Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Το κυπελλακι της μαμ της δοκίμασα σήμερα με νεράκι γτ θηλάζει και δεν έχει πάρει μπουκάλι ποτέ κ γενικά την πιπίλα δεν την ήθελε... Αν πιάνουν τα μωράκια σας με τα χεράκια τους θα ενθουσιαστούν... Μια χαρά ήπιε νεράκι βέβαια δεν την άφησα να πιει πολύ μια δυο γουλιες γτ μετά την θηλάζω ξανα εάν θέλει να φάει... Πάντως μια χαρά το δέχτηκε και είναι 4μιση μηνών...

  • Μου αρέσει 2

 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

50 minutes ago, Murtw.st said:

Καλησπέρα κορίτσια! Πως πάνε τα φαγητά όσες έχετε ξεκινήσει;;; Εμένα κρέμες με φρούτα κ δημητριακά τις τσακίζει φαγητά δοκιμάζει αλλα δεν πεθαίνει κιόλας Χαχαχ.. νερό ούτε να δει μόλις δοκιμάζει ξενερώνει. Απο θηλασμους εχει μειώσει αρκετά γιατι τρώει κανονικά δεκατιανό μεσημεριανό απογευματινό όποτε απλα θηλάζει λίγο μες τη μερα κ μετά θηλάζει σίγουρα πρωί βράδυ... εσείς;;;

 

23 minutes ago, Kathrin17 said:

Μυρτω μου θα σου πουν τα άλλα κορίτσια γτ η δικιά μου είναι η μικρότερη εδώ οπότε δν εχει ξεκινήσει.. Να πω την αλήθεια ανυπομονώ, την βάζουμε δίπλα μας όταν τρώμε το μεσημέρι κ μας παρατηρει, απλώνει τα χέρια να πιασει ότι φαγητο κρατάμε στο χερι..της δίνω το κουτάλι να το κρατάει κ να παίζει ενώ καποιες μέρες έκανα προπονηση με το κουτάλι κ το σκατουλι ανοιγε το στομα..βέβαια όταν θα χει φαγητό κ αν θα καταπινει η θα το φτυνει θα το μάθω συντομα...Στις 1/10 εχω ραντεβού στην παιδιατρο κ μου πε θα μου δωσει οδηγίες κ προγραμμα για τη διατροφή..με λαχανικά κ φρουτα μου πε ξεκινάμε.. Δν ρώτησα λεπτομέρειες.. 

Το νεράκι με τι της το δίνεις? Κορίτσια εσεις οι υπολοιπες με τι τους δίνετε νερό??οσες δίνετε με το εκπαιδευτικο ποτηρακι πως τα πανε??? 

Εμεις θηλασμους οσο κ οποτε θέλει..δν χρειάζεται ν μειωσει αν δν θελει τ μωρό....δν μείωσε εμας γτ δν της αρεσει κ πλ τ φαγητο ως τωρα..σουπιτσα μ κρεας λιγες κουταλιτσες τ μεσημερι..κ ξεκινησαμε αχλαδι π παλι ιδια ποσοτητα εφαγε απλα ειχε λγ παραπανω ενθουσιασμό μ τ φρούτο!! Τ νερό τ λατρευει κ πινει γουλιτσες ενδιάμεσα στς κουταλιες σαν ν μην υπαρχει αυριο :P Πηραμε κύπελλο 360 της μαντσκιν κ ενω εγω δν κτλβνα πως στ καλο δουλευει τ πηρε μ τ χερακια κ ήπιε με θηλαστικες κινησεις!! Δν  χυνεται κιόλας πλ καλο γ αποφυγη συγχυσης θηλων!! ;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kathrin17 είπε:

Μυρτω μου θα σου πουν τα άλλα κορίτσια γτ η δικιά μου είναι η μικρότερη εδώ οπότε δν εχει ξεκινήσει.. Να πω την αλήθεια ανυπομονώ, την βάζουμε δίπλα μας όταν τρώμε το μεσημέρι κ μας παρατηρει, απλώνει τα χέρια να πιασει ότι φαγητο κρατάμε στο χερι..της δίνω το κουτάλι να το κρατάει κ να παίζει ενώ καποιες μέρες έκανα προπονηση με το κουτάλι κ το σκατουλι ανοιγε το στομα..βέβαια όταν θα χει φαγητό κ αν θα καταπινει η θα το φτυνει θα το μάθω συντομα...Στις 1/10 εχω ραντεβού στην παιδιατρο κ μου πε θα μου δωσει οδηγίες κ προγραμμα για τη διατροφή..με λαχανικά κ φρουτα μου πε ξεκινάμε.. Δν ρώτησα λεπτομέρειες.. 

Το νεράκι με τι της το δίνεις? Κορίτσια εσεις οι υπολοιπες με τι τους δίνετε νερό??οσες δίνετε με το εκπαιδευτικο ποτηρακι πως τα πανε??? 

Με ποτηράκι στην αρχή του έδωσα με μπιμπερό αλλα προτίμησα τη μετάβαση σε ποτήρι. Σήμερα ας πούμε κουτσα στραβά ήπιε λίγο νερό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

 

Εμεις θηλασμους οσο κ οποτε θέλει..δν χρειάζεται ν μειωσει αν δν θελει τ μωρό....δν μείωσε εμας γτ δν της αρεσει κ πλ τ φαγητο ως τωρα..σουπιτσα μ κρεας λιγες κουταλιτσες τ μεσημερι..κ ξεκινησαμε αχλαδι π παλι ιδια ποσοτητα εφαγε απλα ειχε λγ παραπανω ενθουσιασμό μ τ φρούτο!! Τ νερό τ λατρευει κ πινει γουλιτσες ενδιάμεσα στς κουταλιες σαν ν μην υπαρχει αυριο :P Πηραμε κύπελλο 360 της μαντσκιν κ ενω εγω δν κτλβνα πως στ καλο δουλευει τ πηρε μ τ χερακια κ ήπιε με θηλαστικες κινησεις!! Δν  χυνεται κιόλας πλ καλο γ αποφυγη συγχυσης θηλων!! ;)

Κοιτούσα σήμερα για κύπελλο και μου έβγαλε αυτό με τις περισσότερες κριτικές,  είναι όντως τόσο καλό??


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια κι εμενα μονο με εκπαιδευτικο ποτηρακι ηπιε γαλα.. εχω ξεκινησει δουλεια και λειπω 6 ωρες. Δοκιμασαμε μπιπερο, συριγγα, κουταλακι και τιποτα.. το πολυ 30ml γαλα απο τις 7 το πρωι ως τις 2 το μεσημερι. Νηστικη η μπεμπα,μονο με φρουτοκρεμα που κι απο αυτη λιγες κουταλιες ετρωγε.. Χτες πρωτη φορα με το ποτηρακι 150ml! Πριν 1 εβδομαδα κλεισαμε τον 6ο.. Την ξεκινησα και χορτοσουπα με κοτοπουλο ή κοσχαρι, αλλα κι απο αυτο λιγο.. θελει να θηλασει.. δεν τρελαινεται ακομα για φαγητο.. ισως δεν την πιεζω κι εγω, γιατι δε θελω ακομα να μου κοψει τους πολλους θηλασμους..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ξένη said:

Κοιτούσα σήμερα για κύπελλο και μου έβγαλε αυτό με τις περισσότερες κριτικές,  είναι όντως τόσο καλό??

Τι ν σου πω..η δική μ τ καταφερε μ την πρωτη..κ αλλο μωρο π ξερω στην ιδια ηλικία!! Αλλα γενικα αυτα ειναι γ νερο πιο πλ..αν βαζεις αλλα πράγματα λογω πλαστικου μειωνεται ο χρονος ζωης..

Εγω εστω ειμαι ικανοποιημένη μ αυτη τν αγορα!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KNecky είπε:

 

Εμεις θηλασμους οσο κ οποτε θέλει..δν χρειάζεται ν μειωσει αν δν θελει τ μωρό....δν μείωσε εμας γτ δν της αρεσει κ πλ τ φαγητο ως τωρα..σουπιτσα μ κρεας λιγες κουταλιτσες τ μεσημερι..κ ξεκινησαμε αχλαδι π παλι ιδια ποσοτητα εφαγε απλα ειχε λγ παραπανω ενθουσιασμό μ τ φρούτο!! Τ νερό τ λατρευει κ πινει γουλιτσες ενδιάμεσα στς κουταλιες σαν ν μην υπαρχει αυριο :P Πηραμε κύπελλο 360 της μαντσκιν κ ενω εγω δν κτλβνα πως στ καλο δουλευει τ πηρε μ τ χερακια κ ήπιε με θηλαστικες κινησεις!! Δν  χυνεται κιόλας πλ καλο γ αποφυγη συγχυσης θηλων!! ;)

Πόσα ml πίνει σούπα και πόσα αχλάδι;; 

5 ώρες πρίν, Murtw.st είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πως πάνε τα φαγητά όσες έχετε ξεκινήσει;;; Εμένα κρέμες με φρούτα κ δημητριακά τις τσακίζει φαγητά δοκιμάζει αλλα δεν πεθαίνει κιόλας Χαχαχ.. νερό ούτε να δει μόλις δοκιμάζει ξενερώνει. Απο θηλασμους εχει μειώσει αρκετά γιατι τρώει κανονικά δεκατιανό μεσημεριανό απογευματινό όποτε απλα θηλάζει λίγο μες τη μερα κ μετά θηλάζει σίγουρα πρωί βράδυ... εσείς;;;

Προς το παρόν έχει φάει μήλο, αχλάδι, καρπούζι, πεπόνι, σταφύλι και απο λαχανικά κολοκύθι καροτο, πατάτα, ντομάτα.Αυριο θα φάει αβοκάντο και απο βδομάδα μοσχάρι. Νερό προς το παρόν με το κουταλακι αυριο θα παω επιτέλους να της πάρω ποτηράκι να πιει νερό σαν άνθρωπος!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Κορίτσια τι νερό τους δίνετε? Εμφιαλωμένο?? Βρύσης?? Βρασμένο??? Τι σας είπαν οι παιδιατροι σας? 

εμφιαλωμένο η βρύσης οτι μ ρθει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Kathrin17 είπε:

Που σαι ρε κορίτσι εσυ?? Τι κάνει η ζουζουνα σου?? 

καλα ειναι τρώει  κ εσένα  .αχαχαχαχαχα εσω χωριο βολτες θάλασσα κτλ...ολα βαίνουν τέλεια...εσεις πως εισται??? ο πεθερος σ???? εχω χασει κατι??? μπερδεύομαι με αλλη??? εσυ δεν ησουν που ταν άρρωστος  αγαπη??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Κορίτσια τι νερό τους δίνετε? Εμφιαλωμένο?? Βρύσης?? Βρασμένο??? Τι σας είπαν οι παιδιατροι σας? 

Από το φίλτρο της βρύσης, το προτιμώ από το εμφιαλωμένο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

καλα ειναι τρώει  κ εσένα  .αχαχαχαχαχα εσω χωριο βολτες θάλασσα κτλ...ολα βαίνουν τέλεια...εσεις πως εισται??? ο πεθερος σ???? εχω χασει κατι??? μπερδεύομαι με αλλη??? εσυ δεν ησουν που ταν άρρωστος  αγαπη??

Χαχαχα.. Κοίτα το εκεί το θηριακι!!! Φτου φτου το κορίτσι σου!! 

Ναι ναι καλά θυμάσαι.. Τον πεθερο μου τον χάσαμε πριν 2μηνες...ηρθε η μπεμπα στη ζωή μας, έφυγε εκείνος.. Τι να κάνουμε.. Όλα καλά με τη ζουζου μας, βολικό παιδακι, δν εχω παραπονο μόνο που εξακολουθεί να μοιάζει στον μπαμπά της!! Χαχαχα.. Αυτό το κουσουρι έχει μόνο.. Χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Χαχαχα.. Κοίτα το εκεί το θηριακι!!! Φτου φτου το κορίτσι σου!! 

Ναι ναι καλά θυμάσαι.. Τον πεθερο μου τον χάσαμε πριν 2μηνες...ηρθε η μπεμπα στη ζωή μας, έφυγε εκείνος.. Τι να κάνουμε.. Όλα καλά με τη ζουζου μας, βολικό παιδακι, δν εχω παραπονο μόνο που εξακολουθεί να μοιάζει στον μπαμπά της!! Χαχαχα.. Αυτό το κουσουρι έχει μόνο.. Χαχαχα

δεν ρο θυμόμουν...συλλυπητήρια αγαπη ζωη σε εσας κ υγεία στο σπιτι σας...μοιάζει  ε???? κ μενα ρε  φιλη...τα μουσια τις λοιπουν μονο...αζχαχαχαχαχ

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Κορίτσια τι νερό τους δίνετε? Εμφιαλωμένο?? Βρύσης?? Βρασμένο??? Τι σας είπαν οι παιδιατροι σας? 

Συλλυπητήρια πρώτα απ όλα...εγω βρύσης έβαζα στο γάλα γιατί έβραζε,  πλέον πίνει γάλα που είναι ήδη σε υγρή μορφή...νερό της δίνω όποτε να ναι μέσα στη μέρα,  μετά από κρέμες,  φαγητά,  της δίνω εμφιαλωμένο το contrex και καλά έχει μαγνήσιο και κάλιο...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...