? τι κανουν τα μωρακια σας τα ομορφα??? εμεις ολα καλα δοξα το θεο λες κ μ δωσαν αλλο παιδι ...αχχαχαχα πλεον ανεβασε κ τις ωρες τ βραδινου υπνου....τρωει τελευταίο  γευμα 8.με 8.30 κ πεφτει φουσκα εως 7 πρωι ....μιλαμε λιώνει....τετάρτη εχουκε το εμβολιο μας γινομαστε 3ον μηνων παναγια μ....

ηρθε κ ο ντοκ μας μας κοίταξε προχτες ολα καλα κ απο βαρος σκίζει....πηρε μεσα σε 15 μερες 550 γρ...να ζησει το γαλα κ ας εχει οσο εχει...( ετυχως ομως θα πάρουμε λεφτα ποσω απο ικα καναμε τα χαρτια με την έγκριση  αλλεργιολογου κ παίρνουμε  σημαντικο ποσο ) κολοικοι  γιόκ κακα τέλεια πλεον ρεψινο επισης γαλα πανω  κατω οχι ( αντε γεια κουφαλα παλλινδρομηση) χαχαχαχαχα γουλιες ουτε δειγμα μιλαμε...μμμμμμμ τι αλλο .....αν ναι μας εμεινε μονο το φαρμακο για την οισοφαγιτιδα η οποια εφυγε κ κανουμε συντήρηση για λιγο ακόμα γιατι δεν κοβεται αποτομα....απο γκρινια εχει πεσει πολυ παρα πολυ ( μερικες φορες λεω το γινεται???) 

φαι τρωει απο 150 εως 200 μλ μονοκοπανιας κιολας αχαχχαχαχαχ....

εχει αρχισει βγαζει κραυγες κ γελαει με ηχο κάποιες φορές ( μιλαμε κατουριεμαι εκεινη την ωρα θελω παμπερς εγω) 

πιπιλα τα πάει τέλεια  της αρεσει πολύ. εμαθε να την βγάζει με το χερι κ τωρα την πιανει μπας κ την βαλει αλλα δε ακομα ( βεβαια το κανει μια στο τοσο γις να την βαλει) πιανει την κουκουβαγια της στο καροτσι κ την τραβάει κιολας....κ επισης τρωει οτι βρει...χερια μπλούζες μ τα σεντονια της τον ωμο μ αχχαχαχα τα παντα ολα....

Αυτα τα νεα μας ...καλε ποσα εγραψα???? χαχαχχαχαχαχα μιλαω πολύ τλεικα...

 

Τελεια η κουκλα σου!! Τωρα θα παρει τα πανω του το γλυκακι που απαλλάχτηκε απο τις ταλαιπωριες κ θα κατουριεσαι κ εσυ συνεχεια!! :)

Just now, Polly1 said:

Καλημερα! Ναι είναι μια χαρα Τώρα!!Για τα κουνούπια εκτός από κουνουπιέρα βάζετε κάτι αλλο;; Βλέπω στη διαφήμιση αυτα τα αυτοκόλλητα που κολλάνε σε κούνια, καρότσι και ρουχα! Καμια εμπειρία από αυτα;;

Βαζαμε αλλα μακρια απο το κεφαλι του μωρου τα τσιροτακια αλλα πιανουν για λιγες ωρες 4-5.. σπιτι βαζουμε αντικουνουπικο υγρο κανονικα απλα ειναι η πριζα στο διάδρομο κ οχι μεσα στο δωματιο που κοιμαται. Ρωτα κ παιδιατρο μήπως εχει αλλη προταση..

Εμείς κανουνε 2-2 τα εμβολια οποτε εκανε προχθες τα αλλα 2. Την πρώτη φορα πριστηκε το ποδαρακι το ενα κ την ταλαιπωρησε οπου ακουμπουσε. Τωρα μου ειχε δεκατα ολη την πρωτη μερα κ εκαιγε το ενα ποδαράκι της. Εικάζω πως το ενα απο τα δυο εμβολια της τα κανει αυτα αλλα δν ειμαι κ σίγουρη. Βαρος μια χαρα διπλασίασε οντως κ κρατηθηκα να μην ζυγισω πολυ χαχαχα.. ύψος είναι λγο στρουμφ αλλα ατα νορμάλ πλαίσια!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

κορίτσια εμείς είμαστε  οι πιο μικροί στη παρέα.  ακόμα δεν έχουμε κάνει το 2ο  εμβόλιο..  από το 2ο τι εμπειρίες εχετε;

Αααα όχι... Εμείς είμαστε οι μικρότερες.. Χαχα.. 2ο εμβόλιο 6/7..το 1ο μας πηγε καλά, κανένα "κουσουρι" Που λέει η φίλη μου η @Rafaelatarzan! !! Το 2ο πουναι πνευμονιοκκοκου τι γίνεται άραγε?? 

Εγώ κορίτσια θυμάστε που η μπεμπουλα ήταν βολική? Υπνο σερί το βράδυ κ ως το μεσημέρι μετά από κάθε γευμα υπνο παλι κ τα απογευματα πιο απαιτητική αλλά κοιμόταν έστω κ λιγο που κ που.. Πάει το καλό προγραμματακι.. Ηρθα στο χωριό των γονιών μου κ μας χαλασαν όλα.. Νόμιζα ότι θα επανέρχονταν σε 2-3 μέρες αλλά τπτ, κλείνουμε βδομάδα εδώ..Μόνο ο βραδινός υπνος δε χάλασε, κοιμάται 8+ωρο  φουλ σλλα μες την ημέρα τπτ ρε γμτ.. Αντε να κοιμηθεί 10-15' αντε στην καλύτερη 40'..ξυπναει αυτές τις φορές με γκρίνια κ κλάμα κ ή θα ρευτει ή θα σφιχτει για κακά.. Κ λεω αυτό το παιδι όταν κοιμάται του ρχονται κ ξυπνάει?? Σπίτι μας δν ήταν έτσι.. Λογικά φταει η αλλαγή περιβαλλοντος  κ δν την βλέπω να μπορεί να ξανά βρει τη σειρά που είχε πριν.. Στην αρχή απελπθστηκα γτ με κουρασε αλλά απ'την άλλη σκέφτομαι ότι δε γίνεται να μείνουμε κλεισμένοι σπίτι Η να μην έρχομαι καθόλου στους δικους μου.. Μπορώ να κάνω κάτι? Είχα τυψεις ότι εγώ της το χάλασα το προγραμμα κ ότι δεν κοιμάται πολλες ώρες πια.. Όταν παμε σπίτι μας λέτε να ξανά φτιάξει ή θα αρχίσει άλλα παλι.. 

@Rafaelatarzan τελειο το μπουμπουκακι σου!! Μπράβο το κορίτσι, ηρεμησε αυτό ηρεμησε κ η μαμά του.. Κ μένα έχει αρχίσει τις στριγλιες.. Δοκιμάζει τη φωνή της πολλες φορες.. Τέτοια μου κάνει κ ξεχνάω οτι δε με κρατάνε τα ποδια μου.. Χαχα

 

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

κορίτσια εμείς είμαστε  οι πιο μικροί στη παρέα.  ακόμα δεν έχουμε κάνει το 2ο  εμβόλιο..  από το 2ο τι εμπειρίες εχετε;

Μπεμπακι εμείς δεν είχαμε καλή εμπειρία με το 2 εμβόλιο αλλά είναι στο παιδί! Μην σε αγχωσω τζαμπα. Μας έκανε πυρετό και πολύ γκρινια αλλά μόνο το ίδιο βράδυ! Ο πυρετός έπεσε με αντιπυρετικό και η γκρινια να ήταν κάνα δυο μέρες. Στο πρώτο εμβόλιο είχε υπνηλία. Δυο μέρες κοιμόταν και έτρωγε μόνο!! Ζωαρα... Νόμιζα όλα τα εμβόλια έτσι θα είναι... Αμ δε...... Πάντως μην σε ανησυχεί. Από παιδί σε παιδί αλλαζει! Εδώ στο ίδιο το παιδί και έχει διαφορά! Πάντως και πυρετό να κάνει πέφτει μη φοβάσαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Kathrin17 said:

Αααα όχι... Εμείς είμαστε οι μικρότερες.. Χαχα.. 2ο εμβόλιο 6/7..το 1ο μας πηγε καλά, κανένα "κουσουρι" Που λέει η φίλη μου η @Rafaelatarzan! !! Το 2ο πουναι πνευμονιοκκοκου τι γίνεται άραγε?? 

Εγώ κορίτσια θυμάστε που η μπεμπουλα ήταν βολική? Υπνο σερί το βράδυ κ ως το μεσημέρι μετά από κάθε γευμα υπνο παλι κ τα απογευματα πιο απαιτητική αλλά κοιμόταν έστω κ λιγο που κ που.. Πάει το καλό προγραμματακι.. Ηρθα στο χωριό των γονιών μου κ μας χαλασαν όλα.. Νόμιζα ότι θα επανέρχονταν σε 2-3 μέρες αλλά τπτ, κλείνουμε βδομάδα εδώ..Μόνο ο βραδινός υπνος δε χάλασε, κοιμάται 8+ωρο  φουλ σλλα μες την ημέρα τπτ ρε γμτ.. Αντε να κοιμηθεί 10-15' αντε στην καλύτερη 40'..ξυπναει αυτές τις φορές με γκρίνια κ κλάμα κ ή θα ρευτει ή θα σφιχτει για κακά.. Κ λεω αυτό το παιδι όταν κοιμάται του ρχονται κ ξυπνάει?? Σπίτι μας δν ήταν έτσι.. Λογικά φταει η αλλαγή περιβαλλοντος  κ δν την βλέπω να μπορεί να ξανά βρει τη σειρά που είχε πριν.. Στην αρχή απελπθστηκα γτ με κουρασε αλλά απ'την άλλη σκέφτομαι ότι δε γίνεται να μείνουμε κλεισμένοι σπίτι Η να μην έρχομαι καθόλου στους δικους μου.. Μπορώ να κάνω κάτι? Είχα τυψεις ότι εγώ της το χάλασα το προγραμμα κ ότι δεν κοιμάται πολλες ώρες πια.. Όταν παμε σπίτι μας λέτε να ξανά φτιάξει ή θα αρχίσει άλλα παλι.. 

@Rafaelatarzan τελειο το μπουμπουκακι σου!! Μπράβο το κορίτσι, ηρεμησε αυτό ηρεμησε κ η μαμά του.. Κ μένα έχει αρχίσει τις στριγλιες.. Δοκιμάζει τη φωνή της πολλες φορες.. Τέτοια μου κάνει κ ξεχνάω οτι δε με κρατάνε τα ποδια μου.. Χαχα

 

Σίγουρα φταιει η αλλαγη περιβάλλοντος κ σε αυτη την ηλικια δν τα πανε καλα με αυτο συνηθως... Εσυ μπορείς να τηρεις τις ρουτίνες που ειχατε σπτι κ το προγραμμα, να περιοριζεις τα υπερβολικα πολλα ερεθισματα πχ να μην την παιρνουν αγκαλια πολλοι εκτός απο σενα κ γενικα να ελπιζεις!! Κ μενα στο γιο μου πρωτες διακοπες ήταν πολυ ζορικα.. μόλις γυρίσαμε πηρε παλι σειρα αλλα ηθελε 2-3 μερες να συνελθει απτις διακοπες χαχα. Καλα εκανες κ πηγες ομως σιγα μην κλείστεις μεσα. Κ γω δυσκολεύομαι να το πάρω αποφαση να παω ενα διήμερο καπου αλλα εχω δυο να χασουν το πρόγραμμα χαχα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Σίγουρα φταιει η αλλαγη περιβάλλοντος κ σε αυτη την ηλικια δν τα πανε καλα με αυτο συνηθως... Εσυ μπορείς να τηρεις τις ρουτίνες που ειχατε σπτι κ το προγραμμα, να περιοριζεις τα υπερβολικα πολλα ερεθισματα πχ να μην την παιρνουν αγκαλια πολλοι εκτός απο σενα κ γενικα να ελπιζεις!! Κ μενα στο γιο μου πρωτες διακοπες ήταν πολυ ζορικα.. μόλις γυρίσαμε πηρε παλι σειρα αλλα ηθελε 2-3 μερες να συνελθει απτις διακοπες χαχα. Καλα εκανες κ πηγες ομως σιγα μην κλείστεις μεσα. Κ γω δυσκολεύομαι να το πάρω αποφαση να παω ενα διήμερο καπου αλλα εχω δυο να χασουν το πρόγραμμα χαχα!

Το ότι δν κοιμάται πειραζει?? Δν πρεπει να κοιμάται 15ωρες περιπου?? Τις 8  τις κανει αλλά την υπόλοιπη μέρα με τπτ δε συμπληρώνει.. Τι να κάνω..θα περιμενω κ ως τότε την παρατηρω.. Κουράστηκα γτ την έπαιρνα συνέχεια πανω μου ή την έβαζα στήθος για να νιώσει ασφάλεια.. Κάποια στιγμή φοβήθηκα γτ έπινε 5-10' για να παρηγορηθει οπότε δν κοιμόταν μετά πολυ ξθπνουσε γτ πεινουσε συντομα κ σκέφτηκα μην της γίνει συνήθεια να πινει λίγο κ να γλαρωνει λίγο,  αυτά ουτε νεογέννητο όταν ήταν, δν τα έκανε..


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 said:

Το ότι δν κοιμάται πειραζει?? Δν πρεπει να κοιμάται 15ωρες περιπου?? Τις 8  τις κανει αλλά την υπόλοιπη μέρα με τπτ δε συμπληρώνει.. Τι κάνω θα περιμενω κ ως τότε την πσρστηρω.. Κουράστηκα γτ την έπαιρνα συνέχεια πανω ή την έβαζα στήθος για να νιώσει ασφάλεια.. 

Οταν πίνει γαλα δεν κλεινει τα ματακια? Αν κοιμαται εστω κ ετσι μια χαρα θα ναι. Η δικη μου εχει ενα μηνα περιπου που μονο ενω πίνει γαλα κοιμαται. Κ σκεψου πολλες φορες πινει μονο 10 λεπτα. Ειναι κ η ζεστη πάντως κ δν βολευεται να κοιμηθει καπου αλλου γτ ιδρώνει..

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Οταν πίνει γαλα δεν κλεινει τα ματακια? Αν κοιμαται εστω κ ετσι μια χαρα θα ναι. Η δικη μου εχει ενα μηνα περιπου που μονο ενω πίνει γαλα κοιμαται. Κ σκεψου πολλες φορες πινει μονο 10 λεπτα. Ειναι κ η ζεστη πάντως κ δν βολευεται να κοιμηθει καπου αλλου γτ ιδρώνει..

Νσι κλείνει ματάκια κ κοιμάται αλλά μόλις μπει στο πορτ μπεμπε ( το ίδιο που κοιμόταν σπίτι, αν είχα αλλάξει κ αυτό, τι θα γινόταν) ξυπνάει σε 10'..ισως νιώθει ότι δν είμαι εκεί.. Ευχαριστώ κορίτσι μου για τις απαντήσεις.. Πάντα βοηθητική είσαι.. Σαν ηρεμιστικό.. Χάχα

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Μπραβο κορίτσι μου .τελεια τα πάτε .μεσα στη μερα ποσα γεύματα κανει ;εμεις καναμε χτες το 3 εμβόλιο .σημερα γινόμαστε 4 μηνών .εχει παει 6200 κ απ τ μαιευτήριο είχαμε βγει 2300.

κάνει  5 πλεον ...μπραβο κ στο δικο σ κορίτσι....να σ ζησεισαν τα ψιλα βουνα κ να την χαιρεσαι....

Just now, mpempaki1 είπε:

Καλημέρα αγάπη. μπράβο στο κοριτσάκι σου

 να είναι τα τελευταία αυτά. από εδώ και πέρα να είναι ήρεμη γερή και ευτυχισμένη η ψυχούλα.  να ηρεμήσει. να σε ρωτήσω  τώρα που κοιμάται τόσες ώρες πόσα τσισα έχει το πρωί; εννοω λιγα η φουλ βαριά πανα; εμένα πάλι σήμερα από τις 12 μέχρι τις 4 άδεια η πανα..  μετά έκανε και τσισα και κακα.  

γεματη ειναι η πανα της βαρια κιολας αγαπη...ΓΑΙΤΙ ομως ετσι εσεις??? το πες στον παιδίατρο???

Just now, Polly1 είπε:

Καλημέρα!!! Τέλεια με τη μικρούλα σου!!! Περαστικά και αγυριστα να είναι τα παλια!!! Έχετε κι εσείς κουκουβάγια για το καρότσι;; Εμείς έχουμε γεμίσει κουκουβάγιες σε όλες τις βερσιόν !!Από κουδουνιστρα ως κουκλάκι λευκών ήχων!! Της αρέσουν πολύ!!

Χρόνια σας πολλα!!! Εμείς 4 γινόμαστε σε 1 βδομαδα!! 2300 είχαμε βγει κι εμεις!! Πώς πήγε το 3ο εμβόλιο;; κάποια παρενεργεια;; Εμείς θα το κάνουμε την Τετάρτη!!

ναι κ μεις πολλες κουκουβαγιες παντου ομως ...αχχαχαχαχαχ 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...