Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , LeneL είπε:

      Είναι μεγάλο το κόστος να νοσηλευτεις τόσες μέρες όντως, αλλά αν σε παίρνει κάτσε όσο πιο πολύ μπορείς για να αποφύγεις αν γίνεται τη θερμοκοιτίδα.. όχι ότι θα γίνει κάτι αν χρειαστεί, αλλά και το άγχος τότε θα είναι τεράστιο και το κόστος... Εμάς 4 μέρες μπήκε η μικρή και δε θέλω να σου πω πόσο πήγε. Το λιγότερο φυσικά είναι το κόστος, απλά το λέω έτσι γιατί ξέραμε και τότε ότι μπήκε σχεδόν προληπτικά και πλέον έχει περάσει καιρός. Με το καλό!

      34 θα το πάμε ! το αποφασίσαμε ! 2 βδομαδες είναι κοντά 300 γραμμάρια για το παιδί! εκτός απροόπτου βέβαια 

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, mpempaki1 είπε:

αγχώνομαι... παρά πολύ. έτυχε μια φορά..  και τώρα μου έχει κολλήσει..  Στις πόσες ώρες πρέπει να είναι β πάνα βαριά

Εγώ κάθε 2 ωρες αλλάζω πάνα. πρπει στο 2ωρο να είναι βαριά; 

εγω αλλαζω 5 φορές οσο τα γευματα τα της κ μια εχτρα ....κ μια χαρα ειναι...στο 2ωρο δεν εχω αλλαξει...την αφήνω εως το επομενο γευμα εχτος κ αν κανει κακα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, KNecky είπε:

Αν σε παρηγορει η δικη μου εδω κ ενα μηνα ειτε ξυπνησει 3 ειτε 7 φορες μετα τις 12 κ ως τις 8-9 το πρωι δεν γεμιζει πάνα καθολου! Βαρος κ ανάπτυξη ολα κομπλε! Αα κ κακακια κανει ανα 2 μερες πλεον...

Οι γραμμη στην πανα ειναι καπως ενδεικτική παντως γτ ουρα πέφτουν κ γυρω απο εκει π δεν εχει γραμμη κ δν μπορεις να ξέρεις πόσο γεμισε ακριβως. Προσπαθισε να ηρεμησεις κ μονο αν δεις πως εχει κάποιο αλλο σύμπτωμα παρε παλι παιδίατρο. Ακομα κ γκρινια δικαιολογειται λογω ζεστης..

Κ μενα ολη μερα υπνος μόνο πανω μου κ μολις την βαλω κατω ξυπναει κ κλαιει κ νομιζω με ψαχνει..

με παρηγορεί!!!! έχεις ρωτήσει  παιδίατρο,

Just now, Rafaelatarzan είπε:

εγω αλλαζω 5 φορές οσο τα γευματα τα της κ μια εχτρα ....κ μια χαρα ειναι...στο 2ωρο δεν εχω αλλαξει...την αφήνω εως το επομενο γευμα εχτος κ αν κανει κακα

5 γεύματα; κάθε πόσες ώρες την ταΐζεις; δε το  λέω ειρωνικά. απλά εμένα μου έχει πει να τρώει κάθε 2 ωρες και το βράδυ μόνο να τον αφήνω 8 ώρες. μηπβς μου τα λέει η δικιά μου λάθος. σκέφτομαι  να αλλάξω παιδίατρο.  μάλλον θα κάνω εκεί το εμβόλιο και θα φύγω μετά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, mpempaki1 είπε:

Έτσι και εμένα το βράδυ γι αυτο ανησύχησα.  τωτα του άλλαξα πάνα 6παρα20 και αμέσως έγινε μπλε γραμμή παραπάνω από το μισό. θα με τρελάνει.  θέλει αγκαλίτσα ή  απλά να είναι δίπλα σου;

Αγκαλίτσα θέλει!! Απλά να είναι δίπλα μου είναι μεγάλη υποχώρηση από κείνη!!! Συνολο σημερα πόσες πάνες εκανε;;

1 ώρα πρίν, KNecky είπε:

Αν σε παρηγορει η δικη μου εδω κ ενα μηνα ειτε ξυπνησει 3 ειτε 7 φορες μετα τις 12 κ ως τις 8-9 το πρωι δεν γεμιζει πάνα καθολου! Βαρος κ ανάπτυξη ολα κομπλε! Αα κ κακακια κανει ανα 2 μερες πλεον...

Οι γραμμη στην πανα ειναι καπως ενδεικτική παντως γτ ουρα πέφτουν κ γυρω απο εκει π δεν εχει γραμμη κ δν μπορεις να ξέρεις πόσο γεμισε ακριβως. Προσπαθισε να ηρεμησεις κ μονο αν δεις πως εχει κάποιο αλλο σύμπτωμα παρε παλι παιδίατρο. Ακομα κ γκρινια δικαιολογειται λογω ζεστης..

Κ μενα ολη μερα υπνος μόνο πανω μου κ μολις την βαλω κατω ξυπναει κ κλαιει κ νομιζω με ψαχνει..

Αχ, Νecky και μένα τα ίδια!! Μονο πανω μου κοιμάται!! Δε γίνεται όμως αυτό!!! Την έχω πάνω μου και είναι σίγουρη ότι κοιμάται βαθιά και πάω να την ακουμπήσω κατω και ξυπνάει. Τι κανεις εσυ;; Έχεις και ακομη 1 παιδί! Πώς τα καταφερνεις;; Με μάρσιπο; 

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δεύτερη μέρα σήμερα που ξυπνάει με άδεια πάνα. Από τις 10:30 που τον άλλαξα μέχρι τις 5 που ξύπνησε και χθες μεχρι τις 6 το πρωί δεν είχε κάνει τίποτε! Μήπως πρέπει να αγχωθω? Λέτε να πάρω παιδίατρο? 

1 ώρα πρίν, Polly1 είπε:

Αγκαλίτσα θέλει!! Απλά να είναι δίπλα μου είναι μεγάλη υποχώρηση από κείνη!!! Συνολο σημερα πόσες πάνες εκανε;;

Αχ, Νecky και μένα τα ίδια!! Μονο πανω μου κοιμάται!! Δε γίνεται όμως αυτό!!! Την έχω πάνω μου και είναι σίγουρη ότι κοιμάται βαθιά και πάω να την ακουμπήσω κατω και ξυπνάει. Τι κανεις εσυ;; Έχεις και ακομη 1 παιδί! Πώς τα καταφερνεις;; Με μάρσιπο; 

Έτσι και ο δικός μου! Την μέρα όλη όλη μέρα πάνω μου κυριολεκτικά! Και ενώ πριν ήθελε απλά να κάθετε πάνω μου αγκαλιά τώρα θέλει και βόλτες ο άτιμος.. αν κάτσω στον καναπέ αρχίζει και κλαίει!! Αν κοιμηθεί δεν τον πειράζει.. αλλά αν τον αφήσω στο κρεβάτι του ξυπνάει σε 10 λεπτά και μετά πάλι βόλτες...οπότε δεν τον αφήνω!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Αγκαλίτσα θέλει!! Απλά να είναι δίπλα μου είναι μεγάλη υποχώρηση από κείνη!!! Συνολο σημερα πόσες πάνες εκανε;;

Αχ, Νecky και μένα τα ίδια!! Μονο πανω μου κοιμάται!! Δε γίνεται όμως αυτό!!! Την έχω πάνω μου και είναι σίγουρη ότι κοιμάται βαθιά και πάω να την ακουμπήσω κατω και ξυπνάει. Τι κανεις εσυ;; Έχεις και ακομη 1 παιδί! Πώς τα καταφερνεις;; Με μάρσιπο; 

Δυστυχώς δεν μέτρησα αλλά κάθε 2 ωρες που άλλαζα είχαν και από λίγα τσισα.  άδεια εντελώς δεν ήταν καμία αλλά χωρίς βάρος όλες. * σε 3 νομίζω ήταν όλη  γραμμή μπλε. Η πρωινή πάνα άδεια και μόλις του άλλαξα έκανε τσισα σχεδόν όλη την γραμμή.  Καλημέρα.  σήμερα κοιμήθηκε 11 μέχρι 6

Just now, mpoukitsa είπε:

Και εμένα δεύτερη μέρα σήμερα που ξυπνάει με άδεια πάνα. Από τις 10:30 που τον άλλαξα μέχρι τις 5 που ξύπνησε και χθες μεχρι τις 6 το πρωί δεν είχε κάνει τίποτε! Μήπως πρέπει να αγχωθω? Λέτε να πάρω παιδίατρο? 

Έτσι και ο δικός μου! Την μέρα όλη όλη μέρα πάνω μου κυριολεκτικά! Και ενώ πριν ήθελε απλά να κάθετε πάνω μου αγκαλιά τώρα θέλει και βόλτες ο άτιμος.. αν κάτσω στον καναπέ αρχίζει και κλαίει!! Αν κοιμηθεί δεν τον πειράζει.. αλλά αν τον αφήσω στο κρεβάτι του ξυπνάει σε 10 λεπτά και μετά πάλι βόλτες...οπότε δεν τον αφήνω!! 

Εγώ που πήρα την δική μου δεν μου είπε κατι. δηλαδή  να ανησύχησε.  μηπβς είναι φυσιολογικό; γιατί το έπαθα και εγώ και εσύ και η @KNecky αν θυμάμαι καλά . Μια γνωστή μου μου είπε ότι πλέον έχει καταλάβει την μέρα με την νύχτα και έχει μάθει να συγκρατεί τα ουρα Μέχρι το πρωί και τη πεινα. κουλο; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mpempaki1 είπε:

Δυστυχώς δεν μέτρησα αλλά κάθε 2 ωρες που άλλαζα είχαν και από λίγα τσισα.  άδεια εντελώς δεν ήταν καμία αλλά χωρίς βάρος όλες. * σε 3 νομίζω ήταν όλη  γραμμή μπλε. Η πρωινή πάνα άδεια και μόλις του άλλαξα έκανε τσισα σχεδόν όλη την γραμμή.  Καλημέρα.  σήμερα κοιμήθηκε 11 μέχρι 6

Εγώ που πήρα την δική μου δεν μου είπε κατι. δηλαδή  να ανησύχησε.  μηπβς είναι φυσιολογικό; γιατί το έπαθα και εγώ και εσύ και η @KNecky αν θυμάμαι καλά . Μια γνωστή μου μου είπε ότι πλέον έχει καταλάβει την μέρα με την νύχτα και έχει μάθει να συγκρατεί τα ουρα Μέχρι το πρωί και τη πεινα. κουλο; 

Λες?? Μακάρι κοριτσάκι μου να είναι αυτό!! Όπως λες ίσως όπως δεν ξυπνάνε να φανε να μην κάνουν και τσισα! Να σου πω την αλήθεια ενώ στην αρχη έκανε και κακά του το βράδυ έχει καιρό που δεν κάνει! Κανει μεσα στη μέρα αρκετές φορές αλλά το βράδυ καθόλου εδώ και 1,5-2 μήνες περίπου.

Επίσης μπεμπακι δεν νομίζω να χρειάζεται να αλλάζεις κάθε δύο ώρες αν δεν είναι γεμάτη η πάνα. Αν κάνει κακά εννοείται αλλάζεις αμέσως αλλά μόνο τσισα δεν χρειάζεται! Το λέω για να μην παιδευεσαι και να μην χαλάς πολλές πάνες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpoukitsa είπε:

Έτσι και ο δικός μου! Την μέρα όλη όλη μέρα πάνω μου κυριολεκτικά! Και ενώ πριν ήθελε απλά να κάθετε πάνω μου αγκαλιά τώρα θέλει και βόλτες ο άτιμος.. αν κάτσω στον καναπέ αρχίζει και κλαίει!! Αν κοιμηθεί δεν τον πειράζει.. αλλά αν τον αφήσω στο κρεβάτι του ξυπνάει σε 10 λεπτά και μετά πάλι βόλτες...οπότε δεν τον αφήνω!! 

Λες κ διαβαζω για τον δικο μου, ακριβως ετσι εδω κ πολλες εβδομαδες! Μονο στην αλλαξιερα θελει παιχνιδια κ κουβεντα, αντε κ καμια ωρα στο πορτ μπεμπε, αλλιως αγκαλια! Μας δανεισαν ενα ρηλαξ, 10 λεπτα το πολυ να καθισε ο ατιμουλης μου!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpoukitsa είπε:

Λες?? Μακάρι κοριτσάκι μου να είναι αυτό!! Όπως λες ίσως όπως δεν ξυπνάνε να φανε να μην κάνουν και τσισα! Να σου πω την αλήθεια ενώ στην αρχη έκανε και κακά του το βράδυ έχει καιρό που δεν κάνει! Κανει μεσα στη μέρα αρκετές φορές αλλά το βράδυ καθόλου εδώ και 1,5-2 μήνες περίπου.

Επίσης μπεμπακι δεν νομίζω να χρειάζεται να αλλάζεις κάθε δύο ώρες αν δεν είναι γεμάτη η πάνα. Αν κάνει κακά εννοείται αλλάζεις αμέσως αλλά μόνο τσισα δεν χρειάζεται! Το λέω για να μην παιδευεσαι και να μην χαλάς πολλές πάνες! 

Ναι επίσης μου είπε ότι φταίει η ζέστη ο ιδρώτας κλπ. να μην ιδρώνουν για το χάνουν έτσι υγρά .

Κάθε πόσες ώρες λες να αλλαζω; δενν εχω ιδέα κορίτσι μου. Καλά εμείς κακα  κάθε 4 μέρες... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Αγκαλίτσα θέλει!! Απλά να είναι δίπλα μου είναι μεγάλη υποχώρηση από κείνη!!! Συνολο σημερα πόσες πάνες εκανε;;

Αχ, Νecky και μένα τα ίδια!! Μονο πανω μου κοιμάται!! Δε γίνεται όμως αυτό!!! Την έχω πάνω μου και είναι σίγουρη ότι κοιμάται βαθιά και πάω να την ακουμπήσω κατω και ξυπνάει. Τι κανεις εσυ;; Έχεις και ακομη 1 παιδί! Πώς τα καταφερνεις;; Με μάρσιπο; 

Ακριβως κ μενα, συνηθως δεν κοιμαται παρα μονο πανω μου! Η καποιες φορες στο θηλασμο κοιμαται κ πιπιλαει κκ τον λυπαμαι κ τον αφηνω γιατι δεν κοιμαται μες στη μερα αλλιως...Να τ δημιουργω ετσι κακη συνηθεια; Δεν ξερω κοριτσια, εσεις τι λετε; Κ μαρσιππο μπαινει μονο αν ηδη κοιμαται (κ να μην ξυπνησει παρακαλω οταν τον βαζω αλλιως δε θελει παλι) αλλιως με τπτ!!! Οντως πως τα καταφερνεις Necky με αλλο ενα παιδακι;;; Τα εχουμε δει ολα εμεις με ενα :-) 

Just now, mpempaki1 είπε:

Ναι επίσης μου είπε ότι φταίει η ζέστη ο ιδρώτας κλπ. να μην ιδρώνουν για το χάνουν έτσι υγρά .

Κάθε πόσες ώρες λες να αλλαζω; δενν εχω ιδέα κορίτσι μου. Καλά εμείς κακα  κάθε 4 μέρες... 

Αφου δεν αγχωνεται η παιδιατρος mpempaki μου π ξερει το μωρο σου, ησυχασε κοριτσι μου. Εγω τη μετραω την πανα οταν ειναι μεχρι πισω μπλε η γραμμη, ακομα κ αν δεν ειναι βαρια. Τι να πω, να κανω λαθος  τοσο καιρο; Θα ρωτησω τον παιδιατρο. Αλλα αφου βαζουν βαρος τα μωρακια πιστευω καλα τα μετραμε οπως κ αν τα μετραει η καθεμια.

Εγω καθε 3-4 ωρες μεχρι τωρα τον αλλαζε. Τωρα καλοκαιρι θα αρχισω πιο συχνα.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

εμένα κοιμάται μόνος του και εινσι πολύ ήσυχος.  σαν να μην έχω παιδί . λέτε με τα δόντια να αλλάξει εντελώς και να τα δω όλα;

 

Just now, souzanna7 είπε:

Ακριβως κ μενα, συνηθως δεν κοιμαται παρα μονο πανω μου! Κ μαρσιππο μπαινει μονο αν ηδη κοιμαται (κ να μην ξυπνησει παρακαλω οταν τον βαζω αλλιως δε θελει παλι) αλλιως με τπτ!!! Οντως πως τα καταφερνεις Necky με αλλο ενα παιδακι;;; Τα εχουμε δει ολα εμεις με ενα :-) 

Αφου δεν αγχωνεται η παιδιατρος mpempaki μου π ξερει το μωρο σου, ησυχασε κοριτσι μου. Εγω τη μετραω την πανα οταν ειναι μεχρι πισω μπλε η γραμμη, ακομα κ αν δεν ειναι βαρια. Τι να πω, να κανω λαθος  τοσο καιρο; Θα ρωτησω τον παιδιατρο. Αλλα αφου βαζουν βαρος τα μωρακια πιστευω καλα τα μετραμε οπως κ αν τα μετραει η καθεμια

προσπαθώ  να μην τα ψειριζω όλα.  τώρα έτσι θα κάνω και εγω   αν την ρωτήσεις  γράψε να μου πεις αν μπορεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, souzanna7 είπε:

Λες κ διαβαζω για τον δικο μου, ακριβως ετσι εδω κ πολλες εβδομαδες! Μονο στην αλλαξιερα θελει παιχνιδια κ κουβεντα, αντε κ καμια ωρα στο πορτ μπεμπε, αλλιως αγκαλια! Μας δανεισαν ενα ρηλαξ, 10 λεπτα το πολυ να καθισε ο ατιμουλης μου!

 

Χαχαχα στην αλλαξιερα και εμένα έτσι κάθετε με κουβέντες και γελακια... Αχ τα ατιμα...τελικά δεν είμαστε οι μόνοι να μην ανησυχώ!!!! Στο ριλαξ και εμένα θα κάτσει πολύ λίγο! Παίζει με τα παιχνίδια που κρέμονται αλλά πιστεύω βαριέται γρήγορα και αρχίζει το κλάμα το θεατρινιστικο φυσικά!!! 

Just now, mpempaki1 είπε:

Ναι επίσης μου είπε ότι φταίει η ζέστη ο ιδρώτας κλπ. να μην ιδρώνουν για το χάνουν έτσι υγρά .

Κάθε πόσες ώρες λες να αλλαζω; δενν εχω ιδέα κορίτσι μου. Καλά εμείς κακα  κάθε 4 μέρες... 

Θα σου έλεγα να έχει βαρύνει κάπως η πάνα! Εγώ μόνο τσισα όταν κάνει τον αλλάζω όταν έχει γεμίσει η πάνα και όλη η γραμμή είναι μπλε! Δεν σου λέω να την αφήσεις πολλές ώρες αλλά δεν χρειάζεται και με την παραμικρη σταγόνα! Πιο πολύ για να μη χαλάς τζαμπα πάνες 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpoukitsa είπε:

Χαχαχα στην αλλαξιερα και εμένα έτσι κάθετε με κουβέντες και γελακια... Αχ τα ατιμα...τελικά δεν είμαστε οι μόνοι να μην ανησυχώ!!!! Στο ριλαξ και εμένα θα κάτσει πολύ λίγο! Παίζει με τα παιχνίδια που κρέμονται αλλά πιστεύω βαριέται γρήγορα και αρχίζει το κλάμα το θεατρινιστικο φυσικά!!! 

χαχα θεατρινιστικο! Ψευτρακο τον λεει ο αντρας μου γιατι βηχει κ κλαει για αγκαλια! Οχι τελικα ειμαστε πολλοι στο κλαμπ! Οταν κουραστει η μεση μας τον βαζουμε στην αλλαξιερα κ μεις απο πανω κανουμε διαφορα σαν τις μαιμουδες!

Just now, mpempaki1 είπε:

εμένα κοιμάται μόνος του και εινσι πολύ ήσυχος.  σαν να μην έχω παιδί . λέτε με τα δόντια να αλλάξει εντελώς και να τα δω όλα;

 

προσπαθώ  να μην τα ψειριζω όλα.  τώρα έτσι θα κάνω και εγω   αν την ρωτήσεις  γράψε να μου πεις αν μπορεις. 

Τυχερη μπεμπακι! Δεν ειναι απαραιτητο, ολα τα μωρα δε δυσκολευονται το ιδιο με τα δοντια τους. Την Πεμπτη π θα παμε για το εμβολιο θα τον ρωτησω κ θα σ πω.

16 ώρες πρίν, KNecky είπε:

Τίποτα Κατερινα μου!! :) Αμα δεν τα μοιραστώ θα σκασω γτ εγω δν ειχα καποιον συμπασχον στον γιο μου κ ημουν σαν την τρελη απτο αγχος συνεχεια! :P

Παρατηρησα πως η μικρη εχει μια αγαπη προς τι φουξια χρώμα. Οπου το δει σκαλωνει το βλεμμα για ωρα... κοριτσάκια μωρε μωρε!! :wub:

Οντως κ μενα με ηρεμεις οταν διαβαζω τις απαντησεις σου :-)

20 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

καλημερα μανουλες μ...πως εισται??? τι κανουν τα μωρακια σας τα ομορφα??? εμεις ολα καλα δοξα το θεο λες κ μ δωσαν αλλο παιδι ...αχχαχαχα πλεον ανεβασε κ τις ωρες τ βραδινου υπνου....τρωει τελευταίο  γευμα 8.με 8.30 κ πεφτει φουσκα εως 7 πρωι ....μιλαμε λιώνει....τετάρτη εχουκε το εμβολιο μας γινομαστε 3ον μηνων παναγια μ....

ηρθε κ ο ντοκ μας μας κοίταξε προχτες ολα καλα κ απο βαρος σκίζει....πηρε μεσα σε 15 μερες 550 γρ...να ζησει το γαλα κ ας εχει οσο εχει...( ετυχως ομως θα πάρουμε λεφτα ποσω απο ικα καναμε τα χαρτια με την έγκριση  αλλεργιολογου κ παίρνουμε  σημαντικο ποσο ) κολοικοι  γιόκ κακα τέλεια πλεον ρεψινο επισης γαλα πανω  κατω οχι ( αντε γεια κουφαλα παλλινδρομηση) χαχαχαχαχα γουλιες ουτε δειγμα μιλαμε...μμμμμμμ τι αλλο .....αν ναι μας εμεινε μονο το φαρμακο για την οισοφαγιτιδα η οποια εφυγε κ κανουμε συντήρηση για λιγο ακόμα γιατι δεν κοβεται αποτομα....απο γκρινια εχει πεσει πολυ παρα πολυ ( μερικες φορες λεω το γινεται???) 

φαι τρωει απο 150 εως 200 μλ μονοκοπανιας κιολας αχαχχαχαχαχ....

εχει αρχισει βγαζει κραυγες κ γελαει με ηχο κάποιες φορές ( μιλαμε κατουριεμαι εκεινη την ωρα θελω παμπερς εγω) 

πιπιλα τα πάει τέλεια  της αρεσει πολύ. εμαθε να την βγάζει με το χερι κ τωρα την πιανει μπας κ την βαλει αλλα δε ακομα ( βεβαια το κανει μια στο τοσο γις να την βαλει) πιανει την κουκουβαγια της στο καροτσι κ την τραβάει κιολας....κ επισης τρωει οτι βρει...χερια μπλούζες μ τα σεντονια της τον ωμο μ αχχαχαχα τα παντα ολα....

Αυτα τα νεα μας ...καλε ποσα εγραψα???? χαχαχχαχαχαχα μιλαω πολύ τλεικα...

 

Μπραβο στη μπεμπουλα σου! Ευτυχως να ηρεμησετε! Α μπραβο της της μπεμπαρας, εμενα ακομα ο μικρος μ δεν πιανει, ελαχιστα δηλ, ουτε αυχενα πολυ ωρα, μονο πολλα χαμογελα κ πολλους ηχους σαν χελιδονακι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , mpoukitsa είπε:

Και εμένα δεύτερη μέρα σήμερα που ξυπνάει με άδεια πάνα. Από τις 10:30 που τον άλλαξα μέχρι τις 5 που ξύπνησε και χθες μεχρι τις 6 το πρωί δεν είχε κάνει τίποτε! Μήπως πρέπει να αγχωθω? Λέτε να πάρω παιδίατρο? 

Έτσι και ο δικός μου! Την μέρα όλη όλη μέρα πάνω μου κυριολεκτικά! Και ενώ πριν ήθελε απλά να κάθετε πάνω μου αγκαλιά τώρα θέλει και βόλτες ο άτιμος.. αν κάτσω στον καναπέ αρχίζει και κλαίει!! Αν κοιμηθεί δεν τον πειράζει.. αλλά αν τον αφήσω στο κρεβάτι του ξυπνάει σε 10 λεπτά και μετά πάλι βόλτες...οπότε δεν τον αφήνω!! 

 

Just now, mpempaki1 είπε:

Δυστυχώς δεν μέτρησα αλλά κάθε 2 ωρες που άλλαζα είχαν και από λίγα τσισα.  άδεια εντελώς δεν ήταν καμία αλλά χωρίς βάρος όλες. * σε 3 νομίζω ήταν όλη  γραμμή μπλε. Η πρωινή πάνα άδεια και μόλις του άλλαξα έκανε τσισα σχεδόν όλη την γραμμή.  Καλημέρα.  σήμερα κοιμήθηκε 11 μέχρι 6

Εγώ που πήρα την δική μου δεν μου είπε κατι. δηλαδή  να ανησύχησε.  μηπβς είναι φυσιολογικό; γιατί το έπαθα και εγώ και εσύ και η @KNecky αν θυμάμαι καλά . Μια γνωστή μου μου είπε ότι πλέον έχει καταλάβει την μέρα με την νύχτα και έχει μάθει να συγκρατεί τα ουρα Μέχρι το πρωί και τη πεινα. κουλο; 

 

Just now, souzanna7 είπε:

Λες κ διαβαζω για τον δικο μου, ακριβως ετσι εδω κ πολλες εβδομαδες! Μονο στην αλλαξιερα θελει παιχνιδια κ κουβεντα, αντε κ καμια ωρα στο πορτ μπεμπε, αλλιως αγκαλια! Μας δανεισαν ενα ρηλαξ, 10 λεπτα το πολυ να καθισε ο ατιμουλης μου!

 

Κορίτσια Καλημέρα!!! Από ο τι βλέπω στις περισσότερες τα μωρά τη βγάζουν στην αγκαλια!! Εμενα στον μάρσιπο θα κάτσει κανα μισαωρο!! Είμαι ομως ευχαριστημένη, τη βλέπω ότι εχει τάσεις για περισσότερο! Χαχα!!! Μπεμπακι θεωρώ ότι οι πάνες σου είναι καλές ετσι όπως τις περιγράφεις!! Ναι, δε χρειαζεται αλλαγή τόσο συχνά!! Μπορείς να ελέγχεις τη γραμμή εξαλλου!! Η δικιά μου σχεδόν μόνιμα αφήνει 2 εκατοστά μπροστα. Της την αλλάζω σε αυτό το στάδιο γιατι μαλλον της την βάζω πολύ ψηλά και δε μπορεί να βραχει αυτο το σημείο  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

 

 

Κορίτσια Καλημέρα!!! Από ο τι βλέπω στις περισσότερες τα μωρά τη βγάζουν στην αγκαλια!! Εμενα στον μάρσιπο θα κάτσει κανα μισαωρο!! Είμαι ομως ευχαριστημένη, τη βλέπω ότι εχει τάσεις για περισσότερο! Χαχα!!! Μπεμπακι θεωρώ ότι οι πάνες σου είναι καλές ετσι όπως τις περιγράφεις!! Ναι, δε χρειαζεται αλλαγή τόσο συχνά!! Μπορείς να ελέγχεις τη γραμμή εξαλλου!! Η δικιά μου σχεδόν μόνιμα αφήνει 2 εκατοστά μπροστα. Της την αλλάζω σε αυτό το στάδιο γιατι μαλλον της την βάζω πολύ ψηλά και δε μπορεί να βραχει αυτο το σημείο  

Αχ εγώ τον μάρσιπο δεν τον χρησιμοποιώ πλέον γιατί είναι πολύ ζεστό το υλικό του και τον ζεσταίνει πολύ! Εσυ έχεις αυτόν που είναι σαν πανί?? Έπρεπε να πάρω τέτοιο και εγώ μάλλον! Να σου πω δεν με πειράζει να τον έχω αγκαλια... Το θέλω κιόλας πολύ γιατί μέχρι πότε θα το έχω?? Απλά θα βόλευε όταν θέλει βόλτες μέσα στο σπίτι!! Επίσης θέλει αγκαλιά και κουνημα και βόλτες για να κοιμηθει... Το σκασμενο το κακομαθα χαχαχα!!! Εμενα πάλι κορίτσια κοιμάται αρκετα μεσα στη μέρα..εσάς που δεν κοιμούνται πως τα απασχολειτε?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpoukitsa είπε:

Αχ εγώ τον μάρσιπο δεν τον χρησιμοποιώ πλέον γιατί είναι πολύ ζεστό το υλικό του και τον ζεσταίνει πολύ! Εσυ έχεις αυτόν που είναι σαν πανί?? Έπρεπε να πάρω τέτοιο και εγώ μάλλον! Να σου πω δεν με πειράζει να τον έχω αγκαλια... Το θέλω κιόλας πολύ γιατί μέχρι πότε θα το έχω?? Απλά θα βόλευε όταν θέλει βόλτες μέσα στο σπίτι!! Επίσης θέλει αγκαλιά και κουνημα και βόλτες για να κοιμηθει... Το σκασμενο το κακομαθα χαχαχα!!! Εμενα πάλι κορίτσια κοιμάται αρκετα μεσα στη μέρα..εσάς που δεν κοιμούνται πως τα απασχολειτε?? 

Ναι είναι πανινος!!Κι εγώ που τον έχω,  μέσα στο σπιτι δεν κάθεται για Πολύ!! Θελει συνέχεια να κουνιέται!! Το πώς τα απασχολούμε, άσε!! Δράμα η κατάσταση!! Βόλτα με το καρότσι στο σαλόνι, κουκλακια με μουσική! Αυτα!! Καθολου δεν το κακομαθαινεις με την αγκαλιά!! Και όποιος σου πει το αντίθετο, πες του ότι σύμφωνα με τα νέα ερευνητικά δεδομένα το να αφήνουμε το μωρό να κλαίει και να μην το παίρνουμε αγκαλιά θεωρείται κακοποιητικη πρακτική με πολυ αρνητικές συνέπειες στην ψυχοσυναισθηματική ανάπτυξη του παιδιού, στην ανάπτυξη του εγκεφάλου και στη σχέση μητερας-παιδιου!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...