Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, BabyGirl_A είπε:

Μια χαρά όμως τελικά και το βάρος και όλα!!!!! Υγιεστατο μπεμπακι!!!! Μπραβοοοο

Κι εσύ ε? Χαχαχαχαχα από μικρές βασάνιζαμε κόσμο. Χαχαχαχαχα. Ε μα ναι αυτό θα πω.  Πάμε ρε αφού την βλέπω δεν παίρνει άλλο. Σουρλουλουδες και οι δύο κορίτσι μου σιγουρααααα. Χαχα Χα 

Ναι,μια χαρα ηταν .Και απο φαι δεν εχω παραπονο.Ειδικα οταν ξεκινησαμε στερεες κουταλια δεν αφηνε,οτι του δινα το τρωγε..Τωρα στα 2 αρχισε τις προτιμησεις αλλα παλι τρωει.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Comet είπε:

Ναι,μια χαρα ηταν .Και απο φαι δεν εχω παραπονο.Ειδικα οταν ξεκινησαμε στερεες κουταλια δεν αφηνε,οτι του δινα το τρωγε..Τωρα στα 2 αρχισε τις προτιμησεις αλλα παλι τρωει.

Είναι ολόκληρο αντράκι πια έχει τα γούστα του :) ελπιδοφόρο αυτό! Τέλειος ο μικρός σου !!! 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εγώ δυστυχώε χθες το πρωί την έβγαλα στο νοσοκομείο. Την Παρασκευή το βράδυ είχα 4-5 συσπάσεις μέσα σε μία ώρα και ένιωυα πίεση και πόνο στην περιοχή του ηβικου οστού. Έτσι αποφάσισα το Σάββατο το πρωί να πάω στα επείγοντα. Μου έκανα καρδιοτοκογράφημα. Το μωράκι είναι καλά αλλά είχα μερικές συσπάσεις. Με εξέτασε και γιατρός και ο τράχηλος είναι οκ. Μου είπαν ότι μάλλον πίεσα το σώμα μου παραπάνω απ' όσο χρειαζόταν και έτσι ο μπεμπάκος αποφάσισε να με ενημερώσει ότι πρέπει να χαλαρώσω λίγο. Πήραν και το γιατρό μου τηλέφωνο ο οποίος έδωσε έντολη να κάτσω μια εβδομάδα σπίτι. Οπότε αύριο δεν έχει δουλειά... Τα χρειάστηκα λίγο. Μάλλον το παράκανα. Θα τη βγάλω στο κρεβάτι ξάπλα :)  


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εγώ δυστυχώε χθες το πρωί την έβγαλα στο νοσοκομείο. Την Παρασκευή το βράδυ είχα 4-5 συσπάσεις μέσα σε μία ώρα και ένιωυα πίεση και πόνο στην περιοχή του ηβικου οστού. Έτσι αποφάσισα το Σάββατο το πρωί να πάω στα επείγοντα. Μου έκανα καρδιοτοκογράφημα. Το μωράκι είναι καλά αλλά είχα μερικές συσπάσεις. Με εξέτασε και γιατρός και ο τράχηλος είναι οκ. Μου είπαν ότι μάλλον πίεσα το σώμα μου παραπάνω απ' όσο χρειαζόταν και έτσι ο μπεμπάκος αποφάσισε να με ενημερώσει ότι πρέπει να χαλαρώσω λίγο. Πήραν και το γιατρό μου τηλέφωνο ο οποίος έδωσε έντολη να κάτσω μια εβδομάδα σπίτι. Οπότε αύριο δεν έχει δουλειά... Τα χρειάστηκα λίγο. Μάλλον το παράκανα. Θα τη βγάλω στο κρεβάτι ξάπλα :)  

Καλησπερα κοριτσι μου,ευτυχως ολα καλα.Ξεκουραση τωρα.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εγώ δυστυχώε χθες το πρωί την έβγαλα στο νοσοκομείο. Την Παρασκευή το βράδυ είχα 4-5 συσπάσεις μέσα σε μία ώρα και ένιωυα πίεση και πόνο στην περιοχή του ηβικου οστού. Έτσι αποφάσισα το Σάββατο το πρωί να πάω στα επείγοντα. Μου έκανα καρδιοτοκογράφημα. Το μωράκι είναι καλά αλλά είχα μερικές συσπάσεις. Με εξέτασε και γιατρός και ο τράχηλος είναι οκ. Μου είπαν ότι μάλλον πίεσα το σώμα μου παραπάνω απ' όσο χρειαζόταν και έτσι ο μπεμπάκος αποφάσισε να με ενημερώσει ότι πρέπει να χαλαρώσω λίγο. Πήραν και το γιατρό μου τηλέφωνο ο οποίος έδωσε έντολη να κάτσω μια εβδομάδα σπίτι. Οπότε αύριο δεν έχει δουλειά... Τα χρειάστηκα λίγο. Μάλλον το παράκανα. Θα τη βγάλω στο κρεβάτι ξάπλα :)  

Μαρια μου ξεκούραση όσο μπορείς,  σου έδωσε καθόλου μαγνήσιο? Νομίζω είναι για τις συσπάσεις, εγω πίνω από την αρχή. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εγώ δυστυχώε χθες το πρωί την έβγαλα στο νοσοκομείο. Την Παρασκευή το βράδυ είχα 4-5 συσπάσεις μέσα σε μία ώρα και ένιωυα πίεση και πόνο στην περιοχή του ηβικου οστού. Έτσι αποφάσισα το Σάββατο το πρωί να πάω στα επείγοντα. Μου έκανα καρδιοτοκογράφημα. Το μωράκι είναι καλά αλλά είχα μερικές συσπάσεις. Με εξέτασε και γιατρός και ο τράχηλος είναι οκ. Μου είπαν ότι μάλλον πίεσα το σώμα μου παραπάνω απ' όσο χρειαζόταν και έτσι ο μπεμπάκος αποφάσισε να με ενημερώσει ότι πρέπει να χαλαρώσω λίγο. Πήραν και το γιατρό μου τηλέφωνο ο οποίος έδωσε έντολη να κάτσω μια εβδομάδα σπίτι. Οπότε αύριο δεν έχει δουλειά... Τα χρειάστηκα λίγο. Μάλλον το παράκανα. Θα τη βγάλω στο κρεβάτι ξάπλα :)  

Περαστικα!Καλη ξεκουραση!!Εγω ειχα συσπασεις  κ πετρωμα απ τον 5ο ,μου εδωσε μαγνησιο κ παιρνω μεχρι τωρα ...οταν κουραζομαι γινεται πιο εντονο αλλιως το παθαινω μια με δυο φορες τη μερα μονο!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μαρία_Λ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εγώ δυστυχώε χθες το πρωί την έβγαλα στο νοσοκομείο. Την Παρασκευή το βράδυ είχα 4-5 συσπάσεις μέσα σε μία ώρα και ένιωυα πίεση και πόνο στην περιοχή του ηβικου οστού. Έτσι αποφάσισα το Σάββατο το πρωί να πάω στα επείγοντα. Μου έκανα καρδιοτοκογράφημα. Το μωράκι είναι καλά αλλά είχα μερικές συσπάσεις. Με εξέτασε και γιατρός και ο τράχηλος είναι οκ. Μου είπαν ότι μάλλον πίεσα το σώμα μου παραπάνω απ' όσο χρειαζόταν και έτσι ο μπεμπάκος αποφάσισε να με ενημερώσει ότι πρέπει να χαλαρώσω λίγο. Πήραν και το γιατρό μου τηλέφωνο ο οποίος έδωσε έντολη να κάτσω μια εβδομάδα σπίτι. Οπότε αύριο δεν έχει δουλειά... Τα χρειάστηκα λίγο. Μάλλον το παράκανα. Θα τη βγάλω στο κρεβάτι ξάπλα :)  

Μαρακι καταλαβαίνω το άγχος σου αλλά ευτυχώς όλα καλα! Προσπάθησε να ξεκουραστείς και αν είναι δυνατόν να ξαπλωνεις συχνά. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι υπερεκτιμαμε τις αντοχες μας γενικως.Τωρα που ειμαστε στο τριτο τριμηνο(εγω σε 10 μερες μπαινω) πρεπει να προσεχουμε περισσοτερο.Το βλεπω απο τον εαυτο μου,ενω κουραζομαι και πολλες δουλειες κανω και σηκωνω συνεχεια το μικρο και μετα με πιανει ζαλαδα.

Παρεπιπτοντως σημερα εφαγα πιτα με γυρο επιτελους(το μισο δηλ.)και προς το παρον δεν εχω καουρα!6 μηνες ειχα να φαω και ηταν πολυ ωραιο:PΒεβαια τωρα τρωω γιαουρτακι για βραδυ


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, dinaki23 said:

Περαστικα!Καλη ξεκουραση!!Εγω ειχα συσπασεις  κ πετρωμα απ τον 5ο ,μου εδωσε μαγνησιο κ παιρνω μεχρι τωρα ...οταν κουραζομαι γινεται πιο εντονο αλλιως το παθαινω μια με δυο φορες τη μερα μονο!

Ευχαριστώ πολύ! Ναι τώρα μου άυξησαν τη δόση και αυτή την εβδομάδα θα ξεκουραστώ όσο περισσότερο γίνεται. Του είπα του νέου να κάτσει εκεί που κάθεται και να περιμένει το Μαιο ;) 

9 hours ago, Comet said:

Νομιζω οτι υπερεκτιμαμε τις αντοχες μας γενικως.Τωρα που ειμαστε στο τριτο τριμηνο(εγω σε 10 μερες μπαινω) πρεπει να προσεχουμε περισσοτερο.Το βλεπω απο τον εαυτο μου,ενω κουραζομαι και πολλες δουλειες κανω και σηκωνω συνεχεια το μικρο και μετα με πιανει ζαλαδα.

Παρεπιπτοντως σημερα εφαγα πιτα με γυρο επιτελους(το μισο δηλ.)και προς το παρον δεν εχω καουρα!6 μηνες ειχα να φαω και ηταν πολυ ωραιο:PΒεβαια τωρα τρωω γιαουρτακι για βραδυ

Καλημέρα! Ναι έχεις δίκιο! Κι εγώ αυτό έπαθα. Επειδή έβλεπα ότι τα κάνω όλα νόμιζα ότι μπορώ κιόλας. Είσαι από αυτές που καταλαβίνουν πολύ καλά μιας και τα αγόρια μας έχουν παρόμοια ηλικία. Γύρναγα από τη δουλειά και έκανα ένα σωρό πράγματα με το παιδί. Ελπίζω όλα να πάνε καλά. Θα κατεβάσω σίγουρα ρυθμούς στη δουλειά και όσο μπορώ στο σπίτι. 

14 hours ago, Ξένη said:

Μαρια μου ξεκούραση όσο μπορείς,  σου έδωσε καθόλου μαγνήσιο? Νομίζω είναι για τις συσπάσεις, εγω πίνω από την αρχή. 

Σε ευχαριστώ Ξένη μου! Έπαιρνα και πριν αλλά μου αύξησαν τη δόση. 

  • Μου αρέσει 2

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Μαρία_Λ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εγώ δυστυχώε χθες το πρωί την έβγαλα στο νοσοκομείο. Την Παρασκευή το βράδυ είχα 4-5 συσπάσεις μέσα σε μία ώρα και ένιωυα πίεση και πόνο στην περιοχή του ηβικου οστού. Έτσι αποφάσισα το Σάββατο το πρωί να πάω στα επείγοντα. Μου έκανα καρδιοτοκογράφημα. Το μωράκι είναι καλά αλλά είχα μερικές συσπάσεις. Με εξέτασε και γιατρός και ο τράχηλος είναι οκ. Μου είπαν ότι μάλλον πίεσα το σώμα μου παραπάνω απ' όσο χρειαζόταν και έτσι ο μπεμπάκος αποφάσισε να με ενημερώσει ότι πρέπει να χαλαρώσω λίγο. Πήραν και το γιατρό μου τηλέφωνο ο οποίος έδωσε έντολη να κάτσω μια εβδομάδα σπίτι. Οπότε αύριο δεν έχει δουλειά... Τα χρειάστηκα λίγο. Μάλλον το παράκανα. Θα τη βγάλω στο κρεβάτι ξάπλα :)  

Μαρία μου χαίρομαι που ακούω ότι όλα είναι καλά. Ξεκούραση σπίτι λοιπόν και όλα καλα θα πάνε. Είναι το αντράκι σου δυνατό κι έτοιμο να σου πει "μανούλα κουραστήκαμε" 

Με το καλό Μαρία μου! 

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα!!!!! Έχει πρηστεί καμία;; Έχουν αρχίσει να πρήζονται τα χέρια μου κ κάτω τα πόδια μου!!! Οι αντίχειρες με δυσκολεύουν σε κινήσεις κ δεν ξέρω τι να κάνω <_<

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alexandrath είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!!! Έχει πρηστεί καμία;; Έχουν αρχίσει να πρήζονται τα χέρια μου κ κάτω τα πόδια μου!!! Οι αντίχειρες με δυσκολεύουν σε κινήσεις κ δεν ξέρω τι να κάνω <_<

Κ εμένα άρχισαν να πρηζονται...κυρίως τα πόδια...οι γάμπες μ είναι λες κ ειμαι ποδοσφαιριστής...Κ η δεξια πλευρά πιο πολύ...

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω...Σας λένε κ εσάς να μην χαϊδεύετε την κοιλιά σας γιατί θα κανετε συσπάσεις κ δεν κανει;;; εγώ πάντως δεν μπορώ να αντισταθώ κ κυρίως όταν ο μικρός μου με κλωτσάει...Θέλω κατευθείαν να του δείχνω ότι ειμαι εκεί...Αλλιώς νιώθω λες κ τον παραμελω...είναι κ άλλες τρελές σαν κ εμένα ή μόνο εμένα με χτύπησε ο "έρωτας " στο κεφάλι...;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar-micky είπε:

Κ εμένα άρχισαν να πρηζονται...κυρίως τα πόδια...οι γάμπες μ είναι λες κ ειμαι ποδοσφαιριστής...Κ η δεξια πλευρά πιο πολύ...

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω...Σας λένε κ εσάς να μην χαϊδεύετε την κοιλιά σας γιατί θα κανετε συσπάσεις κ δεν κανει;;; εγώ πάντως δεν μπορώ να αντισταθώ κ κυρίως όταν ο μικρός μου με κλωτσάει...Θέλω κατευθείαν να του δείχνω ότι ειμαι εκεί...Αλλιώς νιώθω λες κ τον παραμελω...είναι κ άλλες τρελές σαν κ εμένα ή μόνο εμένα με χτύπησε ο "έρωτας " στο κεφάλι...;;;

Κι εγω το χα ακουσει στο μικρο αλλα τον χαιδευα αρκετα και δε ρωτησα καν το γιατρο.Με αφηνει να κανω σεξ και να χω οργασμο και δεν προκαλουνται συσπασεις και θα κανω αν χαιδεψω την κοιλια μου;Κουλο μου ακουγεται.Βεβαια μπορεις να τον ρωτησεις

1 ώρα πρίν, Alexandrath είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!!! Έχει πρηστεί καμία;; Έχουν αρχίσει να πρήζονται τα χέρια μου κ κάτω τα πόδια μου!!! Οι αντίχειρες με δυσκολεύουν σε κινήσεις κ δεν ξέρω τι να κάνω <_<

Εγω δεν εχω καθολου πρηξιμο,ουτε στο μικρο ειχα.Μηπως πηρες αρκετα κιλα;

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alexandrath είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!!! Έχει πρηστεί καμία;; Έχουν αρχίσει να πρήζονται τα χέρια μου κ κάτω τα πόδια μου!!! Οι αντίχειρες με δυσκολεύουν σε κινήσεις κ δεν ξέρω τι να κάνω <_<

Τα χερια μου ειναι πρησμενα κ το βραδυ μουδιαζουν κιολας!!Στα ποδια δεν εχω παρατηρησει κατι ακομα!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις γύρισα από το γιατρό....Μια χαρά όλα...απλά μου φάνηκε μικρή η μπεμπουλα...1130 γρ είναι, πως σας φαίνεται?Για την εβδομάδα αυτήν.. 

  • Μου αρέσει 5

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...