Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Pagotoula είπε:

αρχικα μην αγχωνεσαι για τιποτα. η μικρη σου μια χαρα μεγαλωνει κι αυτο εχει σημασια κ ξερει ποτε πειναει κ ποσο να φαει..οταν περναει το 4ωρο βαζε την στον ενα οσο θελει, κ τον αλλο καντον με το χερι. αν κ ο πρωτος παραμενει πολυ βαρυς,καντον κ αυτον. γενικα ακομα δεν ακολουθουν το προγραμμα της;;;; λογικα παντως αν συνεχισει ετσι,θα πρεπει σταδιακα να σταματησουν να σου πρηζονται. επισης οσο μεγαλωνουν πολλα μωρα θηλαζουν λιγοτερες φορες.. δεν ειναι κακο ειτε συμβει ειτε οχι. εμενα πχ που θηλαζει ανα 2ωρο τη νυχτα, θα θελα παρα πολυ να αρχισει να αραιωνει...αλλα κ παλι τη νυχτα θηλαζει 5λεπτα..νομιζω κυριως με εχει αναγκη γιατι δεν μπορει να ξανακοιμηθει μονη οταν ξυπναει.οχι οτι πειναει οντως.

Δεν έχει πρόγραμμα για το ακολουθήσει το στήθος! Τι να μου κανει κι αυτό το έρμο! Τη νυχτα μπορεί να μην ξύπνησει καθολου, μπορει 1 ή 2 φορες! Τη μερα μπορεί νΑ περάσουν 4 ώρες μπορεί και 40 λεπτα μέχρι να ξαναπεινασει! Δεν εχει τελικα γοπ ή αλλεργία ως τωρα αλλα ταλαιπωρουμαστε με το ανύπαρκτο πρόγραμμα της και την γκρίνια της! Τώρα πρέπει να την ενοχλούν και τα ούλα της και γίνεται ο κακός χαμος.Αληθεια έχει πάρει καμία αυτά τα τζελ για τα ουλα; Μου τα είχε σημειώσει ήδη από τον προηγούμενο μήνα η παιδίατρος αλλά δεν ήταν τόσο έντονη η ενόχληση τοτε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mpempaki1 είπε:

@Pagotoula επειδή βλέπω ξέρεις πολλά..  μήπως ξέρεις πόσα γλυκα επιτρέπονται; επηρεάζουν το ζάχαρο του μωρού; 

χαχαχχα οτι μπορω κανω διαβαζω συζηταω κ μαθαινω κ γω...δεν επηρεαζουν τα γλυκα που τρως εσυ το μωρο σου.. εφοσον βεβαια το σακχαρο σου δεν ξεφευγει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Pennymav είπε:

Κορίτσι μου τελειώσατε με την παλλινδρομιση ;;άντε μπραβο .της δίνει ακομα το φαρμακακι για την οισοφαγιτιδα ;;

σε μενα παει αυτο ε???? @Pennymav ναι τελειώσαμε με την παλινδρόμηση επιτέλους....το φαρμακο το παίρνει για να ολοκληρωθεί η θεραπεια για λιγο ακομα προληπτικά.. το κόβουμε σιγα σιγα ετσι πρέπει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Δεν έχει πρόγραμμα για το ακολουθήσει το στήθος! Τι να μου κανει κι αυτό το έρμο! Τη νυχτα μπορεί να μην ξύπνησει καθολου, μπορει 1 ή 2 φορες! Τη μερα μπορεί νΑ περάσουν 4 ώρες μπορεί και 40 λεπτα μέχρι να ξαναπεινασει! Δεν εχει τελικα γοπ ή αλλεργία ως τωρα αλλα ταλαιπωρουμαστε με το ανύπαρκτο πρόγραμμα της και την γκρίνια της! Τώρα πρέπει να την ενοχλούν και τα ούλα της και γίνεται ο κακός χαμος.Αληθεια έχει πάρει καμία αυτά τα τζελ για τα ουλα; Μου τα είχε σημειώσει ήδη από τον προηγούμενο μήνα η παιδίατρος αλλά δεν ήταν τόσο έντονη η ενόχληση τοτε

Εχω πάρει της frezyderm εγω .κατι κανει .της το βάζω στην πιπίλα κ τρίβω μ την πιπίλα τ ούλα της κ μετα της τν δίνω .εσυ μπορεις ν πλύνεις καλα τ χέρια σ κ ν της το τρίψεις στα ούλα .σαν μασαζάκι .θα ανακουφιστεί .εγω ειχα θεμα γιατί την ενοχλούσαν τόσο πολυ π έβαζα μπιμπερό στο στόμα της κ δν μπορούσε μ τιποτα .κ μ ειπε ο γιατρός να της το βάζω 10 λεπτά πριν το φαγητό 3-4 φορές τν ημέρα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pennymav είπε:

Εχω πάρει της frezyderm εγω .κατι κανει .της το βάζω στην πιπίλα κ τρίβω μ την πιπίλα τ ούλα της κ μετα της τν δίνω .εσυ μπορεις ν πλύνεις καλα τ χέρια σ κ ν της το τρίψεις στα ούλα .σαν μασαζάκι .θα ανακουφιστεί .εγω ειχα θεμα γιατί την ενοχλούσαν τόσο πολυ π έβαζα μπιμπερό στο στόμα της κ δν μπορούσε μ τιποτα .κ μ ειπε ο γιατρός να της το βάζω 10 λεπτά πριν το φαγητό 3-4 φορές τν ημέρα..

Αχ, ευχαριστώ για την απάντηση!! Μου έχει γράψει 3 μάρκες, αν μια απ αυτες είναι η frezyderm, θα προτιμήσω αυτήν!!Όλη μέρα τα χέρια στο στόμα!! Και υπερβολικά σάλια!! Ίσως ανακουφιστεί με το τζελ λιγο!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ όσο μπορώ να μπαίνω να σας διαβάζω, αλλά δεν έχω χρόνο ούτε τα μαλλιά μου να λούσω :lol:

Πως είστε; Εμείς μεγαλώσαμε αρκετά, βαρύναμε, δεν νιώθω τα χέρια μου ώρες ώρες και το μωρό δεν κατεβαίνει απο την αγκαλιά μου.

Την άλλη εβδομάδα πάω εξωτερικό κι ελπίζω το μωρό να αντέξει την πτήση και να μην πάθουν κάτι τα βελούδινα ροζ αφτάκια του. Αν το αποπειράθηκε καμια σας κι έχει καμια συμβουλή για όσο γίνεται ομαλότερη μετάβασή μας στον προορισμό μας, θα είμαι ευγνώμων. 

Καλή σας μέρα :wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Προσπαθώ όσο μπορώ να μπαίνω να σας διαβάζω, αλλά δεν έχω χρόνο ούτε τα μαλλιά μου να λούσω :lol:

Πως είστε; Εμείς μεγαλώσαμε αρκετά, βαρύναμε, δεν νιώθω τα χέρια μου ώρες ώρες και το μωρό δεν κατεβαίνει απο την αγκαλιά μου.

Την άλλη εβδομάδα πάω εξωτερικό κι ελπίζω το μωρό να αντέξει την πτήση και να μην πάθουν κάτι τα βελούδινα ροζ αφτάκια του. Αν το αποπειράθηκε καμια σας κι έχει καμια συμβουλή για όσο γίνεται ομαλότερη μετάβασή μας στον προορισμό μας, θα είμαι ευγνώμων. 

Καλή σας μέρα :wub:

Καλημερα! Κι εγω οποτε θηλαζει ο μικρος μπαινω εδω, αλλιως οπως λες ακριβως, ουτε να λουσω τα  μαλλια μου!  Ασε τα χερια, πονεμενη ιστορια, τι θα κανουμε αν βαρυνουν κι αλλο;

Καλη επιστροφη να εχετε, δεν γνωριζω κατι να σ πω δυστυχως.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis said:

Προσπαθώ όσο μπορώ να μπαίνω να σας διαβάζω, αλλά δεν έχω χρόνο ούτε τα μαλλιά μου να λούσω :lol:

Πως είστε; Εμείς μεγαλώσαμε αρκετά, βαρύναμε, δεν νιώθω τα χέρια μου ώρες ώρες και το μωρό δεν κατεβαίνει απο την αγκαλιά μου.

Την άλλη εβδομάδα πάω εξωτερικό κι ελπίζω το μωρό να αντέξει την πτήση και να μην πάθουν κάτι τα βελούδινα ροζ αφτάκια του. Αν το αποπειράθηκε καμια σας κι έχει καμια συμβουλή για όσο γίνεται ομαλότερη μετάβασή μας στον προορισμό μας, θα είμαι ευγνώμων. 

Καλή σας μέρα :wub:

Καλημερα! Καλε ετσι ειμαστε ολες μην σκας .μια παρεα αλουστες χαχα!

Με το καλο το ταξιδι σας κ ολα να πανε καλα! Δεν θυμαμαι αν θηλαζεις αλλα γενικα οταν ταξιδεψα με μωρο σε αεροπλανο το μονο π εκανα ηταν να του δινω να πίνει γαλα στην απογειωση κ στην προσγειωση κ ενδιάμεσα αν ειναι δυνατον να κοιμαται γ ν εχετε μια ηρεμη πτηση. Οπωσδηποτε να πιπιλαει στηθος, μπιμπερο ή πιπιλα σε απογειωση κ προσγειωση γ να μην πονεσουν τα αυτακια του. Αν ειναι ξυπνιο στην πτήση να εχετε μαζι κτ π το απασχολει καπως πχ παιχνιδακι, μουσικη που απολαμβάνει ή κτ τελοςπαντων γτ λογω χωρου να σηκωθεις κ να το κανεις βολτες ειναι λιγακι δυσκολο. Κατα τ αλλα εχετε παντου προτεραιοτητα κ περνατε απο της gold κλασης την εισοδο κ στο τελωνείο επισης εχετε δικαιωμα να περασετε μπροστα!

Επισης τελος επιτρεπεται να εχεις νερο γ γαλα μαζι στην χειρότερη θ σ βαλουν ν πιεις λιγο.. μην ζητησεις νερο του αεροπλανου γ τ μωρο αν του φτιαχνεις γαλα γτ ειναι καπως επιφοβο...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky said:

Καλημερα! Καλε ετσι ειμαστε ολες μην σκας .μια παρεα αλουστες χαχα!

Με το καλο το ταξιδι σας κ ολα να πανε καλα! Δεν θυμαμαι αν θηλαζεις αλλα γενικα οταν ταξιδεψα με μωρο σε αεροπλανο το μονο π εκανα ηταν να του δινω να πίνει γαλα στην απογειωση κ στην προσγειωση κ ενδιάμεσα αν ειναι δυνατον να κοιμαται γ ν εχετε μια ηρεμη πτηση. Οπωσδηποτε να πιπιλαει στηθος, μπιμπερο ή πιπιλα σε απογειωση κ προσγειωση γ να μην πονεσουν τα αυτακια του. Αν ειναι ξυπνιο στην πτήση να εχετε μαζι κτ π το απασχολει καπως πχ παιχνιδακι, μουσικη που απολαμβάνει ή κτ τελοςπαντων γτ λογω χωρου να σηκωθεις κ να το κανεις βολτες ειναι λιγακι δυσκολο. Κατα τ αλλα εχετε παντου προτεραιοτητα κ περνατε απο της gold κλασης την εισοδο κ στο τελωνείο επισης εχετε δικαιωμα να περασετε μπροστα!

Επισης τελος επιτρεπεται να εχεις νερο γ γαλα μαζι στην χειρότερη θ σ βαλουν ν πιεις λιγο.. μην ζητησεις νερο του αεροπλανου γ τ μωρο αν του φτιαχνεις γαλα γτ ειναι καπως επιφοβο...

Ευχαριστώ πολύ! Νομίζω ότι σχεδόν αποθήλασα, το μωρό δεν παίρνει πια στήθος και μόνο στον ύπνο του αααααν τύχει θα πιπιλίσει λίγο, θα εκνευριστεί και θα ξυπνήσει. Αλλά θα προσπαθήσω να έχω σίγουρα πιπίλα. Δεν ήξερα ότι έχω προτεραιότητα, θα εκμεταλλευτώ το προνόμιο που μου δίνει το μπεμπεδάκι μου :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anna-Vangelis είπε:

Προσπαθώ όσο μπορώ να μπαίνω να σας διαβάζω, αλλά δεν έχω χρόνο ούτε τα μαλλιά μου να λούσω :lol:

Πως είστε; Εμείς μεγαλώσαμε αρκετά, βαρύναμε, δεν νιώθω τα χέρια μου ώρες ώρες και το μωρό δεν κατεβαίνει απο την αγκαλιά μου.

Την άλλη εβδομάδα πάω εξωτερικό κι ελπίζω το μωρό να αντέξει την πτήση και να μην πάθουν κάτι τα βελούδινα ροζ αφτάκια του. Αν το αποπειράθηκε καμια σας κι έχει καμια συμβουλή για όσο γίνεται ομαλότερη μετάβασή μας στον προορισμό μας, θα είμαι ευγνώμων. 

Καλή σας μέρα :wub:

Έλιωσα με τα βελούδινα ροζ αυτάκια!!! Καλό ταξίδι να έχετε!! Δεν έχω παρόμοια εμπειρία ακομη αν και νομίζω ότι για να βάλω τη δικιά μου σε αεροπλάνο θα πρέπει το αεροπλάνο να είναι δικό μου!! Δε νομίζω να την αντέξουν οι υπόλοιποι!! Χαχαχα!!! Αυρα που σου γράφει η Necky  φαινονται πολυ χρήσιμα παντως

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis said:

Ευχαριστώ πολύ! Νομίζω ότι σχεδόν αποθήλασα, το μωρό δεν παίρνει πια στήθος και μόνο στον ύπνο του αααααν τύχει θα πιπιλίσει λίγο, θα εκνευριστεί και θα ξυπνήσει. Αλλά θα προσπαθήσω να έχω σίγουρα πιπίλα. Δεν ήξερα ότι έχω προτεραιότητα, θα εκμεταλλευτώ το προνόμιο που μου δίνει το μπεμπεδάκι μου :D

Τιποτα!! :)Ε τοτε μπορεις να εχεις ετοιμο ενα μπιμπερακι με γαλα να του δωσεις οταν ξεκινησει η πτηση..θ ναι και χορτατος κ μια χαρα τ αυτακια. Μονο δες τι γραφει η αεροπορικη για τι επιτρέπεται για τα μωρα σαν ml ακριβως.. επισης κ για τις κρεμουλες των μωρων για συγκαμα πχ έχουν κάποια ορια αν θυμάμαι καλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 said:

κορίτσια έβαλα στο μωρό καθαρή πάνα 12 το βράδυ και μέχρι τώρα8η ώρα δεν έχει καθόλου τσισα... 5η ώρα έφαγε .

τα έκανε μαζεμένα τώρα αλλά τόσες ώρες γιατί...

Καλημερα! Οπως κ μεις οι μεγαλοι πολλα μωρα απο μονα τους σταματανε να γεμιζουν πανες την νύχτα κ τα κανουν ολα μαζι τ πρωι. Απολυτα φυσιολογικο μην ανησυχεις κ να χαιρεσαι γτ γλιτωνεις την βραδινη αλλαγη πανας ετσι! ;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, mpempaki1 είπε:

κορίτσια έβαλα στο μωρό καθαρή πάνα 12 το βράδυ και μέχρι τώρα8η ώρα δεν έχει καθόλου τσισα... 5η ώρα έφαγε .

τα έκανε μαζεμένα τώρα αλλά τόσες ώρες γιατί...

Μου το χε κανει κ εμενα αυτο οταν ηταν 2 μηνών .για αρκετές ωρες καθολου .κ μετα μαζεμένα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...