Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Recommended Posts

Καλησπέρα σας κορίτσια και παλι θα ηθελα να σας ρωτήσω κάτι εγώ χρησιμοποιώ τα γυάλινα μπιμπερό της NUK είναι καλή μάρκα και μου έχουν πει να αρχίζω να παίρνω τα πλαστικά μπιμπερό της NUK ... αλλα δεν ξέρω γτ τ γυάλινα είναι εύκολα ν τ αποστειρώσης τα πλαστικά δεν ξέρω πώς αποστειρώνονται για να μην λιώσουν .. έσεις τι με συμβουλεύετε να κάνω Ποια είναι Καλύτερα μπιμπερό για το μωρό γυάλινο ή πλαστικό ? και πως αποστειρωνονται τ πλαστικά?...αν κάποια από εσάς χρησιμοποιεί αυτή την μάρκα μπιμπερό κ χρησιμοποιεί Τ πλαστικά ας μου πει μ συμβουλή ή την γνώμη της.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χωρίς να έχω χρησιμοποιήσει μπιμπερο, νομιζω υπάρχουν πλαστικα που αποστειρωνονται, δ ξερω για τα nuk συγκεκριμένα. Θα το γραφουν πάνω αν κάνεις μια έρευνα αγοράς, έστω κ ηλεκτρονικα

Να δεις να είναι bpa free

Επισης μετά τους 6μ(καποιοι προτεινουν κ νωρίτερα) δ θα χρειάζεστε πια αποστειρωση οπότε βολευουν τα πλαστικα

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι κάτω από 6μ μην πάρεις πλαστικά, κάνε υπομονή με τα γυάλινα που σίγουρα είναι καλά και σίγουρα αποστειρωνονται. Υπάρχει και ειδικά φτιαγμένο πλαστικό μπουκάλι που μπορείς να αποστειρωσεις (εγώ είχα mam για τους κολικούς). Αν είναι πάνω από 6μ, δε χρειάζεται αποστείρωση συνήθως, αλλά να προσέχεις μη βάζεις πολύ καυτό το γάλα για να μην αλλοιώνει το υλικό. Εμένα προσωπικά τα πλαστικά με βόλεψαν αφού χρονισε, που ήθελε να το κραταει μόνος του. 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Elenatrela21 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια και παλι θα ηθελα να σας ρωτήσω κάτι εγώ χρησιμοποιώ τα γυάλινα μπιμπερό της NUK είναι καλή μάρκα και μου έχουν πει να αρχίζω να παίρνω τα πλαστικά μπιμπερό της NUK ... αλλα δεν ξέρω γτ τ γυάλινα είναι εύκολα ν τ αποστειρώσης τα πλαστικά δεν ξέρω πώς αποστειρώνονται για να μην λιώσουν .. έσεις τι με συμβουλεύετε να κάνω Ποια είναι Καλύτερα μπιμπερό για το μωρό γυάλινο ή πλαστικό ? και πως αποστειρωνονται τ πλαστικά?...αν κάποια από εσάς χρησιμοποιεί αυτή την μάρκα μπιμπερό κ χρησιμοποιεί Τ πλαστικά ας μου πει μ συμβουλή ή την γνώμη της.. 

Εγώ χρησιμοποιώ γυάλινα της nuk,εχω και πλαστικά της nuk που δεν τα χρησιμοποιώ,έτυχε μόνο δύο φορές και τα αποστείρωσα κανονικά δεν παθαίνουν τίποτα.εμενα προσωπικά τα γυάλινα μου αρέσουν περισσότερο 

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ κορίτσια όλες που μου απαντήσατε να ΣτΕ καλά απλά είχα αυτήν την απορία γτ μ λένε ν χρησιμοποιώ Τ πλαστικά μπιμπερό.κ πάλι σας ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Elenatrela21 είπε:

σας ευχαριστώ κορίτσια όλες που μου απαντήσατε να ΣτΕ καλά απλά είχα αυτήν την απορία γτ μ λένε ν χρησιμοποιώ Τ πλαστικά μπιμπερό.κ πάλι σας ευχαριστώ 

Μα αφού είναι μωρό το παιδί και κρατάς εσύ το μπιμπερό ποιος ο λόγος να πάρεις πλαστικό?

Εγώ ξεκίνησα να χρησιμοποιώ πλαστικά όταν άρχισε να τα κρατάει το παιδί και ήθελε να πίνει μόνο του το γάλα.

  • Μου αρέσει 2

 
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...