Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Marlina είπε:

      Σ' ευχαριστώ!

      Μου είπε ότι οποιαδήποτε ώρα μπορούν να σπάσουν τα νερά. Δυστυχώς μου ειπε Δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας.. Παρεμπιπτόντως εγώ πριν μια εβδομάδα κατάλαβα ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα αδείας κύησης και λοχειας λόγω του ότι δεν εχω 200 ενσιμα τα τελευταία 2 έτη οπότε δεν θα μου εγκρίνει η Δυπα την 9μηνη άδεια!!!! Τραγικό 

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

Μανουλες Απριλίου 2020!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 867
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 25/1/2020 at 9:22 ΠΜ, Ginpuam είπε:

Χάχα πονακια ήθελα να γράψω πινακίδα έγραψε ο κορρεκτορας του τηλεφώνου μου :D

Μμμμ άρχισα κι εγώ με τα πονακια

Ψηλά στους μηρούς και εσωτερικά τα μπούτια

Όντως, λες και είχα τα πόδια ανοιχτά όλη νύχτα... :wink::D:D Τι να πεις...

Απορώ που μου έλεγε μια φίλη ότι έχουν ορέξεις οι έγκυες. Εγώ ούτε καν. Και πώς να βολευτω με την κοιλιά, άσε που έχω πονακια από δω από κει, θα μου φύγει και κανένα αέριο την κρίσιμη στιγμή και θα σβήσει η κάψα...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Έλα μου ντε. Είναι όμως και εγκυμοσύνη με εγκυμοσύνη διαφορετικα. Στον 1ο μου γιο χόρευα μέχρι τελευταία μέρα. Μη φανταστείς εξωπραγματικα ή ακροβατικά. Σε τούτη ούτε το μικρό μου δακτυλακι δε νιώθω να μπορώ να κουνήσω. Είναι 4 χρόνια πιο βαριά η καμπούρα μου..   Έχω να τρέξω και για ένα 4 χρόνο.... Συντελούν όλα σε μια άλφα αδυναμία.... 


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου γλυκά! Καλό μήνα να έχουμε με υγεία! Είμαι 28 και 1, είναι το πρώτο μας μωράκι(κοριτσάκι!!!) και θα γεννήσω στο Έλενα Βενιζέλου 11/04 με καισαρική, πρώτα Ο Θεός!Προχθές έκανα την καμπύλη σακχάρου και αύριο θα πάω να με δει ο γιατρός. Οι τιμές βγήκαν 0' 76, 60' 118, 120' 61 με 75 γρ. γλυκόζης. Πώς σας φαίνονται; Εσείς πώς πάτε;


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλή μου. Με το καλό να έρθει η ζουζούνα σας. Τώρα να σου πω δε θυμάμαι πριν 4 χρόνια πως πρέπει να είναι οι καμπύλες.... Εγώ δεν την έκανα ακόμη αλλά έχω ραντεβού την Τετάρτη και ίσως μου πει να πάω να την κάνω.... 

Εγώ κουράζομαι πλέον αρκετά και δε βολεύομαι ώρες ώρες ούτε ξαπλωμένη ούτε καθιστή ούτε όρθια... Νιώθω τον μικρό συνέχεια να κουνιέται και ώρες ώρες χτυπάει σε σημεία που με πιάνει κάπως αδιάβαστη :D

Κατά τ'αλλα καλά περνάμε... 

  • Ευχαριστώ 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

15 ώρες πρίν, Alcedo είπε:
7 ώρες πρίν, Ginpuam είπε:

Καλησπέρα καλή μου. Με το καλό να έρθει η ζουζούνα σας. Τώρα να σου πω δε θυμάμαι πριν 4 χρόνια πως πρέπει να είναι οι καμπύλες.... Εγώ δεν την έκανα ακόμη αλλά έχω ραντεβού την Τετάρτη και ίσως μου πει να πάω να την κάνω.... 

Εγώ κουράζομαι πλέον αρκετά και δε βολεύομαι ώρες ώρες ούτε ξαπλωμένη ούτε καθιστή ούτε όρθια... Νιώθω τον μικρό συνέχεια να κουνιέται και ώρες ώρες χτυπάει σε σημεία που με πιάνει κάπως αδιάβαστη :D

Κατά τ'αλλα καλά περνάμε... 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Με το καλό να έρθει και ο μπεμπάκος σας, γερός και ευλογημένος! Τα ίδια κι εγώ...καθιστή και ξαπλωμένη δεν βολεύομαι...Κούραση αρκετή (κι ας μην κάνω σχεδόν τίποτα λόγω κάποιων θεμάτων,που δόξα τω Θεώ όλα πάνε καλά!)..Να είναι καλά ο αντρούλης μου!   Χαχαχαχα κι εμένα τα ίδια η μικρή! "Χτυπάει" σε κάποια σημεία άστα!!

 


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.. νιώθετε κλωτσιές χαμηλα στην γενική χώρα ή μόνο εγώ τις νιώθω τόσο χαμηλα;; εγώ έχω αγορακι. και είναι χαμηλά η κοιλιά μου. με το καλο τα μωράκια σας

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. νιώθετε κλωτσιές χαμηλα στην γενική χώρα ή μόνο εγώ τις νιώθω τόσο χαμηλα;; εγώ έχω αγορακι. και είναι χαμηλά η κοιλιά μου. με το καλο τα μωράκια σας

Καλημέρα! Κι εγώ νιώθω κλωτσιές χαμηλά και προς την ηβική περιοχή και προς τα πίσω(καταλαβαίνεις τι εννοώ..)... Είναι κάτι που σε ανησυχεί;


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ νιώθω κλωτσιές χαμηλά και προς την ηβική περιοχή και προς τα πίσω(καταλαβαίνεις τι εννοώ..)... Είναι κάτι που σε ανησυχεί;

αα κατάλαβα δεν είμαι μόνο εγώ. Όχι κορίτσι μου όλα προς το παρών είναι καλά δοξα το θεό. περιμένω να κάνω και την Doopler. απλά το έχω συνέχεια στο μυαλό μου.. λέω μήπως είναι πολύ χαμηλά.. Μήπως βγει πρόωρο.. και με αγχώνει. περιμένω μέχρι να περάσει και αυτή η εβδομάδα να πάω στον γιατρο να του τα πω να ησυχάσω χαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

αα κατάλαβα δεν είμαι μόνο εγώ. Όχι κορίτσι μου όλα προς το παρών είναι καλά δοξα το θεό. περιμένω να κάνω και την Doopler. απλά το έχω συνέχεια στο μυαλό μου.. λέω μήπως είναι πολύ χαμηλά.. Μήπως βγει πρόωρο.. και με αγχώνει. περιμένω μέχρι να περάσει και αυτή η εβδομάδα να πάω στον γιατρο να του τα πω να ησυχάσω χαχα 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.... Κι εγώ έχω συνέχεια φοβίες- απορίες..μιας και είναι και το πρώτο μας!  Τις έχω σημειώσει όλες και σήμερα που θα πάω στον γιατρό θα του αραδιάσω το κατεβατό! Χαχαχα! Τουλάχιστον είναι απολύτως συζητήσιμος και πλέον με έχει μάθει(σε κάθε συνάντηση έχω το χαρτάκι με τις ερωτήσεις)! Αυτό με την πρόωρη γέννα το φοβάμαι κι εγώ πολύ...Γι'αυτό δεν κάνω αυτά που έκανα πριν(δουλειές κλπ) ,προέχει η μικρή! Κι ας είμαι κλεισμένη μέσα στο σπίτι..!  Εύχομαι όλα να πάνε καλά στη συνάντηση με τον γιατρό σου καθώς και στο Doppler(πότε θα την κάνεις; Εγώ 05/03, πρώτα Ο Θεός)


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαχαχα έτσι είμαι και εγώ. Δεν πειράζει νέες μαμάδες είμαστε. άστα να πάνε.. περιμένω τουλάχιστον πως και πως να μπω στον 9ο.. προσέχεις ε; χμμ.. πολύ σε χαίρομαι.. Εγώ είμαι νε τις μέρες.. Μπορεί π.χ 4 μέρες να προσέχω πολύ να μην κουράζομαι κλπ αλλά μπορεί τις άλλες 3 παράδειγμα να κάνω γενική.. να περπατήσω πολύ.. να ανεβάσω μέχρι και ρούχα στην ντουλαπα πάνω σε καρέκλα... σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για όλα κοπέλα μου. με το καλο και το δικό σας μωράκι. ευλογημένο και υγιεστατο. Εγώ 10/2 έχω ραντεβού αλλά δεν ξερω αν μου κάνει την doppler. νομίζω όπως πως αυτή η εξέταση είναι. ( πάω σε δημόσιο νοσοκομείο)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

χαχαχα έτσι είμαι και εγώ. Δεν πειράζει νέες μαμάδες είμαστε. άστα να πάνε.. περιμένω τουλάχιστον πως και πως να μπω στον 9ο.. προσέχεις ε; χμμ.. πολύ σε χαίρομαι.. Εγώ είμαι νε τις μέρες.. Μπορεί π.χ 4 μέρες να προσέχω πολύ να μην κουράζομαι κλπ αλλά μπορεί τις άλλες 3 παράδειγμα να κάνω γενική.. να περπατήσω πολύ.. να ανεβάσω μέχρι και ρούχα στην ντουλαπα πάνω σε καρέκλα... σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για όλα κοπέλα μου. με το καλο και το δικό σας μωράκι. ευλογημένο και υγιεστατο. Εγώ 10/2 έχω ραντεβού αλλά δεν ξερω αν μου κάνει την doppler. νομίζω όπως πως αυτή η εξέταση είναι. ( πάω σε δημόσιο νοσοκομείο)

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκό μου κορίτσι! Επίσης!  Προσέχω γιατί στις 22/12 είχα μεγάλη αιμορραγία και υγρά(μάλλον αμνιακό υγρό).. Έμεινα 15 μέρες σε πλήρη ακινησία(με πάπια κλπ) και μετά μου επέτρεπε σιγά σιγά να σηκώνομαι για τουαλέτα και την επόμενη εβδομάδα για μπάνιο κλπ.. Τώρα μου επιτρέπει να μένω καθιστή περισσότερο αλλά απαραίτητα πρέπει να ξαπλώνω(μετά από το μπάνιο, το μεσημεριανό φαγητό).. Οπότε από εκεί που έκανα του κεφαλιού μου..προσγειώθηκα απότομα..Την Παρασκευή ήταν η πρώτη μέρα που βγήκα από το σπίτι(για την καμπύλη σακχάρου δλδ) και σήμερα που θα πάω στον γιατρό. Αλλά δεν παραπονιέμαι, λέω δόξα τω Θεώ! Και μετράω τις μέρες να φτάσω εκεί που πρέπει!! Εγώ σε δημόσιο θα γεννήσω,πρώτα Ο Θεός, αλλά τις "μεγάλες" εξετάσεις(αυχενική, β επιπέδου, doppler) τις κάνω έξω. 


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκό μου κορίτσι! Επίσης!  Προσέχω γιατί στις 22/12 είχα μεγάλη αιμορραγία και υγρά(μάλλον αμνιακό υγρό).. Έμεινα 15 μέρες σε πλήρη ακινησία(με πάπια κλπ) και μετά μου επέτρεπε σιγά σιγά να σηκώνομαι για τουαλέτα και την επόμενη εβδομάδα για μπάνιο κλπ.. Τώρα μου επιτρέπει να μένω καθιστή περισσότερο αλλά απαραίτητα πρέπει να ξαπλώνω(μετά από το μπάνιο, το μεσημεριανό φαγητό).. Οπότε από εκεί που έκανα του κεφαλιού μου..προσγειώθηκα απότομα..Την Παρασκευή ήταν η πρώτη μέρα που βγήκα από το σπίτι(για την καμπύλη σακχάρου δλδ) και σήμερα που θα πάω στον γιατρό. Αλλά δεν παραπονιέμαι, λέω δόξα τω Θεώ! Και μετράω τις μέρες να φτάσω εκεί που πρέπει!! Εγώ σε δημόσιο θα γεννήσω,πρώτα Ο Θεός, αλλά τις "μεγάλες" εξετάσεις(αυχενική, β επιπέδου, doppler) τις κάνω έξω. 

ναι και εγω Αυχενική και β εξω τις έκανα. Αλλά Doppler  στο Νοσοκομείο θα την κάνω. πω πω τι τράβηξες και εσύ.. τουλάχιστον όλα πήγαν καλά!!σου είπε από τι μπορεί να προήλθε η αιμορραγία; π.χ έκανες κάτι εκείνη την μέρα π.χ βάρη ή απλά ήταν να γίνει; αυτό ακριβώς να λέμε δοξα το Θεό!!!αχ αυτό με το μέτρημα... Ούτε οι φαντάροι έτσι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

ναι και εγω Αυχενική και β εξω τις έκανα. Αλλά Doppler  στο Νοσοκομείο θα την κάνω. πω πω τι τράβηξες και εσύ.. τουλάχιστον όλα πήγαν καλά!!σου είπε από τι μπορεί να προήλθε η αιμορραγία; π.χ έκανες κάτι εκείνη την μέρα π.χ βάρη ή απλά ήταν να γίνει; αυτό ακριβώς να λέμε δοξα το Θεό!!!αχ αυτό με το μέτρημα... Ούτε οι φαντάροι έτσι..

Ναι,δόξα τω Θεώ!!Όλα κυλούν ομαλά!

Την προηγούμενη ακριβώς μέρα πήγαμε για την Β επιπέδου,με συγκοινωνίες, αρκετό περπάτημα και επιστροφή κατά τον ίδιο τρόπο.. Μετά όλο και κάτι δουλειές έκανα και την επόμενη μέρα κάτι έκανα πάλι...αλλά πιστεύω ήταν να γίνει.. Έπρεπε να πάρω ένα γερό μάθημα(ελπίζω να το πήρα)! Δεν πιστεύω ότι ήταν από τις δουλειές.. Εδώ πριν κάνα τρίμηνο βάψαμε το σπίτι με τον άντρα μου! Εκεί να δεις κούραση! 

Σαν φαντάροι,όντως! Χαχαχα

Τί ημερομηνία σου έχει δώσει ο γιατρός;


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Ναι,δόξα τω Θεώ!!Όλα κυλούν ομαλά!

Την προηγούμενη ακριβώς μέρα πήγαμε για την Β επιπέδου,με συγκοινωνίες, αρκετό περπάτημα και επιστροφή κατά τον ίδιο τρόπο.. Μετά όλο και κάτι δουλειές έκανα και την επόμενη μέρα κάτι έκανα πάλι...αλλά πιστεύω ήταν να γίνει.. Έπρεπε να πάρω ένα γερό μάθημα(ελπίζω να το πήρα)! Δεν πιστεύω ότι ήταν από τις δουλειές.. Εδώ πριν κάνα τρίμηνο βάψαμε το σπίτι με τον άντρα μου! Εκεί να δεις κούραση! 

Σαν φαντάροι,όντως! Χαχαχα

Τί ημερομηνία σου έχει δώσει ο γιατρός;

αα κατάλαβα. σημασία έχει πως όλα πήγαν καλά. να προσεύχεσαι και ο Θεός δεν αφήνει κανέναν. τελική έχω 6/4. εσενα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...