Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Polly1 said:

Οχι δεν τηε εχω δωσει ποτε πιπιλα.Και μένα η παιδίατρος μου πε ότι πάνω και κατω  τα δόντιαείναι ετοιμα να βγουν!Στους 4.5 μηνες;;Λες και μένα τόσο νωρις; Αλλά όχι και τόσο ανώδυνα 

Πόσες πάνες περιπου; Γιατί χθες μου κανε 4 μόνο και ήρθε κι έδεσε το γλυκό...

Ναι κ εμένα στις 4 βαριες είναι τις ζεστές μερες. Πλεον δεν μετραω κ αν παει κτ στραβά θα το καταλαβω νομιζω. Δεν θα φανει μονο στον αριθμο των πανων θ εχει κ κατι παραπανω..

Ο γιος μου ειχε οπως λες τα ουλα απο 4ων μηνών κ τελικα τ εβγαλε μετα απο πολυ κοπο. Τα πρώτα 2 στον 7-8ο..τα υπολοιπα ολα μαζι ως 18μηνων ειχα χασει την μπαλα τελειως. Μακαρι ν βγαλει νωρις αν ειναι να ηρεμησει το μωρακι!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Εμενα πλεον βαζει στο στομα χερια, σεντονια, ρουχα, ιμαντες καροτσιου, ακομη και παιχνιδια αν βρεθουν κοντα στο στομα. Οποτε κι ο γιατρος μου ειπε η αποστειρωση πλεον δεν εχει νοημα. Απλα που και που στα παιχνιδακια πλυσιμο με βρεφικο υγρο πιατων. Τιποτα αλλο. 

Ποσο βαρος παιρνει ανα βδομ η μικρουλα;

Δεν είναι καθόλου σταθερό.Και αυτή τη βδομαδα αν και έβαλε 160, έχασε τα 50 αυτές τις 3 μερες! Αληθεια, κορίτσια, εσάς πόσο βάζουν τη βδομαδα; Αν και είναι το κάθε παιδί διαφορετικό βεβαια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Δεν είναι καθόλου σταθερό.Και αυτή τη βδομαδα αν και έβαλε 160, έχασε τα 50 αυτές τις 3 μερες! Αληθεια, κορίτσια, εσάς πόσο βάζουν τη βδομαδα; Αν και είναι το κάθε παιδί διαφορετικό βεβαια. 

Κοιτά εμενα έβαζε περιπου 200 γραμμ τη βδομάδα .τωρα την τελευταία π μ έκανε τσαλίμια κ δν έτρωγε δν μ πηρε καθολου

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Δεν είναι καθόλου σταθερό.Και αυτή τη βδομαδα αν και έβαλε 160, έχασε τα 50 αυτές τις 3 μερες! Αληθεια, κορίτσια, εσάς πόσο βάζουν τη βδομαδα; Αν και είναι το κάθε παιδί διαφορετικό βεβαια. 

Καλημερα. Εμας φαντασου που ειμαστε 3μηνων, μας ειπε οτι πλεον με γυρω στα 100γρ τη βδομ ειμαστε υπερευχαριστημενοι. Γενικα πεφτει ο ρυθμος αναπτυξης και λογικο, αλλιως θα φταναν 15κιλα τον 1ο χρονο. Οποτε το 150 που λες εσυ, που ειστε κι ενα μηνα μεγαλυτερες, νομιζω ειναι σουπερ. Κατα μεσο ορο κι εμενα γυρω στα 150 βαζει, αλλα πχ αυτη τη βδομ ηταν 120. Κι η συμβουλος μου, μου ειπε απο 80 και πανω ειναι τελεια, αλλα και στασιμη να μεινει μια βδομ δεν ανησυχουμε. Οποτε κι εγω δεν τρελαινομαι πλεον.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Δεν είναι καθόλου σταθερό.Και αυτή τη βδομαδα αν και έβαλε 160, έχασε τα 50 αυτές τις 3 μερες! Αληθεια, κορίτσια, εσάς πόσο βάζουν τη βδομαδα; Αν και είναι το κάθε παιδί διαφορετικό βεβαια. 

εμενα βαζει απο 120 εως 150 ...ετσι λ πε ο παιδίατρος...δεν την ζυγιζω να σ πω την αλήθεια καθόλου..μονο καθε 15 μερες ανάλογα η καθε μηνα το σύνηθες....1κιλο το περνει κ το περναει σιγουρα..τωρα ομως ο ντοκ απο δω κ περα μ ειπε οτι δεν θα παιρνει το ιδιο ...

Καλημερα ειπα??? δεν ειπα....μα τι γαϊδούρι που ειναι...

Καλημερα ομορφες μανουλες με τα κοκοβακια σας τα χρυσαφενια

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Pennymav είπε:

Κοιτά εμενα έβαζε περιπου 200 γραμμ τη βδομάδα .τωρα την τελευταία π μ έκανε τσαλίμια κ δν έτρωγε δν μ πηρε καθολου

 

Just now, Pagotoula είπε:

Καλημερα. Εμας φαντασου που ειμαστε 3μηνων, μας ειπε οτι πλεον με γυρω στα 100γρ τη βδομ ειμαστε υπερευχαριστημενοι. Γενικα πεφτει ο ρυθμος αναπτυξης και λογικο, αλλιως θα φταναν 15κιλα τον 1ο χρονο. Οποτε το 150 που λες εσυ, που ειστε κι ενα μηνα μεγαλυτερες, νομιζω ειναι σουπερ. Κατα μεσο ορο κι εμενα γυρω στα 150 βαζει, αλλα πχ αυτη τη βδομ ηταν 120. Κι η συμβουλος μου, μου ειπε απο 80 και πανω ειναι τελεια, αλλα και στασιμη να μεινει μια βδομ δεν ανησυχουμε. Οποτε κι εγω δεν τρελαινομαι πλεον.

 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

εμενα βαζει απο 120 εως 150 ...ετσι λ πε ο παιδίατρος...δεν την ζυγιζω να σ πω την αλήθεια καθόλου..μονο καθε 15 μερες ανάλογα η καθε μηνα το σύνηθες....1κιλο το περνει κ το περναει σιγουρα..τωρα ομως ο ντοκ απο δω κ περα μ ειπε οτι δεν θα παιρνει το ιδιο ...

Καλημερα ειπα??? δεν ειπα....μα τι γαϊδούρι που ειναι...

Καλημερα ομορφες μανουλες με τα κοκοβακια σας τα χρυσαφενια

Καλημέρα Κορίτσια!!Τι ζέστη είναι αυτή!!Θέλω μπανακι!! Καλά τα γραμμάρια της αλλα δε μου αρεσε που εχασε,ας έμενε σταθερή!Ναι από δω και περα η ανάπτυξη έχει άλλους ρυθμούς!Καλά εμένα η παιδίατρος θα ταν ευχαριστημένη και με 50 τον μήνα!!! Χαχα!! Πιο χαλαρή δεν υπάρχει! Εχω πάρει καλές συστάσεις και την κρατάω! Θα δειξει!!!Καλή υπέροχη Κυριακη! Ποιο κορίτσι παντρεύτηκε χθες? Πεννυ,εσυ; Να ζήσετε!!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Καλημερα. Εμας φαντασου που ειμαστε 3μηνων, μας ειπε οτι πλεον με γυρω στα 100γρ τη βδομ ειμαστε υπερευχαριστημενοι. Γενικα πεφτει ο ρυθμος αναπτυξης και λογικο, αλλιως θα φταναν 15κιλα τον 1ο χρονο. Οποτε το 150 που λες εσυ, που ειστε κι ενα μηνα μεγαλυτερες, νομιζω ειναι σουπερ. Κατα μεσο ορο κι εμενα γυρω στα 150 βαζει, αλλα πχ αυτη τη βδομ ηταν 120. Κι η συμβουλος μου, μου ειπε απο 80 και πανω ειναι τελεια, αλλα και στασιμη να μεινει μια βδομ δεν ανησυχουμε. Οποτε κι εγω δεν τρελαινομαι πλεον.

Αγάπη απο σας περίμενα περισσότερο .θυμαμαι π τν 1 μήνα έβαλε 1800.δν τ ακους κ συχνά !! @Polly1 το αλλο Σάββατο παντρεύομαι στις 4 του μήνα !χτες είχαμε γλέντι στο πατρικό μου!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Αγάπη απο σας περίμενα περισσότερο .θυμαμαι π τν 1 μήνα έβαλε 1800.δν τ ακους κ συχνά !! @Polly1 το αλλο Σάββατο παντρεύομαι στις 4 του μήνα !χτες είχαμε γλέντι στο πατρικό μου!

αν συνεχιζε ετσι θα ηταν 20κιλα τον πρωτο χρονο...δεν θα χα παιδι..τον σουγκλακο θα μεγαλωνα! :-P ακριβως επειδη στην αρχη πηρε πολυ βαρος, πλεον πεφτει ο ρυθμος για να ομαλοποιηθει, οποτε ενας λογος παραπανω να μαστε χαλαροι και να μην αγχωνομαστε. φεεεετα...

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

On 27 Ιουνίου 2020 at 5:02 ΜΜ, Pennymav είπε:

Παντως βρε Κοριτσια μιας κ μιλάτε για πάνες .εμενα η δικιά μ π της δίνω μονο ξένο κ βλέπω ποσό τρώει κ τρώει δηλαδη οι πάνες της δεν γεμίζουν όσο πριν .σε κάθε αλλαγή μπορει ν εχει κ πολυ λίγα τσίσα ακομα κ τ βραδυ π μένει περισσότερες ωρες .κ τ θεμα ειναι ότι κ τρώει κ της εκανα κ εξετάσεις ούρων κ ηταν ολα μια χαρα .έομενως μηπως δν χρειάζεται ν ανυσηχειτε τόσο ;;κ εγω αν θήλαζα θα ανησυχούσα απο την άποψη ότι δν ξερω ποσό τρώει κλπ αλλα απ τν στιγμη π βλέπω κ εγω ποσό πίνει λ τ ουρά της έχουν μειωθεί δν νομοζω οτιβειναιν κατι

Αχ Πεννυ μ αν ημουν σιγουρη ποσο ετρωγε με το θηλασμο κ αν δε με ανησυχουσε ο παιδιατρος με το βαρος του δε θα ανησυχουσα για πανες. Κοριτσια οσες εχετε ζυγαρια, τη νοικιαζετε σπο το μαιευτηριο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, souzanna7 είπε:

Αχ Πεννυ μ αν ημουν σιγουρη ποσο ετρωγε με το θηλασμο κ αν δε με ανησυχουσε ο παιδιατρος με το βαρος του δε θα ανησυχουσα για πανες. Κοριτσια οσες εχετε ζυγαρια, τη νοικιαζετε σπο το μαιευτηριο;

Εγω τη νοικιάζω απο ενα μαγαζι που μας είχε συατησει ο παιδίατρος .ηταν για 3 μήνες αλλα εγω θα την κρατήσω αλλον έναν ν κλεισει και τον 5 κ μετα θα τν δωσω .τι είχε ρο βαρος ;καλό δν ηταν ;δν θυμάμαι ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, souzanna7 said:

Αχ Πεννυ μ αν ημουν σιγουρη ποσο ετρωγε με το θηλασμο κ αν δε με ανησυχουσε ο παιδιατρος με το βαρος του δε θα ανησυχουσα για πανες. Κοριτσια οσες εχετε ζυγαρια, τη νοικιαζετε σπο το μαιευτηριο;

Εγω αγορασα γτ την θέλουμε μακροχρονια κ βρηκα μια που μετατρεπεται σε κανονικη ζυγαρια για το παιδί μετα ή για την κουζινα. Ευτυχως με πολυ μικρη αποκλειση απο του γιατρού μας.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, souzanna7 είπε:

Αχ Πεννυ μ αν ημουν σιγουρη ποσο ετρωγε με το θηλασμο κ αν δε με ανησυχουσε ο παιδιατρος με το βαρος του δε θα ανησυχουσα για πανες. Κοριτσια οσες εχετε ζυγαρια, τη νοικιαζετε σπο το μαιευτηριο;

Εμένα μου τη δανεισαν! Χωρίς απόκλιση με  του γιατρού!!

5 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

αν συνεχιζε ετσι θα ηταν 20κιλα τον πρωτο χρονο...δεν θα χα παιδι..τον σουγκλακο θα μεγαλωνα! :-P ακριβως επειδη στην αρχη πηρε πολυ βαρος, πλεον πεφτει ο ρυθμος για να ομαλοποιηθει, οποτε ενας λογος παραπανω να μαστε χαλαροι και να μην αγχωνομαστε. φεεεετα...

Χαχαχα!! Τώρα πόσο έχει φτασει; Και λένε ότι τριπλασιάζουν το βάρος γέννησης στον χρόνο! Εμένα πρέπει να πάει 7800!!

6 ώρες πρίν, Pennymav είπε:

Αγάπη απο σας περίμενα περισσότερο .θυμαμαι π τν 1 μήνα έβαλε 1800.δν τ ακους κ συχνά !! @Polly1 το αλλο Σάββατο παντρεύομαι στις 4 του μήνα !χτες είχαμε γλέντι στο πατρικό μου!

Αχ, τι ωραία!!! Πώς περασατε; Πολλα ατομα; Πού θα γίνει ο γαμος; Σε κτήμα; Σορυ που ρωτάω!! Τρελαίνομαι για τέτοια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

@Polly1 εμένα παίρνει 30-40 γραμμάρια τη μέρα, δηλαδή από 210 έως 280 την εβδομάδα. Τον τελευταίο μήνα πήρε ένα κιλό και κάτι, χθες που τον ζύγισα ήταν 7620.

Τις τελευταίες μέρες κάνει μουσταρδί κακά χωρίς καθόλου σποράκια. Μεθαύριο θα έρθει η παιδίατρος και θα τη ρωτήσω. Διάβασα σε μια ανάρτηση του Παπαβέντση ότι είναι φυσιολογική η ποικιλία στην εμφάνιση των κακών σε θηλάζοντα βρέφη.

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω κι εγώ ζυγαριά στο σπίτι μου, τώρα ήρθα για το καλοκαίρι στους γονείς μου ψάχνω άλλη και δε βρίσκω. Ποιες είναι αυτές που είναι για κουζίνα και μπορούμε να ζυγίζουμε και το μωρό; 

Στο μεταξύ, κάναμε εισαγωγή στέρεων και από χτες τρώμε πουρέ καρότο με πατάτα με προσθήκη λίγου γάλακτος. Το μωρό άνοιγε το στόμα και περίμενε κάθε επόμενη κουταλιά :D Συνολικά ίσως να φάγαμε 2 κουταλιές θα του δώσω και σήμερα. 

Υ.Γ. Σε 1 εβδομάδα γινόμαστε 5 μηνών. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Καλημέρα, έχω κι εγώ ζυγαριά στο σπίτι μου, τώρα ήρθα για το καλοκαίρι στους γονείς μου ψάχνω άλλη και δε βρίσκω. Ποιες είναι αυτές που είναι για κουζίνα και μπορούμε να ζυγίζουμε και το μωρό; 

Στο μεταξύ, κάναμε εισαγωγή στέρεων και από χτες τρώμε πουρέ καρότο με πατάτα με προσθήκη λίγου γάλακτος. Το μωρό άνοιγε το στόμα και περίμενε κάθε επόμενη κουταλιά :D Συνολικά ίσως να φάγαμε 2 κουταλιές θα του δώσω και σήμερα. 

Υ.Γ. Σε 1 εβδομάδα γινόμαστε 5 μηνών. 

Καλημερα! πως και εισαγατε στερεες τοσο νωρις; Θυμησε μας αν θηλαζεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...