Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Απριλίου 2020!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 867
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα και από εμάς. Μεγαλώσαμε είμαστε στα 1400g εγώ στα +5 κιλά. Όλα καλά. Με έβαλε αντί να κάνω την κανονική εξέταση γλυκόζης να φάω μια φέτα με βούτυρο και μαρμελάδα και ένα ποτήρι γάλα και να πάω μετά από 2 ώρες. Αν έχουμε θέμα τότε να πάω να κάνω την κανονική ανάλυση με τη διαδικασία. 

Του είπα για τους πόνους στην πλάτη και μπροστά λες και έχω ανοίξει τα πόδια για μέρες και μου είπανε ότι είναι λόγω του ότι ανοίγουν οι σύνδεσμοι. 

Ζήτησα την επόμενη φορά που θα πάω (σε 3 εβδομάδες-- επιτέλους λίγο πιο συχνά) να μου γράψει μια περιποιημενη άδεια να κάτσω λίγο σαν άνθρωπος και εγώ μιας και σέρνομαι πλέον... 

  • Μου αρέσει 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Ginpuam είπε:

Καλησπέρα και από εμάς. Μεγαλώσαμε είμαστε στα 1400g εγώ στα +5 κιλά. Όλα καλά. Με έβαλε αντί να κάνω την κανονική εξέταση γλυκόζης να φάω μια φέτα με βούτυρο και μαρμελάδα και ένα ποτήρι γάλα και να πάω μετά από 2 ώρες. Αν έχουμε θέμα τότε να πάω να κάνω την κανονική ανάλυση με τη διαδικασία. 

Του είπα για τους πόνους στην πλάτη και μπροστά λες και έχω ανοίξει τα πόδια για μέρες και μου είπανε ότι είναι λόγω του ότι ανοίγουν οι σύνδεσμοι. 

Ζήτησα την επόμενη φορά που θα πάω (σε 3 εβδομάδες-- επιτέλους λίγο πιο συχνά) να μου γράψει μια περιποιημενη άδεια να κάτσω λίγο σαν άνθρωπος και εγώ μιας και σέρνομαι πλέον... 

Καλημέρα! Ωωωω! Μεγαλώσατε! Τέλεια!  Κι εμείς 28 και 2(την Δευτέρα) ήμασταν 1111γρ!

Καλή επιτυχία στην εξέταση! Να μας πεις πως πήγε και να μην χρειαστεί να κάνεις άλλη.

Ναι κορίτσι μου, ζητά άδεια γιατί πρέπει να ξεκουράζεσαι..Όσο περνάει ο καιρός βαραίνουμε...και σερνόμαστε,όντως... 


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 3/2/2020 at 1:27 ΜΜ, mpempaki1 είπε:

χαχαχα έτσι είμαι και εγώ. Δεν πειράζει νέες μαμάδες είμαστε. άστα να πάνε.. περιμένω τουλάχιστον πως και πως να μπω στον 9ο.. προσέχεις ε; χμμ.. πολύ σε χαίρομαι.. Εγώ είμαι νε τις μέρες.. Μπορεί π.χ 4 μέρες να προσέχω πολύ να μην κουράζομαι κλπ αλλά μπορεί τις άλλες 3 παράδειγμα να κάνω γενική.. να περπατήσω πολύ.. να ανεβάσω μέχρι και ρούχα στην ντουλαπα πάνω σε καρέκλα... σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για όλα κοπέλα μου. με το καλο και το δικό σας μωράκι. ευλογημένο και υγιεστατο. Εγώ 10/2 έχω ραντεβού αλλά δεν ξερω αν μου κάνει την doppler. νομίζω όπως πως αυτή η εξέταση είναι. ( πάω σε δημόσιο νοσοκομείο)

Καλησπέρα κορίτσι μου! Τί έγινε τελικά; Έκανες doppler; Όλα καλά;


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Alcedo είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Τί έγινε τελικά; Έκανες doppler; Όλα καλά;

καλησπέρα κοπέλα μου. ναι όλα καλά ευτυχώς. δοξα το Θεό. Τώρα έκανα κάτι τελευταίες αιματολογικές (ελπίζω να είναι όντως τελευταίες) περιμένω αποτελέσματα... και θα κανω και μια εξέταση β αγχολυτικό στρεπτοκοκκο λέγεται. την κάνουν όλες λέει για πιθανή λοίμωξη. Αυτά. 1460 ήταν. μικρουλη νομίζω αλλά δεν πειράζει μου εμοιασε χαχα εσυ πως είσαι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, mpempaki1 είπε:

καλησπέρα κοπέλα μου. ναι όλα καλά ευτυχώς. δοξα το Θεό. Τώρα έκανα κάτι τελευταίες αιματολογικές (ελπίζω να είναι όντως τελευταίες) περιμένω αποτελέσματα... και θα κανω και μια εξέταση β αγχολυτικό στρεπτοκοκκο λέγεται. την κάνουν όλες λέει για πιθανή λοίμωξη. Αυτά. 1460 ήταν. μικρουλη νομίζω αλλά δεν πειράζει μου εμοιασε χαχα εσυ πως είσαι;

Ωραία! Δόξα τω Θεώ! Καλά αποτελέσματα να έχεις σε όλες τις εξετάσεις!! Δεν θυμάμαι μωρέ...πόσων εβδομάδων είσαι; 

Καλά είμαι,βαραίνω.. Αυτή η βραδυνή συχνοουρία έχει γίνει δεδομένη(σηκώνομαι τουλάχιστον 5 φορές)... Η μικρή σήμερα ανακάλυψε το σπρώξιμο των πλευρών μου και μου έδωσε δυο τρεις δυνατές κλωτσιές,να τις καταλάβω για τα καλά!! Χαχαχα! Κατά τα άλλα έχω τις αγωνίες μου(γιατί πονάω εδώ,γιατί εκεί, τί υγρά είναι αυτά κλπ κλπ)  Αλλά,δόξα τω Θεώ, όλα κυλάνε ομαλά!


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτές οι κλωτσιές. Κάθεσαι.... Και τσουπ να σου το κλωτσομπουνιδι.... Και είναι και γερές... 

Καλά να είναι μωρέ τα μικρούλια μας. Κάνω μάθημα και ώρες ώρες καθώς μιλάω δαγκωνομαι από το τράνταγμα :)


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ginpuam είπε:

Αχ αυτές οι κλωτσιές. Κάθεσαι.... Και τσουπ να σου το κλωτσομπουνιδι.... Και είναι και γερές... 

Καλά να είναι μωρέ τα μικρούλια μας. Κάνω μάθημα και ώρες ώρες καθώς μιλάω δαγκωνομαι από το τράνταγμα :)

Δε λες τίποτα! Χαχαχαχα! Έτσι ξαφνικά,γίνεται "πόλεμος" μέσα στην κοιλιά! Ας είναι καλά, εννοείται,κι ας πονάμε και λίγο οι μαμάδες! 

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, Alcedo είπε:

Ωραία! Δόξα τω Θεώ! Καλά αποτελέσματα να έχεις σε όλες τις εξετάσεις!! Δεν θυμάμαι μωρέ...πόσων εβδομάδων είσαι; 

Καλά είμαι,βαραίνω.. Αυτή η βραδυνή συχνοουρία έχει γίνει δεδομένη(σηκώνομαι τουλάχιστον 5 φορές)... Η μικρή σήμερα ανακάλυψε το σπρώξιμο των πλευρών μου και μου έδωσε δυο τρεις δυνατές κλωτσιές,να τις καταλάβω για τα καλά!! Χαχαχα! Κατά τα άλλα έχω τις αγωνίες μου(γιατί πονάω εδώ,γιατί εκεί, τί υγρά είναι αυτά κλπ κλπ)  Αλλά,δόξα τω Θεώ, όλα κυλάνε ομαλά!

Καλημέρα. είμαι 32κ2.σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. αχ αυτή η συχνουρια.. υπομονή..ωχ σε νιώθω για τις κλωτσιές. Έχει γυρίσει με το κεφάλι κάτω ε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που μας πιάνει κατουρημα να σκάσουμε και πάμε και βγάζουμε μια σταγόνα :D

Και εμάς είναι με το κεφάλι πριν μια βδομάδα που πήγαμε αλλά έχει ακόμη χώρο... Ίσως γυρίσει ξανά... 

Πήγα σήμερα δουλειά αλλά έφυγα. Ένιωθα ότι δεν μπορούσα να πάρω ανάσα. Έχει εδώ και ένα μήνα που ακόμη το βράδυ σφυραει το στήθος μου... 

 


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ginpuam είπε:

Μου αρέσει που μας πιάνει κατουρημα να σκάσουμε και πάμε και βγάζουμε μια σταγόνα :D

Και εμάς είναι με το κεφάλι πριν μια βδομάδα που πήγαμε αλλά έχει ακόμη χώρο... Ίσως γυρίσει ξανά... 

Πήγα σήμερα δουλειά αλλά έφυγα. Ένιωθα ότι δεν μπορούσα να πάρω ανάσα. Έχει εδώ και ένα μήνα που ακόμη το βράδυ σφυραει το στήθος μου... 

 

εμένα ακόμα με το κεφάλι κάτω είναι.. και στους 2 υπέρηχους που πήγα.. ας ελπίσουμε να μείνει σε όλες έτσι. με το κεφαλάκι κάτω σωστά. αχ και εσυ; και εγω ειδικά σήμερα πολύ δύσπνοια.. τι πράγμα και αυτό.. σε ποια εβδομάδα εισαι;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 30+3 αλλά νιώθω ετοιμογεννη. Πάω στο σχολείο και με ρωτάνε οι γονείς ποτέ με το καλό Γενναω και όταν τους λέω Απρίλιο μένουν με το στόμα ανοιχτό. 

Καμία σχέση με την προηγούμενη μου εγκυμοσύνη. Πέρασμα και 4.5 χρόνια.. Βάλαμε και βάρος... Ε όσο να ναι... Στην καμπούρα μας είναι διαφορετικά :D

Μετράω αντίστροφα τις μέρες 12 εργάσιμεςμερες και κάθομαι σπιτάκι μου επιτέλους <3


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ginpuam είπε:

Είμαι στην 30+3 αλλά νιώθω ετοιμογεννη. Πάω στο σχολείο και με ρωτάνε οι γονείς ποτέ με το καλό Γενναω και όταν τους λέω Απρίλιο μένουν με το στόμα ανοιχτό. 

Καμία σχέση με την προηγούμενη μου εγκυμοσύνη. Πέρασμα και 4.5 χρόνια.. Βάλαμε και βάρος... Ε όσο να ναι... Στην καμπούρα μας είναι διαφορετικά :D

Μετράω αντίστροφα τις μέρες 12 εργάσιμεςμερες και κάθομαι σπιτάκι μου επιτέλους <3

άντε να ξεκουραστείς!! πολύ σε καμαρώνω που μέχρι τώρα δούλευες!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...