Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Troufaki είπε:

Να θηλαζουν και να κοιμουνται οκταωρο η εστω εξαωρο υπαρχουν; Να μας πουν πως το κανουν!!!

Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλα προσπαθώ να κάνει τον τελευταίο θηλασμό της μέρας κατά τις 12 πάρα! Μετά θα κοιμηθεί 6ωρο!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Troufaki είπε:

Να θηλαζουν και να κοιμουνται οκταωρο η εστω εξαωρο υπαρχουν; Να μας πουν πως το κανουν!!!

Εγώ θηλάζω αποκλειστικά, κ στους 4 μήνες που ειμαστε τωρα κοιμάται 8ωρο... βέβαια ποτε δεν με ξενυχτησε ούτε 1 μερα. Απο νεογέννητο κοιμόταν 3-4 ώρες κ μετά το δίμηνο άρχισε σταδιακά να τις αυξάνει, κ φτάσαμε τις 8 εδω κ ένα μήνα. Συνήθως κοιμάται 11-12 το βράδυ, κ κάνουμε πρώτο θηλασμό 7-8 το πρωί, τον βάζω δίπλα μου στο κρεβάτι κ την κόβουμε καμία ωριτσα ακομα σίγουρα για ύπνο. Μπορεί κ 2. Βέβαια μες τη μερα λαγοκοιμάται, κ δεν εχει απολύτως κανενα προγραμμα θηλασμού, μπορεί να τρώει ανα μισή ώρα. Πάνω απο 2 ωρο ποτε. Ενώ πριν κ τη μερα έτρωγε στο 3-4ωρο.. δεν έκανα κάτι βρε κορίτσια να σας συμβουλευσω, το μόνο που ακολουθώ είναι οτι αν θελω να τον ξανά κοιμησω δεν του λέω κουβέντα κατευθείαν στήθος για να μην χάσει τον ύπνο του.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Εγώ θηλάζω αποκλειστικά, κ στους 4 μήνες που ειμαστε τωρα κοιμάται 8ωρο... βέβαια ποτε δεν με ξενυχτησε ούτε 1 μερα. Απο νεογέννητο κοιμόταν 3-4 ώρες κ μετά το δίμηνο άρχισε σταδιακά να τις αυξάνει, κ φτάσαμε τις 8 εδω κ ένα μήνα. Συνήθως κοιμάται 11-12 το βράδυ, κ κάνουμε πρώτο θηλασμό 7-8 το πρωί, τον βάζω δίπλα μου στο κρεβάτι κ την κόβουμε καμία ωριτσα ακομα σίγουρα για ύπνο. Μπορεί κ 2. Βέβαια μες τη μερα λαγοκοιμάται, κ δεν εχει απολύτως κανενα προγραμμα θηλασμού, μπορεί να τρώει ανα μισή ώρα. Πάνω απο 2 ωρο ποτε. Ενώ πριν κ τη μερα έτρωγε στο 3-4ωρο.. δεν έκανα κάτι βρε κορίτσια να σας συμβουλευσω, το μόνο που ακολουθώ είναι οτι αν θελω να τον ξανά κοιμησω δεν του λέω κουβέντα κατευθείαν στήθος για να μην χάσει τον ύπνο του.. 

Δηλαδη ενω τη μερα τρωει τοσο συχνα τη νυχτα αντεχει για οκταωρο. Τι να πω μπραβο σας! Εμενα κοιμαται τη μερα αρκετα. Παντα ενω θηλαζει ψιλοκοιμαται και κοιμαται και αλλες 3-4 ωρες μεσα στη μερα. Μηπως να μην την αφηνω να κοιμηθει τη μερα; Αλλα θα κλαιει. 
Με 5 ωρες υπνο εδω και 3 μηνες με εχουν πιασει τα νευρα μου και ξερετε ποιος την πληρωνει ε; Αν δεν χωρισω τωρα δε θα χωρισω ποτε! :P Ειδικα οταν μου λενε διαφοροι να κανΕΤΕ υπομονη με τον υπνο θα κοιμηθΕΙΤΕ σε μερικους μηνες νευριαζω πολυ! Ποιοι να κανουμε;;; Ο αντρας μου κοιμαται σερι οκταωρο πιο πολυ και απο πριν το μωρο  :ph34r:

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Troufaki said:

Δηλαδη ενω τη μερα τρωει τοσο συχνα τη νυχτα αντεχει για οκταωρο. Τι να πω μπραβο σας! Εμενα κοιμαται τη μερα αρκετα. Παντα ενω θηλαζει ψιλοκοιμαται και κοιμαται και αλλες 3-4 ωρες μεσα στη μερα. Μηπως να μην την αφηνω να κοιμηθει τη μερα; Αλλα θα κλαιει. 
Με 5 ωρες υπνο εδω και 3 μηνες με εχουν πιασει τα νευρα μου και ξερετε ποιος την πληρωνει ε; Αν δεν χωρισω τωρα δε θα χωρισω ποτε! :P Ειδικα οταν μου λενε διαφοροι να κανΕΤΕ υπομονη με τον υπνο θα κοιμηθΕΙΤΕ σε μερικους μηνες νευριαζω πολυ! Ποιοι να κανουμε;;; Ο αντρας μου κοιμαται σερι οκταωρο πιο πολυ και απο πριν το μωρο  :ph34r:

 

Σε νιωθω απολυτα..αν δε παρηγορει τα μωρα αλλαζουν συνεχεια προγραμμα κ οσο μεγαλωνει θα εχει ασχολιες μες την μερα κ θα κοιμαται λιγοτερο οποτε παει προς την νυχτα ο ύπνος. Εμενα δεν κοιμαται κ αλλου εκτος απο πανω μου τώρα πλεον μες τη μερα..

Αυτο με τον συζυγο, ισως αν ειναι ξυπνια κ εχει φαει κ ειανι κ εκεινος σπίτι αν στην κραταει να κοιμασαι κανενα μισαωρο, να κάνεις ενα καλοπισμο, κατι για σενα..θα βοηθησει κ εκεινος κ εσυ θα νιωθεις καλύτερα κ θ παρεις τ πανω σου! Πρέπει αν κανουν κ εκεινοι κατι..αν οχι την νυχτα ν βοηθήσουν την μερα.. εγω τον αφήνω κ με το ενα κ με τα δυο για λιγη ωρ μες την μερα για να δεθουν κ να κανω κ γω κατι εστω κ δουλειές.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Troufaki είπε:

Κοριτσια εσας που το μωρακι σας κοιμαται οκταωρο θηλαζετε; Δηλαδη γινεται και τα μωρακια που θηλαζουν να κοιμουνται τοσο πολυ; Αν ναι πειτε μου το μυστικο!

Εμενα κανει αρχικα ενα τετραωρο υπνο 10-2. Την θηλαζω μεχρι τις 3 παρα και μετα ξυπναει στις 4. Θηλαζω μεχρι 5 παρα και μετα στις εξι εχουμε χαρες και πανηγυρια. Τη βαζω στο καροτσι και παμε βολτα πρωι πρωι με τη δροσουλα. Αλλα δεν το αντεχω αλλο! Μεσα στην ημερα κοιμαται βεβαια αλλα εγω δεν μπορω. Γιαυτο ρωταω να μου πειτε το μυστικο σας!!!

 

Η δικιά μου θηλάζει κ κοιμάται μετά 9ωρο..περιπου 11 το βραδυ ως 8 το πρωί.. Δν υπάρχει μυστικό.. Εγώ δν έκανα τπτ, επιλογή της μπέμπας ήταν.. Νομίζω έχει να κάνει με το παιδακι.. Απο νεογέννητο ξυπνουσε ανά 3ωρο το βράδυ..σιγα σιγά το έκανε 5ωρο, 6ωρο, 7ωρο έκανε λίγο πριν 40σει κ τώρα είμαστε στο 9ωρο πολυ καιρό κ θεωρώ ότι το έχει καθιερώσει πια..ειχε τύχει κάποιες φορές να ξυπνήσει στις 4 να γκρινιαξει γτ ήθελε κακά, δν της μίλησα, μόλις τα έκανε την άλλαξα χωρίς να της μιλησω. Φυσικά αυτή ξεκίνησε κουβενταρια αλλά την έβαλα κουνια, της έκανα σςςςςςς κ κοιμήθηκε.. Όταν ξυπνουσε κατά τις 6 έτρωγε κ παλι μπαμπαλιζε αλλά εγώ τπτ.. Οποτε την έπαιρνε παλι ο υπνος..αυτο έπιασε στο δικό μου παιδι ή μπορεί κ να μην επιασε, απλά αυτό ήθελε η μικρή


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! Τι καιρός κι αυτός σήμερα, ενώ χθες κάναμε το πρώτο μας μπάνιο! Ήταν πάρα πολύ ωραία και ο μπέμπης άρχοντας, πασάς, ύπνο και χάζεμα! 

@Troufaki 8ωρο σερί ποτέ δεν έχει κοιμηθεί. Το στάνταρ είναι να φάει τελευταία φορά μεταξύ 11-12 & μετά ξυπνάει 5.30. Κορίτσια, το τι γέλιο κάνω εκείνη την ώρα, λες και έχουν όλοι ρολόι! Ξυπνάει ο μπέμπης, ξυπνάει ο άντρας μου και κοιτάζει την ώρα, φεύγει ο γείτονας για τη δουλειά και γαβγίζει ο σκύλος μου, εντάξει, κλαίω κάθε πρωί! Χαχα! Μετά λοιπόν μπορεί να ξαναξυπνήσει στις 7.30 και μετά να ξανακοιμηθούμε ως τις 10, αλλιώς θα ξυπνήσει κατευθείαν 9-9.30. Και μετά ρίχνει έναν υπνάκο ως τις 12 και γενικά μέσα στη μέρα τρώει, αλλάζουμε πάνα, χαζεύει λίγο ή γκρινιάζει και μετά ξανακοιμάται.

Σήμερα του έβγαλα το γυμναστήριο της κόρης μου και το χαζεύει και προσπαθεί να κλωτσήσει τα παιχνίδια. 

Έβλεπα παλιότερα βίντεο της κόρης μου, γύρω στον 4ο μήνα αρχίζουν και κλωτσάνε συνειδητά τα παιχνίδια στο γυμναστήριο @mpempaki1, καθώς επίσης γυρίζουν από μπρούμυτα ανάσκελα. 5ο μήνα το ανάποδο, από ανάσκελα μπρούμυτα, 6ο μήνα αρχίζουν και κάθονται χωρίς στήριξη και 7ο μήνα αρχίζουν να μπουσουλάνε και να σηκώνονται όρθια. Γύρω στον 12ο μήνα αρχίζουν περπάτημα χωρίς στήριξη και λένε μαμ, μπαμπά κλπ. Αυτά ενδεικτικά, εννοείται κάθε παιδάκι έχει τους δικούς του ρυθμούς. Στο δικό μου περιβάλλον τα κοριτσάκια (όπως η κόρη μου) τα έκαναν όλα πιο γρήγορα σε σχέση με τα αγοράκια. 

Όσον αφορά το θηλασμό, στην κόρη σκόπευα να θηλάσω αποκλειστικά ως τον 6ο και μόλις άρχιζε φαγητό να το έκοβα, αλλά σταματήσαμε στον 4ο (αποκλειστικό) θηλασμό. Το ίδιο σκέφτομαι και για τον γιο. Δεν θέλω παραπάνω να σας πω την αλήθεια μου, δεν θα μου άρεσε εμένα προσωπικά.

Να κρατάτε σημειώσεις σε ημερολόγιο με τα "επιτεύγματά" τους και να τα τραβάτε όσο πιο πολλές φωτό και βίντεο μπορείτε! Θα έχετε ανεκτίμητα ενθύμια από τα παιδάκια σας!!!

  • Μου αρέσει 2

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Troufaki είπε:

Δηλαδη ενω τη μερα τρωει τοσο συχνα τη νυχτα αντεχει για οκταωρο. Τι να πω μπραβο σας! Εμενα κοιμαται τη μερα αρκετα. Παντα ενω θηλαζει ψιλοκοιμαται και κοιμαται και αλλες 3-4 ωρες μεσα στη μερα. Μηπως να μην την αφηνω να κοιμηθει τη μερα; Αλλα θα κλαιει. 
Με 5 ωρες υπνο εδω και 3 μηνες με εχουν πιασει τα νευρα μου και ξερετε ποιος την πληρωνει ε; Αν δεν χωρισω τωρα δε θα χωρισω ποτε! :P Ειδικα οταν μου λενε διαφοροι να κανΕΤΕ υπομονη με τον υπνο θα κοιμηθΕΙΤΕ σε μερικους μηνες νευριαζω πολυ! Ποιοι να κανουμε;;; Ο αντρας μου κοιμαται σερι οκταωρο πιο πολυ και απο πριν το μωρο  :ph34r:

 

Σε αυτό με τον υπνο του άντρα σε καταλαβαίνω.. Θηλαζα κ κουτουλουσα από τη νυστα κ αυτός ξερός με το στόμα ανοιχτό.. Ένα βράδυ που έκλαιγε το μικρό παλευα ποση ωρα να την ηρεμησω κ αυτός χαμπάρι.. Στο τέλος του φωναξα να ξυπνήσει, έλεος του λέω δεν ακους το παιδι τόση ώρα?? Οχι μου είπε!! Κ μετσ στον κόσμο έλεγε ότι ΜΑΣ έφαγε Το ξενυχτι..χαχα..Το άλλο εκνευριστικό.. Όταν γκρίνιαζε η μικρή ή έκανε κανα ήχο περιεργο με σκουνταγε να σηκωθώ εγώ κ καλα μήπως δν την έχω ακούσει.. Γενικά δε μπορω να πω βοηθούσε κ βοηθάει..κσνει αρκετές δουλειές σπιτιου..κάποιες νυχτες του ζητουσα να τη ρεψει για να γλαρωσω 10-15'..  Ξέρετε τι μου λέει?? Ότι ήταν εκδικητικό αυτό που έκανα..θελει να ασχολείται αλλά όσο μπορεί κ δν ειναι κουρασμένος αλλά ποιος έκανε παιδι κ δν κουράστηκε?? Του ζητάω να κάνει πράγματα κ να βοηθάει γτ μέχρι πριν νόμιζε ότι το παιδι είναι μόνο παιχνιδια κ γελάκια.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Σε αυτό με τον υπνο του άντρα σε καταλαβαίνω.. Θηλαζα κ κουτουλουσα από τη νυστα κ αυτός ξερός με το στόμα ανοιχτό.. Ένα βράδυ που έκλαιγε το μικρό παλευα ποση ωρα να την ηρεμησω κ αυτός χαμπάρι.. Στο τέλος του φωναξα να ξυπνήσει, έλεος του λέω δεν ακους το παιδι τόση ώρα?? Οχι μου είπε!! Κ μετσ στον κόσμο έλεγε ότι ΜΑΣ έφαγε Το ξενυχτι..χαχα..Το άλλο εκνευριστικό.. Όταν γκρίνιαζε η μικρή ή έκανε κανα ήχο περιεργο με σκουνταγε να σηκωθώ εγώ κ καλα μήπως δν την έχω ακούσει.. Γενικά δε μπορω να πω βοηθούσε κ βοηθάει..κσνει αρκετές δουλειές σπιτιου..κάποιες νυχτες του ζητουσα να τη ρεψει για να γλαρωσω 10-15'..  Ξέρετε τι μου λέει?? Ότι ήταν εκδικητικό αυτό που έκανα..θελει να ασχολείται αλλά όσο μπορεί κ δν ειναι κουρασμένος αλλά ποιος έκανε παιδι κ δν κουράστηκε?? Του ζητάω να κάνει πράγματα κ να βοηθάει γτ μέχρι πριν νόμιζε ότι το παιδι είναι μόνο παιχνιδια κ γελάκια.. 

Σε καταλαβαίνω. Κ εγω έτσι νιώθω, περίμενα λίγα παραπάνω πράγματα! Βέβαια  κ εγω απαιτώ πλέον, κ να τον απασχολεί όσο πχ μαγειρευω(λες κ δεν είναι αυτονόητο πρέπει να το ζητησω).. κ να τον πάει βόλτα όσο φτιάχνω τα νύχια μου, κ να τον κρατάει όταν πάω για τα μαλλιά μου.. τωρα σε ύπνο δεν τον ξύπνησα ποτε απο μόνη μου του είπα να κοιμάται επειδή δεν βρίσκω λίγο να ξενυχταμε 2 άνθρωποι εφόσον θηλάζω. Βέβαια κάποιες φορές τον κοίταζα όλο μισος όσο κοιμόταν Χαχαχ κ του το είπα κιόλας οτι κάποια πρωινά ξυπνάς απο καθαρή τύχη!! Δυστυχώς εγω αυτό που κατάλαβα είναι οτι δύσκολα θα υπάρξει 50-50 καταμερισμός στους γονείς. Στην καλύτερη 70-30.  

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Σε αυτό με τον υπνο του άντρα σε καταλαβαίνω.. Θηλαζα κ κουτουλουσα από τη νυστα κ αυτός ξερός με το στόμα ανοιχτό.. Ένα βράδυ που έκλαιγε το μικρό παλευα ποση ωρα να την ηρεμησω κ αυτός χαμπάρι.. Στο τέλος του φωναξα να ξυπνήσει, έλεος του λέω δεν ακους το παιδι τόση ώρα?? Οχι μου είπε!! Κ μετσ στον κόσμο έλεγε ότι ΜΑΣ έφαγε Το ξενυχτι..χαχα..Το άλλο εκνευριστικό.. Όταν γκρίνιαζε η μικρή ή έκανε κανα ήχο περιεργο με σκουνταγε να σηκωθώ εγώ κ καλα μήπως δν την έχω ακούσει.. Γενικά δε μπορω να πω βοηθούσε κ βοηθάει..κσνει αρκετές δουλειές σπιτιου..κάποιες νυχτες του ζητουσα να τη ρεψει για να γλαρωσω 10-15'..  Ξέρετε τι μου λέει?? Ότι ήταν εκδικητικό αυτό που έκανα..θελει να ασχολείται αλλά όσο μπορεί κ δν ειναι κουρασμένος αλλά ποιος έκανε παιδι κ δν κουράστηκε?? Του ζητάω να κάνει πράγματα κ να βοηθάει γτ μέχρι πριν νόμιζε ότι το παιδι είναι μόνο παιχνιδια κ γελάκια.. 

Βρε εχει και παταπονο που απο 40μερες το μωρο κοιμαται τοσο;; Μην το πει ουτε του παπα πες του. Παντως νομιζω ο δικος μου ειναι ο καλυτερος του χωριου. Αν και το μωρο ξυπναει ανα 1 με 3 ωρες, μεσο ορο στο 2ωρο και ξεξυπναει εντελως στις 5 με 6 το πρωι, την εχουμε απο την 1η μερα στο δωματιο της...οποτε ο δικος μου δεν ενοχλειται ουτε δευτερολεπτο. Ακουω εγω την ενδοεπικοινωνια που χω διπλα μου, σηκωνομαι, του κλεινω την πορτα, παω την παιρνω κ θηλαζουμε στο σαλονι. Αφου το λεει κο ο ιδιος, δεν εχει καταλαβει ξενυχτι οπως του ελεγαν ολοι οι φιλοι κι οι γνωστοι του. Εμ βεβαια του λεω...οι αλλοι τα χουν διπλα τους 6μηνες τουλαχιστον...θελοντας και μη κατι θα ακουσουν καποιες φορες... Εγω απο την αλλη...με τον μαυρο κυκλο ως τον αστραγαλο.

@Troufaki κι η δικια μου ακριβως οως τα περιγραφεις κοιμαται νυχτα κ μερα..ελπιζω να στρωσουν μεγαλωνοντας, γιατι αν συνεχισει ετσι οταν επιστρεψω δουλεια...με βλεπω να κοιμαμαι στο πληκτρολογιο και να με απολυουν.

Just now, Murtw.st είπε:

Σε καταλαβαίνω. Κ εγω έτσι νιώθω, περίμενα λίγα παραπάνω πράγματα! Βέβαια  κ εγω απαιτώ πλέον, κ να τον απασχολεί όσο πχ μαγειρευω(λες κ δεν είναι αυτονόητο πρέπει να το ζητησω).. κ να τον πάει βόλτα όσο φτιάχνω τα νύχια μου, κ να τον κρατάει όταν πάω για τα μαλλιά μου.. τωρα σε ύπνο δεν τον ξύπνησα ποτε απο μόνη μου του είπα να κοιμάται επειδή δεν βρίσκω λίγο να ξενυχταμε 2 άνθρωποι εφόσον θηλάζω. Βέβαια κάποιες φορές τον κοίταζα όλο μισος όσο κοιμόταν Χαχαχ κ του το είπα κιόλας οτι κάποια πρωινά ξυπνάς απο καθαρή τύχη!! Δυστυχώς εγω αυτό που κατάλαβα είναι οτι δύσκολα θα υπάρξει 50-50 καταμερισμός στους γονείς. Στην καλύτερη 70-30.  

Εχεις απολυτο δικιο σε οσα λες!!!!! Συμπασχω κι εγω + @Kathrin17

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω βρε κοριτσια να περασει ολο αυτο με τον κοροναιο και να μην εχουμε δευτερο κυμα για να ερθουν οι γονεις μου να με βοηθησουν. Τωρα δεν ερχονται γιατι ειναι στις ευπαθεις ομαδες και φοβαμαι μην τους κολησουμε μιας και ο αντρας μου παει στη δουλεια. Θα ηταν τελειως διαφορετικα αν τους ειχα! Ουτε σε ξαδερφες / φιλες κλπ εχω πει να ερθουν σπιτι ακομα. Εσεις τους βλεπετε κανονικα ολους; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Troufaki said:

Ελπιζω βρε κοριτσια να περασει ολο αυτο με τον κοροναιο και να μην εχουμε δευτερο κυμα για να ερθουν οι γονεις μου να με βοηθησουν. Τωρα δεν ερχονται γιατι ειναι στις ευπαθεις ομαδες και φοβαμαι μην τους κολησουμε μιας και ο αντρας μου παει στη δουλεια. Θα ηταν τελειως διαφορετικα αν τους ειχα! Ουτε σε ξαδερφες / φιλες κλπ εχω πει να ερθουν σπιτι ακομα. Εσεις τους βλεπετε κανονικα ολους; 

Πλεον ναι αλλα αν ξερω πως εχουν εστω κ βυχαλακι ακυρωνονται τα παντα κ ο καθενας σπιτακι του. Επίσης τις ευπαθης ομαδες δεν τις αγκαλιάζουμε φιλαμε κλπ. αλλα παρεα στον ιδιο χωρο κ φαγητο μαζι εχουμε φαει.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Πλεον ναι αλλα αν ξερω πως εχουν εστω κ βυχαλακι ακυρωνονται τα παντα κ ο καθενας σπιτακι του. Επίσης τις ευπαθης ομαδες δεν τις αγκαλιάζουμε φιλαμε κλπ. αλλα παρεα στον ιδιο χωρο κ φαγητο μαζι εχουμε φαει.

Εμενα ερχονται με μασκα και βλεπουν το μωρο για λιγο αλλα το θεμα ειναι να μπορεσουν να το αλλαξουν/κοιμισουν για να βοηθησουν. Ομως αν τα κανουν αυτα φυσικα χωρις μασκα και το μωρο ειναι ασυμπτωματικο και τους κολησει; Αυτα σκεφτομαι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Troufaki said:

Εμενα ερχονται με μασκα και βλεπουν το μωρο για λιγο αλλα το θεμα ειναι να μπορεσουν να το αλλαξουν/κοιμισουν για να βοηθησουν. Ομως αν τα κανουν αυτα φυσικα χωρις μασκα και το μωρο ειναι ασυμπτωματικο και τους κολησει; Αυτα σκεφτομαι. 

Εχεις δικιο..κ γω αγκαλια αφηνω ελαχιστα ατομα κ να φορανε μασκα κ να μην ακουμπα απευθειας στα ρουζα τους. Κ γενικα ν σου πω ειμαι λιγο σπαστικη με αυτα κ εμπιστευομαι μονο τον ανδρα μου. Οποτε το αλλαζαν αλλοι το μωρο δεν ξεραν καλα κ γεμιζαν ολα τσισα πχ..ή ενω εχω δωαει εντολη οχι πιπιλα εκει να πανε να δωσουν ενω δεν εχει πρόβλημα τ μωρο κ να το κανουν ν πλανταζει χωρις λογο.. σαν βοήθεια προτιμω ν τ απασχολουν οταν εχει φαει κ ειναι αλλαγμενη. Ή ακομα καλυτερα ν μου κανουν δουλειες σπιτιου ή φαγητο...ειμαι λιγο περιπτωση χεχε.. :P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Έχετε δίκαιο ρε Κοριτσια κ εσείς .εσας ειναι ακομα πιο ζόρι .εγω με την παράνοια π θα εχω δεν θα μπορούσα ν τ αντέξω 

Ναι ρε αγάπη .κπιτα ποτε δν την αφήνω με 60 μλ γιατί το πιέζω το θεμα για μα πιει .γιατι νιώθω ότι αν της δωσω 60 παει χαμένο ενα γεύμα .πανω π έλεγα πριν λιγο καιρό ότι έτρωγε τόσο καλα κ εύκολα τωρα παλι με δυσκολεύει .

καταλαβςινω τι θες να πεις...ομως δοκιμάσετο αυτο που σ λεω...καλο ειναι να μην την ζοριζεις ομως...το ιδιο εκανα κ εγω κ μ φώναξε ο παιδιατρος μας....θα πιει μ λεει οσο θέλει αυτη....εσυ λεει τρωςς το ιδιο καθε φορα??? ετσι κ τα μωρα ξερουν....βεβαια εμεις δεν εχουμε ποια αυτο το θεμα αλλα ξερω πως νιωθεις ...αν θες ακουσε την συμβουλη με ολη μ την αγαπη στο λεω...αφου παίρνει βαρος ειναι οκ το λουλουδι α

Link to comment
Share on other sites

Just now, Troufaki είπε:

Ελπιζω βρε κοριτσια να περασει ολο αυτο με τον κοροναιο και να μην εχουμε δευτερο κυμα για να ερθουν οι γονεις μου να με βοηθησουν. Τωρα δεν ερχονται γιατι ειναι στις ευπαθεις ομαδες και φοβαμαι μην τους κολησουμε μιας και ο αντρας μου παει στη δουλεια. Θα ηταν τελειως διαφορετικα αν τους ειχα! Ουτε σε ξαδερφες / φιλες κλπ εχω πει να ερθουν σπιτι ακομα. Εσεις τους βλεπετε κανονικα ολους; 

Εμενα ερχονται οι γονεις μου, φερνουν φαγητο, κανουν κανα σιδερο. με το μωρο ασχολουνται μονο να το απασχολησουν οταν ειναι ξυπνιο κ χορτασμενο οπως λεει κ η @KNecky. Η μανα μου εχει κ προβλημα ορασης σοβαρο κι οπως ειπε, παει να την αλλαξει κ τα βρισκω ολα χαλια, οποτε δεν την αφηνω (με ευγενικο τροπο, χωρις να της το πω ευθεως). κατα τα αλλα την εχει δει κι ο αδερφος μου κι οι κουμπαροι μας και δυο θειοι μας, αααα κ μια επισκεψη που πηγαμε σε ενα ζευγαρι με νεογεννητο κι αυτοι, αλλα ολοι οι παραπανω χωρις αγκαλια η χαδια. απο αποσταση το μωρο μου. Ο αντρας μου ευτυχως δουλευει ακομα απο το σπιτι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...