Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Polly1 είπε:

Κορίτσια Καλημέρα! Κάναμε εμβόλιο Σήμερα, όλα Καλά Προς το παρόν.Βαρος ύψος καλο, τα ούλα πανω κατω ετοιμα για οδοντοφυια ίσως και τον άλλο μήνα μου είπε και της έκανε και εντύπωση. Γι αυτό και η έξτρα γκρίνια.Εσας σας έχει πει για αντιηλιακο; Εμένα μου πρότεινε και 2 κιολας αλλα να αποφεύγω 11-6 να τη βγαζω εξω.Να τη βάζω να κάθεται όσο θέλει. Κανει και μισή στροφή από ανάσκελα στο πλάι και να την προσεχω

Ποσό πήγε ρο μπουμπουκακι αγάπη ;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Sweet_child είπε:

Καλημέρα κορίτσια. @Pennymav η ώρα η καλή κορίτσι μου, πανέμορφο το νυφικό σου!

Θυμάστε που σας είχα πει περίπου στα μέσα του μήνα ότι έκανα τεστ ωορρηξίας (ληγμένο) επειδή είχα πονάκια και βγήκε θετικό και έκανα μαντεψιά ότι θα μου έρθει περίοδος? Ε ναι, λοιπόν, σήμερα κατέβηκαν τα πρώτα ροζ καφέ... Δύο τα συμπεράσματα κόρες, πρώτον ότι το έχει η μοίρα μου να μου έρχεται περίοδος νωρίς μετά από γέννα, και δεύτερον ότι τα τεστ ωορρηξίας και ληγμένα την κάνουν τη δουλίτσα τους :D

Χθες λοιπόν, το μωράκι μου ήπιε κανονικά γαλατάκι από το βυζί, γκλουπ γκλουπ, αλλά εκεί που έπινε, ξαφνικά άφηνε το βυζί και έκλαιγε. Μου το έκανε 2-3 φορές σε διαφορετικά γεύματα. Αυτό μου θύμισε λίγο τη φάση με την κόρη μου, μόνο που εκείνη το έκανε συνέχεια, και φαινόταν σαν να μην χορταίνει, ενώ αυτός δόξα τω Θεώ μέχρι στιγμής πίνει αρκετό γάλα, αφού ξεχείλιζε όταν έπινε. Οπότε, τι λέτε? Να άλλαξε η γεύση του γάλακτος λόγω περιόδου, ή επίκειται μείωση και να πάρω κανένα κουτί γάλα να υπάρχει stand by? Γιατί δεν ξέρω αν σας το είπα και μη με βρίσετε, αλλά είχα κάνει ωραιότατη τράπεζα γάλακτος τότε που το μωρό ήταν στην ΜΕΝΝ αλλά είχε ξεμείνει από τον Απρίλη στην κατάψυξη και φοβήθηκα μήπως χάλασε, και το πέταξα προχθές, λέτε να έκανα υπερμέγιστη λ@λ@κία? 

Γιατί το πέταξες καλέ.....Ωωωω κρίμα το γάλα,  κρατάει για έξι μήνες κατάψυξη...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Ποσό πήγε ρο μπουμπουκακι αγάπη ;;

6 κιλά είμαστε! Μου είπε ότι θα παίρνει λιγότερο από δω και περα και αν θέλω να βάλουμε στέρεες από τον επόμενο μήνα αλλά της είπα καλυτερα να κλείσει τον 6ο πρωτα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

οι στέρεες ποτε ξεκινάνε; η αρχή.

 Όχι να τρώει το μωρό καθημερινά  όλα τα γεύματα κρέμα. πάει με τα κιλά; σίγουρα όταν κάθεται το μωρό.. αλλά ποιοι είναι οι άλλοι παράγοντες;

Καλά εμείς αργούμε πολυυυυ ακόμα αλλα έτσι να έχω μια ιδέα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

οι στέρεες ποτε ξεκινάνε; η αρχή.

 Όχι να τρώει το μωρό καθημερινά  όλα τα γεύματα κρέμα. πάει με τα κιλά; σίγουρα όταν κάθεται το μωρό.. αλλά ποιοι είναι οι άλλοι παράγοντες;

Καλά εμείς αργούμε πολυυυυ ακόμα αλλα έτσι να έχω μια ιδέα 

Ο παγκόσμιος οργανισμος υγείας συστήνει στους 6 μήνες. Να καταφέρνει το παιδί να στηρίζει την πλάτη του, είναι πολύ βασικό. Επίσης σιγά σιγά αρχίζουν δείχνουν κ τα ίδια τα μωρά ενδιαφέρον για το φαγητό (εμένα 4,5 μηνών μετράει τις μπουκιές μου Χαχαχ) κάποιοι γιατροί δίνουν στους 5 μήνες, εγω το θεωρώ παρα πολύ νωρίς, βέβαια εξαρτάται κ το παιδί. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Polly1 είπε:

6 κιλά είμαστε! Μου είπε ότι θα παίρνει λιγότερο από δω και περα και αν θέλω να βάλουμε στέρεες από τον επόμενο μήνα αλλά της είπα καλυτερα να κλείσει τον 6ο πρωτα 

Ακριβώς τ ίδια μ εμάς ειστε .οι δικές μας πάνε ακριβώς μαζι .μια χαρα !!κ εφω μωρε νομοζω καλυτερα στον 6 μήνα .ασε π φοβαμαι μετα με τις στέρεες μν κόψει εντελώς το γάλα .

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sweet_child είπε:

Καλημέρα κορίτσια. @Pennymav η ώρα η καλή κορίτσι μου, πανέμορφο το νυφικό σου!

Θυμάστε που σας είχα πει περίπου στα μέσα του μήνα ότι έκανα τεστ ωορρηξίας (ληγμένο) επειδή είχα πονάκια και βγήκε θετικό και έκανα μαντεψιά ότι θα μου έρθει περίοδος? Ε ναι, λοιπόν, σήμερα κατέβηκαν τα πρώτα ροζ καφέ... Δύο τα συμπεράσματα κόρες, πρώτον ότι το έχει η μοίρα μου να μου έρχεται περίοδος νωρίς μετά από γέννα, και δεύτερον ότι τα τεστ ωορρηξίας και ληγμένα την κάνουν τη δουλίτσα τους :D

Χθες λοιπόν, το μωράκι μου ήπιε κανονικά γαλατάκι από το βυζί, γκλουπ γκλουπ, αλλά εκεί που έπινε, ξαφνικά άφηνε το βυζί και έκλαιγε. Μου το έκανε 2-3 φορές σε διαφορετικά γεύματα. Αυτό μου θύμισε λίγο τη φάση με την κόρη μου, μόνο που εκείνη το έκανε συνέχεια, και φαινόταν σαν να μην χορταίνει, ενώ αυτός δόξα τω Θεώ μέχρι στιγμής πίνει αρκετό γάλα, αφού ξεχείλιζε όταν έπινε. Οπότε, τι λέτε? Να άλλαξε η γεύση του γάλακτος λόγω περιόδου, ή επίκειται μείωση και να πάρω κανένα κουτί γάλα να υπάρχει stand by? Γιατί δεν ξέρω αν σας το είπα και μη με βρίσετε, αλλά είχα κάνει ωραιότατη τράπεζα γάλακτος τότε που το μωρό ήταν στην ΜΕΝΝ αλλά είχε ξεμείνει από τον Απρίλη στην κατάψυξη και φοβήθηκα μήπως χάλασε, και το πέταξα προχθές, λέτε να έκανα υπερμέγιστη λ@λ@κία? 

Γιατί το πεταξες;;; δεν τοβεστελνες σε μένα που έχω σχεδόν ξεμείνει και το χρειαζομαι;; σήμερα έβγαλα 50 μλ και έκανα πάρτυ. Μετράω και τις σταγόνες πλέον.. 

Όταν άφηνε το βυζι και έκλαιγε, πεταγοταν γαλα; Μήπως είχες έντονη ροή και το ενοχλούσε αυτο; γιατί εμένα αν είναι λίγο εκνευρισμένη (ζεσταίνεται, πεινάει πολύ, έχει πολλή φασαρία γύρω Ή κάτι τετοιο) Και συμβεί αυτο, αρχίζει κλαμα κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Ακριβώς τ ίδια μ εμάς ειστε .οι δικές μας πάνε ακριβώς μαζι .μια χαρα !!κ εφω μωρε νομοζω καλυτερα στον 6 μήνα .ασε π φοβαμαι μετα με τις στέρεες μν κόψει εντελώς το γάλα .

Χαχα!! Αληθεια;; Κθ εγώ στον 6ο της είπα. Εχω διαβάσει ότι μπαίνουν σταδιακά οι στέρεες και δεν αντικαθίσταται το γάλα.Θηλαζει δηλαδη και πριν και μετά τις στέρεες. Τώρα αυτό πώς θα γίνει με τη δικιά μου που τρώει γενικα με το ζόρι δεν ξέρω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Ξένη είπε:

Γιατί το πέταξες καλέ.....Ωωωω κρίμα το γάλα,  κρατάει για έξι μήνες κατάψυξη...

4 μήνες μου είχε πει η παιδίατρος. Όχι ότι είχαν περάσει.

 

Just now, asda είπε:

Γιατί το πεταξες;;; δεν τοβεστελνες σε μένα που έχω σχεδόν ξεμείνει και το χρειαζομαι;; σήμερα έβγαλα 50 μλ και έκανα πάρτυ. Μετράω και τις σταγόνες πλέον.. 

Όταν άφηνε το βυζι και έκλαιγε, πεταγοταν γαλα; Μήπως είχες έντονη ροή και το ενοχλούσε αυτο; γιατί εμένα αν είναι λίγο εκνευρισμένη (ζεσταίνεται, πεινάει πολύ, έχει πολλή φασαρία γύρω Ή κάτι τετοιο) Και συμβεί αυτο, αρχίζει κλαμα κατευθείαν.

Ξέρεις πόσες φορές το σκέφτηκα να το έδινα σε κάποια μανούλα? Φοβήθηκα όμως μήπως το έπαιρνε στραβά, ή μήπως προκαλούσα καμιά αλλεργία ξέρω γω στο μωράκι και είπα άστο καλύτερα...μιλάμε για πολύ γάλα :cry: 

Τι να σου πω, δεν πεταγόταν γάλα, μπορεί να άργησε να κατέβει η ροή, ξέρω κι εγώ...

 


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

καναμε κ λεις το εμβόλιο μας πριν λιγο...εχτες γιναμε 3 μηνων...εξαλψε ελαχιστα...ο γιατρος την βρηκε εξαιρετικά....πηρε σε 1 μηνα 1400 γρ...τωρα ειναι 4800.......εφυγε απο την καμπύλη την κόκκινη που ταν στο βαρος λογω προωροτητας κ ειναι αναμεσα απο την απαλη κοκκινη προς την πρασινη...απο υψος πηγε 60 ποντους κ ειναι πλεον στην πράσινη καμπύλη...εφτασε τα τελιομηνα μωρα.... αυτα τα νεα μας...

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 hours ago, Polly1 said:

Κορίτσια Καλημέρα! Κάναμε εμβόλιο Σήμερα, όλα Καλά Προς το παρόν.Βαρος ύψος καλο, τα ούλα πανω κατω ετοιμα για οδοντοφυια ίσως και τον άλλο μήνα μου είπε και της έκανε και εντύπωση. Γι αυτό και η έξτρα γκρίνια.Εσας σας έχει πει για αντιηλιακο; Εμένα μου πρότεινε και 2 κιολας αλλα να αποφεύγω 11-6 να τη βγαζω εξω.Να τη βάζω να κάθεται όσο θέλει. Κανει και μισή στροφή από ανάσκελα στο πλάι και να την προσεχω

Μπράβο το κοριτσι!! :) Εμενα μου πε για αντιηλιακο μετα τον 6ο καλυτερα κ να αποφευγω τις ιδιες ωρες.. μας ειπε κομπλε για θαλασσα παντως π δν το περιμενα! Τουμπαρε κ η δικη μου απο ανασκελα μπρουμητα μια φορα κ δεν το περίμενα γτ δυο μερες πριν την εβαζα κ σπαραζε στο κλαμα. Πώς το πηρε η γιατρος π πες για τον 6ο στέρεες??

6 hours ago, mpempaki1 said:

θα σου στείλω μήνυμα αγάπη μου να σου εξηγήσω.  γιατι ο βολος είναι μικρός άσε μην γίνω σταμπα χαχα

Εντάξει κοπελα μου! ;)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rafaelatarzan said:

καναμε κ λεις το εμβόλιο μας πριν λιγο...εχτες γιναμε 3 μηνων...εξαλψε ελαχιστα...ο γιατρος την βρηκε εξαιρετικά....πηρε σε 1 μηνα 1400 γρ...τωρα ειναι 4800.......εφυγε απο την καμπύλη την κόκκινη που ταν στο βαρος λογω προωροτητας κ ειναι αναμεσα απο την απαλη κοκκινη προς την πρασινη...απο υψος πηγε 60 ποντους κ ειναι πλεον στην πράσινη καμπύλη...εφτασε τα τελιομηνα μωρα.... αυτα τα νεα μας...

Ειστε τελεια για προωρακι ή μου φαίνεται?? Μπραβο Ραφαελα μου ειδες ολα στρωνουν!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Ειστε τελεια για προωρακι ή μου φαίνεται?? Μπραβο Ραφαελα μου ειδες ολα στρωνουν!! ;)

ευχαριστω αγαπη μ....μας εσωσε το γαλα σ λεω απολυτα....χαιρομαι τοσο πολύ για το κοριτσι μ...απ την αρχη που ηταν εμβρυο εως τωρα εχει δείξει τον δυναμισμο της κ με κανει περήφανη μαμα.ειναι το πιο καλο κοριτσι ο κοκοβιος μ...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

ευχαριστω αγαπη μ....μας εσωσε το γαλα σ λεω απολυτα....χαιρομαι τοσο πολύ για το κοριτσι μ...απ την αρχη που ηταν εμβρυο εως τωρα εχει δείξει τον δυναμισμο της κ με κανει περήφανη μαμα.ειναι το πιο καλο κοριτσι ο κοκοβιος μ...

Χσχαχαχαααα...ρε συ όσες φορές κ να γράψεις το "κοκοβιος" γελάω... Μπράβο ρε κορίτσι μου!! Μπραβο σε σένα για όσα έκανες ώστε να την κρατήσεις στα χέρια κ μπραβο κ στη μπουμπουκα που συνεχίζει να ναι δυνατή!! Τσαουσα!!Τι ωραία που τα λες!!!Κ γω νιώθω περηφανη από τώρα, φαντάσου να τα δουμε να λένε ποιημα στο σχολείο τι κλάμα θα πεσει!!! Μαζί με τα μικρά μας έρχεται μια ζωή γεμάτη συγκινήσεις!! Αχ περασαμε ότι περασαμε αλλά τα καταφέραμε κ τα έχουμε Παναγία μου!! Νιώθω τόσο ολοκληρωμένη κ δυνατή πλεον!! Δεν ξέρεις ποσο σε νιώθω!! Σαν σήμερα με είχαν ενημερώσει περυσι για τον αριθμό των βλαστοκυστεων που είχαμε.. Κ μέσα σε αυτές ήταν το μωρό μου!! Κ τωρα το'χω αγκαλιτσα κ ρευεται σαν τον πατερα της χαχαχαααα

Καληνυχταα σε όλες τις μανουλες κ όλους τους "κοκοβιους" της ομαδας... 

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Χσχαχαχαααα...ρε συ όσες φορές κ να γράψεις το "κοκοβιος" γελάω... Μπράβο ρε κορίτσι μου!! Μπραβο σε σένα για όσα έκανες ώστε να την κρατήσεις στα χέρια κ μπραβο κ στη μπουμπουκα που συνεχίζει να ναι δυνατή!! Τσαουσα!!Τι ωραία που τα λες!!!Κ γω νιώθω περηφανη από τώρα, φαντάσου να τα δουμε να λένε ποιημα στο σχολείο τι κλάμα θα πεσει!!! Μαζί με τα μικρά μας έρχεται μια ζωή γεμάτη συγκινήσεις!! Αχ περασαμε ότι περασαμε αλλά τα καταφέραμε κ τα έχουμε Παναγία μου!! Νιώθω τόσο ολοκληρωμένη κ δυνατή πλεον!! Δεν ξέρεις ποσο σε νιώθω!! Σαν σήμερα με είχαν ενημερώσει περυσι για τον αριθμό των βλαστοκυστεων που είχαμε.. Κ μέσα σε αυτές ήταν το μωρό μου!! Κ τωρα το'χω αγκαλιτσα κ ρευεται σαν τον πατερα της χαχαχαααα

Καληνυχταα σε όλες τις μανουλες κ όλους τους "κοκοβιους" της ομαδας... 

εισαι θεα...ετισ πρέπει να νιωθουμε ολες μας...ΓΑΙΤΙ κ γω σε καταλαβαίνω απολυτα..που ειμασταν κ που είμαστε τωρα ..αυτο το τωρα δεν το αλλαζω με τιποτα στον κοσμο...

καληνυχτα ψυχη μ....κ μικρε μ κοκοβιε    

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...