Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Polly1 said:

Χρόνια σας πολλα!!!Σήμερα της έδωσα μοσχαράκι σούπα και δεν τρελάθηκε! Γενικά τα πάμε συμπαθητικά!Λες να πάρω με ποδαράκια δηλαδη; Όχι τα άλλα τα μονοκομματα;; Έχω βρει ότι ανάλογα με τη θερμοκρασία του δωματίου παίρνεις και ανάλογο ύφασμα που μετριέται σε tog! Πχ εγώ θα πάρω 1 tog για θερμοκρασίες 20-23 που τόσο έχουμε όλο τον χρόνο στο σπίτι εκτος καλοκαιριού βεβαια.Εμεις γινόμαστε 7 τη Δευτέρα!!! Πόσα γεύματα της κανεις την ημερα; 1ή 2; Εγώ λέω να της βάλω και γιαούρτι από βδομάδα 

Κοιτα ως ηλικια μωρου π μπουσουλαει προτιμησα τ μονοκόμματα..μετα τ ποδαρακια γτ δν τ αρεσε καθολου τ αλλο τ γιου μ κ καναμε μάχη!!

Ναι αυτο π λες αναλογως τ τογκ παει κ η θερμοκρασία π ειναι κατάλληλοι κ αναλογως τι θερμοκρασία τ βαζεις αναλογα ρούχα απο κατω ή μόνο εσώρουχο..

Με το καλο κ εσεις φτανετε 7!! ^_^

Κανουμε 2 γεύματα κ λογω αλλεργίας αργει τ γιαούρτι αλλα μαλλον τ επομενο θ ναι δημητριακο τ απογευμα δλδ μακαρονακια απο τν σουπα πχ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Κορίτσια μόλις είδα ότι βγάλαμε το πρώτο μας δοντάκι!! Όχι ολόκληρο αλλα άρχισε να φαίνεται!!!

Μπράβο κορίτσι μου με το καλό και τα υπόλοιπα!! Είχε γκρίνια μέχρι να βγει?

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Κορίτσια μόλις είδα ότι βγάλαμε το πρώτο μας δοντάκι!! Όχι ολόκληρο αλλα άρχισε να φαίνεται!!!

Αντε αντε μια χαρά!! Με το καλό να γεμισει μαργαριτάρια το κουκλάκι σας

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, mpoukitsa είπε:

Μπράβο κορίτσι μου με το καλό και τα υπόλοιπα!! Είχε γκρίνια μέχρι να βγει?

Ευχαριστώ Πολυ!! Γενικά είναι γκρινιάρα αλλα τις τελευταίες μέρες αρκετά περισσότερο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κορίτσια!! Τι κανετε;; Πόσες φορες την ημερα κανετε με ορο τα ρουθουνακια; Εμένα βαζει τα χέρια μπροστά και έχει γίνει η όλη διαδικασία πολλη δύσκολη! Επίσης η αλλαγή της πάνας είναι πλέον τραγική! Γυρίζει, αναποδογυριζει γίνεται ο κακός χαμος! Ακόμη και τη νύχτα θα γκρινιάζει όταν πάω να της αλλάξω πανα! Και νόμιζα ότι τα είχαμε αφήσει πίσω μας ολα αυτα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 said:

Καλησπερα κορίτσια!! Τι κανετε;; Πόσες φορες την ημερα κανετε με ορο τα ρουθουνακια; Εμένα βαζει τα χέρια μπροστά και έχει γίνει η όλη διαδικασία πολλη δύσκολη! Επίσης η αλλαγή της πάνας είναι πλέον τραγική! Γυρίζει, αναποδογυριζει γίνεται ο κακός χαμος! Ακόμη και τη νύχτα θα γκρινιάζει όταν πάω να της αλλάξω πανα! Και νόμιζα ότι τα είχαμε αφήσει πίσω μας ολα αυτα!

Μαλλον τωρα αρχιζουν πιο εντονα Πολλυ μου μην σ απογοητευσω..οσο μεγαλώνουν δυσκολα θ κατσουν ν τ αλλαξεις κ ν τς κανεις ορο..εμενα παντα μ εσπρωχνε στν ορο τωρα τσιριζει μολις τ δει κ βαζει τ χερι μπροστά οπως λες..στην πανα τ εχω βρει απο τν γιο μ..δινω ενα παιχνιδι ή κρεμαω κτ απο πανω απο την αλλαξιερα αν υπάρχει τροπος..εστιαζουν εκει κ γντ δουλειά ετσι!! ;)

Με γεια το δοντακι σας!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Μαλλον τωρα αρχιζουν πιο εντονα Πολλυ μου μην σ απογοητευσω..οσο μεγαλώνουν δυσκολα θ κατσουν ν τ αλλαξεις κ ν τς κανεις ορο..εμενα παντα μ εσπρωχνε στν ορο τωρα τσιριζει μολις τ δει κ βαζει τ χερι μπροστά οπως λες..στην πανα τ εχω βρει απο τν γιο μ..δινω ενα παιχνιδι ή κρεμαω κτ απο πανω απο την αλλαξιερα αν υπάρχει τροπος..εστιαζουν εκει κ γντ δουλειά ετσι!! ;)

Με γεια το δοντακι σας!!

Ευχαριστούμε Πολυ!!! Το θέμα είναι ότι της βάζω την πάνα όπως να Ναι και μετά λερωνεται!

Επίσης κορίτσια, ποιο απορρυπαντικό χρησιμοποιείτε; Εγώ το αρκαδι αλλα στην τελευταία πλύση δεν έμεινα ευχαριστημένη και λέω να δοκιμάσω και κάνα αλλο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Ευχαριστούμε Πολυ!!! Το θέμα είναι ότι της βάζω την πάνα όπως να Ναι και μετά λερωνεται!

Επίσης κορίτσια, ποιο απορρυπαντικό χρησιμοποιείτε; Εγώ το αρκαδι αλλα στην τελευταία πλύση δεν έμεινα ευχαριστημένη και λέω να δοκιμάσω και κάνα αλλο

Εγώ τ προδερμ .ειναι πολύ καλό ..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλημέρα....να σας ρωτήσω,  κάνει να βάζουμε τα μωρά σε στράτα? Μας την πήρε δώρο ο παππούς και την βάζω ένα μισάωρο κάθεται και παίζει και πάει πέρα δοθε αλλά μου λέει η μάνα μου πως δεν κάνει από τώρα...Είμαστε 6 μηνών και κάτι ημερών....


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 16 λεπτά , Ξένη είπε:

Κορίτσια Καλημέρα....να σας ρωτήσω,  κάνει να βάζουμε τα μωρά σε στράτα? Μας την πήρε δώρο ο παππούς και την βάζω ένα μισάωρο κάθεται και παίζει και πάει πέρα δοθε αλλά μου λέει η μάνα μου πως δεν κάνει από τώρα...Είμαστε 6 μηνών και κάτι ημερών....

Η στράτα  γενικα εδώ και χρόνια δε θεωρείται κατάλληλη και οι παιδίατροι την έχουν αποκηρύξει.Θα μου πεις κι εμείς που μπήκαμε σε στράτα τι παθαμε; Ως κατάλληλο Γι αυτη τη δουλειά είναι πλέον τα τραμπολινο απο6 μηνών  με διαβάθμιση ύψους.δυναμωνουν τα πόδια και ταυτόχρονα διασκεδάζει με τα διάφορα παιχνίδια που κρέμονται.  Η δικιά μου μπορεί να κατσει και10 ολόκληρα λεπτα αλλα αυτο ειναι μια άλλη ιστορια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Η στράτα  γενικα εδώ και χρόνια δε θεωρείται κατάλληλη και οι παιδίατροι την έχουν αποκηρύξει.Θα μου πεις κι εμείς που μπήκαμε σε στράτα τι παθαμε; Ως κατάλληλο Γι αυτη τη δουλειά είναι πλέον τα τραμπολινο απο6 μηνών  με διαβάθμιση ύψους.δυναμωνουν τα πόδια και ταυτόχρονα διασκεδάζει με τα διάφορα παιχνίδια που κρέμονται.  Η δικιά μου μπορεί να κατσει και10 ολόκληρα λεπτα αλλα αυτο ειναι μια άλλη ιστορια

Την βάζω στη στράτα αλλά δεν κάθεται πάνω από 10λεπτο και μένα,  την βάζω λίγο για να κάνω το φαγητό της η την κρεμα της...θα ρωτήσω τον παιδίατρο την επόμενη φορά αλλά δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα για τρία δεκάλεπτα που την αφήνω όλη μέρα..σε ευχαριστώ για την απάντηση...ααα και εμένα στην αλλαγή πάνας γίνεται πόλεμος,  σηκώνει την μέση της, ψάχνει από δίπλα ότι βρει το αρπάζει και το βάζει στο στόμα, έχει κόλλημα με τα μωρομαντηλα...Για να της βγάλω μυξα...Εκεί και αν γίνεται πόλεμος...χαχαχαχχα

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Την βάζω στη στράτα αλλά δεν κάθεται πάνω από 10λεπτο και μένα,  την βάζω λίγο για να κάνω το φαγητό της η την κρεμα της...θα ρωτήσω τον παιδίατρο την επόμενη φορά αλλά δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα για τρία δεκάλεπτα που την αφήνω όλη μέρα..σε ευχαριστώ για την απάντηση...ααα και εμένα στην αλλαγή πάνας γίνεται πόλεμος,  σηκώνει την μέση της, ψάχνει από δίπλα ότι βρει το αρπάζει και το βάζει στο στόμα, έχει κόλλημα με τα μωρομαντηλα...Για να της βγάλω μυξα...Εκεί και αν γίνεται πόλεμος...χαχαχαχχα

Κ εμένα ακριβώς έτσι .ειδικα τ μωρομαντιλα τ βουτάει συνέχεια .οπου τ βρει

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Την βάζω στη στράτα αλλά δεν κάθεται πάνω από 10λεπτο και μένα,  την βάζω λίγο για να κάνω το φαγητό της η την κρεμα της...θα ρωτήσω τον παιδίατρο την επόμενη φορά αλλά δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα για τρία δεκάλεπτα που την αφήνω όλη μέρα..σε ευχαριστώ για την απάντηση...ααα και εμένα στην αλλαγή πάνας γίνεται πόλεμος,  σηκώνει την μέση της, ψάχνει από δίπλα ότι βρει το αρπάζει και το βάζει στο στόμα, έχει κόλλημα με τα μωρομαντηλα...Για να της βγάλω μυξα...Εκεί και αν γίνεται πόλεμος...χαχαχαχχα

Καλημερα!! Όχι, δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα (πχ να κάνει κακο στα πελματα), απ ο τι θυμαμαι απλα δεν εξυπηρετεί την ανάπτυξη της κινητικότητας, Ίσως και να την καθυστερεί λιγο όταν το παιδί επαναπαυεται!! Ρωτα τα τον παιδίατρο, θα ρωτήσω κι εγώ αύριο που θα παω να δούμε τι θα μας πουν!!Εγώ μονη μου μυξα δεν μπορώ να βγάλω, πράγμα που σημαίνει ότι ως το απόγευμα δεν της Ρίχνω ορο αν και απο δω και περα λόγω χειμώνα πρέπει πρωι μεσημέρι βραδυ!! 

10 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Την βάζω στη στράτα αλλά δεν κάθεται πάνω από 10λεπτο και μένα,  την βάζω λίγο για να κάνω το φαγητό της η την κρεμα της...θα ρωτήσω τον παιδίατρο την επόμενη φορά αλλά δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα για τρία δεκάλεπτα που την αφήνω όλη μέρα..σε ευχαριστώ για την απάντηση...ααα και εμένα στην αλλαγή πάνας γίνεται πόλεμος,  σηκώνει την μέση της, ψάχνει από δίπλα ότι βρει το αρπάζει και το βάζει στο στόμα, έχει κόλλημα με τα μωρομαντηλα...Για να της βγάλω μυξα...Εκεί και αν γίνεται πόλεμος...χαχαχαχχα

 

9 ώρες πρίν, Pennymav είπε:

Κ εμένα ακριβώς έτσι .ειδικα τ μωρομαντιλα τ βουτάει συνέχεια .οπου τ βρει

Στην αλλαγή πάνας μόνο αν κάνω τον καραγκιόζη και την απασχόληση έντονα ΙΣΩΣ να με αφήσει να της την βάλω σωστά!! Διαφορετικα μπαίνει όπως να Ναι με αποτέλεσμα να χεζεται πατόκορφα την επομενη φορά!! Δε γίνεταινα  φταινε οι πάνες που υπάρχει διαρροή, της βάζω το νούμερο 4 και λέει από 9-14 κιλά!! Εμεις ειμαστε 7,3! Το 3 νουμερο ομως δεν της κάνει με Τίποτα!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Καλημερα!! Όχι, δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα (πχ να κάνει κακο στα πελματα), απ ο τι θυμαμαι απλα δεν εξυπηρετεί την ανάπτυξη της κινητικότητας, Ίσως και να την καθυστερεί λιγο όταν το παιδί επαναπαυεται!! Ρωτα τα τον παιδίατρο, θα ρωτήσω κι εγώ αύριο που θα παω να δούμε τι θα μας πουν!!Εγώ μονη μου μυξα δεν μπορώ να βγάλω, πράγμα που σημαίνει ότι ως το απόγευμα δεν της Ρίχνω ορο αν και απο δω και περα λόγω χειμώνα πρέπει πρωι μεσημέρι βραδυ!! 

 

Στην αλλαγή πάνας μόνο αν κάνω τον καραγκιόζη και την απασχόληση έντονα ΙΣΩΣ να με αφήσει να της την βάλω σωστά!! Διαφορετικα μπαίνει όπως να Ναι με αποτέλεσμα να χεζεται πατόκορφα την επομενη φορά!! Δε γίνεταινα  φταινε οι πάνες που υπάρχει διαρροή, της βάζω το νούμερο 4 και λέει από 9-14 κιλά!! Εμεις ειμαστε 7,3! Το 3 νουμερο ομως δεν της κάνει με Τίποτα!! 

Εγώ δεν της Ρίχνω συνέχεια ορό,  κάθε δεύτερη μέρα μια φορά και μετά ρουφαω την μυξα με τον αποφρακτηρα...Στην αρχή φοβόμουν και εγώ γιατί στο νοσοκομείο μου είχαν πει να την βάζω στο πλάι και να την Ρίχνω με πίεση να βγει απ το άλλο ρουθούνι,  μόλις το είπα στον γιατρό μου είπε είναι εντελώς λάθος και να Ρίχνω λίγες σταγονιτσες και όχι με πίεση να ρουφαω σιγά σιγά...Έτσι είναι πανεύκολο...Επίσης για τις πάνες που λες γιατί δεν πέρνεις πάνες βρακάκι? Και εγώ το 4 της φοράω και της είναι μια χαρά,  η δικιά μου είναι 8.5 κιλά αλλά από 7.5 κιλά το νούμερο 4 της φοράω..Τώρα θα δοκιμάσω τα Pampers pans,  όχι ότι δεν είμαι ικανοποιημένη με τις απλές πάνες, τα premium care παίρνω τώρα. Αλλά τα βρήκα στο φαρμακείο την ίδια τιμή και λέω να τα δοκιμάσω..


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...