Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Nina13 είπε:

Έτυχε??? Έτυχε να κοιτάζει τη μαμά της που είναι όλος της ο κόσμος? Έτυχε?? Ελα τώρα μας κάνει πλακα.. Έτυχε... Έλεος δλδ

Όχι δεν το έγραψα καλά, εννοούσε ότι έτυχε να μην κοιτάζει αυτήν, τη γιατρό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, teta2 είπε:

Όχι δεν το έγραψα καλά, εννοούσε ότι έτυχε να μην κοιτάζει αυτήν, τη γιατρό!

Α καλά.. Ψαχνεται η γιατρός νομίζω.. Ηρεμησε και απόλαυσε τις στιγμες με το παιδακι σας. Όλα είναι μια χαρά.. Ασε τώρα.. Μη τρελαινεσαι τσαμπα. 

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 said:

Έτυχε??? Έτυχε να κοιτάζει τη μαμά της που είναι όλος της ο κόσμος? Έτυχε?? Ελα τώρα μας κάνει πλακα.. Έτυχε... Έλεος δλδ

Αχχ δεν τους αντέχω πραγματικά... Οι γιατροί νομίζουν πως είναι θεοί... Έλεος κάπου..  

Σαν μαμα που το πέρασε και είχα χεστει πάνω μου μέχρι και για αυτισμό σκεφτόμουν και χίλια δύο... Σε συμβουλεύω να κάνεις μια βδομάδα άσκηση στα ματάκια της μερικά παιδάκια όπως το δικό μ είναι λίγο πιο τεμπέλικα στο να εστιάζουν κοντά... Κράτα την κοντά στο πρόσωπο σου και πήγαινε δεξιά αριστερά... Το έκανα αυτό και όταν ξέρω γω δεν με κοιταγε όλη την ώρα πάλι σκεφτόμουν τα λόγια της γιατρούς..  αλλά είχα τον άντρα μου να μου λέει να λογικευτω .. σιγουρα θα δεις ότι το μωρό σου αφού εστιάζει μακριά και σας ακολουθεί με το να του δίνεις ερεθίσματα κ κοντά θα κοιτάει μια χαρά και θα βγάλει τρελό τον γιατρό άι σιχτιρ πια με τους νέους παιδιάτρους... 


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

Αχχ δεν τους αντέχω πραγματικά... Οι γιατροί νομίζουν πως είναι θεοί... Έλεος κάπου..  

Σαν μαμα που το πέρασε και είχα χεστει πάνω μου μέχρι και για αυτισμό σκεφτόμουν και χίλια δύο... Σε συμβουλεύω να κάνεις μια βδομάδα άσκηση στα ματάκια της μερικά παιδάκια όπως το δικό μ είναι λίγο πιο τεμπέλικα στο να εστιάζουν κοντά... Κράτα την κοντά στο πρόσωπο σου και πήγαινε δεξιά αριστερά... Το έκανα αυτό και όταν ξέρω γω δεν με κοιταγε όλη την ώρα πάλι σκεφτόμουν τα λόγια της γιατρούς..  αλλά είχα τον άντρα μου να μου λέει να λογικευτω .. σιγουρα θα δεις ότι το μωρό σου αφού εστιάζει μακριά και σας ακολουθεί με το να του δίνεις ερεθίσματα κ κοντά θα κοιτάει μια χαρά και θα βγάλει τρελό τον γιατρό άι σιχτιρ πια με τους νέους παιδιάτρους... 

Καλέ μια χαρά κοιτάει η μικρή, μόνο όταν είμαι κολλητά στο πρόσωπο της κοιταζει πιο ψηλά , τα μαλλιά μου, μάλλον δεν εστιάζει πάρα πολύ κοντά. Οταν της μιλάμε κοιτάει τον άλλο στο πρόσωπο,  στο στόμα τις περισσότερες φορές. Παρακολουθεί ότι κάνω μέσα στο σπίτι, Δεν νομίζω ότι έχει τέτοιο θεμα.! Τώρα την γιατρό δεν ξέρω γιατί δεν την κοίταζε τόσο πολύ, μάλλον της έκανε πιο πολύ εντύπωση ο καινούργιος χώρος και κοίταζε γύρω γύρω.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δν νομίζω ότι όταν λένε βλεμματικη επαφή δν νομίζω ότι εννοούν να τ φέρνεις πολύ κοντά στ πρόσωπο τ μωρό .αληθοριζουβ κιόλας .θελω ν πω ότι κ απλ κοντά τ ν είσαι νομίζω αρκεί 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pennymav είπε:

Κορίτσια δν νομίζω ότι όταν λένε βλεμματικη επαφή δν νομίζω ότι εννοούν να τ φέρνεις πολύ κοντά στ πρόσωπο τ μωρό .αληθοριζουβ κιόλας .θελω ν πω ότι κ απλ κοντά τ ν είσαι νομίζω αρκεί 

Ναι ακριβώς, όταν πηγαίνω πολύ κοντά της, κοιτάζει προς τα πάνω δεν μπορεί να εστιάσει! Νομίζω ότι εννοούν πως πρέπει να σε κοιτάζει το μωρό όταν του μιλάς, και όχι συνέχεια βέβαια, θα κοιτάζει και γύρω γύρω!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 said:

Αχχ δεν τους αντέχω πραγματικά... Οι γιατροί νομίζουν πως είναι θεοί... Έλεος κάπου..  

Σαν μαμα που το πέρασε και είχα χεστει πάνω μου μέχρι και για αυτισμό σκεφτόμουν και χίλια δύο... Σε συμβουλεύω να κάνεις μια βδομάδα άσκηση στα ματάκια της μερικά παιδάκια όπως το δικό μ είναι λίγο πιο τεμπέλικα στο να εστιάζουν κοντά... Κράτα την κοντά στο πρόσωπο σου και πήγαινε δεξιά αριστερά... Το έκανα αυτό και όταν ξέρω γω δεν με κοιταγε όλη την ώρα πάλι σκεφτόμουν τα λόγια της γιατρούς..  αλλά είχα τον άντρα μου να μου λέει να λογικευτω .. σιγουρα θα δεις ότι το μωρό σου αφού εστιάζει μακριά και σας ακολουθεί με το να του δίνεις ερεθίσματα κ κοντά θα κοιτάει μια χαρά και θα βγάλει τρελό τον γιατρό άι σιχτιρ πια με τους νέους παιδιάτρους... 

Δυστυχώς ειναι πολλοι γιατροι π δν ειναι ουτε ενημερωνενοι ουτε καταρτησμενοι..ενα σωρο λαθος συμβουλες κ στην τελικη την πληρωνουμε εμεις..

Μακρια κ αγαπημένοι!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, teta2 said:

Καλέ μια χαρά κοιτάει η μικρή, μόνο όταν είμαι κολλητά στο πρόσωπο της κοιταζει πιο ψηλά , τα μαλλιά μου, μάλλον δεν εστιάζει πάρα πολύ κοντά. Οταν της μιλάμε κοιτάει τον άλλο στο πρόσωπο,  στο στόμα τις περισσότερες φορές. Παρακολουθεί ότι κάνω μέσα στο σπίτι, Δεν νομίζω ότι έχει τέτοιο θεμα.! Τώρα την γιατρό δεν ξέρω γιατί δεν την κοίταζε τόσο πολύ, μάλλον της έκανε πιο πολύ εντύπωση ο καινούργιος χώρος και κοίταζε γύρω γύρω.

Δεν χάνεις κάτι να προσπαθήσεις σιγά σιγά με αντικείμενα να της εξασκήσεις τα ματάκια... Δεξιά αριστερά..  εννοείται πως κοιτάει μια χαρά η μικρή σου απλά καλό είναι να την βοηθήσεις να εστιάζει γτ έτσι θα ανακαλύπτει καλύτερα τον κόσμο γύρω τής... Δεν χάνεις τπτ αμέσως θα δεις διαφορά... Γτ μετά θα απασχολείται με τα παιχνιδάκια της καλύτερα αφού θα τα κοιτάει και από πολύ πιο κοντά


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

Δεν χάνεις κάτι να προσπαθήσεις σιγά σιγά με αντικείμενα να της εξασκήσεις τα ματάκια... Δεξιά αριστερά..  εννοείται πως κοιτάει μια χαρά η μικρή σου απλά καλό είναι να την βοηθήσεις να εστιάζει γτ έτσι θα ανακαλύπτει καλύτερα τον κόσμο γύρω τής... Δεν χάνεις τπτ αμέσως θα δεις διαφορά... Γτ μετά θα απασχολείται με τα παιχνιδάκια της καλύτερα αφού θα τα κοιτάει και από πολύ πιο κοντά

Ναι έχω ξεκινήσει και της κάνω διάφορα παιχνίδια, δλδ την βάζω μπρούμυτα και της δίνω να πιάνει διάφορα...εκεί λίγο υστερεί, δλδ δεν απλώνει το χέρι της να πιάσει κάτι, πρέπει να της το βάλω εγώ στο χέρι για να το κρατήσει. Έχει αρχίσει και σηκώνει πιο πολύ το κεφάλι της για πιο πολύ ώρα, ακόμα όμως δεν έχει ρολαρει, το δουλεύουμε και αυτό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 said:

Ναι έχω ξεκινήσει και της κάνω διάφορα παιχνίδια, δλδ την βάζω μπρούμυτα και της δίνω να πιάνει διάφορα...εκεί λίγο υστερεί, δλδ δεν απλώνει το χέρι της να πιάσει κάτι, πρέπει να της το βάλω εγώ στο χέρι για να το κρατήσει. Έχει αρχίσει και σηκώνει πιο πολύ το κεφάλι της για πιο πολύ ώρα, ακόμα όμως δεν έχει ρολαρει, το δουλεύουμε και αυτό!

Σε μια βδομάδα θα έχεις δει τεράστια διαφορά... Μην αγχώνεσαι όλα καλά κάθε παιδάκι έχει τους δικούς του ρυθμούς

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!! Έχετε μιλήσει καθόλου με τον παιδιατρο σχετικά με το εμβόλιο της γριπης; Επιτρέπεται  από 6 μηνών και πάνω μου είπε. Αν δεν το κάνω στο παιδί, μου είπε να το κάνουμε ολοι εμείς οι υπόλοιποι που ερχόμαστε σε επαφή μαζί του και φυσικά πολλη Προσοχή! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Σαν αποτέλεσμα αυτών που μου είπε η παιδίατρος,έχω αρχίσει και ψειριζω ότι κάνει το μωρό, και παρατήρησα τό εξής, ότι χρησιμοποιεί πιο πολύ το αριστερό της χέρι. Και για να πιάσει πράγματα, όταν πιάνει και γενικά το άλλο χέρι είναι πιο πολύ σφιγμένο, σε μπουνιά. Το έχει παρατηρήσει καμία σας στα δικά σας; Είπα να την πάρω τηλ να την ρωτήσω αλλά θα αρχίσει πάλι τα ίδια!

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 said:

Καλημέρα!! Σαν αποτέλεσμα αυτών που μου είπε η παιδίατρος,έχω αρχίσει και ψειριζω ότι κάνει το μωρό, και παρατήρησα τό εξής, ότι χρησιμοποιεί πιο πολύ το αριστερό της χέρι. Και για να πιάσει πράγματα, όταν πιάνει και γενικά το άλλο χέρι είναι πιο πολύ σφιγμένο, σε μπουνιά. Το έχει παρατηρήσει καμία σας στα δικά σας; Είπα να την πάρω τηλ να την ρωτήσω αλλά θα αρχίσει πάλι τα ίδια!

Καλημέρα και μην αγχώνεσαι τόσο. Και το δικό μου το αριστερό χρησιμοποιεί πιο πολύ και σκέφτομαι ότι μπορεί να γίνει αριστερόχειρας :D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Καλημέρα και μην αγχώνεσαι τόσο. Και το δικό μου το αριστερό χρησιμοποιεί πιο πολύ και σκέφτομαι ότι μπορεί να γίνει αριστερόχειρας :D

Το αστείο είναι ότι εγώ είμαι αριστερόχειρας αλλά έχω αρχίσει και αγχώνομαι με τα πάντα πλέον

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Καλημέρα!! Σαν αποτέλεσμα αυτών που μου είπε η παιδίατρος,έχω αρχίσει και ψειριζω ότι κάνει το μωρό, και παρατήρησα τό εξής, ότι χρησιμοποιεί πιο πολύ το αριστερό της χέρι. Και για να πιάσει πράγματα, όταν πιάνει και γενικά το άλλο χέρι είναι πιο πολύ σφιγμένο, σε μπουνιά. Το έχει παρατηρήσει καμία σας στα δικά σας; Είπα να την πάρω τηλ να την ρωτήσω αλλά θα αρχίσει πάλι τα ίδια!

Καλημέρα.. Καταλαβαίνω ότι μπήκες στο τριπακι να ψειριζεις..προσεξε όμως γιατί στο τέλος θα μπεις στη διαδικασία να το κάνεις για κάθε τι ακόμη κ για τα αυτονόητα.. Όλες αυτό θα κάναμε αλλά σίγουρα περισσότερο άγχος θα σου προσθεσει κάτι τέτοιο κ δε θα απολαμβανεις στιγμές με το παιδακι σου..Προσπάθησε να βρεις έναν άλλο παιδίατρο όπως σου είπαν τα κορίτσια.. Σχετικά με τη βλεμματικη επαφή έχω να πω ότι κ μένα η κόρη μου είναι φορές που της μιλάω κ ουτε γυρίζει ουτε με κοιτάει, σημαίνει ότι δεν ακούει ή αποφευγει το βλέμμα??? Αφου απ'τις 10 πχ τις 8 φορές θα με κοιτάξει κ θα αλληλεπιδρασουμε.. Έτσι πιστευω έγινε κ με την παιδιατρο.. Ως προς το χερακι, θεωρώ ότι τώρα τα παιδακια ανακαλύπτουν τι μπορούν να κάνουν με τα χεράκια τους, ότι πθανουν , ότι μπορουν απ'το ένα χέρι να δώσουν στο άλλο.. Θα εκπαιδευτούν σε αυτό κιόλας.. Μπορείς να της βάζεις αντικείμενα στο δεξί χεράκι ή να της τα πηγαινεις πρις στη δεξιά μεριά κ να δεις που μια χαρά θα είναι όλα!! 

  • Μου αρέσει 2

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...