Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Polly1 said:

Πόσα ml πίνει σούπα και πόσα αχλάδι;; 

Προς το παρόν έχει φάει μήλο, αχλάδι, καρπούζι, πεπόνι, σταφύλι και απο λαχανικά κολοκύθι καροτο, πατάτα, ντομάτα.Αυριο θα φάει αβοκάντο και απο βδομάδα μοσχάρι. Νερό προς το παρόν με το κουταλακι αυριο θα παω επιτέλους να της πάρω ποτηράκι να πιει νερό σαν άνθρωπος!

Ουτε 30μλ σουπα..κ φρουτο τωρα δειλα δειλά 5 κουταλιες ποσο ν ναι?!

Just now, Kathrin17 said:

Κορίτσια τι νερό τους δίνετε? Εμφιαλωμένο?? Βρύσης?? Βρασμένο??? Τι σας είπαν οι παιδιατροι σας? 

Οτι κ μεις μας είπε..οποτε βρυσης ιδανικα μ φίλτρο..

Just now, Kathrin17 said:

Χαχαχα.. Κοίτα το εκεί το θηριακι!!! Φτου φτου το κορίτσι σου!! 

Ναι ναι καλά θυμάσαι.. Τον πεθερο μου τον χάσαμε πριν 2μηνες...ηρθε η μπεμπα στη ζωή μας, έφυγε εκείνος.. Τι να κάνουμε.. Όλα καλά με τη ζουζου μας, βολικό παιδακι, δν εχω παραπονο μόνο που εξακολουθεί να μοιάζει στον μπαμπά της!! Χαχαχα.. Αυτό το κουσουρι έχει μόνο.. Χαχαχα

Συλλυπητήρια κ ο Θεος να τον αναπαυσει Κατερινα μου!! Ο κυκλος της ζωής..να τον θυμαστε παντα με αγαπη!! :)

Ααχ κ μενα όλοι αυτό λενε..ο άνδρας μ ιδια αλλα δν ξερω ή δν θελω ν τ παραδεχτω ή οντως δν μοιαζει κ ετσι λενε :P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, KNecky είπε:

Ουτε 30μλ σουπα..κ φρουτο τωρα δειλα δειλά 5 κουταλιες ποσο ν ναι?!

Οτι κ μεις μας είπε..οποτε βρυσης ιδανικα μ φίλτρο..

Συλλυπητήρια κ ο Θεος να τον αναπαυσει Κατερινα μου!! Ο κυκλος της ζωής..να τον θυμαστε παντα με αγαπη!! :)

Ααχ κ μενα όλοι αυτό λενε..ο άνδρας μ ιδια αλλα δν ξερω ή δν θελω ν τ παραδεχτω ή οντως δν μοιαζει κ ετσι λενε :P

Ευχαριστούμε.. 

Εγώ δν το καταλαβαίνω ότι του μοιάζει αλλά αφου το λένε ολοι, έτσι θα'ναι.. Πάντως όταν την έχω αγκαλιά στον καθρέφτη δε μου φέρνει σε τίποτα εμένα.. Αν δν είχα δει απο που βγήκε, θα λεγα οτι δν ειναι παιδι μου!!:razz::rolleyes:

Εσένα μήπως σου μοιάζει ο γιος οπότε πατσισατε με τον άντρα σου?! 

  • Χαχα 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Kathrin17 said:

Ευχαριστούμε.. 

Εγώ δν το καταλαβαίνω ότι του μοιάζει αλλά αφου το λένε ολοι, έτσι θα'ναι.. Πάντως όταν την έχω αγκαλιά στον καθρέφτη δε μου φέρνει σε τίποτα εμένα.. Αν δν είχα δει απο που βγήκε, θα λεγα οτι δν ειναι παιδι μου!!:razz::rolleyes:

Εσένα μήπως σου μοιάζει ο γιος οπότε πατσισατε με τον άντρα σου?! 

Κοιτα κ ο γιος λεγανε ολοι είναι ιδιος ο μπαμπάς..ακομα κ γω..αλλα μεγαλώνοντας αρχιζει ν μου φέρνει ολο κ πιο πλ!! Οποτε τωρα τ ιδια ατομα λενε ααα σ σενα μοιαζει τελικά..δν ξερω ο καθενας λεει τ δικα τ τελικα!! Δν μ μοιαζει κανενα απο τ δυο υπερβολικο..καποια χαρακτηριστικά ομως ναι σγρ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ξεκινήσαμε χτες για μεσημεριανό χορτοσουπα, δλδ πατάτα κολοκύθι καρότο, και ξετρελαθηκε το μωρό! Θα έτρωγε όλο το πατάκι αλλά την σταμάτησα στα 120 γρ γιατί θυμάμαι ότι πρέπει να γίνεται σταδιακά η εισαγωγή νέας τροφής, έτσι δεν είναι; Σήμερα μάλλον θα φάει και εμένα! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Καλημέρα! Ξεκινήσαμε χτες για μεσημεριανό χορτοσουπα, δλδ πατάτα κολοκύθι καρότο, και ξετρελαθηκε το μωρό! Θα έτρωγε όλο το πατάκι αλλά την σταμάτησα στα 120 γρ γιατί θυμάμαι ότι πρέπει να γίνεται σταδιακά η εισαγωγή νέας τροφής, έτσι δεν είναι; Σήμερα μάλλον θα φάει και εμένα! 

Aντε μπράβο!!! Ανάλογα με τις οδηγίες που ακολουθεί ο παιδίατρος σου κορίτσι μου! Εγω πχ δεν μέτρησα ποτε ποσοτητες του φτιάχνω ένα μπολάκι κ τρώει όσο θέλει βέβαια εσείς ξεκινήσατε πολύ δυναμικά! Κρατήστε λίγο τις ποσότητες αν είναι τις πρώτες 2-3 μέρες να συνηθίσει κ το έντερο κ το στομαχάκι  κ μετά δωστης να φάει κανονικά αφού της αρέσει! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, teta2 είπε:

Καλημέρα! Ξεκινήσαμε χτες για μεσημεριανό χορτοσουπα, δλδ πατάτα κολοκύθι καρότο, και ξετρελαθηκε το μωρό! Θα έτρωγε όλο το πατάκι αλλά την σταμάτησα στα 120 γρ γιατί θυμάμαι ότι πρέπει να γίνεται σταδιακά η εισαγωγή νέας τροφής, έτσι δεν είναι; Σήμερα μάλλον θα φάει και εμένα! 

Εμάς ο παιδίατρος όλες τις τροφές που κάναμε εισαγωγή μας έλεγε 2_3 κουταλάκια την πρώτη μέρα,  τα διπλάσια την επόμενη, τα 4πλασια την επόμενη και από την Πέμπτη μέρα όσο θέλει χωρίς γάλα. Γιατί τις 4 πρώτες μέρες πίναμε και γάλα μαζί..


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Murtw.st είπε:

Aντε μπράβο!!! Ανάλογα με τις οδηγίες που ακολουθεί ο παιδίατρος σου κορίτσι μου! Εγω πχ δεν μέτρησα ποτε ποσοτητες του φτιάχνω ένα μπολάκι κ τρώει όσο θέλει βέβαια εσείς ξεκινήσατε πολύ δυναμικά! Κρατήστε λίγο τις ποσότητες αν είναι τις πρώτες 2-3 μέρες να συνηθίσει κ το έντερο κ το στομαχάκι  κ μετά δωστης να φάει κανονικά αφού της αρέσει! 

Ναι, δεν περίμενα να της αρέσει τόσο η σούπα! Έφαγε και σήμερα αρκετό, γύρω στα 100 γρ. Ευτυχώς δεν φαίνεται να έχει θέμα με το φαγητό! 

Just now, Ξένη είπε:

Εμάς ο παιδίατρος όλες τις τροφές που κάναμε εισαγωγή μας έλεγε 2_3 κουταλάκια την πρώτη μέρα,  τα διπλάσια την επόμενη, τα 4πλασια την επόμενη και από την Πέμπτη μέρα όσο θέλει χωρίς γάλα. Γιατί τις 4 πρώτες μέρες πίναμε και γάλα μαζί..

Και εγώ έτσι ξεκίνησα με τη φρουτοκρεμα σιγά σιγά. Τώρα με τη σούπα την άφησα λίγο πιο ελεύθερη!! Γάλα εννοείται ότι δεν πίνει μετά από τόσο φαι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Ναι, δεν περίμενα να της αρέσει τόσο η σούπα! Έφαγε και σήμερα αρκετό, γύρω στα 100 γρ. Ευτυχώς δεν φαίνεται να έχει θέμα με το φαγητό! 

Και εγώ έτσι ξεκίνησα με τη φρουτοκρεμα σιγά σιγά. Τώρα με τη σούπα την άφησα λίγο πιο ελεύθερη!! Γάλα εννοείται ότι δεν πίνει μετά από τόσο φαι.

Μωρε αφού βλέπεις ότι δεν δυσανασχετεί δώσε στο παιδί όσο θέλει....χαχαχα...Αφού της αρέσει μια χαρά, εμένα το κολοκύθι δεν της αρέσει καθόλου..

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 said:

Γεια σας κορίτσια!!! Πώς ειστε; Με τι θα σκεπάζεστε φετος; Νομίζω ότι απαγορεύονται ακομη τα παπλώματα! Ψάχνω υπνοσακο. Έχετε κάποιον τυπο υπόψιν σας;

Γιναμε 7μηνων σημερα!! <3

Εσεις πώς πατε μ τις στερεές??

Κοίτα προσωπικα εχω 2, εναν λεπτο κ εναν σαν φλις κουβερτα..οχι φλις ομως..εχει υφασμα π αναπνέει καλυτερα. Ο ενας εχει ποδαρακια κ ο αλλος φερμουάρ κ ειναι σαν σακος..αναλογως ποσο ησυχο είναι τ μωρο εβαζα στ γιο μ πιο πολυ αυτον μ τ ποδαράκια κ ο αλλος δν χρησιμοποιηθηκε παρα μονο τε πρωτους μηνες. Επισης τ μανικια ειναι αφαιρουμενα γ ν προσθέτεις αφαιρεις αναλογως τ θερμοκρασία.. κ οι δυο φοριούνται απο ποικιλια ηλικιων γτ εχν ρυθμιζομενα κουμπακια κ φερμουάρ..

Μάρκες δν ξερω γτ μ τ φερανε 2ο χερι κ τ δυοκ ενω ηταν αχρησιμοποίητα είχαν κοψει τ ταμπελακια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ερωτήσεις προς όλες τις σκυλομανες! Τι κάνουμε με τις τρίχες κ το μπουσουλημα; Εγω το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι σκούπα 40 φορές τη μερα. Επίσης ετοιμάζω το δωμάτιο του γιου μου τωρα κ σκέφτομαι πως θα κρατήσω τον σκύλο έξω ειδικά τη νύχτα! Συνήθως κοιμάται στο σαλόνι αλλα αν βρει ευκαιρία τρυπώνει στα δωμάτια. Έχω δει μια πορτούλα ασφαλείας στα τζάμπο 30€ κ μάλλον εκει θα καταλήξω, αν κ άμα θέλει την πηδάει νομίζω.. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Murtw.st είπε:

Ερωτήσεις προς όλες τις σκυλομανες! Τι κάνουμε με τις τρίχες κ το μπουσουλημα; Εγω το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι σκούπα 40 φορές τη μερα. Επίσης ετοιμάζω το δωμάτιο του γιου μου τωρα κ σκέφτομαι πως θα κρατήσω τον σκύλο έξω ειδικά τη νύχτα! Συνήθως κοιμάται στο σαλόνι αλλα αν βρει ευκαιρία τρυπώνει στα δωμάτια. Έχω δει μια πορτούλα ασφαλείας στα τζάμπο 30€ κ μάλλον εκει θα καταλήξω, αν κ άμα θέλει την πηδάει νομίζω.. 

ανάλογα τι σκυλο εχεις....κ εγω σκυλομανα είμαι  αλλα εχω μαλτεζ 4 κιλών  κ δεν αφηνει τριχα πουθενά οποτε ειμαι οκ...παντως τον βρισκω στο λικνο της μικρης συχνα κ ρίχνει  υπνους κ δεν λέει  να φυγει θελει κ την μικρη μαζι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2020 at 12:33 ΠΜ, teta2 είπε:

Ναι, δεν περίμενα να της αρέσει τόσο η σούπα! Έφαγε και σήμερα αρκετό, γύρω στα 100 γρ. Ευτυχώς δεν φαίνεται να έχει θέμα με το φαγητό! 

Και εγώ έτσι ξεκίνησα με τη φρουτοκρεμα σιγά σιγά. Τώρα με τη σούπα την άφησα λίγο πιο ελεύθερη!! Γάλα εννοείται ότι δεν πίνει μετά από τόσο φαι.

Χαίρομαι που τους άρεσε η σουπα!!! Εμείς θα ξεκινήσουμε Σήμερα!! Ελπίζω να αρέσει και στη δικιά μου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

ανάλογα τι σκυλο εχεις....κ εγω σκυλομανα είμαι  αλλα εχω μαλτεζ 4 κιλών  κ δεν αφηνει τριχα πουθενά οποτε ειμαι οκ...παντως τον βρισκω στο λικνο της μικρης συχνα κ ρίχνει  υπνους κ δεν λέει  να φυγει θελει κ την μικρη μαζι.

Πίντσερ έχω είναι γύρω στα 8 κιλά. Τις αφήνει τις τρίχες του είναι η αλήθεια κ μπορεί κ να τα κανει κ μες το σπίτι να σηκώσει πόδι δηλαδή σε καναπε για να τον μαρκάρει... μεγάλο βασανο. Δεν τον εμπιστεύομαι να είναι μαζί με τον μικρό χωρίς επιτήρηση, δεν εχει δείξει σημάδι για κάτι αλλα φοβάμαι μην πάει να κοιμηθούν μαζί πχ κ τον χτυπήσει καταλαθος ο μικρός κ αγριέψει ο σκύλος μες τον ύπνο του... στον μικρό θα κάνω μετάβαση σε κρεβάτι δαπέδου τωρα (μοντεσορι) όποτε θα είναι πανεύκολη η πρόσβαση 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, KNecky είπε:

Γιναμε 7μηνων σημερα!! <3

Εσεις πώς πατε μ τις στερεές??

Κοίτα προσωπικα εχω 2, εναν λεπτο κ εναν σαν φλις κουβερτα..οχι φλις ομως..εχει υφασμα π αναπνέει καλυτερα. Ο ενας εχει ποδαρακια κ ο αλλος φερμουάρ κ ειναι σαν σακος..αναλογως ποσο ησυχο είναι τ μωρο εβαζα στ γιο μ πιο πολυ αυτον μ τ ποδαράκια κ ο αλλος δν χρησιμοποιηθηκε παρα μονο τε πρωτους μηνες. Επισης τ μανικια ειναι αφαιρουμενα γ ν προσθέτεις αφαιρεις αναλογως τ θερμοκρασία.. κ οι δυο φοριούνται απο ποικιλια ηλικιων γτ εχν ρυθμιζομενα κουμπακια κ φερμουάρ..

Μάρκες δν ξερω γτ μ τ φερανε 2ο χερι κ τ δυοκ ενω ηταν αχρησιμοποίητα είχαν κοψει τ ταμπελακια..

Χρόνια σας πολλα!!!Σήμερα της έδωσα μοσχαράκι σούπα και δεν τρελάθηκε! Γενικά τα πάμε συμπαθητικά!Λες να πάρω με ποδαράκια δηλαδη; Όχι τα άλλα τα μονοκομματα;; Έχω βρει ότι ανάλογα με τη θερμοκρασία του δωματίου παίρνεις και ανάλογο ύφασμα που μετριέται σε tog! Πχ εγώ θα πάρω 1 tog για θερμοκρασίες 20-23 που τόσο έχουμε όλο τον χρόνο στο σπίτι εκτος καλοκαιριού βεβαια.Εμεις γινόμαστε 7 τη Δευτέρα!!! Πόσα γεύματα της κανεις την ημερα; 1ή 2; Εγώ λέω να της βάλω και γιαούρτι από βδομάδα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...