Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Pennymav είπε:

Κοριτσια καλησπέρα !καναμε τις εξετάσεις η την ουρολοίμωξη κ δόξα το θεό ηταν μια χαρα .κανενα μικρόβιο .βεβαια ακομα κανει νάζια με το γάλα αλλα δν μπορω ν πω ότι δν τρώει κιολας .εστω 100 μλ θα τα φάει .λατα τα αλλα τρέχω σαν την παλαβή γιατί το αλλο Σάββατο παντρεύομαι και επειδή μεχρι πριν ενα μήνα λόγω κορονοϊού δν ξέραμε τ θα κανουμε πέσαν ολα μαζεμένα .οποτε αναγκάζομαι να την αφήνω συνεχεια στην πεθερά η κ στη μάνα μου .καπου διάβασα για τα άλματα ότι η κορύφωση ειναι στην 17 βδομάδα κ εμεις ειμαστε ακριβώς σ αυτην τν βδομάδα οποτε θέλω ν ελπιζω ότι γ αυτο δν πολυ ήθελε να φάει .αντε να δούμε ..

Τέλεια! Η ώρα η Καλή!! Να το απολαύσετε όσο γίνεται περισσότερο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 hours ago, Pennymav said:

Κοριτσια καλησπέρα !καναμε τις εξετάσεις η την ουρολοίμωξη κ δόξα το θεό ηταν μια χαρα .κανενα μικρόβιο .βεβαια ακομα κανει νάζια με το γάλα αλλα δν μπορω ν πω ότι δν τρώει κιολας .εστω 100 μλ θα τα φάει .λατα τα αλλα τρέχω σαν την παλαβή γιατί το αλλο Σάββατο παντρεύομαι και επειδή μεχρι πριν ενα μήνα λόγω κορονοϊού δν ξέραμε τ θα κανουμε πέσαν ολα μαζεμένα .οποτε αναγκάζομαι να την αφήνω συνεχεια στην πεθερά η κ στη μάνα μου .καπου διάβασα για τα άλματα ότι η κορύφωση ειναι στην 17 βδομάδα κ εμεις ειμαστε ακριβώς σ αυτην τν βδομάδα οποτε θέλω ν ελπιζω ότι γ αυτο δν πολυ ήθελε να φάει .αντε να δούμε ..

Με το καλο ολα να σας πανε τελεια κ να χαρείτε αυτη την μοναδικη μερα με τον ανδρα σου κ το μικρο σας!!! :) Το νυφικο παραμυθενιο ακούγεται!! ^_^

Να σε ρωτησω ποσο καιρο εκαναν να σου βγαλουν αποτελεσματα για τις εξετάσεις ουρων κ καλλιέργεια?? Αθηνα ειστε??

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

ααααχ τι ωραια... τελειο θα βγει να μην αγχωνεσαι κ κοιτα να απολαυσεις το γαμο σου με τον αντρα σου...ειναι η μερα σας!! αθηνα θα γινει;

Μειώνει στον άγιο Στέφανο !!

1 ώρα πρίν, Rafaelatarzan είπε:

με το καλο ο γαμος σας αγαπη μ...να εισται πα τα ευτυχισμένη κ αγαπημένη μαζι με την κορη σας...υγεια να εχετε...

χαρηκα με την μικρη μας που δεν εχει κατι ευτυχως...θα επανελθει το κοριτσι μας ...κ μενα σημετα 100 τρωει ανα 3 ωρες ...αλλα σκαει ιδρωνει κ που πινει γαλα οποτε δεν με ανχωνει καθόλου....3 φορές μπανιο την εχω κάνει...κ πηγαμε κ θαλασσα επισης ..τρελάθηκε σ λεω χτυπούσε ποδια χερια εφαγε κ νερο κ δεν τις αρεσε κ ξινισε η μουρη της λ έκλαιγε μετα...αχαχαχχαχαχα τι γελιο ...

Σ ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου!!που μένετε εσείς αγάπη;;

Just now, KNecky είπε:

Με το καλο ολα να σας πανε τελεια κ να χαρείτε αυτη την μοναδικη μερα με τον ανδρα σου κ το μικρο σας!!! :) Το νυφικο παραμυθενιο ακούγεται!! ^_^

Να σε ρωτησω ποσο καιρο εκαναν να σου βγαλουν αποτελεσματα για τις εξετάσεις ουρων κ καλλιέργεια?? Αθηνα ειστε??

Σ ευχάριστε αγάπη μου !η γεν ούρων βγαίνει την ίδια μερα η καλλιέργεια την επόμενη !!ναι Αθήνα ειμαστε .αλλα αν υπαρχει μικρόβιο θα φανεί απο τη γεν ούρων .απο κάπου τ βλέπουν .νομιζω απο τα πυοσφαίρια ..

πρίν από 54 λεπτά , asda είπε:

Τέλεια! Η ώρα η Καλή!! Να το απολαύσετε όσο γίνεται περισσότερο!

Σ ευχάριστω κοριτσάκι μου !!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. @Pennymav η ώρα η καλή κορίτσι μου, πανέμορφο το νυφικό σου!

Θυμάστε που σας είχα πει περίπου στα μέσα του μήνα ότι έκανα τεστ ωορρηξίας (ληγμένο) επειδή είχα πονάκια και βγήκε θετικό και έκανα μαντεψιά ότι θα μου έρθει περίοδος? Ε ναι, λοιπόν, σήμερα κατέβηκαν τα πρώτα ροζ καφέ... Δύο τα συμπεράσματα κόρες, πρώτον ότι το έχει η μοίρα μου να μου έρχεται περίοδος νωρίς μετά από γέννα, και δεύτερον ότι τα τεστ ωορρηξίας και ληγμένα την κάνουν τη δουλίτσα τους :D

Χθες λοιπόν, το μωράκι μου ήπιε κανονικά γαλατάκι από το βυζί, γκλουπ γκλουπ, αλλά εκεί που έπινε, ξαφνικά άφηνε το βυζί και έκλαιγε. Μου το έκανε 2-3 φορές σε διαφορετικά γεύματα. Αυτό μου θύμισε λίγο τη φάση με την κόρη μου, μόνο που εκείνη το έκανε συνέχεια, και φαινόταν σαν να μην χορταίνει, ενώ αυτός δόξα τω Θεώ μέχρι στιγμής πίνει αρκετό γάλα, αφού ξεχείλιζε όταν έπινε. Οπότε, τι λέτε? Να άλλαξε η γεύση του γάλακτος λόγω περιόδου, ή επίκειται μείωση και να πάρω κανένα κουτί γάλα να υπάρχει stand by? Γιατί δεν ξέρω αν σας το είπα και μη με βρίσετε, αλλά είχα κάνει ωραιότατη τράπεζα γάλακτος τότε που το μωρό ήταν στην ΜΕΝΝ αλλά είχε ξεμείνει από τον Απρίλη στην κατάψυξη και φοβήθηκα μήπως χάλασε, και το πέταξα προχθές, λέτε να έκανα υπερμέγιστη λ@λ@κία? 

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ παλι χωρίς τσισα σήμερα... απ τις 10 το βράδυ..τι άγχος είναι αυτό..  έχει  τρελαθεί το κεφάλι μου.

16 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Μπορείς να μαζέψεις απορίες και να  πάρεις και τηλ παντως! Περίοδος Όχι ακόμη και δε θέλω σύντομα!! Χαχα!! Νιώθω ενοχλήσεις περιόδου ομως πού και πού.Ίσως να 

αχ παλι χωρίς τσισα σήμερα... απ τις 10 το βράδυ..τι άγχος είναι αυτό..  έχει  τρελαθεί το κεφάλι μου.. τώρα που ξύπνησε τώρα έκανε

 

από τις 10 το βράδυ έκανε 9 μιση....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mpempaki1 είπε:

αχ παλι χωρίς τσισα σήμερα... απ τις 10 το βράδυ..τι άγχος είναι αυτό..  έχει  τρελαθεί το κεφάλι μου.

αχ παλι χωρίς τσισα σήμερα... απ τις 10 το βράδυ..τι άγχος είναι αυτό..  έχει  τρελαθεί το κεφάλι μου.. τώρα που ξύπνησε τώρα έκανε

 

από τις 10 το βράδυ έκανε 9 μιση....

Ούτε εμένα κάνει ως τις 5.30 που ξυπνάει, η πάνα είναι καθαρή. Κοιμόταν σερί δωδεκάωρο? Και όταν ξύπνησε τα έκανε? Κλαίει όταν κάνει τσίσα? Μπορεί να έχει ρυθμιστεί να μην κάνει τσίσα όσο κοιμάται. Εφόσον συμβαίνει και στο δικό μου μωρό αλλά και σε άλλα μωράκια όπως μας έχουν πει κι άλλα κορίτσια, μάλλον φυσιολογικό είναι. Το σίγουρο είναι ότι σταματούν να κάνουν κακά το βράδυ. Πιστεύω ότι είναι παροδικό πάντως, κάποια στιγμή θα ξεκινήσει πάλι τα βραδινά τσίσα. Ρώτα και τον γιατρό σας.

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Ούτε εμένα κάνει ως τις 5.30 που ξυπνάει, η πάνα είναι καθαρή. Κοιμόταν σερί δωδεκάωρο? Και όταν ξύπνησε τα έκανε? Κλαίει όταν κάνει τσίσα? Μπορεί να έχει ρυθμιστεί να μην κάνει τσίσα όσο κοιμάται. Εφόσον συμβαίνει και στο δικό μου μωρό αλλά και σε άλλα μωράκια όπως μας έχουν πει κι άλλα κορίτσια, μάλλον φυσιολογικό είναι. Το σίγουρο είναι ότι σταματούν να κάνουν κακά το βράδυ. Πιστεύω ότι είναι παροδικό πάντως, κάποια στιγμή θα ξεκινήσει πάλι τα βραδινά τσίσα. Ρώτα και τον γιατρό σας.

Όχι  ξύπνησε έφαγε 6μιση ξανά κοιμήθηκε και τον ξύπνησα 9παρα να φαει. τότε τον κράτησα ξύπνιο στο γυμναστήριο και έκανε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Καλημέρα κορίτσια. @Pennymav η ώρα η καλή κορίτσι μου, πανέμορφο το νυφικό σου!

Θυμάστε που σας είχα πει περίπου στα μέσα του μήνα ότι έκανα τεστ ωορρηξίας (ληγμένο) επειδή είχα πονάκια και βγήκε θετικό και έκανα μαντεψιά ότι θα μου έρθει περίοδος? Ε ναι, λοιπόν, σήμερα κατέβηκαν τα πρώτα ροζ καφέ... Δύο τα συμπεράσματα κόρες, πρώτον ότι το έχει η μοίρα μου να μου έρχεται περίοδος νωρίς μετά από γέννα, και δεύτερον ότι τα τεστ ωορρηξίας και ληγμένα την κάνουν τη δουλίτσα τους :D

Χθες λοιπόν, το μωράκι μου ήπιε κανονικά γαλατάκι από το βυζί, γκλουπ γκλουπ, αλλά εκεί που έπινε, ξαφνικά άφηνε το βυζί και έκλαιγε. Μου το έκανε 2-3 φορές σε διαφορετικά γεύματα. Αυτό μου θύμισε λίγο τη φάση με την κόρη μου, μόνο που εκείνη το έκανε συνέχεια, και φαινόταν σαν να μην χορταίνει, ενώ αυτός δόξα τω Θεώ μέχρι στιγμής πίνει αρκετό γάλα, αφού ξεχείλιζε όταν έπινε. Οπότε, τι λέτε? Να άλλαξε η γεύση του γάλακτος λόγω περιόδου, ή επίκειται μείωση και να πάρω κανένα κουτί γάλα να υπάρχει stand by? Γιατί δεν ξέρω αν σας το είπα και μη με βρίσετε, αλλά είχα κάνει ωραιότατη τράπεζα γάλακτος τότε που το μωρό ήταν στην ΜΕΝΝ αλλά είχε ξεμείνει από τον Απρίλη στην κατάψυξη και φοβήθηκα μήπως χάλασε, και το πέταξα προχθές, λέτε να έκανα υπερμέγιστη λ@λ@κία? 

Γιατι καλε να παρεις γαλα; Συνεχισε απλα να τον θηλαζεις. Κι αυτο που λες με την κορη σου, θεωρω πως αν επεμενες να την βαζεις στο στηθος απλα θα ηταν μια φαση που θα την ξεπερνουσατε. Επισης η ανησυχια την ωρα του γευματος κι ειδικα αυτο που περιγραφεις να πιανει και να αφηνει τη θηλη, δεν συνδεεται με το αν εχεις γαλα. Συνηθως ωφειλεται σε στιγμιαιες παλινδρομισεις. Οπως και να χει, αν θες να συνεχισεις να θηλαζεις κι εχεις αμφιβολιες, μπορεις και να απευθυνθεις σε συμβουλο για να σε καθησυχασει. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Pennymav είπε:

Κοριτσια καλησπέρα !καναμε τις εξετάσεις η την ουρολοίμωξη κ δόξα το θεό ηταν μια χαρα .κανενα μικρόβιο .βεβαια ακομα κανει νάζια με το γάλα αλλα δν μπορω ν πω ότι δν τρώει κιολας .εστω 100 μλ θα τα φάει .λατα τα αλλα τρέχω σαν την παλαβή γιατί το αλλο Σάββατο παντρεύομαι και επειδή μεχρι πριν ενα μήνα λόγω κορονοϊού δν ξέραμε τ θα κανουμε πέσαν ολα μαζεμένα .οποτε αναγκάζομαι να την αφήνω συνεχεια στην πεθερά η κ στη μάνα μου .καπου διάβασα για τα άλματα ότι η κορύφωση ειναι στην 17 βδομάδα κ εμεις ειμαστε ακριβώς σ αυτην τν βδομάδα οποτε θέλω ν ελπιζω ότι γ αυτο δν πολυ ήθελε να φάει .αντε να δούμε ..

Ή ωρα η Καλή!!! Με το καλό να γίνουν Όλα!!Ίσως γι αυτο δεν έτρωγε, Ναι!!! Κι εμένα τα ίδια 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child said:

Καλημέρα κορίτσια. @Pennymav η ώρα η καλή κορίτσι μου, πανέμορφο το νυφικό σου!

Θυμάστε που σας είχα πει περίπου στα μέσα του μήνα ότι έκανα τεστ ωορρηξίας (ληγμένο) επειδή είχα πονάκια και βγήκε θετικό και έκανα μαντεψιά ότι θα μου έρθει περίοδος? Ε ναι, λοιπόν, σήμερα κατέβηκαν τα πρώτα ροζ καφέ... Δύο τα συμπεράσματα κόρες, πρώτον ότι το έχει η μοίρα μου να μου έρχεται περίοδος νωρίς μετά από γέννα, και δεύτερον ότι τα τεστ ωορρηξίας και ληγμένα την κάνουν τη δουλίτσα τους :D

Χθες λοιπόν, το μωράκι μου ήπιε κανονικά γαλατάκι από το βυζί, γκλουπ γκλουπ, αλλά εκεί που έπινε, ξαφνικά άφηνε το βυζί και έκλαιγε. Μου το έκανε 2-3 φορές σε διαφορετικά γεύματα. Αυτό μου θύμισε λίγο τη φάση με την κόρη μου, μόνο που εκείνη το έκανε συνέχεια, και φαινόταν σαν να μην χορταίνει, ενώ αυτός δόξα τω Θεώ μέχρι στιγμής πίνει αρκετό γάλα, αφού ξεχείλιζε όταν έπινε. Οπότε, τι λέτε? Να άλλαξε η γεύση του γάλακτος λόγω περιόδου, ή επίκειται μείωση και να πάρω κανένα κουτί γάλα να υπάρχει stand by? Γιατί δεν ξέρω αν σας το είπα και μη με βρίσετε, αλλά είχα κάνει ωραιότατη τράπεζα γάλακτος τότε που το μωρό ήταν στην ΜΕΝΝ αλλά είχε ξεμείνει από τον Απρίλη στην κατάψυξη και φοβήθηκα μήπως χάλασε, και το πέταξα προχθές, λέτε να έκανα υπερμέγιστη λ@λ@κία? 

Οχι κοπελα μου δν θα σταματησει οσο συνεχιζεις να τον βαζεις απλα επεμεινε λιγο γτ μειωνεται η ροη κ ειναι λογικο λογω της περιοδου. Ειναι παροδικο αποτι διαβαζω 2-3 μερες κ μετα επιστρεφει στα νορμαλ οποτε αν το συνεχισεις κ δεν μαθει μπιμπερο μπορει να συνεχισει θηλασμο κανονικα απλα θελει υπομονη. Ειναι κ σπαστικο αυτο το βαλε βγαλε καταλαβαινω απολυτα.

Just now, mpempaki1 said:

αχ παλι χωρίς τσισα σήμερα... απ τις 10 το βράδυ..τι άγχος είναι αυτό..  έχει  τρελαθεί το κεφάλι μου.

αχ παλι χωρίς τσισα σήμερα... απ τις 10 το βράδυ..τι άγχος είναι αυτό..  έχει  τρελαθεί το κεφάλι μου.. τώρα που ξύπνησε τώρα έκανε

 

από τις 10 το βράδυ έκανε 9 μιση....

Μπεμπακι μου ιδιο ωραριο κ η δικη μου μπεμπα. Καθε μερα εδω κ 2 μηνες κ δεν εχει παθει τπτ οποτε μην αγχωνεσαι τσαμπα καλο μου! Για σενα το λεω μην παθεις τπτ με τοσο αγχος αφου αυτο ειναι στα φυσιολογικα! Η δικη μου εχει κ προβλημα με το νεφρο της παρ ολα αυτα ειναι κανονικοτατη συμπεριφορά αυτη να γεμιζει πανα αφου καλοξυπνησει κ οχι μες την νυχτα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sweet_child είπε:

Καλημέρα κορίτσια. @Pennymav η ώρα η καλή κορίτσι μου, πανέμορφο το νυφικό σου!

Θυμάστε που σας είχα πει περίπου στα μέσα του μήνα ότι έκανα τεστ ωορρηξίας (ληγμένο) επειδή είχα πονάκια και βγήκε θετικό και έκανα μαντεψιά ότι θα μου έρθει περίοδος? Ε ναι, λοιπόν, σήμερα κατέβηκαν τα πρώτα ροζ καφέ... Δύο τα συμπεράσματα κόρες, πρώτον ότι το έχει η μοίρα μου να μου έρχεται περίοδος νωρίς μετά από γέννα, και δεύτερον ότι τα τεστ ωορρηξίας και ληγμένα την κάνουν τη δουλίτσα τους :D

Χθες λοιπόν, το μωράκι μου ήπιε κανονικά γαλατάκι από το βυζί, γκλουπ γκλουπ, αλλά εκεί που έπινε, ξαφνικά άφηνε το βυζί και έκλαιγε. Μου το έκανε 2-3 φορές σε διαφορετικά γεύματα. Αυτό μου θύμισε λίγο τη φάση με την κόρη μου, μόνο που εκείνη το έκανε συνέχεια, και φαινόταν σαν να μην χορταίνει, ενώ αυτός δόξα τω Θεώ μέχρι στιγμής πίνει αρκετό γάλα, αφού ξεχείλιζε όταν έπινε. Οπότε, τι λέτε? Να άλλαξε η γεύση του γάλακτος λόγω περιόδου, ή επίκειται μείωση και να πάρω κανένα κουτί γάλα να υπάρχει stand by? Γιατί δεν ξέρω αν σας το είπα και μη με βρίσετε, αλλά είχα κάνει ωραιότατη τράπεζα γάλακτος τότε που το μωρό ήταν στην ΜΕΝΝ αλλά είχε ξεμείνει από τον Απρίλη στην κατάψυξη και φοβήθηκα μήπως χάλασε, και το πέταξα προχθές, λέτε να έκανα υπερμέγιστη λ@λ@κία? 

Καλημερα!! Τις μέρες της περιόδου μπορεί το γάλα να αλλάξει γευση ή και να μειωθεί για όσο διαρκεί η περίοδος!! Σε κάθε περίπτωση είναι αρκετό για το μωρό Όμως!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Γιατι καλε να παρεις γαλα; Συνεχισε απλα να τον θηλαζεις. Κι αυτο που λες με την κορη σου, θεωρω πως αν επεμενες να την βαζεις στο στηθος απλα θα ηταν μια φαση που θα την ξεπερνουσατε. Επισης η ανησυχια την ωρα του γευματος κι ειδικα αυτο που περιγραφεις να πιανει και να αφηνει τη θηλη, δεν συνδεεται με το αν εχεις γαλα. Συνηθως ωφειλεται σε στιγμιαιες παλινδρομισεις. Οπως και να χει, αν θες να συνεχισεις να θηλαζεις κι εχεις αμφιβολιες, μπορεις και να απευθυνθεις σε συμβουλο για να σε καθησυχασει. 

Σαφέστατα ναι σχετικά με την κόρη, συμφωνώ μαζί σου. Η αλήθεια είναι ότι την έβαζα την καψερή κάθε μία ώρα αλλά έκανε το ίδιο, οπότε ως πρωτάρα είχα αγχωθεί και της είχα ξεκινήσει συμπλήρωμα. Τώρα θα ήθελα ιδανικά να τον θηλάσω αποκλειστικά ως τον 6ο μήνα (θα ρωτήσω βέβαια και την παιδίατρο πότε σκοπεύει να εισαγάγει τροφές). Να το δεχτώ ότι οφείλεται σε παλινδρόμηση, όμως γιατί δεν το έκανε τόσο καιρό που είχε τους κολικούς και έβγαζε γουλιές και να το κάνει τώρα που υποθετικά έχουμε ηρεμήσει από αυτά;


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλημέρα! Κάναμε εμβόλιο Σήμερα, όλα Καλά Προς το παρόν.Βαρος ύψος καλο, τα ούλα πανω κατω ετοιμα για οδοντοφυια ίσως και τον άλλο μήνα μου είπε και της έκανε και εντύπωση. Γι αυτό και η έξτρα γκρίνια.Εσας σας έχει πει για αντιηλιακο; Εμένα μου πρότεινε και 2 κιολας αλλα να αποφεύγω 11-6 να τη βγαζω εξω.Να τη βάζω να κάθεται όσο θέλει. Κανει και μισή στροφή από ανάσκελα στο πλάι και να την προσεχω

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Οχι κοπελα μου δν θα σταματησει οσο συνεχιζεις να τον βαζεις απλα επεμεινε λιγο γτ μειωνεται η ροη κ ειναι λογικο λογω της περιοδου. Ειναι παροδικο αποτι διαβαζω 2-3 μερες κ μετα επιστρεφει στα νορμαλ οποτε αν το συνεχισεις κ δεν μαθει μπιμπερο μπορει να συνεχισει θηλασμο κανονικα απλα θελει υπομονη. Ειναι κ σπαστικο αυτο το βαλε βγαλε καταλαβαινω απολυτα.

Μπεμπακι μου ιδιο ωραριο κ η δικη μου μπεμπα. Καθε μερα εδω κ 2 μηνες κ δεν εχει παθει τπτ οποτε μην αγχωνεσαι τσαμπα καλο μου! Για σενα το λεω μην παθεις τπτ με τοσο αγχος αφου αυτο ειναι στα φυσιολογικα! Η δικη μου εχει κ προβλημα με το νεφρο της παρ ολα αυτα ειναι κανονικοτατη συμπεριφορά αυτη να γεμιζει πανα αφου καλοξυπνησει κ οχι μες την νυχτα.

θα σου στείλω μήνυμα αγάπη μου να σου εξηγήσω.  γιατι ο βολος είναι μικρός άσε μην γίνω σταμπα χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Σαφέστατα ναι σχετικά με την κόρη, συμφωνώ μαζί σου. Η αλήθεια είναι ότι την έβαζα την καψερή κάθε μία ώρα αλλά έκανε το ίδιο, οπότε ως πρωτάρα είχα αγχωθεί και της είχα ξεκινήσει συμπλήρωμα. Τώρα θα ήθελα ιδανικά να τον θηλάσω αποκλειστικά ως τον 6ο μήνα (θα ρωτήσω βέβαια και την παιδίατρο πότε σκοπεύει να εισαγάγει τροφές). Να το δεχτώ ότι οφείλεται σε παλινδρόμηση, όμως γιατί δεν το έκανε τόσο καιρό που είχε τους κολικούς και έβγαζε γουλιές και να το κάνει τώρα που υποθετικά έχουμε ηρεμήσει από αυτά;

Μπορει να μην τον ενοχλουσαν το ιδιο η μπορει τωρα να του βγαινει ετσι. Μην ξεχνας οτι μεγαλωνοντας αυξανεται η κινητικοτητα κι οι αντιδρασεις κατα τη διαρκεια του θηλασμου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...