Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Απριλίου 2020!!!


Recommended Posts

συγνωμη ΣΑΠ. μια κοπελα που ήταν εκεί μαζί μου λέει α αυτή έκανα εγώ σήμερα δεν θυμάμαι τι σημαίνει λέει απλά ένας υπέρηχος είναι.. για αυτο λεω μήπως είναι Doppler. θα είμαι και 32 εβδομάδων τότε

τι να πω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 867
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι κατάσταση!

Η συχνουρια έχει πάει σε άλλο επίπεδο... Τα αέρια μέρα νύχτα έλεος... Πόνος στο κάτω μέρος των πλευρών από την κοιλιά που πιέζει... Τουλάχιστον ευχαριστιεμαι φαγητό

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα όσο πάει και χειροτερεύει και πας και βγάζεις μια σταγόνα!!! 

Εχω το μικρό άρρωστο με πυρετό εδώ και 2 μέρες. Τον ανέλαβε ο μπαμπάς του αλλά έχω και εγώ βήχα δυνατό που με πονάει το στήθος πολύ 


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Ginpuam είπε:

Και εμένα όσο πάει και χειροτερεύει και πας και βγάζεις μια σταγόνα!!! 

Εχω το μικρό άρρωστο με πυρετό εδώ και 2 μέρες. Τον ανέλαβε ο μπαμπάς του αλλά έχω και εγώ βήχα δυνατό που με πονάει το στήθος πολύ 

Περαστικά σας!! Ε μέσα στα μικρόβια πώς να μην κολλήσεις κι εσύ. Στη δουλειά ή στο σπίτι, στημένη στην έχουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήγαμε και οι δύο στο γιατρό τελικά. 

Ο μικρός με μια αντιβίωση για 8 μέρες.... 

Εγώ ξεκινάω και αναπτύσσω αναονευστικο οίδημα. Σε συνεννόηση με το γυναικολόγο αντιβίωση και μη κορτιζονουχα εισπνεόμενα.... 

Θα δούμε πως πάω μέχρι τη Δευτέρα και ίσως πάρω άδεια.... Νιώθω λες και με χτυπάν με βουρδουλα στην πλάτη.... Πονάω παντού... Ευτυχώς Σαββατοκύριακο. Η κοπέλα ήρθε μας καθάρισε το σπίτι 

  • Μου αρέσει 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Άντε να περάσει και αυτό. 

Δεν είναι κακή ιδέα η άδεια, αν μπορείς φυσικά..

Εμένα ήρθε την Πέμπτη, μεγάλη ανακούφιση. Ο άντρας την πρώτη φορά που ήρθε η κοπέλα "γκρινιαξε". Αλλά σε λίγη ώρα απολάμβανε το καθαρό σπίτι. Από την επόμενη φορά το χαιρόταν κανονικά. Αν μπορούσε και κάποιος να διπλώνει και να βάζει τα έτοιμα πλυμένα ρούχα στην ντουλάπα αυτό θα ήταν τεράστια βοήθεια. :razz:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NitsaElenitsa84 said:

Άντε να περάσει και αυτό. 

Δεν είναι κακή ιδέα η άδεια, αν μπορείς φυσικά..

Εμένα ήρθε την Πέμπτη, μεγάλη ανακούφιση. Ο άντρας την πρώτη φορά που ήρθε η κοπέλα "γκρινιαξε". Αλλά σε λίγη ώρα απολάμβανε το καθαρό σπίτι. Από την επόμενη φορά το χαιρόταν κανονικά. Αν μπορούσε και κάποιος να διπλώνει και να βάζει τα έτοιμα πλυμένα ρούχα στην ντουλάπα αυτό θα ήταν τεράστια βοήθεια. :razz:

Μωρέ να πάρω άδεια αλλά λυπάμαι τους μαθητές μου διότι σ'ενα μήνα γράφουν διαγωνισμα... Αν λείψω μια εβδομάδα π.χ κανείς δε θα τους προχωρησει στην ύλη... Μέχρι να φέρουν την αντικαταστατρια μου και να μπει στο κλίμα... Ζητω που καήκαμε. Θα δω πως θα είμαι από Δευτέρα... 

Επλεινα τα ρούχα του μικρού. Τα έβαλα στεγνωτήριο... Με το που τελείωσαν καθώς ήταν ζεστά τα πάτησα και έγιναν μια στιβη.... Τώρα θέλουν δίπλωμα και συμμάζεμα.... Ποιος θα το κάνει δεν ξέρω : D

Θέλουμε μαγικό ραβδάκι (ξεχάσαμε να ζητήσουμε από τον Άγιο Βασίλη :p) 

  • Χαχα 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν βαριέμαι τίποτα όσο το μάζεμα των ρούχων. Ούτε να πλύνω πιάτα στο χέρι, βάλε μου μια στοίβα! Αλλά να μαζέψω να διπλωσω ρούχα είναι βάσανο. Έφυγε σκ ο άντρας για σκι, οπότε είμαι χαλαρή, θα τελειώσω κάτι ψιλά στο σπίτι και μετά βόλτα. Έχω κανονίσει να βρεθώ και τις δύο μέρες με μια φίλη, που ο άντρας της πήγε μαζί με τον δικό μου, θα το παίξουμε ντόλτσε βίτα. Βόλτα, φαγητό έξω, αραγμα στο σπίτι 8-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 17/1/2020 at 3:21 ΜΜ, Ginpuam είπε:

Και εμένα όσο πάει και χειροτερεύει και πας και βγάζεις μια σταγόνα!!! 

Εχω το μικρό άρρωστο με πυρετό εδώ και 2 μέρες. Τον ανέλαβε ο μπαμπάς του αλλά έχω και εγώ βήχα δυνατό που με πονάει το στήθος πολύ 

Περαστικα ευχομαι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 1/18/2020 at 8:50 PM, Kellych said:

 

Απριλομανες πως τα πάτε; 

Τελικά μίλησα με τη διεύθυνση του σχολείου μου και τους είπα να τους αποχαιρετήσω 1 μήνα πιο νωρίς άρα να κανονίσουν να βρουν άτομο πιο νωρίς μπας και του δείξω τη ρουτίνα μας κλπ... Ευτυχώς συμφώνησαν :)

28/2 η τελευταία μέρα του σχολείου για μένα φέτος. Σεπτέμβριο πάλι... 

Πονακια που και που στη μέση. Κλωτσιές μπόλικες από το ζουζούνι <3

  • Μου αρέσει 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 23/1/2020 at 8:23 ΜΜ, Ginpuam είπε:

Απριλομανες πως τα πάτε; 

Τελικά μίλησα με τη διεύθυνση του σχολείου μου και τους είπα να τους αποχαιρετήσω 1 μήνα πιο νωρίς άρα να κανονίσουν να βρουν άτομο πιο νωρίς μπας και του δείξω τη ρουτίνα μας κλπ... Ευτυχώς συμφώνησαν :)

28/2 η τελευταία μέρα του σχολείου για μένα φέτος. Σεπτέμβριο πάλι... 

Πονακια που και που στη μέση. Κλωτσιές μπόλικες από το ζουζούνι <3

Μπράβο ωραία Έναςμήνας σου έμεινε!

Κι εμείς πολλά κλωτσιδια! Τετάρτη είχαμε και υπέρηχο, ένα κιλακι ο μπέμπης και έχει γυρίσει ήδη μας είπε!

Κοιμόταν με το χεράκι στο μάγουλο :grin:

Εγώ πονακια στην πλάτη έχω Μάλλον από το βάρος του στήθους, τι να πω.

Να σε ρωτήσω, τι μάρσιπο είχες στον πρώτο; Ήδη κοιτάζω μερικούς, σκέφτομαι για ευκολία και για τον άντρα κάτι με κλιπς, αφού θα το μοιραζόμαστε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/18/2020 at 8:50 PM, Kellych said:

 

 

36 minutes ago, NitsaElenitsa84 said:

Μπράβο ωραία Έναςμήνας σου έμεινε!

Κι εμείς πολλά κλωτσιδια! Τετάρτη είχαμε και υπέρηχο, ένα κιλακι ο μπέμπης και έχει γυρίσει ήδη μας είπε!

Κοιμόταν με το χεράκι στο μάγουλο :grin:

Εγώ πονακια στην πλάτη έχω Μάλλον από το βάρος του στήθους, τι να πω.

Να σε ρωτήσω, τι μάρσιπο είχες στον πρώτο; Ήδη κοιτάζω μερικούς, σκέφτομαι για ευκολία και για τον άντρα κάτι με κλιπς, αφού θα το μοιραζόμαστε

Ωωω τι ωραία νέα <3

Αντε μπράβο. Γύρισε ελπίζω να πήρε θέση και να μείνει έτσι μην ξεκουνηθει! :D

Είχα ring sling. Αυτόν που είναι με ένα κρίκο στο πλάι. Ο άντρας μου δεν ασχολήθηκε ποτέ. Μπες στο αστεράκι sling έχει διάφορους..  Δεν έχω δοκιμάσει άλλον για να έχω εμπειρία. Πάντως μ'αυτον που είχα κατά βολεύτηκα και ακόμα και τώρα με τον μπέμπη και το 4ο χρόνο να τρέχει μάλλον θα μας φανεί και πάλι χρήσιμος.... 

Εγώ έχω και πινακίδα εσωτερικά στα μπούτια λες και έκανα ασταμάτητο... Όλο το βράδυ.... Ενώ έχει από τον Αύγουστο να εξασκισουμε το άθλημα 

  • Χαχα 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ginpuam είπε:

 

Ωωω τι ωραία νέα <3

Αντε μπράβο. Γύρισε ελπίζω να πήρε θέση και να μείνει έτσι μην ξεκουνηθει! :D

Είχα ring sling. Αυτόν που είναι με ένα κρίκο στο πλάι. Ο άντρας μου δεν ασχολήθηκε ποτέ. Μπες στο αστεράκι sling έχει διάφορους..  Δεν έχω δοκιμάσει άλλον για να έχω εμπειρία. Πάντως μ'αυτον που είχα κατά βολεύτηκα και ακόμα και τώρα με τον μπέμπη και το 4ο χρόνο να τρέχει μάλλον θα μας φανεί και πάλι χρήσιμος.... 

Εγώ έχω και πινακίδα εσωτερικά στα μπούτια λες και έκανα ασταμάτητο... Όλο το βράδυ.... Ενώ έχει από τον Αύγουστο να εξασκισουμε το άθλημα 

Αυτό μας είπε και η γιατρός. Μάλλον θα μείνει έτσι, λίγο δύσκολο να γυρίσει τώρα που μεγαλώνει.

Ξέρω ειχε η κουμπάρα μου ρινγκ σλινγκ από το αστεράκι, είπε να μου το δώσει. Είδα και ένα άλλο καταστημα, ecoslings. Δεν φτιάχνει η ίδια, φέρνει επώνυμους, ίδιες τιμές περίπου και μου πέφτει πιο κοντά

Πινακίδα τι εννοείς;;

Το άθλημα το έχουμε ξεχάσει κι εμείς, άσε. Επίσης από τον Αύγουστο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...