Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Η αιματολογος που με παρακολουθούσε στην εγκυμοσύνη,μου είχε πει πως υπάρχουν κάποιοι παραγοντες που παίζουν ρόλο στο αν πρέπει μια γυναίκα να κάνει προληπτικά αντιπηκτικες ενέσεις στην εγκυμοσύνη.Καπνισμα,ηλικια,φάρμακα εξωσωματικής, κληρονομικότητα.Αν δεν έχεις θρομβοφιλια,θα κάνεις μικρή δόση ηπαρινης,για προληπτικούς λόγους.Αυτο βέβαια μετά από συνεννόηση με την αιματολογο και τον γυναικολόγο

      Ευχαριστώ! Έκλεισα να παω αύριο απόγευμα στο Έλενα μπας και βγάλω άκρη.. ελπίζω να μην είναι αργά.. έκανες τεστακι σήμερα; 😊

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

καναμε κ λεις το εμβόλιο μας πριν λιγο...εχτες γιναμε 3 μηνων...εξαλψε ελαχιστα...ο γιατρος την βρηκε εξαιρετικά....πηρε σε 1 μηνα 1400 γρ...τωρα ειναι 4800.......εφυγε απο την καμπύλη την κόκκινη που ταν στο βαρος λογω προωροτητας κ ειναι αναμεσα απο την απαλη κοκκινη προς την πρασινη...απο υψος πηγε 60 ποντους κ ειναι πλεον στην πράσινη καμπύλη...εφτασε τα τελιομηνα μωρα.... αυτα τα νεα μας...

Μπραβο αγάπη μου !κ συνήθως τα πρόωρα αργούν να μπουν στην κανονική καμπύλη .καλα κ εμενα τελειομηνη κ ηταν στις κατώτερες βεβαια !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 50 λεπτά , KNecky είπε:

Μπράβο το κοριτσι!! :) Εμενα μου πε για αντιηλιακο μετα τον 6ο καλυτερα κ να αποφευγω τις ιδιες ωρες.. μας ειπε κομπλε για θαλασσα παντως π δν το περιμενα! Τουμπαρε κ η δικη μου απο ανασκελα μπρουμητα μια φορα κ δεν το περίμενα γτ δυο μερες πριν την εβαζα κ σπαραζε στο κλαμα. Πώς το πηρε η γιατρος π πες για τον 6ο στέρεες??

Εντάξει κοπελα μου! ;)

Της το είχα αναφέρει από τον προηγούμενο μήνα και δεν το θυμόταν.Τοτε προσπάθησε να τα μπαλώσει λέγοντας πως αποφασίζει η μαμά αν θέλει στον 5ο ή στον 6ο Και ότι πολλά μωρά δεν παίρνουν καλο βάρος οποτε ξεκινάμε στον 5ο. Επειδή όμως το δικό μου παίρνει γραμμάρια ας τις βάλουμε τις στέρεες στον 6ο.Δε φάνηκε να ενοχλήθηκε-ημουν βεβαια κι εγω πολυ ευγενικη και αθωα,χαχαχ-ξαφνιάστηκε όμως που είχα άποψη.Τώρα βέβαια βλέποντας και κάνοντας!! 

Κορίτσια, σημερα κανανε το 3ο εμβόλιο και ολη η μερα ηταν ενα μαρτυριο.Μαλλον εφτασα στα ορια μου!Η γκρίνια της δεν περιγράφεται.Δεν κοιμήθηκε καθολου όλη την ημέρα και τώρα είδα κι έπαθα να την κοιμησω κατά τις 12 +. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Pennymav είπε:

Μπραβο αγάπη μου !κ συνήθως τα πρόωρα αργούν να μπουν στην κανονική καμπύλη .καλα κ εμενα τελειομηνη κ ηταν στις κατώτερες βεβαια !!

ναι το ηξεραν οτι αργουν...ο παιδιατρος μ χε πει απο τον 6ο κ μετα μπαινουν συνηθως ....ο κοκοβιος πως το κανε με τοσα που περασε...απορω κιολας.....παντως ανεβαίνει συνεχεια καμπύλες κ αυτο ειναι καλο...( οχι οτι αμα ειναι στασιμη ειναι κακο.κ αυτο καλο ειναι επισης ...) δεν θα με χαλαγε κ το στάσιμο επίσης...αλλα αυτο ακομα καλητερα....

α κ επισης σε 2 βδομαδες θα προσπαθησουμε να παρει γαλα κανονικο...το φρισολακ ha εκει θα ξαναγυρισουμε...ελπιζω να το δεχτεί κ να μην εχουμε πισωγυρισμτα....

καλημερα κουκλα μ...

3 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Της το είχα αναφέρει από τον προηγούμενο μήνα και δεν το θυμόταν.Τοτε προσπάθησε να τα μπαλώσει λέγοντας πως αποφασίζει η μαμά αν θέλει στον 5ο ή στον 6ο Και ότι πολλά μωρά δεν παίρνουν καλο βάρος οποτε ξεκινάμε στον 5ο. Επειδή όμως το δικό μου παίρνει γραμμάρια ας τις βάλουμε τις στέρεες στον 6ο.Δε φάνηκε να ενοχλήθηκε-ημουν βεβαια κι εγω πολυ ευγενικη και αθωα,χαχαχ-ξαφνιάστηκε όμως που είχα άποψη.Τώρα βέβαια βλέποντας και κάνοντας!! 

Κορίτσια, σημερα κανανε το 3ο εμβόλιο και ολη η μερα ηταν ενα μαρτυριο.Μαλλον εφτασα στα ορια μου!Η γκρίνια της δεν περιγράφεται.Δεν κοιμήθηκε καθολου όλη την ημέρα και τώρα είδα κι έπαθα να την κοιμησω κατά τις 12 +. 

καλημερα  αγαπη..κουσουρι γκρίνιας ε??? ο ρε φιλε...το παιδακι μ το καλο....εμενα παλι απο χτες δεν εβγαλε κατι απο το εμβόλιο...λες να μεινει ετσι??? οχο αλλο κουσούρι λεμε...αχχαχαχχαχαχαχ

@KNecky εμσς μας εδωσε αντιηλιακό κ βαζουμε κιολας...το φρεζιντεμ το 25+ για μωρα απο 0-12 μηνων...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

4 hours ago, Polly1 said:

Της το είχα αναφέρει από τον προηγούμενο μήνα και δεν το θυμόταν.Τοτε προσπάθησε να τα μπαλώσει λέγοντας πως αποφασίζει η μαμά αν θέλει στον 5ο ή στον 6ο Και ότι πολλά μωρά δεν παίρνουν καλο βάρος οποτε ξεκινάμε στον 5ο. Επειδή όμως το δικό μου παίρνει γραμμάρια ας τις βάλουμε τις στέρεες στον 6ο.Δε φάνηκε να ενοχλήθηκε-ημουν βεβαια κι εγω πολυ ευγενικη και αθωα,χαχαχ-ξαφνιάστηκε όμως που είχα άποψη.Τώρα βέβαια βλέποντας και κάνοντας!! 

Κορίτσια, σημερα κανανε το 3ο εμβόλιο και ολη η μερα ηταν ενα μαρτυριο.Μαλλον εφτασα στα ορια μου!Η γκρίνια της δεν περιγράφεται.Δεν κοιμήθηκε καθολου όλη την ημέρα και τώρα είδα κι έπαθα να την κοιμησω κατά τις 12 +. 

Τσεκαρε θερμοκρασια μηπως εχει δεκατα κ με λιγο ντεπον ηρεμησει το γλυκακι! Επισης για το ποδαρακι κρυα κομπρεσα αν εχει πριστει.. αντρ ν περάσει κ αυτο κ το αλμα να ηρεμησετε!

Just now, Rafaelatarzan said:

ναι το ηξεραν οτι αργουν...ο παιδιατρος μ χε πει απο τον 6ο κ μετα μπαινουν συνηθως ....ο κοκοβιος πως το κανε με τοσα που περασε...απορω κιολας.....παντως ανεβαίνει συνεχεια καμπύλες κ αυτο ειναι καλο...( οχι οτι αμα ειναι στασιμη ειναι κακο.κ αυτο καλο ειναι επισης ...) δεν θα με χαλαγε κ το στάσιμο επίσης...αλλα αυτο ακομα καλητερα....

α κ επισης σε 2 βδομαδες θα προσπαθησουμε να παρει γαλα κανονικο...το φρισολακ ha εκει θα ξαναγυρισουμε...ελπιζω να το δεχτεί κ να μην εχουμε πισωγυρισμτα....

καλημερα κουκλα μ...

καλημερα  αγαπη..κουσουρι γκρίνιας ε??? ο ρε φιλε...το παιδακι μ το καλο....εμενα παλι απο χτες δεν εβγαλε κατι απο το εμβόλιο...λες να μεινει ετσι??? οχο αλλο κουσούρι λεμε...αχχαχαχχαχαχαχ

@KNecky εμσς μας εδωσε αντιηλιακό κ βαζουμε κιολας...το φρεζιντεμ το 25+ για μωρα απο 0-12 μηνων...

Αα αυτο εβαζα στον γιο μου αλλα ηταν ενος. Μου πε γενικα να αποφυγω τωρα τ αντιηλικο λογω ευαισθητου δέρματος με τις αλλεργιες λογικα. Κ γενικά ήλιος αππφυγω σε τοσο μικρουλια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

ναι το ηξεραν οτι αργουν...ο παιδιατρος μ χε πει απο τον 6ο κ μετα μπαινουν συνηθως ....ο κοκοβιος πως το κανε με τοσα που περασε...απορω κιολας.....παντως ανεβαίνει συνεχεια καμπύλες κ αυτο ειναι καλο...( οχι οτι αμα ειναι στασιμη ειναι κακο.κ αυτο καλο ειναι επισης ...) δεν θα με χαλαγε κ το στάσιμο επίσης...αλλα αυτο ακομα καλητερα....

α κ επισης σε 2 βδομαδες θα προσπαθησουμε να παρει γαλα κανονικο...το φρισολακ ha εκει θα ξαναγυρισουμε...ελπιζω να το δεχτεί κ να μην εχουμε πισωγυρισμτα....

καλημερα κουκλα μ...

καλημερα  αγαπη..κουσουρι γκρίνιας ε??? ο ρε φιλε...το παιδακι μ το καλο....εμενα παλι απο χτες δεν εβγαλε κατι απο το εμβόλιο...λες να μεινει ετσι??? οχο αλλο κουσούρι λεμε...αχχαχαχχαχαχαχ

@KNecky εμσς μας εδωσε αντιηλιακό κ βαζουμε κιολας...το φρεζιντεμ το 25+ για μωρα απο 0-12 μηνων...

Ναι κορίτσι μ μακαρι να το δεχτεί .αν κ πιστευω π συνδυασμός του ειδικού γάλακτος π πίνει τωρα με το φάρμακο θα έχουν κανει πολυ καλή δουλεια .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Κάναμε και εμείς το 2ο εμβόλιο χτες! Είναι 3 μηνών και 1 εβδομάδα και έχει φτάσει πλέον 7200 και 63 εκατοστά, είναι στις πορτοκαλί καμπύλες! Έχει πάρει 1.700(!!) γρ σε ένα μήνα και η παιδίατρος μου είπε να μην ταιζω κάθε 2 ώρες που πεινάει αυτή αλλά κάθε 3..δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει αυτό βέβαια, αυτή όταν πειναει ξεσηκώνει το τετράγωνο!! Ενώ στο πρώτο εμβόλιο δεν κατάλαβε τπτ, με αυτό έκανε λιγο πυρετό και αναγκάστηκα να της δώσω ντεπον.... βέβαια μπορεί να φταίνε και τα δόντια, δεν ξέρω. Μου είπε και εμένα η παιδίατρος ότι από τον άλλο μήνα να αρχίσουμε σιγά στερεές τροφές και της ανεφερα ότι συνήθως ξεκινάνε στον 6ο και φάνηκε να συμφωνεί, μου είπε ναι κανονικά έτσι κάνουμε αλλά μπορεί και νωρίτερα.. θα προσπαθήσω να το καθυστερήσω και εγώ, μια χαρά είναι με το γαλατάκι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Καλημέρα! Κάναμε και εμείς το 2ο εμβόλιο χτες! Είναι 3 μηνών και 1 εβδομάδα και έχει φτάσει πλέον 7200 και 63 εκατοστά, είναι στις πορτοκαλί καμπύλες! Έχει πάρει 1.700(!!) γρ σε ένα μήνα και η παιδίατρος μου είπε να μην ταιζω κάθε 2 ώρες που πεινάει αυτή αλλά κάθε 3..δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει αυτό βέβαια, αυτή όταν πειναει ξεσηκώνει το τετράγωνο!! Ενώ στο πρώτο εμβόλιο δεν κατάλαβε τπτ, με αυτό έκανε λιγο πυρετό και αναγκάστηκα να της δώσω ντεπον.... βέβαια μπορεί να φταίνε και τα δόντια, δεν ξέρω. Μου είπε και εμένα η παιδίατρος ότι από τον άλλο μήνα να αρχίσουμε σιγά στερεές τροφές και της ανεφερα ότι συνήθως ξεκινάνε στον 6ο και φάνηκε να συμφωνεί, μου είπε ναι κανονικά έτσι κάνουμε αλλά μπορεί και νωρίτερα.. θα προσπαθήσω να το καθυστερήσω και εγώ, μια χαρά είναι με το γαλατάκι!

Θηλαζει αποκλειστικα κ εφτασε τοσο;;;; Μωρε μπραβο...!! Νομιζω αν θηλαζει, δεν χρειαζεται πριν τον 6ο, γιατι ετσι κι αλλιως, το παραπανω βαρος δεν ανησυχει τους γιατρους.. Αν ομως πινει ξενο, ισως την βοηθησει να μην παρει υπερβολικα πολυ βαρος. Τουλαχιστον καπως ετσι μου τα ειπε ο γιατρος οτι οι στερεες μπαινουν νωριτερα η σε παιδακια ελλιποβαρη που ειτε θηλαζουν ειτε πινουν και ξενο, με την ελπιδα να βοηθησουν στην αυξηση προσληψης. Η' σε παιδακια που πινουν ξενο η κανουν μικτη κι ειναι αρκετα πανω απο το μεσο ορο, γιατι σε αυτη την περιπτωση καμια φορα μπορει να συνδεθει με παχυσαρκια στη προνηπιακη και νηπιακη ηλικια, οποτε θελουμε να φρεναρουμε την μεγαλη προσληψη βαρους. Ολα αυτα βεβαια ειναι θεωρητικα. επισης εφοσον θηλαζει, νομιζω δεν πρεπει να αυξησεις τις ωρες ταισματος, αν ζηταει. Αν δινεις ομως ξενο, ισως μπορεσεις να το προσπαθησεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Καλημέρα! Κάναμε και εμείς το 2ο εμβόλιο χτες! Είναι 3 μηνών και 1 εβδομάδα και έχει φτάσει πλέον 7200 και 63 εκατοστά, είναι στις πορτοκαλί καμπύλες! Έχει πάρει 1.700(!!) γρ σε ένα μήνα και η παιδίατρος μου είπε να μην ταιζω κάθε 2 ώρες που πεινάει αυτή αλλά κάθε 3..δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει αυτό βέβαια, αυτή όταν πειναει ξεσηκώνει το τετράγωνο!! Ενώ στο πρώτο εμβόλιο δεν κατάλαβε τπτ, με αυτό έκανε λιγο πυρετό και αναγκάστηκα να της δώσω ντεπον.... βέβαια μπορεί να φταίνε και τα δόντια, δεν ξέρω. Μου είπε και εμένα η παιδίατρος ότι από τον άλλο μήνα να αρχίσουμε σιγά στερεές τροφές και της ανεφερα ότι συνήθως ξεκινάνε στον 6ο και φάνηκε να συμφωνεί, μου είπε ναι κανονικά έτσι κάνουμε αλλά μπορεί και νωρίτερα.. θα προσπαθήσω να το καθυστερήσω και εγώ, μια χαρά είναι με το γαλατάκι!

Πώς και σου είπε τόσο νωρίς για στέρεες; σου ανάφερε με τι συγκεκριμένα ήθελε να ξεκινήσετε;  εγ παρακαλαω την άλλη εβδομάδα που θα πάμε να μου πει για στέρεες. χαχα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Θηλαζει αποκλειστικα κ εφτασε τοσο;;;; Μωρε μπραβο...!! Νομιζω αν θηλαζει, δεν χρειαζεται πριν τον 6ο, γιατι ετσι κι αλλιως, το παραπανω βαρος δεν ανησυχει τους γιατρους.. Αν ομως πινει ξενο, ισως την βοηθησει να μην παρει υπερβολικα πολυ βαρος. Τουλαχιστον καπως ετσι μου τα ειπε ο γιατρος οτι οι στερεες μπαινουν νωριτερα η σε παιδακια ελλιποβαρη που ειτε θηλαζουν ειτε πινουν και ξενο, με την ελπιδα να βοηθησουν στην αυξηση προσληψης. Η' σε παιδακια που πινουν ξενο η κανουν μικτη κι ειναι αρκετα πανω απο το μεσο ορο, γιατι σε αυτη την περιπτωση καμια φορα μπορει να συνδεθει με παχυσαρκια στη προνηπιακη και νηπιακη ηλικια, οποτε θελουμε να φρεναρουμε την μεγαλη προσληψη βαρους. Ολα αυτα βεβαια ειναι θεωρητικα. επισης εφοσον θηλαζει, νομιζω δεν πρεπει να αυξησεις τις ωρες ταισματος, αν ζηταει. Αν δινεις ομως ξενο, ισως μπορεσεις να το προσπαθησεις.

 

Just now, Pagotoula είπε:

Θηλαζει αποκλειστικα κ εφτασε τοσο;;;; Μωρε μπραβο...!! Νομιζω αν θηλαζει, δεν χρειαζεται πριν τον 6ο, γιατι ετσι κι αλλιως, το παραπανω βαρος δεν ανησυχει τους γιατρους.. Αν ομως πινει ξενο, ισως την βοηθησει να μην παρει υπερβολικα πολυ βαρος. Τουλαχιστον καπως ετσι μου τα ειπε ο γιατρος οτι οι στερεες μπαινουν νωριτερα η σε παιδακια ελλιποβαρη που ειτε θηλαζουν ειτε πινουν και ξενο, με την ελπιδα να βοηθησουν στην αυξηση προσληψης. Η' σε παιδακια που πινουν ξενο η κανουν μικτη κι ειναι αρκετα πανω απο το μεσο ορο, γιατι σε αυτη την περιπτωση καμια φορα μπορει να συνδεθει με παχυσαρκια στη προνηπιακη και νηπιακη ηλικια, οποτε θελουμε να φρεναρουμε την μεγαλη προσληψη βαρους. Ολα αυτα βεβαια ειναι θεωρητικα. επισης εφοσον θηλαζει, νομιζω δεν πρεπει να αυξησεις τις ωρες ταισματος, αν ζηταει. Αν δινεις ομως ξενο, ισως μπορεσεις να το προσπαθησεις.

Της δίνω μόνο ξένο πλέον και μου το είπε πιο πολύ όχι για το θέμα της παχυσαρκίας αλλά για να μην χαλάσει το στομάχι της, το ξένο είναι βαρύ γαλα. Θα το προσπαθήσω από σήμερα, για να δούμε!!! Πάντως γενικά η μπουμπού είναι μεγάλο μωρό, γεροδεμένη με μπράτσα κτλ χαχαχα, σαν αγοράκι!!! Είμαστε και οι δύο ψηλοί , που θα έμοιαζε;

Just now, mpempaki1 είπε:

Πώς και σου είπε τόσο νωρίς για στέρεες; σου ανάφερε με τι συγκεκριμένα ήθελε να ξεκινήσετε;  εγ παρακαλαω την άλλη εβδομάδα που θα πάμε να μου πει για στέρεες. χαχα. 

Δεν μου είπε λεπτομέρειες, της το έκοψα αμέσως χαχα! Εγώ πιστεύω ότι είναι μικρή ακόμα για στερεές, εδώ της έδωσα το ντεπον εχτές με σύριγγα και πνίγηκε 10 φορές!

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 said:

Καλημέρα! Κάναμε και εμείς το 2ο εμβόλιο χτες! Είναι 3 μηνών και 1 εβδομάδα και έχει φτάσει πλέον 7200 και 63 εκατοστά, είναι στις πορτοκαλί καμπύλες! Έχει πάρει 1.700(!!) γρ σε ένα μήνα και η παιδίατρος μου είπε να μην ταιζω κάθε 2 ώρες που πεινάει αυτή αλλά κάθε 3..δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει αυτό βέβαια, αυτή όταν πειναει ξεσηκώνει το τετράγωνο!! Ενώ στο πρώτο εμβόλιο δεν κατάλαβε τπτ, με αυτό έκανε λιγο πυρετό και αναγκάστηκα να της δώσω ντεπον.... βέβαια μπορεί να φταίνε και τα δόντια, δεν ξέρω. Μου είπε και εμένα η παιδίατρος ότι από τον άλλο μήνα να αρχίσουμε σιγά στερεές τροφές και της ανεφερα ότι συνήθως ξεκινάνε στον 6ο και φάνηκε να συμφωνεί, μου είπε ναι κανονικά έτσι κάνουμε αλλά μπορεί και νωρίτερα.. θα προσπαθήσω να το καθυστερήσω και εγώ, μια χαρά είναι με το γαλατάκι!

Μπραβο το μπουμπουκι σου!! Παντως αποψη μου πως στα παιδια στην αναπτυξη δν κοβεις γευμα εκτος αν δριξουν εξετάσεις κτ παθολογικό..γαλα πινει τ παιδακι δεν τρώει γλυκά ν πεις οτι δν εχει νοημα τι τρωει κ παχαινει. Ειδικα κοιτωντας κ σας π στε ψηλοι δν νομιζω ν χει θεμα μωρε. Μπορεί μετα ν κοψει την αυξηση βαρους απο μονο του οπως εκανε κ ο γιος μου αλλωστε.καλα εκανες με τις τροφες!

Just now, mpempaki1 said:

Πώς και σου είπε τόσο νωρίς για στέρεες; σου ανάφερε με τι συγκεκριμένα ήθελε να ξεκινήσετε;  εγ παρακαλαω την άλλη εβδομάδα που θα πάμε να μου πει για στέρεες. χαχα. 

Ανυπομονεις να δωσεις ν δεις αντιδράσεις ε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, teta2 είπε:

 

Της δίνω μόνο ξένο πλέον και μου το είπε πιο πολύ όχι για το θέμα της παχυσαρκίας αλλά για να μην χαλάσει το στομάχι της, το ξένο είναι βαρύ γαλα. Θα το προσπαθήσω από σήμερα, για να δούμε!!! Πάντως γενικά η μπουμπού είναι μεγάλο μωρό, γεροδεμένη με μπράτσα κτλ χαχαχα, σαν αγοράκι!!! Είμαστε και οι δύο ψηλοί , που θα έμοιαζε;

Φτου φτου μωρε το μπουμπουκακι! Ελπιζω να τα καταφερεις γιατι οντως μπορει να ειναι βαρυ για το στομαχακι της εφοσον το λεει ο γιατρος. Πιθανον και να την βολεψει και την ιδια..ποτε δεν ξερεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Μπραβο το μπουμπουκι σου!! Παντως αποψη μου πως στα παιδια στην αναπτυξη δν κοβεις γευμα εκτος αν δριξουν εξετάσεις κτ παθολογικό..γαλα πινει τ παιδακι δεν τρώει γλυκά ν πεις οτι δν εχει νοημα τι τρωει κ παχαινει. Ειδικα κοιτωντας κ σας π στε ψηλοι δν νομιζω ν χει θεμα μωρε. Μπορεί μετα ν κοψει την αυξηση βαρους απο μονο του οπως εκανε κ ο γιος μου αλλωστε.καλα εκανες με τις τροφες!

Ανυπομονεις να δωσεις ν δεις αντιδράσεις ε??

Ναι θέλω να δω τι θα γίνει κλπ αν βγει κάτι να το διορθώσουμε ώστε να μπούμε γρήγορα σε μια κανονικότητα.  έχω και τις γουλιέςεγώ που τις ξανά ξεκίνησε εδώ και 3 4 μέρες οπότε θέλω  να " απαλλαχθεί "και από αυτό 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , mpempaki1 είπε:

Ναι θέλω να δω τι θα γίνει κλπ αν βγει κάτι να το διορθώσουμε ώστε να μπούμε γρήγορα σε μια κανονικότητα.  έχω και τις γουλιέςεγώ που τις ξανά ξεκίνησε εδώ και 3 4 μέρες οπότε θέλω  να " απαλλαχθεί "και από αυτό 

Μπεμπακι μην ανησυχεις για τις γουλιες. ειναι κατι που θα σταματησει με το περασμα του χρονου που θα ωριμασει το γαστρεντερικο συστημα. Ετσι κι αλλιως και στερεες να μπουν, τον 1ο χρονο βασικη τροφη ειναι το γαλα... Δεν το κοβεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

ναι το ηξεραν οτι αργουν...ο παιδιατρος μ χε πει απο τον 6ο κ μετα μπαινουν συνηθως ....ο κοκοβιος πως το κανε με τοσα που περασε...απορω κιολας.....παντως ανεβαίνει συνεχεια καμπύλες κ αυτο ειναι καλο...( οχι οτι αμα ειναι στασιμη ειναι κακο.κ αυτο καλο ειναι επισης ...) δεν θα με χαλαγε κ το στάσιμο επίσης...αλλα αυτο ακομα καλητερα....

α κ επισης σε 2 βδομαδες θα προσπαθησουμε να παρει γαλα κανονικο...το φρισολακ ha εκει θα ξαναγυρισουμε...ελπιζω να το δεχτεί κ να μην εχουμε πισωγυρισμτα....

καλημερα κουκλα μ...

καλημερα  αγαπη..κουσουρι γκρίνιας ε??? ο ρε φιλε...το παιδακι μ το καλο....εμενα παλι απο χτες δεν εβγαλε κατι απο το εμβόλιο...λες να μεινει ετσι??? οχο αλλο κουσούρι λεμε...αχχαχαχχαχαχαχ

@KNecky εμσς μας εδωσε αντιηλιακό κ βαζουμε κιολας...το φρεζιντεμ το 25+ για μωρα απο 0-12 μηνων...

 

4 ώρες πρίν, KNecky είπε:

Καλημερα!!

Τσεκαρε θερμοκρασια μηπως εχει δεκατα κ με λιγο ντεπον ηρεμησει το γλυκακι! Επισης για το ποδαρακι κρυα κομπρεσα αν εχει πριστει.. αντρ ν περάσει κ αυτο κ το αλμα να ηρεμησετε!

Αα αυτο εβαζα στον γιο μου αλλα ηταν ενος. Μου πε γενικα να αποφυγω τωρα τ αντιηλικο λογω ευαισθητου δέρματος με τις αλλεργιες λογικα. Κ γενικά ήλιος αππφυγω σε τοσο μικρουλια..

Γεια σας Κορίτσια!! Πυρετό δε μου κανε, το ποδαράκι ομως πρηστηκε, ενώ τις προηγούμενες φορές δεν ήξερα πού ακριβώς την είχε τρυπήσει! Επίσης σημερα κοιμάται όλη μερα! Μάλλον αντί να την πιάσει χθες η υπνηλία την επιασε Σήμερα!!Τι ωραία που είναι να κοιμάται το παιδί!! Δηλαδή ετσι μάλιστα!! Χθες μέτρησα και τα δευτερόλεπτα! Δεν ήρεμουσε με τιποτα. Με δεν κουράστηκε να γκρινιάζει πια;; Και όλα αυτά Στην αγκαλιά εννοείται.Δεν τολμούσες να την αφήσεις κατω! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mpempaki1 said:

Ναι θέλω να δω τι θα γίνει κλπ αν βγει κάτι να το διορθώσουμε ώστε να μπούμε γρήγορα σε μια κανονικότητα.  έχω και τις γουλιέςεγώ που τις ξανά ξεκίνησε εδώ και 3 4 μέρες οπότε θέλω  να " απαλλαχθεί "και από αυτό 

Χμμ να μην σε τρομαξω αλλα κ οι στερρες θελουν προσοχη..δν απαλλασεσαι κ τελειως δλδ απο προβληματα. Αν πχ κατι δεν το θελει, αν κατι προκαλει δυσκοιλιότητα, θελει ψαξιμο κ εκει κ προσοχη να γινει σταδιακα. Αλλωστε καλο να περιμένεις την σωστη ωρα για το μωρο γτ αν ξεκινησει προωρα μπορει να σε δυσκολέψει κ να μην θελει. Δεν λεω πως θα γινει απλα σου λεω να χαρείς αυτο που εχεις τωρα ελευθερία π ακομα πινει γαλα. Μετα οπου κ ν πας θα κουβαλας ταπερακια κ θελει κ προσοχη μην χαλασουν κλπ..ειναι λιγο μπελας.

Γενικα σε όλα ετσι. Λεμε αμαν περπατα να ξεκολλησεις απο πανω μου αλλα μετα τρεχει κ δεν φτανουμε κ λέμε αχ τι καλα π ηταν πριν π ηταν ολο αγκαλια! :P Κ γω κ ολες οι μαμάδες νομίζω χαχα!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...